PDA

View Full Version : Последици от смяна на ремъци и ролки



ShoxXx
05-11-2004, 18:51
Smeniha mi angrenajnite remyci i rolkite v Aleksander Auto., ama ili az si vnu6avam ili e taka: max skorost ne e mrydnala, ama imam 4uvstvoto, 4e vyrvi po-malko taq kola. Lud li sym ili ima i variant ne6to da ne e kato horata.
PS Ne sa mi q ka4vali na komputer sled tova 6toto nqmaha soft za QV. Ama dori i da se ka4i ima li variant da e ot nqkakvi gre6ki i da ne vyrvi naistina taka kakto predi? Nadqvam se pone tuk nqkoi da mi kaje ne6to po rali4no ot: nema se pritesnqq6, si4ko e OK. 8)
Sorry ama dva dni nqmam kirilica...

Nikiboy
05-11-2004, 19:17
Ако имаш разминаване във валовете, защото не са нацелили белезите :)

Ял съм го това дърво - Нищо и няма, ходи си виж настройката, затова нямаш сила на малки обороти.

ShoxXx
05-11-2004, 19:57
Dobre de v kraina smetka az 4uvam dve ne6ta:
1 Mi kazvat 4e moje da e ot razminavane na zybite, no pri takova ne6to 16V krivi butalata.
2 Mi kazvat 4e ot 1 zyb nqma da izkrivi butalata ami 6te zapadne na niski oboroti!
Na koid a vqrvam???

jorko
05-11-2004, 21:10
от един зъб отклонение няма да направиш бутално-клапанова среща , но колата няма да върви добре :( Искай рекламация и ако валовете са зацепени добре , иди на диагностика

ShoxXx
05-11-2004, 21:14
Mi jorka az bqh tam ve4e 1 pyt i onq vika 4e e dobre zacepeno i 6te se izkrivqt ako ne e dobre i 4e ne pravqt podobno ne6to za pyrvi pyt!
Zvunq vednagi4eski vyv Vantotrade, tam vikat: ot 1 zyb nqma da stane ni6to, samo moje da se zagubi mo6tnost.
Vikam tva kompa 6e go lovne li na diagnostikata i toi vika edva li, 6toto tam nqma elektronika. Iskat mi sq 120lv ot Vantotrade da go razglobqt i da go poglednat, a ot Alexander Auto mi vikat 4e nqma nujda da go mahat za6toto vsi4ko bilo idealno slojeno...i az bate kvo da pravq...?

hf hpe
05-11-2004, 21:14
всичко зависи с какъв инструмент ти е зацепен ремъка

ако имат оригиналните пети за разпределителните валове не вярвам да е станала грешка
а дали ти върви повече или по малко можеш да прецениш само ти или някой който ти е карал колата

аз бих те посъветвал само да провериш да не са забравили да включат клапана на VVT-то

jorko
05-11-2004, 21:16
аз бих те посъветвал само да провериш да не са забравили да включат клапана на VVT-тоако е така , ще му мрънкам на Боби задължително :evil:

ShoxXx
05-11-2004, 21:17
Kolata ina4e si stiga do max skorost, ama nomera e 4e koito e bil v neq znae kak vyrve6e, a sega e umrel kon i tova e sled remyka. Da ne bi da ima nujda ot nqkakvo komputerno donastroivane?

jorko
05-11-2004, 21:18
едва ли е от донастроики , при тези коли не можеш много-много да пипаш такива работи :roll:

ShoxXx
05-11-2004, 21:22
E kakvo bihte me posavetvali?
Da pravq pu6ek na Alexander Auto da go zacepvat pak, ili da otida v drug specializiran serviz, ili da mi pravqt vyv Vantotrade diagnostika? Drug variant ne vijdam, ama ina4e kolata ne e tova, koeto trqbva da e! :roll:

Дани
26-08-2007, 22:38
Малко не на място се включвам сигурно, но прощавайте, от две минути съм във форума и още не знам къде да пиша.
При смяна на ангренажен ремък ми сдупчиха някак си с някакъв по-дълъг болт на капака над ролките маслената помпа. :cry:
Сега накъде??? Ремонт, цена на помпата и т.н. Моля пичове, казвайте бързо, че ще ми се "пукне" душата!!! А, забравих: Алфа 145, 16 V, T S

Дани
28-08-2007, 22:08
Айде бе! Няма ли отговор???

nikola_n
28-08-2007, 22:41
Малко не на място се включвам сигурно, но прощавайте, от две минути съм във форума и още не знам къде да пиша.
При смяна на ангренажен ремък ми сдупчиха някак си с някакъв по-дълъг болт на капака над ролките маслената помпа. :cry:
Сега накъде??? Ремонт, цена на помпата и т.н. Моля пичове, казвайте бързо, че ще ми се "пукне" душата!!! А, забравих: Алфа 145, 16 V, T S

Рекламация, отивай в сервиза и искай да си оправят мизериите :!:

Дани
28-08-2007, 23:31
Не е в сервиз!!!

JORDI
29-08-2007, 05:26
Не е в сервиз!!!
Тогава идете в раздел "купува" и си прочетете там поста :!: Администратора ви го премести съгласно правилата на форума, с които вие своевременно трябва да се запознаете :!: Нали :?: :?

Дани
29-08-2007, 22:48
Мерси за съвета, още съм нова, недейте да сте толкова "остри"! Запознала съм се с правилата, ако нещо не съм разбрала, не всеки се е родил във форум - нали така!!!

Дани
31-08-2007, 12:57
Момчета, извинете ме, че бях толкова настоятелна и нетърпелива!
Нещата малко по малко се задвижват. Надявам се на добър късмет!

Поздрави за всички! Дани :D

Дани
07-09-2007, 20:26
Здрасти от мен! Проблемът вече е отстранен, намерихме помпа, монтирана е, количката ми върви!!! Ура! :D