PDA

View Full Version : въпрос за разход на газ



rumen
02-08-2006, 11:57
здравейте

как да започна имам следния проблем преди година и 8 месеца си взех алфата 145 1,6 боксер направо с италянска газова уредба вградена в колата всичко бе нормално колата си гореше нормално градско 10 извън градско 6-7 на 100 км. сменям си въздушния филтъра на време правя и центровки на всяко сменяне но разхода ми скочи драстично сега ми гори 15-17 градско 10-11 извън градско. Но все пак колата работи прекрасно нямам проблеми с нищо тоци обороти и всичко свързано за колата.

така имам следния въпрос вече съм минал 30 000 км от когато съм взел колата единственото което не съм направил е да сменя свещи така е купих и незнам ваобще от кога са тези свещи но колата си работи перфектно пали от раз и си мисля че нямам проблем със свещите.

въпрос възможно ли е свещите да оказват влияние на разхода на газ някои имал ли е следният проблем и ако не е така каква може да е причината за това

Dodo 155
02-08-2006, 21:00
здравейте

как да започна имам следния проблем преди година и 8 месеца си взех алфата 145 1,6 боксер направо с италянска газова уредба вградена в колата всичко бе нормално колата си гореше нормално градско 10 извън градско 6-7 на 100 км. сменям си въздушния филтъра на време правя и центровки на всяко сменяне но разхода ми скочи драстично сега ми гори 15-17 градско 10-11 извън градско. Но все пак колата работи прекрасно нямам проблеми с нищо тоци обороти и всичко свързано за колата.

така имам следния въпрос вече съм минал 30 000 км от когато съм взел колата единственото което не съм направил е да сменя свещи така е купих и незнам ваобще от кога са тези свещи но колата си работи перфектно пали от раз и си мисля че нямам проблем със свещите.

въпрос възможно ли е свещите да оказват влияние на разхода на газ някои имал ли е следният проблем и ако не е така каква може да е причината за това
Възможно е :idea:

Va4o
02-08-2006, 21:25
Офф аз днеска мислех да си сменям свещите. Моята е с NGK. И като отидох в магазина оня вика за малките това си иридум и са с доживотна гаранция, а големите са горе долу добре. Колата не ми прави проблеми та чудя се щом ми го казват това от магазина а не ми взеха парите дали са прави ?

Dodo 155
03-08-2006, 16:20
Офф аз днеска мислех да си сменям свещите. Моята е с NGK. И като отидох в магазина оня вика за малките това си иридум и са с доживотна гаранция, а големите са горе долу добре. Колата не ми прави проблеми та чудя се щом ми го казват това от магазина а не ми взеха парите дали са прави ?
Щом ти дават свещи с доживотна гаранция вземи повече :lol: :lol: :lol:
Че са хубави и издържат много спор няма, ама доживотно ... :lol: :lol: :lol:

BatVas
03-08-2006, 16:41
Офф аз днеска мислех да си сменям свещите. Моята е с NGK. И като отидох в магазина оня вика за малките това си иридум и са с доживотна гаранция, а големите са горе долу добре. Колата не ми прави проблеми та чудя се щом ми го казват това от магазина а не ми взеха парите дали са прави ?
Щом ти дават свещи с доживотна гаранция вземи повече :lol: :lol: :lol:
Че са хубави и издържат много спор няма, ама доживотно ... :lol: :lol: :lol:

Е сигурно щото гаранцията им е 100 000км на НГК :?

Dodo 155
03-08-2006, 17:11
Офф аз днеска мислех да си сменям свещите. Моята е с NGK. И като отидох в магазина оня вика за малките това си иридум и са с доживотна гаранция, а големите са горе долу добре. Колата не ми прави проблеми та чудя се щом ми го казват това от магазина а не ми взеха парите дали са прави ?
Щом ти дават свещи с доживотна гаранция вземи повече :lol: :lol: :lol:
Че са хубави и издържат много спор няма, ама доживотно ... :lol: :lol: :lol:

Е сигурно щото гаранцията им е 100 000км на НГК :?
Те сигурно толкова са преценили, че ще издържи мотора на човека :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol:
И по-точно казано, намят 100К км гаранция, а пробег :idea:
Ако колата ми гори масло или ДВГ-то работи не както трябва, няма да издържат и 50К км :wink: Това значи ли ако има гаранция, че ще ми ги сменят постоянно :roll:

rumen
04-08-2006, 12:49
никой неказва нищо по моя въпрос значи да ги сменям свещите такали казвам пак колата бачка перфектно само разхода се вдигна

Dodo 155
04-08-2006, 20:16
никой неказва нищо по моя въпрос значи да ги сменям свещите такали казвам пак колата бачка перфектно само разхода се вдигна
Ами смени ги и виж какво ще стане :idea:
Все пак 30К км не са малко с едни свещи :wink:

belov
06-08-2006, 23:32
вземи си голдан лоч те са свещите които ги дават за 145 1.6 боксера.Аз ги смених жече и не са много скапи около 6.5лв за бр.

pr_00f
07-08-2006, 09:05
Да чудесни са Голден Лодж. Вчера с Аlfa user и Venci имахме под ръка 4 комплекта голдън лодж - 3 от тях бяха яван МЕНТАК.

50 cent
07-08-2006, 09:32
ако не е от свещите има вариант да ти е от изпарителя или по-точно мембраните да са се напукали или просто да са остарели и да са се понакъсали....дано да не е това но го имай впредвид особенно ако колата не се пали на бензин или не се оставя да позагрее преди да се премине на газ....
а ако си с газов инжекцион това което написах ти е безполезно хахахаха

VFTI
08-08-2006, 16:04
И моя ситроен палеше и работеше супер, без никакви проблеми...освен разхода от 17градско(зимата) 14-5 лятото.. след като смених свещите ми е към 6-7 даже бих казъл по малко защото не го ръчкам а бавничко си го карам вечер..освен ако някой голф не ме предизвика де:twisted:

rumen
15-08-2006, 11:57
благодаря за инфото ще ги сменя с тези голдън лодж или там както се казваха и ще пиша за реакцията за да се знае за понататък който го интересува

VFTI
15-08-2006, 12:59
благодаря за инфото ще ги сменя с тези голдън лодж или там както се казваха и ще пиша за реакцията за да се знае за понататък който го интересува

Само тия свещи не ги купувай от някоя сергия или някоя дупка за авточасти...търси оторизиран сервиз и магазин че да нямаш проблеми както казаха горе с ментаците :? :? :? :D

Mury
15-08-2006, 15:39
Не слагай Голдън Лодж :dyrvo_v_kenefa: :dyrvo_v_kenefa: /ако не е късно де/ вземи си Денсо ем е по-ефтино ем е много по-добра свещ :wink: :wink: :wink:

belov
15-08-2006, 18:19
Колко полюсни са тези свещи?

rumen
16-08-2006, 12:40
да ви кажа чесно търса свещи които да са добри и на разумна цена защото знаете как е купваш свещи правиш елкон тва онова и от нищото 100 лв. ги няма.

затова ще помоля ако някой казва за някакви свещи да каже цена и защо смята че са по добри все пак ние сме на газ което има значение за свеща

belov
16-08-2006, 12:50
Следкато си на газ препорачително е свещите да са ти четири полюсни защото газта и триабва платна искра за по добро изгаряне.А и производителя дава такива,мойта е с голден лоч 25HL струваха някъде около 6 лв бр. според мен е наидобре да си вземеш такива и на 15000 ги махаш да ти е мирно на главата :lol:

rumen
16-08-2006, 12:54
мерси БЕЛОВ явно тях ще си взема всеки ги препорачва защо пък да не ги пробвам

търтей
16-08-2006, 13:01
... голден лоч 25HL ...

освен дето не са верния модел и не се казват точно така тези свещи са пълно дърво
питай патило :idea:

pr_00f
16-08-2006, 13:02
Аз пък не ти ги препоръчвам , както и може би доста други колеги.
Проблема е че явно имат доста ментета. Наскоро се бяхме съпрали с Венци и Алфа Усер (Алекс)гледахме 4 комплекта Golden Lodge25HLD - това е модела за 155 8в моторите . 3- те БЯХА МЕНТАК. Само като им видиш надписа на корпуса и ти става ясно. Единстевните изглеждащи добре бяха на Венци свещите които е взел с новия си мотор.

Аз си купих обикновенни Денсо - едно-полюсни като цената от вносителя ( русенска фирма - Ауто Хит се казва, намерих им магазини в софия един от тях е на черни връх телефон 868 84 40) е 3.90 на бройка и то без каквито ида е отсъпки. Алекс си умря от яд при положение че неговия шибан ГЛ го беше купувал от ямбол по 8 лева бройката, а как изглеждаха на 3000 км няма да коментирам.

И моите и неговите бяха черни като негър. Сега гледах денсо-то няма такива чернилки по тях и прочие лайна. Колата си върви на 6.

Ето ти онлайн каталог на денсо.

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/glob ... -maker.cgi (http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-maker.cgi)

rumen
16-08-2006, 13:07
добре колеги
дайте идей тогава какви да сложа и на каква цена колко километра се минава с тях и така
направо съм шах и мат затова съм тук помагайте

pr_00f
16-08-2006, 13:14
п.с.
Ето и координатите на фирмата в Русе , взети от сайта на денсо

Bulgaria
Auto Hit Ltd.
20 Pridunavski Buevard Str.
7000 Ruse
Bulgaria
T: +359 82 820882
F: +359 82 820777
E: autohit@autohit.bg

п.п.с в Коссер за същите свещи ми искаха по 1 лев отгоре

75 2.0 turbo
16-08-2006, 21:37
само като фледате у каталога за твоя мотор търси вариант с по малко на брои електроди и по възможност без резистор :idea: автомобилите на газ се чувстват наи добре с такива :!: естествено топлинното число го препоръчва производителя на автомобила :wink:

virusalfa
17-08-2006, 10:46
само като фледате у каталога за твоя мотор търси вариант с по малко на брои електроди и по възможност без резистор :idea: автомобилите на газ се чувстват наи добре с такива :!: естествено топлинното число го препоръчва производителя на автомобила :wink:По общо мнение колите на газ работят най-добрв със свещи с по един електрод :idea:

alfista
18-08-2006, 00:58
Аз си купих денсо от един магазин до пазара на красно село за 6,50 бройката ,предписани те за моя двигател и те са с 3 електрода и колата на газ направо заспа,ама взех и нови кабели от там за 100 лв,тъйче може и от тях да съм усетил подобрение.Забравих да напиша 4е първо си купих голдан лоч от Т&Н на красно село и с тях боксера ми неможа да запали дирекно ги зацапва ,пробвах неколко пъти и се отказах ,яко трудно се свалят.

Lucky
18-08-2006, 09:13
Ми явно ГЛ са вече ментаци но мойта дойде с такива и преди година ги смених пак с такива от Алекс Ауто до сега няма ядове,да чукам на дърво :roll:

virusalfa
18-08-2006, 10:33
Ми явно ГЛ са вече ментаци но мойта дойде с такива и преди година ги смених пак с такива от Алекс Ауто до сега няма ядове,да чукам на дърво :roll:To и Селения-та е ментак :idea:

belov
18-08-2006, 12:10
Ами незнам вече то има ли нещо в тази държава което да не е :dyrvo_v_kenefa: всичко е вече под всякаква критика.За селенията едни ми казват че е добро масло а други че не става за нищо,препорачаха ми за боксер да слагам Лики Моли / 15 В 40 /

rumen
18-08-2006, 14:17
и моята е боксер аз е карам с АРАЛ наливно 7 лв. литъра много съм доволен само дето за 10 хил. километра доливам към литър и полвина масло нямам теч явно си гори по малко но ми казаха че е нормално за италианските най вече за боксерите

Lucky
18-08-2006, 16:08
и моята е боксер аз е карам с АРАЛ наливно 7 лв. литъра много съм доволен само дето за 10 хил. километра доливам към литър и полвина масло нямам теч явно си гори по малко но ми казаха че е нормално за италианските най вече за боксерите

Бе да не викам дявола ма не съм съгласен че е нормално :roll: :D
А и 1.5 ако си обикновен шофер ми се види много за каквато и да е кола. :idea: :wink:
За Селенията дочух че я внасяли наливна в бидони и после тук я запечатвали в консервите ма колко е верно :roll: :frown: :gruebel:

stelt
18-08-2006, 19:23
и моята е боксер аз е карам с АРАЛ наливно 7 лв. литъра много съм доволен само дето за 10 хил. километра доливам към литър и полвина масло нямам теч явно си гори по малко но ми казаха че е нормално за италианските най вече за боксерите

Бе да не викам дявола ма не съм съгласен че е нормално :roll: :D
А и 1.5 ако си обикновен шофер ми се види много за каквато и да е кола. :idea: :wink:
За Селенията дочух че я внасяли наливна в бидони и после тук я запечатвали в консервите ма колко е верно :roll: :frown: :gruebel:

И кое е чудното? Сигурен съм че повечето от нас карат коли на по над 200к км. Че те сега и новите коли си имат приличен разход на масло, така че за литър- два, не си струва да се хабим.

rumen
21-08-2006, 10:41
според мен си е напълно нормално това което казвам
дори и да не е нормално по двигатела няма да пипам защото боксерите са много претинциозни и едно отваряне и може след това да протече
а за АРАЛА много съм доволен карам с него 30 000 км. в смисъл трипъти сам го сменял на 10 хил. и боксера е като мухичка.

mikoasp
23-08-2006, 17:48
Колеги търся съвет и аз какви свещи да сложа на моят ДВГ,тъй като газовата уредба е газов инжекцион LANDI RENZO.Говорим за Алфа 156 1.8 16V ТС 99г.
двигател АК32201.Карам я от няколко дена първото засичане е над18 на газ.Там където ще и правят диагностиката искат първо да сменя възд.филтър и свещите.Аз питам нали те трябва да определят годноста на свещите.Та за всеки случай да зная какви да купя.Тез във сайта на Denso,който са за моят модел добри ли са.Поздрави!

Bobo
23-08-2006, 23:00
Свещите на денсо са префектни ако говориме за IK20 и IU22 като за твоята кола комплекта им е около 260лв ако се не лъжа :wink:

mikoasp
24-08-2006, 18:14
Бобо и аз ги намерих същите свещи днес за 260лв.Верно,че незнам мойте на колко К.са,но как да разбера дали са за смяна.Нямям никакав проблем на ДВГ-то при работа на газ и бензин.А тоз който ще диагностира газ.инжекцион вика смени въздушния филтър, свещите и ела.Да ама,око свещите са ОК.старите да си ги нося в багажника ли?Затова колеги отново моля за съвет.Вашият опит какво казва?Ще сам Ви много благодарен.Поздрави.

Bobo
28-08-2006, 14:44
Бобо и аз ги намерих същите свещи днес за 260лв.Верно,че незнам мойте на колко К.са,но как да разбера дали са за смяна.Нямям никакав проблем на ДВГ-то при работа на газ и бензин.А тоз който ще диагностира газ.инжекцион вика смени въздушния филтър, свещите и ела.Да ама,око свещите са ОК.старите да си ги нося в багажника ли?Затова колеги отново моля за съвет.Вашият опит какво казва?Ще сам Ви много благодарен.Поздрави.

Трябва да се видят свещите от специалист така отдалечено никой няма да ти каже :wink:

ZoE23
05-11-2006, 10:32
И моята Алфа пристигна с италианска гаЗова уредба ама таЗи гас ми раЗкаЗа играта на свещи и кабели :not-fair: Жив таралеж в гащите е :roll:

stelt
05-11-2006, 21:03
Едва ли газта е виновна за състоянието на кабелите и свещите :no: .
Между другото, с газов инжекцион ли си ?

75 2.0 turbo
06-11-2006, 23:33
бе система тарзан ще да е :D гърмящо газово :lol: :lol: :lol:

rumen
07-11-2006, 11:35
гармяща хахахаххахахах тоци батко тоци
вчера на едно кръщовище едно БМВ така гръмна че все едно избухна бойлер не сме само ние не се шашкай виж си тоците филтъра сложи си малко по стегнат ластик ако си на ластик за гърмежите и най вече хубава газ слагай
на първо време едно елконче ще си каже действай нама да се излагаме амаха да не сме на война :prescription: :lol:

ZoE23
12-11-2006, 00:12
Едва ли газта е виновна за състоянието на кабелите и свещите :no: .
Между другото, с газов инжекцион ли си ?
Да!

stelt
12-11-2006, 00:31
Значи има реални шансове колата да си върви прилично и без много проблеми на газ, само трябва да попаднеш на правилния човек.

ZoE23
12-11-2006, 00:38
Значи има реални шансове колата да си върви прилично и без много проблеми на газ, само трябва да попаднеш на правилния човек.
Варви си добре само ми прави парчета при паленето... :roll:

alfista
12-11-2006, 09:58
Варви си добре само ми прави парчета при паленето...

Какво имаш в предвид,че ти прави филтърната кутия на парчета ли :?: :lol:

ZoE23
12-11-2006, 10:07
Варви си добре само ми прави парчета при паленето...

Какво имаш в предвид,че ти прави филтърната кутия на парчета ли :?: :lol:
Четеш ми мислите?НеЗнам как го постигаш :lol:

alfista
12-11-2006, 10:20
Имам един колега с ланча делта 2.0 16в ,та ланчата му гърмеше филтъра през ден,смени всичко кабели,свещи,клапи наслагахме на секъде и пак си гърмеше :lol: ,са наскоро си сложи спортен филтър JR конусен и нема ядове. 8)

Dodo 155
12-11-2006, 10:24
Имам един колега с ланча делта 2.0 16в ,та ланчата му гърмеше филтъра през ден,смени всичко кабели,свещи,клапи наслагахме на секъде и пак си гърмеше :lol: ,са наскоро си сложи спортен филтър JR конусен и нема ядове. 8)
Гърми и от настройка понякога :wink:

alfista
12-11-2006, 10:28
и аз си го помислих това,той яко и завива карнчетата и като е склопена и като дадеш рязко газ и стреля :lol:

ZoE23
12-11-2006, 10:32
Кеккееке моята не стреля ама трудно пали :roll: Меши ги нещо гаЗ-бенЗ ама кой ти каЗва?От толкова много "майстори" да не дава Господ...

Crusader
12-11-2006, 11:16
За да го няма гарменето при палене, не трябва да се пали на газ..

П.С. Извинявам се за маймуницата, ма тук няма кирилица и ползвам кредора

yovi
13-11-2006, 13:23
За да го няма гарменето при палене, не трябва да се пали на газ..

П.С. Извинявам се за маймуницата, ма тук няма кирилица и ползвам кредора

Досега ми е думкала три пъти. И трите пъти - при палене на бензин, както впрочем винаги я паля.

75 2.0 turbo
13-11-2006, 22:31
сериозно ли ве :? ти си първия такъв случаи за които чувам :o

rumen
14-11-2006, 09:47
ако не изгаря хубаво газта защо не

yovi
14-11-2006, 14:49
Според мен проблемът не е в паленето, а в гасенето. При всички думкания ситуацията беше почти аналогична - кратко каране на газ, гасене, кратък престой, палене на бензин. Вероятно става дума за остатъчна смес в колекторните тръби, която се възпламенява.