PDA

View Full Version : Алфа Вирджиния - Проект



stratos
08-01-2011, 16:48
Почвам тази тема с цел да понауча чужди мнения , колкото и да са критични кам своя проект.
Историята за началото е доста дълга , в прочем от коледата на 2008г, за това ще я посъкратя.

Беше период в които нямаше нито работа , нито пари и само нерви и дертове. Трябваше да се направи нещо.
От давна си мислех за кола за дрифт но някакси не достигна до мен нито Жулиета , нито Алфа 75 и така се почна.

Разчистинме една стая 5на5 , вкарахме кутията и почнахме умуване.

stratos
08-01-2011, 16:57
Не след далго се почна работата. Решение бе взето - отпред боксер - скорости отзад.

Свършихме доста работа в стаята . Работихме по малко , предимно вечерно време , и чакахме да доиде пролет за да я извадим( трудна операция придружена с бутане на стена).

AnastasKOSTOV-REX
08-01-2011, 17:00
И то каква кутия!
От GTV6 с двоен обратен!
Цецо намер ли шпер от 75 twin spark бе гъзе?

stratos
08-01-2011, 17:04
Това са снимки от парвото палене на Вирджиния с двигател 1.7и.е но вече с карборатори .

stratos
08-01-2011, 17:08
И то каква кутия!
От GTV6 с двоен обратен!
Цецо намер ли шпер от twin spark бе гъзе?

Не Атанасе. 4акам някои да ми подари - (като тебе примерно) В момента няма пари .

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:06 ----------



---------- Post added at 17:08 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

stratos
08-01-2011, 17:11
Следващия етап беше ролбари и основните линии на купето. С доста рязане и заваряване стигнахме до тук...

AnastasKOSTOV-REX
08-01-2011, 17:12
Не Атанасе. 4акам някои да ми подари - (като тебе примерно) В момента няма пари .

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:06 ----------



---------- Post added at 17:08 ---------- Previous post was at 17:07 ----------


Моля модовете да се самосезират!
Поправка Анастас...Анастас
Атанас ша викаш на баща ти.
Специално да го поздравиш първия Алфист в Пловдив с 1750 GT bertone една петилетка след Гунди
Утре ще мина да ви видя
Извинявам се за спама!!!

Да се отсрамя:
http://vbox7.com/play:d1cdb006
от 00:30

Abar7h
08-01-2011, 17:15
Изключителен проект!! Идеята е страхотна, мерака като гледам е много голям! Успех и занапред! :big_bow_down:

ReLeFNIQ
08-01-2011, 17:23
Ето това е истински проект, от нищото, от ламарини и тръби кола да стане.Евала.Това на снимката ли е търсения дизайн :)

stratos
08-01-2011, 17:31
Ето това е истински проект, от нищото, от ламарини и тръби кола да стане.Евала.Това на снимката ли е търсения дизайн :)

Търсения дизаин е Около Алфа Дива , Ферари 599 и Лексус , но ще си има свои черти.

Bobi_33
08-01-2011, 17:32
Мотора какъв е точно? Вижда ми се че е 8 клапана с карбуратори. Но кубатурата? Ще има ли някакво засилване на мотора? Мислили ли сте как конструкцията да се приближи още да земята?

Питам от любопитство.

stratos
08-01-2011, 17:36
Мотора какъв е точно? Вижда ми се че е 8 клапана с карбуратори. Но кубатурата? Ще има ли някакво засилване на мотора? Мислили ли сте как конструкцията да се приближи още да земята?

Питам от любопитство.

В момента разработваме компресор за мотора и целим от 1.7 да изкараме поне 150 коня. Колкото до по ниско към зелята - вапрос на амортесиори , но от моя гледна точка е достатаачна като се има предвид ниския център на тежеста. От друга страна мисля отстрани да иведа ауспосите и това разтояние ми е необходимо.

AnastasKOSTOV-REX
08-01-2011, 17:39
Да вкарам малко интрига!
Първоначално бе изобретен механизъм за подредено превключване на скоростите(чудо на Първенешкия гений).За съжаление след един високоградусен дрифт сет и малко напдед,вместо назад с дясната ръка при 7000rpm се премина към конвенционалния тип подредба.

mitaka_cs
08-01-2011, 17:40
Преди време я видях и в действие : http://www.vbox7.com/play:d1cdb006 :)
stratos, в скайп сме си писали за Вирджиния и още тогава ми харесаха идеите ти.
Гледам обаче, че на гредата над делкото й е понатежал боксерът или се лъжа?
Къде другаде е хванат за шасито освен под шайбата?
Връзката маховик-кардан как си я направил?
Успех, и да те радва много!
С тази кутия и с това тегло предполагам добри скорости развива?

stratos
08-01-2011, 17:50
Да вкарам малко интрига!
Първоначално бе изобретен механизъм за подредено превключване на скоростите(чудо на Първенешкия гений).За съжаление след един високоградусен дрифт сет и малко напдед,вместо назад с дясната ръка при 7000rpm се премина към конвенционалния тип подредба.

Да в деиствителност имаше механичен шифтър , които с доста усилия накарахме да работи добре , но...
... деиствието беше пред доста хора на един двулентов мост. Баща ми я Изцепи на втора и по инерция някаде кум 100 вкара първа вместо трета ( според раката която бута лоста напред следва шифтара да свали скорост , но според адреналина навика бутна напред кум трета(сток)) последва завъртане и овладяване на касмет без да се купеме в реката. СЛЕД 2 ЧАСА ШИФТЪР НЯМАШЕ...

---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:43 ----------


Преди време я видях и в действие : http://www.vbox7.com/play:d1cdb006 :)
stratos, в скайп сме си писали за Вирджиния и още тогава ми харесаха идеите ти.
Гледам обаче, че на гредата над делкото й е понатежал боксерът или се лъжа?
Къде другаде е хванат за шасито освен под шайбата?
Връзката маховик-кардан как си я направил?
Успех, и да те радва много!
С тази кутия и с това тегло предполагам добри скорости развива?

Снимките които съм пуснал не са в готов вид. те дори са преди първите проби но скоро не съм я снимал. Двигателя е на 3точки. по шаибата и симетрично от ляво и от дясно в равнината на маховика.
Към маховика има фланец и към него кардана които е от 2 къси но оригинални парчета на алфета .
Колкото до кутията преди месец я махнехме заради дългите числа на гумите. Сега съм с правена като 5та ми е далга колкото 4тата и вмакнах една между 2ра и 3та. получи се мн добре. Чакам единствено шпер да испадне на добра цена за да е завършена.

AnastasKOSTOV-REX
08-01-2011, 17:54
Цецо приятелю отдели мако внимание на правописа!
Поне ти го можеш(висшист инДЖинер си) не си като някои хора...които не ми се коментират!:mf_Flush:

75TwinSpark
08-01-2011, 18:34
3дравейте хора,тоя проект много ме радва,работата и мерака си личът отдалече.Нера3брах само каква е идеята,3а какво ще се пол3ва.
По3драви и успех

stratos
08-01-2011, 18:58
Идеята беше да се използва за дрифт , но ако не сполучи мислим да я облечем и озаконим като кола. Не зная как става последното но дочух че може да мине за бъги
и да и сложат табели.(рег. номера)

Speeder
09-01-2011, 00:04
Браво за смелия проект!
Първоначално не вярвах , но след като го видях на живо ми стана ясно, че тия хора не се шегуват.
Мерили ли сте теглото на автомобила?
Много ми е интересно колко ще излезе и какво ще е съотношението конски сили/килограм :flamingdevil:

zaryto
09-01-2011, 04:32
Цецо,защо нищо не си ми казал за т'ва чудо?! :gruebel:
Двигатела от зелената 33-ка ли е?

stratos
09-01-2011, 09:33
Теглото за момента е 740кг като е 420/320 - преден/заден мост, но след още един резервоар от 15л и акомулатора като преместя отзад ще се балансира. По мои виждания в карайна сметка няма да надхвърли 900 кг

MUROMAN
09-01-2011, 10:45
Проекта ми прилича на СТАРТ от СКРАПА,но найстина идеята,желанието и майсторството ви заслужават само похвали и адмирации.Браво и смело напред.:notworthy::biggrin:

stratos
09-01-2011, 19:02
Проекта ми прилича на СТАРТ от СКРАПА,но найстина идеята,желанието и майсторството ви заслужават само похвали и адмирации.Браво и смело напред.:notworthy::biggrin:

Благодаря колеги , но не ми е идеята да обирам лаври , а точно обратното. Надявам се от вас на конкретни забележки и идеи за това да стане по-добра.

tokata_pz_flex
09-01-2011, 20:48
Колега проекта е супер , браво .
Скоро коментирахме теглото при 33 и ми се струва , че твоята кола ще го подмине дори . Няма ли начин да е под 900 кг. ?

stratos
10-01-2011, 19:09
Колега проекта е супер , браво .
Скоро коментирахме теглото при 33 и ми се струва , че твоята кола ще го подмине дори . Няма ли начин да е под 900 кг. ?

Вариант има - още една...
Умишлено презапасихме Вирджиния повече отколкото трябва за да видим дали конструкцията ще издържи. Навсякъде по ролбара е с дебелостенни тръби заради сигурността ,и все пак си прав че ще стане малко тежка , но имам място и за по-голям мотор.

Bobi_33
10-01-2011, 19:49
Вариант има - още една...
Умишлено презапасихме Вирджиния повече отколкото трябва за да видим дали конструкцията ще издържи. Навсякъде по ролбара е с дебелостенни тръби заради сигурността ,и все пак си прав че ще стане малко тежка , но имам място и за по-голям мотор.

Ами слид като си сложил отзад скорости от трансаксел, тогава ще си подхожда и един 3.0 V6 примерно от 75-ца или 164-ка. шестака има много плавно и добро разгръщане на мощност и въртящ момент. Идеално за дрифт. Алуминиев е целият мотор, че и красив на всичко отгоре. :afro:

stratos
10-01-2011, 20:08
Ами слид като си сложил отзад скорости от трансаксел, тогава ще си подхожда и един 3.0 V6 примерно от 75-ца или 164-ка. шестака има много плавно и добро разгръщане на мощност и въртящ момент. Идеално за дрифт. Алуминиев е целият мотор, че и красив на всичко отгоре. :afro:
Това ми е мечта от малък ...
Като порастна ще сиии го купя . Благодаря за съвета. Още съм на вълна боксер , но като ударя на камък това е следващото което ще се направи.

Speeder
11-01-2011, 10:08
Това ми е мечта от малък ...
Като порастна ще сиии го купя . Благодаря за съвета. Още съм на вълна боксер , но като ударя на камък това е следващото което ще се направи.

Не пипай боксера.
То това му е интресното, боксер пък трансаксел :)
Иначе шестаци има, стига да искаш, но виж първо как е с боксера.

oTBpaTuTko
11-01-2011, 10:29
Искам да го видя това на живо. Няма какви забележки да ти отправя, защото нищичко не разбирам. Но такова чудо само по хамериканските филми съм гледал как го майсторят баща и син :rosso_racers:
Но тук.. незнам ЕВАЛА :) Продължавайте с мръсна газ напред.

acko88
11-01-2011, 18:41
Това ми е мечта от малък ...
Като порастна ще сиии го купя . Благодаря за съвета. Още съм на вълна боксер , но като ударя на камък това е следващото което ще се направи.

Ти затова ли преди време ме подпита за турбо 6-така :asthanos:

drigata
11-01-2011, 19:38
Искам да го видя това на живо. Няма какви забележки да ти отправя, защото нищичко не разбирам. Но такова чудо само по хамериканските филми съм гледал как го майсторят баща и син :rosso_racers:
Но тук.. незнам ЕВАЛА :) Продължавайте с мръсна газ напред.

Той проекта беше тестван на предпоследният опъндей на калояново.

Момците не се стахуваха да дават мръсна газ заедно с батките.

stratos
11-01-2011, 20:15
Ти затова ли преди време ме подпита за турбо 6-така :asthanos:
Да колега. Имах интерес и още имам към V6 , но засега работя по боксер 1.7 Компресор. Ако се окаже слаб 6така е следващото решение , макарче имам V8 от Газ:tank:

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:09 ----------


Той проекта беше тестван на предпоследният опъндей на калояново.

Момците не се стахуваха да дават мръсна газ заедно с батките.

Така беше въпреки проблемите дадохме 1.08 на пистата , но тогава бях със скорости от алфа75 В6 , а те са доста дълги. Сега съм с друга кутия , понаправена та може и да подобрим постигнатото.
Усвен това ония ден не ми достигаше гориво. След натискането на правата , механичната помпа не достигаше като дебит и изпразвах карбораторите с изключение на последните обиколко когато малко се подобри(след наша намеса).

stratos
05-02-2011, 22:40
Е вече и с компресор...
днес беше първата проба " на сухо " дет се вика. Вижте снимки , чуйте клипчето и давайте мнение...

http://www.vbox7.com/play:ceb9c540 (http://vbox7.com/play:ceb9c540)

stratos
05-02-2011, 22:47
а ето и какво представлява компресора от вътре :

На втората снимка се вижда че хлабината за едната пластина е значително по голяма от другите две.
Това е така защото стената на ротора към оста беше тварде малка за да удържи на налягането което прави. По мои виждания е около 0.6 до 1 атм буст .

AnastasKOSTOV-REX
06-02-2011, 22:59
Цецо и земи го нахрани хубаво това недоносче,че с тва сираче Лорто 40 малко алтава работа дето си го замислил.

PS.Хаймана зел съм ти от онова специалното комплресорно олио AVIA,земеш да минеш да си го земеш ли?

Galof
07-02-2011, 00:13
Възхищавам ви се! Айде и дано по скоро я гледаме в завършен вид по - пистите! А както каза колега, това сякъш гледам някой филм, как баща и син се хващат и прават люта бИгачка.

Hassel
07-02-2011, 05:39
Вие наистина сте гениални хора!!! Дълбоки адмирации към желанието и трудът ви. Много интересно ми стана относно този компресор. От какво е, за пръв път виждам такъв "блоър". Като гледам как се развърта страшно много ми наподовява на начина на действие на Rotrex-ите. Ако вие сте го изработили, наистина имам интерес, ако приемата поръчки да си поръчам един по мои спецификации. Разбира се ще платя колкото трябва, а и предлагам да се отвори някакъв фонд тук в клуба и да подпомогнем този проект, това е нещо, което се прави в България все пак хора!!!! Още повече, че може да се помогне и с разни части, които не са ни нужни примерно, а същите могат да бъдат използвани за този проект. Още повече че някой от колегите каза, че човекът е един от първите собственици на автомобил от марката Алфа Ромео в България! Моля админите да помислят по този въпрос. А относно компресора съм напълно сериозен, моля пишете ми на лично да объсдим.

Поздрави ;)

stratos
11-02-2011, 20:04
Проблем... Помагайте защото още ден два и минавам на г60 и механи4ен инжекцион.
Разбор - направих ротора сложих го и пробвах с манометар. Резултат - вдига налягане в колекторите до 0.6 бара при 4к оборота. Но колата работи само с рака зад карборатора. т.е на супер богата смес. Без да съм закачил ремъка на компресора работи само на ниски до средни и оттам нататък глъхне жестоко, а би трябвало да работи като стандартен двигател. Парвоначално мислехме че е от карбораторите - направихме им пълна ревизия и всичко е като по учебник. Следващата версия беше че смуче въздух преди дросела на карборатора - отстранихме и това - не че се видя пропуск ама допълнително силиконирахме. Вече нямам идея защо не трагва нормално да работи.

За това моля , някой ако се е сблъсквал с подобен проблем нека пише. Кърбораторите са Делорто от 1.8 Жулиета

kocta
11-02-2011, 20:19
Компресора в карбураторите ли духа и хреметични ли са? Също с каква горивна помпа сте?

stratos
11-02-2011, 20:24
Компресора в карбураторите ли духа и хреметични ли са? Също с каква горивна помпа сте?

Не колега , компресора смуче от карборатора и надува в колекторите , а помпата е електрическа и е от форд като сам я реголирал като налягане до толкова че да ми държи нивото на поплавака...
Напълно херметични са

Ma7e4k0
11-02-2011, 20:35
Всички карбове деллорто ако не се лъжа са херметични.

stratos
11-02-2011, 20:41
Всички карбове деллорто ако не се лъжа са херметични.

Даи по подробно колега
Не съм мн наясно какво имаш в предвид , но ако имаш предвид хермети4ността на поплавковата камера , да наясно съм

kocta
12-02-2011, 00:50
Ако са наистина херметични може от компресора да надуваш в карбураторите. Това със смученето се прави на обикновенните. И все пак по всякаква логика би трябвало да работи. BTW 0.6 бара не ти ли стигат като за начало?

stratos
12-02-2011, 21:36
Ако са наистина херметични може от компресора да надуваш в карбураторите. Това със смученето се прави на обикновенните. И все пак по всякаква логика би трябвало да работи. BTW 0.6 бара не ти ли стигат като за начало?

Стигат... От тук искам да започна но не ми се връзват карбораторите. Днес запуших 3/4 от светлия отвор зад карбораторите и направих едно кръгче - резултата беше задоволителен - чувствително по силна от 2 двоини вертикални , но и сякаш беше муден двигателя. В смисъл набира яко , надува на о.4 но се цепи по-бавно вероятно поради запушването.
Мисля утре да пробвам да сложа тромпетки отзад , но изобщо не знам какво да очаквам.
Някои ако има идея какво правят точно тромпетките нека сподели , защото аз така или иначе ще кажа дали са помогнали , но е добре да се знае.

stratos
13-02-2011, 18:25
Още сутринта направих опита с дросели . Имаше подобрение , но не чак толкова.
Също така сложихме два спиртни карбуратора Делорто от Исо (спортен модел Ява предназначене за Speedway) - Те вече нахраниха спря пукането от бедното гориво и се изчисти работата , но до едни средно високи обороти където започва да тъпче...

Питам се дали 2та двойни карба да не могат да го нахранят тоя 1.7мак... Утре предстои последна проба с карборатор - от 1.5 боксер - и тои е делорто но е с последователно отварящи се клапи.

Междовременно малко снимки от последните дни:

stratos
14-02-2011, 18:18
Най - сетне резултати... След 10 дена упорит труд я излъгахме...
Проблемът беше в смукателните колектори. Турбопътищата от маркуч явно компенсираха всичко хубаво което може да се случи в цялата идея. Днес те бяха заменени с метални тръби и комбинацията с 2хДелорто с тромпетки се оказа трепач. В движение разликата е осезаема. Сравнявам с компресор , и без компресор. Със подаване на газта надува на 0.3 и по4ва да расте до 0.5. Даржа да отбележа че беше изчислен за 0.3.
Когато се оправи времето ще снимам и ще засичам , защото за сега всичко е осезаемо , а и без предно стъкло илюзията си е голяма.

Екип Вирджиния.

Ранобудниче
14-02-2011, 22:24
Мога само да гледам и да се възхищавам!

С нетърпение чакам завършения вид.

http://bglog.net/ClientFiles/74da43f2-9abf-4aff-929c-0c5ed47e12b3/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE.gif

radostin_ivanov
24-02-2011, 21:47
Здравеи колега,поздравления за уникалния проект,моля ако можеш да опишеш по подробно компресора че ми е много интересно,пък ми е влезнала една муха в главата и ште ми е много полезно.Поздрави и успех.:big_bow_down:

75 turbodelta
25-02-2011, 22:23
поздрави за ентусиазма :big_whoops:

stratos
19-03-2011, 20:10
Ето , че и времето се пооправя. Тези дни поработваме по колата. Подобрения има по ремъчното задвижване на компресора( сложихме обтегач) , и пооправихме малко жилата , защото доста усилие беше необходимо за подаване на газ , пък и хода на педала беше доста къс.
Петък бе пагубен ден. Скъсан ремък на компресора се оплете на шаибата на разпределителния вал. Резултата беше внезапен удър последван от тракане и работа на 2 цилиндъра...
Днес събута отворихме и АХНАХМЕ... 4 от 4 . Клапъните бяха народили един куп малки клапънчета. Последва банален ремонт и колата запали. В момента дадохме един зъб предварение за да изследваме динамиката в движение , но днес проба на пътя нямаше.
За утре съм планирал да въртим валове и да гоним на 400м. Ще има отчетени времена , а вапросът ми е какво подяволите трябва да очаквам.
Някой ако се е засичал нека ми напише какво дава за да имам база за сравнение.
Да се надяваме че утре ще имам времена а не чупен мотор на колесар...

kocta
19-03-2011, 22:01
Еми около 16 секунди. Ако всичко е изпипано може и 15

stratos
20-03-2011, 07:57
Еми около 16 секунди. Ако всичко е изпипано може и 15

За коя кола и колко конски сили е?

kocta
20-03-2011, 12:34
За твоята :)

1912
24-03-2011, 17:45
интересно ми е как ще е мериш на 400 м
тя има ли стъкла ?
или спрямо някоя друга кола ?

stratos
24-03-2011, 21:55
интересно ми е как ще е мериш на 400 м
тя има ли стъкла ?
или спрямо някоя друга кола ?

От вчера има оборотомер , а от утре надявам се и километраж. Колкото до 400м има един сравнително прав участък от пътя Първенец Брестовица , които е равен и няма завои. засичането ще е ориентировъчно.

1912
24-03-2011, 22:16
съвет:
сравнявай я с някоя друга кола как вървите иначе нищо няма да измерете ако имаше стъкло можеже да се помъчим да я видим на г-тека ама ....

stratos
26-03-2011, 21:17
След няколко проби с компресор двигателя прегря ...Дали заради многото аванс или заради детонациите , но и преди да прегрее не беше това което се очакваше. Рязко тръгва и кам 3000 оборота почва да тъпче и да не ускорява , а като позагря и до 3хил. пак не вървеше. 0до100 за има нема 16 сек. - позор за марката.
Свалихме компресора и качихме пак 2 двойни , но този път делорто 36мм. Колата стана коренно различна , при еднакви други обстоятелства. Засекохме е ориантировъчно около 10сек от 0 до 100. (100 ги дига на 2ра)
Извода за мен е детонации , породени от високата за случая заводска степен на згъстяване и допълнителнито пълнене на 0.5бара.

Скоро ще зарязвам моя компресор и ще слагам от VW G60, като тогава ще съм с инжекцион.

Намира ми се чаркалък от L3 Jtronic(33 1.7и.е.) и сигурно за начало ще е той.

stratos
30-03-2011, 08:26
От вчера вече имам кабеляци... Сдобих се с работила до последно инжекционна система Бош Мотроник 1.5 (от опел вектра 2.0 115кс) и скоро ще се качва.
Някой ако има за или против този модел нека каже съображенията си за да реагирам , защото за мене сичките са еднакви... (инжекциони)

stratos
14-04-2011, 21:26
След едноседмичен труд инжекциона заработи... Сега слагаме Г60то , та се чудя дали някои няма идея какви са фазите на тоя моя двигател и тр ли да има корекция по газоразпределението като го надувам.
В момента е разреден на 7.8 :1 степен на сгъстяване и мислим да надуем около 0.8 бара.

drigata
15-04-2011, 10:57
След едноседмичен труд инжекциона заработи... Сега слагаме Г60то , та се чудя дали някои няма идея какви са фазите на тоя моя двигател и тр ли да има корекция по газоразпределението като го надувам.
В момента е разреден на 7.8 :1 степен на сгъстяване и мислим да надуем около 0.8 бара.

Много сте го разредили. Фазите на газоразпределението неможеш и не трябва да ги пипаш!

stratos
15-04-2011, 19:22
Много сте го разредили. Фазите на газоразпределението неможеш и не трябва да ги пипаш!

Предполагам като казваш , че не трябва да ги пипам имаш впредвид , че няма нужда от моята намеса , а не че се страхуваш от въздеиствието което бих нанесъл.
За информация валовете са стокови но сам дал по един зъб закъснение от стандартната центровка , като целя повече време за работа.

7.8 : 1 защото не съм сигурен в това как ще избегна детонациите .

stratos
20-04-2011, 23:05
Нови проблеми...
Вероятно това са детонации. Осведомих се наскоро , че не е единствен фактор степента на сгъстяване. Детонациите могат да бъдат предизвикани от топла горивна смес( както е при мен защото нямам интерколер), неподходящ аванс на запалването (при принудително пулнене картината на аванса е различна спрямо тази на ЕКУто на вектрата), горивна смес с ниско съдържание на бензин (бедна смес) . Ако някои се сеща още фактори нека добави.
В моя случаи вероятност за детонационно горене има . Замислил съм пробно поставяне на интерколер и кнок датчик(за детонациите) за да мога га отчитам дали ги има.
Ще се радвам на вещите по тема турбо да помагат.

stelt
20-04-2011, 23:36
Ами откъм факторите си пропуснал октановото число на бензина. Ти задължително трябва да ползваш възможно най-високооктанов бензин.

1912
20-04-2011, 23:54
то бенза му е най малкия дерт....
аз имах детонацийй от свещи :)

stratos
21-04-2011, 07:40
то бенза му е най малкия дерт....
аз имах детонацийй от свещи :)

А как ги усети - като чукане на аванса , губене на мощност на по голям буст и високи обороти или...

1912
21-04-2011, 07:55
чуваше се как пука сложих си с топлинно число 8 и работата заспа

stratos
24-04-2011, 21:22
Крачка назад - две напред. Това не е някакъа танц , а личните постижения на неукия... Колко много труд и нерви щеше да си спестя ако разчитах предимно на знания , а не предимно на логика...

И така след неуспешни опити с Г60то , преминахме към компресор от Мерцедес ц200 к . Построихме наново пътищата и отново без интерколер. Повишихме налягането на бензина на 4бар. Най сетне осезаемо трагна да варви. Една от целите - да боксува и на 2ра предавка ,че и на 3та - постигната. Утре живот и здраве ще се тества на летището за издаржливост но вярвам , че няма да устиска. Проблем за мен има в хранителната система и по скоро в инжекторите(дюзите). Сега по мои данни съм с 170cc/min - от вектрата , а вкарвам 2пъти повече въздух. От какво да търся по големи също незнам .
Е за сега толкова. Отре повече - я някое бутало , я накоя биела се показали извън блока...

Малко снимки на новата визия...

1912
24-04-2011, 22:25
тва еку кви инжектори управлява ниско или високоомни?

stratos
25-04-2011, 15:59
тва еку кви инжектори управлява ниско или високоомни?
15 -17 ohm

kocta
25-04-2011, 18:29
Високо.

stratos
25-04-2011, 20:31
Направихме замерване междо другото. Сутринта попритегнахме. Монирахме и механичната система за запалване с центробежен аванс които претарпя модификация ( разгръща се само 15 градуса) и тръгнахме към на летището с ясната мисъл да се върнем или без бензин или с счупен мотор . Там направихме доста тестове .
С ECU - 6 старта - имахме възможност за корекция на аванса по чисто мехничен начин с местене на датчика като преминахме през 3 положения : заводски за вектрата , един зъб срещу венеца, един зъб по посока на венеца за коляновия вал (crancshaft position)
с третата позиция колата се държа най добре.
Проблемите бяха: - препукване и загуба на режим при рязко подавана не гаста на по ниски обороти(2000)
-Достига само 5000 оборота и от там нагоре ги дига бавно.

след това направихме 2 старта с механичния аванс като резултата беше мн по зле , но ние така и не се заиграхме.

Времената от 0до100 са около 10сек , но има изключително много боксуване на 2ра скорост и на първа та ако са гуми би паднала и под 10.
Тестовете до тук са с закъснение на газоразпределителнияя механизъм или един зъб на разпределителния вал назад от стандартната центровка - т.е повече високи за сметка на малка мощност в ниски ако мога да се изразя така.

Последва центроване на валовете по белези и пак тестове.
Колата стана по слаба и спря да боксува на 2ра както дупката в ниски си остана.
Запушихме обратния бензин като с това налягането в реиката стана 5 бара. Ефект имаше - проблема с дупката при рязко подаване на газ зна4ително намаля което ме води до мисълта , че сместа е бедна на гориво...
Предприехме възтановяване на първоначалната центровка на валовете , но поради небрежност единия ремък бе скъсан (ремъците от 100 зъба станаха значително по къси като сложихме железните гарнитури от 4мм за да разредим) и тестовете прикючиха за деня.
По време на тестовете издухахме гарнитура. При надуф от 0.8бара и обороти над 4000 предпазния клапън на водната система освобождаваше точно в очите ми излишното налягане и така го установихме.
При демонтажа се видя че е от 2ри цилиндър към вода.
Следва нова конфигурация.
Давайте Акъли каква степен на сгъстяване да и оставя - така и така ще се правят гарнитури.

1912
25-04-2011, 21:10
вземи и сложи едни дузи докато не е пукнала
стават от типо 2,0 16 мисля че бяха 270цц
стават и от турбото ама тама скачаш на 385 от фиат 2,0 16 турбо
и 335 от фиат 20 волта турбо и ланча каппа ..
също става и от пунто гт 240цц

stratos
25-04-2011, 22:07
Много благодаря за информацията...

В момента коментираме степента на сгъстяване. Имам питане към хората от форума , които са туурбинирани : Каква степен на сгъстяване сте , и какъв буст , и каква електроника ?

Примерно . Аз съм със с.с. 7.5/1 буст - 0.8 , Електроника Бош мотроник 4.1

1912
25-04-2011, 22:31
ем 2,0 16 турбо фиат ланча алфа са с марели
което добре са справя 2.0 20в турбо са с бош
а 2.0 в6 турбо и той е с бош
иначе имаме и няколко форумни с мега
ти що се занимаваш с тия компресори ми направо не минеш на един охъл да подухва ?

eskaliburg
26-04-2011, 19:58
колега щом си със електроника от вектрата сложи си дюзи от ц20хе мотроник 2.8 те са към 240цц но не съм 100сиг , а за придърпването във ниските може да е от дебитомера .. но има още няколко варианта за електроника от опел която е подобна на твоята 1към1 но със друг тип дебитомер !

stratos
26-04-2011, 20:39
колега щом си със електроника от вектрата сложи си дюзи от ц20хе мотроник 2.8 те са към 240цц но не съм 100сиг , а за придърпването във ниските може да е от дебитомера .. но има още няколко варианта за електроника от опел която е подобна на твоята 1към1 но със друг тип дебитомер !


какво имаш в предвид под друг тип дебитомер и дай някакъв пример от какво да търся

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:33 ----------

И понеже защото издухахме гарнитура :) , направихме следната магария:
Двигателя е 1600 куб.сант. диаметър на цилиндрите - 87мм , ход - 67,2. Главите са от 1.7 с хидравлични повдигачи , а новата степен е 7.67:1. Мотора е сглубен и качен . Очаква го окабеляване .
Предпочетохме този вариант пред метални гарнитури , защото вече знаем , че 4мм стомана 3, дори и шлайфана не ляга добре . От 2 места е духало към водата.

Няма да пускам снимки защото няма какво да се види.

eskaliburg
27-04-2011, 18:25
[QUOTE=stratos;878759]какво имаш в предвид под друг тип дебитомер и дай някакъв пример от какво да търся

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:33 ----------
QUOTE]

говоря за дебитомер не със клапа както е при мотроник 4.1 или 1.5 който са 1към1 със леки изменения , а такъв дебитомер със нажежаема жичка тоест тръбен който мисля е доста по бърз и добър .. търси си от астра 2.0 115к.с c20ne

stratos
27-04-2011, 19:30
[QUOTE=stratos;878759]какво имаш в предвид под друг тип дебитомер и дай някакъв пример от какво да търся

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:33 ----------
QUOTE]

говоря за дебитомер не със клапа както е при мотроник 4.1 или 1.5 който са 1към1 със леки изменения , а такъв дебитомер със нажежаема жичка тоест тръбен който мисля е доста по бърз и добър .. търси си от астра 2.0 115к.с c20ne

Да , има логика да стане . Ти имаш ли информация някой да го е изпробвал?

eskaliburg
27-04-2011, 21:25
[QUOTE=eskaliburg;879163]

Да , има логика да стане . Ти имаш ли информация някой да го е изпробвал?

принзипно аз си взех такава инсталация за старата ми вектра, точно и единствено заради дебитомера.. Мотроник 4.1 се слага на по старите вектри, омеги и кадет, след това се слага м1.5 а на астра GSI е м1.5.2 и там разликата вече ви я казах кое е.. 3те инсталации се се слагат на един и същи мотор мисля,че по старите нямат ламба сонда не съм 100% сиг но пробвай със инсталация от астра и вземи дюзи 240цц както ви казах по горе

vegatta
27-04-2011, 21:34
какво имаш в предвид под друг тип дебитомер и дай някакъв пример от какво да търся

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:33 ----------

И понеже защото издухахме гарнитура :) , направихме следната магария:
Двигателя е 1600 куб.сант. диаметър на цилиндрите - 87мм , ход - 67,2. Главите са от 1.7 с хидравлични повдигачи , а новата степен е 7.67:1. Мотора е сглубен и качен . Очаква го окабеляване .
Предпочетохме този вариант пред метални гарнитури , защото вече знаем , че 4мм стомана 3, дори и шлайфана не ляга добре . От 2 места е духало към водата.

Няма да пускам снимки защото няма какво да се види.

струва ми се че с тая степен на сгъстяване ще трябва да я по надуете

stratos
27-04-2011, 21:37
струва ми се че с тая степен на сгъстяване ще трябва да я по надуете

1bar колега... , но винаги може повече ;)

vegatta
27-04-2011, 21:44
1bar колега... , но винаги може повече ;)

пак ще е с компресор или турбо ще слагате

stratos
27-04-2011, 23:22
пак ще е с компресор или турбо ще слагате

Вероятно ще е компресор.
Ориентирал съм се към дюзи над 250куб. , може би 300 и нагоре. Някой опитен да има , да каже какво да очаквам.
ПС: сменихме 170куб. с 200куб. и нещата се пооправиха , но още беднее на високите. Бях чул за промяна съпротивлението на термодатчика което водело до увеличаване на времената и мисля скоро да го пробвам

Racinga
27-07-2011, 18:57
много добре ! :notworthy: успех за напред