PDA

View Full Version : Гуми за Драг или/и за писта



WhitePower
10-01-2011, 17:00
Тъй като вече доста от форумните коли подминаха
200++ коне на един мост предполагам ,че се е заформил проблема :А как аджеба да стъпя на пътя ?

Нека всеки който има ОПИТ ( не теория на вероятностите ) да сподели своя опит с СЛИКОВЕ , СЕМИ - СЛИКОВЕ , СРИИТ и други подходящи гуми за перформанс автомобили

аз избрах за мене
Инди Спорт Т4
цена около 70 паунда - 195/50/15

kocta
10-01-2011, 17:16
Това е ралиджииска гума момче :)
Ако не се загрее подобаващо сцеплението е по-лошо отколкото на обикновенна гума. Също съм забелязал,че не са много подходящи за драг.Представят се по-добре на странични натоварвания.
Карал съм с такива но пиреллита същата шарка едните рс5 другите рс7 смес и на писта и в града.Пробвал съм ги и на стартове топли и студени.Еми средна хубост.Карал съм и с тоуо 888.Те се водят стреет сликове.Те се нуждаят от сравнително по-малка темепратура и са почти реди то гоо в толки дни но пак не бях много очарован от сцеплението при тръгване което ми предлагаше. Е найстина бяха с доста малка площ 195-ци 15-ки на кола 190коня на задно с шпер но въпросната кола до 3-та ги въртеше на калояново.

WhitePower
10-01-2011, 17:55
защо семи слик мека смес да не става за драг - тези са софт-медиум за асфалт
сигурен ли си че тези тип гуми са само за писта ??? и изискват обиколки за да се загреят

а това как ти звучи
Federal 595 RS-R

става дума само за този модел тума и за никой друг на тази фирма и по точно модификацията RS-R

http://www.proparts.bg/userfiles/productimages/product_1779.jpg

Furious 155
10-01-2011, 18:03
според мен няма семи-слик, който да дава качествата на чистия слик за асфалт! Семислик-а просто дава възможност да се кара легално по улиците, за разлика от семислик-а. Аз в момента съм в търсене на бюджетно решение за Калояново и си мисля за чист слик.

kocta
10-01-2011, 18:45
Федералите ги обсъждахме в дрифт форума.
Малко по-лоши са от тойо-то р888 и малко по-тежки.
Ако гониш някакви времена чист слик ...

ne0
10-01-2011, 19:45
Всяка гума си има предназначение

Така ги нареждам по низходящ ред. Извън състезателното каране сликовете са неприложими. И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ НА СЛИКА СТУКТОРАТА Е ВАЖНА КОЛКОТО ИЗНОСВАЩИЯ СЛОЙ ;)


Чист слик - писта. Твърдо окачване - при тези гуми зависи от класа на формулата за състезание, има различни добри производители а понякога и само един. Има най-различни смеси според температура, влажност, тежест на автомобил и т.н.

Рали слик - става и за писта, но е за рали етапи. Различни натоварвания и кг. Има най-различни смеси според температура, тежест на автомобил и т.н. Пирели, Мишелин, БФ Гудрич.

--------------------------

Стрийт семисликове - Тука марките са Бриджстон, Пирели и Йокохама. Имат видове смеси.
Извън тези марки каквато и гума да се избере и каквато и да е смес е все тази само цената е важна. Разликата в качесвтото освен тези марки е огромна.

--------------------------

Хубава спортна гума: Бриджстон, Пирели, Мишелин, Йокохама

1912
10-01-2011, 20:04
аз съм на 225 17 рали сликове
мишелин и в тва време загряват
доста добре лошото е че пак има
въртене.....

DJ_STIVAN
10-01-2011, 20:19
На пролет ще се обуя с Federal и ще кажа мнение.
Все пак цените им са подарък направо.

IcemaN92
10-01-2011, 20:58
аз съм на 225 17 рали сликове
мишелин и в тва време загряват
доста добре лошото е че пак има
въртене.....
Е и асфалта трябва да е топъл.Иначе топли гуми-студен асфалт някак не се връзват?Пък и кола с твойта сила ....:devil::screwy:
На един приятел Celica-та (250-300 коня само на предно) беше на Toyo r888 (205/55/16) се държаха доста добре градско.И при по агресивно каране също много добре,на писта вече не съм я пробвал и незнам там как ще е :whistle:

acko88
10-01-2011, 21:30
Аз съм с стриит версията на FEDERAL SS595,карах и на Калояново с тях и бях доста доволен при положение че ги карах на 4атм.,държаха се перфектно и непрегряха,в града също се справят перфектно,дори и на мокър асфалт.Но за писта бих предпочел семи-слика който показа Орлин

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=62739&d=1292434943

WhitePower
10-01-2011, 22:14
Аз съм с стриит версията на FEDERAL SS595,карах и на Калояново с тях и бях доста доволен при положение че ги карах на 4атм.,държаха се перфектно и непрегряха,в града също се справят перфектно,дори и на мокър асфалт.Но за писта бих предпочел семи-слика който показа Орлин

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=62739&d=1292434943

стриит нормални гуми нямат място в съзтезанията когато си повече коне

Р888 го пропускаме , всчики го оплюха
на бридйенстоне какъв семи слик се предлага ??
Йокохамата а048 е ултра скъпа - над 350 гумата

ne0
10-01-2011, 22:20
конете не са най-важни ;) даже хич..... просто някой коли в завой тежат х3 ;)

http://image.nengun.com/catalogue/original/nengun-2846-02-bridgestone-potenza_-_re-11s.png

има защо някой гуми да са скъпи ;)

WhitePower
11-01-2011, 11:01
добре че ми препоръча гуми който се намират лесно
тия и в европа ги нема на моя размер

acko88
11-01-2011, 11:05
добре че ми препоръча гуми който се намират лесно

Незнам ти с тия коне на предно и килограми,с 15-ката е малко филм мисля на писта

WhitePower
11-01-2011, 11:41
на мене ми трябват за ДРАГ .
което не значи не мога да покарам и на писта за кеф

mitaka_cs
11-01-2011, 12:23
на мене ми трябват за ДРАГ .
което не значи не мога да покарам и на писта за кеф

Аз ако съм на тебе, за драг ще смъкна цолажа максимално.
Отпред широки 14-ки 7-8J с висок слик.
Отзад 13-ки 5J от Уно с гуми 155/80 каквито има. Даже бих пробвал и с бандажни гуми ако се намерят 4х98 на голям диаметър.

Отпред
http://www.competitionplus.com/04_15_2004/photos/hoosier_radial_02.jpg
Отзад
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:id6ypMZ6K7PXsM:http://i744.photobucket.com/albums/xx82/danburger28/PICT3686.jpg&t=1

bouncer
11-01-2011, 14:08
супер, ако искаш да се самоубиеш няма по-интересен вариант! С толкова много сцепление отпред и почти никакво сцепление на задните гуми освен адски зрелищна катастрофа не виждам какво друго ще постигнеш.

Това е супер, но цената е....
http://www.productwiki.com/upload/images/dunlop_direzza_sport_z1_star_spec_1.jpg

Dunlop Direzza Sport Z1

mitaka_cs
11-01-2011, 14:42
супер, ако искаш да се самоубиеш няма по-интересен вариант! С толкова много сцепление отпред и почти никакво сцепление на задните гуми освен адски зрелищна катастрофа не виждам какво друго ще постигнеш.

Не исках да качвам тези снимки, но вече мисля се налага...

http://i.ytimg.com/vi/b3crARv5VzE/0.jpg

http://retroscenemag.com/image.axd?picture=FWDD-Image1.jpg

http://retroscenemag.com/image.axd?picture=FWDD-Image3.jpg

Просто за ДРАГ не виждам защо кола с предно трябва да влачи на мъртвия заден мост гуми по 205+ mm

:ghost:

П.П: Това на снимките не са музейни експонати...

bouncer
11-01-2011, 14:47
ОК, хубави снимки, но продължавам да твърдя, че разликата в сцеплението и контактната площ между двата моста ще доведе до много неприятни последици, ако дори и за малко колата се заклати. А пък идеята за бандажните гуми няма дори да я коментирам. Погледни на повечето то тях отстрани пише до 80 км/ч.

ne0
11-01-2011, 14:56
голям, цирк цялата тема...
истината е че и Орлин знае кво да си купи ама си чеше езика.... тука въобще не говорим нито за драг нито за писта явно, а за стрийт употреба... демек тойо 888 средна смес, най-хубавото е че едва ли ще и объкаш температурата на използване щото тя си загрява бързо.
Истината е че профилираните качествени неща са скъпи. Такова нещо като трудно за намиране няма... за пари става въпрос хората ги продават. Кат имаш пара кеф ти това кеф ти онова. Говорим за пунто все пак така че нещо бюджетно е идеално, въобще не говорим за перформанс (Ево, Импреза, М3 и т.н...) кола, а за гонки или не съм разбрал.
На Орлин също му е ясно кой са хубавите гуми ама тука става на въпрос за 150 лева да получим гума за 400, няма как да стане... мисля че темата е изчерпана

bouncer
11-01-2011, 15:15
Защо, бре Ненко? Темата не е какви гуми да си купи Орлин (и какво ще прави като завали дъждец тез полусликове :) ) а гуми за драг и писта. Може да е полезна за много лаици като мен, които имак що годе вървяща кола, но не знаят какви гуми да си купят.

mitaka_cs
11-01-2011, 15:15
Разликата в сцеплението на двата моста ще е голяма несъмнено, но на практика имаме еднопосочно дърпане на моста с ниско сцепление.
С тая кола няма да се влиза със 130 км/ч в кроасана на Калояново, а ще се кара направо!
Бандажните гуми наистина ще им стане лошо, но само при продължително каране с висока скорост...ще се позапалят:devil2:.....драгът е на 400 метра!
Не вярвам да им стане нещо за 15 сек. каране направо, от които едва 10 сек. с повече от 100 км/ч реално.

bouncer
11-01-2011, 15:18
звучи логично, но въпреки това ми се струва прекалено опасно. Твърде възможно ми се струва задния мост с тези тесни гуменца да загуби сцепление и после няма изправяне!

Furious 155
11-01-2011, 15:28
звучи логично, но въпреки това ми се струва прекалено опасно. Твърде възможно ми се струва задния мост с тези тесни гуменца да загуби сцепление и после няма изправяне!
то реално в конкретната употреба ти трябват само за да пази посоката колата, мръдване почти няма как да се случи, защото тегленето е яко и е само напред.

bouncer
11-01-2011, 16:04
не бих рискувал. Тегленето може да спре по много причини - повреда, сигнал от съдиите и т.н. На мен ми се струва като ненужен риск.

morfius
11-01-2011, 16:07
Тия чудеса от снимките колко км. после спират?
Може да е 20% ама задния мост ти трябва като натиснеш спирачките (патил съм от прецакан кантар), в нашенски условия (де ти писти по 5 км.) подобно нещо може да е доста опасно след 400 ния метър ми се чини.

Flame
11-01-2011, 17:57
Ами щом се прилага на практика,значи е приложимо и ефективно за целите за които е.

badmadafaka
11-01-2011, 22:24
А ако колата има прекалено много повер и си тегли на една страна като я нарежеш какво правим...? :roll:

morfius
11-01-2011, 22:45
Ами щом се прилага на практика,значи е приложимо и ефективно за целите за които е.

Говорим си за драг нали... и то в нашенски условия?
Колко идваше терминалната на 400 м. - над 180 км/ч?

Не мисля да е маловажен въпроса колко време/разстояние след 400 ния метър трябват на подобен сетъп да спре.

Flame
11-01-2011, 22:52
Да,говорим за драг напълно приложим в наши условия на Божурище,сивото Пунто,но не помня кой гараж го беше подготвил,със задни бандажни джанти и гуми от пистарка:-D.Нито е имало проблеми със спирането нито със тръгването,напротив,даваше едни от най добрите времена.

S_G_M
11-01-2011, 22:53
Ето драг автомобили на предно . Според мен за отзад наистина не им трябват такива "валяци" , спират си с парашути хората.... това компенсира напълно малкия размер на задните гуми и съответно по-малката им контактна площ с пътя при спиране..
http://www.youtube.com/watch?v=Y2d02zQP5bA&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=GCYuVEWd4kw&feature=related

Flame
11-01-2011, 23:16
Да,тя има и рамка отзад за да не вдига предницата при ускорение,просто това е оптималния вариант при драга за коли на предно,ако сте виждали и американските мъсъли които са подготвени за драг и дори са легални за обществените пътища,предните гуми пак са много тънки,пък си спират:smoke:

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=4PsNAqhw5jw&feature=fvw
Ето още един пример.

morfius
11-01-2011, 23:26
Тоя последния поне беше на някакви високи 14" :)

Мерси за видеоурока 8-)

drigata
12-01-2011, 11:54
Драги ми колеги,отклонявате се от темата,а тя е за сликове които могат да се използват компромисно в два вида аматьорски класа и по точно драг и тайм атак.

Това последното което сте показали са драг радиали,тези гуми се използват само и единственно за драг,тези гуми се помпят максимално на 1 бар.

В тази тема се разисква каква марка и каква смес да се избере за даденият компромис.

WhitePower
12-01-2011, 16:31
Както Добри писа се търси най-доброто бюджетно решение за по около 200 лева на гума на размера 195/50/15 като се избягва добре познатото Тойо
Да знам че има и по 500 на гума но да не забравяме че това е кола която може да се кара всеки ден
А дали искам да я окипазя и да я направя Драгстер - НЕ
искам да си е нормална красива кола с добър грип на предния мост
за сега офертите са на Федерал и Тойо и на Индиспорт
други такива бюджетни не се намират
Иначе да фен съм на бриджстоун ,НО в Европата нямат нищо , да не говорим на БГ

ne0
12-01-2011, 19:50
има ги даже и в бг ;) повечето субита и евота ги ползват

http://www.tirerack.com/images/tires/bridgestone/bs_potenza_re70_1000.jpg

Flame
12-01-2011, 21:26
А има ли ги за 15-ки джанти?

WhitePower
12-01-2011, 22:09
А има ли ги за 15-ки джанти?
естесвенно че НЕ
бе излиза че 15 вече никой не ползва за спорт

Flame
12-01-2011, 22:18
Еми явно,аз не искам да слагам 16-ки,защото ще спъна колата съвсем,камо ли 17-ки.

badmadafaka
12-01-2011, 22:43
бе излиза че 15 вече никой не ползва за спорт
Ами да, или вече цялостно някакси повера се е завишил и 17" е нормален размер който не спъва колите (или по друг начин казано, това дето ние му викаме спорт, явно батките одавна вече не му викат така...) :plane:
А иначе 16" явно е някакси странен размер за спортни колелета, особено нисък профил - аз преди време като търсих и много по-лесно беше да се намерят 15"... Ама може и такъв момент да съм нацелил просто или да не съм търсил достатъчно :smartass:

VFTI
13-01-2011, 00:16
Някой да сподели мнение за тези цвички:
http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15025935/
Цената е много добра....Последния Ханкук V12, който си купих изкара 2 години и се държа много мъжки :):)

За тия семи-сликчета(мисля че са семи) обаче нямам никакво инфо, по никакви Бг форуми или поне аз не мога да намеря....

badmadafaka
13-01-2011, 08:24
То това си е обикновена гума според мен... :gruebel:

bouncer
13-01-2011, 10:18
аз на 159-ката съм с Потенза и мога само лоши неща да кажа за нея! не ми харесва - приплъзва много на мокро, за две години се вдърви жестоко, не усещам особен грип....Нещо не ми харсва тази гума на мен.

WhitePower
13-01-2011, 10:41
Някой да сподели мнение за тези цвички:
http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15025935/
Цената е много добра....Последния Ханкук V12, който си купих изкара 2 години и се държа много мъжки :):)

За тия семи-сликчета(мисля че са семи) обаче нямам никакво инфо, по никакви Бг форуми или поне аз не мога да намеря....

това не е семислик

ICI
13-01-2011, 21:09
това не е семислик

точно това е семи слика на Ханкок ;)
За парите си е много добър, на две коли имам наблюдения, не е като другите семи сликове, защото е треадуеар 220 мисля беше, но на мокро пък е най-добрия.
Специално за сухо един от най-добрите семи сликове (и като цена) е на Кумхо Екста V700 с треадуеар 50 - не се срещат други марки май с такъв, обаче за силен дъжд аквапланинга е много вероятен както и при повечето от останалите модели за сухо.

MainaCore
14-01-2011, 10:06
Потенцата е гумата!!! Обаче е много твърда, даже имам докато настройвахме спирачките на жужа изкъртих асфалта, а на гумата и нямаше нищо :)

ЗМЕЯ!
14-01-2011, 18:47
Потенцата е гумата!!! Обаче е много твърда, даже имам докато настройвахме спирачките на жужа изкъртих асфалта, а на гумата и нямаше нищо :)

Тва е така, щот са пластмасови... :spell::tooth:

WhitePower
15-01-2011, 23:53
от 4 страници нито едно предложение което да се намира на моя размер
май ша е тойо накрай и да си гу чукам в глават после или 4 федерали
нищо прилично не намерих за моя размер на сносна цена
а 350 лева за гума няма да дам

1912
16-01-2011, 09:45
бе гледах чисто нови сликове от по 100 кинта
ама не мога да кажа бива ли ги
http://tuningcenterbg.com/racing-1.html

ne0
16-01-2011, 11:35
от 4 страници нито едно предложение което да се намира на моя размер
май ша е тойо накрай и да си гу чукам в глават после или 4 федерали
нищо прилично не намерих за моя размер на сносна цена
а 350 лева за гума няма да дам

Орлине какво се правиш на две и половина, пуснал си същата тема в още поне два форума.... какво нищиш, пара трябва. А И ТОЗИ РАЗМЕР 195/50/15 не е състезателен размер и трудно ще намериш гума на истински производител, писах ти по-важна за теб е структората на гумата от колкто на износващия слой. ..... Смени размера или си вземи тойо, което те посъветвах аз и още около 10 човека в три форума.....

но това в никакъв случай няма да ти подобри стартовете, тези гими трябва да се загряват и т.н..... аба кола със задно и 4х4 ша та дармонят винаги...... Научи се да го караш пунтото просто.

nicola 59
16-01-2011, 12:22
Здравейте колеги по миналата година спях да се състезавам но до тогава ползвах сликове 13 14 15 и 16 цола на Avon не знам дали ги продават в БГ но са доста добри и имат всички тези размери

ФЕРАРИСТ
16-01-2011, 14:49
При тебе лесно се намират, тук е малко по орязано откъм избор на пълни сликове....

WhitePower
16-01-2011, 17:57
Орлине какво се правиш на две и половина, пуснал си същата тема в още поне два форума.... какво нищиш, пара трябва. А И ТОЗИ РАЗМЕР 195/50/15 не е състезателен размер и трудно ще намериш гума на истински производител, писах ти по-важна за теб е структората на гумата от колкто на износващия слой. ..... Смени размера или си вземи тойо, което те посъветвах аз и още около 10 човека в три форума.....

но това в никакъв случай няма да ти подобри стартовете, тези гими трябва да се загряват и т.н..... аба кола със задно и 4х4 ша та дармонят винаги...... Научи се да го караш пунтото просто.

ела се научи ти да стартираш с маХХис - не става
а в перформаса никой не е доволен от тойото , за това бягат от него , но явно .....

kocta
16-01-2011, 18:04
Аз точно с Тойо 888 195/50/15 на бмв 3-ка 190hp направих 59 секунди на калояново.За тези пари на този размер това ти е избора.

WhitePower
16-01-2011, 22:14
както казах избора е ограничен
или ще са 2 тойота или 2 федерали

pininfarina
16-01-2011, 22:45
Имам 4 доста добри Гудрича 200/50R17 - някой интересува ли го - при интерес и реални снимки :-)

ne0
16-01-2011, 23:21
Имам 4 доста добри Гудрича 200/50R17 - някой интересува ли го - при интерес и реални снимки :-)

освен размера е хубаво да дадеш модела и индекса на гумата ;) и дота ако го има както и мм ляв десет борд....

иначе размера е за А6, кажи и колко пари им искаш... нека модовете направят компромис.... предлог - помагаш ни. Ако не ни направят такъм да ни намерят гуми :):):)

pininfarina
16-01-2011, 23:25
освен размера е хубаво да дадеш модела и индекса на гумата ;) и дота ако го има както и мм ляв десет борд....

иначе размера е за А6, кажи и колко пари им искаш... нека модовете направят компромис.... предлог - помагаш ни. Ако не ни направят такъм да ни намерят гуми :):):)

Щом им интерес ще дам подробности утре за всичко, всеки по реда си че има колеги квече към които съм поел ангажимент вече - не очаквах такъв интерес :-)

ne0
16-01-2011, 23:29
Щом им интерес ще дам подробности утре за всичко, всеки по реда си че има колеги квече към които съм поел ангажимент вече - не очаквах такъв интерес :-)

споко бе на мен не ми вършат работа не ме мисли, но евала

pininfarina
16-01-2011, 23:30
споко бе на мен не ми вършат работа не ме мисли, но евала

Бих си ги карал ама ми идват тесни - а и на джанти 7.5 идват малко малки - трудно се издуват :-)

VFTI
17-01-2011, 11:46
А какво ще кажете за YOKOHAMA Parada ....За ежедневно ползване и улични гонки... По-добра ли е от Toyo T1R...

И някакви предложения за хубави гуми до 150лв. на парче 195/50/15... За гонки и евридейско ползване...

В момента си търся и се чудя...Намерих си тойото т1р за 99лв. ама с Дот октомври 2009г....Карам около 10 хил. км. на година и ми се иска да изкарат 2 лета:ghost2::ghost2:

IcemaN92
17-01-2011, 12:34
А какво ще кажете за YOKOHAMA Parada ....За ежедневно ползване и улични гонки... По-добра ли е от Toyo T1R...

И някакви предложения за хубави гуми до 150лв. на парче 195/50/15... За гонки и евридейско ползване...

В момента си търся и се чудя...Намерих си тойото т1р за 99лв. ама с Дот октомври 2009г....Карам около 10 хил. км. на година и ми се иска да изкарат 2 лета:ghost2::ghost2:
Един приятел с Сивик беше с Parada Spec 2 каза че е бил много доволен като преди това е карал някакво тойо .... като за 195 50 15 каза около 140 кинта парчето!
А за Nitto Nt 555 R (drag tires) ???Предполагам че ще са по скъпи от парадата..а пък и за размер малко са трудни за намиране 15".:prison:

BatVas
17-01-2011, 17:21
Бих си ги карал ама ми идват тесни - а и на джанти 7.5 идват малко малки - трудно се издуват :-)


Tъкмо и аз си мислех дали ще станат на GTV-то за Трака в Серес. Стандартния ми размер е 225/45/17, но явно са теснички?!!!

WhitePower
17-01-2011, 18:07
след няколко телефонни разговора , гуми в Бг няма , чакат новия внос

ФЕРАРИСТ
17-01-2011, 20:16
Щом им интерес ще дам подробности утре за всичко, всеки по реда си че има колеги квече към които съм поел ангажимент вече - не очаквах такъв интерес :-)
Кажи, кажи цена, че е интересно......малко теснички са, ама пак е нещо.....

MainaCore
17-01-2011, 20:52
WhitePowere в Пловдив се размята един трурбиниран сивик с 15-ки слик hoosier, които мисля че ти вършат идеална работа ;)

WhitePower
17-01-2011, 22:39
WhitePowere в Пловдив се размята един трурбиниран сивик с 15-ки слик hoosier, които мисля че ти вършат идеална работа ;)

ей , не ми трябва чиста гума за драг
искам семи нещо си
хосиерите ги знам
има и дънлоп с същия слик
сликове има
искам полуслик за да мога да си я джиткам постоянно

vegatta
18-01-2011, 08:33
А какво ще кажете за YOKOHAMA Parada ....За ежедневно ползване и улични гонки... По-добра ли е от Toyo T1R...

И някакви предложения за хубави гуми до 150лв. на парче 195/50/15... За гонки и евридейско ползване...

В момента си търся и се чудя...Намерих си тойото т1р за 99лв. ама с Дот октомври 2009г....Карам около 10 хил. км. на година и ми се иска да изкарат 2 лета:ghost2::ghost2:

T1R е по добре от Parada. Ако искаш Yokohama търси си AVS Sport ама ти знаеш нали съм ти казвал

VFTI
18-01-2011, 11:15
T1R е по добре от Parada. Ако искаш Yokohama търси си AVS Sport ама ти знаеш нали съм ти казвал

Дамм за авс-а си прав:torch: ти ми отвори очите и после нещата си ги потвърдих на калояново....

А да заложа ли на Тойо от 2009г. октомври -100лв. бр., или да изчакам още и да видя какви ще са доставките за 11г. и цените...ама сигурно всичко ще е с по 30-40лв. на брой по-скъпо...

thecleaner
19-01-2011, 05:51
Дамм за авс-а си прав:torch: ти ми отвори очите и после нещата си ги потвърдих на калояново....

А да заложа ли на Тойо от 2009г. октомври -100лв. бр., или да изчакам още и да видя какви ще са доставките за 11г. и цените...ама сигурно всичко ще е с по 30-40лв. на брой по-скъпо...

Ти още ли не си ги взел бре. На тая цена са екстра, дота не е 2005та се пак та да им се чудиш. Ако искаш ептен яко Toyo ти казах R1-R и това е.

jblmusic
19-02-2011, 00:21
Има два модела на Falken RT215 и RT615 с treadwear 200 .
Първите ги има мой приятел купени за по 150 лв бройката от София. За съжаление той искаше 4 за импрезата си, но се оказа , че са останали последните 2. Размера им е 16 цола. Казвам го като информация за гуми до 150лв.
http://www.vulcantire.com/graphics/tires/azenis.jpg http://2.bp.blogspot.com/_SANhTu2zR3g/SrdQTRBvR0I/AAAAAAAAABU/IeanuIywqjU/s400/falken_azenis616_lg.jpg
На BF Goodgrich също има няколко модела g-Force T/A™ Drag Radial. Легални гуми , които имат и дори 14 цола размер. Тях не съм ги виждал в БГ , но пък цената им в щатите е от 60-80$ .
http://wayneswheels2000.com/BF_Goodrich_G_Force_TA_Drag_Radial_NT.jpg
поздрави на клуба :)

WhitePower
19-02-2011, 12:31
въпроса е какво има в БГ и какво лесно може да се внесе
Така или иначе гумата вече е избрана

http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/tire1ban/cabinet/tire/ad08-1.gif

RASTIL
19-02-2011, 22:26
Да са намеся и аз, като черна станция на бели вълни...
Прочетох и аз 4-5 страници и гледам Ви робувате на разни марки... С кола 200 и кусур коне при старт от място едва ли някой би могъл да усети разлика в сцеплението при две различни марки или модели гуми Има едно друго важно нещо, което никой тук не е засегнал, като проблем макар да има постове и на пистови и на драг - "състезатели"... Някой замислял ли се е, че е много важно съотношението ширина на гумата и маса върху нея..... Я малко съждения в таз посока ! Примерно 205/50/15 марков слик от най-скъпите еднакво добре ли ще работи натоварен с 200 и с 400 кг. Пък за доброто сцепление топлата вода е открита - щар по щар

WhitePower
20-02-2011, 00:42
Да са намеся и аз, като черна станция на бели вълни...
Прочетох и аз 4-5 страници и гледам Ви робувате на разни марки... С кола 200 и кусур коне при старт от място едва ли някой би могъл да усети разлика в сцеплението при две различни марки или модели гуми Има едно друго важно нещо, което никой тук не е засегнал, като проблем макар да има постове и на пистови и на драг - "състезатели"... Някой замислял ли се е, че е много важно съотношението ширина на гумата и маса върху нея..... Я малко съждения в таз посока ! Примерно 205/50/15 марков слик от най-скъпите еднакво добре ли ще работи натоварен с 200 и с 400 кг. Пък за доброто сцепление топлата вода е открита - щар по щар
шефе говорим за пунто 1.4 турбо
какви 4Х4 как , а размера е обяснен 195/50/15
и няма да го сменям щото не ми се купуват 4 гуми или други джанти или .......

RASTIL
20-02-2011, 10:56
шефе говорим за пунто 1.4 турбо
какви 4Х4 как , а размера е обяснен 195/50/15
и няма да го сменям щото не ми се купуват 4 гуми или други джанти или .......

Мммм сменяш марката :mrgreen:

WhitePower
20-02-2011, 16:34
Мммм сменяш марката :mrgreen:

Що , да нямаш нещо по бързо ?? че ми прелагаш да я сменя

Pastora
20-02-2011, 16:45
Що , да нямаш нещо по бързо ?? че ми прелагаш да я сменя
Има Ку4ka :)

WhitePower
20-02-2011, 17:52
Има Ку4ka :)

Ми да я дава насам ;) , аз имам пари за пунто , той за кучка
а ако имах пари щях да си купя нисан съни гти-р

kocta
20-02-2011, 21:23
Дай да ти давам 145цата и да си решаваш проблема със сцеплението :grandpa:

WhitePower
20-02-2011, 22:18
Дай да ти давам 145цата и да си решаваш проблема със сцеплението :grandpa:
предпочитам да ги мачкам с 1372 кубика 8 клапана:):jumping:да се депресират от кубатурата с 2000 кубика и баба знае

RASTIL
20-02-2011, 22:39
Айдааааа извадихме пак шпагите....Нямам нищо по-бързо ве приятел бързите сте там по Софето - ти, Сашо, Бобо, Мобо... Междувременно реши ли се въпроса кой е по-по-най от теб и Сашо?
Е да мачкаш, да мачкаш ........ кого си омачкал до сега?!
И стига си си броил клапаните и кубиците!!! Кат извадиш шпагата чи воюваш няма да се оправдаваш, като чи си броиш клапаните и кубиците, че бъдеш по-сдържан с шпагите
А, за да не съм съвсем спам по темата - на Пунтата какъв и е оригиналния размер гуми? Ако не е 195/50/15 ще имаш проблеми! Само мнение - формирано от скромен опит!
Поздрави :-D

mimouzunov
20-02-2011, 23:14
Айдааааа извадихме пак шпагите....Нямам нищо по-бързо ве приятел бързите сте там по Софето - ти, Сашо, Бобо, Мобо... Междувременно реши ли се въпроса кой е по-по-най от теб и Сашо?
Е да мачкаш, да мачкаш ........ кого си омачкал до сега?!
И стига си си броил клапаните и кубиците!!! Кат извадиш шпагата чи воюваш няма да се оправдаваш, като чи си броиш клапаните и кубиците, че бъдеш по-сдържан с шпагите
А, за да не съм съвсем спам по темата - на Пунтата какъв и е оригиналния размер гуми? Ако не е 195/50/15 ще имаш проблеми! Само мнение - формирано от скромен опит!
Поздрави :-D

Абе ти от къде се извъди та говориш (пишеш) с тоя тон на другите!?

RASTIL
21-02-2011, 00:18
Детаййлно ли да ти обясня от къде и как съм се точно "извъдил" или ш"са сетиш ;-)
Пък за "тон-а" - влязох в същия тон, с който "бялата сила" се обърна към мен! Дано съм задоволил любопитството ти !

WhitePower
21-02-2011, 10:22
Айдааааа извадихме пак шпагите....Нямам нищо по-бързо ве приятел бързите сте там по Софето - ти, Сашо, Бобо, Мобо... Междувременно реши ли се въпроса кой е по-по-най от теб и Сашо?
Е да мачкаш, да мачкаш ........ кого си омачкал до сега?!
И стига си си броил клапаните и кубиците!!! Кат извадиш шпагата чи воюваш няма да се оправдаваш, като чи си броиш клапаните и кубиците, че бъдеш по-сдържан с шпагите
А, за да не съм съвсем спам по темата - на Пунтата какъв и е оригиналния размер гуми? Ако не е 195/50/15 ще имаш проблеми! Само мнение - формирано от скромен опит!
Поздрави :-D

Не мисля да ти обяснявам какво и колко съм , темата е за гумите не дали да си купя стелт или бмв С ШПЕР
забвави за оригиналния размер , щото е 185 55 14 , така че размера е ясен 195 50 15 търси се гумата , като цена/сцепление да е приемлива
ако имаш инфо къде има семи сликове на този размер на приемливи цени ще си полезен иначе темата да пишките е в друг раздел и или форум ако искаш да си ги мериш с някой или да обиждаш другите марки коли

Bobo
21-02-2011, 13:15
Айдааааа извадихме пак шпагите....Нямам нищо по-бързо ве приятел бързите сте там по Софето - ти, Сашо, Бобо, Мобо... Междувременно реши ли се въпроса кой е по-по-най от теб и Сашо?
Е да мачкаш, да мачкаш ........ кого си омачкал до сега?!
И стига си си броил клапаните и кубиците!!! Кат извадиш шпагата чи воюваш няма да се оправдаваш, като чи си броиш клапаните и кубиците, че бъдеш по-сдържан с шпагите
А, за да не съм съвсем спам по темата - на Пунтата какъв и е оригиналния размер гуми? Ако не е 195/50/15 ще имаш проблеми! Само мнение - формирано от скромен опит!
Поздрави :-D

Гледам че си ме споменал нещо? Искаш нещо или просто комплекси?


А за гумите - аз се спуках да ровя за 16-17 В БГ НЯМА НИЩО ! Намирам 17-ки сликове като за танк и нищо нископрофилно. Проблема с тия гуми е сериозен ще го караме на поръчки и ще чакаме с месеци ;)

stelt
21-02-2011, 13:42
Аз и друг път съм ви казвал - ако намерите нещо из Европа и може да се купи на момента - мога да помогна с доставката.

Bobo
21-02-2011, 13:44
Аз и друг път съм ви казвал - ако намерите нещо из Европа и може да се купи на момента - мога да помогна с доставката.

Намерих си едни 17-ки с джанти в англия ?

WhitePower
21-02-2011, 15:26
Намерих си едни 17-ки с джанти в англия ?

ЗИМАЙ !!!:bouncing_smiley:

Furious 155
21-02-2011, 15:58
Намерих си едни 17-ки с джанти в англия ?http://www.alfa155.org/forum/viewtopic.php?t=34676 тези ли ? :)
п.п. кефещи са доста!

1912
21-02-2011, 19:19
ония ден ма хвана един дъжд та да видиш хуу ли е с тия сликове няма спиране ...
та зех да са замислям и аз за едни 17 ки 225 ци
федералите са на доста ниски цени..
бобо има едно момче кайл се пише в тунинг форума
Калин се казва . пазарувал съм от него много пъти и е супер точен няма никви ядовве може да ти докара всичко от ук на супер ниска цена на мен една пратка 8кг до вратата ми легна 24 кинта

kocta
21-02-2011, 20:31
...
А Ти кой беше всъщност???

sti6o
21-02-2011, 20:40
Поредния пич, където се е превъзбудил малко покрай хубавата кола.

WhitePower
21-02-2011, 21:04
http://camskill.co.uk/
те ви гуми
само 9 паунда на гума до БГ

и пак пребиват цените на кой да е български сайт

Hassel
22-02-2011, 20:41
Мисля че имах някъде останали рали сликове. Yokohama бяха, но не помня модела. То си беше доста отдавна. С тях карах Лада-та едно време. Джантите обаче още си ги спомням, понеже бяха може би единствени в България. Бяха 9.5J отзад и 8J отпред, бяха сваляни от някаква стара Тойота и ми ги докараха от Унгария. Много приличаха на ББС, но беше друга марката , не си спомням вече. Та ще се поразровя да видя дали е останал някой и друг слик, макар че и да има, те ще са толкова зле, че аз не бих рискувал. Мисля че някое Пунто може да се обуе с безплатни сликчета за един два "трак" дни. :)

Поздрави :)

kocta
23-02-2011, 00:18
Аз пък си търся 195/50/15 гуми колкото по ефтинджос - толкова по добре даже от една две гумаджийници ми ги подаряват! Познайте кво правя с тях
Това което аз съм правил преди 5 години на калояново.
Я се успокой малко "състезател"! Ако много караш и колата ти е "самолет" има си писти за тази цел с времеизмерване. За сега само се излагаш с постовете си.

WhitePower
23-02-2011, 10:52
Мисля че имах някъде останали рали сликове. Yokohama бяха, но не помня модела. То си беше доста отдавна. С тях карах Лада-та едно време. Джантите обаче още си ги спомням, понеже бяха може би единствени в България. Бяха 9.5J отзад и 8J отпред, бяха сваляни от някаква стара Тойота и ми ги докараха от Унгария. Много приличаха на ББС, но беше друга марката , не си спомням вече. Та ще се поразровя да видя дали е останал някой и друг слик, макар че и да има, те ще са толкова зле, че аз не бих рискувал. Мисля че някое Пунто може да се обуе с безплатни сликчета за един два "трак" дни. :)

Поздрави :)
ее ще си ги купим , само да стават за каране ;))

vladeto_
23-02-2011, 16:05
Намерих си едни 17-ки с джанти в англия ?

1.5 лири на кг. и с при теб до 1 седмица ;)

mochko1
23-02-2011, 16:47
1.5 лири на кг. и с при теб до 1 седмица ;)
Това е скъпо ,мога да препоръчам фирма за 1.20 на кило ,над 50 кила 1 паунд и над 100 0.80 паунда !

don_pepone
21-03-2011, 14:29
Вижте на какво попаднах.
http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m58b1523s4429p57676 тука има и други размери,ама нее в Бг.

bouncer
21-03-2011, 16:35
за гума 225/40/18 цената е 390 лв без доставката. В България можеш да си намериш на доста по-ниска цена ми се струва :)

BatVas
21-03-2011, 16:39
Вижте на какво попаднах.
http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m58b1523s4429p57676 тука има и други размери,ама нее в Бг.


Че кво те притеснява, те имат доставка за EU. Притеснителното е като за мен трябват 4х159 паунда:) = 636 паунда или 1440 лева за да се обуя в сликове.

WhitePower
21-03-2011, 17:38
за гума 225/40/18 цената е 390 лв без доставката. В България можеш да си намериш на доста по-ниска цена ми се струва :)

това е семислик , а цената в БГ няма как да е по малка на тази гума

bouncer
22-03-2011, 10:43
това е семислик , а цената в БГ няма как да е по малка на тази гума

Ами не знам, как тогава Йокохама AVS Sport се намира за 300 лв без отстъпката?

jorko
22-03-2011, 11:43
Да са намеся и аз, като черна станция на бели вълни...
Прочетох и аз 4-5 страници и гледам Ви робувате на разни марки... С кола 200 и кусур коне при старт от място едва ли някой би могъл да усети разлика в сцеплението при две различни марки или модели гуми Има едно друго важно нещо, което никой тук не е засегнал, като проблем макар да има постове и на пистови и на драг - "състезатели"... Някой замислял ли се е, че е много важно съотношението ширина на гумата и маса върху нея..... Я малко съждения в таз посока ! Примерно 205/50/15 марков слик от най-скъпите еднакво добре ли ще работи натоварен с 200 и с 400 кг. Пък за доброто сцепление топлата вода е открита - щар по щар
Разлика от 215/40/16 различни марки улична гума и Тойо 888 205/50/15 разлика има "мъъъъъничка" :eat: ... Бобо, кажи му и ти :kicking:

drigata
22-03-2011, 12:20
При кофти избор на стрийт гуми и 4/4 не помага!!!!!!!

Принципно гумите се избират за типа каране (състезание),драг,тайм атак,дрифт и прочие.

За драг се предпочитат по широки,по високи и по меки гуми,наречени "драг радиал".

За писта се избират,ниски гуми и според вида на трасето ,ширина и вид на сместа,мека/средна/твърда,чист слик или нарязан или семи.

При пистово каране има много неща които се променят(камбър,кастър,тое) за да може даденият автомобил да извлече максимално сцепление с пистата,а при драга е коренно различно,колкото се може по леко и колкото може по големи гуми.