PDA

View Full Version : РИБОЛОВ



Pages : [1] 2 3

RUNNING WILD
14-01-2011, 18:25
...

qkimov
17-01-2011, 12:23
Оп станахме двамаааа.От малък съм по язовирите и реките и като имам възможност гледам да духна на някъде макар напоследак да не ми остава време за този вид хоби :?.
Хубаво ще е и да споделяме информация за язовири,риби,захранки и други такива тънкости.

RUNNING WILD
17-01-2011, 12:57
...

Bonev
17-01-2011, 15:38
Има още. Колегата dino също е много запален.

kokless
17-01-2011, 15:48
И аз обичам да ходя по гьоловете да храня рибата :smile:.

RUNNING WILD
17-01-2011, 20:01
...

Mitko156
18-01-2011, 19:57
Още един запален риболовец.При мен работа и хоби са в едно.Управител на 2 язовира за спортен риболов.

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:51 ---

Bonev
18-01-2011, 20:02
Бонев а ти?кога ще те водиме да ти теглиш да гълтат въздух,миналата година бяхте на Волуяк ама не можах да дойда,организирайте едно мероприятие тази пролет да се полиготиме някъде,на Щъркелово гнездов момента има доста риба,главно уклей и между тях рядко костури,по самото дъно се движат червеноперки и платики но са мудни,тая година не е активен костура водата не можа да изстине добре и седи на вътре на дълбоко не натиска уклея в залива ако е много студено веднага се активизира и се набива.

Еми бате, като се постопли мисля, че може да измислиме нещо.:wow:

Mitko156
18-01-2011, 20:05
ОК

RUNNING WILD
18-01-2011, 20:50
...

ScuderiaAlfaCorse
18-01-2011, 21:04
+ още един зарибен, но за съжаление не остава много време за излети, а и балъците станаха повече от рибите в язовира :bouncing_smiley:
Ако не хванем риба,то поне остава хапването, пийването и хубавата дрямка на чист въздух ! :tooth: :party:

RUNNING WILD
18-01-2011, 21:09
найстина последните 10 години хората масово започнаха да киснат по язовирите,преди години като ходехме на Искъра на 200 метра от нас имаше палатка и на 2 километра по целият бряг имаше няколко коли и палатки,сега е мазаляк на откриването преди 3 години бях 2ри ред палатка сметай като в киносалон беше.

undy
18-01-2011, 22:38
когато става дума за риба с мойте фредчета,аз си взимам:вино,мръвка,НОЖА-задължително,и се наслаждавам на риболова и сеира на "рибарите с които съм".....нема такава приказка,и душевна разкрива от смях.....никой нищо не хваща...........освен най-пияния,на другия ден трипер..........:)

morfius
18-01-2011, 22:54
Хубаво чатче си спрятате, има си раздел и за него...

undy
18-01-2011, 23:14
Хубаво чатче си спрятате, има си раздел и за него...честит реп.:bouncing_smiley:

toki4a
19-01-2011, 00:27
хааааааа адската тема много съм добър!!!!!!!!
скарата е от мен !!!!!!!!

RUNNING WILD
19-01-2011, 01:30
...

RUNNING WILD
19-01-2011, 14:15
...

marian
19-01-2011, 14:22
Румене,и каква риба се лови в тоя зимен сезон?

Pastora
19-01-2011, 14:45
Аз бях много запален и сериозно оборудван, наскоро си разпродадох всичко, нервите ми дойдоха в повече, някои ги било успокоявало, но...мен не :) Въпреки това съм навит за близък излет в околностите на София(имам 2 пръчки останали с такъми доста), но като се постопли и закълват рибите пролетта на фин такъм :)

RUNNING WILD
19-01-2011, 16:07
...

marian
19-01-2011, 18:03
ами Мариане те рибите се хранят проблема е че не се движат и седят или в устието на реката която пълни водоема и обират от мътилката каквото намерят или на дъното на водоема на дълбокото и няма как да ги стигнеш без лодка,иначе клен,морунаж,скобар,костур,платика,червеноперка,ба бушка,щука,бяла риба,михалца,пъстърва,това са рибки който не "спят" зимен съм дето има дума а това с зимният сън е грешно понятие и важи само за плитки блата и езерца дето дълбочината е малка 1-2 метра и рибите изпадат в летаргия,в нормален водоем дори да е замръзнал влива ли се в него течеща вода и има ли дълбочина по 6-7 метра рибите се движат под леда,основно зимната стръв е така нареченият херономус или руснаците му казват мутиль а ние го наричаме -червенка,това е ларвата на комара и е червейче дълго 1.2-1.5 см то живее в калта под водата и е рубиненочервено на цвят даже бих казал красиво,няма риба която да не се храни с това същество това си им е зимната храна на мирните риби,по реките има жълъди в тях живее вълодовият червей то е малко тумбесто червейче,там където се влива вада в реката около нея има изгнили листа в тях като се разрови живее -лежляка,също се среща в корите на изгнилите дървета,в магарешкият трън горе в цвета в късна есен почва да гние и вътре има малки червейчета чудесна стръв ако закъсате и сте на някоя река или водоем,в реките има мамарци или ручейници те едвам пълзят по дъното и са в черупки от пясък като малки пъшкулчета са и вътре е ларвата-червейче с много крачета естественна стръв за рибките в реката,има също ракообразно което ако не знаеш къде да го търсиш няма да разбереш че съществува -зеленка,паяко пободно същество зеленикаво на цвят то се лепи и живее по стари дървета и корени в водата,няма хищтна риба която да не се храни зимата но е много обикаляне и търсене,за това ако не е много зор изчакваме да изпролети:)
Ти ми скри топката,браво,много полезна информация:clapping:

Pastora
19-01-2011, 18:37
Ако не отиваш в магазина и се надяваш да има ручейници, иначе пада едно вдигане на камъни :))) Става и с друга стръв, но колегата е изброил най-ефектните за зимен риболов и пъстърва. Другото е речен риболов на скобар на троха с "френски" хляб, но места се намират трудно по достъпните брегове - заети са още по нощите. Ловят и на гола кука тройка, която скобара атакува през зимата и още не може да се каже защо, но лично аз не обичам този тип риболов, защото е близък до бракониерските методи.

RUNNING WILD
19-01-2011, 20:58
...

Abar7h
24-01-2011, 19:59
И аз съм запален, но все още не много добър, като се затопли обаче съм в групата на риболовците задълже! :bowdown:

RUNNING WILD
25-01-2011, 17:00
...

RUNNING WILD
25-01-2011, 18:01
...

RUNNING WILD
04-03-2011, 17:04
...

RUNNING WILD
06-04-2011, 23:15
...

S_Ivanchev
01-06-2011, 19:17
Кой и къде мисли да открива сезона?:gruebel:Аз мисля за Огняново или Искър-дайде малко инфо най-вече за Огняново,ако сте запознати...:yes:

RUNNING WILD
03-06-2011, 12:00
...

RUNNING WILD
07-06-2011, 11:05
...

MUROMAN
07-06-2011, 12:53
RUNNING WILD
към края на месеца оставам без работа,има ли шанс и възможност да дойда някой път с теб на риба?
Пишман рибар съм,но имам голямо желание.:grin:

RUNNING WILD
08-06-2011, 09:14
RUNNING WILD
към края на месеца оставам без работа,има ли шанс и възможност да дойда някой път с теб на риба?
Пишман рибар съм,но имам голямо желание.:grin:

да бе човек щом те влече,имаш ли въдици и какво те влече като цяло?аз напоследък не ми се мъкне багаж и ходя с блесни и воблери на спининг,това е за еднодневни риболови де,а що оставаш без работа не ми звучи приятно.

MUROMAN
08-06-2011, 10:21
да бе човек щом те влече,имаш ли въдици и какво те влече като цяло?аз напоследък не ми се мъкне багаж и ходя с блесни и воблери на спининг,това е за еднодневни риболови де,а що оставаш без работа не ми звучи приятно.

Въдица нямам ,но ще се намери,ако знам изобщо какво ме влече ще е много добре. Махам се по собствено желание от работа. :waving:

RUNNING WILD
08-06-2011, 11:59
ясно разбрах каквото има в водицата да го изтеглиме на брега :))) еми махай се то като видиш че на края на месеца си фитка на кувертите...е ще имаш време поне за лятото да си поживееш,

RUNNING WILD
12-06-2011, 10:40
ходих по Марица на тия бентове и ями нищоооо пълна скука,смазахме се от метане,после на Звъничево пак нищооо,после на прибиране на Динката докарах 2 малки щуки си плуват зад блесната едната я поклъвва от заде блесицата закачливо все едно знае че ако я налапа ще се хване :) а другата беше малко по-голяма от блесната :)

ivan dimitrov
12-06-2011, 17:03
---

S_Ivanchev
21-06-2011, 19:04
На 16.06.2011г. направих един излет на яз.Искър и понеже беше през седмицата мислех,че няма да има много народ....лелееее голема грешка :hmm:-човек до човек и между тях палатка или каравана:Tease:.Добре,че язовира се беше по оттеглил и имаше места-става дума за Щъркелово гнездо,мисля че така му викаха.Рано сутринта не тръгна много обнадеждаващо,но след 10.30 започна да кълве по-интензивно.Излизаха обаче дребни платики(ловя на плувка с директен телескоп 8м) на бели червеи,на торни по-едри,но стръвта бързо свърши(смисъл торните червеи).Лових до към 13.30 часа и вече бях доста изпържен от слънцето,че не се издържаше...:big_heat: а и къването намаляваше.Като цяло не беше един от най-успешните излети,но всравнение с останалите около мен си беше доста добре.Тази седмица мисля да отскоча до яз.Огняново,че нещо ми е мн. интересно там,незнам защо....:shock: а и никога несъм ходил.

RUNNING WILD
28-06-2011, 21:09
Аз доста поскитах последните 2 седмици ама нямах възможността да пиша щото Олди ме съсече...та преди 2 седмици изчепих в 2 нощтта за Дунава,на разсъмване бях на 7 км от Лом има едно местенце,да ама Дунава спада и не пипа ,смениш блсни воблери какво ли не-не ще,от там запалих та до Арчар -Старото пристанище,не става и там,после до Видин пак не,после се върнах и ходих до Гложене на река Огоста и там не,от там на бента на Софрониево там закачих една щука към 3.5 кг ама не сложих метален повод и ми преяде 0.30 иначе успях да я докарам,глътна цялата блесна гадината...миналата събота си чоплих носа и не ме свърташе в нас та запалих нощтта и ходих на Душанци на стената от към село Душанци,само там не духаше вятър,ма не ми кълвеше щуката и от там по подбалканската та на яз.Копринка на Копринският ръкав дето ми шпрехат местните,ветър брате духа ще оплешивееш направо...воблера само го метах на горе и ветъра го отнасяше в водата на 40 метра...риба нема..от там запалих та на Жребчево на устието дето се влива Тунджа били излизало щука ловели тия дни...нема щука има дука...язовира спада и 20 метра кал по брега,абе видех един щъркел си ходи викам той щом ходи еба го да не ходя и аз,на 4 та стъпка джапанките остнаха под калтта,едвам ги измъкнах и почнах бос половин километър метах какво ли не,по едно време вече не се търпеше от ветър та се преместих на дясно от към "Боклуците" метах като алтав и никой нищо не лови,ветър ама як клати колата като седнеш у нея,стана 5 часа и викам аре нема да спя в тоя боклучарник и ветрилник и през Стара Загора и дома,само неволи в последно време,Искъра не ходя от давнна през събота и неделя заради скутерите и многото паплач,тоя язовир сега лятото ходи по вододайната зона има сянка и и е по-спокойно нема никой,е ако те видят кукуруку дето обикалят може да ти пишат акт и да те изгонят ама е 50 на 50,Огняново не съм ходил скоро,не ми прави впечатление на силен язовир обаче си има риба с сигурност и е приятен за излети като обстановка.

RUNNING WILD
05-08-2011, 13:52
На последък нещо ми омръзна блесната и воблерите та почнах с мухарката да се разхождам по жегите,нищо интересно безбой гадни кленове малки като размери,на една река един 0.480 грама,и на един язовир един 0.700 грама,бях на Пънчарево преди 2 дни джапах по водата и по Бистришката река и само дребосъци 70 броя,ще се ходи некъде по Беглика май след средата на август,някой да сподели ходил ли е някъде.

StanG
05-08-2011, 14:15
Миналата седмица бях на Искър до филмовата къща, откъм плиткото.За цял ден и цяла нощ - две шаранчета, които пуснахме.Бяхме със 7 пръчки на качамак, вечерта сменихме на попово прасе и нищо.Но хванахме две бутилки Магурска гроздова.
Утре сме на Казичене за шаран и квото излезе.Ако има желаещи да пишат, може да направим алфа-риболов :) След 5 сутринта сме там.

fred
05-08-2011, 22:39
Тая Магурската е много добра :biggrin:

StanG
06-08-2011, 19:15
Сутринта имаше 2-3 удара на пружина, изпуснах нещо средно, 2-3 кила.И от тогава до сега - нищо!Бяхме с 3 пръчки на пружина, три на царевица със желатинови торбички и две тапи на около 50см.Изгорях на RAL3000 и при цена 5лв. на пръчка в тоя мъртвилник не мисля да стъпя пак.Но пък имаше шукаритетна 145-ца, синя с много лепенки.Беше спряла до ски-влековете...оглеждах се за колегата като вземах бири, ама се бях маскирал с черен джиБ с предимство...някъде наоколо ще е бил, прозореца беше отворен.Ако е от тук да свирка...

RUNNING WILD
08-08-2011, 00:01
хубаво си направил колега,на мене не ми върви с шараните сериозно това ми е най тегавата и невървяща риба,имам обурудване карпове и род подове и тн и съм изчел доста но не и не,Стан г какво е изгорял на рал3000 не разбрах,виж не дей да ходиш на платен водоем на който с еплаща само такса от 5 лв примерно,хората са бизнесмени никой не е луд от благотворителност за 5 лева да му хванеш риба за 100...там където се плаща само такса до сега само на Овчарица на топлото езеро съм виждал страшни неща никъде другаде,обикновенно в началото на сезона или по време на забраната се изсипва 1 тон полужива риба в някой водоем за примерно 2000 лв и това е,от там тръгва слуха че еди къде си КЛЮЦА демек дава и тръгва мълвата и ламерите атакуват,и тука ше играе латекса като се събуди О.. ф...

StanG
08-08-2011, 09:03
Предполагам е така за платените...ама аз и на едно съм доволен, да начешам крастата, не съм тръгнал за 2000 лв риба да ловя :) Иначе за изгарянето имах предвид от слънцето изгорях, RAL3000 - http://armoniadesign.biz/images/attributes/ral-3000.jpg

RUNNING WILD
08-08-2011, 12:21
е да де и се надяваш че поне щом си с такса някой ще ти гарантира поне едно удоволствие за деня ама не...не става на 100 извън София и ако има начин на малки селски китни водоемчета и некви рекички каширани и малки блатца труднодостъпни такива който ги подминават не са оперативно интересни на рибарите.

StanG
09-08-2011, 21:25
В петък ако ме удари съчмата към 6-7 може да запраша към Чепинци или Челопечене, да поклеча до към стъмване.Ако има желаещи да свиркат, че за сега съм сам...

RUNNING WILD
09-08-2011, 23:07
да не си бил ти кога валя дъжда на Чепинци с една сребриста 156 преди месец?имаше 2-3 млади момчета и още една кола до тях,видиш ли по гьоловете 164 сребриста и един дебелак вътре аз съм,обикновенно звучи хеви метъл от нея,на Челопечене знам че в момента дава платика и червеноперка.

StanG
10-08-2011, 09:12
Хаха и от мойта това звучи!Но не съм бил аз, за първи път ще ходя там...или някъде другаде, където поне се предполага, че не са минали мрежи, щото в повечето баластриери СА...

RUNNING WILD
10-08-2011, 12:36
...

StanG
10-08-2011, 14:28
Предимно шаран или едра каракуда, само на дъно...може и на тапа за толстолоб да хвърля, ако изобщо има...

RUNNING WILD
10-08-2011, 15:15
...

old alfist
10-08-2011, 17:33
Голямо надлъгване става, но рибата става все по-хитра.
Баси електрониките се използва напоследък - ходих с един колега от работата в магазин за рибарски принадлежности и се хванах за главата - то не бяха разни сигнализиращи устройства за движение на жилката, сонари,радиоуправлями корабчета за пускане на стръв и захранване и какви ли не играчки.
Като тръгне някой вманиячен риболовец все едно тръгва на война.
Някои пък трътват с генератори за ток,усилватели, тонколони и микрофони и пеят, а другите до тях се опитват да ловят риба.

RUNNING WILD
10-08-2011, 21:56
...

toki4a
10-08-2011, 21:58
вчера хванах голем шаран кам то 7 кила:screwy:

RUNNING WILD
10-08-2011, 22:00
...

toki4a
10-08-2011, 22:14
да бе?кажи верно?тайна ли е къде?

тайна тайна:drinking:

StanG
10-08-2011, 22:20
Ех колега, от Пазарджик всички хубави язовири са ти на един к*р место...ние тук по големото село по един резервоар хабиме да идем там.За такъмите и аз гледах като индианец, щото имах 10 годишна пауза и като влязох в магазина то едни мачове, то едни фидери, тролене, електронни звънци карбон, повдигачи и ограничители...А аз от едно време, със гермините на дунава на пружина за шаран и мрена и на конощип и блатен за сом...почувствах се като неандерталец.Бързо влезнах в крачка де, вече имам всичко.Ама едно е верно, че много днешни рибари са баш интернетаджии...
Running Wild, така е за шума.Ама и с това свиква рибата.На Казичене като минав влак на 5 мин и релсите са на 20 метра от водата...Иначе и аз се ориентирам към Панчарево.Да пробвам как е на безплатното там, че на платено нема да стъпа вече мамка им мрежарска еврейска...еле па по баластриерите.
Ако има някой навит за събота сутринта да направиме едно Панчарево да свирка...ама рано, към 5.

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

toki4a ни зе за мезе, мани :)

RUNNING WILD
10-08-2011, 22:29
...

StanG
10-08-2011, 22:38
Точно там мислх да ида.А за хляба и кюспето няма кво да се смея, едно време по Дунава само така ги ловехме мрените...Звънци ползвам само нощем ако легна да спя.

RUNNING WILD
10-08-2011, 22:42
...

RUNNING WILD
12-08-2011, 10:21
...

StanG
12-08-2011, 22:38
Има ли слука колега?Времето беше добро...
Аз и един колга утре последно решихме на Казичене на затвора да идеме, пък Панчарево след морето...Ако искаш ела, от 6:00 до към обяд сме там!

RUNNING WILD
13-08-2011, 00:50
...

RUNNING WILD
14-08-2011, 14:35
...

StanG
14-08-2011, 17:20
Аз съм навит, връщам се от морето другия понеделник...

RUNNING WILD
15-08-2011, 02:34
...

MUROMAN
18-08-2011, 11:25
по предложение на колегата Абарт7 може да организираме пикник-риболов-барбекю-простотия по натам,по добре да се махнат отпускарите че сега е драма на всякъде от паплач а предпоалгам вие ходите на работа и не можете през седмицата та трябва да е събота или неделя,към края на август началото на септември е добре не е мазаляк от хора и е по-умерено,място не знам ще решиме да е удобно на всички,то за сериозен риболов няма да стане така че верно покрай Говедарци има страхотни места на реката с сянка борове и природа.

---------- Post added at 11:35 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

некви малки кленчета мъчих по Пасарел преди малко,после се качих на горе на татарски брод преди да се влее Искъра в язовира пак дребосъци ама на стръв кленчета на бял червей,писна ми и се прибрах.

Аз също съм за,вече е правено веднъж с Люлинската бригада,екста беше. :wow::bg::picnic:

RUNNING WILD
19-08-2011, 00:25
...

toki4a
19-08-2011, 00:47
Румене кога ще се съберем с тебе ! да ти покажа как се лови !! или как се яде риба бре!!!!!!!!
пустиняк:drinking:

наздраве Румба:metal:

Abar7h
19-08-2011, 01:12
Днеска се върнах от Искъра :) Снощи пристигнахме и хвърлихме веднага на дъно със всякакви захранки и стръв, обаче ядец... Чак много рано сутринта започнаха да излизат платики, костур и едни мънички дето не ги знам какви са точно :D Хвърлихме даже на жабка, ама нищо не извадихме с нея :D Искахме да съберем от тия дребосъците, които щъкат по брега, за да метнем за нещо хищно, ама така и не измислихме с какво да ги хванем. Та равносметката е към 10 парчета :) Колегата aRm си ги хапна доволно след това :D

RUNNING WILD
19-08-2011, 01:24
...

toki4a
19-08-2011, 01:24
па се сбереме бре сите простаци заедно,си направиме Простакфест 2011...

аз съм на 2 ро место след теб !!!!!:screwy::metal::tequilla:

RUNNING WILD
19-08-2011, 01:32
...

stefoo
19-08-2011, 08:37
Така и аз съм много запален рибар.Днес след работа разцепвам за рибки,ще ходя на река Искър на село Кунино има много добри места за ловене на Сом,Мряна,Клен.Като се прибера ще пиша какъв е резултата.Миналата неделя бях на Лакатник и на булдо и блесна съдрахме клена около 30-40 клена от по 20-40см.

RUNNING WILD
19-08-2011, 10:30
...

stefoo
19-08-2011, 14:16
Вярно е аз редовно ходех на Връждебна на Искъра и реката последните 2 седмици е зелена направо и мирише ужасно.За това далече от София.

RUNNING WILD
21-09-2011, 09:30
през последните 2 месеца и докато бях изгнаник посетих следните водоеми с почти нулев успех-кариерата Чепинци 4 пъти -2 щучета за половин час и това,река Искър под Лукойла на Своге с мухарка 9 добри клена и 20 пуснати малки,Искрецка река от Искрец моста стадиона до Свидня ходене пеша по реката КАПО,река Искър над язовира предид а се влее-Татарски брод 2 кленчета по 15 см,яз.Стефаново-Радомир въртях за щука яж му главата и там,платен е 6 лева,каналите на село Долни Раковец и там НЕ,Пънчарево езерото под ресторант "Лебеда" 6 червеноперки бързи и край,Плажа немам кълване,реката над Пънчарево толкова хитри кленове няма...ходих на яз.Александър Самболийски 3 дена изкарахме страхотно,язовира е доста чист и не е пренаселен на мене ми хареса доста и е с относително непристъпни брегове на повечето места няма слизане на него,вътре с лодката показва дълбочини по 28 метра на сонара,хванахме сом малки 2 броя и щука,бентовете на Марица ходих на 3 от тях един с скъсан мост и още 2 места нищо и там,на Звъничево 1 костур,ходих 4 дена в Стара Загора и там ги подкарахме на ламбада всичките,Копринка е източен няма вода,ходиме на Жребчево от към устието на Тунджа от другата страна от към гората,едвам слязохме и с екачхме,язовира е празен нивото е паднало поне с 7-8 метра местата на който бях преди 3 месеца ги няма долу в ниското се вие реката,бяхме на делтата на Тунджа с преливника 2 кефала там,на баластриерите на село Ягода 6 платики и 1 червеноперка...на Юлиево нищо,на Червеняково най щукарското място в БГ пак нищо,от там по реката тегели яко навъртех по Тунджа 1 костур добър на блесна и 1 кефал на мухарката малък,Тунджа е страшно красива река аз седях в нея часове лесно се джапка камениста е цялата няма кални наноси само по завойте се отлага,има яко рачета в нея и ги потормозих малко от скука за наказание че не кълве,от там на Розов Кладенец тец 1 некви роми ловят каракуди ма смърди водата нещо и е прозрачна повъртехме се само,ходихме на канала на Ковачево под влаковата линия търбите дето се вливат от долу,2 червеноперки и ни подкараха слънчевки яко и това беше,ходухме на яз.Чаталка даже го има на картата ма са 2 блата обща площ 300 метра с изсъхнали дървета вътре и кал по брега и там нищо 1 клен и дребни уклей,иначе видяхме да хванат една щука към 2 кг,наскитах се ще почивам тия дни щото немам ясна идея в главата какво и на къде вече.

dilian alfa gtv
26-09-2011, 14:46
Във събота ходих на язовир Кюлевча -шуменско на 3км от мадара,язовира не е много голям,преграден е и се лови само във малък рибарник който е със ужасно дъно и много риба.Предимно шаран и амур,повечето около 2-3 кг.Ловихме предимно на мач със воблер и хвърлихме наколко дъна на пружина и 2 дъна само със една кука със повдигач за амур.
Резултата 8 шарана между 1-2кг и 2 амурчета един калибър 1.7кг,аз лично съм доволен много добър язовир за спортен риболов.
Такса 5лв на човек без ограничение на въдиците и 5.50лв на килограм амур и шаран,на излизане проверяват обстойно багажа,която риба си избереш от това което си хванал се тегли и плащаш а другите се пускат във бетонов живарник,каракудата е безплатна.

daksy
26-09-2011, 15:05
През почивките ходих на я.Душанци(принципно там си ходя,че ми е близо)...толкова народ не бях виждал дори и на спортния риболов миналата година.Гъз до гъз и само захранки се хвърлят през 5-10мин.Хвърлят захранка и почват да вадят,след 10мин макс спира да им кълве и пак хвърлят и така гледах едни хора близо 30мин.На плувка абсолютно нищо,извадих блесната и булдото и там нищо.Обикалях като луд и една риба не хванах.Та ще чакам да огладнее рибата и чак другия месец ще обиколя :/

RUNNING WILD
29-09-2011, 12:33
Душанци ми е едно от любимите места за ходене,тая година съм ходил 3 пъти там 2 пъти с преспиване,ходя от към гара Копривщица и от към стената от ляво преди нея има един път 100 метра и караш 3-4 км покрай язовира и след стената,нещо на спининг с блесни и воблери не ми връзва там яко съм кръстосвал а последният път бяхме 10 човека и влачихме с една огромна лодка с тента и пак нищо,имам удар на устието към 10 вечертта на малка кефалска блесна и имам 1 изпуснат костур на 2 ри номер лонг моска до водните колела на стената,иначе платика ловя и някоя друга червеноперка,водата е бистра студена е и лятото според мен и рибите са малко мудни по втечалата и често сменят водният слой на който се движат,на Душанци като ходя дори да не хвана се усмихвам не ме е яд даже си тръгвам с свито сърце че се разделям с природата там :) на устието миналата година пак им събирах боклуците ше им се не види и диваците прости пликчета фасове и консерви на гроба да им поникнат циганска работа,е може ли да легнеш под бора да ти мерише на зелено на горски ягоди славейчета и птички пеят и летят около тебе пеперуди и рибките скачат от горе и като си погледнеш в краката да риташ"русенско варено" "копърка в собствен сос" син вайсрой,капачки от ариана и пликове от супермаркетите и обелки от краставици и домати да ги кацат мухите,е верно позамирисва на лайнънце от гората като подухне ветрец ма си е човещинка...

RUNNING WILD
30-09-2011, 01:14
че ме прощаваш изпущил съм се манечко фулил съм на макя без да си сакам

StanG
01-10-2011, 21:23
фулил съм на макя без да си сакам
Хахаха кефиш ме човече :)
Миналата събота бях на Мало Бучино.Това е един от малкото платени, дето наистина има риба!Хванахме доста, запазих си едно шаранче към 3 кила за тавата с ориз.Всички ловеха на царевица на косъм, я нали съм си видински пустиняк, лових на пружина - тава, къде му викаме комбайн по нашия край.До нас хванаха 3-4 шарана над 12-13 кила, бел амур, ама ги пуснаха - явно са спортисти или дали що килото беше 6лв...На пръчка се плаща иначе 5лв и флората и фауната е много добра.Има и кебапчета по 1.20 и студена бира.Другия път ше ходиме на Суходол най-вероятно или на Кривина, ако някой е навит да се разберем нещо, за сега сме трима...

RUNNING WILD
02-10-2011, 00:53
аз съм за коелга ма движа сега едни неща и има дни се прибирам в 11 часа вечер и не знам на другият ден кво ще излезе,от 10 дена не съм ходил за риба,софийските водоеми са гадни ходи много паплач и е зле.ма ти пищи се съчетаеме нещо,мени ми се ходи далече,е са на италфеста може да се ходи некъде мене ако ходя ще ми е скучно да гледам коли цял ден па може се мръдне до некъде,аз ги претараших там преди 2 седмици де...един к.р...

---------- Post added at 21:48 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

Суходол квод ати кажа не знам,като бях на 10-12 години джапах в калтта и ловях каракуди,това е язовира с най голям кален и тинест нанос там дори няма водорасли от тиня не растат,Кривина има раци и по някой костур на неплатеното де.

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

да ти кажа мисля си за Искъра сериозно,щото сега свършиха отпускарските месеци и тия с скутерите ги нема и ми се ще да се опъна с фидера и 2 пръчки на дъно и се опнем на платнището и да си правя вратни пържоли,много ми се събра ходене тия месеци то требе и релакс,са нема те пече слънцето не е лошо според мен,разсъждавам си така де.

RUNNING WILD
02-10-2011, 21:23
Искъра е станал трагедия,днес цял ден влачихме с лодката смених 10 воблера и нищо,немаме даже 1 костурче за кадем,за последните 2 години влачиме 4 пъти без една риба дори...поне хубав ден беше топъл и слънчев като за октомври.

RUNNING WILD
23-10-2011, 15:22
отделих 1 ден ходих за щука днес,нищо не става надуха ме вятъра изпокъсах яко примамки и това е.

StanG
23-10-2011, 21:30
И аз днес се престраших, след запой до 3, да стана в 7 с един авер и да забия към най-близкия гьол.Надуха ни вятъра и направихме сефтето на новите такъми - шарко беше към 10 кила!
Ето снимки на адаша с големия късмет :)
http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=1015&pictureid=3530
http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=1015&pictureid=3531
http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=1015&pictureid=3532

Бобби
24-10-2011, 12:51
Душанци ми е едно от любимите места за ходене,тая година съм ходил 3 пъти там 2 пъти с преспиване,ходя от към гара Копривщица и от към стената от ляво преди нея има един път 100 метра и караш 3-4 км покрай язовира и след стената,нещо на спининг с блесни и воблери не ми връзва там яко съм кръстосвал а последният път бяхме 10 човека и влачихме с една огромна лодка с тента и пак нищо,имам удар на устието към 10 вечертта на малка кефалска блесна и имам 1 изпуснат костур на 2 ри номер лонг моска до водните колела на стената,иначе платика ловя и някоя друга червеноперка,водата е бистра студена е и лятото според мен и рибите са малко мудни по втечалата и често сменят водният слой на който се движат,на Душанци като ходя дори да не хвана се усмихвам не ме е яд даже си тръгвам с свито сърце че се разделям с природата там :) на устието миналата година пак им събирах боклуците ше им се не види и диваците прости пликчета фасове и консерви на гроба да им поникнат циганска работа,е може ли да легнеш под бора да ти мерише на зелено на горски ягоди славейчета и птички пеят и летят около тебе пеперуди и рибките скачат от горе и като си погледнеш в краката да риташ"русенско варено" "копърка в собствен сос" син вайсрой,капачки от ариана и пликове от супермаркетите и обелки от краставици и домати да ги кацат мухите,е верно позамирисва на лайнънце от гората като подухне ветрец ма си е човещинка...
просто за инфо:
Другият язовир знаеш ли го....като тръгнеш от с. Душанци надолу по р. Топлница на 7-8км. има друг и той не е малък...покрай реката има черен път...
има и там риба...може би повече отколкото на горният който стига почти до гара Коприщица...не са лоши тези местенца....по самата река има също хубави вирчета дето може да извадиш нещо....питай местните за "Жеков вир"...:picnic:

RUNNING WILD
24-10-2011, 22:00
браво бе пустиняк...дека го фана?това е платен гьол некой сигурно,иначе снимката с въдиците и род пода маже класика е,да шарана е над 7 кг с сигурност за мен е между 7-7500 кг,колега не съм ходил още на Жеков Вир иначе съм го чувал от преди че говорят,каних се сега лятото да ходя и някакъв местен ми каза че било утайник на нещо си и не била хубава рибата и немало риба? и се отказах.

StanG
25-10-2011, 10:08
Колегата го хвана, аз бях капо.Мятахме на протеинови топчета, люти с риба, червени.Иначе гьола е Мало бучино-Иваняне, ама нема да стъпа там повече, щото пак се е сменил собственика и е 10лв на пръчка :death:
Дайте идея къде да гониме щуката,че е време вече:ritter:

RUNNING WILD
25-10-2011, 10:47
...

StanG
25-10-2011, 11:00
Благодарско колега, май на Суходол ще е, ше пиша ако ходиме та най-накрая да се видиме с тебе

daksy
25-10-2011, 21:29
Жеков Вир иначе съм го чувал от преди че говорят,каних се сега лятото да ходя и някакъв местен ми каза че било утайник на нещо си и не била хубава рибата и немало риба? и се отказах.

Там ми беше първата "голяма риба"-много приличен кефал(целият гьол ме разбра,че сам хванал нещо)бех малък и хвърлям дъното и още не се потопило оловото,и усещам как си дърпа нещо...та така.Там наистина е нещо като утайник...при нас нали рудници бол,та Асарел го ползват да си дърпат вода,плюс това вече никой не знае дали само дърпат.Но това,че имало повече риба от Душанци няма как да стане просто...

RUNNING WILD
26-10-2011, 10:55
...

RUNNING WILD
03-11-2011, 23:04
...

daksy
05-11-2011, 13:35
Те това е "рибарин" Японец улови в океана $ 150 000

http://www.besove.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/29686/%D0%AF%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D1%80-%D1%83%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8

dimitar_vd62
05-11-2011, 13:45
Нищо не разбирам от риболов, та реших да се ограмотя.Да ама не.

http://vbox7.com/play:69907c95

RUNNING WILD
06-11-2011, 00:30
...

Бобби
06-11-2011, 00:57
Като прохждаш в тоя занаят има голям смях......мама му стара още изпадам в такива ситуации:))....затуй не се и мисля за голям рибар, но си е тръпка, природа и т.н.

RUNNING WILD
06-11-2011, 01:10
...

Бобби
06-11-2011, 01:28
Народен фолклор....лов и риболов е разтегливо понятие....:eat:

dimitar_vd62
06-11-2011, 20:32
Ще ми се понякога да седна на някое хубаво местенце, тишина, природа, ама нищо не вдявам от туй хоби.Само с мерака си оставам.

dimitar_vd62
07-11-2011, 11:04
Та в тая посока на мисълта, идва един такъв момент в живота, когато децата пораснали, отхвърлил си много задължения, та ти се иска да поизбягаш някъде на по закътано място.Ма не ми се ходи като германски турист, ами тъй да поседна на спокойствие без бърза работа, та ми се пита, тъй като за човек който знае кво тва плувка, да препоръчаш като за начинаещ какви такъми да си взема.Не ми се ходи по морето, ами някъде по рекички, язовирчета.Нищо не ми говорят марки, не е нужно да е скъпа техника щото не мога я оценя на тоз етап, ама примерно колко дълга пръчка , макара корди и кукички какви са подходящи.Абе некакви съвети да има от какво да почна.Няма да се прехранвам, няма да гоня рекорди надявам се разбираш.

RUNNING WILD
08-11-2011, 13:13
...

dimitar_vd62
08-11-2011, 20:12
Мерси, разбрах горе долу какво да търся, фидер и качествена макара, да стоят в багажника като ходим на палатка или излет да имам занимавка, пък ако ми влезе под кожата ще му мислим.:bravo:

RUNNING WILD
09-11-2011, 12:42
да сериозно ще си доволен къде и да ходиш става за всичко.

dimitar_vd62
10-11-2011, 12:19
Ся малко проблеми имам се една кухня, жената ма изяде, като и уйдисам ще отделя време да пообиколя ще кажа какво съм аресал да кажеш мнение, ако не пречи.

RUNNING WILD
15-11-2011, 20:39
не фанах нищо 4 дена ходих и по реки и по Дунава и блата не,една щука а предполагам може и сом да е било ми счупи едното жило на тройката на блесната не ми се верваше ама...и имах на дъно на рибка един удар и некъв глупак се появи от един голф 2син с монтанска регистрация как си седим на Вереница на язовира до Монтана и си метам блесна и тоя го виждам как ми зима въдицата от стойката и си намотава..викам бе кво правиш бе да не са твой кво пипаш,оня вика бе щеше да вкара въдицата в водата тебе те нема..абе викам нали съм на 20 метра бе борскук що не ме викна а пипаш от къде се доле4е па тука ...скарах му се ебати и хората са там...та без риба ...

RUNNING WILD
21-11-2011, 20:10
ходих по Марица вчера,слязох след Костенец на Габровица и като погледнах ми призля,реката тече бяла като гипс,пускат от завода за кибрита некви химикали в водата и е олеле,от там та на Долна Баня на реката тече слабо и некой май е вкарал канализацията в реката щото е олеле смърди на кенеф и плуват тоалетни хартийки като газих с ботушите,разгледах Щтраусовата ферма готино е който не е ходил да отиде интересно е,ядохме щтраус с гарнитура картофи-яде се не е лошо хич,има една рекичка на 30 тина километра от там хванах по нея много е стръмнно на горе и едвам минаваш през драките 5 пъти храстите ми сваляха шапката от главата като се провирам трагедия страшна,хванах 20 пъстърви малки и една добра балканка,сега е забранено да се лови пъстърва размножителен период е аз съм ги пуснал.

dimitar_vd62
23-11-2011, 23:34
Малко стимул.

RUNNING WILD
24-11-2011, 12:31
не мога да се сетя как се казваше рибата,ма гледах неколко предавания за нея беше май нещо мутирал динозвър абе от оная епоха нещо си,готина е изглежда доста агресивно.

StanG
28-11-2011, 20:04
Малко стимул.
Те такава изпуснАх на Батак деесе и пръва летото :)

dimitar_vd62
28-11-2011, 23:40
Ква е най-голямата дето сте хващали.

RUNNING WILD
30-11-2011, 00:07
ми аз до сега с едно момче заедно 11.200 щука преди 12 години,иначе всяка година изпускам заради моя грешка добри риби по 2-3,те толкова ти кълват в годинита при яко ходене за риба де,бяла риба имам 1.550,щуки доста над кило стотици може би,шаран към 1.700,пъстърва 0.500,речен кефал с мухарка 0.700 иначе над кило,каракуди и палтика специално имам над 1.800 с сигурност,сомове нямам имам на ТЕЦ Овчарица канални ма те не се броят,костур имам 32 см тегло 0.650 грама,иначе на изкувствена имам по половинка доста,иначе това ми е от нормални водоеми естествени с въдица хванати не ловя по платени водоеми и не се снимам с такива риби,тая година вече имам една щука 3.5 кг ми прегриза 0.30 докарах я до брега и едно чупене на жило на 3ка преди 2 седмици на Дунава ето 2 трофейни риби изпуснати,ма годината не е свършила,тия дни почивам че се смазах от ходене и недоспиване ма пак почвам,един приятел има страшна слука тая събота ковна една щука 8.100 на воблер,ма е голям майстор аз съм гола вода в сравнение с него много е упорит големо животно е нема студ нема пек ходи си то и аз съм така ма той си има некъв печливш усет не знам много изпробва и експериментира.

RUNNING WILD
18-12-2011, 17:20
пробвам как се качват снимки

StanG
18-12-2011, 22:00
Хаха тва риболовния халат ли е :)

RUNNING WILD
19-12-2011, 14:07
да бе това е от петъка следобяда бях на Овчарица на топлото езеро попростяхме доста от скука,риба нема 3 каракуди безброй много канални сомчета над 50 и много уклей ама ври като метнеш ти кълват плувката хващат се в въздуха,не ходи прецедено е еезерото от много години,вече продават има ценоразпис и за каракуда,платика,уклей, всичко цедят и продават там е приключил риболова това ми беше 13 тото ходене там от 2000 година съм ходил за пръв път.

dimitar_vd62
05-01-2012, 21:00
Е тва не го знаех.
http://vbox7.com/play:d4b41e32

Земаш едно такова ловиш отдалече и нема плащаш нищо.

StanG
01-04-2012, 13:13
31.03.2012.Първия шарко колегата хвана на топче риба, с втория и амура го поведох 2:1 - на царевица. :clap:
http://prikachi.com/images/320/4588320o.jpg
http://prikachi.com/images/324/4588324q.jpg
http://prikachi.com/images/326/4588326j.jpg
http://prikachi.com/images/328/4588328k.jpg
http://prikachi.com/images/330/4588330w.jpg
http://prikachi.com/images/332/4588332H.jpg
http://prikachi.com/images/335/4588335H.jpg
http://prikachi.com/images/349/4588349r.jpg
http://prikachi.com/images/355/4588355K.jpg

RUNNING WILD
01-04-2012, 14:07
прилича на Богоров,не съм ходил че се смазах от пътуване и тегели,искам да се постопли да ходя с блесната и мухарката по некоя сгодна рекица на далече да нема хора.

marto92
01-04-2012, 15:21
31.03.2012.Първия шарко колегата хвана на топче риба, с втория и амура го поведох 2:1 - на царевица. :clap:
http://prikachi.com/images/320/4588320o.jpg
http://prikachi.com/images/324/4588324q.jpg
http://prikachi.com/images/326/4588326j.jpg
http://prikachi.com/images/328/4588328k.jpg
http://prikachi.com/images/330/4588330w.jpg
http://prikachi.com/images/332/4588332H.jpg
http://prikachi.com/images/335/4588335H.jpg
http://prikachi.com/images/349/4588349r.jpg
http://prikachi.com/images/355/4588355K.jpg

Колега къде е това?

StanG
01-04-2012, 16:08
RUNNING WILD (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=6039) позна - на Богров.

StanG
19-04-2012, 22:37
Има ли желаещи да ми правят компания в събота?Дават го с леки превалявания, ама няма да се разкиснем...Имам предвид Богров или Мало Бучино, ама приемам и други предложения.На първия е 8лв. на пръчка, на втория 20лв. на род под или 10лв. на пръчка.И на двата има пъстърва, на Богров има и сом и щука.Аз отивам за шаран обаче :)

RUNNING WILD
08-05-2012, 14:50
колега позанемарих риболова че задачи имам и какво ли не,ходи мис е по река някоя или селско водоемче някакво без платено да си е естествено,ще ходя по река Огоста по натам поне може да се практикува кой какво иска и блесна и муха и плувка и всичко.

StanG
20-07-2012, 23:36
Заеб@хте тая тема нещо...то и аз обиколих доста, ма не съм писал.Утре (след 4 чАса) съм на Кривина, ако некой идва да носи студена бира, че я плата :)

RUNNING WILD
23-08-2012, 02:09
да бе верно позанемарихме се,аз ходих на Струма на Бобошево че катерихме рилските езера ама ми стана скучно и се върнах и изчепих,рибки има разнообразни и не се ловят трудно по мое мнение,оня ден ходих на Искъра и слезнах в вододайната зона по едни тайни пътеки и как емтнах 1 клен на блесната и след него 1 костур веднага и слезнаха полицайте и ми писаха едно предупреждение да напусна санитарно-охранителната зона,умрях от яд поне да бяха дошли след 2 часа да половя ама хората са си прави даже бяха много вежливи и възпитани,после в неделя на едно малко гьолче излъгахме 2 малки щуки и 2 рака без да искаме и това е,нещо нямам ясна идея искам скътани местенца ма май нема.

ivan dimitrov
23-08-2012, 16:02
---

RUNNING WILD
24-08-2012, 02:04
може да си направиме бартер морски кефал за раци сериозно,аз раци не ям иначе им знам технологията з аловене по няколко начина не ми харесват изобщо.

ivan dimitrov
26-08-2012, 21:17
---

RUNNING WILD
28-08-2012, 15:24
да ти кажа с морският риболов не съм много в час,ако знаеш места за морски кефал и други рибки немам против да си хвана влака за една нощ и да се тествам 1 ден в твоята компания,като се раздвижат рибките пиши и на каква стръв,за кефала знам че яде всичко от водорасли и скариди и морски червей до хляб на плувка даже.

ivan dimitrov
28-08-2012, 20:13
---

stefoo
28-08-2012, 21:11
Здравейте колеги,и аз съм доста запален по-риболова и всяка седмица ходя за риба.По-принцип практикувам всякакъв риболов,по рядко практикувам дънен риболов.В повечето случай ловя на плувка с мач или болонеза,предпочитам речния риболов който ми е по на сърце от затворените водоеми,практикувам и доста спинингов риболов,но в последните месеци си намерих ново предизвикателство-мухарски риболов,който за сега ми доставя огромно удоволствие.Можем да обменяме информация къде кълве и на какво.И сега ще кача няколко снимки от последните ми излети като повечето са мухарски.

RUNNING WILD
29-08-2012, 09:39
1 ден силен север северозапад трябва да е охладило малко водата. Вдругиден ще видим как са рибоците. Универсална стрьв за морето е морският "блатният" червей. Него "всичко живо" го папка. Моето мнение е че интересният риболов по морето започва кьм краят на септември. Като започне да се лови чернокоп(лефер). Ако планираш риболовна екскурзия, то планирай я по това време. Тогава и зарганчета с прилични(неприлични) размери се нацелват. В момента риболовьт е малко странен, целта основно е да НЕ хванеш риба. Чернокопьт е с размери 3-4 см, тия дяволчета са толкова много и толкова гладни, та се хващат на кука 7ми номер. Кажи речи 1 трета от размерьт им. Голям зор е да не го хванеш като усетиш че такьв звяр ти "кьлве". Ще те дьржа "в течение" на ситуацията.

колега не им знам прираста на леферчетата иначе точно тов ами е мерак да го тресна на блесна или воблер,става навит съм за края на септември

---------- Post added at 06:39 ---------- Previous post was at 06:33 ----------


Здравейте колеги,и аз съм доста запален по-риболова и всяка седмица ходя за риба.По-принцип практикувам всякакъв риболов,по рядко практикувам дънен риболов.В повечето случай ловя на плувка с мач или болонеза,предпочитам речния риболов който ми е по на сърце от затворените водоеми,практикувам и доста спинингов риболов,но в последните месеци си намерих ново предизвикателство-мухарски риболов,който за сега ми доставя огромно удоволствие.Можем да обменяме информация къде кълве и на какво.И сега ще кача няколко снимки от последните ми излети като повечето са мухарски.

браво колега,и аз като тебе ловя с всичко зависи какъв риболов ми се практикува на деня,в големите жеги те спасява само мухарката и некоя мазна рекичка :) тука за БГ забелязвам че най върви проста джапанка и основно се лови клен сам знаеш,най съм доволен от оса,и стършел и крилата мравка не че имам много мухи ма май и не ми трябват,ако ще ловиш с стримери по добре си мятай блесна и воблер направо,едната ти снимка ми прилича на Чепинци на кариерата там кво е положението.

stefoo
29-08-2012, 14:04
браво колега,и аз като тебе ловя с всичко зависи какъв риболов ми се практикува на деня,в големите жеги те спасява само мухарката и некоя мазна рекичка :) тука за БГ забелязвам че най върви проста джапанка и основно се лови клен сам знаеш,най съм доволен от оса,и стършел и крилата мравка не че имам много мухи ма май и не ми трябват,ако ще ловиш с стримери по добре си мятай блесна и воблер направо,едната ти снимка ми прилича на Чепинци на кариерата там кво е положението.[/QUOTE]


Да Чепинци е там ходя доста често след работа защото ми е близко като километри,излизат предимно оклей но с добри размери над 15см и ако ги набараш става страшно.Костур също дава,но като цяло не е едър, излизат и прилични костури от поряаъка на 300-450гр.червеноперки но дребни предимно.Казват че има и шаран,но никога не съм хващал.Там за една вечер извадихме 6 бели риби и имахме едно зверско късане на корда 0,35.След консултация с местни казват,че във водоема имало и прилични сомове до към 20кг.Дали е истина незнам.Щука съм хващал също там,но малка около 800гр.Колеги до нас извадиха 6кг.щука.От близките локви до Сф Чепинци ми е любимия.За мухарката предимно ловя на джапанки клен,+ тези който си изброил който са можеби най добрите мога да добавя и муха лайнарка и черно бръмбарче имат също страхотен резултат.Мисля,че вече е време да се пробвам и да уловя някоя пастърва,но само времето ще покаже.

Наслука на всички.

RUNNING WILD
31-08-2012, 01:12
да Чепинци е интересен гьол,ял съм от там бяла риба и ми посмръдва на блато а щуката е прекрасна за ядене от там,май рибите седят близо до брега там до самият бряг а иначе хищниците се ловят горе високо и навътре сутрин рано-бялата,има и платика и и каракуда нощем съм седял кълве си на плувка с светеща антена разбира се,на Чепинци съм виждал няколко пъти една сребриста 156 с млади момчета,ми с пъстървите нямаш грижи по-тъпа е от клена с сигурност не се съмнява и не обикаля около стръвтта толкова особенно в река,са по-едра пъстърва използвай воблер блесна или жива рибка,като цяло големите пъстърви не ядат бял червей и мамарци и мухи просто излизат изяжда няколко мренки или гулешчета и се прибира на сянка и хлад в подмола оди я хвани подавай колко искаш цял ден,за пъстърва ходи сам мене ако питаш съсредоточи се изчети инфо по нета и отиди не е сложно просто си е една хищтна риба на точки дето плува по бързо от другите това е,добра стръв за нея е ручейник,мамарец,восъчен червей,жълъдов червей,комбинирай един ручейник и след него 1 бял червей,на преспективните емста по реката а те са завой на реката,бент водопад,преди изтичането и след пяната на водопада,седи с глава срещу течението и дебне,не се надвествай и ходи приклекнал и никво тупане по брега плясъци и тн,теглиш силово и бързо никакви плясъци на рибата в водата,плувка е сложен избор ако можеш нещо което прилича на клечка без ярки цветове,ако ловиш с статик 5 метра най добре маркер,малко оловце на дъно с кука е също добър вариант но закача повече и е вероятно да вкара влакното между камъните да го надере,в всичките рекички който излзиат от Витоша има пъстърва,ако искаш иди на Златна Панега но сега лятото е обрасла по брега и е змиярник,там поне не е маловодие и си има рибки мисля че е една от лесните дестинаций не е нужно да си трошиш краката и късаш дрехите по планинска вада полу-пресъхнала за една пъстърва така мисля все тая къде ще ги ловиш,около София от години не ходя с подготовка то е изтормозено всичко,само кариерите държат по някоя риба заради дълбочината,за щука ми се ходи и може в неделя да мина през Чепинци за 1-2 сутринта на разсъмване.

StanG
01-09-2012, 12:03
Мале, не съм ходил за риба от един месец, което си е самоубийство за мен, ама с тея морета...Преди месец записахме 6-дневно капо на Дунава (е имаше мрена към кило, едно шукле, много уклей и някой и друг скобар, но предвид за какво бяхме отишли това за мен си е капо).Изхвърлихме за това време над 80 кила царевица, ама на втория ден сърбите решиха да затворят вратите и ни еб@ха майката.Нивото падна с над 10м хоризонтал и си срезахме вените.
Та утре ще наминем с авера на Кривина или Казичене (имало нов арендатор и нещата били добре...уж).Другата седмица от четвъртък до събота сме на Веринско или на Суки лейк.Та ако ще ходи някой натам може да пийнем по бира!
Наслука!

RUNNING WILD
04-09-2012, 11:44
е ти добре,ходи ми се на Чепинци,оня ден в 9 сутринта след 2 часа мятане на воблери и блесни 2 щуки ми треснаха и 2 те ги изпуснах откачиха се ебати тъпотията,не ходя на платени човек мразим платени гьолове

ivan dimitrov
04-09-2012, 13:02
---

StanG
05-09-2012, 09:10
не ходя на платени човек мразим платени гьолове
Естествено, и аз ги мразя.Но кажи ми къде заклет шаранджия да иде на див гьол,м?От гладните селяни с мрежите и тоците там се набутваме, не от мерак...

RUNNING WILD
06-09-2012, 12:13
Пънчарево,слез под ресторанта Лебеда и на дясно има водорасли по брега 10 метра на вътре и след тях къде си харесаш,от Лебеда на дясно като си с лице към водата,ама иска чакане,не е дълбоко на вътре е 3 метра а по средата минава коритото на реката,до октомври месец са там.

stefoo
10-09-2012, 12:44
Вчера ходих малко на риболов по р.Нишава.Резултата беше плачевен,нямахме нито едно пипане на мухарките.По едно време покраи реката минаха 3 патрулки и линейка,оказало се ,че един господин си е ловял с точец и бомби,и е бил обходил по голям район около Калотина та за това не хванахме нищо,но пък човечеца нещо се е объркал и го треснал тока за последно и сега повече няма да трепа рибата.Ще си лови във вечните полета.

Колкото по малко бракуниери толкова по-добре за риболов.Съвет не ходете с ток и бомби за риба.

Наслука

RUNNING WILD
10-09-2012, 21:11
за капото си е нормално на всякъде може да ти се случи дали с мухарка нема значение но като цяло рибите си нямат друга работа освен да плуват и да ядат та винаги има причина когато това не се случва...ходят с един апарат,акумолатора е обикновен и го носи на гърба в раница,апарата преобразува тока от 12 волта на неколко хиляди ампера и с един метален обръч като кепче с копче на дръжката пуска ток в водата и токосва,ходят с гумени гащеризони,доста е жестоко изкарва жаби и змий и всичко живо в водата,има модерни апарати с сомски режим и по дъното за есетра се пуска едно желязо да се влачи от лодката и изкарва всичко,главно заради тока последните 10 години рибите намаляха поголовно,преебава им полулацията,тука в БГ тръгна от Плевен един го изобрети преди 15 години,ходил съм по тамощтни блата дето се виждаше как има коридори между водораслите от ходил човек,познай дали кълве на другият ден като отидеш?просто няма наказания и глоби за тия неща а и морал и съвест също.когато един селяндур се роди до една река или един язовир той счита че това е негово не на държавата или на всички а негово той си има негови места там рибата е негова,не знам защо го имат за нещо обичайно и нормално да преградиш река с мрежа или за ток и бомби щом ти се яде риба и не ти се чака или па искаш да продаваш на пазара,е влез в кой магазин искаш рибен и като има сладководна риба ги питай от къде е щи отговорят на всякъде че е от Дунава-щото там има разрешителни за промишлен риболов за сладководен,и 3 щуки на щанда и 10 кила каракуда,е тоя човек дето опъва мрежи няма да покрие тамощтният пазар на риба па камо ли да я прати до София на 200 км?и с тия платени водоеми-всеки собственик на платен водоем изкупува жива риба то не им трябват магазини на браковците.

RUNNING WILD
13-09-2012, 23:54
Не сьм само аз значи. Тия дни, от дребните чернокопи ,никаква друга риба не може да се вреди за стрьвта.
Надявах се да ги прескоча и да дам шанс на някое зарганче. Удари доста едра кефалова риба. Водих я 30 тина метра, скочи и скьса 0.15 повод. Веднага сложих повод 0.18 и кука 7мица. Три замятания по кьсно ... зарган, естествено се откачи, то на 8ца е чудо да се извади, на 7ми номер - никакьв шанс. Прибрах си партакешите и ... в кьщи.
Утре заран - пак проби.

колега моля ти се сложи няколко снимки на тия дребните чернокопи то си е малък лефер нали,много ми е интересно да ги видя като малки,не че не ми е мерак да хвана лефер много ясно :) има ли техника за тия лефери от брега да се ловят,на Ахтопол преди години бях септември месец и на скалите до Гръцкото училище мятам за сафрид и от вътре излезна една риба сигурно 80 см и подкара всичко по брега страшно бърза правеше кви ли не лупинги имах чувството че ще се удари в брега в скалата,не знам дали беше лефер предполагам само.

ivan dimitrov
17-09-2012, 12:27
---

RUNNING WILD
18-09-2012, 19:20
ще чакам снимки с нетърпение,знам какво е бомбарда :) можеш да използваш сбиролиното и за мятане на блесна за далечни разстояния с паузи не позволява да потъне бързо,ето и едно сладководно леферче от мене от вчера

ivan dimitrov
18-09-2012, 21:23
---

RUNNING WILD
18-09-2012, 21:38
е човек сигурен съм че е голяма атракция с тия чернокопи направо ми е смешно :) за щуката мога да ти кажа че изяжда всичко животинско от жаби,плхове дави водни змий и ги пуска на дъното да се разложат и омекнат,водни кокошки и тях ги напада,бие се с видрата дори,за скорост не знам кое е по-бързо доста съм виждал да гони щука и в бистра вода от лодка съм виждал но не е чак нещо особенно,виждал съм и костур да гони рибки в прозрачна вода и да ти кажа доста по-бърз е костура и маневрен страхотни лупинги с страшна точност при това,иначе стартово най бързата рибка в сладководните водоеми е горчивката или виолетката,снимай ги тия зъбльовци бе да ги видя,не съм хващал лефер иначе за ядене ме кефи много,иначе за тая щука дето я държа тя е кило не е трофей но за 4 часа риболов и по опосканите софийски гьолове си е направо постижение,иначе имам стотици щуки всякакви размери.

ivan dimitrov
18-09-2012, 22:12
---

RUNNING WILD
19-09-2012, 11:18
нямам некви постижения с морските риби,освен сафрид,попче,няколко заргана,няколко барбуна и кефали повечко нямам друго,на морският кефал не мога да го схвана,някой път ми е в краката някой път се вре под лодките май яде всичко,много го обичам за ядене кефи ме много,лефер не съм хващал никога,то няма къде да практикувам,е това май до сега ми е най голямата морска риба

ivan dimitrov
20-09-2012, 21:50
---

RUNNING WILD
21-09-2012, 11:37
ами не на вливането на Велека е в морето,на какво казваш "кефалови" по-точно?имате ли някакви ТЕЦ ове и топли езера през зимата разрешени за риболов?иначе аз вчера се събудих в 4 сутринта и познай в 5.26 почнах да мятам попери по тъмно и джъркове на една кариера до София,ама гърмят снаряди от Челопечене и земята се тресе,явно взривяват нещо,та съм класическо капо не можеш и една реакция да имам.

dimitar_vd62
21-09-2012, 12:08
Баси и зарибения човек дет си, шапка ти свалям.Няма начин в 4 да ида на няква кариера да мятам червейчета.Няма стане рибар от мене, то ясно.

RUNNING WILD
24-09-2012, 12:19
хората се забавляват по различен начин,аз пък не пия и не гледам мачове,има хора в 4 отиват на дискотека тепърва,секой си е башка луд брате кой кво го влече,понякога ходя доста км пеша или па катеря некви полянки и планини,спортувам от време на време но основно си ме кефи хобито от дете,една жена ме пита преди години -добре де Румене кво ти става какво удоволствие има в това да хващаш некви риби? :) ми никой не знае защо ходи за риба ние не се прехранваме с това да ни е жизнено необходимо ама...абе опитай не боли и не е толкова лошо колкото изглежда сам ще се убедиш.

ivan dimitrov
24-09-2012, 19:41
----

dimitar_vd62
25-09-2012, 00:44
хората се забавляват по различен начин,аз пък не пия и не гледам мачове,има хора в 4 отиват на дискотека тепърва,секой си е башка луд брате кой кво го влече,понякога ходя доста км пеша или па катеря некви полянки и планини,спортувам от време на време но основно си ме кефи хобито от дете,една жена ме пита преди години -добре де Румене кво ти става какво удоволствие има в това да хващаш некви риби? :) ми никой не знае защо ходи за риба ние не се прехранваме с това да ни е жизнено необходимо ама...абе опитай не боли и не е толкова лошо колкото изглежда сам ще се убедиш.

Абе то и аз не гледам мачове и пия само бира колкото да подържам някакво мъжко самочувствие, ма някой път като ми доскучее си представям някое тихо местенце край река или язовир и си седа и си ловя риба.Ама лятос като обикаляхме с домочадието,видях доста такива местенца, особено на яз.Йовковци много ми хареса, ма веднага се затюхках що не ми е готов кораба да си седна на сянка и да си го карам/ виж темата " Де е дъртия гъзар"/.Въобще не се сетих за риба.Иначе ми е интересно като гледам Дискавъритата какво ще хванат, ама дотам.Единствения рибиловен атрибут който имам е едно рибарско столче, което ползвам като си сменям накладките на колата.Абе ако усетя няква тръпка може са обърна към градския,гледам си дойдохте на приказка с него, белким ма зариби.

RUNNING WILD
25-09-2012, 22:51
Твьрди се че в нашето море се вьдят няколко представители на сем. кефалови. Аз различавам 2 вида. Отделно - рибите обитаващи езерото са като тая която си снимал. Мислех че само там са такива, но явно в районите с тинесто дьно се деформират. Тия от морето са с по мальк "тумбак".
Има тец на езерото, риболовьт там е забранен щото зимата морски кефал можеш да хванеш само с бракониерски методи. И се ползват най гадните такива.

Да бе! Да!
Човекьт си е намерил по човешко хоби. Де го пращаш -да подсмьрча с мен по камьнаците.

да бе то е малко сложно при вас щото от некъв размер до некъв се казва еди кво си много е тъпо това паламуд-турук чернокоп-лефер и тн...много ме дразни некой като каже хванахме неколко сулки и една бяла риба? говориш в сантиметри и килограми не е нужно да знаеш латинското название на рибите и как се делят по семейства,абе това с червената точка от страни на главата е какво?платерина?и то си е кефалова неква,а като цяло сладководните риби ги предпочитам за ядене,не знам морският кефал заравя ли се спи ли зимен сън щото речният не нито в река нито в язовир,абе зимай го колегата с тебе бе не го оставяй да скучае.

toki4a
25-09-2012, 23:01
е не ви ли умразна а се фалите бре аз пък ден как си ловим и един шаран!, три дена го вадих !
и язовиро спадна с 15 санта кат го изкарах:dunno:

RUNNING WILD
25-09-2012, 23:04
Абе то и аз не гледам мачове и пия само бира колкото да подържам някакво мъжко самочувствие, ма някой път като ми доскучее си представям някое тихо местенце край река или язовир и си седа и си ловя риба.Ама лятос като обикаляхме с домочадието,видях доста такива местенца, особено на яз.Йовковци много ми хареса, ма веднага се затюхках що не ми е готов кораба да си седна на сянка и да си го карам/ виж темата " Де е дъртия гъзар"/.Въобще не се сетих за риба.Иначе ми е интересно като гледам Дискавъритата какво ще хванат, ама дотам.Единствения рибиловен атрибут който имам е едно рибарско столче, което ползвам като си сменям накладките на колата.Абе ако усетя няква тръпка може са обърна към градския,гледам си дойдохте на приказка с него, белким ма зариби.
викаш багер ти е рибътъ въх...не знам какво ти е харесало на Йовковци аз не виждам нищо хубаво в тоя язовир,освен че рибите в него меришат на тиня та се не трае,знам че е бил забранен и е вододайна на некви селища ама се напича зверски през лятото 27 градуса сме мерили,и е ветрилник почне ли да духа духа с дни,иначе да има всички видове риба сладководни като цяло

RUNNING WILD
25-09-2012, 23:11
е не ви ли умразна а се фалите бре аз пък ден как си ловим и един шаран!, три дена го вадих !
и язовиро спадна с 15 санта кат го изкарах:dunno:

знам да има и по-големи специалисти ето ти разказа на Гошо Алтавото-бивш парнаджия пияница,
-Седиме една нощ на язовиро-Искър,па стана къде 2 часа и едната пръчка като каза баааммм и звънеца горе и се уплете,бе ставам аз засичам а?не ще да мръдне да го ева,по едно време тоя пън почна да води живот и а на вам а на нам аз с яко влакно златна Костенурка ама оригинална френска и едни плясъци от горе кога погледнах иде на сам къде назе,фърлих я пръчката и бегаме към гората на горе а то по назе...

toki4a
25-09-2012, 23:13
знам да има и по-големи специалисти ето ти разказа на Гошо Алтавото-бивш парнаджия пияница,
-Седиме една нощ на язовиро-Искър,па стана къде 2 часа и едната пръчка като каза баааммм и звънеца горе и се уплете,бе ставам аз засичам а?не ще да мръдне да го ева,по едно време тоя пън почна да води живот и а на вам а на нам аз с яко влакно златна Костенурка ама оригинална френска и едни плясъци от горе кога погледнах иде на сам къде назе,фърлих я пръчката и бегаме към гората на горе а то по назе...

хахахахххах

RUNNING WILD
25-09-2012, 23:21
седа преди години на Долни Богоров на блатата и жега страшна не се даяни у 11 сутринта,и лових неколко червеноперки 5-6 и само слънчевки по брега и нищо друго,на 20 метра от мене един старец с една моряшка фланелка с набола брада с едни криви крака като пират беше загорел от слънцето,и опънал неколко пръчки на дъно тоя модел,и отивам при него и му викам
-абе старши кво става бе тука нема кьорава риба
-има бе момче в 12 почва да кълве на обед..
- бе ти от тука ли си местен ли си от къде знаеш
-местен съм я ги ловим от дете тука че видиш седи мирен
стана 12 часа и гледам праз на тоя му звъни звънеца и набира засича въдицата му на сърп превита брате,търча аз към него се спъна се утрепам викам я деба и дъртака отворен,идвам и гледам??? навива и се подава едно шише ракия вързано на края на влакното и дъртака го гледа с наслада
-аде момче седай удари нали ти казах че почва у дванайсе..
нашия си метнал шишето на дъното да се студи, аз се потресох братче викам си ставай и с емахай от тоя изтрещенек...кой знае на другата дънна какво е сложил

dimitar_vd62
26-09-2012, 22:54
:rotfl:Е фанал си се...

stefoo
27-09-2012, 22:58
Утре ще пообикалям малко с мухарката по р.Искър към Своге,като се прибера ще кажа какъв е резултата.

Дано да има нещо де:crazy:

stefoo
29-09-2012, 13:12
Така равносметката от риболова на Своге е плачевна около 20 кленчета с размер между 12-15-16см,нищо по едро не излезна като това са уловении от 2 ма души аз на мухарка,колегата на рибе и пиавица.Така няма да се отказваме утре ще отскоча до Оплетня да видим какво ще е там положението

Наслука

RUNNING WILD
29-09-2012, 14:15
по това време на годината можеш да практикуваш всякакъв риболов,аз по това време бих търсил други риби и едва ли на муха,хвани един спининг и воблери и ще имаш по-големи риби с сигурност специално там при Своге,слизам под бензиностанцията на Лукойл там има пътека надолу,и един мост минаваш го и през драките се върви надолу на ляво има стръмна скала до тебе и с епромушваш ма е малко опасно,тая слънчевка също е на муха :)))

stefoo
29-09-2012, 15:53
Бях там но водата е малко не повече от 70-80см на спининг колегата нямаше по добри резултати от мен.Утре е нов ден нов късмет

stefoo
01-10-2012, 20:56
До Оплетня не стигнах,хората с които трябваше да ходя се отказаха и за това ходих на един малък гьол зад Челопечене до бензиностанция еко на Ботевградско на който си разцъквах каракудки някои баха с прилични размери около 20-25 см други по около 10-12см.Естествено преди да си тръгна върнах рибата обратно да става по голяма.

RUNNING WILD
01-10-2012, 21:19
ако си бил на 30 ти в неделя на тоя гьол и си минал до бензиностанцията по боклучарника,в 1 часа на обяд бях там на връщане от прованса и взех едно момче от там,имаше спряли 2 коли и 1 голф и много тапи за щука беше осеяно,видях че кулата е съборена в водата строшена е,много странно.

stefoo
02-10-2012, 09:42
Да там бея но бях под прикритие с едно бмв бордо

RUNNING WILD
02-10-2012, 12:11
ми аз дойдох да взема един пич той е към 185 висок едър ,той лови с джъркове,ако си видял един да мята едно дето трака преди да падне и пада като бомба той е,лови щука с това ма не хвана нищо,аз не съм им фен на джърковете не ме запалиха.

RUNNING WILD
10-10-2012, 14:18
стана ми скучно та реших да разнообразя тия дни,спретнах една балканиада с балканки по трудни терени,немам некви трофей една 35 см ме видя в последният момент и се отказа и една откачих пак към 35 см

RUNNING WILD
11-10-2012, 19:22
днеска па се разбих от ходене и затъване по една река и накрая само една американка точно 300 грама показа кантара,а това ми е най странната находка от днес зелени домати на едно полуостровче поникнали :)

RUNNING WILD
15-10-2012, 03:22
бях на езерото Чепиници сутринта,спрях пред една сива 146 са 09 нещо си,явно е някой от тука щото на задното стъкло имаше триъгълниче с бъг знаме и алфа ромео българия,явно има рибарче ма не знам кой беше от брега.

StanG
04-12-2012, 10:15
В неделя се върнахме от Гърция.За ден и половина 30кг щука, по голямата част на блесна.Там е съвсем друга бира ДА ГО ЕБ@!

RUNNING WILD
11-12-2012, 20:07
е ти добре,благородно ти завиждам,ако се организирате и има място за мен пиши ако е за щука,някакви проблеми с пренасяне на риба и граници или полиция че ловите имахте ли?били почнали да се заяждат с българите така чувам не знам вярно ли е.

StanG
12-12-2012, 18:15
И при четирите минавания гърците дори не излезнаха от кабинката да погледнат аджеба ние ли сме, не сме ли...На БГ границата казваш, че отиваш за риба и чао...

RUNNING WILD
13-12-2012, 17:27
абе ако се сетиш има място свиркай,само на морето съм ловил в Солун една нощ и това е ама през ноември тогава "излизало"..излезна к..а ми,сега е тегаво с тия щуки водата изстина и са мързеливи доста,изяжда нещо и ляга на дъното без да се движи много много,по трудно се дразнят и на блесна и на джърк и на силикон според мене де.

stefoo
24-12-2012, 13:52
Това е резултата от последния риболов на мухарката на Своге под лукоила,по точно седях само под моста де.Утре живи и здрави ще пробвам пак на Своге реката само,че на болонеза и по точно ще се спра на сп.Орлин.Ше пиша какво е станало.

Весело изкарване на празниците колеги.

fred
24-12-2012, 17:12
Ето какво ловят понякога хората, като ходя на риба - Рибар улови Porsche:

http://fakti.bg/bulgaria/55713-ribar-ulovi-porsche-

StanG
27-12-2012, 15:10
Абе Стефо, сори за офтопика, ама твоя ли е сребристата 156-ца в Своге срещу гробищата?Или тая, дето най-редовно седи на бензиностанцията преди моста?

stefoo
27-12-2012, 15:37
Не е моя

RUNNING WILD
01-01-2013, 14:00
Това е резултата от последния риболов на мухарката на Своге под лукоила,по точно седях само под моста де.Утре живи и здрави ще пробвам пак на Своге реката само,че на болонеза и по точно ще се спра на сп.Орлин.Ше пиша какво е станало.

Весело изкарване на празниците колеги.

предполагам че се спускаш по стръмната пътечка след оградата на бензиностанцията,като минеш моста от другата страна е много тегаво за минаване да стигнеш реката щото ако е лято има буйна растителност и водата залива плиткият бряг и затъваш в калтта,под моста е плитчина има дълбочина като мяташ от към другият бряг,там едрите риби са на воблер по 2 на тия на мухарката,ако вървиш на дясно стотин метра има един разлив но реката е трудна за минаване това езерце дето с еполучава е пълно с рибки лятото водата е плитка и има много дървета от горе и седи постоянно но пък те вижда лесно,като минеш моста и слезеш долу тръгни срещу течението покрай градините на хората има дебели върби като ги минеш почва една стръмна скала и коприва катериш се там ама внимавай че има много водни змий и не само,много трудно проходимо е щото вървиш по скала половин метър широка с клони на нея и коприва опасно е,водата е до тебе бавна и дълбока кефалите взимат на 10 см от скалата-добри парчета са,внимавай като се извъртиш да не се цопнеш в водата дълбоко е и клекни ниско и леко подавай можеш да разпънеш шнура на зад не ти пречи нищо и обстрелвай,като цяло там са ми най големите бухалки от там.

RUNNING WILD
10-03-2013, 18:56
днеска 4 часа въртене упорито и тотално капо,изпочупих троиките на блесните не съм имал ден да счупя на 3 блесни по 1 жило,1 км по Лесновска река не видех едно кленче поне за цвят да води живот,по кариерите Чепинци въртях за щука нема никой ни в дълбокото ни в плиткото,имаше мъртви червеноперки по вировете на Лесновска река явно от бракониери.

stefoo
11-03-2013, 12:01
В събота пробвах с мухарката по р.Искър на Роман под моста за около 30-40 мин хванах 9 кленчета но малки около 15-16см естествено ги върнах всичките но имаше яко парашутисти по реката в самата река намерих над 10 скъсани парашута и във всичките имаше риба клен или черна мряна,няма отърване от тия,направи ми впечатление че рибата беше в плиткото на границата с бързейте.Вчера пробвах на бебрешката река там положението беше същото само че хванаи и 3 прилични рибки над 30 см.Това е за сега.

RUNNING WILD
12-03-2013, 12:24
е на каква муха?или на стримери или нимфи,толкова са диви селяндурите че не е истина,много ми е интересно какво ще правиш с 1 кило клен и мряна хванати с парашути,като ги изчистиш стават половин кило и като си сложи бензина и времето и висенето по добре да си купи от магазина 2 скумрии,това тяхното не е хоби като нашето това е идиотизъм,един парашут струва 3 лева ако скъсаш днес 2 парашута и 20 метра влакно е повече на зад от 2-3 скъсани кукички и кутия бял червей- е това е селската тарикатия прости са като на слона дупето,и ако те хванат и ти треснат един акт 500 лева ебати и рибата.

stefoo
13-03-2013, 10:33
На стършел и на пчела даваше най добре,пробвах и на нимфа но нямах пипане хванах и на оса няколко рибки но предимно на джапанки ловях

RUNNING WILD
13-03-2013, 23:31
ето риболов как протича обикновенно като се лиготиме
http://www.youtube.com/watch?v=J4o_eeyj0iE

stefoo
15-03-2013, 09:37
ето риболов как протича обикновенно като се лиготиме
http://www.youtube.com/watch?v=J4o_eeyj0iE

Браво добре ги чешаш на блесни хубав костур,утре ще си пробвам късмета и уменията на р.Янтра към Новград или където се влива в Дунава ще си взема болонезата да пробвам плувката че отдавна не съм я вадил и задължително мухарката с мен.Дано да имам късмет ще кача и снимки от риболова.
Наслука на тези който ще риболовстват през уикенда.

RUNNING WILD
15-03-2013, 21:37
а чешам ги,това е от 5 км по реката ходене на Червеняково на Тунджа,после 2 клена по педя и това е,много е вятър и няма да ходя никъде а и не виждам смисъл с тая промяна на времето ще ги натисне на долу,може би е хубаво да се ходи от Пловдив на долу в тоя сезон,в момента не бих ходил на езера или блата по дълбоки от 1.5-2 метра таван или река те па сега са пълни с ледена вода,като каза мухарка ето един от Своге след моста на дясно до градините има дървета над реката и после скалите дето минаваш залепен за тях,много е опасно
http://www.facebook.com/photo.php?v=208096452579927&set=vb.100001387226966&type=3&theater

stefoo
18-03-2013, 10:12
Риболов на Янтра не се състоя защото имаше вълни по 20 см за сметка на това ми показаха едно хубаво място до Свищов където се образува лагуна от река Дунав която е доста пълна сега и качва бързо ниво,на дъната нищо не се обадии на плувка яко оклеи бабушки за около 4часа над 150 рибки с различни размери,на моменти щуката минаваше на около 20 см от мен и то такива екземпляри не бях виждал доста големи щуки видях сигурно около 10-12 щуки за 30 мин и всичките бяха екстра качество,оклеите бяха с размери между 10-12см и 20 см.яд ме е че не си взех спининга да пробвам да уловя някоя щука пък после щях да я пусна а в мен нямах стимери за мухарката да пробвам да я стчупя

RUNNING WILD
18-03-2013, 22:14
сега е забранена щуката и бялата риба,те се сетиха след толкова години да променят закона,през март имаш голяма вероятност да хванеш щука,седи по брега защото хвърля хайвер и е ужасно агресивна то си е природа прогонва всичко което минава покрай нея,с блесната да си ги обрал като круши,също като напече слънцето седят горе неподвижни като клечки,нея не я дразни пряка слънчева светлина и е топлолюбива риба а хората си мислят че е студенолюбива като пъстървата,просто се храни зимата не спи зимен съм и издържа на всякъде и за това,в София пролетта идва с 1 месец закъснение и тука това важи за април.

StanG
30-03-2013, 09:32
Следобяд отиваме на Кривина и сме там до утре вечерта.Румба ако немаш работа ела да те черпа една видинска ракия :)

RUNNING WILD
30-03-2013, 23:30
не одим на платено,и на тая кривина освен раци и некой костур друго няма,малко да напече и ще подкарвам кариерите.

RUNNING WILD
12-04-2013, 23:24
днеска на Чепинци езерото сребриста 156 са 5471 май

StanG
13-04-2013, 11:07
Тая същата май беше в четвъртък на Богров.А ето какво стана тогава там:
http://i49.tinypic.com/34sp1ly.jpg

RUNNING WILD
16-04-2013, 00:47
2 недели подред ходя и гледам кво ловят на Богоров,предната беше много студена водата и излезе 1 шаран само ама огромен,и ловяха уклей от скука хората,вчера ходих ама за щука на големият до платеното не хванах нищо нямам и кълване даже.

StanG
16-04-2013, 01:01
Точно там се каня от една година да ида за щука, ама май няма много смисъл...?Ти си по хищниците, хващал ли си там?

RUNNING WILD
17-04-2013, 23:44
ловя всякакви риби няма значение какви са,с шарана не ми върви и се отказах да го мамя изобщо ако ще да кълве между другите и това е.хващал съм щука там за последно през 2002 ра ноември около 0.500 гр,аз ги мразя тия езера не ми върви с тях,иначе има уклей,щука,каракуда,сом,слънчевка,червеноперка,бял а риба,шаран,лин,костур-трофеен,просто щуката там си иска постоянство повече ходене редовно по-малко риби,предполагам че на 4-5 ходения може да уцелиш някоя с жива стръв от брега,ходи за щука от 1 ви май на там,сега е хвърлила хайвера изтощена е и сменя зъбите и не седи по брега,след 2 седмици всичко си идва на мястото,съвети-не джапай не гази по водата по брега,не тряскай вратата на колата да се чува,стой на 2 метра от брега,първите 25 метра от брега има най голяма вероятност сутрин рано и вечер да хванеш щука по-далече няма смисъл не мятай,това с зелените поводи и дебелите влакна че вижда и се плаши са глупости,рибка стръв найстина желателно е местна за Богоров препоръчвам слънчевка!!! мятай там където е обрасло но има дупка,там прониква слънцето и тя ляга най долу и си подава главата и разглежда какво става около нея,в слънчево време с високо налягане излиза над водораслите и се припича неподвижна,седи като клечки клони в водата неподвижна,мърдат и се само очите вижда на всякъде и перките под водата да я държат на едно място,стари дънери,дървета в водата,коренища,паднали дървета стволове също ги минавай задължително,вижда добре от 30 метра те вижда че ходиш по брега и като е излязла на брега на плиткото ако видиш зиг заг линии да порят водата подобни на водна змия това е щука която си подплашил,вижда пред нея в страни от нея 230 градуса и нагоре 50 градуса,ако си с лодка вътре в водата и си тих можеш да ги доближиш на 2-3 метра преди да се изстрелят подплашени,има много нагли щуки които докато си цопкаш примамката пред тебе изкачат и атакуват,някой нападат рибите в живарника,някоя ще изплува пред тебе и ще се гледате часове наред безмълвни все едно сте скарани,гледай за кръгове в водата,кръгове с завъртане завихряне това е щука,обикновенно са на едно и също място,дразнят я рибките които плуват и и влизат в територията и тя ги гони,никакво бъркане в устата не и ли отрежеш главата,никакви игри без дебели ръкавици,с клещи се вади куката а рибата заклещена настъпена без да може да се мръдне грам,хапала ме е боли много и зараства бавно за месец,висяла ми е на анцунга скача и хапе като куче,не бъркай под хрилете с гола ръка има зъби който ще те нарежат вътре не се виждат,атаката е бърза и стряскаща,ако си на жива стръв като ти удари не бързай не засичай,тя хваща рибката,трябва да я обърне и да я лапне с главата на пред,всички риби хищтни ядат рибите с главата на пред,по книгите пише че убива рибката и я плюе и тогава я обръща с главата на пред,това са глупости челюстта и е подвижна и с горните зъби като предъвква мести рибето и си го наглася,като потопи тя спира да го убие на дъното,после го поглъща и тогава пак потегля,та се засича на 2 ро потегляне 3-4 минути да ти е сигурно,метален повод задължително!!! 30 см волфрамов повод най добре с хубави датски вирбели, няма да ти помогне 0.35-0.40 влакно прегризва го от търкането между зъбите от разтегливостта на влакното,подсигури се с 0.40 мм влакно защото се завира по водораслите и често я вадиш от между папурите с 10 кг водорасли на гърба,кълве и на мъртва рибка отлично ако нямаш жива.пробвали сме с мъртви на 6 часа рибки на кокал станали изсъхнали.ако ще блесниш воблерите няма да ти помогнат много в плитки участъци ,вземи си 2-3 блесни работещи доказани Мепс и Рублкс 4-5 номер с червен парцал на края да дразни и да балансира тройката да не подскача и забавя скоростта,и запомни никой примамка или жива рибка не е толкова голяма че да не я нападне щука,успех и да сложиш снимки като се окичиш с слава.

StanG
19-04-2013, 00:03
Евала бе Румба!

stefoo
22-04-2013, 12:45
Вчера на Чепинци разцепихме оклея двама души хванахме над 100 оклея от сутринта до 6:30 следобяд колкото и захранка да изхвърлихме оклея не се приближи до директните а беше по навътре около 20-25метра та трябваше да се мята с мача който за моя жалост по средата на риболова беше настъпен от мени и си замина героиски :)

RUNNING WILD
23-04-2013, 08:51
да това езеро е странно,рибите там се държат по различен начин идва от дълбочините от прозрачност на водата и от студена вода,имам чувството че там има сектори в които от долу или извира неква вода или нещо друго и няма кьорава риба,примерно бялата риба там хвърля хайвер на страшни дълбочини и навътре няма стигане,седи на 6-8 метра до мътилката на драгата когато е нормално да е на 1.5-2 метра да прави гнездо за хайвер,У-клея традиционо си е на вътре там където е стената -камъните го няма изобщо по никво време на годината,не знам що седи на вътре явно вятъра и дърветата са високи и отвява мухичките по-навътре,хищтните риби там са много навътре и на високо на повърхността рядко идват до брега на по малко от 25-30 метра,всъщност костура плува заедно с уклея той седи под него на 1.50 метра дълбочина логично е където видиш улкей да има и друго,там видях преди 2 години на разсъмване август месец огромно животно даже го снимах с телефона ама беше лошо качество,беше сом на повърхноста гонеше,ето една добра захранка за уклей-царевично брашно ситно смляно,малко сухо мляко 0.30 грама,жълта боя за сладки или яйца и малко олио 1 лъжица,другата е галета ситно смляна с кюспе на прах,ако ловите с ваглери ползвай моделите на MIDDY кристал те са прозрачни като сламки с утежнение което се маха и тънка червена антенка и тя се маха на малкият модел,уклея е най-спортната риба с отлично зрение кълве бързо и усети ли съпротивление ако не го е закачила куката да не изплюе плюе много бързо,има усет за дебели влакна в устата,това е най мазната и хранителна риба 13 процента мазнини,става 26 см дължина и до 0.170 грама тегло,в тоя сезон се лови най добре на булдо с муха.

RUNNING WILD
23-04-2013, 22:16
днес бях на Пънчарево,2 малки костура на блесна в реката под моста и по нагоре 1 км при едно тихо заливче на реката 2 почуквания от кленчета това е.

StanG
24-04-2013, 01:35
На Пънча бех преди 10 дена и покрай мен плувкари пиеха бира и нищо не правеха.Ние с ортака целехме маркер на 100 метра, тренирахме кастинг за състезанието на Влашки дол на 6-ти юни.По едно време некви с една лодка на тролинг минаха покрай маркера, загледаха го, върнаха се и а-а да го вземат и ортака го дръпна и той потъна и ония като у небрано лозе.Ма аз бех пийнал малко и викнах и ония "Извинявайте, не ви видяхме"...Ейй и шамандурите на ония с каяците от гребната база биха откраднали ейй прост народ

RUNNING WILD
26-04-2013, 17:52
вчера ходих до Кзанлък късно,та се сетих че Копринка забранетна от там на Стара Ззгора от там Пловдив и Пещера та на Батак нощщта спахме ,каракуда и шаран бие хайвер по брега,хванах един рак в 4 нощщта сутринта една каракуда и тва е,спуснах се на Чепинска река ама тя е забранена иначе има яко мряна ама много яко,имаше бракониери звънях на ИАРА и на 112 никой не дойде до обяд имам 4 разговора приети.

RUNNING WILD
28-05-2013, 11:17
няколко дребни щуки и това е при мене като цяло,още малко и се отприщваме.

MUROMAN
28-05-2013, 12:23
няколко дребни щуки и това е при мене като цяло,още малко и се отприщваме.

Aз имам една нова въдичка , кога ще ме водиш на риболов да я пробвам? :)

RUNNING WILD
28-05-2013, 13:59
ми ако ходя на 155 срещтата ще свиркам и ще се тестваш.

StanG
29-05-2013, 00:40
Тоя уикенд бяхме близо до Враца на тренировка за състезанието на 6-ти...мале как се напихме.Пак издрайфах едно кило домати, язък.Иначе в гьола са от тоя калибър:
http://i41.tinypic.com/2u8z53q.jpg

RUNNING WILD
29-05-2013, 03:28
аз пък не ходя на състезания а даже не ходя да ги гледам от отдавна не ми е интересно, иначе последното беше на 19 бях в Пазарджик се проведе "Един различен ден" това е риболовно състезание за увредени деца и инвалиди бях на 3 сектора на 3 деца,добре че повечето бяха с родителите си,ходиш по секторите връзваш кукички мериш дълбочина захранваш им обясняваш абе водят ни треньори,всичко мина добре имаше награди накрая,странно ми стана че от рибарските клубове добре намериха се спонсори а ние си дойдохме по своя воля ама иначе почти нула от страна на риболовците за помощ от форума,когато е да ядат и да пият и за откриването на пъстървата се изсипаха 100 човека на Панега а когато се иска помощ и няма ядене и пиене яж му главата...това е потвърждение че първото най важно нещо е на българина да си напълни тумбака и друго не го интересува.

dilian alfa gtv
29-05-2013, 10:20
Малко от модерния шаранджийски риболов.
Ето линк към моя тема в карпбг
Тръстиково лейк http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?t=29262
Първомайска сеч
http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?t=29418
Скоро предстои да вдигам багажа към Радута

RUNNING WILD
30-05-2013, 15:09
много чакане много нерви и много хамалогия,то само разпъването на цирка ти е 3 часа стоики триножници палатки захранване с лодка шамандури,от там е киснене на царевица монтажи на косми олово боядисано да няма химизация в водата поводи да няма вкус мирис и тн,дълбочини,това е най тегавият риболов на най хитрата риба в водата,аз се махнах от това не издържах,махнах и лодки и двигатели и сом обурудване и карпове и тн,минах на езера реки,блата и тишина.

dilian alfa gtv
30-05-2013, 15:38
много чакане много нерви и много хамалогия,то само разпъването на цирка ти е 3 часа стоики триножници палатки захранване с лодка шамандури,от там е киснене на царевица монтажи на косми олово боядисано да няма химизация в водата поводи да няма вкус мирис и тн,дълбочини,това е най тегавият риболов на най хитрата риба в водата,аз се махнах от това не издържах,махнах и лодки и двигатели и сом обурудване и карпове и тн,минах на езера реки,блата и тишина.

Напълно си прав,1 ден е нужен само за разпъване на целия панаир и след това прибиране,от целия ти излет 1 ден го отписваш за това.Не си само ти,доста хора им писна и приключиха централно с подобен риболов.
Хамалогия голяма :big_heat:
А за финансирането на подобен риболов със всичките му захранки,дипове,такъми,палатки,легла,поводи, и т.н изобщо не ми се говори.........Ама пуста му краста...

RUNNING WILD
31-05-2013, 21:15
фидери и това е и прашка за захранка на дистанция 70 метра и каквото стане,другото в което съм се убедил,нощно време шарковците идват по брега там дето има водорасли си имат коридори си ги минават и с светеща плувка тишина и нощтно време и си става,излизат на 2.5 метра дълбочина и 10 метра на вътре,традиционно там дето върви каракуда върви шаран с нея,проблема в тия риби е че като усети забита кука понякога тръгва към брега и си го теглиш но тя го е раздрала само не е законтрена и пляс се превърти се откачи пред тебе,страшен усет за мирис вкус за неестествена светлина,като пораснат се научават да различават шумовете преди всички риби,реже влакното с гръбната и аналната перка,хапе ствъвтта и я тества и я плюе усети ли леко съпротивление,усещат мрежи в водата особенно капронови и има заден ход дава на зад,в рибарниците като остъргват с гриповете ляга в дупките настрани и мрежата минава над него,като кефала различава узрелите дуди и джанки които падат в водата още с падането по звука и гадните не ги гонят даже ама риби били...

old alfist
31-05-2013, 21:32
Сета ще покажа нещо дето го нямате.


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/943721_446606958758452_1369929970_n.jpg

RUNNING WILD
18-06-2013, 23:33
на него кво се хваща Гибсъна на Ангъс ли :)

---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

някой ако има наблюдения и е запознат добре с язовирите Васил коларов-Голям Беглик да сподели,аз нямам некви страшни постижения там въпреки че съм тествал доста неща ама 3/4 от тях не работят там,ако има някой корифей на тоя водоем да каже,последните години вече гледам да съм на закътани хубави места,поне се разходя в планината ще се наям с малини и горски ягоди и ще спя на сянка под борова гора като не хвана риба.

Бобби
19-06-2013, 02:52
А бе запознат съм географски с язовирите....ама къде на кой на какво му кълве...хич хабер си нямам
пълен аматъор съм...ама със късмет....
Отиваме с моя съсед за риба....той пристрастен, аз за купона.....купил си пръчка за 3200лв....карбонова незнам си каква била, аз за тия пари 2-коли купих и продадох.......моята от зрънчо, срам ме е да и кажа цената:-(...сядаме край гъола.....моят човек, както разпраяте 3-часа разпъва такъми, хвърля захранки, некви молитви чете, а аз си пия бира.....и така метаме...и аз съпроводило го онова поверие - късмета на начинаещият....вадим неква риба без да знам техники да засичам, да отпуска и т.н....въртим като гламав макарата, съмият аз незнам каква е.....няма да ви показвам с ръце...ама оният профисионалистът се насра....:whistle:...е нема такъв случай....и не ви каарам да ми верватеЛ)))

dimitar_vd62
19-06-2013, 18:20
Аз ти вервам...и на мен ми се случвало, даже авера като видя как нанизах червейчето каза че съм бил садист, ама фанах две шаранчета, а оня вадеше някви дребни рибки...часовници май им викат, пък той е болен на тема риболов от малък.Абе нямам мерак за такова нещо.

ivan dimitrov
19-06-2013, 19:31
---

StanG
20-06-2013, 00:03
http://shop.fishermans-world.eu/out/pictures/master/product/1/07-11973010%281%29.jpg

RUNNING WILD
21-06-2013, 00:05
това за късмета на начинаещият е абсолютна истина виждал съм какво ли не така си е,аз няма с кво да се похваля с рибите освен че се ослушвам за некоя добра дестинация да се бяга от жегите.

stefoo
21-06-2013, 09:49
Утре ще пробвам езерцето на Богоров зад еко бензиностанцията да лъжеме малко каракуди

angelivanov
21-06-2013, 10:05
Някой около Благоевград ходи ли?

dilian alfa gtv
21-06-2013, 10:06
Споделям още един мой излет.
Ето тук може да разгледате има какво да се види.

http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?t=29921 :new_Eyecrazy::metal:

dimitar_vd62
21-06-2013, 10:40
Малии, тва динозаври бе.Име едно предаване по Дискавъри - Риболов на чудовища, направо ги утепахте.

bager
21-06-2013, 14:43
Споделям още един мой излет.
Ето тук може да разгледате има какво да се види.

http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?t=29921 :new_Eyecrazy::metal:

Ба го! В това село си купих къщичка преди 6-7 години точно с идеята да ходя там за почивка и риба. Досега освен за работа и пиене за друго там не съм ходил. Даже не съм и подозирал че има такива зверове в тоя водоем.

old alfist
25-06-2013, 21:04
на него кво се хваща Гибсъна на Ангъс ли :)



На това само електрически змиорки отиват. Требе си с неопрен като го ползваш.

Това е само за рок ориентирани рибоци - пускаш им на брега АС/DC и после едвам успяваш да ги извадиш.

RUNNING WILD
26-06-2013, 00:52
на брега не знам ама в водата ги токосват яко браковците и е ад.

dimitar_vd62
26-06-2013, 12:32
Само да не излязат водололазите...

RUNNING WILD
28-06-2013, 22:10
я ги бе...я ги виж тия чичковци...пратиха от морето миналогодишната реколта та ги обработих термично

stefoo
01-07-2013, 10:12
В петък вечер на прочутите 777 метнах 3 въдици и нищо на целия фон се извадиха 2 сомчета от колеги по 2кг и 1 шаран 3кг.на другия ден по лесновската река с мухарката хванах около 30 кленчета всички по над 20см това е от тази седмица

RUNNING WILD
01-07-2013, 10:35
аз на Богоров вчера затъвахме с колата по черният път и ни вале дъжд 4 часа та прогизнахме после Чепинци пак същтото и нищо,гонихме щука ама хванахме дука.

Linkestis
01-07-2013, 17:36
Нищо де... днес поне я беше измил :)
Какво я съзерцаваше така баба Алфа днес като ти викнах? :)

RUNNING WILD
01-07-2013, 18:59
абе паднала ми е едната емблема на предна лява джанта и седи черен кръг грозно е,правихме бронята тия дни и я намествахме че много удари и напасвахме,оня ден удавих единият халоген в едни коловози ровове с вода едвам излезнах с бутане та кво ли не е,аз си я карам офроуд постоянно и винаги има поражения,видях те в последният момент човек докато ти махна зави и изчезна,не съм я мил дъжда я мие аз само калям жалко че вътре не мога да отворя да я измие,преди имах поникнало жито вътре по пода и кво ли не.

stefoo
07-07-2013, 13:19
Ето малко матерял от последните 2 излета с мухарката единия по р.Лесновска а др на яз Огняново

Всички рибки си плуват обратно по домовете си :)

RUNNING WILD
07-07-2013, 22:06
прилича ми на Огняново на устието от към Раковица,там са папури с кафява вода и кефал между тях,не знам как подаваш там с муха аз затъвам по калтта и от зад ми пречи брега,има едни гадни плуват като жабурняк на туфи .

stefoo
08-07-2013, 10:01
Да там е но сега всичко е залято а и от долу е трева полянка а и аз съм 65 скакалец и не затъвам иначе е много обрасло затрих някъде по тревите 3 мухи но пък си направих кефа на почти всяко 3-4 мятане имаше удари по мухата имах едно късане на повода направо си тръгна като го засякох не можах да го видя какво представляваше огъна сопата и след няколко секунди си замина

RUNNING WILD
08-07-2013, 15:36
там е нали,искам да ти кажа че като тръгнеш по-на дясно 30 метра срещу теб има изсъхнали дървена в водата стърчат ама с шнур е абсурд да го развиеш до тях,в тия дървета седи костур клен едър,иначе там дето си ти теглех да пробвам щукарска блесна китайска имитация на мепс 5 ти номер и като ми тресна на нея ме изплаши,за мене е щука не я видях но на 60 см дълбочина 2 метра от брега посред бял ден в обраслото какво да е?имай го в напредвид.

---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

там е нали,искам да ти кажа че като тръгнеш по-на дясно 30 метра срещу теб има изсъхнали дървена в водата стърчат ама с шнур е абсурд да го развиеш до тях,в тия дървета седи костур клен едър,иначе там дето си ти теглех да пробвам щукарска блесна китайска имитация на мепс 5 ти номер и като ми тресна на нея ме изплаши,за мене е щука не я видях но на 60 см дълбочина 2 метра от брега посред бял ден в обраслото какво да е?имай го в напредвид,щи дам една дестинация много добра така и така ходиш по Лесновска река,от околовръстното завий да влезеш в Чепинци минаваш един голям мост под теб е река 3 метра преди да влезеш виж от горе от моста за какво иде реч,спусни се има пътека покрай моста като го подминеш от ляво и слизаш между колоните приклекнал удобно е,там има голям вир водата върти и прави водовъртеж с пяна има кефал 500-1000 и взима само приклякай че като слизаш влизат в подмола,за ориентир в вира има сухи дървета дънери стърчат,лесно е и мяташ 5-7 метра напред,имам успех там на летяща мравка най много не знам.

stefoo
08-07-2013, 16:18
Ще го тествам мястото

RUNNING WILD
09-07-2013, 19:33
тествай го,на горе и на долу няма нищо интересно,ще ходя събота или неделя по реката покрай Говедарци ще кажа какво съм направил ако съм и на какво,поне ще си земеме барбекю и ще набереме малини но не знам дали не е малко рано за тах там по това време.

stefoo
10-07-2013, 09:54
Там в района ще съм и аз някъде но ще е в неделя защото събота съм на работа оглеждай се за тъмно син пасат ще съм с него

RUNNING WILD
10-07-2013, 11:15
може да сме 2 момичета и 2 момчета или аз с 3 жени,ще ги оставя на басейна и аз ще ловя или после ще правиме барбекю някъде по реката,алфа 164 сребриста ако видиш дим и хора идвай да хапваш месце,развъдника го знаеш на Говедарци с пъстървите може да хвана някоя от там и да я печнеме.абе ще видиме то ще е разходка с въдица няма да е сериозен риболов.

RUNNING WILD
14-07-2013, 22:42
не ходихме и няма с какво да се похваля,мой приятел е ходил за щука и ме зарадва с една 3.300 кг не съм я хванал аз но хубавото е че аз ще я хапвам :)

RUNNING WILD
19-07-2013, 22:51
ходих днес на Говедарци че не можах миналата седмица,изядох го реката е ледена като я пресичаш ти изтръпват пръстите на краката,не хванах никва риба,докарвам некви дребосъци плуват след блесната,има ручейник в реката но е дрбен и е полузамръзнал,разходих се и до езерото платеното да хапна един сандвич и да погледам рибките.

stefoo
22-07-2013, 10:06
Вчера сутринта на Лесновската по Чепинци кленовете ги разкъртих на мухарка нямаше клен по малък от 25см имах и 3 мн добри клена по над 35 см общо до обяд хванах над 40 риби всичките мерни и всичките си плуват обратно за да ми направят пак кефа

RUNNING WILD
22-07-2013, 21:37
е ти добре,аз на Искъра бях на барбекю само не съм ловил,от към филмовата къща гората,доста е качил ниво подкопал е пътя,нищо не ловяха където и да спирах ама бяха некъдърници като ги гледам,а това живарника са каракуди мисля имаше и шаранета малки е улова на едни роми,абе циганин пипне ли въдица празно нема...

StanG
22-07-2013, 22:05
Опа
От 2-ри до 9-ти сме на Дунава над Видин по влашките емирства, най-вероятно след с.Връв.Ако на някой му се разкарва да се счита за поканен.Ше има подобаващо количество домашна сливова!А Румбата па е официално поканен :)

mordohy
22-07-2013, 22:50
Тия дни, ей така на майтап хвърлих въдицата в един канал след Радомир при кръстовището за с. Поцърненци. канала е около 6-7 метра широк и дълбок около 1-2 метра. Богат на водорасли и папур.
Много скоро установих, че е пълен с уклей и червеноперки.
Измъкнах едно леко телескопче, плувка 1 гр. и изкопах едно пакетче с куки номер 18 и макара за повод с влакно 0.08 мм.
Много отдавна не бях правил такъв риболов.
Улових някъде малко над 2 килограма и жената ми зададе правилният въпрос:
Кой ще ги чисти?!
То се знае кой:crybaby:
В канала вилнееха тлъсти щуки, костур и други хишници.
На мене обаче ми беше кеф с уклейката!

RUNNING WILD
22-07-2013, 23:06
Опа
От 2-ри до 9-ти сме на Дунава над Видин по влашките емирства, най-вероятно след с.Връв.Ако на някой му се разкарва да се счита за поканен.Ше има подобаващо количество домашна сливова!А Румбата па е официално поканен :)

ха ха мерси банда,ако не ми мине котка път на 2 ри заминавам за Доспат после не знам,ако спадне реката не ви мисля....от комари не ме е страх ама от това ме е страх там щото съм го ял дървото неколко пъти,на пристанището на Арчар е най дълбочко покрай Видин като се замисля не се сещам друга дупка.

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 19:58 ----------


Тия дни, ей така на майтап хвърлих въдицата в един канал след Радомир при кръстовището за с. Поцърненци. канала е около 6-7 метра широк и дълбок около 1-2 метра. Богат на водорасли и папур.
Много скоро установих, че е пълен с уклей и червеноперки.
Измъкнах едно леко телескопче, плувка 1 гр. и изкопах едно пакетче с куки номер 18 и макара за повод с влакно 0.08 мм.
Много отдавна не бях правил такъв риболов.
Улових някъде малко над 2 килограма и жената ми зададе правилният въпрос:
Кой ще ги чисти?!
То се знае кой:crybaby:
В канала вилнееха тлъсти щуки, костур и други хишници.
На мене обаче ми беше кеф с уклейката!

освен да си бил на река Арката под краварниците?там и зимата кълве червеноперка и некой кленец ама щуките са рядкост и са капризни според мен и такива по 1 кг,на Долни Раковец под моста пак минават напоителни канали и там има гадове,е уклея е страхотна риба за ядене аз я обожавам и за ловене е най спортната,наскоро Мордохи бях с една мома на платеното на Герман и гледаме рибарите как ловят риба и пиеме кафе и водица ние на разходка и гледам собственика изкара пържен уклей ама за тях си си изпържили и аз като скочих да се умилквам около тях нали ми познава муцуната ни продаде една порция беше страшен...

mordohy
23-07-2013, 09:12
Лошото е Румба, че уклея го оценихме, чак когато го изгубихме. яз. Дренов дол беше фрашкан с уклей, червеноперка, клен и шаран. Идиотите от прехода го минаха с мрежите и сега е пълен със слънчевки и май друго няма. Уклейката става все по-рядка.
А мястото е същото, което го описваш.