PDA

View Full Version : алфа на метан



GoGo
05-08-2006, 16:58
здравеите имам едно запитване мисля да си сложа метанова оредба какво 6те ме посаветвате хубаво ли е не е ли ??? благодаря предварително Alfa 146 1.6 T.S

Dodo 155
05-08-2006, 21:20
здравеите имам едно запитване мисля да си сложа метанова оредба какво 6те ме посаветвате хубаво ли е не е ли ??? благодаря предварително Alfa 146 1.6 T.S
Не е лошо, като се има предвид себестойността, но трябва да е инжекцион :idea:
Проблема при метана идва от тежките бутилки. Има и олекотени, но са доста скъпи и май в БГ не се предлагат :roll:
Защо не помислиш за газов инжекцион пропан-бутан :?: :idea:

75 2.0 turbo
06-08-2006, 00:13
жълта ли ти е колата :?:

virusalfa
06-08-2006, 13:16
жълта ли ти е колата :?:жъта,ама без лепенки и табела,оти е нередовен откъм дукименти :lol:

Dodo 155
06-08-2006, 18:50
жълта ли ти е колата :?:
Според теб само на таксита ли може да се слага МЕТАН :roll:

VFTI
06-08-2006, 19:33
Аз пък съм ТВЪРДО против МЕТАНА и съм ТВЪРДО ЗА газов инжекцион!

Според мен си сложи газов инжекцион:
1.разхода ти е същия като на бензин
2. вървежа ти е същия като на бензин
3. бутилката може да е доста компактна-например 30литра съответно не заема място и не скапва окачването...
4. газ може да зареждаш на всеки километър и дори да си с 20литра бутилка няма да имаш проблеми..
5. има достатъчно специалисти които могат да ти помогнат при потдръжката на колата на газ и обслужването и..


Против метана съм заради няколко неща:
*против метана слаган в България защото няма достатъчно добри специалисти

1. Колата започва да върви значително по-малко
2. Ако се кара на ръчка по бързо ще си отиде двигателя
3. Трябва да носиш големи бутлки отзад- да скапваш окачването и да нямаш място в багажника...


Според мен си сложи газов инжекцион! Ще си караш АЛФА и то с един нормален вървеж, няма да се притесняваш за окачване, липса на багажник, а и от къде да заредиш преди да тръгнеш на море и т.н..

Ако на метан ти гори 5лв то на газ да е 10лв. , но поне колата ще си е кола и няма да се притесяваш...Вярно, че ще избиеш парите за двойно повече километри НО в крайна сметка може да си струва повече отколкото метана!

П.П Лично мнение НЕ АНГАЖИРАМ никого с това!...

Наблюденията ми се основават на няколко коли на познати -вкл. приятел с кола 2005г. с ГАЗ инжекцион...а и не забравяйте, че СЕВЛИЕВО е един от първите, ако не и първия град в който беше построена метан станция и т.н. само Сф беше преди нас та доста неща са видяни през тия години :P

Каквото и да избереш - УСПЕХ и много безав
арийни километри :P

GoGo
06-08-2006, 19:33
жълта дръг пат караи на 2.10 бенз. а аз 6те минавам за 5лв. 120 км хахах

GoGo
06-08-2006, 19:36
аз съм от търново и тук отвориха метан станция даже раборя там 6ефа 6те прави сервиз и значително по евтина 6те ми баде оредбата

VFTI
06-08-2006, 19:47
аз съм от търново и тук отвориха метан станция даже раборя там 6ефа 6те прави сервиз и значително по евтина 6те ми баде оредбата

Няма лошо това е един голям + но колата ти от 120 коня ще стане 70коня... просто ще я скопиш тотално... както си решиш аз горе дадох мнение според мен това е най-доброто решение..

valjo
06-08-2006, 20:01
аз се ми се струва че и другаде го казах, но
вижте на Владу буталата и тогава пак мислете за метан ...

метан може и да е безопасно на чисто нова кола, но на 10 годишен автомобил, каран досега на бензин - не съм сигурен

та по темата, колегата vladu (146 2.0 16в ТС) е имал метан, колата дойде с уредбата в Бг, но без бутилката, и той я разкара окончателно

и за 3к км 3 от буталата му започнаха да се трошат (отстрани където са каналите на сегментите) - 1200лв основен ремот

незнам сигурно някой ги има и снимани, но аз лично ги видях :shock:

VFTI
06-08-2006, 20:25
аз се ми се струва че и другаде го казах, но
вижте на Владу буталата и тогава пак мислете за метан ..............езнам сигурно някой ги има и снимани, но аз лично ги видях :shock:


напълно подкрепям! И аз виждал покъртителни гледки...

Просто в Бг освен, че количките ни са стари ами и няма хора които могат добре да настроят системата да работи както трябва с по малки загуби за живота на мотора..в това съм се убедил 100% просто тука е бърза работа да се вземат парите на клиента....


П.П виждал съм как бмв 525й от 220коня става на 100коня :? с метан ...
Същото важи и за една вектра 2.0 150коня която беше към 3 месеца на метан "хвърли" всички бутала и в крайна сметка пак стана на бензин...

75 2.0 turbo
06-08-2006, 22:29
жълта дръг пат караи на 2.10 бенз. а аз 6те минавам за 5лв. 120 км хахах
мисля 4е след като си решил на колко лева да караш не е нужно тука да пускаш тема :idea: а и според мен няма да ти стигат 5 лева !! а цената на уредбата за твоята кола няма да е по малка от 2200+лева освен ако не си монтираш гърмяща с изпарител и плочка тогава обаче много скоро ще пуснеш друга тема и тя ще е доста по тъжна от сегашната ти :))))

п.с. додо -според мен не е удачно на всеки 120-150 км да се редиш по 1 час заедно със жълтурите да заредиш 100 килограмовия боилер :wink: мисля че LPG е по добър вариант :!:

Abarth
07-08-2006, 02:20
аз се ми се струва че и другаде го казах, но
вижте на Владу буталата и тогава пак мислете за метан ..............езнам сигурно някой ги има и снимани, но аз лично ги видях :shock:


напълно подкрепям! И аз виждал покъртителни гледки...

Просто в Бг освен, че количките ни са стари ами и няма хора които могат добре да настроят системата да работи както трябва с по малки загуби за живота на мотора..в това съм се убедил 100% просто тука е бърза работа да се вземат парите на клиента....


П.П виждал съм как бмв 525й от 220коня става на 100коня :? с метан ...
Същото важи и за една вектра 2.0 150коня която беше към 3 месеца на метан "хвърли" всички бутала и в крайна сметка пак стана на бензин...
Много интересно,това бмв е 170 или 190hp и ако е метанов инжекцион с леките бутилки колата е със същия вървеж като на бензин и много добър разход :) Това,че човека е пестил няколкостотин лева,които ще му излезнат няколко хиляди по нататък е друг въпрос ;)

Слагай смело метан,обаче задължително метанов инжекцион с леките бутилки и ще се родиш ;)

valjo
07-08-2006, 08:01
е те тия "леките" бутилки бяха по 800-900 евро нещо такова ми се върти ??

и самия инжекцион като е 500 ...

и тва за кола дето струва 6000лв....


аисиктир:)

75 2.0 turbo
08-08-2006, 15:43
е те тия "леките" бутилки бяха по 800-900 евро нещо такова ми се върти ??

и самия инжекцион като е 500 ...

и тва за кола дето струва 6000лв....


аисиктир:)
инжекциона не струва 500 лева може да си сигурен в това :wink: 800 в еврота звучи къде по добре :P

VFTI
08-08-2006, 16:01
аз се ми се струва че и другаде го казах, но
вижте наимани, но аз лично ги видях :shock:.П виждал съм как бхвърли" всички бутала и в крайна сметка пак стана на бензин...
Много интересно,това бмв е 170 или 190hp и ако е метанов инжекцион с леките бутилки колата е със същия вървеж като на бензин и много добър разход :) Това,че човека е пестил няколкостотин лева,които ще му излезнат няколко хиляди по нататък е друг въпрос ;)

Слагай смело метан,обаче задължително метанов инжекцион с леките бутилки и ще се родиш ;)

Глупости говоря БМВто е 535 ако беше 525 нямаше да ме е яд толкова... Просто ВЪОБЩЕ не върви защото реално съм я виждал тая баварка как се цеди защото гонки в нашия град имаше много.... а след тоя метан :x бих се пробвал даже със ситроена... :x

Abarth
08-08-2006, 23:33
аз се ми се струва че и другаде го казах, но
вижте наимани, но аз лично ги видях :shock:.П виждал съм как бхвърли" всички бутала и в крайна сметка пак стана на бензин...
Много интересно,това бмв е 170 или 190hp и ако е метанов инжекцион с леките бутилки колата е със същия вървеж като на бензин и много добър разход :) Това,че човека е пестил няколкостотин лева,които ще му излезнат няколко хиляди по нататък е друг въпрос ;)

Слагай смело метан,обаче задължително метанов инжекцион с леките бутилки и ще се родиш ;)

Глупости говоря БМВто е 535 ако беше 525 нямаше да ме е яд толкова... Просто ВЪОБЩЕ не върви защото реално съм я виждал тая баварка как се цеди защото гонки в нашия град имаше много.... а след тоя метан :x бих се пробвал даже със ситроена... :x
Ми вместо да слага метана,тоя калъф да беше си купил някое тико на газ и да джитка :twisted:

GoGo
09-08-2006, 10:03
хора идваха 2-алфи 146 да ги зареждам питах хората казаха че нямат ниакакви проблеми идва и една 155 със сащия двигател като моя и тои ми каза че никакав проблем няма абе аз ще сложа да видя пак каквото стане

75 2.0 turbo
09-08-2006, 10:37
хора идваха 2-алфи 146 да ги зареждам питах хората казаха че нямат ниакакви проблеми идва и една 155 със сащия двигател като моя и тои ми каза че никакав проблем няма абе аз ще сложа да видя пак каквото стане
батка и ти като олекнеш с толова кинти и ти ще викаш немам проблеми никви :idea: ма колата си е твоита праи ко си решил ние ще чакаме резултати :P

Dodo 155
09-08-2006, 17:42
Тази немска каска 525 е станала некаквиси 100 коня, защото не са му сложили аванс-коректор :idea:

Понеже въпросната Алфа е с 4 бубини освен тези 2200+ дето казва Павката, ще трябва и 300 лв. за 4 коректора и работата стана :roll:

Аз лично за тези пари бих сложил газов инжекцион 8)

Nikiboy
10-08-2006, 09:13
След първия редуктор на налягане нещата май стват доста сходни между метана и пропан бутана.

Метана е 8000 ккалории, пропан бутана е малко повече.

Според мене ако не го притеснява за сега малкото метанстанции може да пробва. Вече има доста леки кевларени ботилки, които не са скъпи и са леки! Единственото условие е да има корекция на аванса!

Мотроника 2 си има система за повдигане на аванса до ниво детонация, така че там май може и без, само не знам как стои въпроса с /чуването/ на детонацията. Все пак на газ детонациите са доста по-тихи.

GoGo
12-08-2006, 11:02
наи после един запознат човек а не на изуст да говори

Mury
12-08-2006, 11:55
наи после един запознат човек а не на изуст да говориКолега мога да ти кажа че и Додо 155 и 75 2.0 Турбо са доста в час с газовите въобще нема значение пропан или матан така че не мисля чв трябва да ги нападаш те се опитват да ти помогнат :idea: :idea: :idea:

75 2.0 turbo
14-08-2006, 20:10
аз му писах вече щом е решил да деиства :wink: и за да няма повече излишни дебати заключвам темата :idea: