PDA

View Full Version : Разпънка?



boian
19-01-2011, 20:09
Поредната муха ми влезе в главата. Дали ще стане за 3.2 това:http://www.partsworld-uk.com/products/2056-genuine-alfa-romeo-strut-brace-for-the-alfa-romeo-159.aspx. Или някаква алтернатива? На 156-та имах и имаше разлика в поведението на колата в завой.

diapper
19-01-2011, 22:20
Предполагам си видял под снимакта какво пише?
This is suitable for the following engine types:
1900cc JTD
2200cc JTS
2400cc JTD

antonyonkov
20-01-2011, 01:53
И аз съм мислил за такова нещо, че понякога като вляза по-бързо в завой и усещам как някак си ме изхвърля.

BatVas
20-01-2011, 14:53
Aз ще си правя по поръчка при Драго. Предполагам по поръчка може да се направи и за 159-ка

boian
20-01-2011, 18:05
Ами гледах на wiechers една разпънка, беше за всички мотори, ама беше бая цифра, щото карбонова. И си помислих, че и тая ще стане. А Драго как ще направи разпънка без колата да е при него? А относно стабилноста, със 156-та взимах Девненския баир със 160км/ч без проблем, със 159-та също го взимам с толкова,с двойното предаване е добре, ама някак си усещам нестабилност. Нямам го онова чувство във волана, както с разпънка. Вярно, че на 156-та имах Кони ФСД, обаче след разпънката просто беше все едно предницата е монолитна.

dilian alfa gtv
20-01-2011, 22:19
Ами гледах на wiechers една разпънка, беше за всички мотори, ама беше бая цифра, щото карбонова. И си помислих, че и тая ще стане. А Драго как ще направи разпънка без колата да е при него? А относно стабилноста, със 156-та взимах Девненския баир със 160км/ч без проблем, със 159-та също го взимам с толкова,с двойното предаване е добре, ама някак си усещам нестабилност. Нямам го онова чувство във волана, както с разпънка. Вярно, че на 156-та имах Кони ФСД, обаче след разпънката просто беше все едно предницата е монолитна.
На моя кола досега не съм имал разпънка колега ,не мога да направя разлика,но ще споделя че този завой е доста коварен и в двете му посоки.Пробвал съм го и с по голяма скорост и в посока варна примерно настилката е страшно нагъната и колата в един момент започва да подскача и е на косъм да изтървеш завоя.:horror::horror::horror:
При 159 според мен има нужда от разпънка,имайки се предвид теглото на автомобила особено предния мост-при мен 1.9 JTDm : 973кг. теглил съм я лично отделно всеки мост и цялата,и това с моя мотор а при другите ще е нагоре в килограмите.

BatVas
21-01-2011, 10:44
А, да при поръчковата разпънка колата ще е на място при Драго - ама чак сега се усетих, че ти си във Варна.

badmadafaka
24-01-2011, 22:08
Аз на първата си кола, на която сложих разпънка такава разлика видях, че оттогава без значение какво карам, гледам да му намеря... Някакси все имам чувството, че е нестабилно без нея, каквото и да карам... Доста трудно ми беше и да свикна на "нормалното" рекаро след като станах от най-дълбокия "леген" на вече бившата ми астра - завои, които не ги усещах с определена скорост си дадох сметка, че е било единствено и само заради седалката :smartass:
Между другото наистина е доста трудна задача да се намерят готови разпънки за алфите, с изключение на 156 и 145 примерно...

Dodo 155
28-01-2011, 11:57
Между другото наистина е доста трудна задача да се намерят готови разпънки за алфите, с изключение на 156 и 145 примерно...
Не е много трудна http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling:::1.html
Ако търсиш за 50 лв., може да се окаже невъзможна задача, но има доста места в нета, където се продават разпънки.

п.с. За съжаление и там няма за 159 3.2 ...

dilian alfa gtv
28-01-2011, 13:55
Някой има ли представа как се поръчва от alfisti.net ,че изкам да си поръчам някои неща.?

Dodo 155
28-01-2011, 19:13
Някой има ли представа как се поръчва от alfisti.net ,че изкам да си поръчам някои неща.?
По-сложно е от Ибей, но не е невъзможно.
1. Избираш си продукт/и и ги слагаш в кошницата.
2. Пишеш им имейл и искаш цена на доставка до БГ.
3. Избираш начин на плащане, ако те устройва шипингът. Препоръчвам ти Pay-Pal - сигурно и бързо, но струва допълнително 5 евро.
4. Чакаш си доставката :)