PDA

View Full Version : Старата песен на нов глас



Mury
20-01-2011, 10:50
Преди около месец,колата започна да скърца ужасяващо откъм дясната врата,като с времето скърцането се усилваше.Вчера се замислих,дали неможе да скърца от бравата на вратата/познат проблем от 145/6/,и реших да го напръскам с ВД40 както си знам.Вечерта подкарах колата и оооо чудо,колата не скърца:clap::clap::clap::clap:Демек старите проблеми се появяват отново при нашите любими коли.Ако при някой се появи подобно скърцане,нека пробва с напръскване на бравата на вратата с ВД.

П.С.Остана само досадното леко потропване на нещо от шофьорската врата,разузнавал съм го,но още немога да открия проблема,с времето ако има нещо ще пиша:upsidedwnsmiley::upsidedwnsmiley::upsidedwnsm iley:Нека всеки,който открие някакви детски болести решението им,да пише в тази тема

Max
20-01-2011, 21:41
По този повод французите имат готин лаф, че Алфата е кола пълна с rossignols (славейчета) :-)

koolio
21-01-2011, 13:13
Калпава сглобка. Явно толкова си могат.

Mury
04-02-2011, 13:55
Калпава сглобка. Явно толкова си могат.
Абе не е баш така Коле,просто талянците немогат да изчислят температурното свиване на пластмасата при -10 гр.Моята издава леки шумове само когато температурата падне под -5 гр.,иначе като е топло се чува само оная гад откъм шофьорската врата/кора:th_up::th_up::th_up:

RoMeO_156_GTA
04-02-2011, 16:25
Абе не е баш така Коле,просто талянците немогат да изчислят температурното свиване на пластмасата при -10 гр.Моята издава леки шумове само когато температурата падне под -5 гр.,иначе като е топло се чува само оная гад откъм шофьорската врата/кора:th_up::th_up::th_up:

Те са си ги изчислили , но за техния климат :D Колко често средностатистическия италианец кара на -10 градуса :roll: Друг е въпроса, че не са помислили за климата в северните страни . Колегата Оги да сподели как се спряват пластмасите с руския климат :)

morfius
04-02-2011, 17:03
Те са си ги изчислили , но за техния климат :D Колко често средностатистическия италианец кара на -10 градуса :roll: Друг е въпроса, че не са помислили за климата в северните страни . Колегата Оги да сподели как се спряват пластмасите с руския климат :)

Дали не са, някой виждал ли е кола правена за Норвегия примерно как се държи на студено?
Просто ми е интересно, дали е поради масовия внос у нас на коли от южна Италия това, че все имат някакви капризи зимата?

brazen
04-02-2011, 17:20
Споко, има и по-лоши от наще коли - КИА Карнивал 2010г(в момента е на около 25 000км). вече скърца като стар Джъмпер, кръстосвал София поне 5 години по маршрутна линия №16.
И това не е всичко: същата тази кола на 22 000км й се разтрака дясното каре, а на една КИА Сиид на около 12 000 км й смениха биалетките. Всичко това - гаранционно.

Tedo
04-02-2011, 18:06
Дали не са, някой виждал ли е кола правена за Норвегия примерно как се държи на студено?
Просто ми е интересно, дали е поради масовия внос у нас на коли от южна Италия това, че все имат някакви капризи зимата?

На niki-25 147цата е финландска доколкото знам, но не съм се сетил да го питам как е зимата, едва ли има разлика

Jivko7777
04-02-2011, 23:53
На niki-25 147цата е финландска доколкото знам, но не съм се сетил да го питам как е зимата, едва ли има разлика

Ше има 100%, ще има най-малкото подревни свещи на антифриза, с които загрява доста по бързо колата, също и няма да е с термостат който започва на 78 да отваря...и още и още...