PDA

View Full Version : Alfa Romeo 164 Super 2.5 Turbodiesel



yerdna
09-08-2006, 14:32
Здравейте!
Интересувам се от модела 164 Super 2.5 Turbodiesel - трябва ми сравнително голяма и не много скъпа семейна кола, която да харчи разумно и да не се чупи много :D и мисля, че тази Alfa е точно такава.
Има ли някакви типични дефекти, за които да гледам при евентуална покупка и колко горе-долу струва запазен екземпляр от по-новите, след 94-а? Чух, че често имало проблеми с електрониката и електрическите системи, както и че колата имала много малък клиренс и често се остъргвала отдолу по българските пътища - вярно ли е? Скъпи ли са частите и консумативите и често ли се налагат ремонти? Колко приблизително е средният разход на градско и извънградско при нормално шофиране?
Благодаря предварително! :D

Boby
09-08-2006, 17:17
Здравей и тобре дошла в клуба. :wink:

Алфата е добра семайна кола,голяма багажник,отзад е широко ако децата са малки,сигурна. Консумативите и поддръжката излизат колкото на обикновен Опел Вектра,харчи малко,градско м/у 8 и 9 с климатроник,извънградско 5,5-6,но това зависи най-вече как ще караш.
Аз от 4 години карам старата 164 и до сега само един път съм лизнал десния праг от долу понеже не видях дупката.Ако ще ходиш примерно на вилата с нея и там пътя е зле може и да отнесеш картера.Малко е ниско,но по принцип има защитна кора,но незнайно защо на всички който съм гледал до сега тези кори са свалени.
Ако колата е прегрявана може и да има спукана глава,но това няма как да го разбереш.Виж дали няма течове от гарнитурите на главите и въобще гледай да няма никакви течове.Ел. инсталацията до сега не е давала проблеми.Най-много някое кабелче,клема да се окисли и да откаже,но това при Супера го няма.Чести ремонти не се налагат.Ако я пазиш и не целиш всяка дупка няма да имаш проблеми. :wink:

Друго не се сещам.Ако има нещо питай.Успех! :th_up: