PDA

View Full Version : Прозрачно предпазно фолио за 159



DJraceman
11-02-2011, 10:29
Интересно ми е дали някой е поставял тази доста добра екстра на своя автомобил.

Подобно фолио спасява любимите автомобили от камъчета и драскотини по автомобила.

Но имам в предвид готов кит направен за 159 а не слагано и рязано отгоре.

Какво мислите за подобна идея дали би била добра.

Mury
11-02-2011, 13:46
Интересно ми е дали някой е поставял тази доста добра екстра на своя автомобил.

Подобно фолио спасява любимите автомобили от камъчета и драскотини по автомобила.

Но имам в предвид готов кит направен за 159 а не слагано и рязано отгоре.

Какво мислите за подобна идея дали би била добра.

Аз не се кефя на такива неща,отделно можеби едва ли е направено такова нещо за 159.Иначе за олющеното от камъчета си има застрахователи:kicking::kicking::kicking:

mochko1
11-02-2011, 15:35
Аз такова нещо съм виждал само на няколко Поршета ,Астъни и едно Мазерати ,и фолиото е само пред задните колела там където започват раздувките. Дори не съм сигурен дали това му е целта !?!

tanatos
11-02-2011, 16:13
Така както е написано излиза, че цялата кола си облепяш с фолио. Иначе има такива дето се слагат пред задните гуми и зад предните, както е написал колегата над мен.

bouncer
11-02-2011, 16:35
Моята 159-ка базово си има такова фолио пред задните колела. Идеята е да се облепи предната броня и капака с проздачно защитно фолио, до колкото разбрах. Миналата година на Топ Гиър изложението от 3М облепиха показно две ферарита по същия начин. Не си личи грам след интервенцията и предния капак е защитен от камъни, надрасквания и щети по боята. Лошото е, че фолиото беше около 130 лв метъра без облепянето. Аз съм го мислил този варинат честно казано за ГТВ-то, защото ми писна всеки легнал полицай да ми коства ремонт на бронята.

badmadafaka
11-02-2011, 16:38
E то от задиране на асфалта никакво фолио нЕма да те спаси... Но иначе да, цената на качествено облепване с такова фолио (труд + мат'рял) е точно колкото на едно качествено боядисване, така, че е малко спорна файдата на "нормална" кола... Е, на ферарито дето боята му струва колкото една друга кола определено има файда :laughing1:

dilian alfa gtv
11-02-2011, 16:44
При мен също го има това защитно фолио което обхваща част от задните врати и калника,но от единия край е започнало да се отлепя ,пък и имам доста следи от камъчета по предната броня ,също и праговете ми са за освежанаве и мисля сега след зимата всичките тези неща да ми се признаят от застрахователя и да се освежи боята също и да ми сменят лепенките....!дано ми призняат тези козметични забележки при 2000лв автокаско ..!?

tanatos
11-02-2011, 17:17
Извън темата :Направи така, че да ти ги признаят, щото могат да се заяждат.Надери си стабилно елементите за боядисване.

Иначе, няма смисъл ако е за цялата кола да се облепя.Като кола с презерватив :)

DJraceman
11-02-2011, 18:50
Който се е интересувал знае, че подобен вид операция е много по-добра от всяко боядисване. Не става въпрос за предпазните две лентички преди задните гуми на 159 ките. Подобен кит изрязан и направен за определена кола покрива изцяло предна броня, капак до средата, калници и огледала. Има рзлични клипчета в интернет където може да се види как издържа и на ожувания.
Мисля, че да се инвестират 300-400 лв.в подобно нещо е по-добре отколкото да се посещават сервизи. А като се има в предвид, че застраховките ще се увеличават и системата може би ще стане като в UK където водачи с много щети застраховките им излизат много солено.

tanatos
11-02-2011, 19:12
То по тази логика има фирми облепящи бусове, камиони и т.н. Така може да си сменяте цвета на колата всяка година. :)

Mury
11-02-2011, 20:30
Който се е интересувал знае, че подобен вид операция е много по-добра от всяко боядисване. Не става въпрос за предпазните две лентички преди задните гуми на 159 ките. Подобен кит изрязан и направен за определена кола покрива изцяло предна броня, капак до средата, калници и огледала. Има рзлични клипчета в интернет където може да се види как издържа и на ожувания.
Мисля, че да се инвестират 300-400 лв.в подобно нещо е по-добре отколкото да се посещават сервизи. А като се има в предвид, че застраховките ще се увеличават и системата може би ще стане като в UK където водачи с много щети застраховките им излизат много солено.

Да бе бате,ма за 300-400 лв.няма как да стане,Боян ти каза е само 1 м.фолио струва 130 лв.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

DJraceman
11-02-2011, 20:51
Да ама аз днес цял ден се рових и се оказа, че има как даже има и готов кит за 159ки, и то на точно тези цени оригинално Stone Guard нa 3M, и за други модели алфи ако искате ще постна инфо ама да не кажат, че било реклама или по-добре на Л.С.

badmadafaka
11-02-2011, 21:17
Направо поствай според мен, ако има недоволни ще го забършат... Или ми прати ЛС ако се притесняваш :surrender:

Flame
11-02-2011, 22:44
Това фолио върши работа,аз не мисля че е толкова скъпо.70 лв на квадратен метър е карбоновото,което е от най-скъпите на 3М.

DJraceman
12-02-2011, 11:24
Уважаеми колеги давам малко пояснение по темата.

Както казах има направени вече китове които са изрязани предварително и пасват идеално на автомобила и не трябва да се реже и напасва по самата кола.

Кита включва: преден капак, ляв и десен калник, предна броня и страничните огледала.

Китове са направени от фолио Stone Shield на 3М за следните модели:

Алфа 159/159SW - цената е 440 лв. без ДДС с включен монтаж и консумативи
Алфа Giulietta - цената е 440 лв. без ДДС с включен монтаж и консумативи
Алфа Mito
имат и за моделите на Fiat.

Гаранцията е 2 години.

Ако искате мога да ви дам контакти на компанията те са на пазара от 1993 година и са изключително сериозни.

Mury
12-02-2011, 13:51
Уважаеми колеги давам малко пояснение по темата.

Както казах има направени вече китове които са изрязани предварително и пасват идеално на автомобила и не трябва да се реже и напасва по самата кола.

Кита включва: преден капак, ляв и десен калник, предна броня и страничните огледала.

Китове са направени от фолио Stone Shield на 3М за следните модели:

Алфа 159/159SW - цената е 440 лв. без ДДС с включен монтаж и консумативи
Алфа Giulietta - цената е 440 лв. без ДДС с включен монтаж и консумативи
Алфа Mito
имат и за моделите на Fiat.

Гаранцията е 2 години.

Ако искате мога да ви дам контакти на компанията те са на пазара от 1993 година и са изключително сериозни.

Това вече е друго,голяма си шматка,ма казвай кога ще си взимаш 159-ка,че нещо разбрах че Мицострошито не те кефи вече:devil::devil::devil:

DJraceman
12-02-2011, 16:43
Кой е казал, че не ми харесва много си е добре впрочем се продава :) но това е друга тема. Какво ще кажеш за информацията добре ли е? Ще ти пусна допълнителна информация на Л.С.

DJraceman
15-02-2011, 10:47
Публикувам детайлите на компанията ако някой би желал да ползва предлаганите от тях услуги: компанията се казва J&Jco адрес: бул. Цариградско шосе 123 телефон за контакт: 02 971 81 21 имат и сайт за информация: http://www.jandjco-bg.com

Надявам се информацията да е полезна на много колеги.

Хората са иключително сериозни и внимателни.

dilian alfa gtv
22-02-2011, 20:50
По темата: днес измих колата перфектно и я закарах при застрахователите да си регистрирам следните щети.:
1.Предна броня няколко точки от камъчета ,писаха ми за освежаване-боя.!
2.Емблема предна-нова също ударена леко от камъче.
3.Огледала няколко точки пак-за освежанане.
4.прагове и около тях също за боядисване(освежаване) включително и около вратите където удрят камъчки от широките ни калници.
5.Защитни лепенки на калника и вратите-нови.
6.Заден капак -съвсем леко няколко люспи около емблемите-при обит за кражба-за боядисване.

Общо взето това е съвсем леки козметични забележки ,но ме дразнят и ще бъдат отстранени и колата ще се пастира цялата и за летния сезон червения цвят ще грее::dance::ance::dance:
Та по въпроса със оригиналните защитни лепенки ми ги признаха и ще ми сложат нови след като освежат колата,от което съм абсолютно доволен като цяло.
Компанията в която ми е застрахована колата е UNICA.
:thumbup::thumbup::thumbup:

DJraceman
23-02-2011, 13:46
Много добре колега, браво, но по темата защитните лепенки на твоя автомобил са 4 броя общо а ние говорим за цял кит отпред където е най-рисковото за всеки автомобил. Мисля, че цената която тези хора предлагат е много добра...аз се поразрових и в UK същото нещо струва 400-450 паунда.

dilian alfa gtv
26-02-2011, 07:29
Много добре колега, браво, но по темата защитните лепенки на твоя автомобил са 4 броя общо а ние говорим за цял кит отпред където е най-рисковото за всеки автомобил. Мисля, че цената която тези хора предлагат е много добра...аз се поразрових и в UK същото нещо струва 400-450 паунда.

Това ми е ясно колега просто изках да напиша мнението си тук в тази тема ,защото се връзва с нея ,а по принцип за напред и аз ще мисля за някакво защитно фолио поне за предницата защото всяка една драскоти от камък ме дразни:drive:

DJraceman
26-02-2011, 10:53
Ужас е с тия камъни а особено на тази хубава предница...трябва да се взимат необходимите мерки.

KirilSol
27-02-2011, 17:25
Ужас е с тия камъни а особено на тази хубава предница...трябва да се взимат необходимите мерки.

дано не се счита за реклама, но поне на колегите от и около Варна може да им е от полза:

http://miro-folio.com/Gard-1.html

dilian alfa gtv
28-02-2011, 02:40
дано не се счита за реклама, но поне на колегите от и около Варна може да им е от полза:

http://miro-folio.com/Gard-1.html
Аз определено ще ползвам услугите най вече за огледалата че всичко се лепи по тях и не се мие като се запечета в лака ,а червеното си е капризна боя.:grandpa:

tanatos
28-02-2011, 12:14
Ползвал съм му ускугите, отлично си върши работата!

JK
28-02-2011, 15:19
Едно такова фолио горе-долу колко време издържа и може ли да има някакви последици по боята отдолу след като се премахне ?

rusiq86
04-03-2011, 20:58
Процурата се прави на калниците, предна броня, капак, огледала, и струва 250 някъде. Може и само на отделни елементи.
Но човека ми каза, че ако боята не е оригиналната от завода, при махането му да се увреди боята...не гарантира.
Сам си реши дали е рентабилно...