PDA

View Full Version : Заден дифузьор за Алфа 156



136
17-02-2011, 11:17
Пускам малко снимки от процеса на изработване на дифузьора поради големия интерес към него.Предстои му финната доработка шприц и боя и още малко търкане.
Малко поразбъркано се подредиха снимките но.....

136
17-02-2011, 11:19
още малко снимки

stefoo
17-02-2011, 12:42
Екстра става колега,евала

sotko80
17-02-2011, 14:25
Екстра се получава пиши ми направо на лични колко ще ми струва да направиш и едно за мен.:bravo:

badmadafaka
17-02-2011, 14:37
Дам, доста културен краен резултат - защо не му направиш един калъп и да го почваш серийно, със сигурност ще има сериозен интерес.

ПС: не е ли прекалено дебела отливката или..?

136
17-02-2011, 15:04
То от там се почна.Калъпа.Доста бройки ще трябва да се направят за да се избие парата. :) За кефа няма граници,и като не те слуша главата :)

jorko
17-02-2011, 15:40
То от там се почна.Калъпа.Доста бройки ще трябва да се направят за да се избие парата. :) За кефа няма граници,и като не те слуша главата :)

Ама това на твоята ли ще го тургаш ? :book:

sotko80
17-02-2011, 15:42
Дай цена мераклий ще има доста според мен.

king_nasko
18-02-2011, 01:38
Доста добре се получава :) Като го сложиш на колата щракния да видим краиния резултат :thumbup:

acko88
18-02-2011, 02:12
Колега сигурно те заливат от въпроси в момента ама и аз имам 1,2.... Отначало калъпа си го започнал с картонени изрески и стиропор,а след това върху картона с кит ли си минал?Другото което е върху готовия калъп какъв отделител си слагал преди отливката,гелкот?И накрая изсъхването на отливката веднага с кит ли покри стъкломата или сложи някаква основа преди това?Мерси предварително.Поздрави за положения труд!

136
18-02-2011, 10:09
Колега сигурно те заливат от въпроси в момента ама и аз имам 1,2.... Отначало калъпа си го започнал с картонени изрески и стиропор,а след това върху картона с кит ли си минал?Другото което е върху готовия калъп какъв отделител си слагал преди отливката,гелкот?И накрая изсъхването на отливката веднага с кит ли покри стъкломата или сложи някаква основа преди това?Мерси предварително.Поздрави за положения труд!

За съжаление не мога да ти отговоря на въпросите за точния начина на изработката и материялите които са използвани.Един дизайнер ми го прави по поръчка които се занимава с раздувки на състезателни автомобили предимно от марката фолксваген.Матерялите които използва са доста скъпи и качествени.Моделирането се прави от някакъв тип восък за да може да се корегира лесно и в последствие да се направи перфектен калъп.Доста време отне.И доста средства.Със сигурност няма да ти излезат сметките ако поллзваш такива материяли за експеримет.наъ вече за матрицата.Има и по евтини вариянти но резултата е респективен.

acko88
18-02-2011, 11:43
За съжаление не мога да ти отговоря на въпросите за точния начина на изработката и материялите които са използвани.Един дизайнер ми го прави по поръчка които се занимава с раздувки на състезателни автомобили предимно от марката фолксваген.Матерялите които използва са доста скъпи и качествени.Моделирането се прави от някакъв тип восък за да може да се корегира лесно и в последствие да се направи перфектен калъп.Доста време отне.И доста средства.Със сигурност няма да ти излезат сметките ако поллзваш такива материяли за експеримет.наъ вече за матрицата.Има и по евтини вариянти но резултата е респективен.

Ами аз съм правил няколко отливки,но всичко сам съм си измислял и колкото съм прочел по нета,но ми се искаше да събера малко повече инфо :) Благодаря все пак ;)
Надявам се скоро и аз да покажа мойте изделия

136
28-03-2011, 11:09
Вече е ГОТОВ :)

-Bobby-
28-03-2011, 11:11
Знам, че ще е малко гъзене, ама може ли да щракнеш едно кадро как е захванат отдолу и как минава покрай гърнето? Мерси предварително.
И обявявай цената и срок за доставка, щото това ще са следващите питания в темата. :)

ФЕРАРИСТ
28-03-2011, 11:30
И на колко точно отстой от земята.....

badmadafaka
28-03-2011, 12:04
Само една идея от мен: можеш с много фин кит да замажеш нитовете и след това с облепване да го пръснеш с тази черна боя - при мата много лесно ще се получи "преливането" и няма да личи грам, че е боядиствано "на петна"... А пък може и цялото да го повториш...

136
28-03-2011, 12:08
Знам, че ще е малко гъзене, ама може ли да щракнеш едно кадро как е захванат отдолу и как минава покрай гърнето? Мерси предварително.
И обявявай цената и срок за доставка, щото това ще са следващите питания в темата. :)

Покрай гърнето е изрязано последното ребро и по точно до тампона на гърнето.В края на дифузьора има метална планка която е захваната за дъното на резервната гума.Абе доста гърч се оказа.Но хората които го боядисаха монтираха се справиха много добре.Те му дадоха крайната визия и пасване.
Незнам на какво разстояние е от земята но не на по ниско от предницата.Ще гледам до края на седмицата да направя и по детайлни снимки но нещо времето не ми достига.

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:05 ----------


Само една идея от мен: можеш с много фин кит да замажеш нитовете и след това с облепване да го пръснеш с тази черна боя - при мата много лесно ще се получи "преливането" и няма да личи грам, че е боядиствано "на петна"... А пък може и цялото да го повториш...

Идеята ми не е да ги скрия.Това са болтове със шестограм ,така ми харесва :)

stefoo
28-03-2011, 12:44
Браво колега много добре е станало,радвам се,че ти помогнах косвено с бронята

badmadafaka
28-03-2011, 12:55
Идеята ми не е да ги скрия.Това са болтове със шестограм ,така ми харесва :)
На мен ми се стори от снимките, че са нитове... В такъв случай е по-добре да се виждат, да :thumbup:

Nikolov
28-03-2011, 16:27
страшно готино... браво

ldv6
28-03-2011, 18:10
Уникално добре се е получило! Изглежда точно на мястото си!
Поздравления!

haiti
28-03-2011, 20:25
Поздравления за успешно осъществения проект!:go:Зверско се е получило !:punk:

ogi100
28-03-2011, 21:37
Еееех, нетърпелив човек! Казах ти да изчакаш 1 седмица, за да го наснимаме като хората, ама нямаш търпение :)
Честно казано, на тези снимки няма нищо общо с това което е реално. В действителност изглежда много по-добре, много хубав мат е, с много приятна текстура. На тези снимки стои леко "плоско". Радвам се, че го видях първо на живо. В никакъв случай не го съсипвай като скриваш болтовете, така стои много солидно на живо, ако ги намажеш с кит или спрей ще го съсипеш.
Поздравления за труда!

melenikos
28-03-2011, 23:48
Браво колега, много добре се е получило! Това за мене е една от най-стилните 156-ци, които съм виждал!

ReLeFNIQ
29-03-2011, 07:51
Колега казвай какви пари излезе и да ти пускаме поръчки :)

136
29-03-2011, 09:37
Радвам се че ви е харесал дифузьора,наисти на живо е още по добре :)

ldv6
29-03-2011, 13:00
Е сега ако кажеш, че при 150+км/ч ти се мачкат пружините и почват да ти стържат задните гуми в подкалниците от аеродинамичното притискане направо и аз ще взема да си спретна един!:boost:

136
31-03-2011, 10:35
Е сега ако кажеш, че при 150+км/ч ти се мачкат пружините и почват да ти стържат задните гуми в подкалниците от аеродинамичното притискане направо и аз ще взема да си спретна един!:boost:

Да така е :bouncing_smiley: и смъква разхода с 3-4 литра на 100 км
Все още не съм е карал с по висока скорост за да изкажа впечатления.

136
14-04-2011, 11:13
Незнам какво да кажа но в събота давах газззз на машината и наистина на висока скорост седи като закована.Имаше и доста сериозен вятар.

TheRaDoOo
31-12-2012, 19:29
колега колко струва изработката на един такъв дифузьор? Драсни на Л.С. ако може за повече инфо. Мерси предварително.