PDA

View Full Version : Задни амортисьори



Andrew
24-08-2006, 09:29
Здравейте колеги. Май дойде реда на задните амортисьори... поне така си мисля, щото нещо много твърдо започна да вози колата и ако има неравности по пътя - не е много устойчива. Като че ли ми играе задницата... Може и да си въобразявам. Та може ли да ми кажете как да си проверя амортисьорите, дали са за смяна? Чух че имало шок тестове ама не знам къде има? Онзи Радиал под моста на сточна го няма вече. И ако може да ми препоръчате някакви амортисьори - марки, цени и откъде може да се снабдя с такива. Става въпрос за 164 ТД Суперката - 94 год. До колкото знам суперката е с по-твърдо окачване от предишния модел...( знам и от опит щот имам и предния модел ама не съм й сменял амортисьорите на старата). Не разбирам много от окачвания, та ако ме посъветвате нещо ще бъда много благодарен.

Gligan
24-08-2006, 20:23
Със сигурност можеш да ги провериш в "Мотоексперт" на "Симеоновско шосе" /където са Алианц-огледите/ на пункта им за технически прегледи имат устройството,но работи само когате не вали.Иначе най-евтините амортесьори които съм намерил са на "Стамболийски"155 , но мисля че са им рециклета

Boby
28-08-2006, 13:56
Провери си накрайниците на напречните щанги,на задния мост.

Grigor
29-08-2006, 08:53
Гедам че в каталога на КОНИ всички задни са еднакви... от 87 до 98г.

само в предните има разлика при различни двигатели.

Бобо ми говореше за някакви тънки от които бил доволен.. ама не мога да се сетя за марката

Bobo
29-08-2006, 17:31
Боге е марката за оригинално вграждане са и се предлагат в Александърауто :wink:Само дето няма нищо общо с БОГЕ за оригиналното вграждане :idea: