PDA

View Full Version : Снимки камера МВР



mboge
31-03-2011, 21:03
Спешно имам нужда от инфо , писаха ми АКТ по снимка направена от любителска камера на служител на МВР за участието ми в протеста срещу цените на горивата в Неделя , акта е за неправилно паркиране извън населено място чл.94 ал.1 от ЗДВП. Ще пиша възражение сега до началника на РПУ-то , но ме интересува след излизането на НП ако обжалвам в съда каква тежест има тази снимка от любителска камера.

Jivko7777
31-03-2011, 21:10
Първото нещо за което се сещам че може да го съдиш защото те е снимал без твое позволение ;)

TMAX
31-03-2011, 21:55
Според мен тежестта на снимката при обжалване клони към 0

tanatos
31-03-2011, 22:01
Снимката няма тежест пред съда щом е направена така.

mboge
31-03-2011, 22:07
Обикаляше цивилен полицай с любителска камера и снимаше номерата на колите и сега ХОП :spam_laser:

gigi
01-04-2011, 00:22
Питай адвокат но мисля че е хубаво да пуснеш жалба, че са те снимали без съгласието ти. Демек шибай ги и ти дебелаците.

georgyg
01-04-2011, 00:41
Питай адвокат, но като се замисля камерите по кръстовищата също снимат без моето съгласие.

DJ Vladic
01-04-2011, 00:42
Нагли...... не мразя органите на реда. Ама тия омърсяват името на полицията и ме карат да изпитвам възмущение и неприязън към тях. Гаранция ще се измъкнеш... но на каква цена..? Коко е акта? Да не се окаже, че е по-добре да го платиш отколкото да се занимаваш. Но при всички положения, трябва да ги поствиш на място. Щом ти се занимава :thumbup:
Сега се сещам, че нали дознатели и разследващи имат служебни апарати с които снимат ПТП-та, местопресъпления и т.н. Може и камерата да има някаква давност. Поинтересувай се.

mboge
01-04-2011, 01:13
Аз така или иначе ще жаля акта , защото ми написаха в него ,че съм спрял перпендикулярно и съм блокирал двете платна а на снимката , която ми показаха се вижда че съм в едното и част от банкета наистина под някакъв ъгъл но в никакъв случай не както са го описали те и за мен това е основателна причина за обявяването на акта за нищожен.

mordohy
01-04-2011, 01:15
Каквато и да е камерата, то трябва да има предупреждение за нея.
Едно са камерите следящи за трафика, а съвсем друго някой да те снима, щото му е скимнало.
Освен това, винаги може да се оправдаеш с авария или нещо друго.
Щом не е имало моментална намеса, а те е снимал, значи е провокирал нарушението. Това също е забранено.
С една дума, снимащият е в нарушение от всякъде!

syfer
01-04-2011, 08:52
Спешно имам нужда от инфо , писаха ми АКТ по снимка направена от любителска камера на служител на МВР за участието ми в протеста срещу цените на горивата в Неделя , акта е за неправилно паркиране извън населено място чл.94 ал.1 от ЗДВП. Ще пиша възражение сега до началника на РПУ-то , но ме интересува след излизането на НП ако обжалвам в съда каква тежест има тази снимка от любителска камера.

Kолега тази снимка няма никаква тежест в съда !Никаква! Устройствата и радарите въз основа на които се пишат актове по ЗДвП(закон за движение по пътищата) следва да минават специален ,,задължителен годишен технически преглед" Ерго нямаш преглед няма доказателствена тежест.Това ако питаш за самата снимка.Отделен е въпроса, че Полицаите могат да ти пишат акт за неправилно паркиране и без снимка.Тяхната констатация има доказателствена тежест в съда ( за съжаление) .Снимката си е просто за тях да си напишат обясненията.


Първото нещо за което се сещам че може да го съдиш защото те е снимал без твое позволение ;)

Колега я обясни подробно, че ми стана интерестно, защото аз до сега такова чудо писано в закон,наредба и т.н. не съм видял/прочел


Снимката няма тежест пред съда щом е направена така.

Абсолютно вярно колета ! :) Съгласен !

BLUE1
01-04-2011, 09:19
Колега, а за оглед на ВД чувал ли си? Записа от камерата се дава за експертиза и се съставя протокол на който лицата на който е възложено това описват какво са видели, това може да се приложи като доказателство в съда, не че в този случай това ще се направи, просто защото не е необходимо.

BatVas
01-04-2011, 09:36
Никой няма право да бъде заснеман без негови изрично знание и съгласие, освен в предвидените от закона случаи - нещо такова имаше в конституцията.
Камерите за скорост и тези по кръстовищата са по закон, но това заснемане , не нарушава ли конституционното ти право, ако имаше предупреждение "Снимаме" тогава щеше да е с твое знание и оставайки там или навлизайки в тази зона си съгласен - демек с твое съгласие, но неналичието на тези според мен нарушава основното ти прави.
Не съм юрист, просто така разсъждавам, макар в случая ако представят снимката и акта те самите ще се набутат защото очевидно от снимката не си спрял напреко на двете платна за да затвориш движението, казваш че от натрупалите се автомобили и колата е прегряла и при опита да се махнеш така е изгаснала. Поне аз това си мисля.

BLUE1
01-04-2011, 09:55
Бат Вас, Конституцията на РБ забранявали снимането на обществено място? Не. Полицията има правото да снима действията си по време на работата си, в конкретният случай става въпрос за нарушаване на общественият ред в който служителите на МВР по закон са длъжни да го възстановят, независимо от личните си виждания по случая. "Ключа за бараката" се крие в края на ал.2, на чл. 32 от КБ, а именно -освен в предвидените от закона случаи. А, като говорим за конституционни права да не забравя ме и Чл. 16. Трудът се гарантира и защитава от закона. А дали е така?! И ред други права уж гарантирани от Конституцията...

Bubuto
01-04-2011, 10:00
За съжаление може и да те прецакат с този запис колега. Както каза по-горе BatVas никой няма право да те заснема, фотографира,рисува и т.н. без твоето изрично съгласие. Но съм сигурен,че има някаква вратичка в закона ако се извършва нарушение,престъпление и т.н. извършен любителски запис може и да има тежест в съда.Първото което ми идва наум в момента е футболното хулиганство, хулиганите бяха осъдени вчера по записи на телевизиите които камери в никакъв случай не са сертифицирани.
Все пак дано да се измъкнеш.
Успех.

Alexanderbb
01-04-2011, 11:13
Аз пък си мисля че трябва да се дигне много шум за това защото не е само дали снимат или не колата ти правилно а че ЦИВИЛЕН ПОЛИЦАЙ СНИМА УЧАСТНИЦИ В ПРОТЕСТ СРЕЩУ ТЪПОТО ГЕРБЕРСКО ПРАВИТЕЛСТВО С РЕПРЕСИВНА ЦЕЛ. Това вече е много много по-сериозно

mboge
01-04-2011, 15:16
Вие коментирайте това е снимка от местен вестник , която приложих към жалбата си към началника !!

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=69963&stc=1&d=1301660086

mboge
02-04-2011, 00:30
Някой може ли да помогне по въпроса какво ще е въпросното наказание по този чл. 94 ал.1 от - до. Полицаите казаха , че книжка и точки няма да се се взимат но акта ще е над 100 лв. Могат ли да врътнат някак нещата и да се опитат да ни лепнат още нещо след като в акта е описан само този член и алинея като нарушение.

tanatos
02-04-2011, 16:24
Бат Вас, Конституцията на РБ забранявали снимането на обществено място? Не. Полицията има правото да снима действията си по време на работата си, в конкретният случай става въпрос за нарушаване на общественият ред в който служителите на МВР по закон са длъжни да го възстановят, независимо от личните си виждания по случая. "Ключа за бараката" се крие в края на ал.2, на чл. 32 от КБ, а именно -освен в предвидените от закона случаи. А, като говорим за конституционни права да не забравя ме и Чл. 16. Трудът се гарантира и защитава от закона. А дали е така?! И ред други права уж гарантирани от Конституцията...


Ако аз с камерата на телефона си те снимам как ми пукаш гумите на колата и отида в полицията с този запис той има ли тежест? Ще те обвинят ли в това деяние веднага?

Или реша днес да снимам всички нарушители в града и пратя записите в полицията, ще има ли последствия за тях.

mboge - Намери си читав адвокат, ще те измъкне.

Едно време като ходихме по гонки, по същите параграфи са ми писали сумати актове за неправилно паркиране.В полицията си имам цяла папка :) Всеки един от тях беше обжалван и падна. Няма акт дето да ми е бил съставян и да не съм обжалвал.Намери си читав адвокат и няма да понесеш глоба.

Полицайте са прави, но не е това начина.Трябва да си вършат работата. Акта се пише на място, когато е извършено нарушението.Ако е снимано с камера която преди това не е проверена или зачислена (както при радарите) няма тежест.

Акта на теб в качеството ти на какъв го пишат? На място ли ти го писаха или те привикаха после?

mboge
02-04-2011, 19:21
После го писаха , пратиха ми прозовка в която пишеше , че ме викат като свидетел за справка и като отидох ми показаха снимката и ми писаха акта.

tanatos
02-04-2011, 19:43
Разположението на колата ти е като това от снимката предполагам. Спокойно може да кажеш, че си закъсал и си изтеглил колата възможно най-дясно на пътното платно. Това е една от възможностите.

mboge
02-04-2011, 19:52
Това все пак им е работа на тези хора , но не трябва да се опитват така да пречупят хората и сега използват нас като инструмент да сплашат останалите това е жалкото иначе бяха много дружелюбни и любезни , но ... така е наредено!!! Позицията ми на тяхната снимка е в дясното платно докато изчаквах вървящите пред мен хора и след това паркирах като на тази , аз ще си платя акта и нямаше да споря но са написали , че съм спрял перпендикулярно и на двете платна а това не е истина !!!!

Furious 155
02-04-2011, 19:55
... аз ще си платя акта и нямаше да споря но са написали , че съм спрял перпендикулярно и на двете платна а това не е истина !!!!Ако не е вярно, защо си разписал акта? Аз до такъв няма да се докосна даже!!!

mboge
02-04-2011, 19:58
Ако не е вярно, защо си разписал акта? Аз до такъв няма да се докосна даже!!!

И да не го подпиша те пак ще ми го напишат , написах си възраженията на жалба и ги внесох в районното.

ФЕРАРИСТ
02-04-2011, 20:07
Първото нещо за което се сещам че може да го съдиш защото те е снимал без твое позволение ;)
Публично място е, всеки мое да снима квото си иска......

tanatos
02-04-2011, 21:11
Ако са писали, че си спрял перпендикулярно а на снимката не е така(снимката не може да се приеме като доказателство в съда а дори по някой извратен член да се приеме), пред съда акта пада. Съдържанието му не отговаря на истината, следователно е лъжа.Толкоз по темата :)

ФЕРАРИСТ
02-04-2011, 22:27
Добре де, не съм в час с това, но ако акта падне в съда, кой плаща разноски за дело.....адвокат на драйвера и прочее....

t-1000
02-04-2011, 22:33
плаща полицията демек държавата, те и затова имат уговорка между полиция и съдии да отсъждат в полза на полицията и да няма уронване на престижа и

Stefo
03-04-2011, 11:26
Всички разноски по делото се плащат от загубилата страна!
Виж, ако си писал хонорар на адвоката си 1 000 000 лева другата страна ще протестира и съдията ще прецени, че е висока цената и ще сложи някаква там цена по някакви критерии.

WarsteineR
05-04-2011, 21:11
Ако са писали, че си спрял перпендикулярно а на снимката не е така(снимката не може да се приеме като доказателство в съда а дори по някой извратен член да се приеме), пред съда акта пада. Съдържанието му не отговаря на истината, следователно е лъжа.Толкоз по темата :)
Точно така! Всяко малко объркване на акта от страна на полицаите води до неговото отменяне напълно, тъй като то е лъжливо и следователно неможе да се вярва на нищо написано! По този начин съборих акт за алкохол (0.67 промила) Като акта ми беше 1000лв лишаване за година и 13 к.т. отпадна целия акт дори 10-те лева за това, че не съм имал талон..
Междудругото никой не ми е поел разходи за адвокат и тн. сам си му цаках 300лв но въпреки това останах доволен..

syfer
05-04-2011, 22:18
Да да .......давайте ъкъли без подробни аргументи.
Първо в административното производство-каквото е производството по обжалване на административен акт (наказателно постановление) НЕ се присъждат разноски.Т.е. ако си платил на адвокат дори и да ти го отменят НП няма да ти присъдят разноски защото това е Наказателно административно дело от ОБщ характер.Присъждат се разноски в чисто само гражданските дела и чисто наказателните дела.
Второ:

Не е съвсем вярно, че една малка грешка в акта или НП води до неговата отмяна.,,Порокът" следва да е същесвен-тотално объркано ЕГН, грешка на имена, сбъркан член от Закон за дв. по пътищата.При елементарни дребни грешки като една сгрешена цифра от ЕГН или едното име примерно второто е объркано това не е казва се ,,съществен процесуален порок" поради което същото НЕ води до отмяна на НП.Следователно се набутваш в разноски за адвокат.Тъпото е че колеги-адвокати/юристи винаги ще ти кажат: няма проблеми брато ще го обжалваме и ще падне дай 100 лв.Не е точно така.Не винаги падат освен ако наистина в НП няма съществени нарушения и адвоката не го бива :)

В заключение: В административното производство НЕ се присъждат разноски така, че това което платите на адвокат-процесуален защитник ако падне или НЕ наказателното си остава за ваша сметка.

Поздрави :)

jorko
07-04-2011, 17:33
Да да .......давайте ъкъли без подробни аргументи.
Първо в административното производство-каквото е производството по обжалване на административен акт (наказателно постановление) НЕ се присъждат разноски.Т.е. ако си платил на адвокат дори и да ти го отменят НП няма да ти присъдят разноски защото това е Наказателно административно дело от ОБщ характер.Присъждат се разноски в чисто само гражданските дела и чисто наказателните дела.
Второ:

Не е съвсем вярно, че една малка грешка в акта или НП води до неговата отмяна.,,Порокът" следва да е същесвен-тотално объркано ЕГН, грешка на имена, сбъркан член от Закон за дв. по пътищата.При елементарни дребни грешки като една сгрешена цифра от ЕГН или едното име примерно второто е объркано това не е казва се ,,съществен процесуален порок" поради което същото НЕ води до отмяна на НП.Следователно се набутваш в разноски за адвокат.Тъпото е че колеги-адвокати/юристи винаги ще ти кажат: няма проблеми брато ще го обжалваме и ще падне дай 100 лв.Не е точно така.Не винаги падат освен ако наистина в НП няма съществени нарушения и адвоката не го бива :)

В заключение: В административното производство НЕ се присъждат разноски така, че това което платите на адвокат-процесуален защитник ако падне или НЕ наказателното си остава за ваша сметка.

Поздрави :)

http://news.burgas24.bg/244526.html Случайно го видях във Фиат форума, то е ясно че медиите говорят чули-недочули, но все пак...

mboge
28-04-2011, 20:25
Такаа днес излезе и наказателното постановление , в него има 2 много съществени несъответсвия с акта едното е датата на нарушението в акта е написана правилната 27.03 , а в НП 30.03 , на която дата няма как да съм извършил нещо защото съм бил на работа и второто е точката с която ни наказват в НП пише че сме виновни по т.8 , а дефакто трябва да е 9. Ще се ходи в съда явно :-?

Ааа забравих да кажа не са пропуснали да ни лепнат максимума 300 лв !!!

Така написано НП излиза , че на 30.03 съм провеждал курсове без да имам разрешително за това :censored:

Чл. 177

(1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:
1. който управлява моторно превозно средство без да притежава съответно свидетелство за управление или то е отнето по реданаЧлен 171, т. 4;
2. който управлява моторно превозно средство, за което знае, че идентификационният номер на рамата (шасито), поставена от производителя, липсва поради заличаване или отстраняване, или е променен;
3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;
4. който управлява пътно превозно средство, което е извънгабаритно, без да спазва установения за това ред;
5. който управлява моторно превозно средство, спряно от движение, без разрешение на службата за контрол на Министерството на вътрешните работи;
6. който премахне, премести или повреди поставен на пътя пътен знак, без да е създадена при това опасност за живота или имуществото на трети лица;
7. който извършва без разрешение ремонт или техническо обслужване на пътни превозни средства срещу заплащане;
8. който без разрешение провежда курсове за подготовка или допълнително обучение на водачи;
9. който с превозно средство прегради път с цел да попречи на нормалното движение по него или на манифестация, процесия, състезание и други подобни;
10. длъжностно лице, което е предупредено и не предприеме незабавно мерки за обезопасяване и отстраняване на препятствие по пътя, застрашаващо движението.
(2) Когато нарушението по ал. 1, т. 2 е извършено повторно, наказанието е глоба от 200 до 500 лева.

ФЕРАРИСТ
28-04-2011, 23:40
Някой голям умен го е писал тва......

pla_y_men
29-04-2011, 00:23
това е от Конституцията:
Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
В случая обаче снимана е колата, а не "гражданина" :-) Просто си се вкарал в приключение с подписването на акта. Два пъти получавам призовки да се явя в КАТ заради снимки на камерите по пътищата...дали обаче отидох?:nono: Спестих си нерви и време...а това, че снимките от камерите биват отсвирени при обжалване, е май поради факта, че не снимките са "манипулирани" като мъжествения тембър на премиера, а че радарите не са калибрирани и сертифицирани от Института по метрология. Демек казваш - да, аз съм на снимката, но не съм разхождал дедовия със 150 по трасето...оправете си радара, Алфата е немощен, сдухан автомобил, не мое ги вдигне тия скорости... И понеже радара няма тапия от Метрологията, напъните на КАТ увяхват...
Подобна ситуация като на залупените рацери - това от 0 до 100 все неточно е мерено...на телефона хронометъра не е верен, Рейс Хроното на телефона пак не е верно, джи-тека не е калибриран, "тека" не е за колата , а за жената, кю-тека е за "Левски" и т.н.:smackbum:

Mind_Control
29-04-2011, 10:36
това е от Конституцията:
Чл. 32.
(1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.


А, сега да помислиме, какво аджеба значи без неговото знание. Ти като виждаш, че полицая снима, знаеш ли, че снима? Знаеш! Ами щом знаеш и не те снима скришно, значи няма нарушение на закона.

adv_petrov
29-04-2011, 10:54
Тъпото е че колеги-адвокати/юристи винаги ще ти кажат: няма проблеми брато ще го обжалваме и ще падне дай 100 лв.Не е точно така.Не винаги падат освен ако наистина в НП няма съществени нарушения и адвоката не го бива :)

Що бе, има и друга позиция - "Еми не брато, няма да го обжалваме, няма смисъл да ползваш конституционно гарантираното право на защита, мне - стой си вкъщи и чакай държавата да ти го сложи".
Едно време в ЮФ на СУ ни учеха никога да не приемаме нещо за дадено и за определено нам, а да търсим защита на своите увредени права и правата на клиентите си в случаите когато законът ни го позволява (особено пък за оспорване на ИАА).
Ама май по други факултети не са ги учили. Смисъл не знам какви колеги сме с тебе градски, но коментара ти за адвокатурата мисля че е малко неуместен и обиждащ. Не се дава оценка така на една гилдия в която не знам дали членуваш, под общ знаменател. Също така не хвърляй така суми като мекици във въздуха, защото те са предмет на договорка, като минимумите са определени в Тарифа.
А по темата - автора съзнава че без да се види документа няма как да се даде окуражаващо мнение, но така описаните от него пороци на НП биха били основание за оспорването му. Вече не знам дали и в самия акт може да има някой порок.

Sunny
29-04-2011, 20:46
Докато лудите се налудуват те умните се наумуваха
50 лева такса за жалба срещу КАТ (http://news.burgas24.bg/244526.html)
Резултата няма да закъснее . :boxing:

tanatos
29-04-2011, 21:45
От кога ги чакам да го измислят това...Фамозно..кУрифей..Повече хляб за адвокатите ще има и повече дела срещу кат и държавата.

DiStefano
29-04-2011, 21:47
сбъркана работа

Sunny
29-04-2011, 21:52
Момчета спестете си бъдещи главоболия и инвестирайте в радари с GPS. Съвсем достъпни са.

От радара да речем ще се спасиш .
А от камерата ?
И стават все повече колите с камери в тях .
Във Варна вече са почти 10 камери в колите , някой от които необозначени че са полиция .
Правят снимки и клипове . До 15 сек. клип може да се изтрие , след 15 сек няма вече опция за изтриване . Снимките също могат да се трият - което си е предпоставка пак за корупция .

DiStefano
29-04-2011, 21:58
От радара да речем ще се спасиш .
А от камерата ?
И стават все повече колите с камери в тях .
Във Варна вече са почти 10 камери в колите , някой от които необозначени че са полиция .
Правят снимки и клипове . До 15 сек. клип може да се изтрие , след 15 сек няма вече опция за изтриване . Снимките също могат да се трият - което си е предпоставка пак за корупция .

То поста не беше за тази тема ама карай .. иначе камерата нема собствена телеметрия и да знае как караш. Ползва се радар, който и казва колко, как и защо. А този радар съвсем спокойно се засича от ония детектори "по-скъпите" и имаш реален шанс да намалиш, макар и в кратък времеви период.

ФЕРАРИСТ
29-04-2011, 22:04
Докато лудите се налудуват те умните се наумуваха
50 лева такса за жалба срещу КАТ (http://news.burgas24.bg/244526.html)
Резултата няма да закъснее . :boxing:
Чесно казано, ако КАТ възстановява тия 50 лв после, ще е много кофти за тях, щото сега тия дето тръгват да обжалват не го правят щото 50 лв ги спират, а щото знаят че или акта е некадърен, или друго......малцина са тия дето са мноо свободясали и обжалват щото нямат кво да правят.....
Така че това като цяло е добра новина.......аз да знам че съм невинен, или че акта е писан гъзоръко едни 50 лв няма да ме спрът като знам че после КАТ ще си плати........

syfer
01-05-2011, 18:15
Що бе, има и друга позиция - "Еми не брато, няма да го обжалваме, няма смисъл да ползваш конституционно гарантираното право на защита, мне - стой си вкъщи и чакай държавата да ти го сложи".
Едно време в ЮФ на СУ ни учеха никога да не приемаме нещо за дадено и за определено нам, а да търсим защита на своите увредени права и правата на клиентите си в случаите когато законът ни го позволява (особено пък за оспорване на ИАА).
Ама май по други факултети не са ги учили. Смисъл не знам какви колеги сме с тебе градски, но коментара ти за адвокатурата мисля че е малко неуместен и обиждащ. Не се дава оценка така на една гилдия в която не знам дали членуваш, под общ знаменател. Също така не хвърляй така суми като мекици във въздуха, защото те са предмет на договорка, като минимумите са определени в Тарифа.
А по темата - автора съзнава че без да се види документа няма как да се даде окуражаващо мнение, но така описаните от него пороци на НП биха били основание за оспорването му. Вече не знам дали и в самия акт може да има някой порок.

,,....БЕ" колега защо не говориш по темата конкретно ми ще се обиждаме на факултети а.....мисля в случая да не ти се закачам на спама и да се драчим а да кажа нещо смислено.
Наистина човек трябва да си търси правата.Така, както ти обаче изкарваш нещата излиза, че имаш нямаш основание трябва да оспорваш и да вземаш парите на хората.В конкретния случай, както го е описал колегата наиситна има основание за оспорване......но в конкретния.Не за всеки случай.Та както казах ще си спестя закачката за факултети и гилдия, защото нямам намерение да ти правя кефа и да ти споделям къде работя, за колко пари и какви клиенти имам.

Към колегата с НП и АУАН: Колега пускай си жалба директно чрез съответното ОДП гр. еди кой си град до Районен съд по местонахождение на ОДП или МВР град еди кой си.Ако нямаш някой, който да ти напиша жалбата просто опиши, че виждаш разминаване в датите между АУАН и НП, че нарушението не е извършено на цитираната дата, опиши си и твоите виждания защо не са прави според теб и я подай до съда.Няма нужда да е написана на специален юр.език :)

Поздрави и успех.Мисля, че ще се справиш без адвокат в твоя случай :)

mboge
01-05-2011, 19:45
Вече наех адвокат заедно с един мой колега чиито акт и НП са едно към едно с мойте.