PDA

View Full Version : За ограниченията в нарушение на ЗДП



mordohy
01-04-2011, 23:52
Чета си аз ЗДП и си размишлявам за пътната ситуация у нас.
В закона има изричен член, който гласи, че никой няма право да ограничава скоростта.
Изключенията са при ремонт, стихийни бедствия и да не ги изброявам. Всички ги знаете.
Смисъла на члена е, че след като се изгради даден път, никой няма право да ограничава скоростта по него, освен в участъците заложени в самия проект: виадукти замръзващи през зимата; опасни наклони и тн.
Как е у нас.
Ще разчопля пътя свързващ двете столици. София и Скопие. По-точно участъка Владая-Кюстендил.
Пълно е с безумия.
Минаваш Лук Ойл , започваш да слускаш и се започва.
Караулката преди Драгичево е вече изтърбушена, но ограничението преди нея 50 си стои.
Псувайки я преминаваш и тамън си с 90 и под носа ти изкача едно 40. С 50 км/ч от веднъж не се ограничава скоростта. То не може да стане безопасно и по закон е недопустимо. Друга бира е, че по-долу има бензиностанция, но....
Ако е заради нея, то тя е в нарушение на закона. Изградена е след пътя.
Минаваме кръговото на магистрала Люлин, спускаме от него и бодро поемаме по околовръстното на Перник, за което чичко Гугъл ни убеждава , че е скоростна магистрала. В потвърждение ни посреща знак- край на всички ограничения и забрани. Бодро натискаме газта и забравяме за перипетиите до сега, ама ядец!
Точно там е мост и отдолу се включва лента от вътрешната магистрала на Перник.
Някога, строителните инженери са знаели какво да правят и са го направили. Лентата от вътрешната идва под много остър ъгъл и прелива в лента за ускоряване, дълга поне 150 метра. Колите засилили от долу са с максималната разрешена скорост от 90 км/ч, а пред муцуната ти на тебе е 60 км/ч. Вместо плавно да се влючат, защото възела е проектиран и за по-висока скорост от 90 км/ч, тука редовно се бият спирачки и го отнасят оТговорните с дружни попържни.
Както и да е, тамън се намествате, минавате "кръстовището" и ускорявате и пак ограничение след 100 метра.
Какво ли има, ами има след още 100 метра отбивка, от която има чудесна видимост и ограничението е напълно безмислено.
Малко по-надолу има спирка и постоянно е пълно с хора, но кой знае защо, ограничение няма, както и на бензиностанцията Еко. Там са си направили една достатъчна лента, както за влизане, така и за излизане от нея.
Точно след нея пак 60, забодено преди отбивката.
Знака е особено вреден. Той е само за отбивката, а всъщност е предвиден, защото участъка е просто виадукт, който зимата е винаги замръзнал. Една снежинка под знака би му дала съответната тежест, ама нали са важни глобите, а не безопастността.
Спускаме виадукта и пред нас се открива един участък, сравнително прав и дълъг.
Точно там пак ни посреща един временен знак, който клечи от времето, когато асфалтираха този участък и никой не го маха. Бутат го разгневени шофьори, но катаджиите пак го изправят, вместо да сезират когото трябва и започват да глобяват наред. В участъка няма нищо, което да оправдава този знак. Сигурен съм и , че по документи го няма.
Наближаваме моста, под който е кръговото, което води до центъра на Перник. Там излаза е с лента над 100 метра, достатъчно и за движение със 120 км/ч.
Няма такова нещо!
На половин километър преди излаза има знак 60км/ч , даше и знак с дупка, предупреждаващ за опасен участък. Там аз катастрофи не знам да са ставали!
Минаваш и тоя мост и следва черешката на тортата.
Пред тебе изкача едно 40 и се наслаждаваш както на селянията ни, така и на неспособността на управляващите ни да си гледат работата.
Гледката е много интересна. От мантинелите се изсипват бабички и не толкова възрастни с торби пълни със зеленчуци и всякакви фрути.
Изсипват е меко казано. Направо се изтъркулват, барабар с продуктите от чантите, точно под носа ти.
Пресичат както им падне.
Проблема е, че отгоре има мост, свързващ двата квартала на Перник. Под него минава както нашия път, така и жп линията . На моста има изградена добра пешеходна зона, както и 150 метра по-надолу подлез, минаващ под шосето и жп гарата.
Стадото минава не само през магистралата, но и през жп линията. Редовно има по някой премазан, но никой не се сеща да тури ограда на скотовете, а слага тъпото 40 и с това си измива ръцете.
Да ама аз си мисля, че тоя знак е закононарушение!!!
Излизаме от Перник, минаваме и Радомир. Не че няма и тука нередности и идиотизми, но те са главно на връщане.
Интересното става при с. Извор. То е от две махали. Първата остава в ляво, на два километра от главния път, я втората в дясно пак на толкова , но пет километра по-нагоре. В участъка има най-разнообразни знаци, но всичките ни навеждат на това, че пътя е "извънселски".
Обаче точно след първато кръстовище има едни участък със стари, отдавна неработещи, разрушени говедарници и една единствена вила, на 50 метра от пътя.
Една-една, ама на катаджия!
Тука човека хем е на пусия, хем си наглежда кокошките и прасенцата и дупе да ви е яко, ако оспорите, че няма нито табела за населено място нито ограничение на скоростта. Неговата къща в нивите му е достатъчно основание.
Продължаваме напред!
Минаваме Коньовската планина, пропускаме още няколко, не толкова фрапиращи ограничения, минаваме и през с. Ябълково и според горепосочения чичко Гугъл се намираме на "скоростна магистрала".
Отсечката до Кюстендил е с по две платна във всяка посока и разделени с мантинела.
Точно по средата , наскоро цъфна бензиностанция на Лук Ойл. напълно нелогична, но с напълно логично ограничение 60 км/ч, впредвид болния мозък на органа издал разрешение за подобно строителство.
Така е навсякъде.
Пътища предвидени да облекчат трафика и да са с голяма пропусквателна способност, се спъват добавъчно с ограничения, а някъде и направо с нови светофари, заради добавъчно изградени бензиностанции, магазини, автокъщи и прочие, вместо те да се проектират така, че да не е необходимо това.
Въпроса ми е:
Какво може да се направи, срещу тези безумни неща!
До кога ще търпиме да ни правят на маймуни и някой хора да не си гледат работата.
Това си е закононарушение !

ФЕРАРИСТ
02-04-2011, 22:32
Хайван, що се абиш да пишеш.....факаната държава в невъзможноста си да осигури на драйверите си подходящи условия за движение по мизерните си пътища, то тя ги е натъпкала с невъобразимо малоумни ограничения, забрани, предупреждения, наблъскала ги е безумно нагъсто, като крайната и цел е само една - да не остави на драйвера абсолютно никакъв избор освен да ги нарушава, игнорира, или чрез непрекъснатото им показване да не правят впечатление вече.......затова винаги каквото и да стане държавата ще каже, ето - те не спазват знаците......елементарно.....

PEPI-2ALFA
02-04-2011, 23:04
Въпроса ми е:
Какво може да се направи, срещу тези безумни неща!

Аз изпратих сигнал до "Господари на ефира" за "магистралата" от Перник до с. Долна Диканя. Всичко си има - огради за животни, зелени табели, аварийни ленти... и естествено табели "Автомобилен път" и огр. на скоростта на 90км/ч. Не знам дали има смисъл, но им писах.

mordohy
04-04-2011, 22:00
Ако пишеме по-често и повече хора сигурно ще има.
Въпроса е, че не трябва да ги оставяме на мира!

Mind_Control
07-04-2011, 19:13
Просто като размаха слънчогледа катаджията на едно от тия места дето ги описваш му теглиш една майна и заминаваш без да спираш дори. А те самите са толкова мързеливи, че даже няма да тръгнат да те гонят.

Колега, призоваването към неспазване на закона е нарушение на правилата на форума!

millko
12-04-2011, 14:06
Нали помните тези три знака, които бяха останали от старото околовръстно:
1.Стеснен участък
2.Забранено изпреварването
3.Ограничение 60 км/ч
Е ,тука ми напсаха акт за превишена скорост - 83 км/ч - изпреварвайки!!! Снимката я направих 5 минути след написването на акта.Естествено обжалвах в съд, спечелих и знаците изчезнаха.А колко човека са изгоряли тука, не ми се мисли!

DJ Vladic
12-04-2011, 15:01
Нека ви покажа, как един мой съгражданин си знае правата и ЗзДП, но органите на реда и общината не го знаят. Който познава Русе, още по-добре би се ориентирал.


http://www.youtube.com/watch?v=4C4iwv1ldDg

ФЕРАРИСТ
12-04-2011, 19:42
Кефи ме тоя, така трябва....

Jivko7777
12-04-2011, 19:52
Нека ви покажа, как един мой съгражданин си знае правата и ЗзДП, но органите на реда и общината не го знаят. Който познава Русе, още по-добре би се ориентирал.


http://www.youtube.com/watch?v=4C4iwv1ldDg

Това си е точно главната улица :) И като се замислим наистина е прав!

http://www.youtube.com/watch?v=bBop8VZEL5c&feature=related

Доко
12-04-2011, 20:18
Това си е точно главната улица :) И като се замислим наистина е прав!

http://www.youtube.com/watch?v=bBop8VZEL5c&feature=related


Бе аз като гледам клипа виждам, че е спрял БМВ-то точно в средата на кръстовище от пешеходна улица и улица за автомобили. Добре цитира от закона, но пешеходна улица естествено е тротоар и ограничена с бордюр. Според мен си го отнася като "куцо пиле домат", само се е хабил да снима. :whistle:

mordohy
12-04-2011, 21:33
Бе аз като гледам клипа виждам, че е спрял БМВ-то точно в средата на кръстовище от пешеходна улица и улица за автомобили. Добре цитира от закона, но пешеходна улица естествено е тротоар и ограничена с бордюр. Според мен си го отнася като "куцо пиле домат", само се е хабил да снима. :whistle:
Пешеходната улица не е път и следователно не може да бъде елемент на кръстовище! Точно за това е ограничена с бордюр.
Тоест кръстовише няма.
Казуса е много стар, ама кой да ти чете!
Иначе най-логичното е пешеходната пътека да е с ширината на пешеходната улица и проблем няма да има.

Доко
13-04-2011, 09:46
Пешеходната улица не е път и следователно не може да бъде елемент на кръстовище! Точно за това е ограничена с бордюр.
Тоест кръстовише няма.
Казуса е много стар, ама кой да ти чете!
Иначе най-логичното е пешеходната пътека да е с ширината на пешеходната улица и проблем няма да има.

А бе малко нагло си е паркирал точно там използвайки факта, че не маркирано с пешеходна пътека. Възможно е да падне в съда, но може и да го отнесе. Мен не ме радва факта, че има такива хора с "Ганьовски" манталитет, при положение, че и преди, и след пешеходната зона все ще си намери място къде да спре. ;-)

mim
13-04-2011, 10:22
да но липсва онзи знак Х за следващите 50 метра

mordohy
13-04-2011, 13:48
А бе малко нагло си е паркирал точно там използвайки факта, че не маркирано с пешеходна пътека. Възможно е да падне в съда, но може и да го отнесе. Мен не ме радва факта, че има такива хора с "Ганьовски" манталитет, при положение, че и преди, и след пешеходната зона все ще си намери място къде да спре. ;-)
Нагло или не, закона си е закон!
Няма такова основание като нагло в закона!
Като искат да не се спира там , да си оправят маркировката и знаците.
На мене също са се опитвали да ми пишат акт под надслова:" ама то се знае от всички" , но аз се запънах даже по-яко и от пича от клипа. Допуснаха грешката да ме заплашат и без да се занимавам повече ги нахендрих след само 10 минути на военния прокурор! Голямо клатене падна! Това, че там спирали само големците от съвета, мене изобщо не ме интересува. Има ли ограничение-няма! За това, по-предишната трошка я оставих две седмици там паркирана, а аз си ходих на море с друга.
Ще кажеш нагло, ама нали пред закона уж всички сме равни!?

stelt
13-04-2011, 14:05
Ей го нашия човек пак .

http://www.dunavmost.bg/novini-ruse/novini-obshtestvo-ruse/2238-cops-sastyavat-irregular-acts-in-accordance-zdvp.html

The_Game
13-04-2011, 14:10
От дясно на платното има ли непрекъсната бяла/жълта линия ?

mordohy
13-04-2011, 15:06
Да ви кажа, това вече е прекалено!
Явно полицията в Русе си мисли, че е в друга държава!
Прав е човека и да дава напред!

stelt
13-04-2011, 15:30
Лошото е, че човека си отнесе наказания и не знам кой ще му помогне, при положение, че суми до 50 лв не се обжалват.

mordohy
13-04-2011, 23:52
Няма нужда да го обжалва.
Писах му и в темата от Русе!
За това си има военен прокурор!
Освен това си има и Страстбург.
Това, че не се обжалват под 50 лева си е нарушение на правото на справедлив съд!
Има и друго, но влизаме в зоната на здрача:Yoda:

ФЕРАРИСТ
14-04-2011, 12:56
Няма нужда да го обжалва.
Писах му и в темата от Русе!

Къде е тая тема че ми е интересно.....
Мда, видях я.....

mordohy
15-04-2011, 23:32
Там се зачпква и за друго и просто не мога да му намеря кусур!
Единствено в коментарите има постове от вида селска чест, ама нали държавата е да тушира селските мераци в зародиш!

lizol
16-04-2011, 19:15
http://www.youtube.com/watch?v=atYHpzOBvqc&feature=related
Май пак е същия маняк:) тук успява. Даже и весели празници му пожелават накрая.

Jivko7777
18-04-2011, 16:28
И какво излиза че може да се кара на габарити така ли?

mordohy
18-04-2011, 23:49
Аз съм олд скуул и според мене не трябва да се кара на габарити, щото философията там е друга, но щом успя да ги обори....
Ама това е капка в морето

stelt
19-04-2011, 10:59
Аз съм олд скуул и според мене не трябва да се кара на габарити, щото философията там е друга, но щом успя да ги обори....
Ама това е капка в морето

А аз съм янг скуул и карам целогодишно на къси, ама каква е философията за карането на габарити ?