PDA

View Full Version : думкане от задния мост. Алфета 2.0 ТД



alf
11-11-2004, 13:19
значи проблема е следния: по време на движение при подаване или връщане на газта се усеща удар отзад и се чува някво глухо думкане напоследък придружено с изскърцване . та се чудя дали е от тампони на скоростите, щото много обстойно ги прегледах и си изглеждат читави. а ме притеснява че може да е нещо в съединитела, но не се сещам какво точно!?!
колата я пише отдолу :wink:

търтей
11-11-2004, 13:22
може да е демпферна пружина

dido
11-11-2004, 17:01
Може ли да е от карета? Щото на аудито го имам същия проблем (само че отпред де ;)) - като натисна газта се чува един гаден удар, като пусна - също. Казаха ми, че е много вероятно проблема да е в износени карета.

V_G_Z
11-11-2004, 19:28
ALF imah syvsem sy6tiq problem ...pri zversko ry4kane se skysa ediniq tampon na kutiqta ..kato dade6 gaz se usukva i dumka v kupeto ..kato pusne gazta rqzko pak ... moje da e i ot kare na kardana ... :x
ama ponapyni tamponite na kutiqta s nqkva 6tanga 6te stane qsno :)

alf
12-11-2004, 10:07
бе да ти кажа точно тва си мислех че е, но го усещам някак аксиално, а не като усукване. а ми направи впечатление, че едната полуоска има по-голям луфт от другата. може би колегата додо е прав за карето.. :evil: а пък за карета на кардана не ми се мисли... тва е най гадното нещо за правене :cry: