PDA

View Full Version : Need For Speed UnderGround 2 - първи впечатления



DiStefano
12-11-2004, 11:44
Не знам дали има смисъл да пиша изобщо по подобна тема, обаче като гледам не е дискутирано никога при нас подобно нещо и реших да пробвам по простата причинина че има хора между нас геймъри а и от играта има какво да се научи което може да се окаже в полза на някои. Освен това като чета форумите на останалите клубове почти навсякъде присъства подобна тема.
Хубавата новина е че в момента играта може да се намери вече по фрий сървърите в България макар и да не е официално пусната в продажба. Това нещо ще стане идният вторник демек 16.11. Това разбира се надали учудва някой ... За колегите които са играли първата част мога само да кажа че новата версия на играта предлага много възможности за ъпгрейд по един СТОК автомобил. Като споменах думата "автомобил" мисля че първо трабваше да започна със броя и марките на возилата които предлага новото заглавие :
2003 Acura RSX Type S
2004 Audi A3
2004 Audi TT
2004 Cadillac Escalade
2003 Ford Focus ZX3
2005 Ford Mustang GT
2000 Honda Civic Coupe Si
2004 Hummer H2
2003 Hyundai Tiburon GT
2004 Infiniti G35
2002 Lexus iS300
2004 Lincoln Navigator
1999 Mazda Miata - MX5
1995 Mazda RX-7
2004 Mazda RX-8

1999 Mitsubishi 3000 GT
1999 Mitsubishi Eclipse GSX
2003 Mitsubishi Lancer EVO VIII
1992 Nissan 240sx
2003 Nissan 350Z
2003 Nissan Sentra SE-R Spec V
1999 Nissan Skyline R34 GTR
2003 Peugeot 206 GTI
2004 Pontiac GTO
2004 Subaru WRX STI
2003 Toyota Celica GT-S
1987 Toyota Corolla GTS (AE86)
1998 Toyota Supra
2003 Volkswagen Golf GTI.

Друго интересно е че вече действието се развива на територията на цял един град който много копира L.A. Геймплеят не е запазен от първата част... претърпял е много изменения най-вече в режим на Драг Рейсинг и Дрифт Рейсинг. Управлението на автомобила е станало по-сложно ... почти се доближава до симулатори като Колин Макрии Рали и подобните му, но все пак се запазва аркадния стил на игра. Режимите на соловата игра отново са Кариера, Шампионат, Дрифт, Драг, Фрии Райд и естествено онлайн игра през Интернет. За графиката може да се говорят само суперлативи макар да има и дребни недостатъци като самото шосе например, които най-вероятно ще бъдат отстранени със следващия пач. Отново добра новина е че енджина на играта е стария със съответните подобрения разбира се визуално. Играта е по-лека от предшественика си и може да се играе на по-слаби машини. Имах удоволствието да я тествам на 3 различни компютъра съответно - P4 1,5GHz/256RAM/40HDD/GF Mx440 64RAM на тази конфигурация в ниските разделителни способности играта вървеше прилично без да накъсва с изключени ефекти. Втората машина беше AMD Athlon 2500+/512RAM/120GBHDD/GF FX5700 128RAM на 1024x768 точки играта вървеше добре с вкючени всички ефекти, като само на моменти когато пусках Nitro-то накъсваше почти незабележимо заради Motion Blur ефекта. Третата машина бе AMD Athlon 3000+/1GB RAM/ 160GB HDD/GF FX5900XT тука няма какво да коментирам - машина от 700$ - максимално удоволствие при гейм. Проблема на играта според мен е че компютъра генерира цял един град със съответното нощно осветление и трафик и от тази гледна точка енджина на играта товари процесора и отнема време за обработка на текстурите и други обекти. Но при изключени някои от ефектите проблема изчезва. За звука просто нямам думи музиката е страхотна повечето от изпълнителите са известни както в първата част а звука на ревящите мотори, пиленето на гуми и мощния димен ефект от всеки старт допринасят допълнително за удоволствието при игра. Разбира се за да може да се насладите на звуковата обстановка в играта и да станете част от музикалния фон ще ви трябват спийкъри поне 2.1 . В хода на игра ще можете да посещавате различни гаражи и магазина из града и съответно да купувате много ама много и различни чарколяци директно и с истински и известни марки. ДРУГО ИНТЕРЕСНО Е ЧЕ ИМА ЕХХХХХХХХ РАДОСТ ЗА НЯКОИ - ДИНО ЧАРТ с помоща на който може да видите колко дявола дремят под капака на вашия звяр. Засега толкова от мен очаквайте още пикантни подробности.


П.С. Надявам се да се съберем в близко бъдеще в някой клуб в София и да направим едно мултиплеърче ....

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_1.jpg

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_2.jpg

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_3.jpg

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_4.jpg

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_5.jpg

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/pics/screen_6.jpg

Dexer
12-11-2004, 16:51
az sum tvurdo za !

Ako iskate v novija klub v arenata, tam ima 500 PC-ta, i e mnogo jako!


Aide da se begame!!!!1

DiStefano
13-11-2004, 11:28
Ми аре де ... аре да се сберем повечко народ и да се размажем некоя вечер там :lol:

Alfa User
13-11-2004, 13:04
Мда... за Underground 2 и аз мога да кажа нещичко, макар че я играя едва от вчера.
1. Не знам дали моята версия нещо е бъгава, обаче като са пуснати всички ефекти и мах детайли картинката става пълна нощ - виждам само фаровете на колите
2. Графиката не е по-добра от тази на 1-ва част - дори ми се струва че околния свят и пътя (най-вече) много са пострадали. Като цяло играта е станала някак по-анимационна
3. Геймплеят определено е по-добре организиран - няма го онова тъпо прескачане от една гонка на друга. Тук обикалянето из града, за да се намери определена гонка е хубава и интересна новост - донякъде изисква да се опознае града (който вече е доста реален като организация на движението). Добре, че е въведен GPS навигатор, че иначе човек може да се мотае цяла вечер без да стигне където трябва
4. Магазините за части и оптичен тунинг също са приятна изненада, макар че докато стигне човек до тях може да се лута доста...
5. Много тъпо ми се стори намирането на малки сумички от по 50$ къде ли не по улиците - и досега нямам обяснение защо е направено това...
6. Контрола на колата - определен напредък - вече с изключен traction control могат да се правят всякакви глезотии, докато не ти изпуши двигателя :twisted: - но все пак можеше да се добави и лек damage при сблъсъците - така се удряш в стената с 220 и после пак настъпваш яко...
7. Изкуствения интелект - забелязах, че опонентите са доста агресивни и карат наистина много добре - най-ясно се вижда в състезанията тип "X" и "Drift"
8. Нови типове гонки - голямо облекчение за отегчените играчи - новите състезания от типа "X", "URL", както и променените стари (както например "Drift" - там всички се пускат едновременно...) са свеж полъх за скуката от 1-ва част. А като добавим и спонсорите (които могат да дават и специални коли) става още по-добре :)
9. Нитрото - добавена е възможност бутилката да се дозарежда в някаква степен, макар че още не съм разбрал как точно - по време на състезание в определени случаи NOS-а се допълва в определени граници...
Ами толкова от мен - като разбера нещо повече ще пиша пак.

Naso
18-11-2004, 05:06
играта е наистина анимирана :) това си личи най-вече ако сте с по-ново видео (на 440мх няма разлика) ;) инак изглежда като 1вата част ;) мен лично това ме дразни малко.... ако исках анимация щях да си купя плейстейшън :( незнам доколко е свеж полъха но има една ненормална несправедливост :( доколкото схванах чарколяците ги отключва в зависимост от рейтинг точките .... тия дето ги дава заедно с парите накрая :( а тях ги изчислява май на база с колко много си ги бил ония келеши компютерите :( и ако човек играе на хард.... естествно малоумния компютър е много добър и няма как да го биеш с много .... и няма екстра точки.... и излиза че ако играеш на лесното си много по на далавера освен че е безкрайно скучно.... да отрежеш компютрито на старта още... нитрото се дозарежда от точките които ти дава за разни ефекти :)) като ниър мис и там дрифт поверслайд и други шарении :)) това разбрах аз ;) инак играта е мега скучна... и пак не са направили нищо за да изглеждат отключените коли по добри от разните там първоначални пежа и най-вече голфари..... с един вид пьрвата я превъртях със сивик ;)) не виждам да е по трудно да превъртя и тая със същата кола :) ... а после ми обяснявайте вие шофьорите че един сивик 1.6 е далеч по слаб от еклипс 3.0 ГТС :) нема такива работи въпрос на блъскане по клавишницата е :)) голф ГТИ 120кончета е истината ;Р + резервна клавиатура :) за хора със слаби нерви като мен :) (никога дори на тъпа игра няма да подкарам голф)
а колкото до мултиплейъра :) може ли и нечленове да участват :) и може ли да си носим сейвгеймззззззз от вкъщи :)



П.С. тая кирливица ми разката фамилията :) все пак сигурни ли сте :) че държите да пишете на зле преписана латиница :)

DiStefano
18-11-2004, 09:48
Абе на FX5900XT не изглежда анимирана поне при мен. Другото интересно е че примерно при СТОК LANCER EVO VIII е много по-зле от ECLIPSE ... направо паднах .. има някакви такива недосмислици иначе като визия и геймплей аз съм зарибен ... не мога да бъда критик макар че наистина критиката за играта е достатъчно много и обективна по простата причина че съм абсолютно пристрастен :D

Capoeira
20-11-2004, 12:19
Ako искате може да поствате рекордите си с направени от вас там коли при Дино теста има на драг тест рън, пистата е прева и изверва ускорението до 100км и до 400м,
давайте рекордите си от там, мене ми беше интересно...
Мойте рекорди са 1.60сек до 100км/ч и 8.15 за 400метра

DiStefano
20-11-2004, 14:04
Да де ма с кво си карал ?!?!

DiStefano
20-11-2004, 14:43
Ето това са моите рекорди с MAZDA RX8 след 2 часа игра ще съм докарал и СкайЛайна и тогава ще вида дали мога да стигна твоите

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/RX8_Duno_Chart.JPG

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/RX8_Dyno_Run.JPG

Capoeira
20-11-2004, 22:04
ДОбра кола но не е най доброто... Митсубиши Еклипс е колата която ти требва за 8.15 на 400 метра а Субарото го прави 1.60 до 100 всичко става само след около 5 минутни повторения докато тръгваш с Нитрото...

Max
20-11-2004, 22:48
Не разбрах какво търсят в играта Cadillac Escalade, Hummer H2 и Lincoln Navigator... според мен не им е тук мястото.

DiStefano
21-11-2004, 12:30
Да ама аз с Нитро не тръгвам ... пускам го веднага след пърфект шифт на 2-ра за 3-та ... но така пък максималната скорост е по-голяма ...
мерси ше го пробвам

Capoeira
21-11-2004, 19:16
Номера е да тругнеш само колкото да не останеш на място без него и веднага след това го даваш последва почти светкавична втора и нататък вече 3 много трудно се уцелва но времената стават маниакални

Kostadin
22-11-2004, 08:41
и аз си истеглих играта но не мога да я инсталирам :evil:
фаиловете които съм истеглил са с някакви разширения "bin" и "cue" няма и следа от "exe" фаилове да му се невидяло!!!
ако някой знае за кво става въпрос и успее да ми помогне ще съм му много благодарен!!!
много ме кефи тая игра бях голям фен на NFSU1 :D

търтей
22-11-2004, 10:23
прав е сис - а обаче бrх ти препоръчал acohol 120% да сложиш

Kostadin
22-11-2004, 10:35
а кои фаиливе да запиша?
предполагам нфсу1.бин със нфсу1.куе на един диск и по същия начин и другия или бъркам!!!

търтей
22-11-2004, 10:38
а кои фаиливе да запиша?
предполагам нфсу1.бин със нфсу1.куе на един диск и по същия начин и другия или бъркам!!!
бъркащ
въпросните файлова са имидж (картинка) на съдържанието на сд-то - програмите за които ти казахме или емулират сд или от имиджа правят нормално сд

Kostadin
22-11-2004, 10:40
а като ги нямам тези програми какво да правя?

търтей
22-11-2004, 10:41
сори за англ нямам време да го преведа
A CD image is a track by track, sector by sector exact copy of a CD.
The image contains everything on the CD - not only the files you can see and can normally copy and paste anywhere
and anyway you want but also the File Allocation Table.
The way a CD image is written, the file type it is put into, often determines its usefulness.
Some CD image types are known not to work well with so-called mixed mode CD's; those are CD's that contain not only data but also audio and/or video.
Some CD image file types are known only to one program, others to some and yet again others to all programs.

Kostadin
22-11-2004, 10:47
да ти кажа не ми стана много ясно за тоя депозитен сертификат ама карай да върви ще гледам да се справя някакси.... все пак благодарности!!!

търтей
22-11-2004, 10:50
а като ги нямам тези програми какво да правя?

е свали си ги иначе нищо не можеш да направиш :wink:

DiStefano
22-11-2004, 13:50
Алооооо
ако продължавате така ше заключа темата бре
всичката тая информация я има на

forums.fenbg.com - раздел Игри - Дискусии и Взаимопомощ

както и по други форуми

КОЛЕГИ ТУКА НЕ Е МЯСТО ДА ПИШЕМ ЗА ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ !!!

Dexer
22-11-2004, 20:04
za taja vecher otivam da dam primer v arenata i da igraja, drugija put da hodime poveche narod vikam

Alfa User
22-11-2004, 20:56
Отключихте ли вече Ford Mustang GT ? След неистовия рев на японските резачки мощното ръмжене на тоя 4.6 V8 направо ми изправя косата. Да не говорим пък на празен ход как мърка... мммм :twisted:

DiStefano
23-11-2004, 09:47
Аз не съм отключил само Скайлайна иначе сичко друго ... както и настройки, елементи, бои и т.н. са ми на ОН

ShoxXx
25-11-2004, 02:56
А защо я гътнах играта на 66%??????????

Capoeira
26-11-2004, 22:26
щото след като я минеш можеш в гаража да играеш останлите състезания от всеки договор който са ти билби излишни като бройка но не си играл....

DiStefano
27-11-2004, 10:05
Абе а некой случайно да е отключил автомобилите на спонсорите ... щото аз още нямам нищо такова в гаража ... :?

ShoxXx
27-11-2004, 14:34
Ти не ги отключваш, ами като подпишеш договор можеш да си купиш една кола, която ти е фактически осигурена от спонсора. :wink:

Kostadin
29-11-2004, 09:15
да се похваля най-накрая и аз имам вече играта и впечатленията са ми доста добри като голям фен на пъва част, NFSU 2 просто си е супер графиката е доста по-добра от тази на 1 а и е доста по-лека за компютрите щом 1 не ми тръгваше на лаптопа а тази тръгва направете си сметка :wink: другото което ме нарадва много е обикалянето из града за да намериш поредната гонка или магазин... това просто е много добро!!!за сега несъм отключил много коли и несъм достигнал вашите параметри които виждам на дино стендовете но нямам и много време да играя, но всичко със времето си!!!

Alfa User
01-12-2004, 10:47
Пичове, сблъсках се с проблем. Вече втори път (щот след първия си изтрих профила и започнах наново) ми се случва да свършат всички състезания, включително и необходимите за спонсора. Свършиха и парите обаче... Сега просто си обикалям града с идеята да зърна случайно някоя скрита гонка, ама тц. Ако някой се е сблъскал досега с това нещо - да каже ако е успял да прескочи нататък. Имам известни подозрения че може би всички състезания от даден етап трябва да се преминат с една и съща кола (щот аз си имам две...) - и май ще затрия и тоз профил да видя дали е така... Ама ако някой има друго решение - да пише преди да съм се хвърлил смело в триене.

SIS
01-12-2004, 11:07
Търси Stree X races, няма ги на каратата, но ако потърсиш, би трябвало да намериш. Иначе не е задължително да ги минаваш с една кола, минаваш си ги с колкото коли искаш. Проблема на многото коли е, че няма пари да се развиват едновременно. Поради тази причина е по-удачно да си развиеш една кола на макс. и после да развиваш другите......

Capoeira
01-12-2004, 18:39
Мога да ти кажа перфектна стратегия...

не даваш resume career а World Map и озбираш стейдж който искаш и ниво което не е Complete... стартираш и като те пусне да играеш даваш рестарт.... и го печелиш то ти дава пари.... Даваш рестарт за да престане да помни че си в Wolrd Map и да ти даде пари след като го спечелиш

DiStefano
15-02-2005, 16:49
още резултати на LEVEL 1 слабо но пък за този етап на играта добре ...
вече я преигравам за 11 път сигурно :sick;

ftp://trampoline:Runaway@www.trampoline-euro2004.org/Alfa/rec.JPG