PDA

View Full Version : Скорости и проблеми



Iltcho
05-09-2006, 19:27
От няколко дни я карам, оправям туй онуй, и днес за тръгване на работа ми спретна номер. Изхъркване на скоростите между първа и втора. Чудя се синхронизатора ли се опраси, или е до маслото в кутията (не съм го сменял нито доливал поради други харчове около колата). Масло по каталог ли да и сипя, или вие можете да ми препоръчате?

Иначе с почистени инжектори, нови филтри и бензин ОМВ 100 тая барака взе че се развървя :lol: Ма май и аз ще мисля по въпроса с ъпдейта на спирането, че не и се отдава :P

Venci
05-09-2006, 22:24
Сектоооо! Глей сега! С масло няма да се оправят работите. Най-добре една ревизия да се направи на скоростите. И тогава ще има смисъл да наливаш хубаво масло там. Иначе, ще сипеш маслото. Няма нищо да се оправи. Ще трябва да го източваш и да се прави кутията. А това, че не знаеш дали има масло в кутията... си направо да ти дърпам ушите като те видя най-накрая. Всичко написано по-горе е с оглед на това, че ти даваш много газ на курника и аз много добре го знам. Така, че да пестиш от към скорости в твоя случай означава единствено, че ще ти излезе през :pain: накрая.

75 2.0 turbo
06-09-2006, 00:15
а според мен рано или късно сам ще се убеди от де иде проблема 8) доколкото го знам колегата обича да попита абсолютно всички познати за даден проблем :wink: и после доде се чуди на кого да вярва то от само себе си стига до решение на проблема :lol: :lol: :lol:

Iltcho
06-09-2006, 19:47
Два отговора до тук, които ме навеждат към скорости. Венцо, явно скоро ще ти гостувам с бабичката само да оправя спирачките, щот се оказа че с гумички нищо няя стане за сега. Павка, мерси за съвета бате.
За даването на газ ... :oops: поотпускам си крака и събирам от авери де що поизтъркани гуми има, щот голям кеф да ги късаш ей :twisted:

Масълце намерих на 14 лева литъра от дистрибутор на Кастрол, та който има нужда да свирка. 6 лева на литър отстъпка, че на магазина е 20 лева баси кожодерите :evil:

п.п Венцо, мислете ме с Илиян направо за едни скорости да имам резервни, че с моя ентусиазъм току виж ги сипя някой път на земята... :oops:

75 2.0 turbo
06-09-2006, 21:33
...... Венцо, мислете ме с Илиян направо за едни скорости да имам резервни, че с моя ентусиазъм току виж ги сипя някой път на земята... :oops:
то явно си за други теи че поне и даи сичката газ поне да не сменяш бадева :lol:

mr.wrong
07-09-2006, 23:38
По добре направо отваряй кутията по скоро че да не търсиш нови скорости :) На мен ми се случи :cry: хъркаше и аз нему обръщах много внимание докато синхронизатора на 2ра не се разхвърча и едно парче не заклини в пиньона на диферинцеала та пресурках гумите :)

Venci
08-09-2006, 22:02
Тия скоростни кутии как ги мразяяя... :machinegunner: . Ама ако можеха да говорят :headbang:

Iltcho
08-09-2006, 22:06
Тия скоростни кутии как ги мразяяя... :machinegunner: . Ама ако можеха да говорят :headbang:

Разчитам на теб за нови скорости, че тея как ги тормозя ... :whip: направо скоро ще обърнат коремчето ... :priest: :rip: Дано не даде фира само камбаната, че там супер много боли.


то явно си за други теи че поне и даи сичката газ поне да не сменяш бадева

Давам аз, давам. Ма няя толко сила че да рухнат от раз :twisted:

75 2.0 turbo
08-09-2006, 22:25
то явно си за други теи че поне и даи сичката газ поне да не сменяш бадева


Давам аз, давам. Ма няя толко сила че да рухнат от раз :twisted:
еми замисли се тогава :twisted:

Venci
08-09-2006, 22:49
...Давам аз, давам. Ма няя толко сила че да рухнат от раз :twisted:...

Тя твойта да не работи тогаз на 3 цилиндъра :Tease: ? Аре пък ти човек да не ти каже, че има 4-5 кутии в гаража и веднага реши, че мога кутия да ти намеря :hehe: . Като си направиш една ревизия на кутията и и сипеш хубаво масло тя ще работи добре достатъчно дълго време, ако не си вандал като един индивид с кафява Джулиета :saint:

GOR
10-09-2006, 13:57
Трябва да си сложиш едни burnout-гуми ще стане много силна тъкмо няма да строшиш кутията

Iltcho
11-09-2006, 10:14
:evil: :cry: Мога вече да се похваля... След успешен ремонт по всмукатената част на колата (заглаждане ръбове, смяна на бензиновата помпа, продухване на бензиновите магистрали, смяна на всички скобки и маркучи) и няколко идиотски теста с пилене на гуми до трета скорост, втора отказва да си стои на мястото :brickwall: при рязко подаване на газ изключва ... :oops: Май ще се отваря пустинята :?

Дайте акъл от къде синхронизатори?
И другото - след смяна на всички тези моркучи и глупости и с новата бензинова помпа, това се развървя бе!

V_G_Z
11-09-2006, 20:56
по принцип като замине синхрото на 2-ра и се продължи с тормоза зъбите и на муфата и на скороста почват яко да се замазват и не могат да се заклинят и да държат както нормално... то и самото синхро работи като пружина и задържа муфата .. и комбинират ли се няколко фактора няма втора :lol: търси кутия от 75 ... може да я сложиш цялата само трябва да смениш избирателната щанга със от твоята да пасне механизма на лоста .. 75 е с дълга 1-ва и нормална 2-ра и няма таква разлика при синхронизиране и по държи синхрото ... не сменяй само синхро при износени и замазани зъби на муфата и скороста ..

ilian75
13-10-2006, 12:11
НЕ САмО СИНХЙрОНА НО И мУФАТА Е ЗДАлА

Bobo
13-10-2006, 12:14
Ако на някой му трябат части за 75 да свирка имам една на части без мотор само, има и скорости и заден мост и така :wink: