PDA

View Full Version : Проблем скоростна кутия? Брава 1.6



16-11-2004, 19:58
Имам следния проблем.
Колата ми е Фиат Брава '96 1,6. Преди ми виеше лагер на скоростна кутия,когато друпна педалла на съединителя нагоре....в сервиз ми казаха че няма страшно и да си карам за сега. Обаче днес....виенето стана е в обратна посока т.е когато натисна педала вие ужасно,като изключа от скорост също,а като дръпна педала нагоре..спира...на скорост май невие или почки не. Когато паркирах колата установих че пуши и мирише ужасно май на феродо. От както забелязах шума до нас карах към 10-15 км. Като изтина след 1-2 часа я запалих за малко и звука сякаш е от стържене.
Писах в друг форум...там предположиха две неща: Аксиалния лагер и второто предполужение: "Ако е само лагера, няма да мирише на феродо. Вероятно дискът е приплъзвал и си карал на полусъединител и се е опекъл накрая, та психически се приготви да сменяш и съединител"
Вашето предполужение? Какво може да е?
Много важно - мисля че сам не е удачно да я карам до сервиза. С камионче или може някой да ме издърпа до там - дали ще прецакам нещо. Сервиза ми е на 20-25 км и бая ще ме ръсят ако е с камьонче,още повече ще ми искат и връщане,защото съм от Банкя.
От сервиза ми казаха преди, че работа по скоростна кутия(питах да сменя лагера) е 120 лв. Съединител ако е - 192 лв. така ми казаха в друг форум.....този лагер как върви?

hf hpe
16-11-2004, 22:45
щом си стигнал до това положение си за смяна на комплект което включва притискателен диск, феродов диск и аксиален лагер

нещо оригиналните лагери на бравото и бравата са доста кекави независимо че са на борг&бек, а същото важи и за притискателните им диксове
навремето ми се е случвало на типо да сменя два феродови диска на един притискателен, а сегашните притискателният диск заминава преди феродовият

та това което са ти казали в другият форум е вярно
относно карането щом си върви колата така спокойно можеш да я закараш до сервиза, в най-лошият случай може по някое време да се прецака напълно но няма какво повече да се скапе
относно цената на работата е горе долу приемлива
цената на частите незнам за какви става на въпрос, но качествен комплект е около 220-240 кинта
и бих те посъветвал като ти свалят скоростите да ти сменят семеринга който е на опашката на скоростната кутия(да не се наложи след време да ти свалят скоростите заради него) и да си смениш маслото ако не е сменяно

17-11-2004, 15:09
Ами по проучих цените на комплектите съединител....и по разни магазинчета са 130-140 лв. Аз по-принцип си карам колата в Александър ауто - изглеждат много прилично...верига магазини 4-5 и 1 сервиз.......там комплекта е 215лв., за работа знам че ще ми земат към 120 лв. Въпроса е, че не съм запознат....има ли нещо като менте комплект или марки с доста по-ниско качество...защото ако купя примерно ефтиния вариянт...трябва да ходя на някой незнаен сервиз с незнайно качество, докато в този съм доста доволен от качество,обслужване и цени донякъде:)

17-11-2004, 15:34
В АутоИталия комплекта е 365 лв.:):)

17-11-2004, 19:57
Аз на пролет имах същия шум. Всичко по съединителя беше за смяна освен жилото, но аз смених и него. Комплекта ми дойде към 130лв и дадох още 50лв. на майстора. Та се оправих за под 200лв. Колата ми я пише долу. Съединителя ми е като на големите Tipo 1.8 и 2.0

hf hpe
17-11-2004, 22:42
ако в АлександърАуто комплекта е ПАНТЕР и е 215 то ми се виждат малко множко ако е ВАЛЕО или някоя друга добра марка е прилична цена

DodoSport
17-11-2004, 22:50
Kolega ako suedinitelq ne e Valeo,Sachs,Luk cenata mu trqbva da e pod 140lw. da go ima6 predvid kato tursi6