PDA

View Full Version : Покана за "Средна стара планина"



Темпра
16-09-2006, 22:30
Привет колеги...

на 22-23 септември ще се проведе национална среща на клуб "Турист"..... багажниците в този случай ще са "на гърба", а гумите ще бъдат.....две :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Срещата се организира официално от клуб "Турист" във форумите на " dir.bg "....става дума за събиране на хижа Васильов....

х. "Васильов" Планина: Васильовска
Разположение: югоизточно от вр. Васильов
Надморска височина: 1390 м
Описание: масивна двуетажна сграда с капацитет 42 места
Екстри: водоснабдена, електрифицирана, отоплява се с печки на твърдо гориво, туристическа кухня и столова
Връзки: радиотелефон, моб.: 048 / 95-19-07, 048 / 89-03-60
Изходни пунктове: курортът Шипковски минерални бани - 2,00 ч
гр. Тетевен - 18 км по шосе до с. Васильово и още 2,00 ч пеша
гр. Тетевен - 10 км по шосе до Военнопочивната станция в с. Рибарица и още 4,00 ч пеша
гр. Тетевен - 19 км по шосе до последната автобусна спирка в с. Рибарица ("Стара Рибарица") и още 2,30 ч пеша)

Съседни обекти: вр. Васильов (първенец на Васильовска планина и на Предбалкана, 1490 м) - 0,20 ч, х. "Коман" - 2,00 ч, х. "Хайдушка песен" - 4,30 ч, х. "Ехо" (в Средна Стара пл.) - 5,30 ч, х. "Козя стена" (в Средна Стара пл.) - 6,00 ч
Стопанин: ТД "Васильов" - с. Шипково, 5663, тел. тел. 06966 / 330

На този етап все още се уточняват подробностите, но общо взето програмата до този момент е:

цитат:
"Аз мисля да тръгна с влака от София в 08:10ч. сутринта на 22-ри. Ще правим прехвърляне на автобус в Плевен за Троян и от там вече би трябвало да е лесно :) Ремус го навих и той да пътува с мен. Въпроса ми е:

Някой друг ще тръгва ли от София на 22-ри, за да пристигне същия ден (вечер) на х.Васильов"

Въпросният Ремус съм аз........а до този момент сме сигурни пет човека, който ще тръгнат от София.....

Знам, че тук няма толкова запалени планинари, но и аз самият не мога да се определя за такъв....така че ако има желаещи за средно-балканска авантюра, да се включват.... :D

Ако има интерес към темата, ще поствам нова информация......

Поздрави и безавариино......!!!!!