PDA

View Full Version : Избор на Alfa, 159 2.4jtd Q4 Ti или Brera 2.4 JTD



alfangelo
09-07-2011, 02:14
Поздрави Алфисти,

От известно време търся втора кола като за "татковци" да се возя предимно сам из София и да я ползвам за кратки излети през уикендите, докато съпругата ми ще ползва "семейната" Тойота Корола Версо 2.2 Д-4Д.

Попаднах на следните 2 обяви които ме заинтерсуваха:
159 2.4jtd Q4 Ti
http://www.mobile.bg/11306936788392149
и
Brera 2.4 JTD
http://www.cars.bg/u369476

С оглед на рядкостта на Алфите из София, в сравнение с БМВ, Ауди и Мерцедес, някой има ли впечатления от точно тези две коли които може да сподели с мен?

Вторият ми въпрос е принципен, като изключим разликата в цената, 159ката или Брерата да избера за описаната по-горе нужда от предимно градско каране и лично возене и най-вече кеф, причината за покупка на Алфа по принцип... Като надеждност и потдръжка, някой може ли да сравни също така двете?

Благодаря за информацията и очаквам с нетърпение коментари и отговори.

Успехи
Михаил

M.Gruev
09-07-2011, 09:12
Те и двете като конструкция са идентични, двигателя е един и същ. Брерата обаче доста по-рядко се среща така, че бих препоръчал нея. Само да се намери такава с Q4.

kolev
09-07-2011, 09:54
2-те коли са еднакви. еднаква платформа, еднакви двигатели, почти еднакъв интериор. разликата е че при 159 имаш 4 врати и използваеми задни седалки- можеш да я ползваш да возиш някого. двигателите са модерни , технологични, мощни и безпроблемни. друг е въпроса че на брерата можеби не и ходи дизел.
иначе точно за тая 159 ако не се бъркам имаше тема че това не са и реалните километри и е доста търкаляна и отдавна се продава.

Mury
09-07-2011, 10:34
Определено за това което искаш е Брерата,тази която си показал изглежда добре,но според мен е скъпа:hmm::hmm::hmm::hmm:Има табелки Екстриим,което значи че е ходила при Бобо.159-ката от обявата и според мен не е на реални км.,няма как доста е износена.Има впредвид че Брера с 2.4 мотор е нисичка отпред и може да не става много за излети в планината/пресечена местност/.Поддръжката на двете е еднаква,както казаха колегите те са две еднакви коли,но Брерата е по гъзарска 8-)8-)8-)8-)8-)

alfangelo
09-07-2011, 14:41
благодаря за бързите отговори. Информация от "извора" е точно което търсех, особено относно параметрите описани в обявата като км. Което ме навежда на следните основен въпроси:

Как се проверяват реалните км на алфи?
В кои сервизи има съответните стендове и сервизе софтуер за алфи където предлагат такава услуга или услуга по цялостна проверка на алфа със съответни специфики и детайли към проблемни компоненти като рейка, съединител, окачване и т.н?

PSAVOV
09-07-2011, 15:51
За 159 незнам, но моята 156 стана на 12000 км и чак сега ЗАПОЧВА да и се бели емблемата, а на тая брера така като гледам е лъснала Гледам я и се чудя, този който я продава вийдал ли е кола на 30 000 хиляди то се отнася и за 159! Аз сам ги виждал такива предимно а тези ми приличат на около 150 000!

Mury
09-07-2011, 15:54
благодаря за бързите отговори. Информация от "извора" е точно което търсех, особено относно параметрите описани в обявата като км. Което ме навежда на следните основен въпроси:

Как се проверяват реалните км на алфи?
В кои сервизи има съответните стендове и сервизе софтуер за алфи където предлагат такава услуга или услуга по цялостна проверка на алфа със съответни специфики и детайли към проблемни компоненти като рейка, съединител, окачване и т.н?

Оригиналните км.се виждат трудно,трябва си оригинален интерфейс.

---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:53 ----------


За 159 незнам, но моята 156 стана на 12000 км и чак сега ЗАПОЧВА да и се бели емблемата, а на тая брера така като гледам е лъснала Гледам я и се чудя, този който я продава вийдал ли е кола на 30 000 хиляди то се отнася и за 159! Аз сам ги виждал такива предимно а тези ми приличат на около 150 000!

Бъркаш приятелю,новите емблеми на Алфа са отайващо зле,моята на 60 000 км.беше изцяло сребърна,без грам цвят:BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile::BIGsmile::BIGsm ile:

Bobo
09-07-2011, 16:36
благодаря за бързите отговори. Информация от "извора" е точно което търсех, особено относно параметрите описани в обявата като км. Което ме навежда на следните основен въпроси:

Как се проверяват реалните км на алфи?
В кои сервизи има съответните стендове и сервизе софтуер за алфи където предлагат такава услуга или услуга по цялостна проверка на алфа със съответни специфики и детайли към проблемни компоненти като рейка, съединител, окачване и т.н?

Лесно се проверяват километрите колега, ако те интересува ми звънни ;) И двете коли ги знам и определено Брерата е по запазената кола ;) Знам им историята и определено Брерата е кукла ;)

tanatos
09-07-2011, 16:41
Ммммм даже и на 30 000 вече няма и помен от цвят по емблемата.Едно камъче да напука лака на емблемата и всичко приключва. Та емблемата не е гаранция за износеност на колата. За Брерата незнам, но от черната 159 стой далеч. И преди да купиш каквото и да било, отиди в някои от проверените форумни сервизи. Разгледай форума и ще ти стане ясно къде да отидеш. Другото важно е да стойш много ама много далеч от фирмените сервизи на Алфа Ромео. И по този въпрос има писано доста.

Bobo
09-07-2011, 16:43
Ммммм даже и на 30 000 вече няма и помен от цвят по емблемата.Едно камъче да напука лака на емблемата и всичко приключва. Та емблемата не е гаранция за износеност на колата. За Брерата незнам, но от черната 159 стой далеч. И преди да купиш каквото и да било, отиди в някои от проверените форумни сервизи. Разгледай форума и ще ти стане ясно къде да отидеш. Другото важно е да стойш много ама много далеч от фирмените сервизи на Алфа Ромео. И по този въпрос има писано доста.

Тая даже и от камъче не е само от автомивки и падна оцветяването :)

tanatos
09-07-2011, 16:46
Незнам ама мисля, че тези емблеми ги правят в кръжок за рисуване. Като немски турист на плаж се белят. Аз се чудя дали един стикер с високо качество да не залепя и отгоре да го лакирам. По хубаво ще стане :)

Bobo
09-07-2011, 16:47
Незнам ама мисля, че тези емблеми ги правят в кръжок за рисуване. Като немски турист на плаж се белят. Аз се чудя дали един стикер с високо качество да не залепя и отгоре да го лакирам. По хубаво ще стане :)

Незнам ма със сигурност ще е два пъти по-здраво;)

tanatos
09-07-2011, 16:54
В Берлин 8ц с избеляла емблема..Ма то ще е щото е карал много бързо и боята се е разпаднала от високата скорост. Как да не го дразнят такива дребни неща.

me_to_u
09-07-2011, 19:11
Ще си купиш тази, която те влече. Имай предвид, че в Брера отзад можеш да качваш 2 деца/девойки/дребни приятели и подобни и то при условие, че до теб е не особено голям човек. С няколко думи-отзад няма място за хора. Двама средностатистически българи се возят прилично в Брера. Багажника е достатъчен за ежедневни глупости.

gostenka
09-07-2011, 20:24
Колеги каква е историята на 159ката че мислех да ходя да я гледам?

alfangelo
09-07-2011, 21:55
аз се обадих все пак на Оувърдрайв, но днеска никой не вдига телефона.

Ако някой има информация която може да сподели за 159ката, моля да пише, дори и на ЛС. Блазня се от 4х4, и фактът, че бих мобъл да возя децата на задната седалка нормално, но най-вече на 4х4 в сравнение с предното на брерата.

Общо взето дори мисля да я чипна и изкарам колко може повече, карам няколко години и продам,т.е. не смятам да се "женя" за колата...

tanatos
09-07-2011, 22:13
Ако ти трябва 4х4, да возиш децата и мощност си се насочил към много грешен автомобил. Погледни Субару Импреса, Митсубиши Ево 9 и т.н. А да продадеш Алфа... да кажем че ще си остане вечно твоя :) По-скоро ще я подариш. :)

alfangelo
10-07-2011, 00:09
Ако ти трябва 4х4, да возиш децата и мощност си се насочил към много грешен автомобилда уточня: не съм безумен да се състезавам с децата в колата, идеята ми е ако ми се наложи да се возят, да има къде да сложа две седалки.

Да кажем, че за сега предпочитам да карам и двете ми коли на дизел, затова субару , митсубиши и т.н. не са ми интересни.

За цената на кефа няма нужда да обсъждаме, но все се надявам, че алфа на 5 години все ще има цена след още 3 години.

aav
10-07-2011, 01:11
да уточня: не съм безумен да се състезавам с децата в колата, идеята ми е ако ми се наложи да се возят, да има къде да сложа две седалки.

Да кажем, че за сега предпочитам да карам и двете ми коли на дизел, затова субару , митсубиши и т.н. не са ми интересни.

За цената на кефа няма нужда да обсъждаме, но все се надявам, че алфа на 5 години все ще има цена след още 3 години.
разбира се че ще има цена, след три години ще е наполовина от сегашната цена

RPWWD
10-07-2011, 08:25
разбира се че ще има цена, след три години ще е наполовина от сегашната цена

Баш така е, моята струваше 6500 евро преди 3,5 години, когато колата беше 4 годишна, сега гледам същите ги продават "нов внос" по 6500 лева :hump:

Quattro
10-07-2011, 09:28
Момчета не е много по темата,но дали другите марки автомобили от същия клас,екстри и година на производство са по-качествени с много по-евтина подръжка или пък ти предлагат нещо което алфата го няма? Чудя се и немога да си обясня ниската пазарна цена на нашите автомобили.

tanatos
10-07-2011, 09:52
да уточня: не съм безумен да се състезавам с децата в колата, идеята ми е ако ми се наложи да се возят, да има къде да сложа две седалки.

Да кажем, че за сега предпочитам да карам и двете ми коли на дизел, затова субару , митсубиши и т.н. не са ми интересни.

За цената на кефа няма нужда да обсъждаме, но все се надявам, че алфа на 5 години все ще има цена след още 3 години.

70 000 е плащана алфата в момента не може и 25 да и взема ако се реши да се продава. Ти си прави сметка дали ще можеш да я продадеш след това дори и на 50% от това което си купил да не говорим за други вложения. Единственото което ще ти остане е кефа :)
Но за продаване не мисли, ама хич даже. Купи си я и си се кефи дъъълго време.

На Брерата според мен може да и сложиш детски седалки отзад. Щом на Мини купъра слагахме 2, на брерата хич няма да ти е проблем. Брерата е по-рядката кола. Звънни на Бобо да ти даде информация за червената. А в момента няма читава 159 на българския пазар 2ра ръка. Всички дето са по сайтовете се знаят каква им е историята. :)

RPWWD
10-07-2011, 10:35
Момчета не е много по темата,но дали другите марки автомобили от същия клас,екстри и година на производство са по-качествени с много по-евтина подръжка или пък ти предлагат нещо което алфата го няма? Чудя се и немога да си обясня ниската пазарна цена на нашите автомобили.

Това е резултат от лошата слава на по-старите модели на марката, съчетана с българското идолопоклонничество пред немският автомобил. С оглед на мизериите на ВАГ-овете от по-новото поколение с надлъжно разположеният двигател и алуминиевите носачи, или пък консумативът "автоматична скоростна кутия" при БМВ и Мерцедес след време може да се оформи подобно мнение и за тях, но засега е така. Нагласите на пазара се създават дълго време и отнема още по-дълго да се променят.

п.п. Ето и пример: някой си м.генов продава Ауди А6 екипирано с мотора "душегуб" 2,5 ТДИ, 2001-ви набор за 10 000 лв., по хиляда за всяка една година от производството му ;-) Не вярвам някой в този форум да се излъже да го купи, но исканата цена е показателна за нагласите на пазара. Между другото, такова Ауди на същите години бе предлагано на един комшия за 4500 лв., което пък може би е белег за наченки на отрезвяване при Ганьо Балкански...

DJraceman
10-07-2011, 12:15
предлагам да не влизаме в излишни спорове по въпроса...едно нещо обаче искам да кажа каквато и да е колата след известно време ползване цената и пада, и според това тя как е била подържана и се определя цената. За всеки автомобил си има купувач и няма смисъл да се подарява. Да Италианските автомобили били лоши може би но като са купувани на по 200 300 хил. км. е нормално да са лоши. Купете си една алфа на реални 50,000 км. и после може да се сравнява. Аз на колегата бих му препоръчал да погледне/пробва за интерес и двете коли пък която прецени нея да вземе. И да не забравяме, че във всичко се правят компромиси, не може нова 159ка със всички екстри да струва 50, 60 хил. а същото Ауди без нищо да започва от 65,000 като пример.

И само нещо от личен опит...един автомобил трябва да те кара да се радваш, че го притежаваш, да поставя тази усмивка на твоето лице рано сутрин и да може би Алфите имат техните характерни проблеми но за мен 159ката ми е втората алфа и 5 години чаках този момент.

P.S. Дано тази снимка да помогне на колегата да направи своя избор!

http://img97.imageshack.us/img97/2194/p6041087.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/97/p6041087.jpg/)

Stoyan Georgiev
10-07-2011, 12:25
брерата, колкото и да е кукла и да е запазена кола, да е красива и т.н. мисля, че не е добър избор за кола, ако имаш 2 деца (не казвам семейна кола!)


може би по-лесно ще я продадеш после, защото е стойкаджийска кола, но все пак...


а 159 q4 2.4jtdm за мен е много добра комбинация... та ако аз трябваше да избирам, определено 159ката - заради q4ката


от там нататък - колко отгоре КМ има и т.н. - всичко е въпрос на изчистване на евентуалните дефекти, след това не би трябвало да е такава трагедия уж ?

alfangelo
10-07-2011, 23:14
като стана въпрос,че в момента по Българския пазар няма читава 159ка, разтърсих в мобилето.де и излязоха някоко интересни предложения, предимно Италия и интересно, че предино с автоматичната скоростна кутия Q-tronic:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=147896462&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&maxPrice=20001&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=1

някой има ли лични впечатления от автоматика? За мене лично като градски автомобил това би било за предпочитане.

daskaloff
14-07-2011, 16:25
Здравейте, аз съм нов във форума, но се оглеждам за 159, изчетох почти всички теми, но оттова което се предлага в БГ искам да задам следния въпрос:
Защо да бягаме далече от 159-ката в Овърдрайв. Дайте малко повече информация.

Mury
14-07-2011, 17:45
Здравейте, аз съм нов във форума, но се оглеждам за 159, изчетох почти всички теми, но оттова което се предлага в БГ искам да задам следния въпрос:
Защо да бягаме далече от 159-ката в Овърдрайв. Дайте малко повече информация.

Аз не мисля че трябва да се бяга далеч,просто и трябва хубав преглед:crazy::crazy::crazy:

Stoyan Georgiev
14-07-2011, 21:56
Здравейте, аз съм нов във форума, но се оглеждам за 159, изчетох почти всички теми, но оттова което се предлага в БГ искам да задам следния въпрос:
Защо да бягаме далече от 159-ката в Овърдрайв. Дайте малко повече информация.

най-добре отиди, виж я , закарай я в някой от тук рекламираните алфа сервизи те да си кажат думата, щото у форумО мое ти напишат, че s-класа 2011 е таралясник, ама дали е така един бог знае :)

daskaloff
18-07-2011, 11:34
Сорри за Спама

Mury - с теб говорихме вече на тая тема - че ако намеря кола от Сф ще дойда при вас да я гледате...... но уви няма засега как да се махна моята кола..... има и още 1-2 оферти от ЮнуионАуто, ама да видим и там кво ще стане. Иначе има една в мобилето от 1-ви собственик - но един път говорихме и после спря да си дига телефона.

Оставил съм си като се прибера в Бургас за отпуска да отида да видя и една в автокъща там, но на снимката си личи, че е милионник.

Продължавам да се оглеждам но да видим

Stoyan Georgiev
18-07-2011, 11:57
пиши ми на лично, да дойда с теб да я видим тази в бургас - поне знам какво да й гледам горе-долу :)

ако нямаш нищо против естествено

daskaloff
18-07-2011, 15:37
Няма никакъв проблем, даже ще се радвам....... но тя е за най-най краен случай - че изглеща много изтормозена по снимките......

Stoyan Georgiev
18-07-2011, 16:39
оки :)