PDA

View Full Version : Дойде края на Алфа 159



DJraceman
10-07-2011, 14:54
Както става ясно от 08.07.2011 Алфа ромео 159 вече няма да може да бъде поръчвана в Англия а скоро и в цяла Европа. Очаква се до края на годинатс да бъде показана новата Джулия. Повече информация можете да намерите тук http://europeancarnews.com/2011/07/07/alfa-to-stop-taking-orders-for-the-159/#more-1108

alfangelo
10-07-2011, 23:59
по цитат от
http://carscoop.blogspot.com/2008/08/2011-alfa-romeo-giulia-new-name-and.html


Unfortunately, Alfa won’t be reviving the original Giulia’s rear-wheel-drive layout as the Italian sedan will be based on a modified version of the Lancia Delta / Fiat Bravo platform. Like the 159, the new Giulia will be offered in front-wheel-drive and all-wheel-drive versions. In terms of styling, Quattroruote’s artists suggest that like the Mito, the Giulia will feature a front end inspired from the 8c Competizione

т.е. предно предаване и край на 6те предни фара, поне по текуща информация.

antonyonkov
11-07-2011, 00:11
Грозноватичка ми е!! /говоря за Джулията :)/

raiders
11-07-2011, 00:55
Време беше, дали Джулията ще е по-добра и по-продаваема ще покаже времето. За мен е важно, че сега цените ще паднат още на 159, а това знаете за нас какво значи :go:

DJraceman
11-07-2011, 10:31
Дали цените на 159ката ще паднат или точно обратното ще тръгнат нагоре е друг въпрос.

Stoyan Georgiev
11-07-2011, 11:40
шансът да тръгнат нагоре е някъде в околността на нулата :)

RPWWD
12-07-2011, 13:31
Грозноватичка ми е!! /говоря за Джулията :)/

Е, онова на картинката е просто 159 с поставени чрез фотошоп предница на МиТо и стопове на Жулиета, дълбоко се съмнявам, че оригиналът ще изглежда така. Поне на мен, от всички модели на компанията досега 159 ми допада най-много визуално и съжалявам, че я спират след само 6 години производство да не говорим, че не е хубаво да има "дупки" във времето между 2 модела.

morfius
12-07-2011, 14:08
Дам... Жулия още не е слязла от чертножната дъска, а спират 159.
Понякога им се чудя на логиката, но пък може и новите двигатели и козметични промени да не са довели до ръст в продажбите, та за това да дърпат шалтера.

Mury
12-07-2011, 16:30
Дам... Жулия още не е слязла от чертножната дъска, а спират 159.
Понякога им се чудя на логиката, но пък може и новите двигатели и козметични промени да не са довели до ръст в продажбите, та за това да дърпат шалтера.

При тия цени бате,няма как да има ръст в продажбите,сори ма базова 159-ка е над 50 000 лв.:locked::locked::locked:

RPWWD
13-07-2011, 01:54
При тия цени бате,няма как да има ръст в продажбите,сори ма базова 159-ка е над 50 000 лв.:locked::locked::locked:

Не е много по-скъпа от 156-цата, която беше в масовият вариант около 23 000 евра чисто нова, пък е много по-хубава. Просто уцелиха по-кофти икономически
момент, за разлика от бума на заплатите и обществените разходи в Европа в периода 1999 - 2003.

Mury
13-07-2011, 07:40
Не е много по-скъпа от 156-цата, която беше в масовият вариант около 23 000 евра чисто нова, пък е много по-хубава. Просто уцелиха по-кофти икономически
момент, за разлика от бума на заплатите и обществените разходи в Европа в периода 1999 - 2003.

Може и да си прав,кофтито е че наистина почват като другите марки,4-5 години на пазара и ае в кофата.Сега се моля да не станат 159-ките повее от гоуфовете,както стана със 156 :sad::sad::sad::sad:

Stoyan Georgiev
13-07-2011, 12:43
Може и да си прав,кофтито е че наистина почват като другите марки,4-5 години на пазара и ае в кофата.Сега се моля да не станат 159-ките повее от гоуфовете,както стана със 156 :sad::sad::sad::sad:

точно това ще се случи

гарантирам ти, че половината форум е наточил зъби и нокти за 159ки на 10 хил. лева и след 1 година ще видиш какво е да караш "уникална масова" кола :)

morfius
13-07-2011, 12:51
Хем искаме да дръпне напред марката, хем да върви на опаки на пазарните тенденции, няма как да стане.
Модели вече се сменят на 5 години... искаме не искаме, реалност.
Е не са станали 156 повече от вагените, хайде стига... че станаха масови станаха, ама на всяка 156 виждам по 10 - 20 вагена... това, че ние тука си точим зъбите... още не променя нагласите у нас, поне 10 години има да минат за да се поразсее мита за здравия и евтин немски варел.
И 159 ще се масовизира, нормално... все пак не е Ферари.

infernus
13-07-2011, 13:10
И няма и как да се продава тази кола в момента се предлага с 2 мотора...

Stoyan Georgiev
13-07-2011, 13:50
в един момент се предлагаше с 2 дизела и 3 бензина - повече от достатъчно

виж всички други оборотни марки с колко си ги продават ;)

dilian alfa gtv
13-07-2011, 14:08
в един момент се предлагаше с 2 дизела и 3 бензина - повече от достатъчно

виж всички други оборотни марки с колко си ги продават ;)

Мисля че във момента предлага цялата база двигатели EURO 4 също и двата нови мотора ЕURO 5 или старите мотори са вече във историята,защото скоро гледах какво предлагат.

Stoyan Georgiev
13-07-2011, 14:28
по едно време ги продаваха дори всичките

1.9 jtdm 8v

1.9 jtdm 16v

2.0 jtdm

2.4 jtdm

1.75 tbi

1.8 jts

2.2 jts

3.2 jts


като цяло не е кой знае колко зле като разнообразие, а ?

alfageorgi
13-07-2011, 14:52
Спокойно бе момчета.159-те ще станат относително масови най-рано след поне 3 години в България.Просто никой тук не дава 10 и повече хиляди за италианска кола.Аз лично карам моята от вече 2 години и все така си се кефя като минавайки по улиците маса хора си чупят вратовете и цъкат , нещо което не става и с най-последните модели аудита , БМВ и разни други немски каски.Просто колата е уникална и ще си остане такава защото красотата няма възраст.

Stoyan Georgiev
13-07-2011, 15:01
ти ко щеш вярвай, година година и половина - да падне на 10 хилядарки 6-7 годишните 159ки и гледай как ще се навъдят като 156ци :)

dilian alfa gtv
13-07-2011, 15:07
ти ко щеш вярвай, година година и половина - да падне на 10 хилядарки 6-7 годишните 159ки и гледай как ще се навъдят като 156ци :)

Не е сигурно да ти кажа,защото 156-ците станаха масови след като цената им падна под 5000лв да не кажа под 4х лв и когато прехвърлиха 10год иначе и преди това ги имаше ,но не както през 2010-11год

stelt
13-07-2011, 15:08
ти ко щеш вярвай, година година и половина - да падне на 10 хилядарки 6-7 годишните 159ки и гледай как ще се навъдят като 156ци :)


Мисля, че ентусиазма на бъдещите купувачи на втора употреба 159 бързо ще бъде охладен, защото истината е - че нямаме пари.
А за кола от този клас, която за 6-7 години е изстискана до краен предел, не ми се мисли какви цифри ще са нужни за продължаване на реалната и експлоатация.

alfageorgi
13-07-2011, 15:19
ти ко щеш вярвай, година година и половина - да падне на 10 хилядарки 6-7 годишните 159ки и гледай как ще се навъдят като 156ци :)

Абсурд е тая цена дето я говориш да е след 2 години за нормална 159-ка в движение, която не е блъскана и сглобявана след това в гараж по трудово обучение. Средната обезценка е 2000лв. годишно така , че най-рано след 3 години цената ще падне под 10000лв.Тия 159-ки които които в момента са под 16000лв едва ли е нужно да обяснявам колко трябва да налееш , че да ги подкараш без притеснения.

DJraceman
13-07-2011, 15:51
Подкрепям казаното от колегата 159 под 10,000 скоро няма да има или ако има няма да е читава.

raiders
13-07-2011, 17:39
Ако сега купувам 159 ще дам ~15 000лв. и гарантирам, че колата ще е нормална. Това някой да каже дайте 22 000лв. и тогава ще сте сигурни е меко казано не сериозно.

Пазара и цените на 159 са такива, а високите и нереални суми всики преценява дали да ги плати.

Реалноста е това, при излизането на Джилия очаквам още малко обезценяване, а след ~2г. 10 000лв. ще е даже нормална цена за 159. Не знам колко 156 и 159 са произведени, но определено се продават много малко 159.

Дали в бъдеще цената ще е единствен фактор за покупката на една кола може и да се промени, но марки и модели доста.

Mury
13-07-2011, 21:29
Ако сега купувам 159 ще дам ~15 000лв. и гарантирам, че колата ще е нормална. Това някой да каже дайте 22 000лв. и тогава ще сте сигурни е меко казано не сериозно.

Пазара и цените на 159 са такива, а високите и нереални суми всики преценява дали да ги плати.

Реалноста е това, при излизането на Джилия очаквам още малко обезценяване, а след ~2г. 10 000лв. ще е даже нормална цена за 159. Не знам колко 156 и 159 са произведени, но определено се продават много малко 159.

Дали в бъдеще цената ще е единствен фактор за покупката на една кола може и да се промени, но марки и модели доста.

Не си прав бате,за 15 000 лв.няма хубава кола,повярвай ми,идвали са 3-4 такива фет ги продават за тези пари,еми да ти кажа-големи кенефи са :innocent::innocent::innocent::innocent::innocent:

bager
14-07-2011, 00:44
Добре, пичове, кажете честно- кой от вас като си е купувал колата е мислил за обезценяването на модела, както са и всички модели от новото време на марката всъщност?
Баси в тая кола няма и никога не е имало разум! Това е болест.
Това е един от най-добрите дизайни на "новото време", никак нелоша технология, съчетана с невероятна сигурност и стабиност на пътя.
Ще се кефя на колата, докато не направят нещо по-добро, майната и на цената!

п.п. За протокола, през 2006-та дадох 12 000 лв за 156-цата и не съм съжалил, и за миг даже!
Ако чакаш това дето те кефи, да стане без пари за да си го купиш, означава две неща: или не можеш да си го позволиш(мамка му, знам какво е), или ако можеш- не ти стиска, т.е. не си "достатъчно" фен!
Както и да е, надявам се за Джулия-та да съм пораснал за нова! Ако не- здраве....и наздраве!

georgyg
14-07-2011, 01:17
Не си прав бате,за 15 000 лв.няма хубава кола,повярвай ми,идвали са 3-4 такива фет ги продават за тези пари,еми да ти кажа-големи кенефи са :innocent::innocent::innocent::innocent::innocent:

Много ми е интересно, ти твоята за колко пари си я взел?

И аз съм на мнение, че колите няма да поскъпват и е нормално като мине модела 4-5 години просто да се е обезценил до към 30% от първоначалната стойност. Само малолитражките не се обезценяват толкова бързо, просто защото хората ги продават след 5 година, а не на 1,2 или 3 години.
Взимаш една скъпа кола (55-60 000) и за две години е най много на 40 000лв, просто защото е излезнал фейслифт или нов модел и цената е паднала с 10-15%.
Аз лично съм почти сигурен, че моята следваща кола ще е 159, просто е уникална и изобщо не ми дреме после за колко ще се продаде, то все едно да продам сега моята :duel:

dilian alfa gtv
14-07-2011, 05:35
Добре, пичове, кажете честно- кой от вас като си е купувал колата е мислил за обезценяването на модела, както са и всички модели от новото време на марката всъщност?
Баси в тая кола няма и никога не е имало разум! Това е болест.
Това е един от най-добрите дизайни на "новото време", никак нелоша технология, съчетана с невероятна сигурност и стабиност на пътя.
Ще се кефя на колата, докато не направят нещо по-добро, майната и на цената!

п.п. За протокола, през 2006-та дадох 12 000 лв за 156-цата и не съм съжалил, и за миг даже!
Ако чакаш това дето те кефи, да стане без пари за да си го купиш, означава две неща: или не можеш да си го позволиш(мамка му, знам какво е), или ако можеш- не ти стиска, т.е. не си "достатъчно" фен!
Както и да е, надявам се за Джулия-та да съм пораснал за нова! Ако не- здраве....и наздраве!


Точно колегата го казва много правилно ,че на никой тук не му е пукало за цената на 159 след 4 год примерно ,а само е чакал да му се отдаде възможност да е притежава и веднага е скочил във без много да му мисли.
Това със цената след време или за какво ще може да е бартероса и евентуално доплатят би го мислил само един автоджамбазин който вижда купчина ламарина и се чуди как да изкара пари от нея или да я манипулира и набута на някой,така че спора е излишен защото аз не виждам подобни хора тук,а че се обезценява то е ясно и разисквано над 100 пъти със примери:

A6 чисто нова около 100х.лв след 5 год около 25х.лв максимум така и със 159.
Аз лично не ми дреме колко ще струва след време защото още не съм се нарадвал на колата и не ми дреме не смятам да продавам,така че като му дойде времето ще търсим цена,и пак всичко зависи от годината на колата ,пробега и състоянието във което е успял да я опази собственика,а хубавите коли се продават и на добра цена това е ясно.

Т

RPWWD
14-07-2011, 09:22
Взимаш една скъпа кола (55-60 000) и за две години е най много на 40 000лв, просто защото е излезнал фейслифт или нов модел и цената е паднала с 10-15%.

Цената на въпросната кола е паднала с 20 % от момента на напускане на шоурума, а след въпросните 2 години в най-добрият случай обезценката вече е 40 %. Това е независимо от марката а фактът, че ние сме бедна нация изобщо не прави колите по 55 - 60 000 лева скъпи. Скъпи са тия около 100-те бона и нагоре, тия по 50-60 хиляди са среден клас автомобили.

DJraceman
14-07-2011, 10:59
Тук не съм съгласен със никой по темата няколко неща бих искал да кажа:

1. Винаги когато съм купувал кола съм си давал точна представа след 3-4 години какво ще правя със нея как тя ще бъде подържана и каква би била реалната и цена след това. Всеки трябва според мен да цени парите защото трудно се изкарват.

2. Подръжката на дадена кола, аз мога да Ви кажа, че тя играе много важна роля в покупко/продажбата на даден автомобил (хора в форума знаят как си подържам колите). Защото има купувачи и това са вече все повече хора които предпочитат да дадат повечко но да вземат запазена кола защото може би нямат достатъчно за нова, точно поради същата причина от точка 1 ценят си средствата.

3. Колата която продадох преди да взема 159ката беше на малко повече от 3 год. но перфектна без една драскотина и без едно петно в салона. Да цената беше висока но за всичко си има клиенти, дойде един симпатичен човек които не я беше виждал (синът му я видя преди него) още като я видя каза, че е като чисто нова. Закарахме я в сервиза за проверка човека си ми я плати и е страшно доволен. Само да кажа, че за 3 години от нова до момента на продажба цената беше намалена с 15,000 лева.

4. За интерес проверете колко струват частите на 159ката и нека да престанем с теорията как ще станат много евтини. Да може би за 10,000 ще се намери кола но след това ще трябва да се дадат още 8000-10000 за да стане тя нормална,и после ще има коментари Италианските коли били боклуци.

code
14-07-2011, 12:04
Края на 159 в ЕU началото в BG :crazy:

Mury
14-07-2011, 13:09
Много ми е интересно, ти твоята за колко пари си я взел?

И аз съм на мнение, че колите няма да поскъпват и е нормално като мине модела 4-5 години просто да се е обезценил до към 30% от първоначалната стойност. Само малолитражките не се обезценяват толкова бързо, просто защото хората ги продават след 5 година, а не на 1,2 или 3 години.
Взимаш една скъпа кола (55-60 000) и за две години е най много на 40 000лв, просто защото е излезнал фейслифт или нов модел и цената е паднала с 10-15%.
Аз лично съм почти сигурен, че моята следваща кола ще е 159, просто е уникална и изобщо не ми дреме после за колко ще се продаде, то все едно да продам сега моята :duel:

Моята кола си беше в сложна схема,с една думана уникална цена за времето и цените на пазара тогава,няма значение за колко съм я купил,просто ми трябваха 5 мин.размисъл за тези неща за които говори Иво,подръжка и други простотии и се реших на мига.:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
Болеста си е болест,както казва Ники,всеки си има глава на раменете и решава,дали е за него тази кола или не,друг е въпроса че аз не мислих въобще,просто без да казвам нищо за колата на Бобо,го заведох да я види,и неговите думи бяха,-"кво ме водиш да я гледам бе тикво,взимай я без да мислиш":crazy::crazy::crazy::crazy:


П.С.До ден днешен,след 1.5 години,всеки път като я погледна и сърцето ми се разтуптява,не ме интересува въобще колко струва в момента,нито след 2 години,мисля да си я покарам още доста.Колегите ми ме бъзикат че карам Опелче,ма на мен ми дреме,просто поведението на самата кола и удоволствието което доставя дори само като седнеш в нея са уникални.

dilian alfa gtv
14-07-2011, 13:59
Моята кола си беше в сложна схема,с една думана уникална цена за времето и цените на пазара тогава,няма значение за колко съм я купил,просто ми трябваха 5 мин.размисъл за тези неща за които говори Иво,подръжка и други простотии и се реших на мига.:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
Болеста си е болест,както казва Ники,всеки си има глава на раменете и решава,дали е за него тази кола или не,друг е въпроса че аз не мислих въобще,просто без да казвам нищо за колата на Бобо,го заведох да я види,и неговите думи бяха,-"кво ме водиш да я гледам бе тикво,взимай я без да мислиш":crazy::crazy::crazy::crazy:


П.С.До ден днешен,след 1.5 години,всеки път като я погледна и сърцето ми се разтуптява,не ме интересува въобще колко струва в момента,нито след 2 години,мисля да си я покарам още доста.Колегите ми ме бъзикат че карам Опелче,ма на мен ми дреме,просто поведението на самата кола и удоволствието което доставя дори само като седнеш в нея са уникални.

Мойта също е взех доста на сметка -купих е 2009 ,а колата е регистирана 08" беше на 30 000км,аз лично имах време за размисъл ,но единствено се двуомях защото исках 1.8 tbi Ti и мотора трябваше да го пуснат всеки момент,но цената на колата беше много изгодна и това ме съблазни и я капарирах дори без оглед ,само от 4 снимки и не съжелявам изобщо и мисля да е карам още доста,а и колата си е ниво HIGH със кожа ,BOSE и т.н,като цяло не е това което изках точно ,но пак е доволно а и парите са съвсем други.
Относно това дали караме опел ,едва ли няма нищо общо като цяло ,за двигатела всички знаем че се монтира във опел,но двигателя си е на фиат и е най сполучливия 1.9 ЖТДм.
Пък каквото и да казват хората на мен не ми дреме колата ми дава предостатъчно,от това което се изисква за кола от този клас,където сравнена със 10 автомобила във същия клас не можаха да стигнат нейните постижения.

Stoyan Georgiev
14-07-2011, 22:22
ама хора, аз колата си я харесвам безкрайно много :)

да не би да решихте друго яче ?

просто съм реалист, че ще вкарат супурнайсе хиляди таралясника и всеки полуидиот ще се втурне да купува такава, щото са много лачени... ;)


mark my words както викат по американски ;) :indian:

tanatos
14-07-2011, 22:31
Нали знаеш, че нашето гардже най-джиджаното. Не след 2 след по малко от година ще има цени от порядъка на 12-15 000. Ще се напълни защото е красива кола, нормално. И с пишман сервизи ще се напълни. Но читавите ще имат повечко работа. Кое му е лошото :)

Stoyan Georgiev
14-07-2011, 22:53
Нали знаеш, че нашето гардже най-джиджаното. Не след 2 след по малко от година ще има цени от порядъка на 12-15 000. Ще се напълни защото е красива кола, нормално. И с пишман сервизи ще се напълни. Но читавите ще имат повечко работа. Кое му е лошото :)

всички са доволни, харабия !

тамън да вкарат някоя 3.2 q4 за 20 бонака и да я отнасям !

tanatos
14-07-2011, 22:57
И да и боднеш едно газово и ша станеш царя. Дай 20 бона и щи дам рейнджа ма немам газово. :P

Stoyan Georgiev
14-07-2011, 23:09
веднага ти бартеросвам 159ката , навитак ? :D

за да направя офертата още по-изкушаваща ще ти оставя и един диск "100 MP3 Kючеци" с оригиналната опаковка ! (истински купен диск - за 3 лв !)


ПП: бъзикам се , знам отговора ;D

tanatos
14-07-2011, 23:27
Въх маняк са ма караш да са замислям.Акотуриш и "да бест-а" на Весна Змиянац, Шабан Шаулич и Лепа Брена можем да измислим врътка :)

Ако ще правим бартер предпочитам за Авенсиса :)

Stoyan Georgiev
14-07-2011, 23:30
авенсиса - без дискове обаче ?

tanatos
14-07-2011, 23:33
А тасовете???

Кой е модератора в тоя раздел да ни изтрие тъпотиите :)

Stoyan Georgiev
14-07-2011, 23:36
авенсиса е с лети 17ки бе , ко знайш ти ?

tanatos
14-07-2011, 23:38
Ааа щом е тъй, ще ти го дам с пълен резервоар, че да може поне от Варна до Обзор да стигнеш. На байра преди Лук ойл-а ще ти светне лампата :)

boian
15-07-2011, 13:43
всички са доволни, харабия !

тамън да вкарат някоя 3.2 q4 за 20 бонака и да я отнасям !
Да ти продам мойта за 25, кво ще чакаш тепърва да вкарат:cheers:

RPWWD
15-07-2011, 13:58
4. За интерес проверете колко струват частите на 159ката и нека да престанем с теорията как ще станат много евтини.

Първо, частите също поевтиняват, второ цената на поддръжката само дърпа цената на колата надолу - например 166-ци от първите години на производство има и по 3000 вече, но това далеч не прави поддръжката им евтина. Скоро ми разказваха за един пич, който си купил Ауди А8 4,2 бензин, автоматик от първият модел за 8 000 лева. Първо сменял валове, щото нещо се прецакали, после скоростната кутия и някои други дреболии, и колата станала 16 000 :BIGsmile: Сега стояла в двора му и не се карала... Колкото е по-скъпа поддръжката на една кола, толкова по-бързо и пада цената, затова малолитражките се обезценяват най-бавно.

antonyonkov
15-07-2011, 14:14
Да ти продам мойта за 25, кво ще чакаш тепърва да вкарат:cheers:
Караш ме да се замислям!!

dilian alfa gtv
15-07-2011, 14:43
Какво ви прихваща ще продавате колите ли..!?

boian
15-07-2011, 14:54
Много ниска, зимата е кошмар. Ще търся нещо по- високо /харесвам Инфинити ФХ 35 например/. Кросвагона е с малък багажник, иначе..... Оспамих темата, извинявайте!

antonyonkov
15-07-2011, 17:12
Какво ви прихваща ще продавате колите ли..!?

Може да направим бартер, моята е по висока, а мен ме кефи неговата каква е ниска. А и 3 години вече карам дизел, ще ми е интересно да пробвам как върви бензина.

dilian alfa gtv
15-07-2011, 17:19
Много ниска, зимата е кошмар. Ще търся нещо по- високо /харесвам Инфинити ФХ 35 например/. Кросвагона е с малък багажник, иначе..... Оспамих темата, извинявайте!

Аз пък се оглеждам за подобна екзотика само че е Нисан Мурано,но алфата ще си я оставя....малко оспамихме вярно..!?

Stoyan Georgiev
15-07-2011, 18:01
Да ти продам мойта за 25, кво ще чакаш тепърва да вкарат:cheers:

20!

tanatos
15-07-2011, 19:48
20!

Голяма циганка си еййййй.

Инфинитито и Мураното са много хубави возила и доста здрави и усточиви. Все още май не са плъзнали така масово като 159тките по улиците :) А пък и звука им няма нищо общо с този на 3,2 алфата.

boian
15-07-2011, 20:14
20!

Догодина може

Stoyan Georgiev
15-07-2011, 22:53
Догодина може

:thumbup:

siniqtzmey
25-08-2011, 20:38
Краят на производството на Alfa Romeo 159 (www.italiaspeed.com/2011/cars/alfa_romeo/08/159/1508.html)

fred
27-08-2011, 20:30
Това ще си остане един от най красивите модели на Алфа, поне до момента

ldv6
01-09-2011, 16:10
http://www.alfaromeo.com/carconfigurator/UK/159/index.htm


Все още може да се поръчва в Англия...

nicola 59
01-09-2011, 23:48
Дали цените на 159ката ще паднат или точно обратното ще тръгнат нагоре е друг въпрос.

Колега говори се за Алфа Ромео ,а не за Бентлеи савсем скоро 159тия цепец ще е за дребни пари.

alfageorgi
02-09-2011, 00:23
Колега говори се за Алфа Ромео ,а не за Бентлеи савсем скоро 159тия цепец ще е за дребни пари.

Дай боже !!! Ще си купя още една само , че турбобензин ей така за събота и неделя , да си раздвижвам кръвообръщението:scherzkeks:

bager
02-09-2011, 10:46
Дай боже !!! Ще си купя още една само , че турбобензин ей така за събота и неделя , да си раздвижвам кръвообръщението:scherzkeks:

И аз ще си взема още една, но ще имплантирам под капака един Арезе мотор, ако е възможно де :) !
Тогава кефа ще е пълен!

Mury
02-09-2011, 11:28
И аз ще си взема още една, но ще имплантирам под капака един Арезе мотор, ако е възможно де :) !
Тогава кефа ще е пълен!

Ех ако имаше такива,въобще нямаше да мисля за дизел :heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry:

bager
02-09-2011, 11:43
Ех ако имаше такива,въобще нямаше да мисля за дизел :heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry:

Има бе, в 166, в GTV един V6 3.0 не вярвам да не може да се забие на 159-ката!

ivan_enchev
02-09-2011, 12:09
Може и да си прав,кофтито е че наистина почват като другите марки,4-5 години на пазара и ае в кофата.Сега се моля да не станат 159-ките повее от гоуфовете,както стана със 156 :sad::sad::sad::sad:
Е и какво му е лошото да се кара масово 159 ???

Bobo
02-09-2011, 21:25
Е и какво му е лошото да се кара масово 159 ???

Лошото е че се появяват повече алфаджий отколкото алфисти е тва е ;)

DJraceman
03-09-2011, 00:50
Подкрепям :thumbup:

Stoyan Georgiev
03-09-2011, 02:12
Лошото е че се появяват повече алфаджий отколкото алфисти е тва е ;)

точно...

съмнява ме евтините цени на 159ките да напълни улиците с хора, които се заглеждат след всяка алфа (като мен) ...


някак си си представям, че ще са повечко хора, които са решили, че ще се сдобият с ефтина "цайфена" кола - изгодна позьорщина...

RPWWD
03-09-2011, 02:19
Бе, като слушам кви са цифрите за съединители, маховици, дискове, носачи, и дори консумативи като накладки хич не ми се вЕрва да се напълни със 159-ки на всеки светофар ;-)

Mury
03-09-2011, 08:17
Бе, като слушам кви са цифрите за съединители, маховици, дискове, носачи, и дори консумативи като накладки хич не ми се вЕрва да се напълни със 159-ки на всеки светофар ;-)

Е какви са цените бре човек,съвсем нормални,все пак няма да слушаш цените на Аотоиталия,там е по 2,даже някои и по 3.Всичко се намира на сносни цени,малко повече от 156,но здравината е класи отгоре. :tongue2::tongue2::tongue2::tongue2::tongue2:

Alegron
03-09-2011, 11:26
Незнам, но търсейки хубава и добре поддържана 159-ка в продажба, така и не намирам. Повечето от колите в обявите са в ужасно състояние. Така че пазете и поддържайте добре колите си :)

RPWWD
03-09-2011, 13:55
Е какви са цените бре човек,съвсем нормални,все пак няма да слушаш цените на Аотоиталия,там е по 2,даже някои и по 3.Всичко се намира на сносни цени,малко повече от 156,но здравината е класи отгоре. :tongue2::tongue2::tongue2::tongue2::tongue2:

Е добре, колко струва маховика на 115 коньовото ЖеТеДе и на твоята 159 М-джет? Не говоря изобщо за пича с 2,4-ката от Варна, който пишеше за 3800 лв. комплект съединител и маховик!?!

Bobo
04-09-2011, 16:08
Е добре, колко струва маховика на 115 коньовото ЖеТеДе и на твоята 159 М-джет? Не говоря изобщо за пича с 2,4-ката от Варна, който пишеше за 3800 лв. комплект съединител и маховик!?!

Ма ти не четеш, по-нагоре съм дал цена за оригинален маховик и съединител и съвсем не е 3800лв ;)

Да не говориме че цената на такъв съединител и маховик е същата и на опел ;)

RPWWD
04-09-2011, 17:54
Ма ти не четеш, по-нагоре съм дал цена за оригинален маховик и съединител и съвсем не е 3800лв ;)

Да не говориме че цената на такъв съединител и маховик е същата и на опел ;)

Да, сега го видях, това е по-поносимо като цени, но дали защото все още е в производство или просто частите и са по-скъпи, от на 156 например, определено няма скоро да е масов автомобил...

Naso
05-09-2011, 12:56
Пичове, вас кой ви излъга, че 159 не е масов модел ? Елате да видите, какво е тука. Само 159ки, некое и друго ГТ да се намира и Митковци и Жужки :) Масови са си по вход и дори не са, ама то това е нормално за най-малкия седан :) Винаги ще е масова кола. Защо една 166 не стана масова ? Щото е Алфа :) Нал, тъй бате Бобо :)


Аз таковата, да оспамя темата :)

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:55 ----------


Ех ако имаше такива,въобще нямаше да мисля за дизел :heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry:

Бате, земи си локомотивче, като мойто :) Колегите пестят от командировки, аз едва смогвам да си избия парите, ама ми е се тая. Газ и на 4та (за повече не стигнаха парите):horror:

SandoOne
05-09-2011, 13:38
До три години ще стане масов модел който и да питам се разправят че много фаща окото отностно модела 6 години не са малко за серийно производство толкова прават и 156 първия фейс .... :)

bager
06-09-2011, 18:37
Пичове, вас кой ви излъга, че 159 не е масов модел ? Елате да видите, какво е тука. Само 159ки, некое и друго ГТ да се намира и Митковци и Жужки :) Масови са си по вход и дори не са, ама то това е нормално за най-малкия седан :) Винаги ще е масова кола. Защо една 166 не стана масова ? Щото е Алфа :) Нал, тъй бате Бобо :)


Аз таковата, да оспамя темата :)

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:55 ----------



Бате, земи си локомотивче, като мойто :) Колегите пестят от командировки, аз едва смогвам да си избия парите, ама ми е се тая. Газ и на 4та (за повече не стигнаха парите):horror:

Насе, 166 не е масова ли? Ти май скоро не си си идвал по нашенско.
Колко бройки има продадени от нея и колко от 159?
166 е точно толкова масова, колкото ще бъде 159 след няколко години. :)

qpwo
06-09-2011, 23:49
Колко бройки има продадени от нея и колко от 159?
:)
За мен това ще има интересен отговор.....:photo:

vlalov
07-09-2011, 11:14
Ми за 159 са около 600 000 бр. За 166 май няма инфо но са повече сякаш :flirt:

Naso
07-09-2011, 13:57
Ми за 159 са около 600 000 бр. За 166 май няма инфо но са повече сякаш :flirt:

Кое те кара да мислиш така ? Това, че ги виждате повече в България (и никъде другаде в Европа), не е причина да са повече. 159 е по-масов, по-достъпен автомобил. Също така е от по-малък и компактен клас. Харчи се повече. Най-малкото помислете, колко 159 са използвани като служебни и колко 166 :)

И за да няма недоразумения - не казвам, че 166 е по-добра... макар на книжка а и според гусин Кларксон...... :flirt:

Stoyan Georgiev
07-09-2011, 22:28
Кое те кара да мислиш така ? Това, че ги виждате повече в България (и никъде другаде в Европа), не е причина да са повече. 159 е по-масов, по-достъпен автомобил. Също така е от по-малък и компактен клас. Харчи се повече. Най-малкото помислете, колко 159 са използвани като служебни и колко 166 :)

И за да няма недоразумения - не казвам, че 166 е по-добра... макар на книжка а и според гусин Кларксон...... :flirt:

гусин кларксън е като фурнаджийска лопата, колкото и да ми е симпатичен и да ме кефи :)

колите са несравними, различни години, различни класове, различно всичко...