PDA

View Full Version : Скоростна кутия алфа 33 (доста модели)



JINXY
18-11-2004, 10:59
:?: Някой има ли инфо защо "хърка" 2 на алфите????
1. Като начало смених пружинният щифт на изходящата ос от скоростната кутия свързващ лоста и това помогма донякъде но.....
2. Премахнах (доколкото е възможно) луфта м/у скоростния лост и вилката към кутията но .... проблема остава.

Та питам някои да е сменял синхронизатори на предавките и да видял ефекта?????????
Или да знае друго решение на проблема?

Angel
18-11-2004, 12:58
четох в ит.статия, че този проблем се решава чак в последните модели на 145/146 с по-дебели пулове. не съм сигурен сигурен в точния превод, италианския ми е хоби.
в друга руска статия пишеше, че ако се правиш на състезател с бързо превключване, бързо стигаш до този проблем.
аз съм свикнал и превключвам без хъркане, но като кара друг, 2-ра и по-рядко 1-ва се обаждат на всяко превключване. След това, макар че съм свикнал и на мен ми хъркат, но след ден пак замлъкват. като че ли нещо вътре се размества и намества

JINXY
18-11-2004, 13:05
Някои да има литература и чертежи на скотостна кутия и заден диференциал Алфа 33 4х4

Kostadin
18-11-2004, 14:34
:?: Някой има ли инфо защо "хърка" 2 на алфите????
1. Като начало смених пружинният щифт на изходящата ос от скоростната кутия свързващ лоста и това помогма донякъде но.....
2. Премахнах (доколкото е възможно) луфта м/у скоростния лост и вилката към кутията но .... проблема остава.

Та питам някои да е сменял синхронизатори на предавките и да видял ефекта?????????
Или да знае друго решение на проблема?
това явление се наблюдава при почти всички 33-ки :wink:
баща ми има 33-ка и положението е същото!!!
според мен това не е болка за умиране и Angel е прав затова, че като и свикнеш ще почнеш да си ги вкарваш добре без да ти хърка :wink:

JINXY
18-11-2004, 14:44
Ами аз одавна съм свикнал, защото тази 33 я карам вече 3 години, а преди нея 2 години имах друга 1.5 4 карборатора- и тя хъркаше, а преди нея баща ми караше Жулиета 1.8 4 карборатора - и тя хъркаше. Та аз опит с Алфите, мисля че имам, но проблема ме дразни. Разглобявал съм почти всичко по 33 без скоростната кутия и затова там нямам опит.......

alf
18-11-2004, 15:12
абе тва 2ра си е характерен проблем за по-старите модели на алфа. на много места пише че е от бързо износващи се синхронизатори а аз съм отварял на алфета скоростите и в интерес на истината точно на 2ра синхр. беше най-зле

alfamilano
18-11-2004, 20:58
А 1 и 3 не хъркат ли? :wink:

п.с. Всичко е въпрос на свикване при мен не хъркат!

Boxer
18-11-2004, 21:37
а някои може ли да каже това ще се махне ли ако си сменя синхроните заштото и при мен е така и много яко ме дразни

Alfamaniak
19-11-2004, 02:15
При моята няма никакав проблем но карах една друга 1.7 4 карбуратора и на нея хъркаше от време на време. Пробваи да я караш с двойно амбриране като превключваш от 1 на 2-ра и като сваляш от 3-та на 2-ра с двойно амбриране и междинна газ ако така не ти хърка мисля че проблема ще е в синхронизаторите. :wink:

Kostadin
19-11-2004, 09:36
При моята няма никакав проблем но карах една друга 1.7 4 карбуратора и на нея хъркаше от време на време. Пробваи да я караш с двойно амбриране като превключваш от 1 на 2-ра и като сваляш от 3-та на 2-ра с двойно амбриране и междинна газ ако така не ти хърка мисля че проблема ще е в синхронизаторите. :wink:
с двоино амбриране и междинна газ проблема изчезва на 100 % :wink:
това съм го пробвал много пъти и го казвам от опит, даже докато карах на баща ми 33-ката винаги така превключвах.

Nikiboy
19-11-2004, 10:11
Пробвали ли сте с добавка за маслото на скоростите?

При повечето коли, за съжаление не сме слагали на Алфа има добър ефект.

JINXY
19-11-2004, 11:22
Какви добавки сте ползвали с успех? Препоръчайте нещо по-сигурно

DodoSport
19-11-2004, 19:19
имам скоростна кутия с кардан ,кутията е в перфектно състояние ако имаш интерес ми пиши