PDA

View Full Version : ТО масла-филтри за 159/Brera



dilian alfa gtv
12-07-2011, 16:42
Пускам тази тема със предложението всеки да сподели следните неща около техническото обслужнане на 159 става въпрос за масла и филтри..!

1.На какъв пробег сменяте маслото на 159 Бензин/Дизел

2.Вид моторно масло:марка,вискозитет,класификатор,цени също за справка и т.н.

3.На какви интервали сменяте филтрите,за масления е ясно,всеки да сподели за:горивен,въздушен и филтър на купето.

4.Марката на филтрите които използвате и цените ако може да направим справка.

Общо взето това е около тази тема, ако може всеки да сподели ще е полезна за напред във времето.
Благодаря предварително на всички колеги отзовали се във темата..!

Mury
13-07-2011, 06:53
1.12-14 000 км. на смяна
2.Selenia WR 5w40
3.Маслен и въздушен с маслото,горивния го смених на 60 000,сега е на 80 000,мисля поне още 10 000 км. да го карам и ще го сменя,поленовия 1 път в годината.
4.Филтрите обикновенно са или Текнеко,или Клиин/в момента за оргинално вграждане и продажба Алфа предлагат Клиин/:innocent::innocent::innocent::innocent::innocent:

dilian alfa gtv
13-07-2011, 08:05
-Маслото сменям на точно 15х км.
-Филтрите до сега ги сменях всичките при всяка смяна на маслото със изключение на филтъра на купето,но сега ми предстои смяна и горивния мисля да го пропусна и да го сменя следващия път или на 30 000км.
-Филтрите които използвам са MANN където масления е 25лв ,а горивния е 160лв:humpx:,за справка на FILTRON е 100лв
-Във момента съм със масло GASTROL EDGE 5W40 -36лв за литър което се води longlife и му дават 30х.км пробег,но аз го сменям на 15х.км.но при следваща смяна мисля да мина на селения WR 5w30 P.E или WR 5W40

DJraceman
13-07-2011, 10:31
Аз на предишната кола и слагах само Motul 300V Power 5W40 маслен филтър K&N и мисля и на Алфата така да постъпя живот и здраве. Много съм доволен от това масло.

Mury
13-07-2011, 20:31
-Маслото сменям на точно 15х км.
-Филтрите до сега ги сменях всичките при всяка смяна на маслото със изключение на филтъра на купето,но сега ми предстои смяна и горивния мисля да го пропусна и да го сменя следващия път или на 30 000км.
-Филтрите които използвам са MANN където масления е 25лв ,а горивния е 160лв:humpx:,за справка на FILTRON е 100лв
-Във момента съм със масло GASTROL EDGE 5W40 -36лв за литър което се води longlife и му дават 30х.км пробег,но аз го сменям на 15х.км.но при следваща смяна мисля да мина на селения WR 5w30 P.E или WR 5W40

Бате за горивния филтър си даваш дамо парите-само да ти метна е Текнекото е 45 лв. в магазина:yes::yes::yes::yes::yes:а нито Ман нито Филтрон са по-добри филтри от Текнеко :innocent::innocent::innocent::innocent:

миро
13-07-2011, 21:58
Малко се изхвърли тука... Текнеко не са лоши, но със сигурност не са по-добри от Манн! Купи си нов Бенц и виж с какви филтри е.

Mury
14-07-2011, 12:14
Малко се изхвърли тука... Текнеко не са лоши, но със сигурност не са по-добри от Манн! Купи си нов Бенц и виж с какви филтри е.

Може,ти в тази област си по навътре,ама разликата в цената за мен не си заслужава,докато горивата ни са лайно,няма смисъл

dilian alfa gtv
14-07-2011, 12:31
Бате за горивния филтър си даваш дамо парите-само да ти метна е Текнекото е 45 лв. в магазина:yes::yes::yes::yes::yes:а нито Ман нито Филтрон са по-добри филтри от Текнеко :innocent::innocent::innocent::innocent:
Според мен каквато и марка да са филтрите,не е кой знае какво значение все филтър важното е да се сменят на време и няма проблеми.
По принцип че има разлика между тях е ясно,но не е фатално да сложиш FILTRON примерно вместо MANN.
Аз лично горивния тази смяна ще го пропусна,иначе от както е купена колата е сменян на всяка смяна на масло на 15х.км -4 смени на масло имам сега предстои 5-та.

Mury
14-07-2011, 12:57
Според мен каквато и марка да са филтрите,не е кой знае какво значение все филтър важното е да се сменят на време и няма проблеми.
По принцип че има разлика между тях е ясно,но не е фатално да сложиш FILTRON примерно вместо MANN.
Аз лично горивния тази смяна ще го пропусна,иначе от както е купена колата е сменян на всяка смяна на масло на 15х.км -4 смени на масло имам сега предстои 5-та.

Затова ти казвам,следващия път си вземи Текнеко,цената му е доста надолу:roll2::roll2::roll2::roll2:

dilian alfa gtv
14-07-2011, 13:12
Затова ти казвам,следващия път си вземи Текнеко,цената му е доста надолу:roll2::roll2::roll2::roll2:
Аз във момента съм с такъв горивен филтър,но умувах дали да го сменя пак и оглеждах цените,наистина не си струва тя разликата във цената точно колкото ти струва маслото.
Маслен вече си приготвих на MANN-25лв ,ще сменя и въздушния но манн не предлагат такъв и ще видя какъв ще взема.
Реших и за маслото ще сложа селения wr 5w40 отказвам се от wr 5w30 p.e защото според мен е излишно дават го със класификатор С2 ,а за нашия мотор С3 e достатъчен или ACEA B4,според мен това масло е за коли със DPF,но покриващи нормата EURO5.

Mury
14-07-2011, 14:08
Аз във момента съм с такъв горивен филтър,но умувах дали да го сменя пак и оглеждах цените,наистина не си струва тя разликата във цената точно колкото ти струва маслото.
Маслен вече си приготвих на MANN-25лв ,ще сменя и въздушния но манн не предлагат такъв и ще видя какъв ще взема.
Реших и за маслото ще сложа селения wr 5w40 отказвам се от wr 5w30 p.e защото според мен е излишно дават го със класификатор С2 ,а за нашия мотор С3 e достатъчен или ACEA B4,според мен това масло е за коли със DPF,но покриващи нормата EURO5.

Шса сетиш за маслото,аз отдавна го казах това,но в една друга тема,после стана спор и аз спрях да пиша там,за наще коли си е 5в40 :crazy::crazy::crazy::crazy:

dilian alfa gtv
14-07-2011, 14:42
Шса сетиш за маслото,аз отдавна го казах това,но в една друга тема,после стана спор и аз спрях да пиша там,за наще коли си е 5в40 :crazy::crazy::crazy::crazy:
Аз си мисля че не е за предпочитане даже за DPF на EURO 4 от информацията която посъбрах ,не е за друго но просто ми стана любопитно и реших да се поразровя,разликата е че нашия DPF e със други норми а маслото е разработено за EURO 5 ,маслото е клас С2 който покрива много ниско ниво на пепел и защитава филтъра за твърди частици,на EURO 4 e достатъчно маслото да покрива клас С3.
По принцип MURY няма какво да се тревожи за тези класове свързани със DPF защото си го държи на топло във мазата.
Аз обаче не смятам да го махам и гледам да го запазя ефективен максимално дълго защото ми е много приятно като не усещам и грам полъх на нафта дори като стоя зад колата,ако беше бензин е друга работа него си го дишам със удоволствие.:roll2:

п.п Верно имаше спор за маслата във другата тема ,но излезе прав ,а нали и затова е този форум все умни глави да поспорим че накрая да стигнем до верния отговор.

kgs159
15-07-2011, 00:35
Масло SELENIA WR 5W40 смяна 18-20000км,филтър маслен оргинален MANN,горивен UFI ONE1 130-140ЛВ последните 2 смени TEKNEKO перфектен 40-50лв няма проблеми,въздушен TEKNEKO,купе DELFI .Всичко сменям заедно с маслото.Според мен смяната на горивния и на купето е препорачителна на всеки 20000км с оглед на качеството на дизела и въздуха.Колата я карам 5 год. само със скъпия OMW дизел.

antonyonkov
15-07-2011, 13:24
Чета ви постовете и се чудя не сменяте ли маслото на прекалено много километри. Аз лично чукна ли 10 000 и веднага го сменям, заедно със съпътстващите му неща, а и знам, че така е най-добре за колата.
Много ме кефи, като го сменя, някак си колата започва да върви още по-гладко /а може и да си внушавам/.

ЗМЕЯ!
17-07-2011, 21:11
Масло: Selenia WR 5W40 (на 15K. требе да е вънка)
Маслен,въдушен,поленов MANN - общо 40 кинта.
Горивен Techneco - 39 лв. (през смяна)

Casamia
18-07-2011, 12:07
Ето един съветник за масла (http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=advanced_search_by_car_result&brand=1&model=11&engine=&x=30&y=8). Тези всичките са за 159, само вкарвате двигателя и трябва да излезнат подходящи масла.

simich
18-07-2011, 13:15
1.околу 10000 км. на смяна планирам да биде, макар до сега сам го сменил 3пати, двапати е ставено 5W 40, i и сега на 17000км си ставих 5W 30.
2.Selenia WR 5w30 P.E. (купих го од Солун за 22.5ЕУ - 2L)
3.Маслен и въздушен с маслото,горивния још не ми сменен, имам 17000км и ми рекоа дека ше го сменат на 30000км, поленовия 1 път в годината.
4.Филтрите незнам која марка са (мисла че стават само оригиналните, имам гаранционо до февруари 2012, после ше ја мисла каква марка да бидат)
Поздрави!

dilian alfa gtv
17-08-2011, 16:07
На какъв интервал сменяте хидравлична и спирачна течност,че ще обслужвам колата и се замислям нещо и за тях.:idea2:

Mury
17-08-2011, 16:20
На какъв интервал сменяте хидравлична и спирачна течност,че ще обслужвам колата и се замислям нещо и за тях.:idea2:

Да ти кажа,мойте още не се сменяни,за хидравликата е ясно че ще е наесен,като рециклирам рейката,но за спирачната трябва да помисля и аз :shock::shock::shock::shock:

dilian alfa gtv
17-08-2011, 16:36
Да ти кажа,мойте още не се сменяни,за хидравликата е ясно че ще е наесен,като рециклирам рейката,но за спирачната трябва да помисля и аз :shock::shock::shock::shock:

Мойте също не са сменяни 3год и 75х км и затова се замислям и без това ще сменям масла/филтри,също и за антифриза се чудя и него да го сменя срещу зимата.

Моята рейка още не мръднала поне не съм усетил такива симптоми от описаните тук във раздела,но кажи на кратко и ясно ако може на Л.С за това което се усеща при теб и се налага да я рециклираш,защото имам един друг проблем но не е свързан със нея според мен.

Mury
18-08-2011, 11:44
Мойте също не са сменяни 3год и 75х км и затова се замислям и без това ще сменям масла/филтри,също и за антифриза се чудя и него да го сменя срещу зимата.

Моята рейка още не мръднала поне не съм усетил такива симптоми от описаните тук във раздела,но кажи на кратко и ясно ако може на Л.С за това което се усеща при теб и се налага да я рециклираш,защото имам един друг проблем но не е свързан със нея според мен.

Аз си знам отдавна че е за рециклиране,просто е разбит дългия прът,даже знам защо се разбива,и мисля да пдобря нещо в тази насока,да видим дали ще има резултат :wow::wow::wow::wow::wow:иначе има симптоми,като съвсем леко почукване при преминаване през неравности :metal::metal::metal:

bouncer
18-08-2011, 12:05
и при мен го има това. Освен това има и много странно тропане отзад от дясно.

Stoyan Georgiev
18-08-2011, 12:08
и при мен го има това. Освен това има и много странно тропане отзад от дясно.

и аз я имам тая красота обаче не е от окачването определено, някъде във вратата или багажника е на мойта

едно глухо тропане при по-ситни неравности - подозирам че е от заключващите механизми на десните врати, които благодарение на хора свикнали с трудно затварящи се врати са на сол...

bouncer
18-08-2011, 12:15
Мда, преглед на окачването показа, че не е от там проблема. Слухтях и рових като идиот един ден и не мога да разбера от къде е. ПОДЛУДЯВА ме този звук!

Mury
18-08-2011, 12:18
Мда, преглед на окачването показа, че не е от там проблема. Слухтях и рових като идиот един ден и не мога да разбера от къде е. ПОДЛУДЯВА ме този звук!

Споко ще става все по-зле,зимата е направо влудяващо,аз вече почти 2 години немога да го открия,какво ли не съм разглобявал-врати,колонки,багажник,настройка брави, друго не се сещам :drool::drool::drool::drool:

Stoyan Georgiev
18-08-2011, 12:22
Мда, преглед на окачването показа, че не е от там проблема. Слухтях и рових като идиот един ден и не мога да разбера от къде е. ПОДЛУДЯВА ме този звук!

с вратите са се осрали, убеден съм, че са с половин или един милиметър по-тесни отколкото трябва и съответно хлоптят в уплътненията си, от там и се опъва повече заключващия меганизъм и става пастет работата

досега съм си разглабял/отварял 3 пъти шофьорската врата, защото се разкача нещо вътре и почва да ми трака

последния път 1 болт се беше развил и беше паднал във основата на врата , като втория болт, който държеше същата част почти се беше развил

като резултат от това при всяка леко по-рязка промяна на посоката или по-бързо тръгване/спиране се чуваше едно чаткане, което ме изкарваше от равновесие направo :X


също като с капака на седана - има изместване от около 2-3 мм

ако се не се натисне до долу плътно фаровете се разминават.

от друга страна ако се затвори плътно до долу линията над фаровете и горната линия на капака се разминават...

абе въобще много грозна грешка...

dilian alfa gtv
18-08-2011, 13:06
Споко ще става все по-зле,зимата е направо влудяващо,аз вече почти 2 години немога да го открия,какво ли не съм разглобявал-врати,колонки,багажник,настройка брави, друго не се сещам :drool::drool::drool::drool:

При мен също го има това почукване отзад във дясно при малки неравности много е дразнещо,но симтоми от към рейката още няма да не чува дявола.

Красимир
18-08-2011, 14:07
И при мен също го има това почукване отзад във дясно :-P:-P:-P.За три години не се е променило

Stoyan Georgiev
18-08-2011, 15:17
еми заеби, значи всички сме прецакани :D:D

мистерията на 159

dilian alfa gtv
18-08-2011, 15:45
еми заеби, значи всички сме прецакани :D:D

мистерията на 159

Да ,ама поне да беше само това ,при мен също се чува от както имам колата,но не съм обръщатал такова внимание и все си мислех че нещо от багажника,но тука напоследък карах бавно и се помъчих да установя от къде какво и реших че е нещо по окачването,но явно не е..:drinking:

Mury
18-08-2011, 15:49
Да ,ама поне да беше само това ,при мен също се чува от както имам колата,но не съм обръщатал такова внимание и все си мислех че нещо от багажника,но тука напоследък карах бавно и се помъчих да установя от къде какво и реших че е нещо по окачването,но явно не е..:drinking:

Имайте предвид че 159 страда от задни биалетки,но се хващат много трудно,хубавото е че са евтини-30 лв.,аз сменях точно задна дясна,и на още 2 коли сме сменяли в сервиза точно задна дясна :wow::wow::wow::wow:

dilian alfa gtv
18-08-2011, 18:03
Имайте предвид че 159 страда от задни биалетки,но се хващат много трудно,хубавото е че са евтини-30 лв.,аз сменях точно задна дясна,и на още 2 коли сме сменяли в сервиза точно задна дясна :wow::wow::wow::wow:

Аз точно към тях бях се насочил,защото имам спомен че ти беше сменял биалетка и ще ги погледна по принцип.

antonyonkov
18-08-2011, 18:51
Аз също го имах това почувкване отзад при неравности, когато я взех моята. Естествено ме изкраваше от равновесие. Какво ли не ровехме, накрая Вихрен от сервиза във Варна вика я дай да седна на задната дясна седалка и оп не се чуваше. Оттам позатворихме по плътно падащите седалки и се оправи. Оттогава не съм го усещал това потропване. Така, че проверете и това.

Stoyan Georgiev
18-08-2011, 19:08
моите седалки не са от падащите... :/

me_to_u
22-08-2011, 08:03
Това потропване отзад/дясно е една от поредните общи "мистерии". И аз го имам това, макар и при мен да е по-скоро скърцане/тропане. Скъсах си *ъза да го открия, голяма схема. В "алфаоунър" гледам има не една тема за това. При мен се оказа комбинация от нужда от лубрикация на някои точки по купето и триещи се един в друг полистиренови елементи около резервната гума. :pizza:
П.С. Вече 3 дни съм без любовницата, защото отказа да спира :horror: Както си карам и взе да решава да спира на следващия светофар. Самодиагностиката ми след оглед на всичко(голяма гледка за околните беше да лежа под колата на бул. "Мария Луиза") беше гнусен проблем на хидравличната система-особено когато видях странния цвят на спирачната течност с черни малки отенъци... Та опасенията ми за главен спирачен цилиндър/спирачна помпа не са потвърдени още от сервиза(голямо чакане). И лееко ми е странничко да имам подобен проблем толкова рано...:heavy_cry:

MUROMAN
22-08-2011, 11:27
Егати и схемата направо ме изненадахте с тези мистериозни потропвания и поскърцвания в 159.
А аз си мислех,че само в 155 скърцат и потропват разни влудяващи неща и само аз им се дразня.:-o

boian
22-08-2011, 16:52
Вече не му обръщам внимание, Босе-то на 30 и всичко млъква. А проблема с огледалото, за който питах, го оправих, просто го натиснах в обратна посока, нещо глухо изщрака и вече не се клати.
Сашо- съчувствам ти искрено, ама то Алфа, винаги може да ти скрои някой номер.

antonyonkov
22-08-2011, 17:06
Оф и аз съм без кола от няколко дни. Някакъв шум при натискане на съединителя. Чакам сега да установят какво точно е.

me_to_u
22-08-2011, 17:43
Вече не му обръщам внимание, Босе-то на 30 и всичко млъква. А проблема с огледалото, за който питах, го оправих, просто го натиснах в обратна посока, нещо глухо изщрака и вече не се клати.
Сашо- съчувствам ти искрено, ама то Алфа, винаги може да ти скрои някой номер.

Благодаря за съчувствието, наистина много ми липсва хубавицата :heavy_cry: Карам няколко дни едно Браво и нямам търпение да си докопам пак колицата! Хубавото е, че усетих, че не спира когато отбивах в страни, на улица в града. И веднага с 50км/ч до сервиза. Стана много изведнъж, не ми се иска да мисля да ми се случи на 300 км извън града примерно. А за "Боус"-а и аз така правя, даже съм го оставил на автомат, да се увеличава само с увеличаване на скоростта :static:

dilian alfa gtv
22-08-2011, 18:10
Благодаря за съчувствието, наистина много ми липсва хубавицата :heavy_cry: Карам няколко дни едно Браво и нямам търпение да си докопам пак колицата! Хубавото е, че усетих, че не спира когато отбивах в страни, на улица в града. И веднага с 50км/ч до сервиза. Стана много изведнъж, не ми се иска да мисля да ми се случи на 300 км извън града примерно. А за "Боус"-а и аз така правя, даже съм го оставил на автомат, да се увеличава само с увеличаване на скоростта :static:

Неприятно колега,наистина интересно от къде може да е проблема,но видях колата ти пред фирмения сервиз във Варна явно поради тази причина.
Аз по същия начин не обръщам внимание на това леко потропане отзад във дясно BOSE на 30 и си свиркам,но при мен има друга мистерия и то не дреболия със която се борих 2-пъти без резултат и сега и аз ще карам колата във фирмения сервиз.

Типично за марката главоболия и мистерий колкото си искаш,дори и при сравнително нови автомобили,то май това им е чара на тея коли,но не всеки издържа на капризите им..!

antonyonkov
22-08-2011, 18:27
Казаха ми диагнозата преди малко.:heavy_cry: Съединител и маховик. Бая цифра е.

boian
22-08-2011, 18:31
Аман вече. А някой беше писал, че щели да бъдат класики след 10-20 години, ако преди това не ги фърлят от вълнолома.

antonyonkov
22-08-2011, 19:15
Някой има ли идея какви пари трябва да дойде един маховик? Че още гледам на стерео след чутото, на какви пари ще дойде от Италия. И има ли заместители?

me_to_u
22-08-2011, 20:57
Казаха ми диагнозата преди малко.:heavy_cry: Съединител и маховик. Бая цифра е.

Съжалявам да го чуя...Още един често срещан проблем при модела.

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/272651-alfa-159-jtd-known-gearbox-clutch-issues.html

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/269600-new-clutch-and-flywheel-35k.html

dilian alfa gtv
22-08-2011, 21:28
Казаха ми диагнозата преди малко.:heavy_cry: Съединител и маховик. Бая цифра е.
Тази есен май през сервиза ще минат почти всички,и то за Не малки ремонти...........Баси и колите честно..!

antonyonkov
22-08-2011, 21:49
Аз още от 120 000 км си го очаквам това, и принципно съм доволен, че чак на 152 000 км ще сменям. Ама бива ли така да режат глави :-o

dilian alfa gtv
22-08-2011, 22:23
Аз още от 120 000 км си го очаквам това, и принципно съм доволен, че чак на 152 000 км ще сменям. Ама бива ли така да режат глави :-o

Вярно е цените са безумно високи просто,лошо няма дошло му времето,но пък тази цена със 3 нули и отпред различна от 1-ца си е направо цифромания.:horror:

При мен също за проблема който ти споделих се очаква доста добра сума,другата седмица ще я карам.

Alegron
22-08-2011, 22:30
Спокойно колеги. Аз смених маховик на Aстрата на 125к километра и беше доста пари. Все пак мотора ми е jtd. Сигурно Nm са много и товарят трансмисията... ;)

antonyonkov
22-08-2011, 23:18
Вярно е цените са безумно високи просто,лошо няма дошло му времето,но пък тази цена със 3 нули и отпред различна от 1-ца си е направо цифромания.:horror:

При мен също за проблема който ти споделих се очаква доста добра сума,другата седмица ще я карам.

Първата цифра е различна и от 2-ка.

Stoyan Georgiev
23-08-2011, 00:51
е не заеби.... това е абсурд..

MUROMAN
23-08-2011, 01:29
Първата цифра е различна и от 2-ка.

Стига де,на нас по толкова ни струват колите,безумие е това.:Bolt:

antonyonkov
23-08-2011, 02:39
Точно това си мисля и аз, че направо ще купя една 156-ца на старо. Ама няма алтернативи, ровя из нета никъде не мога да намеря.
Със смените на съединител и маховик отивам най-вероятно към 3800 лв, и това ми се струва една доста сериозна сума да му се невиди.

boian
23-08-2011, 08:25
:shocked:Баф маа му! Добре, че мойта я купих със сменен съединител.

me_to_u
23-08-2011, 08:32
Със смените на съединител и маховик отивам най-вероятно към 3800 лв, и това ми се струва една доста сериозна сума да му се невиди.
Ма**а му!!! :shocked: Сериозна цифра... Наистина, не знам какви са цените за подобна манипулация на "конкурентите"(пр. А4), но едва ли са по-високи. Скъпчии са си :disgust:

stelt
23-08-2011, 12:25
А извън България успяхте ли да проверите цени ?

antonyonkov
23-08-2011, 12:35
Търсих, намерих само в италианския ебай маховик, пише, че е оригинален уж за 600 евро, с доставката най-вероятно 700, ама знам ли какво ще пристигне и колко време ще го чакам.

kgs159
23-08-2011, 21:31
Колега на моята 1.9jtdm съдинителя комплект е 440лв без отстъпка ,лагер помпа около 450лв,маховик около 1200лв.
Дай ми дани за твоята кола и мога да проверя цените на частите с около 20-25% отстъпка.Става дума за VALEO.Пиши на ЛС.

melenikos
26-08-2011, 22:24
Ма**а му!!! :shocked: Сериозна цифра... Наистина, не знам какви са цените за подобна манипулация на "конкурентите"(пр. А4), но едва ли са по-високи. Скъпчии са си :disgust:
Като ги гледам тези цени и направо се..., ама по принцип да споделя за Шкода Октавиа 2.0тди 140к.с. 2007 - съединител с маховик 2700лв. Така че явно си е тенденция на по-новите коли да те обезглавяват с частите.

Bobo
27-08-2011, 15:39
Спокойно колеги. Аз смених маховик на Aстрата на 125к километра и беше доста пари. Все пак мотора ми е jtd. Сигурно Nm са много и товарят трансмисията... ;)

Маховика на опела е леко различен и е по-ефтин от алфовия. Освен това че нютоните са повече е така ма твоя бая е изкарал даже - просто тия съединители и маховици са слаби, може би нарочно да ни набутват със смени защото съединителя и маховика след 50 000 на повечето марки не са в гаранция ;)

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:37 ----------


Първата цифра е различна и от 2-ка.

Маховик оригинал е 1280лв, съединителя е 554лв на лук ;)

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:38 ----------


Колега на моята 1.9jtdm съдинителя комплект е 440лв без отстъпка ,лагер помпа около 450лв,маховик около 1200лв.
Дай ми дани за твоята кола и мога да проверя цените на частите с около 20-25% отстъпка.Става дума за VALEO.Пиши на ЛС.

Валео не произвежда съединител за 2.4 модела ;)

IWFU
02-09-2011, 19:41
Здравейте колеги, днеска договорих новото ми бебе :rosso_spider: 159. И в едно сервизче ми дадоха една бележчица колко ми струва смяната на масла,филтри,ремаци,ролки и водна помпа. Излезна 900-1000 лв. Видя ми се малко скъпо вие как мислите?

dilian alfa gtv
02-09-2011, 20:52
Здравейте колеги, днеска договорих новото ми бебе :rosso_spider: 159. И в едно сервизче ми дадоха една бележчица колко ми струва смяната на масла,филтри,ремаци,ролки и водна помпа. Излезна 900-1000 лв. Видя ми се малко скъпо вие как мислите?

Зависи от мотора ,но по принцип това е минимума със който и мотор да си,а по евтино няма как да е по принцип.
Ако си дизел оригиналните филтри само са над 200лв нестигат даже,сложи и маслото и ще минеш 350лв.

IWFU
02-09-2011, 21:13
1.9 JTDm

Jivko7777
03-09-2011, 00:21
Тънко се разминаваш даже, тей че виж частите какви са ;)

Tsetso Milanov
03-09-2011, 01:17
Здравейте колеги, днеска договорих новото ми бебе :rosso_spider: 159. И в едно сервизче ми дадоха една бележчица колко ми струва смяната на масла,филтри,ремаци,ролки и водна помпа. Излезна 900-1000 лв. Видя ми се малко скъпо вие как мислите?

Мдам, звучи като да е правилна цената. Преди няма и две седмици и аз минах същата "процедура", но ми спестиха ролките на аксиалния ремък - не били износени и щели без проблем да изкарат до следваща смяна. Та без тях платих около тази сума - т.е на пръв поглед са ти дали истинската цена като за оригинални части, че даже и малко отдолу, но все пак зависи какви части ще слагат - оригинални или заместители.
P.S. Тези дни като ми остане малко време, ще взема да изпиша какво съм заплатил за тази интервенция, но в подходящата тема - за ремонтите

dilian alfa gtv
24-10-2011, 18:25
Да вдигнем малко темата относно собствениците на всички печки....!
Ползвате ли добавки за дизеловото гориво и какви-предпочитани марки,цени и т.н..?

antonyonkov
24-10-2011, 21:16
Винаги слагам добавка в горивото. Ползвам Diesel Power червената, която е за покачване на цетановото число и почистване.

stelt
24-10-2011, 21:17
Ползва се масово двутактово масло за добавка. За справка - има цяла тема в общи приказки.

rusiq86
25-10-2011, 01:01
Виждал съм по бензиностанции да си слагат хората двутактово масло...аз лично такова нещо не бих сложил...по-добре добавки...купувам си една от САЩ аз.

Mury
25-10-2011, 10:43
Аз досега никога не съм слагал добавки,и няма и да слагам,но мисля да пробвам с двутактово масло :balloon::balloon::balloon::balloon::balloon:

Jivko7777
25-10-2011, 11:11
За 2Т маслото лоша дума няма да казвате! Винаги когато забравя Алфата само ми напомня щото е доста шумна (т.е. като всяка нормална :) ) докато 2т мърка като котенце :)
Търсете по спецификация JC това е напълно бездимно!

dilian alfa gtv
25-10-2011, 11:25
Доообре и тук се отвори темата относно двутактово малсо,кажете тогава не пречи ли на дюзите при мултиджет и също на DPF-а..?
Аз лично не ползвам редовно добавка,но зимата по някога съм слагал кастрол тда.

vassil.tzanev
25-10-2011, 12:43
Като чета постовете, дискусията ми навява спомени за преди 20 години, когато се научих да карам на Трабанта на баща ми.

Jivko7777
25-10-2011, 12:47
Доообре и тук се отвори темата относно двутактово малсо,кажете тогава не пречи ли на дюзите при мултиджет и също на DPF-а..?
Аз лично не ползвам редовно добавка,но зимата по някога съм слагал кастрол тда.

Точно че благодарение на маслото ще живеят повече дюзите както и DPF ;) масово в Германия преди да минат преглед слагат повечко 2т SJ клас, защото с него вредните емисии са по малко ;)


Като чета постовете, дискусията ми навява спомени за преди 20 години, когато се научих да карам на Трабанта на баща ми.

Бъркаш много нещата ;)

Ето едно четиво и за двамата и малко да се просветлите че между едно времешното 2Т и сегашно разликата е огромна ;)

---> http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=933824&postcount=20

dilian alfa gtv
25-10-2011, 13:41
Аз не вярвам на подобни експерименти,давайте по темата масла,филтри,изобщо течности включително и добавки.

Jivko7777
25-10-2011, 13:48
Аз досега никога не съм слагал добавки,и няма и да слагам,но мисля да пробвам с двутактово масло :balloon::balloon::balloon::balloon::balloon:

Няма и да сбъркаш, хората масово на новите Мерцедеси и БМВ-та слагат ;)

briliantnia
05-11-2011, 18:01
SELENIA 5W40.NA 10000 KM ZADULZITELNO.. MASLEN,VUZDYSHEN,GORIVEN-MANN..VSI4KITE GI SMENQM S MASLOTO...TAKA ZNAM OT BASHA MI,A, TOI E S ALFA156 OT 14 GOD.

MADJOVN
25-12-2016, 09:12
Масло: Selenia WR 5W40 (на 15K. требе да е вънка)
Маслен,въдушен,поленов MANN - общо 40 кинта.
Горивен Techneco - 39 лв. (през смяна)


Извинете ме за въпроса, но понеже за първи път ще сменям колко литра да купя от въпросното масло за да стигне

alfa racer GTA
25-12-2016, 14:16
Не сме Баба Ванга.

Нещо за модел, двигател, година/месец на производство, кубатура, мощност ...???

Иначе предполагам че става въпрос за дизел???

MADJOVN
26-12-2016, 10:27
Не сме Баба Ванга.

Нещо за модел, двигател, година/месец на производство, кубатура, мощност ...???

Иначе предполагам че става въпрос за дизел???

Alfa romeo 159 1,9JTD 16V Sportwagon автоматик 150к.с. 2006 г по книга видях че събира 4,6 литра

sasho_n2
27-12-2016, 08:32
Ще трябва да вземеш 5 л., като винаги остава около 0.5-0.6 л.