PDA

View Full Version : къде зареждате газ?



50 cent
19-09-2006, 13:07
Здравейте
не знам дали мястото на тая тема е тука но тъй-като не намерих нещо с подобна информация реших да питам.
бихте ли ми препоръчали къде да си зареждам газ?
в момента ходя до 4-ти километър на Опет защото ми казаха, че е хубава но ми е малко далече.

isofiiski
20-09-2006, 11:39
Газ зареждам само на OMV това е единствената верига бензиностанции в България която си внася горивата (и газта) от Австрия а не използва Нефтохима.

Naso
20-09-2006, 13:15
Газ зареждам само на OMV това е единствената верига бензиностанции в България която си внася горивата (и газта) от Австрия а не използва Нефтохима.


Оптимист :lol:

Lucky
20-09-2006, 14:14
Газ зареждам само на OMV това е единствената верига бензиностанции в България която си внася горивата (и газта) от Австрия а не използва Нефтохима.

Брей значи и австрииците доста псуват :evil: :roll: :idea: :lol:

Nikiboy
20-09-2006, 16:50
Един таксиджия ме научи да зареждам на Симона на Каблешков, абе май бакшишите не се минават!

Lucky
21-09-2006, 10:02
:th_up:

isofiiski
21-09-2006, 13:52
:D :D :D
Може и да съм оптимист, но разхода като заредя на OMV ми е 13 градско. Отсечката на околовръстното от Младост-4 до светофара на Драгалевци се минава на 1-2 и е тръгнеш спреш.

Naso
21-09-2006, 14:06
Не бе разхода ок, но да кажеш, че го внасят от Австрия..... да от Бургас австрийско.

50 cent
21-09-2006, 14:38
с ОМВ имам лош опит...преди време зареждах там само и веднъж като пробвах на опет разхода ми падна с около 1 л. ...а и май само името им остана австрийско след като почнаха да ги дават на концесия на разни български бизнесменчета

isofiiski
21-09-2006, 15:30
Последно включване по темата защото ще изляза като рекламен агент на OMV :D :D :D
Със сигурност до преди няколко часа веригата се зареждаше с горива от Австрия, ако някой има друга достоверна информация - да каже може да се изкарат пари от нея :) . Разбира се не изключвам възможността да са вкарали калпаво гориво от някъде-за съжаления в България всичко става.
В края на краищата затова са форумите за да се споделя опит, аз лично, следващият път ще свия на Опет за да пробвам газта им :)

tayfun
21-09-2006, 17:49
аз постоянно от опет зареждам в истанбул и съм доволен даже имаше из форума преди такава тема за горивата доволен съм а и са нова фирма държат сега на името си до кога не се знае и те ще се научат да лъжат но до тогава ще караме с хубаво гориво

ramore
19-02-2007, 23:31
Аз пък се научих да зареждам от Shell GAS, щото ми казаха, че тях ги зареждал Кълвача ГАЗ, а пък както знаете той само с газ се занимава и чувам, че неговата газ е най-добра. Аз съм си доволен :D ,пробвайте иначе бенз си слагам от ОМV по принцип.

pr_00f
20-02-2007, 09:32
Аха а тоз кълвач как си я произвежда газта ?
С пръдни ли :) :) :)

Всичко от едно място идва въпроса е само колко са го "кръщавали" докато стигне то крайният клиент

Alfa User
20-02-2007, 17:50
Аз съм най-доволен от :
- OMV (само да не е от бензиностанциите в Банишора или на Сливница преди Орион че много лъжат с количеството)
- Лукойл Петрол (след тунела от Красно село за Люлин)
- Opet
Е, не задължително в този ред, но това е в общи линии.
Най-добре се държи колата ми като заредя от OMV-тата (без значение кое от двете) на Цариградското след Плиска - в посока Пловдив де. Опет съм пробвал само онази бензиностанция вдясно от Макдоналдс на Орион - в посока Надежда.

PEPINKO
21-02-2007, 11:43
Да ви кажа честно миналата година/докато я карах на газ/заредих колата на Младоския Шел до горе,поради причина че тръгвах към морето!!!Така я бяха напълнили :evil: ,че газта едвам ми стигна до Ст.Загора.Така че не ти препоръчвам Шел-а!!

ramore
21-02-2007, 20:50
Хаха, кофти за несполуките наистина момчета, аз май съм нямал такива проблеми и съм доволен от Shell , ама нищо чудно скоро и аз да изпишя ( да не се случва на никой по-добре повече де ). Аз си пълня бутилката от Shell-a в Дианабад като пътувам на някъде и не се оплаквам ...засега :). А бе хора тая газ дали ще поскъпва или ще си държи цена засега? Вие колко изкарвате с 25-30 лв газ (моета бутилка толкова побира ), аз карам някъде 2 седмици като въртя алфата всеки ден по 15 км средно.

50 cent
21-02-2007, 21:08
Аз със 30 л. изкарвам 4-5 дни максимум. Ама това е защото въртя геврека много.

bohor
30-03-2007, 19:49
Омв със сигурност не зареждат от Австрия или поне случайно може индиректно от там да се е паднало. За справка - http://www.gastradebg.com/pagebg.php?P=6 , доколкото разбрах - скоро и бенз. и нафтичка от същото място ... :roll:

Crusader
30-03-2007, 19:58
Петрол и Лук Ойл.

solar73
30-03-2007, 23:19
от omw зареждам от там маи наи добре върви барутника
а 30 литра ми стигат за 2 дена макс

PEPI-2ALFA
31-03-2007, 12:25
Аз зареждам от Петрол и от Еко - там приемат картите ми :lol:. Доволен съм.За разхода- на последното ходене до Солун -под 10лв./100км. при цена 1,00-1,03лв/литър скорост- колкото пътя позволява. Какво повече може да иска човек :go:

Abarth
04-04-2007, 14:33
Аз пък се научих да зареждам от Shell GAS, щото ми казаха, че тях ги зареждал Кълвача ГАЗ, а пък както знаете той само с газ се занимава и чувам, че неговата газ е най-добра. Аз съм си доволен :D ,пробвайте иначе бенз си слагам от ОМV по принцип.
Незнам баце няколко пъти зареждах на шел и газта е отвратителна,колата нито върви,глъхне и харчи с 2 литра отгоре....

didod
30-10-2008, 15:57
Извинявам се, че възкресявам стара тема, но би ми било интерсно да разбера сега как е положението със зареждането. Понеже аз не мога, моля някой, който знае как, да пусне като анкета 'Къде предимно зареждате' или пък 'От коя газ сте най- доволни'. Шел, ОМВ, Лукойл, Ромпетрол, Петрол, Еко, други. И може да се добавят отговори на въпроса 'Кое определя избора Ви'- цената, качеството, без значение и т. н.

ФЕРАРИСТ
30-10-2008, 17:01
Лукойл, и ЕКО напоследък.....

MUROMAN
30-10-2008, 20:25
Вече има нов игралец - Блу Форса на Петрол.
Зареждал съм на ЕКо/на 100 м от вкъщи са / - нямам оплаквания.Но чат пат се случва да те поодарят в грамажа.На ОМВ също съм зареждал и от там съм доволен.Блу форса също не е лоша ,но е по-скъпа.Днес видях на едно мсто газ станция на Газ-треид и газта беше 1,07лв.Мисля да опитам Ромпетрола чувам добри отзии за тях.

de4o
30-10-2008, 23:33
само боклуци навсякаде аз съм най-доволен от лукойл

raiders
31-10-2008, 00:54
Ох тази газ, за мен е скъпа, ама по-добре от бензина, с 30л минавам 230-250км само градско в София, 12-13 разход, иначе сипвам на Ромпетрол в Надежда, и на Шел Орион (друг Шел съм пробвал и лъжат в грамажа), Петрол от блуфорса, но четох нещо, че била кофти за Фобуса и спрях

chico
31-10-2008, 09:50
Само ЕКО... Тая година на път за морето си сипах на Лукойл Карлово. Резултата беше че на 5к оборота започваше да прекъсва, а с газ от ЕКО подминавам 6к. А за разхода - лятото до Гърция и обратно (предимно извънградско): 10/100 :wow:

VFTI
31-10-2008, 14:53
Вече и аз имам впечатления...

Сипвал съм само на Петрол блуфорс и на Шел...

Разлика не усещам никаква... Освен че петрола е малко по скъп... Шел газ слагам на шела в Дианабад, защото ми е точно до в къщи и постоянно минавам от там. Колата ми върви много добре и да чукна на дърво не ми прави проблеми. Имам приятел който също кара на газ и също от там слага. Като сложи на друго място и има проблеми и той е заклет фен на тоя шел до у нас.

Иначе аз не смея да слагам на друго място... В момента направих 2 засичания с тая газ от шела и разхода 2 пъти ми е 12литра (малко под 12--> 20лв. 17.6 литра газ за 150-155км.) Това е хубаво на газта, че може да направиш точно засичане... Засичам докато свърши газта-започне да забива....

didod
31-10-2008, 16:13
Аз зареждам на Петрол в Люлин. Пробвал съм ОМВ и Шел. Особена разлика не усетих. И все се чудя има ли значение налягането в колонката за пълненето на бутилката?

Никой ли не може на анкета да го пусне това? Ще се мъча май утре :)

50 cent
01-11-2008, 09:14
Вече има и анкета :)

TRENDi
01-11-2008, 09:58
Досега само на ЕКО, но след вчерашното зареждане няколко пъти ми премигна лампичката с инжектора като същевременно Тъпото забиваше муцунка. Та ще взема да изтествам и тая на ОМV следващата зарядка.

50 cent
01-11-2008, 10:43
Аз гледам, че са пуснали LPG на Лукойл. Някой има ли впечатления?

digitalundgrd
01-11-2008, 19:40
ОМВ е мн зле...дигна ми се разхода с 2 литра...Зареждам ГАЗ само на ОПЕТ!!

ФЕРАРИСТ
02-11-2008, 09:18
Газ зареждам само на OMV това е единствената верига бензиностанции в България която си внася горивата (и газта) от Австрия а не използва Нефтохима.
Тя е и единствената която ми сипа 35 литра газ, в 30 литров резервоар.....никой друг не беше успявал.....и то няколко пъти.....

didod
02-11-2008, 09:30
Тя е и единствената която ми сипа 35 литра газ, в 30 литров резервоар.....никой друг не беше успявал.....и то няколко пъти.....


А на една и съща колонка ли беше това?

galinves71
02-11-2008, 09:51
Тя е и единствената която ми сипа 35 литра газ, в 30 литров резервоар.....никой друг не беше успявал.....и то няколко пъти.....35 плати или 35 ти сипа?щот пежото като го взех ми каза предния собственик че сабира 30л (аз съм с 2 бутилки по 15л)а съм и слагал 37л и е имала вътре още.

jordan_kn
03-07-2010, 07:22
Колеги,

Да обобщим кой каде зарежда .. и каде газта е най-добра.Може да направим система от 1 до 5 за различните видове бензиностанции.
Мое лично мнение е:
Шел -2
Лукойл -3
ОМВ - 4
Петрол - без мнение.

П.С.Добавете и други.

sa6ko_17
05-07-2010, 16:17
само на еко зареждам и съм мн доволен говоря за газта

hunter1989
05-07-2010, 18:37
Лукойл , Пегас , SNG и Ромепетрол . На Ромпетрола е най-добре. Аз май ги написах в обратен ред :D

s1ko
05-07-2010, 20:16
1-ЕКО
2-ОМВ
3-ШЕЛ
По разход и вървене.

jordan_kn
05-07-2010, 22:18
Оня ден карах другата кола(опел вектра 91) на майстор, че нещо ми гаснеше на газ.Майстора каза, че газта е запушила изпаритела.. абе с 2 думи каза да внимавам каде сипвам и че на Лукойл газта била много зле.....

hunter1989
06-07-2010, 16:55
Както нафтата и бензина

didod
06-07-2010, 17:03
Последните 20 хиляди само от лукойл - нищо по-различно.

А ето и другата тема от едно време - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=6184&highlight=%E7%E0%F0%E5%E6%E4%E0%F2%E5

kolev
06-07-2010, 18:01
като заредя на шел ми дава извънградско 13/100
на панов или ЕКО - 8-9/100

MUROMAN
07-07-2010, 14:15
само на еко зареждам и съм мн доволен говоря за газта

На Еко газта е на КАЛВАЧА Газ Стара Загора.
Зареждам на Лукойл и Еко, защото са ми най-близко.

Mupo
08-07-2010, 15:05
На Еко и ОМВ газта е от един и същ вносител, и той не е Кълвача, не е Лукойл ... :)

Ivan_Calibra
08-07-2010, 16:35
Аз пък съм най-доволен от "Blue Force" Gas на Петрол и като разход и като вървеж.Заслужава си няколкото стотинки отгоре.

VFTI
08-07-2010, 21:18
Еко зареждат от - Газтрейд, Кълвача и Топливо...тоест всяка бензиностанция сама си решава...Често съм виждал различните камиони и съм говорил с един приятел, който бачка там..

Пропан бутана в БГ е една и съща боза...все тая къде ще зареди човек...много рядко има разлика и то е главно зимата или когато на газа паднат под 1лв./литъра...

Аз зареждам на Еко с 5ст. добре ми харчи и върви горе долу...Последно сложих на някаква измислена газстанция 30лв. и ми даде разход както винаги..И на Блуфорса слагах, че нали пак го рекламират и разлика не усетих-освен че давам 7ст. повече на литър спрямо ЕКО....

zombiran
08-07-2010, 22:34
Аз слагам на Шел, без проблеми до сега. Харчи към 9-9,5 извънградско.

Abarth
11-07-2010, 15:23
Еко зареждат от - Газтрейд, Кълвача и Топливо...тоест всяка бензиностанция сама си решава...Често съм виждал различните камиони и съм говорил с един приятел, който бачка там..

Пропан бутана в БГ е една и съща боза...все тая къде ще зареди човек...много рядко има разлика и то е главно зимата или когато на газа паднат под 1лв./литъра...

Аз зареждам на Еко с 5ст. добре ми харчи и върви горе долу...Последно сложих на някаква измислена газстанция 30лв. и ми даде разход както винаги..И на Блуфорса слагах, че нали пак го рекламират и разлика не усетих-освен че давам 7ст. повече на литър спрямо ЕКО....
Айде бе,вчера сипах на омв-то срещу гробищата и колата ми умря,след 3000-4000 оборота забиваше муцуна,никаква мощност абе с една дума-мъка,после заредих на една безизвестна като изразходвах омв-то и колата си върна динамиката ;)

robygas
11-07-2010, 15:42
Аз пък сипвам точно където ми падне..!:Tease:

BatGergi
15-07-2010, 12:38
Здравейте ,имам въпрос днес на Шел ми сипаха 39.76л газ на 40л бутилка възможно ли е това ?И преди там съм зареждал ама най много съм стигал до 36л сега направо незнам какво да си мисля иначе по темата Шел Петрол Лукоил.

Novachev
19-07-2010, 08:00
Здравейте ,имам въпрос днес на Шел ми сипаха 39.76л газ на 40л бутилка възможно ли е това ?И преди там съм зареждал ама най много съм стигал до 36л сега направо незнам какво да си мисля иначе по темата Шел Петрол Лукоил.
Ако си заредил по обяд в най големия пек или ако балона с газта е на свършване е "нормално"
Най добре е да се зарежда сутрин рано или другия вариант късно вечер (но сутрин е по добре).
Имам познат който работи на бензиностанция и ми вика по обяд много лошо като ми кажат пълни догоре поне 3-4л отгоре взема 40л бутилка а и се случва даже и по лошо от твоя случай да вземе примерно 41л.
И всичко това е при полобжение че колонката е калибрирана и дава малко в повече при зареждане на еталона

BatGergi
19-07-2010, 13:45
Благодаря за разяснението колега ама зареждам само сутрин към 8-8,30ч така ,че това отпада ,като я изразходвам ще скокна до Илийката да я види може да се развалила нещо знам ли ?

MaDHaCkEr
19-07-2010, 18:47
Най-често зареждам на ОМИКС, ЕКО и ОМВ ... но като цяло съм най-много доволен от ЕКО, а разход извънградско 7,6/100км

stelt
19-07-2010, 22:31
Ако си заредил по обяд в най големия пек или ако балона с газта е на свършване е "нормално"
Най добре е да се зарежда сутрин рано или другия вариант късно вечер (но сутрин е по добре).
Имам познат който работи на бензиностанция и ми вика по обяд много лошо като ми кажат пълни догоре поне 3-4л отгоре взема 40л бутилка а и се случва даже и по лошо от твоя случай да вземе примерно 41л.
И всичко това е при полобжение че колонката е калибрирана и дава малко в повече при зареждане на еталона

Тук нещо не ми е ясно. Как в 40 литра бутилка ще ми налеят 41 литра ??? По обяд бутилките да не се разширяват случайно ?
Ако аз лично си знам обема на бутилката и ми налеят повече от нейния обем - ще има здрава разправия.
Не забравяйте, че пропан бутана се зарежда втечнен.

robygas
19-07-2010, 22:54
Тук нещо не ми е ясно. Как в 40 литра бутилка ще ми налеят 41 литра ??? По обяд бутилките да не се разширяват случайно ?
Ако аз лично си знам обема на бутилката и ми налеят повече от нейния обем - ще има здрава разправия.
Не забравяйте, че пропан бутана се зарежда втечнен.

Ако беше внимавал в училище щеше да знаеш, че като е топло бутилките се разширяват а като е студено газта се свива. Та за това са възможни такива отклонения.:spiteful:

Доко
19-07-2010, 23:18
За година и 4 месеца и над 30000 км. винаги карам докато свърши газта в 30 литровата бутилка и всеки път едно и също, сипвам между 29,5 и 29,7 литра. Зареждам на Шел, ОМВ, Лукойл в цялата страна където ми падне. Уточнявам, че в ГТВ-то сондата на бутилката е на 90 градуса поради липса на пространство, поплавъка не действа и е изолиран. Нещо не вдявам за какви разширения, или измами става въпрос, бах тая бутилка да не е от кашкавал, че цял литър отгоре да поеме??? Аномалии в литража няма ;-) Интересно ще стане ако ми натъпчат повече от 30 литра :spiteful:

stelt
19-07-2010, 23:40
Масовия проблем идва от това, че повечето ползватели не знаят колко е реалната вместимост на съдовете им. Ако всичко е наред - съдът с пропан бутан се напълва до 80 %.
Проблем става, когато не сме наясно с тези подробности и бутилката се напълни на 100 %.

Novachev
20-07-2010, 08:42
Тук нещо не ми е ясно. Как в 40 литра бутилка ще ми налеят 41 литра ??? По обяд бутилките да не се разширяват случайно ?
Ако аз лично си знам обема на бутилката и ми налеят повече от нейния обем - ще има здрава разправия.
Не забравяйте, че пропан бутана се зарежда втечнен.

При нягаряване газта преминава от газообразна в течна фаза а уредите по газстанциите са направени да отчитат течна газ а не газообразна да не говорим колко се нагряват и трасетата по които с епренася газта от балона до помпата. Именно задари това преминаване на газта от течна в газообразна фаза бутилките се пълнят на 80% по9 регламент за да има на къде да се разшири газа при преминаване от течна в газова фаза(при преминаване му се покачва налягането)
Като казвам нагряванеимам предвид нагряване на бутилката поставена в багажника на кола която се напича от слънцето.
Сущото това преминаване от течна в газова фаза може да стане и при балаон з агаз под 20% налягането пада и пак част от газта преминава в газова фаза и отново бутилката се пълни повече от колкото събира.
Проблема е че повечето бутилки за автомобили спират на около 80 % и няма как да ги хванеш че са те измамили. Най сигурно ще е ако се зарежда на килограм тогава почти не могатж да те излъжат или поне лъжат с малко защото всеки газовоз като пълни газ получава сертификат със специфичното тегло на газта която зарежда (за съответното зареждане) а това тегло е различно всеки ден (зависи от съдържание температура и разни други параметри)

stelt
20-07-2010, 10:00
При нягаряване газта преминава от газообразна в течна фаза а уредите по газстанциите са направени да отчитат течна газ а не газообразна да не говорим колко се нагряват и трасетата по които с епренася газта от балона до помпата. Именно задари това преминаване на газта от течна в газообразна фаза бутилките се пълнят на 80% по9 регламент за да има на къде да се разшири газа при преминаване от течна в газова фаза(при преминаване му се покачва налягането)
Като казвам нагряванеимам предвид нагряване на бутилката поставена в багажника на кола която се напича от слънцето.
Сущото това преминаване от течна в газова фаза може да стане и при балаон з агаз под 20% налягането пада и пак част от газта преминава в газова фаза и отново бутилката се пълни повече от колкото събира.
Проблема е че повечето бутилки за автомобили спират на около 80 % и няма как да ги хванеш че са те измамили. Най сигурно ще е ако се зарежда на килограм тогава почти не могатж да те излъжат или поне лъжат с малко защото всеки газовоз като пълни газ получава сертификат със специфичното тегло на газта която зарежда (за съответното зареждане) а това тегло е различно всеки ден (зависи от съдържание температура и разни други параметри)


Това, което написа колегата не е точно така.
Пропан-бутана се втечнява - когато се компресира, сиреч - като му покачим налягането.Втечнява се с помощта на компресори. Ако само нагряваме такъв газ - няма да успеем да го втечним. Самите бензиностанции, които ни продават тъй наречената "газ" - не я втечняват.Тя си достига до техните цистерни втечнена.
Съдовете в които се съхранява пропан-бутана трябва да се запълват до 80%, тъй като коефициента на линейно разширение на пропан-бутана е доста голямо. Съответно като покачим температурата - на това вещество в бутилката започва да му става тясно.

cyberhill
20-07-2010, 13:31
Около 10000км станаха на ГАЗ , само от Лукойл.
Разход около 9-10 извънградско и около 11-12 градско.

Миналия ден тръгвах за Бургас и щото чета много форуми :) викам да пробвам ЕКО, минах точно с 30км по малко. И в двата случая винаги се зарежда празно - пълно, което в моя случай е точно 33 литра...

Принципно не ме късае къде зареждам , но се оказва, че ми са най удобни Лукойл, при положение, че почти всички тяхни обекти имат ГАЗ на всички колонки... си е предимство , според мен.

Споделете впечатления за тоя Blue Force.... да взема ли да го пробвам...

Novachev
21-07-2010, 08:13
Това, което написа колегата не е точно така.
Пропан-бутана се втечнява - когато се компресира, сиреч - като му покачим налягането.Втечнява се с помощта на компресори. Ако само нагряваме такъв газ - няма да успеем да го втечним. Самите бензиностанции, които ни продават тъй наречената "газ" - не я втечняват.Тя си достига до техните цистерни втечнена.
Съдовете в които се съхранява пропан-бутана трябва да се запълват до 80%, тъй като коефициента на линейно разширение на пропан-бутана е доста голямо. Съответно като покачим температурата - на това вещество в бутилката започва да му става тясно.
Няма да изпадам и визлишни спорове но ще направя пояснение втечняването на газа зависи от налягане но и от температурата при по ниски тепмератури газа се втечнява при по ниско налягане а при високи температури налягането за втечняване става по високо. По принцип газа се пренася втечнен и при запълване на балоните на газстанциите е втечнен но това ако са хубаво пълнии како са на сянка. При загряването заради покачване на температурата част от газа от повърхностат на течната фаза преминава от течна в газова фаза. Проблема с запълването не идва от големия коефициент на линейно разширение понеше газовете не се разширяват линейно а обемно , а проблема идва от това че газовата фаза покачва нялягането си доста бързо има една графика която показва как налягането се повишава и то доста бързо мисля беше около 1 атмосвера за няколко градуса при загряване на газова фаза
Приемам забележката че думата газ в българския език е самои единствено в мъжки род но си позволявам да я употребявам и в женски род.
И ако много държиш мога да сканирам страници от един учебник Газови автомобили и зарядни станции за да ти покажа тези писания графики и прочие които не си измислям в момента.

robygas
21-07-2010, 10:18
Това хубаво въпреки ,че е разисквано. Само дето тая тема е за друго и почва да ми писва да си пишете и разисквате където как Ви падне.

JAMAL
23-07-2010, 09:18
OMV от фаворити, отиват към ту аутсайдери. Колата работи неравномерно, няма я обичайната динамика. С газта на Ромпетрол, веднага се усети разликата, към подобряване. Но пак ми се струва, че има какво още да се иска.
p.s. типично по нашенски...не можеш да разчиташ, че добър продукт, ще бъде добър и утре...

Crash87
28-07-2010, 22:40
Само знам че лукойл са много зле един път да заредя от там и колата става кат спънат кон
Абе то май всички бензиностанции са ужас кат са замисля.През 5000,6000 км. сменям филтри на г.и.
Нека да всички да си кажат мнението от коя бензиностанция са най доволни от газта.
демек на с коя газ им върви най добре колата .

robygas
28-07-2010, 22:48
Виж това е едно позитивно мнение.
Не съм знаел, че колата ми върви с боза !?

t-1000
29-07-2010, 15:20
абе то че контрол на качеството няма е ясно но все пак и веригите бензиностанции не са виновни за мен. ОМВ и ЕКО зареждат газ от ГАЗТРЕЙД а пък на тях един път им скимнало да купят от Румъния другия път от Гърция третия тъп ги смесили четвърти път от Нефтохима затова не се учудвате че всеки път колата се държи различно а има и пети вариянт в който бензиностанцията е на франчайз а пък там какво става е тъмна Индия

cyberhill
29-07-2010, 15:26
С ГАЗ от Еко минавам с около 30км по-малко сравнено с Лукойл при преход 300км.
4 Пъти съм пробвал и разликата е в порядъка от 20 до 30км в полза на Лукойл.
Разлика във вървежа, разбира се няма...
Не знам какво я хвалите тая ЕКО ала-бала ГАЗ...

kendo
11-09-2010, 13:21
За сега съм най-доволен от Ромпетрол,а иначе зареждам дето ме хване нуждата

robygas
11-09-2010, 20:58
За сега съм най-доволен от Ромпетрол,а иначе зареждам дето ме хване нуждата


Е...нуждата си е нужда. Особено ако е голяма:tooth:

kendo
13-09-2010, 20:09
И ако преди това съм заредил бозичка:wc:

ALFonsOlder
23-09-2010, 19:22
на ромпетрол, дали е румънска или и тя идва от лукойл?!
питам на колонката, ама и те не знаят.

Novachev
24-09-2010, 08:00
Аз ги тачих тия от ромпетрола но последния път ме удариха с 1,5л най малко до сега празна бутилка 40л все съм зареждал някъде 33,5 до 33,8 и то на няколко пъти а сега 35л нещо взех да се замислям преди това зареждах на ОМВ и беше по реално зареждането а и сякаш по добре навървява.

qpwo
24-09-2010, 20:31
За първи път от две години и половина сложих гориво от - петрол и за първи път от две години и половина оборотите ми играят като луди - от 500 да 1500.
П.П. Може и да е съвпадение...:stretcher:

toshko69
25-09-2010, 01:53
За първи път от две години и половина сложих гориво от - петрол и за първи път от две години и половина оборотите ми играят като луди - от 500 да 1500.
П.П. Може и да е съвпадение...:stretcher:

Направо си е съвпадение.Аз карам от години с газ от Петрол и оборотите са си нормални,разхода е приличен,върви си колата доволно,но и аз горя повече с газ от ЕКО.Общо взето зареждам и на други газстанций но,най-често на петрол.
Без значение от градусите ,часа на зареждане/сутрин,вечер и т.н./,на която и да е газстанция,в 35 л. бутилка не са ми наливали повече от 26,5 л.,но ако ми се случи някога ,бензинджията ще изпадне в голям купон и разликата над 26,5 л. ще си я плаща той.

ALFonsOlder
27-09-2010, 17:13
.......на която и да е газстанция,в 35 л. бутилка не са ми наливали повече от 26,5 л.,..........

нещо не схванах.
значи, отиваш с празна бутилка, казваш - пълни до горе и вътре влизат не повече от 26,5 литра(според колонката). така ли??

чудно ми е, защо си сигурен, че реално не са 25 или 28!?

didod
27-09-2010, 17:22
Това с газта е бошлаф работа - достатъчно е поплавъка/клапана леко да заяде и да не затвори навреме и вече имате няколко литра отгоре. На мен вече няколко пъти ми се случва.

hunter1989
27-09-2010, 23:39
на ромпетрол, дали е румънска или и тя идва от лукойл?!
питам на колонката, ама и те не знаят.

От Румъния идва и доколкото знам е с най-високо съдържание на пропан 45% . Това естествено не може да се сравнява с газта в Европа , но пак е по добре .

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:37 ----------


Това с газта е бошлаф работа - достатъчно е поплавъка/клапана леко да заяде и да не затвори навреме и вече имате няколко литра отгоре. На мен вече няколко пъти ми се случва.

А като разклатиш колата влизат 1,2 литра отгоре (това един таксиджия ми го показа )

toshko69
28-09-2010, 00:01
нещо не схванах.
значи, отиваш с празна бутилка, казваш - пълни до горе и вътре влизат не повече от 26,5 литра(според колонката). така ли??

чудно ми е, защо си сигурен, че реално не са 25 или 28!?

Не съм сигурен.Казвам колко най-много са ми сипвали на колонка.Ние сме мошенническа държава и е възможно да ме работят нещо.Аз за това съм спрял да засичам разход.Наливам,карам и като свърши повтаряме процедурата.

Доко
28-09-2010, 12:44
А като разклатиш колата влизат 1,2 литра отгоре (това един таксиджия ми го показа )

Ми нормално е да влезне още малко като разклатиш, нали и поплавъка се разклаща и клапана се отваря.... ;-)

BatGergi
02-10-2010, 12:47
Е на мен за втори път ми зареждат 39л на Шел сутрин при бутилка 40л разбрах ,че и да правиш панаири файда няма,момчето което зареждаше каза че от 33л е започнал клапана да чука ама го напълнил до като спре да влиза, още не е свършила засичам да видя колко км ще мина и дали са ме набутали ,което е по вероятно.

ALFonsOlder
02-10-2010, 17:03
тоя клапан не е ли по-логично да е в пистолета а не в резервоара?

robygas
02-10-2010, 20:41
тоя клапан не е ли по-логично да е в пистолета а не в резервоара?

И как точно да стане...че не се сещам.
А оня дето е продължил да сипва и след като клапана е започнал да чука е идиот.

BatGergi
03-10-2010, 14:27
Какво му пука на бензиджията нали той няма да се вози в опасна кола.Въпроса ми е може ли да се направи да не се пълни толкова много бутилката?

nikolaaaay
03-10-2010, 15:14
Естествено, че може. Моята винаги я пълня напълно празна и сипвам догоре. 40л. е бутилката и се пълни винаги и на абсолютно всички газ-станции еднакво - 30л. +/- 0,5 л. Никога не съм сипвал над 31л. или под 29., така че проблемът си е във вашите бутилки и вашите поплавъци (клапани или там каквото изключва), които не изключват всеки път на едно и също положение.

П.С. Карам 3,5 години и зареждам по 1-2 пъти седмично, така че съм тествал газстанциите стотици пъти и никога не е имало проблем в колонката.

ALFonsOlder
04-10-2010, 16:40
И как точно да стане...че не се сещам.

ami, като се изравни налягането м/у цистерната и бутилката и нещо в пистолета прави - щрак, и движението на течността спира.

щото, дали ще втечниш 1тон или 1кг., то налягането е еднакво-нали?

oem
05-10-2010, 00:53
мхм.... и ще ти пълнят бутилката 2 часа щото трябва да пълнят с ниско налягане щом то ще работи като изключвател.

Crash87
05-10-2010, 14:18
хахаха ми то това си е далавера да върви с боза накъдето отива работата ще ни излезе много по евтино

denq
05-10-2010, 14:42
Опита ми показва , че името на бензиностанцията няма нищо общо с качеството на горивата, защо - защото:
1. Абсолютно всички горива в българия идват от Нефтохим-бургас (по информация от няколко човека работещи там в различни отдели). Така че тези горива от Австрия и зад Австрия ги има само в Австрия ...
2. Качествата на горивата зависят от управата на всяка станция - индивидуално. Защото на едните бензиностанции персонала кара Лади , а на друга БМВ-та след 2002 година и си живуркат като у попа зад пазвата вкарвайки в бутилките на хората обикновен , дори не планински въздух.
3. Качествата на газта от станциите с външна цистерна зависи от времето. т.е. ако е жега 40 градуса няма как да ви напълнят едни и същи килограми в единица обем.
4. Съставът на газта - съотношението Пропан и Бутан в горивото варира от станция на станция и изисква конкретни настройки на уредбата.
И още много фактори влияят върху разхода ви , както пътното покритие, налягането в гумите , вятърът и много други неща ...

robygas
05-10-2010, 15:22
ami, като се изравни налягането м/у цистерната и бутилката и нещо в пистолета прави - щрак, и движението на течността спира.

щото, дали ще втечниш 1тон или 1кг., то налягането е еднакво-нали?

Само дето цистерната не е на самотек. А ако е така всички съдове ще пърнят примерно по 5-10л. защото тогава се изравнява налягането. Това зависи също и от окорната температура, но със сигурност при -10 ще зареждаш 1 литър.:-D

Георги Живков
05-10-2010, 16:37
Чувал съм,че българската газ е около 30%. Другите 70% са от гърция и румъния

robygas
05-10-2010, 16:42
Тая пък тема откъде я намерихте?
Има си работеща такава не от 2007г.:cussing:

Нищо айде...ще ги обединя двете.

50 cent
05-10-2010, 19:15
Напоследък зареждам на Шел и съм доволен. Като сменя филтърчето на изпарителя ще ви кажа как е. ;)
Преди зареждах само от Еко и като отворих въпросното филтърче то беше запушено, препълнено, задръстено от нещо като стружки.
Никога повече Еко.

didod
05-10-2010, 19:37
Ромпетрол, Лукойл и Петрол - същата работа

mordohy
06-10-2010, 03:18
На ЕКО разхода ми е 7.5-8 литра, на останалите в Перник е 9.5 - 11 литра на 100 км.
В кюстендил се върти около 9. Явно там са по-малко нагли.
Все пак, с две ръце за ЕКО

cyberhill
06-10-2010, 09:06
Според моите deep researches http://audibg.com/forum/style_emoticons/default/hilezh.gif се оказва следното...

Моята бутилка с ГАЗ побира точно 33л:

Еко - 33л = 250км = 13.2л/100км
Лук - 33л = 300км = 11л/100км
ОМВ- 33л = 290км = 11.3л/100км
Шел -33л = 260км = 12.6л/100км

Почти винаги карам по един и същ маршрут, винаги празно - пълно...
Общо взето, в случая, минавам най много с Лукойл, а и принципно главно от там зареждам ( най удобо ми е ).
Реално, плюс-минус 10км нищо не е, но специално защото ЕКО-то ми се видя много висок разхода спрямо другите бензинджийници , пробвах още няколко пъти... и пак беше така, разлика във вървенето не мога да намеря никъде.

Но не знам защо хвалят това ЕКО толкова....

robygas
06-10-2010, 09:21
Щото когато нещо се повтори 100 пъти и става истина....

MUROMAN
06-10-2010, 10:16
Според моите deep researches http://audibg.com/forum/style_emoticons/default/hilezh.gif се оказва следното...
Общо взето, в случая, минавам най много с Лукойл, а и принципно главно от там зареждам ( най удобо ми е ). ЕКО-то ми се видя много висок разхода спрямо другите бензинджийници , пробвах още няколко пъти... и пак беше така, разлика във вървенето не мога да намеря никъде.


Без да правя толкова задълбочено проучване и Аз съм на същото мнение като теб. :idea:

cyberhill
06-10-2010, 10:52
Еми да :) , ама толкова хвалебствия съм чул/чел за ЕКО, че не мога да разбера, к'во толкова намират аджеба в него :D

robygas
06-10-2010, 15:48
Работят с клубните карти на "Клуб Алфа Ромео".

В тая анкета що няма - "Където ми падне" ?:sad:

toki4a
06-10-2010, 20:44
:yes:

MUROMAN
08-10-2010, 16:47
Работят с клубните карти на "Клуб Алфа Ромео".

В тая анкета що няма - "Където ми падне" ?:sad:

То почти няма сериозен клуб дето да няма карта.:idea2:

ALFonsOlder
08-10-2010, 16:52
я кажете за тия карти.
от къде,как,защо...?

Tedo
08-10-2010, 20:54
я кажете за тия карти.
от къде,как,защо...?

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49393

BillyBoy`
11-10-2010, 18:38
Защо не сте включили Булмаркет във анкетата?Аз зареждам само от тях и съм много доволен :).