PDA

View Full Version : Глоба при превишена скорост



KoRny
17-07-2011, 19:17
Колеги най-накрая и мен ме изловиха да е го е*а :pokey: Успях да намаля до 110 при 60 ограничение,демек точно 50 отгоре,а там дори се води населено място май,въпреки че си има подлези за пешеходци и се води като околовръстното на Перник...Колко ще ми е глобата и трябва ли да си търся някой шофъор да ме кара за морето другия месец ???

Satanism
17-07-2011, 19:20
Пиши възражение, че ограничението е незаконно, защото проектоскоростта на пътя е 90км/ч, а ограничението не е въведено във връзка с ремонти или опасност на пътя.
Порови се в закона.Принципно нямат право да ограничават така скоростта, освен ако няма повод за това.

И, зависи в коя посока са те хванали, но като слизаш от Люлинската магистрала, няма табела за населено място...тя е долу на Драгичево...няма табела-няма населено място ;)

KoRny
17-07-2011, 19:38
Пиши възражение, че ограничението е незаконно, защото проектоскоростта на пътя е 90км/ч, а ограничението не е въведено във връзка с ремонти или опасност на пътя.
Порови се в закона.Принципно нямат право да ограничават така скоростта, освен ако няма повод за това.

И, зависи в коя посока са те хванали, но като слизаш от Люлинската магистрала, няма табела за населено място...тя е долу на Драгичево...няма табела-няма населено място ;)

Ми нз,докато единия пишеше вътре,аз си говорех с по-младия за смешното ограничение,което е сложено и той ми разправа как тва е населено,завод Стомана е наблизо не знам си кво и аз му обяснявам,че има подлези,той оттам ме прекъсва:'Ма тва не ти е магистрала!!' .Ми ако е магистрала ще е 130 много ясно.Обаче защо трябва и да е 60!!!? Поне 80-90 е приемливо,а те са сложили тва за да могат поне 10 коли на ден да спрат там,нали така им нарежда началника...Как мога да докажа,че ограничението там е незаконно??Отделно наскоро имах ПТП и пак с моя късмет изядох акт,който го оправих,но на постановлението тогава ми пишат адрес на който не живея и не се водя по лична карта от 4-5 години.Идеята ми е да изчакам ли да излезе постановлението и ако не са ми оправили адреса в техните архиви и пак ми пишат тоя вече несъществуващ адрес,да обжалвам тогава постановлението,че няма такъв човек на тоя адрес???

svetozar_sosi
17-07-2011, 19:38
колега щом е имало знак с ограничение 60 км ако ще и да караш на аутобан си загазил..Опитай каквото те посъветва колегата в поста над мен, но няма значение дали си извън населено място или не..знакът си важи и твоя случай доста може да ти бръкне в джоба..пиши какво е станало

Satanism
17-07-2011, 19:47
Ми нз,докато единия пишеше вътре,аз си говорех с по-младия за смешното ограничение,което е сложено и той ми разправа как тва е населено,завод Стомана е наблизо не знам си кво и аз му обяснявам,че има подлези,той оттам ме прекъсва:'Ма тва не ти е магистрала!!' .Ми ако е магистрала ще е 130 много ясно.Обаче защо трябва и да е 60!!!? Поне 80-90 е приемливо,а те са сложили тва за да могат поне 10 коли на ден да спрат там,нали така им нарежда началника...Как мога да докажа,че ограничението там е незаконно??Отделно наскоро имах ПТП и пак с моя късмет изядох акт,който го оправих,но на постановлението тогава ми пишат адрес на който не живея и не се водя по лична карта от 4-5 години.Идеята ми е да изчакам ли да излезе постановлението и ако не са ми оправили адреса в техните архиви и пак ми пишат тоя вече несъществуващ адрес,да обжалвам тогава постановлението,че няма такъв човек на тоя адрес???

Значи, глей сега, като за местен здраво си осрал работата...там със 110 не се кара.
Порови се в закона, отделно господарите на ефира правиха репортаж за тоя път...там най-лесно ще намериш кой член от закона беше нарушен...оттам нататък е лесно, в съда тоя акт пада веднага...а те съветвам да стигнеш докрай, защото иначе ще се возиш на ГТ доста дълго време....

KoRny
17-07-2011, 19:52
колега щом е имало знак с ограничение 60 км ако ще и да караш на аутобан си загазил..Опитай каквото те посъветва колегата в поста над мен, но няма значение дали си извън населено място или не..знакът си важи и твоя случай доста може да ти бръкне в джоба..пиши какво е станало

Ми какво,не си от Перник,но пак ще се опитам :Прибирам се от крайния квартал на Перник -квартал Изток,който е най-близо до село Драгичево.Обаче аз от квартал изток се качвам на нащо 'околовръстно' по посока центъра на Перник,където има на места знаци 60,но не съм сигурен дали има знак от мястото,където аз се качих на тоя път до мястото,където полицаите ме спряха.И от една отбивка на пътя,която е добре маскирана с храсти видях само жилетката и те бяха с радара пистолет и ме 'простреляха',отбих и показваше 110км/ч.И като го видях единия къв е надут ми стана ясно,но и него ще го наглася,или ще трябва да ми дойде в сервиза или да си оправя климатика на колата при мой познат,който беше с мен на случката....Според мен тва ограничение го сложиха защото преди 1-2 години една вечер бутнаха 1 пиян мангал и арееее.А подлезите за кво са,ако е населено защо няма зебри или знаци за пешеходни пътеки???На Цариградско колко човека блъснаха и колко е ограничението,на бул.България колко е ограничението,където наистина може да се каже,че е оживено населено място.Разбирам да ме спрат през главната ни градска улица,която е от единия край до другия край на Перник и там си е 50 или 40 км ограничението.

Satanism
17-07-2011, 20:01
Батка аре стига сега с глупостите, аз ще го наглася, кво ти е виновен полицая, на него това му е работата, а ограничението там е 60, законно или не...
Вместо да правиш такива селски истории и да се точиш на грешните хора, обясних ти какво да направиш...и некст тайм по-внимателно....


Отделно,щом е бил в храстите, направо на място е трябвало да напишеш възражение, че не си имал видимост към патрула...също незаконно

KoRny
17-07-2011, 20:08
Батка аре стига сега с глупостите, аз ще го наглася, кво ти е виновен полицая, на него това му е работата, а ограничението там е 60, законно или не...
Вместо да правиш такива селски истории и да се точиш на грешните хора, обясних ти какво да направиш...и некст тайм по-внимателно....


Отделно,щом е бил в храстите, направо на място е трябвало да напишеш възражение, че не си имал видимост към патрула...също незаконно

Знаеш ли защо ще го наглася,защото като дойде да си прави климатика идва с униформата тежко тежко и разбираш ли понеже е кука да мине по-тънко,че даже се и мръщи...Еми търся в Гугъл за тоя репортаж на господарите,ма нищо не излиза...Кога един път се брои за населен,защото няма нито знаци за пешеходни пътеки,нито зебри,има 1 спирка,покрай нея минава жп линията,подлезче си има и така....

svetozar_sosi
18-07-2011, 15:09
Незаконно е да те спират "от засада" , сиреч да са се скрили! Но пък нищо не те онивинява да караш със 110 при ограничение 60.
Пусни възражение и се моли да ти вземат само малко пари и другия път гледай и мисли. Умната!

KoRny
18-07-2011, 21:24
Незаконно е да те спират "от засада" , сиреч да са се скрили! Но пък нищо не те онивинява да караш със 110 при ограничение 60.
Пусни възражение и се моли да ти вземат само малко пари и другия път гледай и мисли. Умната!

Къде се пуска тая жалба-направо в съда или в КАТ ??Ще пиша като свидетели 2-те момчета,които спряха с мене защото ние карахме заедно.Утре ми е ден 3ти от съставянето на акта,така че утре трябва да действам..

Satanism
18-07-2011, 22:27
КАт

KoRny
18-07-2011, 22:45
Мерси колеги,а някой знае ли по кой член и точка е забранено криенето на катаджии,за да мога да го напиша утре в възражението??

Alexanderbb
19-07-2011, 16:00
Много ви е абсурдно околовръстното ама то там в Перник кое не ви е. Да бяхте се събрали да пуснете една подписка до кметицата да ви го направи като бял път с ограничение 90. Иначе аз като минавам от там стискам зъби и цялото с 60км/час, местните ме задминават като луди но поне си спестявам срещи с онези с палките

PEPI-2ALFA
19-07-2011, 18:16
Обаче аз от квартал изток се качвам на нащо 'околовръстно' по посока центъра на Перник,където има на места знаци 60,но не съм сигурен дали има знак от мястото,където аз се качих на тоя път до мястото,където полицаите ме спряха.
За теб е по-добре да е имало знак, защото без знак ограничението ти е 50км/ч - още си в населено място. Не че вече има значение, де.

Satanism
19-07-2011, 18:22
За теб е по-добре да е имало знак, защото без знак ограничението ти е 50км/ч - още си в населено място. Не че вече има значение, де.

Напротив, аз пак обяснявам, зависи от коя страна са го спряли, защото знак за населено място, ако идваш отъкм АМ Люлин няма...

ФЕРАРИСТ
19-07-2011, 18:39
Мерси колеги,а някой знае ли по кой член и точка е забранено криенето на катаджии,за да мога да го напиша утре в възражението??
То ако беше регламентирано това, и беше формулирано в закон, щеше да е най - цитирания член по автофорумите.........

Satanism
19-07-2011, 18:46
То ако беше регламентирано това, и беше формулирано в закон, щеше да е най - цитирания член по автофорумите.........

за храстите няма нищо, но за реда, по който те спират и т.н има...аз си спомням, че имаше член в който на кратко пише : палките трябва да осигурят достатъчно видимост към поста им....

BLUE1
19-07-2011, 23:01
Ай стига митове и легенди, толкова ли е трудно да прочетете няколко страници закон.
Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби: 1. контролират спазването на правилата за движение от всички участници в движението и техническата изправност на движещите се по пътя пътни превозни средства, като за целта служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост;

Кой ще се пробва да разтълкува края на точката?

Satanism
19-07-2011, 23:05
Няма какво да го тълкувам, всеки един нормален съдия ще отсъди в моя полза, ако катаджиите са били в храсти/зад дърво, билборд и какви ли не там още изобретения за "хващане от засада" на нарушителите...

Работата на КАТ тук се върши по такъв начин, че който не е завел дело срещу КАТ, само той не ги е осъдил...

BLUE1
19-07-2011, 23:12
По тази точка и в този конкретен случай ще е малко трудно. "при проверка.....осигурявайки необходимата видимост". Началото на проверката е подаването на сигнала за спиране, колегата е спрял на мястото от което са му подали сигнала т.е. имал е необходимата видимост да разбере, че това са катаджии и обозначението им е било достатъчно за него да ги идентифицира като такива. Моят съвет е за жалбата колегата да потърси юридическа помощ от адвокат.

Satanism
19-07-2011, 23:16
По тази точка и в този конкретен случай ще е малко трудно. "при проверка.....осигурявайки необходимата видимост". Началото на проверката е подаването на сигнала за спиране, колегата е спрял на мястото от което са му подали сигнала т.е. имал е необходимата видимост да разбере, че това са катаджии и обозначението им е било достатъчно за него да ги идентифицира като такива. Моят съвет е за жалбата колегата да потърси юридическа помощ от адвокат.

По твоята логика мога да ги подмина съвсем спокойно и после да се оправдая, че не съм имал време, да ги идентифицирам, което време е доста субективно, за мен може да е 15километра или 20 минути...едва ли законът допуска такава вратичка.
Към патрула трябва да има видимост преди стоп-сигнала, а сигналът за спиране не трябва да идва като изненада...
Тоест, аз трябва да знам, че това са катаджии и искат да ме спрат, а не в обратен ред- някой ме спира, а-това са катаджии...
Да не говорим, че около този акт има доста съмнителни ситуации...а и най-дребното нарушенийце или неточност би направило акта запас за тоалетната...

ФЕРАРИСТ
19-07-2011, 23:21
Според мен израза "служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост" търпи изключително широко тълкувание, и съдията ако не е очевидец, няма как да прецени обективно......

BLUE1
19-07-2011, 23:34
Според мен израза "служебните лица са длъжни при проверка да се обозначат ясно, осигурявайки необходимата видимост" търпи изключително широко тълкувание, и съдията ако не е очевидец, няма как да прецени обективно......
Ей за това иде реч! Лежи на тая кълка и чакай да ти падне акта.


А на такива изненадващи стоп палки, ако наистина са такива няма как да спреш на време. На мен ми се е случвало, единият път спрях, но на около 100 метра след тях, почаках ги те не дойдоха и аз си продължих, а другият път беше на АМ Тракия преди месец, два тъкмо бях задминал Ферариста и след един завой един се размаха, при условие, че карах поне със 130 беше немислимо да забия спирачки. Ако бяха тръгнали след мен щях да отбия веднага, но те не мръднаха.

KoRny
20-07-2011, 11:50
Вчера написах възражение,намерих и члена,който им забранява и сега остава чакане...Най-вероятно нищо няма да стане в КАТ,но като излезе постановлението пускам към съда една жалба и там вече ще стискам палци.Наистина е яко смешно тва ограничение,ако си беше 90,плащам си 50лв акт и нито теми щях да пускам,нито нищо,направо човек ще заспи на такъв път с 60км/ч ...

rossenvn
21-07-2011, 07:36
А на такива изненадващи стоп палки, ако наистина са такива няма как да спреш на време. На мен ми се е случвало, единият път спрях, но на около 100 метра след тях, почаках ги те не дойдоха и аз си продължих, а другият път беше на АМ Тракия преди месец, два тъкмо бях задминал Ферариста и след един завой един се размаха, при условие, че карах поне със 130 беше немислимо да забия спирачки. Ако бяха тръгнали след мен щях да отбия веднага, но те не мръднаха.

На магистрала нямаш право да спираш, а това, че те те карат да нарушаваш закона си е техен проблем. И много ми е чудно те къде бяха спрели, че да могат да ти махат да спреш?

Чл. 58. При движение по автомагистрала на водача е забранено:

1. да спира пътното превозно средство за престой или за паркиране извън специално обозначените за това места;

2. да завива в обратна посока, да се движи назад, да навлиза в разделителната ивица или да я пресича, включително и на местата, където тя е прекъсната;

3. да се движи по лентата за принудително спиране.



Чл. 59. (1) Водачът на пътно превозно средство, принуден да спре поради независещи от него обстоятелства, може да направи това върху лентата за принудително спиране извън платното за движение, като през нощта и при намалена видимост сигнализира спряното пътно превозно средство с предупредителен светлоотразителен триъгълник или включен авариен сигнал. При невъзможност да отстрани повредата и да продължи движението той е длъжен да вземе мерки за изтегляне на пътното превозно средство от автомагистралата по най-бърз начин.

"Палките" независещи обстоятелства ли се явяват:gayfight:

BLUE1
21-07-2011, 11:21
След Пазарджик посока Пловдив има един плавен десен завой, там почти винаги има полицейски патрул който заради спецификата на завоя се забелязва сравнително късно.

KoRny
21-07-2011, 20:58
На магистрала нямаш право да спираш, а това, че те те карат да нарушаваш закона си е техен проблем. И много ми е чудно те къде бяха спрели, че да могат да ти махат да спреш?

Чл. 58. При движение по автомагистрала на водача е забранено:

1. да спира пътното превозно средство за престой или за паркиране извън специално обозначените за това места;

2. да завива в обратна посока, да се движи назад, да навлиза в разделителната ивица или да я пресича, включително и на местата, където тя е прекъсната;

3. да се движи по лентата за принудително спиране.



Чл. 59. (1) Водачът на пътно превозно средство, принуден да спре поради независещи от него обстоятелства, може да направи това върху лентата за принудително спиране извън платното за движение, като през нощта и при намалена видимост сигнализира спряното пътно превозно средство с предупредителен светлоотразителен триъгълник или включен авариен сигнал. При невъзможност да отстрани повредата и да продължи движението той е длъжен да вземе мерки за изтегляне на пътното превозно средство от автомагистралата по най-бърз начин.

"Палките" независещи обстоятелства ли се явяват:gayfight:

На картата на Гугъл тоя път се води скоростна магистрала,но не и според наща кметица...Дори полицая ми обясни,че е населено място... :prescription:

146_JTD
21-07-2011, 21:17
Тъй като е населено място, глобата ти е 300лв. Ако беше извън - 200лв. Имаш късмет, че не си бил със 111км/ч, тъй като отиваш в долната алинея - глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство..
Така че ще можеш да се закараш до морето сам :))))

ФЕРАРИСТ
21-07-2011, 21:19
На магистрала нямаш право да спираш, а това, че те те карат да нарушаваш закона си е техен проблем. И много ми е чудно те къде бяха спрели, че да могат да ти махат да спреш?

Чл. 58. При движение по автомагистрала на водача е забранено:

Ето свежа идея, ще трябва да я изекспериментирам.....


на АМ Тракия преди месец, два тъкмо бях задминал Ферариста и след един завой един се размаха, при условие, че карах поне със 130
Нещо бибитка, аварийни, индикация, тва - онва?????
Ся ще ми излезе име че карам пенсионерската с 100 - 110 по магистралата, пък се пиша голям непукист......
П.п не е било да си с Алфа, помня ситуация от сорта, че спряха някой пред мен, но колата не беше Алфа.....

KoRny
22-07-2011, 09:27
Тъй като е населено място, глобата ти е 300лв. Ако беше извън - 200лв. Имаш късмет, че не си бил със 111км/ч, тъй като отиваш в долната алинея - глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство..
Така че ще можеш да се закараш до морето сам :))))

Един познат звънна на някой си от полицията,който му казал,че ми е 300 лв и 3 месеца ми я взимат,с обяснението,че април нали имах ПТП,където на куките пак не им се занимаваше и писаха акт и на 2мата.Но тоя път няма да се дам така :cussing:

Mind_Control
22-07-2011, 12:51
Ето свежа идея, ще трябва да я изекспериментирам.....




По принцип командите на жив полицай в йерархията са над, маркировки, знаци и т.н. Така, че според мен, като ти подаде знак да спреш си длъжен да спреш.

Мен веднъж на магистралата искаха да ме спрат със 150 някъде, но полицая видя, че няма как да стане, без да създаде опасност за движението и само ми размаха поучително пръст.

svetozar_sosi
22-07-2011, 13:16
Айде честито...

rossenvn
22-07-2011, 14:47
По принцип командите на жив полицай в йерархията са над, маркировки, знаци и т.н. Така, че според мен, като ти подаде знак да спреш си длъжен да спреш.

Мен веднъж на магистралата искаха да ме спрат със 150 някъде, но полицая видя, че няма как да стане, без да създаде опасност за движението и само ми размаха поучително пръст.

Живия полицай, че е голЕма работа ясно, но закона трябва да е по-голЕм! А това, че в закона може би има пропуск, не е по наша вина. Иначе при регулиране на движението е ясно, то си е записано кой-кого:cussing:

Satanism
22-07-2011, 15:19
Тая работа, със спирането в аварийната само някой много наивен може да се върже, че реално има шанс, да мине...
Спирането за проверка от КАТ си е точно принудително спиране- не по собствено желание.

BLUE1
22-07-2011, 15:41
Нещо бибитка, аварийни, индикация, тва - онва?????
Ся ще ми излезе име че карам пенсионерската с 100 - 110 по магистралата, пък се пиша голям непукист......
П.п не е било да си с Алфа, помня ситуация от сорта, че спряха някой пред мен, но колата не беше Алфа.....


С Алфата си бях, но аз не им спрях, допускам да съм карал с над 130 щом се опитаха да ме спрат. А когато те задминах ти наистина беше понамалил вероятно в очакване на този катаджийски пост. Иначе за сигнали вече не давам защото до сега никога не се е случвало да ми ги връщат.

nyhm
22-07-2011, 16:36
Колега Korny, разбирам причините за твоето негодувание, разбирам и че донякъде си прав. Но съгласи се, че да кажеш, че си успял да намалиш до 110 км/ч, то значи си карал поне със 130 км/ч, а може би и повече - ти знаеш най - добре. Не мислиш ли, че е срамно и абсурдно, при условие, че си погазил така грубо ЗЗДП, ако ще и извънградски път с ограничение 90 да беше (което ти също не си спазил), да се оплакваш и да роптаеш, че КАТ, законът или държавата ти нарушават правата? Без да се обиждаш, твоят случай ми звучи като онзи, когато контрабандист се оплака в полицията, че са му откраднали контрабандните цигари...

lan
22-07-2011, 16:41
Аз пък онази вечер гледах по Канал-а предаването "Денис и приятели", мисля че така се казваше, което е без значение, та там им гостуваше един човечец (не разбрах дали полицай или юрист), който каза, че по принцип радарите на родната ни полиция са асолютно незаконни тъй като по закон (цитира член) за да се удостовери превишена скорост, на радара трябва да има позволена скорост, дата, час, засечена скорост и регистрационен номер на автомобила нарушител. Ако човек се позове на този член в жалба, акта падал. Не минавал и номера за втория полицай, който е свидетел, тъй като е свидетел на спирането на автомобила и написването на акта, но нищо друго.

Satanism
22-07-2011, 16:46
Aбе, принципно няма лошо поне малко усещане да има, щото иначе всеки ще кара на заварена газ...законни или не-радарите са нужни, сега други няма...въпроса е за какви цели се използват...

KoRny
22-07-2011, 17:28
Колега Korny, разбирам причините за твоето негодувание, разбирам и че донякъде си прав. Но съгласи се, че да кажеш, че си успял да намалиш до 110 км/ч, то значи си карал поне със 130 км/ч, а може би и повече - ти знаеш най - добре. Не мислиш ли, че е срамно и абсурдно, при условие, че си погазил така грубо ЗЗДП, ако ще и извънградски път с ограничение 90 да беше (което ти също не си спазил), да се оплакваш и да роптаеш, че КАТ, законът или държавата ти нарушават правата? Без да се обиждаш, твоят случай ми звучи като онзи, когато контрабандист се оплака в полицията, че са му откраднали контрабандните цигари...

Ми нз,ама някой да ме спира за да ми каже,че съм нарушил закона,като преди това самият той го прави също не е редно.И дали няма разлика ако те спрат с 20 км/ч отгоре или с 50 отгоре???

Satanism
22-07-2011, 17:29
Ми нз,ама някой да ме спира за да ми каже,че съм нарушил закона,като преди това самият той го прави също не е редно.И дали няма разлика ако те спрат с 20 км/ч отгоре или с 50 отгоре???

Напълно съм съгласен с първото ти изречение, НО това не може да е каквото и да било оправдание ти да нарушаваш законите.По повод второто, 20 или 50-все едно...все си нарушител...

ФЕРАРИСТ
22-07-2011, 22:11
Спирането за проверка от КАТ си е точно принудително спиране- не по собствено желание.
Това не е точно така, щото ако ме спрат и спра кофти, и някой вземе да ме отнесе, надали полицайте ще са виновни.....не знам точно кой закон беше тва, но разпореждания който са закононарушение можело да не се изпълняват......

А когато те задминах ти наистина беше понамалил вероятно в очакване на този катаджийски пост.
Мда, радаро пищеше и явно съм намалил....

DiStefano
22-07-2011, 22:26
В крайна сметка всичко е измислено за нашата безопастност. Аз ограничения не спазвам особено, но се движа в рамките на "допустими" превишения. Понеже всеки ден пътувам Пазарджик - Пловдив /междудругото на плавния десен завой почти не съм виждал патрулка - недей да плашиш хората ей :stumm:/ щото ходя на работа и карам с 80-90 за да ми излязат сметките с нафтата ... хехе.. та никой не спазва ограниченията по стария път. Те са 60-80-90, като по-ниските са когато се минава през кръстовищата. Е всичко живо кара с по 120 и нагоре. Пътя е ТРАГЕДИЯ. Всяка сутрин имам инфарктни моменти. За колите ми ме боли фара и двете имат "каски". Кофтито се става с живота ни. Пример имам от четвъртък /вчера 21.07.2011/ точно преди разклона за Говедаре посока Пазарджик - Пежо vs Рено - и двете тоталки, 3 патрулки, задръстване, стъкларии, масло по пътя, резервни части, линейка и ... и носилки с чаршафи отгоре. Нема смисъл да говорим повече. А представи си караш със 100 при ограничение 50 и изкача на пътя дете ... ..... Ще кажат някои "аман от моралисти" .. тези някои те си знаят кои като станат родители на по 2 деца тогава ще ги попитам отново !

ldv6
22-07-2011, 22:43
Колега прав си, и аз често пътувам по тоя път и си е точно така.

Ама за магистралата си е срам това 130 км/ч. Едно време 90% от колите на АМ Тракия бяха жигули, москвичи и други соц возила и ограничението беше 120. Сега от Стара Загора до София я видиш соц кола, я не. Гумите ли са ни "Вида", колите ли са ни същите, та и в друг век сме вече, ама на... На година поне по един трактор мяркам на магистралата, а то скоростта им била виновна.

Не пречи на здравето скоростта, а рязкото преминаване в състояние на покой...

firedragon
22-07-2011, 23:02
Колега прав си, и аз често пътувам по тоя път и си е точно така.

Ама за магистралата си е срам това 130 км/ч. Едно време 90% от колите на АМ Тракия бяха жигули, москвичи и други соц возила и ограничението беше 120. Сега от Стара Загора до София я видиш соц кола, я не. Гумите ли са ни "Вида", колите ли са ни същите, та и в друг век сме вече, ама на... На година поне по един трактор мяркам на магистралата, а то скоростта им била виновна.

Не пречи на здравето скоростта, а рязкото преминаване в състояние на покой...

Колите са по-мощни,и гумите за по-хубави ама човека е по-идиот от преди и гледа да мине тънко,и точно тази тънка сметка води до трагедии. И аз искам да скачам от Бургас до София за 2 часа,ама повече предпочитам да стигна жив!

nyhm
22-07-2011, 23:41
Благодаря ви, колеги, че най - после виждам подобни мнения, писани в тази тема - за спасения живот, за децата, които може да са на пътя, когато ви натежава крака и т.н. Искрено се бях отчаял, че тази тема се състоеше единствено в мнения "как да спасим нарушителя на ЗЗДП". Мислете повече!

ldv6
23-07-2011, 00:13
Тънко, колко да е тънко...
При 200 и нагоре ако има камера в резервоара какъв бензиновъртеж ще заснеме...

Ама пак да кажа проблем за движението не е скоростта сама по себе си, а несъобразената скорост. Наскоро ми се качват в класацията и още:
Тия, които на магистрала са си кютали зад някой претоварен камион и изведнъж започват изпреварване с неговата скорост без да си погледнат в огледалата.
Тия дядки, на които москвича им стои по цяла година в гаража на село и го вадят само за да го претоварят и него, и ремаркето му със зеле например и с целия си годишен пробег от 80 максимум километра и "светкавични" реакции почват да шарят из пътя и да губят зелки, колела и ремаркета...
Тия катаджии дето като идат да регулират движението и правят гарантирано задръстване.
Тия катаджии, които се крият из храстите и изскачат в последния момент срещу колите, та със 120 км/ч трябва да шариш рязко, за да не ги лежиш после като за хора, като ги качиш на капака.
Тия трактористи, на които задният фар за инвентара не им свети надолу, а право назад в очите на настигащите ги нощем автомобилисти.
Та проблемите с движението не са само в превишената скорост, още повече ако съм минал някъде с някаква скорост (а ако ще и с двойна на ограничението) и няма проблем, то явно скоростта ми е съобразена, един вид. ":-)"

KoRny
23-07-2011, 01:25
Напълно съм съгласен с първото ти изречение, НО това не може да е каквото и да било оправдание ти да нарушаваш законите.По повод второто, 20 или 50-все едно...все си нарушител...

Не съм казал,че съм невинен,но вместо 3 месеца да си търся кой да ме вози и 300 лв да дам,можеше да имам акт за 20 км отгоре.Тука всички пишат как са с 10-20км над допустимото.И моля ви се който въобще не е минавал по тоя "населен' път,който явно само според Гугъл е скоростна магистрала,да не ми казва,че 90 км/ч или 100 е супер огромна скорост за там.Аз отново твърдя че 90 км ограничение е нормално,но така доста по-малко ще пълнят гушите,сега почти всички коли като вкараш 5та без да се ръчкаш си превишил ограничението.И пътищата за селата около Перник,където е 90 ограничението са в пъти по-опасни,лоши като състояние,с остри завои и без никва видимост...