PDA

View Full Version : съвет моля за 159 JTS...трака като дизел, няма мощност..



16MSCUDERIA
22-07-2011, 18:09
Обръщам се за съвет към вси4ки сериозни ентусиасти и препатили собственици или техни4ески по-грамотни от мене за следния проблем за 159 1.9 JTS Колата я карам в съотношение 85:15 извънградско:градско и към момента имам 102 000 км навъртяни. Проблема се появи зимата и запо4на с досадно 4укане на метал от областа на веригата. 4укането се успокояваше и из4езваше щом двигателя загрее и налягането на маслото се подка4и. Напоследък 4ука постоянно даже и като е загряла и колата е доста спъната /все едно 60-70 коня ги няма/ и определено е доста спъната и нееласти4на на малки и средни обороти. Има и едни доловими вибрации когато 4акам на светофара например. В Бургас съм и не съм срещал наистина компетентни механици или сервиз. Общо взето всеки иска да отвори двигателя /500 лв/ и тогава да ми каже какво е. Само 4е после ми се казва 4е трябва да 4акаме 4асти от Италия поне месец а не искам колата да ми е в насипно състояние в средата на лятото. Да не говорим 4е пове4ето смятат 4е двигателя е дизел и не са и виждали такъв. Другата оферта е да ми сменят цялата агренажна система за всеки слу4ай а аз се 4удя каква е вероятността да е заминал вариатор. Търся компетентен съвет или насока за най-компетентните механици за Алфа Ромео в Бургас. Предварително благодаря за всяка полезна информация! :bangin: Приятел ме насо4и към този форум защото и той се е напатил от "майстори" по бургаските сервизи.

========
ч а не 4
Благодаря предварително.
pr_00f

M.Gruev
22-07-2011, 18:35
Колега за съжаление проблема ти взучи доста сериозно и едва ли ще се разминеш без отваряне на мотора. Виж във Форума в "Общ Техническия Раздел" има препоръчани сервизи. Знам че ще са ти малко далеч, но... май нямаш много голям избор, тъй като един некачествен ремонт може да ти излезе много по-скъпо от една разходка до София например.

п.с. А и този мотор си е направо екзотичен за България. Имайки в предвид, че в момента не се продава нито една бензинова 159-ца тук, си е и разбираемо.

Jivko7777
22-07-2011, 20:17
Ееее чак в София го прати!
Нека идея при Вихрен във Варна ;) Сервиза на Алфа Ромео дето е на магистралата!

me4o4ko
22-07-2011, 20:32
Обръщам се за съвет към вси4ки сериозни ентусиасти и препатили собственици или техни4ески по-грамотни от мене за следния проблем за 159 1.9 JTS Колата я карам в съотношение 85:15 извънградско:градско и към момента имам 102 000 км навъртяни. Проблема се появи зимата и запо4на с досадно 4укане на метал от областа на веригата. 4укането се успокояваше и из4езваше щом двигателя загрее и налягането на маслото се подка4и. Напоследък 4ука постоянно даже и като е загряла и колата е доста спъната /все едно 60-70 коня ги няма/ и определено е доста спъната и нееласти4на на малки и средни обороти. Има и едни доловими вибрации когато 4акам на светофара например. В Бургас съм и не съм срещал наистина компетентни механици или сервиз. Общо взето всеки иска да отвори двигателя /500 лв/ и тогава да ми каже какво е. Само 4е после ми се казва 4е трябва да 4акаме 4асти от Италия поне месец а не искам колата да ми е в насипно състояние в средата на лятото. Да не говорим 4е пове4ето смятат 4е двигателя е дизел и не са и виждали такъв. Другата оферта е да ми сменят цялата агренажна система за всеки слу4ай а аз се 4удя каква е вероятността да е заминал вариатор. Търся компетентен съвет или насока за най-компетентните механици за Алфа Ромео в Бургас. Предварително благодаря за всяка полезна информация! :bangin: Приятел ме насо4и към този форум защото и той се е напатил от "майстори" по бургаските сервизи.



Колега,в Бургас малко хора са виждали JTS,така,че се ориентирай към някой от сервизите в другите градове.Координати можеш да намериш в раздел Общ Технически - http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

Ако все пак нямаш възможност,пиши ми на лични ще ти кажа 2 места в Бурас,където може да ти помогнат най-малко с мнение.
Един съвет : Не се вързвай на приказки "Ще ти сменим всичко и няма начин да не се оправи.." :shutup:

me_to_u
22-07-2011, 22:10
....


И да стреляме на посоки, няма смисъл. Най-добре опитай в проверен сервиз. Излиза обаче, че в тази част на страната е трудничко да се намери подобен специализиран. Чуват се хубави думи наистина за Алфа на магистралата за София тук. Иначе из английския форум на подобни симптоми отговаря често срещан дефект на 2,2 обаче-"разтеглена" верига, но това е съпроводено с грешка. Ето няколко примера:
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/266294-problem-with-159-2-2jts-engine-rpm.html

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/212746-2-2-jts-p0016-down-on-power-chain-actuator.html

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/242070-2-2jts-timing-chain-change.html

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/269052-timing-chain-brera.html

16MSCUDERIA
22-07-2011, 23:16
Благодаря, ама се 4еша зад лявото ухо и се 4удя колко може да се разтегне една верига. На едно место в Бургас /няма да е коректно да го спомена тука/ ми казаха 4е сигурно веригата ми е направила корем и затова трака така и не знаех силно ли да се смея или тихи4ко наум. А този сервиз за който споменавате във Варна официален на Алфа ли е или просто хора които разбират и работят предимно италиански коли. Пак благодаря. 4ерната е доста добре но ще се хар4иш за автомивки особено лятото :) Данък красота какво да правиш

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

Благодарско за идеята....някой от форума има ли ли4ни впе4атления от реални ремонти и ка4ество и срок на изпълнение....в Бг никой не ти цени времето и никой никъде не съм видял да се ангажира с конкретен срок на изпълнение. Сега от този модел има не 4ак толкова много но съм убеден 4е се харесва на много ентусиасти и хората биха си купили когато цената на модела стане по-достъпна и тогава тази информация може да бъде полезна и на по-широк кръг собственици

Jivko7777
23-07-2011, 01:29
Благодаря, ама се 4еша зад лявото ухо и се 4удя колко може да се разтегне една верига. На едно место в Бургас /няма да е коректно да го спомена тука/ ми казаха 4е сигурно веригата ми е направила корем и затова трака така и не знаех силно ли да се смея или тихи4ко наум. А този сервиз за който споменавате във Варна официален на Алфа ли е или просто хора които разбират и работят предимно италиански коли. Пак благодаря.

Да официален на Алфа е един от малкото където наистина си разбират от работата, звънни и не се чуди повече колкото по рано толкова по добре!

kiko73
23-07-2011, 22:27
[QUOTE=16MSCUDERIA;914167]Благодаря, ама се 4еша зад лявото ухо и се 4удя колко може да се разтегне една верига.
Да се разтегне, да се разтегне - с очите си видях как майстора свали една верига без изобщо да охлабва обтегачи да дърпа да сеца и др. - те толко може да се разтегне

Mury
24-07-2011, 08:52
Във еригата ти е проблема най-вероятно,но отивай бързон да я правят,че ще стане по голяма беля.Сменя се целия комплект всичко,и не е евтин :mobile::mobile::mobile:

Da_Fuse
24-07-2011, 10:15
БЕз да съм компетентен точно по този двигател, съм виждал верига толкова разтегната, че колата отчиташе разлика в показанията на датчика на разпределителния вал и този на коляновия и неискаше да пали.... Колата беше не с ангренажна, а с мъничка верига която върти единия вал, чрез другия ,а самия двигател беше с ангренажен ремък, а не с верига... ;)

bouncer
25-07-2011, 10:16
Аз пък ще съм еретичен - колега, пробвай да натиснеш съединителя и виж дали спира да трака :)

Доста 159-ки имат вроден порок на съединителя, който на определени километри почва да тропа като на умрял мотор, да играят обороти и като позагрее се оправя. Пробвай :)

Mury
25-07-2011, 11:59
Аз пък ще съм еретичен - колега, пробвай да натиснеш съединителя и виж дали спира да трака :)

Доста 159-ки имат вроден порок на съединителя, който на определени километри почва да тропа като на умрял мотор, да играят обороти и като позагрее се оправя. Пробвай :)

Да,ама тва е само при дизелите и то само при 1.9 :pp::pp::pp::pp::pp:

bouncer
25-07-2011, 12:55
възможно е, но при мен симптомите са същите и за това казвам.

16MSCUDERIA
25-07-2011, 23:25
Благодаря за идеята...и това ще опитам но се 4удя дали не е заминала някоя свещ преждевременно...по книжка ги дават да се сменят на 120 000 км, аз още не съм там но се 4удя дали да не ги подменя за успокоение и да видим какъв ще е ефекта. Колата си върви...не ме е оставила на пътя но просто няма нужния демараж на ниски и средни обороти инак над 140 върви като луда. На този мотор нямам вариант да ги вадя една по една за да ми стане ясно ако някоя не е както трябва. 4удя се някои знае ли дали този мотор има вариатор защото аз не съм сигурен? По книжка освен това не пише нищо за интервал на сменяне на верига /има само интервал за смяна на агренажен ремък който е само при дизеловия мотор/ Пълна загадка - на жена ми колата с верига не мръдна за 400 000 км и то ежедневно магистрално каране с 130 средно. Поздрави!

Mury
26-07-2011, 10:25
Благодаря за идеята...и това ще опитам но се 4удя дали не е заминала някоя свещ преждевременно...по книжка ги дават да се сменят на 120 000 км, аз още не съм там но се 4удя дали да не ги подменя за успокоение и да видим какъв ще е ефекта. Колата си върви...не ме е оставила на пътя но просто няма нужния демараж на ниски и средни обороти инак над 140 върви като луда. На този мотор нямам вариант да ги вадя една по една за да ми стане ясно ако някоя не е както трябва. 4удя се някои знае ли дали този мотор има вариатор защото аз не съм сигурен? По книжка освен това не пише нищо за интервал на сменяне на верига /има само интервал за смяна на агренажен ремък който е само при дизеловия мотор/ Пълна загадка - на жена ми колата с верига не мръдна за 400 000 км и то ежедневно магистрално каране с 130 средно. Поздрави!

По принцип има интервал за проверка на веригата,все пак този мотор е Опел,а те не са много в час с веригите.Вариатор има,и то 2 броя на всеки вал,по принцип тези мотори имат проблеми с дюзите,не веднага се усеща че работи на 3 цилиндъра.Светвала ли ти е лампата за инжекциона???? Хубаво е да посетиш някой сервиз да се направи диагностика. :mobile::mobile::mobile::mobile:

dilian alfa gtv
26-07-2011, 11:10
Мотора 1.9,2.2 или 3.2 е защото не виждам да уточнено някъде,също ме интересува дали проблемите при всички JTS са идентични.

simich
26-07-2011, 11:57
Мотора 1.9,2.2 или 3.2 е защото не виждам да уточнено някъде,също ме интересува дали проблемите при всички JTS са идентични.

Обръщам се за съвет към вси4ки сериозни ентусиасти и препатили собственици или техни4ески по-грамотни от мене за следния проблем за 159 1.9 JTS

Mury
26-07-2011, 17:10
Мотора 1.9,2.2 или 3.2 е защото не виждам да уточнено някъде,също ме интересува дали проблемите при всички JTS са идентични.

Обръщам се за съвет към вси4ки сериозни ентусиасти и препатили собственици или техни4ески по-грамотни от мене за следния проблем за 159 1.9 JTS

Нещо не те разбрах

Speeder
26-07-2011, 17:16
Човека е написал какъв му е двигателя.

Tsetso Milanov
27-07-2011, 02:56
Колега, сякаш наистина най-близкия до теб сервиз, който разбират от 159 е във Варна на магистралата, а Вихрен е диагностик, който по мое скромно мнение наистина разбира. Намери им детайлите за връзка и си уговори час за преглед ASAP, че доколкото знам той ще излиза в отпуска ей сега (моя ден за ремонт при него е за след 15 Август, но за само за диагностика никога не е отказъл човекът).

Mury
27-07-2011, 13:42
Е точно тия мотори немат проблеми с дюзите не го клатете ще инфактира.
Сервиз - верига -смяна и т.н.
Сам се убеждаваш че я няма в ниски и средни а във високите хвърчи - толко ли некой не му идва на акъля че измества центровка от нещо ...

Абе ти си голям професор а,искаш ли да ти метна само че ние на 3 коли вече сме сменяли по една дюза :yawn::yawn::yawn::yawn::yawn: но си има специфични симптоми,по скоро на колегата колата е за верига :pirate::pirate::pirate:

П.С.Започни да четеш всичко,защото още на първата страница сме му казали че проблема вероятно е във веригата

Mury
27-07-2011, 17:25
Ей, ако всичко е както ти казваш нема да има толко мъка по тоа свет .
Аре лека, ше си мълча обещавам - ако имаш връзки да ме изтриете ще съм благодарен (че се неудържам като ви гледам кви пишете ))))

Кво се фръцкаш като ощипана мома,не съм искал да се заяждам,но ти всеки път,когато някой се опитва да помогне,ти се намесваш с думите-"не е така,а обратното" :pp::pp::drunk::drunk::drunk:

diapper
27-07-2011, 19:56
Колега предвид компетенцията ти тази фраза:
Проблема се появи зимата и запо4на с досадно 4укане на метал от областа на веригата. 4укането се успокояваше и из4езваше щом двигателя загрее и налягането на маслото се подка4и. Напоследък 4ука постоянно даже и като е загряла и колата е доста спъната /все едно 60-70 коня ги няма/ и определено е доста спъната и нееласти4на на малки и средни обороти

-би трябвало да ти говори за точно описание на проблема , и това е видно и от леко в час с ДВГ хора че идва реч за преебана центровка и т.н.
Кво го хвърляте че може да са инжектори като няма нищо общо симптома с инжекторите.
Бре па хем ви хвалят, хем сте виждали много такива, хем ви е страх да отсечете - ясно е че ще дойде при некой от вас човека кво го храните и подготвяте.
Чак па толкова неизвестни да има в тия алфи ...сигурно за това ви е несигурна компетенцията


Така пишейки във форума трудно може да се отсече !
Примерно за тебе "виене" е едно,но за мен е друго и к'во прайме ?
А отделен въпрос е ако ти можеш да отсечеш и да си на 100% сигурен,че не някой "чукането" от двигателя не е повдигач,а е вариатор.Ако го можеш еваларка,гоУем си !

п.п. Не целя да се заяждам,просто звучи малко смешно да "отсечеш" така във форума :prescription:

diapper
28-07-2011, 02:57
Тия бяха примерни сравнения (първото,което ми дойде)
А,че може да не съм ти хванал темата е възможно,и да мога да различа не малко неща :) (без лоши чувства)


п.п.Някой да разкара тия мнения,че са ебати спама ...:bangin:

Mury
28-07-2011, 12:41
Мисля че казахме каквото имаше да се казва по темата,има достатъчно сервизи които може да посети колегата,нека направи избор и да го направи,тук само си чешем езиците.:naughty::naughty::naughty: