PDA

View Full Version : Капе ми радиатора. Alfa 145



boian
18-11-2004, 22:15
От два дни сутрин под колата/Алфа145/ се образува малка локвичка от антифриз.Като погледнах,най-вероятно ще излезе радиатора :cry: .Някой може ли да ми даде съвет как да го оправя?

Kostadin
19-11-2004, 09:00
1.ако си налял скоро антифриз и преди това си карал на вода преблема е в това, че водата закисва и като сложиш антифриз понеже той е мазен и почват течове от няколко места, поне при мен беше така това не е болка за умиране купуваш една добавка обаче ти препоръчвам течна малко по-скъпа е но е доста по-добра от тези праховите ако ли пък не е варианта койта споменах има няколко възможности:
2.спукано съединение-прегледай си всички съединения който влизат и излизат от радиатора.
3.спукан радиатор-лично се надявам да не е това защото е доста неприятно, но ако е това все пак е възможно прегледай го внимателно самия радиатор би трябвало да е навлажнен в зоната на спукване.
и 4.може да имаш теч и от водната помпа и това ми се е случвало аз лично я смених с нова и решех проблема но щом казваш че ти капе под радиатора значи таво като вариант почти отпада.
успех и дано да е вариант 1. най-лесно и най евтино ще си решиш проблема.

19-11-2004, 09:03
Аз пролетта смених радиатор защото Типото се спря в едно колче. Купих радиатор от Алфа 155 ?!?! Пастнаха си едно към едно. В последствие успяха да ми ремонтират и стария та сега единия виси в мазето.

Nikiboy
19-11-2004, 09:04
Пробвай с HOLTS RADWELD. Почти винаги се получава ако проблема е на метал. Ако е на гума - смяна:)

hofman
19-11-2004, 10:38
и аз имах лек теч от радиатора, сипах някава добавка на Лики Моли, от ОМВ си я взех ,към 6-7 лв беше, и май ми реши проблема.Поне от 3 седмици не е имало течове.Викам ще пробвам първо с добавка защото във Ванто за радиатора ми казаха че е към 350-400 лв.

нидобърски
19-11-2004, 10:39
Според мен най-напред провери местата където маркучите се зауасват към метал. Ако там е теча ясно какво правиш. Ако е спукан маркуч пак ясно. На мен лично ми се е случвало да търся теча 2 дни и накрая да го намеря на най-загубеното място. Ако е по радиатора наистина, както каза колегата течните добавки са по добри и вършат работа. Успех.

boian
19-11-2004, 12:52
Сложих добавка Holts,цялото количество е за 2 пъти,сложих повече от половината обаче в преливното казанче заедно с антифриза,защото нямам тапа на радиатора.Ще видя ефекта и ще пиша.

Nikiboy
19-11-2004, 13:53
Малката опаковка от 125 мл. е за система до 8 литра. Другата 250 е за над 8!

boian
20-11-2004, 13:34
След като сложих Холтс,днес със съмнение си отворих капака и се зарадвах много.Спря да тече антифриз. :D

WhitePower
22-11-2004, 14:25
ako ti proteche radiatora mi pishi lichno suobshtenie i shte ti kaza kade da go zakarash da ti go zalepjat ( ako e ot plasmasovata chast)

търтей
22-11-2004, 14:34
ako ti proteche radiatora mi pishi lichno suobshtenie i shte ti kaza kade da go zakarash da ti go zalepjat ( ako e ot plasmasovata chast)
кажи и ние да знаем де - или е секретен майстора :wink:

WhitePower
22-11-2004, 14:36
ne ,ama e mnogo slozno za objasnenie po telefona moga ama ako go napisha nikoi njama da razbere , shte sloza edno BGmaps