PDA

View Full Version : RQ: Информация за Фиат Браво/Брава TD



trustworthy
20-09-2006, 23:08
Един мой приятел си търси дизелов автомобил и се е ориентирал към турбо-дизеловите агрегати на фиат най-вече заради цените.
Аз му препоръчах TD100 коня за да има все пак и някаква прилична динамика автомобилчето. Иначе за 75-коньовия ТД агрегат не знам нищо, но ми се стори малко слабичък. Колата няма да се кара от спортна натура, нека предупредя :)
някой може ли да сподели впечатления? А по отношение на поддръжка, слаби места и др. подобни? Турбото дава ли често фира? Въобще какво трябва да се гледа освен обичайните неща за дизелов автомобил?

Благодаря предварително

DiStefano
22-09-2006, 17:17
ТД_75 въобще не е слабичък
има си достатъчно TORQUE да носи една Марийка Викенд
примерно... казвам го щото макар и за малко имах такава
а и ако му боднеш едно интеркулерче на тофа моторче става екстра
зъг зъг ... обаче за максимална скорост повече от 170 не става
и като види баирец не че се задъхва ... ама някак си бая дига градусите на водицата ... иначе ТД_100 е фиуууууу .. демек есктра е ... но моето лично мнение е ако ти попадне читав "ТУРБО ДИЗЕЛ СОФТ" нема кфо да му мислиш ... а и още нещо - чип тунинг и на двата варианта не мой да се напраи ... ама има и други начини за дигане на пауъра ... :spiteful:

trustworthy
22-09-2006, 23:04
Е-е-е. Мислех, че никой няма да ми пише в темата, ма за мой късмет се случи тоя инцидент с фиат-форума, че да влязат повече хора да четат в този раздел :)

Благодаря за информацията. Аз не вярвам този мой познат да се хване да прави тунинг на ДВГ-то, но все пак. Май се утвърждава мнението, че 100ТД е по-добрия вариант.

Bravo!
06-10-2006, 10:21
От година карам Браво 100TD, 1,9. Тогава дизелчетата с тая марка бяха кът. Просто и цената им беше супер висока на фона на бензинките - от 6500-9000лв. за дизел и затва не се внасяха!!!?

Ще ти кажа какво правих аз, иначе знаеш, че закупуването на автомобил втора ръка си е късмет, късмет и само късмет. Колкото и да го гледаш пак може да отнесеш някоя неприятна изненада.

Първо: когато я купих и смених всички възможни ремъци. Ден след това тя скъса пистов ремък, и така три пъти за 10 дни! Подозирах, че майстора посто беше немърлив. После се оказа, че ремъка, който ми продадоха беше с някви милиметри по-къс. От магазина ми казаха, че хе стане но уви. Никога, ама никога не взимай различен ремък от изрично посочения за модела.

Половин година след това правих турбина. Тя просто беше започнала да вие и колата вървеше по-зле от атмосферен дизел. Когато си я купих вървеше като стрела. Нямаше как да разбера, че след 6 месеца ще се скапе и ще трябва да се изкочи с 800 лв. за турбо.

След 10 хил. км. почти беше скъсала ангренаж. Ролките също бяха заминали. Добре, че навреме взех отпуска и директно във Ванто Трейдинг. Вярно 500кинта за комплекта, но ти дават гаранция и шанса да се убиеш като куче е минимален. Ролките на двата ремъка също бяха заминали.

Като друго слабо място мога да ти кажа за ударената ми предница от преден собственик. Колата разира се, беше оправена, но левия ми фар не подлежеше на никакво регулиране. Просто той си бие надолу. Правихме опити да го повдигаме, но накрая се отказах.

Друго слабо място: проблем с вентилацията. Когато навън е студено, и особено ако вали, колата се запотява за секунди. Обдухва горе-долу единствено на 4 степен. Често обаче виждам и подобни машини, които също имат проблем (видим) с вентилацията. За момента не съм намерила решение на проблема. :(

След всички тия "страхотии", които ми се случиха на мен, мога да ти кажа, че: колата е разкошна, красива, бърза, може да ме изтегли от критична ситуация, двигателчето няма никакви грешки. Ако трябва да си купя отново кола това ще е Браво! Макар че Мареата също е удобен вариант, ако ти трябва кола, с която да си вършиш работата.... И не мисля, че има значение колко бързо обича да кара шофьора. Ако говорим за градско каране, то колкото и газ да й раздаваш и колкото и да върви няма да стигнеш по-бързо....

Отделно, че разхода ми е 6 на извънградско и 7 на градско (към 8 с климата). Под извънградско разбирам не по-малка скорост от 140. Не вярвам че 75 -та ще ти даде такъв разход :!:

Това мога да ти кажа за моята! Дано съм ти била полезна!

Слав
06-10-2006, 13:15
Друго слабо място: проблем с вентилацията. Когато навън е студено, и особено ако вали, колата се запотява за секунди. Обдухва горе-долу единствено на 4 степен. Често обаче виждам и подобни машини, които също имат проблем (видим) с вентилацията. За момента не съм намерила решение на проблема. :(




Решението на проблема е много просто-сменяш въздушния филтър, който се намира отдясно под стъклото и забравяш за случая :D

За целта се маха пластмасата под стъклото и ще го видиш...най-вероятно е почернял от мръсотия :x

trustworthy
06-10-2006, 14:13
...

Определено отговорът ти е доста изчерпателен и ще бъде от полза. Благодаря ти ;) 800 лв за турбо ми се струва приемлива цена.
Досега сме огледали 1 марея 1.9ЖТД коня и една 75 коня. Турбото на 75 коньовия не надуваше, а направо ревеше :). Изтървахме и една 2.4ЖТД, ама какво да се прави...късмет :(


[quote="Bravo!":36gstyxx]...Друго слабо място: проблем с вентилацията. Когато навън е студено, и особено ако вали, колата се запотява за секунди. Обдухва горе-долу единствено на 4 степен. Често обаче виждам и подобни машини, които също имат проблем (видим) с вентилацията. За момента не съм намерила решение на проблема. Sad ...

Решението на проблема е много просто-сменяш въздушния филтър, който се намира отдясно под стъклото и забравяш за случая :D
За целта се маха пластмасата под стъклото и ще го видиш...най-вероятно е почернял от мръсотия :x[/quote:36gstyxx]

Аз срещам подобен проблем с моята 146-ца, но не мога да се сетя дали не беше преди смяната на филтъра. Иначе универсално решение в такъв случай е да си пуснеш климатика да духа на стъклата ;) За секунди изчезва изпотяването, дори и на 1-ва скорост на вентилатора :)

bushiDO
09-10-2006, 17:56
....Като друго слабо място мога да ти кажа за ударената ми предница от преден собственик. Колата разира се, беше оправена, но левия ми фар не подлежеше на никакво регулиране. Просто той си бие надолу. Правихме опити да го повдигаме, но накрая се отказах...
sorry за OFFтопика, ама то това си е характерен проблем за всички италиански коли, дееба и кочините.... :static:

Bravo!
12-10-2006, 14:22
....Като друго слабо място мога да ти кажа за ударената ми предница от преден собственик. Колата разира се, беше оправена, но левия ми фар не подлежеше на никакво регулиране. Просто той си бие надолу. Правихме опити да го повдигаме, но накрая се отказах...
sorry за OFFтопика, ама то това си е характерен проблем за всички италиански коли, дееба и кочините.... :static:

Еееее, не така де! Ше го приема лично! Макар че съм карала Регата и ми идваше да я пратя в първата пропаст, която срещна! Но всичко си е късмет.

За к`во си говорим? К`во друго да си купя? Карах 2003г. едно ново Форд-че, новата Фиеста, точно беше излязъл модела в България. Да ти кажа ли, че на 5 000 км. влезе в сервиз 3 пъти за две седмици, заради скапано гориво от Шел? Затрих доста пари загуби, защото тя стоя около 2 седмици в бокса. Беше задръстила абсолютно всичко, де що се нарича филтър. А да ти кажа ли, че за година откакто карам Бравото, единствената ми забележка по нея е, че друса малко повечко от необходимото.... макар че в сравнение с Корсата е направо лодчица? При това не е със стандартните високи пружини, а с нек`ви рязани, за да е по-стабилна.

Или предлагаш да си купя някое Пежо, напр. в предната ми фирма карах един Партнер и Експерт. И к`во: като се скапе вентилатора започнаха да ми говорят за няк`ви 1000лв.?

Не е ли най-важното колата ти да не те остави насред пътя?Защото например аз съм момиченце, мога да сменям гуми, да си проверявам маслото и да си сипвам течност за чистачките, при това знам къде точно, а не в двигатела при маслото :D

Като трябва да е на карък, квато и кола да си купиш, няма спасение!

А за инфо, филтъра съм си го сменяла няколко пъти, няма ефект! И да духа климатика на 4 пак прави непълно изчистване на стъклото

Max
12-10-2006, 14:32
sorry за OFFтопика, ама то това си е характерен проблем за всички италиански коли, дееба и кочините.... :static:

Всъщност не е проблем, а е въпрос на стандартизация. Така си излизат от завода - дългите светлини са изравнени, ляв къс свети точно пред колата, а десния обхваща пространстово в далечина и вдясно (банкети, тротоари и т.н.). Беше описано подробно в една тема за регулиране на фаровете. :wink:

Max
12-10-2006, 14:34
А за инфо, филтъра съм си го сменяла няколко пъти, няма ефект! И да духа климатика на 4 пак прави непълно изчистване на стъклото

А въздуховодите как са? Или пък моторчето на вентилатора - може да е заминало, може да са за почистване контактните клеми.

Bravo!
12-10-2006, 14:44
Иначе за турбото те съветвам много да внимаваш при кой я караш.Моите части ги рециклираха, и пак цената е наистина добра, ама докато намеря добрия майстор направо ми побеляха косите. А сигурно във Ванто Трейд щях да олекна поне с два бона.... Демек почти половината кола!! :shock: Нали се сещаш, че като си купя кола с турбина очаквам тя да функционира, иначе беше много лесно да си купя атмосферен дизел... макар че незнам да има такова Браво. Грехота е!

Незнам дали споменах, но е хубаво да внимаваш и за помпата. При мен има няк`ва изпуснала мембрана, карам я повече от половин година така. Симптомите са следните: знаеш че турбината захапва над 2000 оборота. Моята гони максималната мощност над 3000. Докато ги вдигна до 3 хиляди колата е супер тромава. Но пък смятам, че това е свързано със ниския разход: при 140км средна скорост извънградско ми даде 6 л. разход. Градско заковава на 7 л. Или поне вярвам, че има връзка. Другата седмица отива на лекар, та стискайте палци да се размине само със 150 кинта :?: :?

Bravo!
12-10-2006, 14:46
А за инфо, филтъра съм си го сменяла няколко пъти, няма ефект! И да духа климатика на 4 пак прави непълно изчистване на стъклото

А въздуховодите как са? Или пък моторчето на вентилатора - може да е заминало, може да са за почистване контактните клеми.


Знам че подозираха клапата, че не работи, но тия дни покрай дъждовете установих, че там всичко е наред. Можеш ли да обясиш кой може да го провери тез въздуховоди? Благодаря предварително! :D

trustworthy
12-10-2006, 16:20
Малко офтопик и от мен, ако позволите... :?

Колежке, това корабче и частите от вълнолома зад него от аватара ти са ми познати май ;)

БТВ по темата - моя колега май голф ще вземе в крайна сметка :) няма читави фиати за продаване във Варна.
Ама да видим първо довечера на диагностика колко е читав тоя голф, де :roll:

Bravo!
12-10-2006, 16:45
Малко офтопик и от мен, ако позволите... :?

Колежке, това корабче и частите от вълнолома зад него от аватара ти са ми познати май ;)

БТВ по темата - моя колега май голф ще вземе в крайна сметка :) няма читави фиати за продаване във Варна.
Ама да видим първо довечера на диагностика колко е читав тоя голф, де :roll:


Въййййй, що Голф бе? Поне дано твоя приятел не е от Перник, че кат дойдат в София повечето голфаджии все на състезатели се правят. :evil: Тежко ни нас простите софиянци :P Читав голф втора ръка май няма, а?

Ако ми беше пред очите твоя приятел май щях да го разстрелям по-скоро, отколкото горкия да го оставя да си купи Голф. Особено ако е тройка, то по-добре да напазарува едно фиатче, дори и със скапана турбинка. Имам доста приятели, които имаХА дизелови голфове. До един вече са ги шитнали на други балъци. Виж ако е толкова навит на марката WV да вземе да напазари някое Polo...

А тоя вълнолом, щом си от Варна, начи ти е пределно ясно къде е, нали? Много красиво място, нали? Само проблема е ако лятото вървиш по кея със суперкъса пола, че тогава ръцете ти са адски заети :lol: То затва снимката ми е до кръста :wink:

Lucky
12-10-2006, 17:03
:offtopic:

Лоша снимка лоша :spiteful: :twisted: :P

trustworthy
12-10-2006, 17:18
Малко офтопик и от мен, ако позволите... :?

Колежке, това корабче и частите от вълнолома зад него от аватара ти са ми познати май ;)

БТВ по темата - моя колега май голф ще вземе в крайна сметка :) няма читави фиати за продаване във Варна.
Ама да видим първо довечера на диагностика колко е читав тоя голф, де :roll:


Въййййй, що Голф бе? Поне дано твоя приятел не е от Перник, че кат дойдат в София повечето голфаджии все на състезатели се правят. :evil: Тежко ни нас простите софиянци :P Читав голф втора ръка май няма, а?

Ако ми беше пред очите твоя приятел май щях да го разстрелям по-скоро, отколкото горкия да го оставя да си купи Голф. Особено ако е тройка, то по-добре да напазарува едно фиатче, дори и със скапана турбинка. Имам доста приятели, които имаХА дизелови голфове. До един вече са ги шитнали на други балъци. Виж ако е толкова навит на марката WV да вземе да напазари някое Polo...
...

За голфа не ми се иска да кометирам. Дано е читав поне. Иначе е бял и е комби :roll:


А тоя вълнолом, щом си от Варна, начи ти е пределно ясно къде е, нали? Много красиво място, нали? Само проблема е ако лятото вървиш по кея със суперкъса пола, че тогава ръцете ти са адски заети :lol: То затва снимката ми е до кръста :wink:

Красиво място, я :) Момиченца ходят по кея със суперкъси поли.... :D Аз в това намирам красота...на морска романтика малко съм претръпнал и не ме впечатлява толкова 8)

...а долната част от снимката на аватара викаш къде е :roll:

Bravo!
12-10-2006, 17:54
Eeee, аман от критика! Първо ме баламосваш, че ти си сложил точно на моето Браво листовката, за да получиш почерпката, която обещах....

Сега пък снимката не харесвал! :evil: Лъки, не всички можем да бъдем като Моника Белучи, нали? :idea: :wink:

Bravo!
12-10-2006, 17:58
Айде стига с тая долна част на снимката и с късите поли! Тука сме, за да коментираме проблема как един нормален човек ще си купува Голф! :!: :evil: Дано се появят грешки на компютърната... :evil: :twisted:

Извинете натрапването на моето мнение, но в моето съзнание това е огромна грешка. Дано не ви досадя с изказвания.... :oops:

trustworthy
12-10-2006, 18:01
Простете, че ви се меся, ама мисля, че Лъки каза 'лоша' в най-добрия смисъл на думата ...твърде малко от красотата на морския бряг...по моите стандарти 8)

Баси офтопика се завихри тука :oops:

Сега по темата:
Недей го проклина така момчето, че вече 10-и ден обикаляме като празно такси из Варна да търсим турбодизел. Иначе голфът не изглежда зле, а има и климатик :). Просто фиати НЯМА в момента читави, а амомчето е на зор.

Иначе не досаждаш ни най-малко. даже си доста полезна. Само да бяхме намерили някое/я Браво/марея навреме....все още има шанс

Пък и в този форум има потребители, които имат голф и са си ок. То селякът и в брера да го качиш, пак такъв ще си остане. Верно колицата поне на мен ми е малко безлична, но това си е мое мнение. Само нека не обръщаме темата в светът vs Golf :)

Bravo!
13-10-2006, 09:51
:Yeeeehaaa:

Споко, тука сме само разумни хора, ще намерите добра кола! Какво приказвам аз или някой друг, няма значение. Доста ти е далече иначе в моя район и в момента има няколко много добри машини с таз хубва марка за продан...... Ха успех и да почерпите за новата придобивка!

Lucky
13-10-2006, 09:55
За симката не баламосвам извобще :lol: но ти така и не дойде така че ти губиш :Tease: :spiteful:

Да колегата е прав не съм искал да те обидя никога и по никъкъв повод :!:
А да снимката е лоша показва много малка част от красотите на морският бряг и на тези, който се разхождат там :) :lol: :D :wink:

ПП Харесвам повече Анджелина Джоли :wink: 8)

trustworthy
13-10-2006, 10:14
@Bravo!

Абе и аз му говорех да запалим и да отидем до София, защото тук предлагането е просто символично, но той предпочете друго. И така покупката на голфа е вече почти факт, изтървахме го момчето :priest: Днес прехвърлят колата :? Явно или аз не съм от най-облагодетелстваните с дар-слово сектанти, или моят човек е дебела глава :)

Иначе голфчето не е зле. Собственикът дори ме уверяваше, че съм нямал шанс срещу него с моята :nono: Ама все пак 90 немски срещу 105 Тялянски....викам да няма нужда :D

Bravo!
13-10-2006, 12:03
И така, с теб заформихме един див коментар..... Щом диагностиката показва добри резултати, то какво друго остава? Дано да има късмет твоето приятелче, защото все пак говорим изключително за лична кола.

А по въпроса със София-та, не позна точно. Тука далаверата не е изобщо в София, колите се внасят и обмитяват по кюстендилско (напр.) Когато търсих кола миналата година в София ми предлагаха страшни боклуци, даже искаха да ми пробутат една Алфа, от старите боксери, която беше преживяла наводненията в Италия! :x Дори стар семеен приятел искаше да ми пробута Туинго....! :evil: Ми то кат седнеш на тоалетната чиния и коленете ти почват да опират във волана. И то за цели 3500лв.!???! Накрая мой роднина от Дупница като разбра ме покани на гости и ела да видиш кво стана от предложения... Пробвах едно Пунто, но нещо не ми хареса, турбинката нещо не работеше добре. Пък и съм се въртяла със "сапунерка", ше ме извиняват колегите, но от Фиестата, която ти казах, че карах просто имам бели коси... Оттогава съм се зарекла лична кола, клас А никога! Та затова Пунтото отпадна. Тая къса база нещо не ми се нрави. Това е моето лично мнение, разбира се!

Бравото го капарирах в следващата автокъща, дори не го карах. Колата дори не беше "пудрена". Чукната броня, ожулено огледало... Там братле, града е малък и си знаят и кътните зъби. ... Просто ми каза човека кви са й проблемите на колата, дадох 500 лв. капаро и колата вече замина с мен. А иначе тогава дизелчетата с тоя двигател и клима почваха от 6500-7900лв., моето излезе 5400. Оттогава го благославям този мой роднина....

А по въпроса с разликата в дизелите, спор не може и да има. Италианките са изключително "нервни", въпреки че коман реал (не знам дали така се пише на БГ) 97г. не са и виждали май. Писах ти, че имам проблеми с мембраната на помпата. Е, другата седмица след като излезе от доктор да внимават комплексарите в града... :twisted:

Пожелавам наистина много късмет :wink: И моля пиши, че ми е интересно какво ще стане с Голфа. :idea:

bass
13-10-2006, 12:21
"Италианките са изключително "нервни", въпреки че коман реал (не знам дали така се пише на БГ) 97г. не са и виждали май

Bravo! Bravo? Bravo?!?!?!?

Bravo!
13-10-2006, 12:59
Bass!

Моля, без Браво! Това не е комплимент, а факт! Затова няма нужда от Браво, всички си го знаем....

Все пак благодаря за оценката :D

bass
13-10-2006, 13:07
Май нещо не се изразих ясно, а може пък да не съм схванал правилно твоята мисъл :-) Озадачих се, че италианките не били чували за комън рейл през 1997 г. (ако това си имала предвид).

trustworthy
13-10-2006, 13:08
Голфчето е на 250 хил реални км, но като цяло е добре. Предишният собственик е върл голфаджия (имаше две тройки и си беще купил и 4-ка :)) и работи в сервиз. Колата си личеше,че се е радвала на внимание и се надявам да върши работа. Ми това е. Еърбезите даваха грешки, но колата не даваше вид да е мачкана, гледахме я отвсякъде, абе.....иди, че разбери....дано да не дава проблеми!

Bravo!
13-10-2006, 13:49
:handshake:

търтей
13-10-2006, 13:59
Май нещо не се изразих ясно, а може пък да не съм схванал правилно твоята мисъл :-) Озадачих се, че италианките не били чували за комън рейл през 1997 г. (ако това си имала предвид).

фиат не са чували за комонрейл 97 ;)

bass
13-10-2006, 14:12
Бе се нещо ше да са подочули от Фиат-групата за комънрейла през 97 (че и бая по-рано), щом тогава изкарват кола с такъв ДВГ :roll:

търтей
13-10-2006, 14:17
Бе се нещо ше да са подочули от Фиат-групата за комънрейла през 97 (че и бая по-рано), щом тогава изкарват кола с такъв ДВГ :roll:

комън рейл излиза за пръв път в алфа 156
във фиат и ланча малко по-късно
ясно че е една група сичко;)

bass
13-10-2006, 14:33
комън рейл излиза за пръв път в алфа 156
във фиат и ланча малко по-късно
ясно че е една група сичко;)
Тва за Алфа 156 и комънрейла го знае всеки малък сектант, спестих го от скромност (а и ако се не лъжа баш ти беше най-активен в една тема за тва преди време). Момичето каза "Италианки" (а не фиатки) и затва реагирах :P
(Другата причина е, че днес нещо само търся кого да надъвча и по-добре да се огранича с някой малоумен репортер, вместо да творя офтопици на хората в темите. Дзвинявам ся :smackbum: )

Bravo!
13-10-2006, 14:37
Упсссс! Аз съм абсолютна невежа! Отивам да чета... Ще ме извинявате за лошото изказване. Като се информирам ще се върна с коментари. :dark2: :please:

търтей
13-10-2006, 14:38
комън рейл излиза за пръв път в алфа 156
във фиат и ланча малко по-късно
ясно че е една група сичко;)
Тва за Алфа 156 и комънрейла го знае всеки малък сектант, спестих го от скромност (а и ако се не лъжа баш ти беше най-активен в една тема за тва преди време). Момичето каза "Италианки" (а не фиатки) и затва реагирах :P
(Другата причина е, че днес нещо само търся кого да надъвча и по-добре да се огранича с някой малоумен репортер, вместо да творя офтопици на хората в темите. Дзвинявам ся :smackbum: )

шо си нервен ве?;)

trustworthy
13-10-2006, 14:49
...Другата причина е, че днес нещо само търся кого да надъвча и по-добре да се огранича с някой малоумен репортер, вместо да творя офтопици на хората в темите. Дзвинявам ся :smackbum:

Ако зависи от мен като автор на темата, няма проблем. Така или иначе отървахме момчето и взе голфа :priest: дано поне бъде полезна на някой друг!
Предполагам, по някое време някой мод или амин ще ни насвие сармите :roll: