PDA

View Full Version : Търся информация за Alfa 145 1.9 JTD



21-11-2004, 00:15
Здравейте алфисти
В процес на смяна на колата съм и съм си харесъл въпросната Alfa 145 1.9 JTD. Говорих с Пламен(Quadrifoglio), той ме доубеди че избора е добър, но когато почнах да търся ревюта на модела в интернет не намирам. За всички бензинови модели на 145 имаше много ревюта, а за JTD намерих само едно което е на немски - http://www.autojournal.de/test/0799alfa.htm - и това е.
Затова искам да ви помоля който има някаква информация в електронен вид или адреси на тестове за този модел на 145/146 да ги постне в темата, много ще съм ви благодарен.
Информация от собствениците на точно този модел ще ми е особено полезна :wink:

23-11-2004, 23:54
Айде помогнете ве хора :(

KGB
24-11-2004, 02:41
Колегата Хофман има такава :wink:

за 145 ЖТД....ми общо взето нормална 145тица, с дизел коман райл първо поколение...ако не е на милион километри, ще ти хареса много.

проблем при тези двигатели както и при всички дизели които използват БОШ е дебитомера....той е около 500-1000лв. но най често е около 700лв. БОШ го смятат за консуматив.

За колко горе долу мислиш да я вземеш, ако не е тайна....аз до колкото съм запознат читава такава под 12 000лв. трудно ще намериш...но скоро не съм се интересувал много от цени де.

Успех с покупката....и непременно мини на тест в ВантоТрейд преди да вземеш колата...защото под влиянието на емоцийте може да пропуснеш много важни неща.

Ако имаш някакви по-конкретни въпроси питай.

Разход...градско ще ти е около 6... :wink:

24-11-2004, 10:44
KGB мерси много за инфото. Тази е единствената в мобиле.бг, обявена е на 10500 , ходих да я гледам и задължително ще мине през вантотреид преди да я купя (но както ти каза много ми се щеше да я купя веднага веднага веднага :P но се удържах).

Колегата Хофман ако може да си сподели впечатленията щом е собственик на такава ;).

А иначе да попитам - като я карам на градско и средно пътувам 8 км в едната посока това за дизела зле ли е? В смисъл че колата аха ще загрее и вече съм стигнал?И за дебитомера - на колко км се сменя? Пламен ако не се лъжа ми каза около 100к км, и за турбото в зависимост от карането между 10 и 150к км.

KGB
24-11-2004, 14:33
Дебитомера от хората които знам са го сменяли около 70 до 110К км...

За турбото, много зависи от карането и от маслото с което е карана колата, както и кога е сменяно то....една турбина може да издържи 40К (ако караш Пежо 307ХДИ,според АвтоБилд и двама мой познати) може да ти издържи и 300К км...Много е относително.

На единият от английските форуми, има доста народ с 147мици жтд....на по над 200К км и никой не е сменял турбо, дори доста от тях са с чипове....но това при всички положения са добре подържани коли....а и турбото на 147мица е с променлива геометрия...

hofman
24-11-2004, 15:41
Значи мойта е 146 jtd 105 к.с. , двигатела е същия като на 145.Колата е супер и мен лично много ми харесва.Малко й тропат корите на вратите, задната кора също.Понякога не иска да свети задния плафон когато отворя врата ама това са дребни кусури.Или пък е тъмно вечер и като пусна фаровете часовника не е осветен и трябва да го чукна леко за да светне.Това го правеше по едно време за период от 2-3 седмици и сега престана.Абе луда работа.
За разхода - на градско около 7.5 л. нафта, на междуградско 5/100 дори и малко по-малко.В града я карам сравнително икономично, рядко я срязвам ,на колегата kgb е по-нова и е 16V, може и затова да харчи по-малко.Карам само с добавка.Много еластична , няма проблеми да караш и на по-ниска предавка в града.Скоростите се сменят като по-масло и не тропат.Вдигал съм към 185 км/ч можеше и още малко.Като е студена е доста шумна.
Много силно парно, много силен климатроник.Сравнявам я с нашия авенсис, който в това отношение е пълна скръб.Обърни внимание дали работи климатика.И ти препоръчвам ако я вземеш закарай я и на една проверка за климатика, щото мойта вместо фреон беше пълна с некви лайна с цел икономия.Това го бяха направили тукашните търговци и ми костваше пробит кондензатор,за ремонта, измиване и зареждане ми взеха 150 лв.
Притежавам въпросната алфа от май 2004 год, така че нямам кой знае какъв поглед върху подръжката.Все още е със оригиналния си акумулатор, което мен лично ме впечатли доста.За въздушен и горивен филтър дадох към 40 лв.
Задължително обърни внимание на дебитомера и турбото.Аз я взех с прецакан дебитомер, което ми струваше малко над 600 лв. за нов такъв във Ванто.Колата беше на 52 000 км като я взех, така че кога ще се скапе пустия дебитомер не знам някой дали може да каже със сигурност.Ужким ходи на диагностика преди да я взема ама каква стана тя....
С удоволствие ще карам отново алфа ама закупена или нова или от чужбина.

DiStefano
24-11-2004, 16:49
Ако става въпрос за тази дето е в Драгичево или там както се казваше онова село до Перник ... не си струва парите ... гледал съм я лично ... множко са и париците

25-11-2004, 17:44
Ако става въпрос за тази дето е в Драгичево или там както се казваше онова село до Перник ... не си струва парите ... гледал съм я лично ... множко са и париците

DiStefano точно за тази става дума, какви проблеми си й намерил? Опитах се да те контактна по icq ама не отговаряш.

DiStefano
25-11-2004, 18:52
168106015 ми е АйСиКю-то ... адни ме и ще ти разкажа всичко подробно ...