PDA

View Full Version : Няколко въпросителни за ABS(клапанен блок)



me_to_u
25-08-2011, 21:43
Така, моята сага със спирачките се оказа доста по-корава от очакваното. Кратка предистория-карам си и спирам на кръстовище. Потеглям и след 200-300 метра решавам да отбия встрани. Да, ама не. Колата не ще да спира, педала потъва и си е*ало майката. Спира, ама нищо общо с нормалното. След мой си оглед карам я в сервиза, където я оставих за преглед на проблема. Момчетата и специално приемчика им Вихрен бяха много отзивчиви и според тях мастър брейк силиндъра(спирачна помпа) е в дупарата. Добре, изчаквам си седмица да се справят с проблема, но се оказва, че нещо не е наред и след смяната. Та днес стана ясно, че проблема лежи в блока за управление с хидраличните електромагнитни клапани. Та единия канал(дясно предно и задно ляво ги няма). Та понеже според момчетата това е 100 процентовата причина ми казаха опциите-нов блок на скромната цена...уейт фор ит...уейт фор ит... 2500 лв и две седмици доставка. Това е само за клапанния блок, защото електронният блок за упр. е наред(цена с него над 4000лв). Та въпросите ми: мнение за съвместимост на клапанния блок с други модели(159?), за да се опитам да намеря 2-ра употреба. Според човека, занимаващ се с колата ми софтуерно са еднакви за всички модификации на Брера/159, но според друго мнение са 5 разновидности. Изобщо, някакви идеи, с които да преглътна нещо по-малко от 2,5 хилки...Прилагам снимка на номера, надраскан на електронния блок АБС-а, на клапанния блок нищо не видях, но него така или иначе утре ще искам да свалят и ще проверя

me_to_u
25-08-2011, 22:00
P.S. За този номер в мрежата намирам помпа "ТРВ" за Брера/159/Фиат/Ланча :notify:

vlalov
25-08-2011, 22:05
май с новата Крома има идентични детайли и възли

antonyonkov
25-08-2011, 22:18
Аман вече. Тия направо се уливат с цифри.

Миналата седмица, като оставих моята, видях другата 2.4-ка разглобена до основи, и твоята също да чака ред. Какво им стана на тия коли, направо не е истина, и все едни 4-ри цифри се трошат.

dilian alfa gtv
25-08-2011, 22:45
Аман вече. Тия направо се уливат с цифри.

Миналата седмица, като оставих моята, видях другата 2.4-ка разглобена до основи, и твоята също да чака ред. Какво им стана на тия коли, направо не е истина, и все едни 4-ри цифри се трошат.

Мда сега моята е наред ,другата седмица,а сумата пак със 4 цифри,аз предлагам да викаме попа пред сервиза да ръси по капака със светена вода преди излизане от сервиза..! Нещо се уляха тези коли,аз си мисля че който е влизал да чете тука със цел покупка на модела е останал твърде замислен.

vlalov
25-08-2011, 22:55
То си е за отказване без замисляне май:Topic-is-closed-bg:

Bobo
25-08-2011, 23:13
Блоковете наистина не са еднакви ;) Но спокойно като имаш номерата можеш да си търсиш, аз утре ще проверя какво мога да направя по случея;) Пусни моля те номера на рамата на ЛС и телефон. Със сигурност мога да смъкна от официалната цена.

Tsetso Milanov
26-08-2011, 01:09
Аман вече. Тия направо се уливат с цифри.

Миналата седмица, като оставих моята, видях другата 2.4-ка разглобена до основи, и твоята също да чака ред. Какво им стана на тия коли, направо не е истина, и все едни 4-ри цифри се трошат.
"Другата" 2.4 й беше дошло времето за смяна на масла, ролки, ремъци, филтри и т.н., а също така и за изправяне на колектора, отвеждащ газовете към турбината (чувам че и ти си запознат с проблема). Така че бокса си беше напълно планови, да чукна на дърво. Което обаче не означава, че сумата с която се разделих не беше четирицифрена - беше си :). Ако някой му предстои ролки и ремъци да сменя, мога да пусна цените в темата за ремонти. или да пише на лично за да го подготвя психически :)

me_to_u
26-08-2011, 02:20
Блоковете наистина не са еднакви ;) Но спокойно като имаш номерата можеш да си търсиш, аз утре ще проверя какво мога да направя по случея;) Пусни моля те номера на рамата на ЛС и телефон. Със сигурност мога да смъкна от официалната цена.

Имаш лично! :humpx:

boian
26-08-2011, 09:05
Да вземем да си правим срещите вече в сервиза- хем полезно, хем неприятно. Туй 159 е супер неблагодарно създание- не стига че го храниш, поиш, ближеш, лъскаш, все маркови неща му слагаш, ами на всичкото отгоре е готово да те зафърли без предупреждение като използван пре......ватив:angry1:

Bobo
26-08-2011, 11:17
Няма страшно, на вашите коли се слагат три вида помпи и 9 вида електроники :horror: На всичкото отгоре на по старите са слагани още 4 вида които са комплект помпа с електроника ;)

Сега ще видиме дали помпения елемт от фиат става:)

Stoyan Georgiev
26-08-2011, 14:18
майкоуу.... :X

Bobo
26-08-2011, 14:24
майкоуу.... :X

Продължението е:майкоуу дай 2500 или съм пеш.... :X :):):)

Stoyan Georgiev
26-08-2011, 16:03
Продължението е:майкоуу дай 2500 или съм пеш.... :X :):):)

хаха значи смятай че ако ми се счупи нещо по алфата за 3000 лв ще си стои паркирана 1 месец и ще карам някоя от другите ;D

tanatos
26-08-2011, 17:51
Въх..кофти.Много нули, много нещо.Ако на моя кола ми излезе ремонт за над 4000 за една част ще я запаля ритуално. Дано да може да се замени с нещо по-поносимо като цена.

gadimir
26-08-2011, 22:30
Да вземем да си правим срещите вече в сервиза- хем полезно, хем неприятно. Туй 159 е супер неблагодарно създание- не стига че го храниш, поиш, ближеш, лъскаш, все маркови неща му слагаш, ами на всичкото отгоре е готово да те зафърли без предупреждение като използван пре......ватив:angry1:

тъй тъй ......днес и аз минах през сервиза,че и умряха повечето коне и светна на екрана нещо си там,и се оказа запушен филтър за твърди частици....Не стана с 100 км. каране по магистралата и се наложи вътре в сервиза да осмърдим всичко:lol::lol::lol::lol:

Bobo
27-08-2011, 15:33
тъй тъй ......днес и аз минах през сервиза,че и умряха повечето коне и светна на екрана нещо си там,и се оказа запушен филтър за твърди частици....Не стана с 100 км. каране по магистралата и се наложи вътре в сервиза да осмърдим всичко:lol::lol::lol::lol:

Изришно на екзаминера излиза че газовете са многооо отровни и това нещо се прави на открито !

daskaloff
27-08-2011, 19:38
Колеги, не искам да ви плаша ама моита френска кошничка има идентични цени на тези компоненти. Тези елементи не се произвеждат от АР и няма как да имат по ниски цени - даже и на един Логан би трябвало един АБС блок да има подобна цена като резервна част.
Аз си търся 159 и тези цени наистина са плашещи, но така или иначе от началото на годината до сега аз обикалям сервизи с моето 307 и съм дал повече от 5к за ремонти - а колата вече не струва и 10 вече. Такаче каквото и да вземете цените са такива.
Успех с ремонта и дано да се намери някаква по-евтина алтернатива.

me_to_u
31-08-2011, 12:07
Така. Бързам да пиша, след като преди минути си взех колата от сервиза. Ситуацията е следната-колата работи чудесно, спирачките са като нови. Диагнозата беше правилна, клапанния блок е сменен. Но, цялото ми щастие, което е неописуемо в момента(все едно си я купих отново) нямаше да е факт без помощта на един човек, мисля повечето, ако не и всички го познавате-Бобо, "Екстрийм сървис". Приемете думите ми като абсолютна липса на реклама, това момче беше повече от полезен! В деня, в който си изказах мъката тук ми писа(беше късно вечер), на следващия ден ми се обади с вече готова оферта! Нещо повече, цената беше ужасно приемлива, направо чудесна! Аз намерих още два блока, но в Англия и хората отказаха да се занимават с доставка до БГ. Тяхната цена също беше значително по-висока от тази, която ми даде Бобо. След като се увери, че блока е същия като моя ми го изпрати и ето днес, един ден по-късно съм отново на пътя!! Безкрайни благодарности на това момче от мен, супер бързо ми намери необходимото и на прекрасна цена!!! :big_bow_down::big_bow_down: Благодаря!!

tanatos
31-08-2011, 16:21
Супер,браво на Бобо.Дано нямаш повече проблеми

me_to_u
03-09-2011, 02:51
Супер,браво на Бобо.Дано нямаш повече проблеми
Благодаря за пожеланието, да ти се връща! 800 км по-късно всичко е отлично! Бобо-президент! :clap:

МИТАКА1654
03-09-2011, 18:59
И каква е цената,бе колега.Че съм се загледал по тези пусти 159-ки,ама като чета и нещо....

dilian alfa gtv
03-09-2011, 19:26
Благодаря за пожеланието, да ти се връща! 800 км по-късно всичко е отлично! Бобо-президент! :clap:

Дано да нямаш проблеми повече,тъкмо като приключваха със колата ти бях във сервиза,дори изпраха стелката ти....:respect:

Колата е страхотна поздравления..........!

Bobo
04-09-2011, 15:15
Благодаря за пожеланието, да ти се връща! 800 км по-късно всичко е отлично! Бобо-президент! :clap:

Стига писал във форума давай и газ на тая красавица ;)

Радвам се че успях да помогна :)