PDA

View Full Version : Плюс/Минус в сферата на услугите



alex052
29-08-2011, 19:14
Не видях подобна тема в форума.Нека кажем къде как са ни обслужили,колко ни е струвало и доволни или недоволни сме от начина по който сме похарчили парите си.Ако темата ви се стори глупава или ненужна нека я изтрие правоймащият.
И първо мнение-София BE SO миналата седмица,сметка за 4 души около 100 лева от тях надписани около 20/надписаха цяла бутилка вино/ като цена- качество за храна около 4-5 по шестобална система 3-4 обслужване.

Ichkin
30-08-2011, 16:08
Е ... в BESO-то обслужването си е добро, цените са им малко на горе, но поне имат кашаса ... по шестобалната му давам 5ца ...
За тая жега, градината на лагуната е много добра ... муниса е че нямат сладоледени торти.
Диваците са точни, ама кухнята е малко постна ...
Жули на симеон е приятно спокойно ресторантче.
Кръчма ... Веселото село в борисовата, 7 8 9 в дървеница и къщата в студентски им давам 5и 1/2, но са чалгарски ... повечето няма да ги харесат.
В центъра игуаната не е лошо кафе, от Алабин се завива към хотел Рила май беше. Катерина на славейков също.
Някой ако ми каже някое свежо ресторантче, ще го черпя ;)

-Bobby-
30-08-2011, 16:16
Градината на Spaghetti Kitchen е невероятна (там беше един от веригата Кривото - на 6 септември до Кристал), но работи само до 22 и нещо. Цените също са дебелички там... 5 човека, с не много пиене и само някои от тях със салати и десерт - 120 лв сметка...

Abar7h
30-08-2011, 16:29
Mr. Pizza - винаги съм супер доволен. Картофките не са от гадните замразени боклуци, които ти пробутват навсякъде, а цените също са много добри. Има и обедно меню на дъмпингови цени. В BE SO го раздават мноо ларж и имат хубава лимонада, ама иначе нещо не ме кефи... Иначе по центъра има много хубави - игуаната, катерина, лагуна... ААаа и да не забравяме - Radio Cafe!! Мноо свежарско място...под моста на влюбените. Може да си лежиш на тревата или да се печеш на шезлонг. :respect:В младост зад един аутлет център пак има такова, че и по-добро - голям двор със суперяк райграс, възглавнички навсякъде, пускат хаусчета и в най-големите жеги е супер да се разхлади човек.

Ранобудниче
30-08-2011, 16:57
Идеята ми допада, но думичката "клюкарник" леко стърже ирисите ми, та ще променя заглавието.

Бих искала темата да е и малко по-обща, за да не отваряме нови, например за: шофьорски курсове, конни бази, плувни басейни, ски курорти морски такива и прочие.

Какво ще кажете да си я кръстим "Плюс и минус"?

_power_
30-08-2011, 17:07
Топ 5 ресторанта за мен в София


1. УНО няма знаение този на Васил левски или на Раковска
2. Българи на Дондуков
3. Чекпойнт Чарлиз
4. Джоя на Дондуков
5. Мото макар е не съм бил в последните 2 месеца.

Бесо (в борово) е комси-комса...за суши доста бива сравнено с гадоста на Хепи:Tease:

nblagoev
30-08-2011, 17:12
4. Джоя на Дондуков


Не е лошо, но на мен ми допада повече Магнито (врата до врата с Джоя). ;)

_power_
30-08-2011, 17:30
Не е лошо, но на мен ми допада повече Магнито (врата до врата с Джоя). ;)
Мислих си за Магнито.. но след обстойна ревизия Джоя за мен спечели. просто обслужването е наистина такова, каквото съм полуавал във и 5* хотели.

alex052
30-08-2011, 20:50
Гърция-остров Лефкада.Уникално местенце с прекрасни плажове.Препоръчвам наемане на апартамент от частно лице/50 евро с две спални /относително праличен.Островът е планински и в село Василики има прекрасни условия за сърф.

fred
30-08-2011, 20:55
Цяла Гърция е идеална за туризъм, та според мен заведения чак там е малко излишно.
Все едно в Париж, на Мон Парнас, първата пряка вляво, при стария негър, не помня улицата, а имаше и едно, където работеха трима - негър, бял/риж, като ирландец/ и азиатец, пак е там:)
По добре е да се ограничим за у нас си, та аз ще кажа едно две.
Пицариите дон Домат, особено на Дондуков и Веслец, ако не бъркам Веслец, много е добра
Същота така препоръчвам две от пицариите Джепето, не знам дали има други в Сф- в Люлин, до кооперативния и тази на Гурко, близо до Раковски.
ЕДна пицария на езерота Ариана, първата под стадион В. Левски, до мястото, където се качвате на лодки и водни колела /но от година не съм ходил там все пак/
засега толкова :drinking:

DiStefano
30-08-2011, 22:16
В столицата мен ми допада Алеграта на пресечката на Климент Охридски и Андрей Ляпчев, както и гореспоменатата Енотека Уно.

_power_
30-08-2011, 22:17
Ако става дума за международни, казвайте :0 Мога да дам интересни предложения за Близкия и далечния изток8) + 4-5 европейски столици.

pa4ito
31-08-2011, 21:20
На ъгъла на Нишава и Битоля, говоря за София, има една кръчма - Двете халби. Заслужава си ;)

Кайо
02-09-2011, 18:43
За другите градове не знам но положението в Благоевград е плачевно и под всякаква критика от страна на заведения за хранене,високи цени,лоша кухня и свръх ниско обслужване,поръчките навсякъде се носят хаотично,направо ми е писнало да повтарям ,,Извинете имахме и........".
Иначе от страна на кафета сме по-добре,препоръчвам Memo,Swing,Frame и лятно време градината на Trezor.

fred
02-09-2011, 19:07
А, цените у нас са си надути, особено в София и по разни курорти

PEPI-2ALFA
02-09-2011, 19:30
... но положението в Благоевград е плачевно ...
За сметка на това са гостоприемни и високотехнологични. За да пикаеш в тоалетната на кафене в центъра трябва да си платиш сметката, на касовата бележка има код, който трябва да вкараш в електронната брава на тоалетната и ако още държиш :dyrvo_v_kenefa: да се облекчиш. Случката е от повече от година. :clap:

Кайо
02-09-2011, 21:34
За сметка на това са гостоприемни и високотехнологични. За да пикаеш в тоалетната на кафене в центъра трябва да си платиш сметката, на касовата бележка има код, който трябва да вкараш в електронната брава на тоалетната и ако още държиш :dyrvo_v_kenefa: да се облекчиш. Случката е от повече от година. :clap:

:):):) Не знам за кое заведение говориш,но горе-долу такава беше ситуацията и в кино Синемакс :):):)

fred
03-09-2011, 09:18
За сметка на това са гостоприемни и високотехнологични. За да пикаеш в тоалетната на кафене в центъра трябва да си платиш сметката, на касовата бележка има код, който трябва да вкараш в електронната брава на тоалетната и ако още държиш :dyrvo_v_kenefa: да се облекчиш. Случката е от повече от година. :clap:

А такъв код ползват и в Мак Доналдса в подлеза до Университета, ама аз бързо му фанах колая-кода на бележката важи, даже и да е стара-два три пъти ходех така. Но рядко минавам то там не го помня вече :upsidedwnsmiley:

-Bobby-
29-09-2011, 11:35
Ресторант пицария Bel Ami, който е при строителния техникум - не особено нормални цени, просташко обслужване...