PDA

View Full Version : VM 80 не "качва" масло



kolioto
29-09-2006, 22:33
Причините поради които едно ДВГ не качва масло ги знам.Кажете има ли нещо по-специфично в този двигател.Маслената помпа според мен е ок.Маслото стига до датчика за налягането на маслото - хвърля от там като въртиш но налягане няма - в главата също не отива масло.Насочил съм се към лагерите на коляновия вал, но не съм свалял такъв колянов вал - дето излиза на тунел.като се свали задния капак има ли нещо друго дето да го задържа осево?

75 2.0 turbo
30-09-2006, 00:34
е тука само "голямата риба" ще помогне със сигурност :wink:

Boby
30-09-2006, 00:36
Точно с ВМ80 не съм запознат но на 84 вала излиза заедно с опорите.Няма нищо сложно.Как провери помпата?Ако тя наистина е наред освен запушена магистрала или не знам дали няма някъде тапа по магистралата и да е избила,друго не се сещам.Провери дюзичките на опорите да не е изпаднала някоя и от там да изпуска налягането.Съмнява ме да са толкова зле лагерите,че да не може да качи масло до главата. От задната страна на блока трябва да има 4 болта на един от тях май беше вързан датчика или маркуч.Те отиват в опорите на вала за тези дюзи за който споменах.Те също го задържат да излезе.После като го слагаш гледай да го нагодиш.

mladej_it
30-09-2006, 09:43
Вярно че ще прозвучи малко лаишки ,но ти скоро да си сменял гарнитура/гарнитури , (незнам с колко си :oops: )

pe6kata212
01-10-2006, 13:24
колега за мен варянтите са два ,да си сменял гарнитура и да не си сложил правилната и с това да си запушил някоя маслена магистрала.Другия който ми се случвал на мен е спукан смукател на маслената помпа,опитай да налееш още масло и виж дали ще тръгне да качва.

kolioto
02-10-2006, 00:23
Искарахме го коляновия вал! Е благодарение на "Голямата риба".Лагерите наистина не изглеждат чак толкова зле - утре шлайфистите ще мерят и ще кажат.Друго да питам защо казвате за грешни гарнитури на главите - тези двигатели не качват ли масло в главите през един външен маркуч? Относно проверката на маслената помпа - свалих я огледах за наранявания, подбитости, паднала циментация - нищо .Някакви луфтове на маслената помпа мерят ли се за определяне на работоспособноста?Между другото на автомобила от който е свален двигатела датчика за налягане на маслото не е работил - само контролната лампа е работила. Проблема се е появил при палене - лампата не е загаснала след като е заработил двг-то, гасене пак палене и така няколко пъти и лампата все не гасне.Предния ден преди да е изгасен двигатела всичко е било ок демек лампата не е светнала в движение.