PDA

View Full Version : 159 vs Mazda6 vs Acord/Civic



МИТАКА1654
04-09-2011, 10:29
Здравейте колеги,нов съм в този форум,но се надявам да "остарея" тук.Влязла ми е мухата да си взема друга кола,че тая я приватизира жената.Насочил съм се към гореспоменатите автомобили.Понеже за мен е много важно колата ми да ме радва визуално,фаворита ми е Алфа 159 1,9 дизел.Страхотен дизайн,няма спор,но.....Тук идва момента,в който трябва да бъда убеден в другите й качества.Най-много ме плаши надеждността.Като чета тоя подфорум,оставам с впечатленията,че не можеш да минеш 10 000км и да не смениш я носач,я лагер главина или пък някоя лампа да не светне.Може ли някой колега,да сподели с какъв километраж са свързани тези проблеми и на какъв пробег се случват,в смисъл-от здрав автомобил,след колко долу–горе да очаквам ремонти.Това би ме притеснило,защото карам само японски автомобили от 17-18 години и никога не съм имал споменатите проблеми с лагер на главина,протекла рейка,виеща помпа на хидравликата и т.н.Естествено никой не е застрахован от проблеми,но пък и не може постоянно да си в сервиза.Ако пък има и някой колега от Плевен,да се запозная отблизо с колата,перфектно.Поздрави!

dilian alfa gtv
04-09-2011, 11:06
Какво да ти кажа колега,имаш опит със японските автомобили,аз също съм имал подобни,а също във момента всеки ден ми е на разположение мазда 5,
която е закупена по едно и също време със 159-
ката преди 3год и километрите им вървят наравно.
През седмицата и основно по задачи карам маздата,а алфата предимно през почивните дни и при по-дълги преходи,защото маздата като ван има страшно неудобни седалки и при дълъг път аз лично във тази кола се изкривявам като бастун,при 6 -цата може би е различно,едва ли са монтирали подобни пейки,алфата е страшно удобна там спор няма.
Равносметката:и двете коли са на по 75л км
-Маздата:за тези километри е сменяно само масло и филтри,ремъци не се налага защото мотора е бензинов със верига.Сменени пера на чистачките на скоро.Колата е със оригиналните гуми които вече са за смяна след този сезон,има комплект зимни закупени със колата които имат още доста живот.
-Алфа 159 1.9 JTDm -масла и филтри пропускам...
1-Сменен подгрев на седалката по гаранция
2-Лагер главина предна на 50х.км
3-Ремъци,ролки,водна помпа и т.н на 60х.км както е по сервизна книжка.
4-Заедно със ремъците,нови предни дискове и накладки на 60х.км
5-Нов акумулатор преди 2м. просто умря изведнъж.
6-Два комплекта летни гуми и два зимни,просто при 159 гумите,дискове и накладки се сменят по-често от колкото при нормална кола да кажем,може би поради директното управление,теглото и т.н.
За сега е това,имам проблем във момента който ще се окаже дреболия мисля но не е приятно,още не установен със сигурност.
Разликата между двата автомобила е огромна и нямат нищо общо,но все пак маздата е миниван.Алфата доставя огромно удоволствие при шофиране,удобна,комфортна,стилна ,изобщо съвсем различна кола от останалите във своя клас,от годината когато и излязъл модела.За окачването няма какво да се притесняваш,един път голяма устойчивост и второ е доста издръжливо според мен.
Аз бих избирал между Алфата и Мазда 6 ,другите не ги броя изобщо,според мен, ако имаш възможност за Мазда 6 фейстлифт от 08год не се замисляй много,но все пак пробвай и 159-ката,защото може да се окаже че това е твоята кола.Успех със избора колага,но след толкова години японски автомобили мисля няма да е лошо да опиташ нещо различно,ако си се насочи към мазда 6 от 2005год изобщо не му мисли алфата е във пъти повече кола,ако е последната версия на 6-цата вече нещата идват на кантар,по качество на материалите,системи за сигурност и т.н

МИТАКА1654
04-09-2011, 12:08
Ами точно Мазда 6 фейс от 2005 имам впредвид.Другите алтернативи са дизелите на Акорд 2004+ и Сивик 2006-та.Честно казано сивика е в класацията ми заради авангардния дизайн,но е страшно дърво като возия.С акорда нямам впечатления,но дизела на Хонда е страхотен мотор.Мазда 6 първо поколение я знам като 5-те си пръста-страшна возия,абсолютно безпроблемна,освен един клапан за 240лв на дизеловата помпа и честото запушване на ДПФ-а на фейса след 2005-та.Може би ми е поомръзнала и ми се иска нещо ново.Алфата ме грабва като дизайн отвсякъде,технически дизеловия мотор 1,9 не съм чул лошо.Много обичам т.н. коли за каране,а не за возене,та като знам 156 как ми пасва като седна в нея,предполагам че и 159-ката ще е така.Мога преглътна малко по-честото дефектиране в сравнение с другите в името на удоволствието от шофирането,но да не се окаже разочарование,като с другите ми забежки към Ауди и БМВ.Според вас каквво се очаква да правя по 159-ка на над 100 000км около 2006-та?

Stoyan Georgiev
04-09-2011, 12:41
братле истината е, че май май нещата са на късмет

ако е гледана като хората - грижи няма да имаш - колата е чук...


ако пък не, или имаш лош късмет, дупе да ти е яко с разходите по ремонти, че наистина е цифромания...... ама не е нещо по-различно от останалите коли в този клас - цените са еднакви горе долу

1.9 jtdm наистина явно са го изпипали като най-използван двигател и по-малко проблеми ще имаш

откъм окачване - всичко е до това как е карана преди това...

нали знаеш, че ако ще чироки да караш, ако го караш като джигит ще му сменяш окачването на 50 хил.


трябва да имаш предивид това, което каза колегата - колата е тежка, а предразполага гъм ръчкане...

като резултат гумите и накладките си заминават далеч по-бързо отколкото най-вероятно си свикнал...

но не е нищо страшно

относно мазда 6 от 08 насам....


ами, колата има визия горе-долу, но честно казано не е за мен... един познат има такава, даде ми да я покарам 2-3 дни и честно казано нито интериора, нито возията ми допаднаха.

МИТАКА1654
04-09-2011, 12:53
Ами просто за Мазда 6 след 2008-ма не мога да си мисля,парите там са други.Иначе е единствения автомобил който се доближава като визия до 159,поне лично за мен.

kiko73
04-09-2011, 13:02
Колкото и да се доближават по Убава от Алфата нЕма, ама за съжаление май всички са по-здрави от нея

МИТАКА1654
04-09-2011, 13:33
май всички са по-здрави от нея
Е тва ме притеснява,нали требе и да караме:dunno:

BLUE1
04-09-2011, 13:36
Колега, вземи си маздата.

daskaloff
04-09-2011, 14:56
за маздата - много близка позната има такава купувана чисто нова 2005-та година - сега е на около 55хил.км - на 50хил смени съединител и маховик - общо 3300лв. някакви ролчици смени по 500лв бройката - а и повечето части ги има само в представителството.
Според мен алфата или хондата.....
Макарче и хондата не е много евтина за подръжка.

dilian alfa gtv
04-09-2011, 19:32
Ако говорим за хонда сивик просто забрави,малък хетчбек със още по малък багажник,а возията е като на лагерна количка,това е кола за 20год собтвеник,казвам го от опит,относно мазда от 05 год ще кажа че сравнена със 159 няма нищо общо,алфата е със доста по здраво и стегнато окачване,както каза Стоян колата е ЧУК.
Возията на 159 със стандартните гуми е във пъти по добра от на маздата,дори мазда 5 от 08 год която карам,ще кажа наистина че е безпроблемна кола,но много са пестили при сглобката,вратите са тънички и доста леки аз не виждам сигурност просто във тази кола,мокета е като вестник,със 2 думи доста е опростена колата въпреки че е високо ниво на оборудване,за тапетите на вратите просто ще замълча..!
Иначе като цяло е доста надежден автомобил от към дефекти безпроблемна е просто само бензин и масло това е.
Колега най добре пробвай и двете,а при положение че искаш кола за каране ,а не просто за возене ще прецениш и ще наравиш твоя избор.
За алфа над 100х какво да очакваш е относителна работа,ако всичко е подменяно и поддържано както си пише във дебелите книги само ще караш,ако някой пък е карал тези километри без да пипне нищо и накрая е захвърлил във автосалона и е дошла във БГ ,очаквай -неочакваното просто, защото дори и тези километри не се знае дали изобщо са реални и какво е преживяла колата.Търси нещо от БГ на което поне малко може да проследиш историята му-така е най добре.[/CENTER]

МИТАКА1654
04-09-2011, 22:24
Колега най добре пробвай
Е това е,грабне ли ме,това е колата.Няма ли някой колега от Плевен да ме запозне отблизо?!!

dilian alfa gtv
04-09-2011, 23:22
Е това е,грабне ли ме,това е колата.Няма ли някой колега от Плевен да ме запозне отблизо?!!

Има давам линк към колегата ,пиши му л.с ще ти отговори,а колата я има отдавна и може да сподели впечатления....Успех със намирането на читава 159 и ако все пак избереш алфата да се похвалиш.

http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3666

alfageorgi
07-09-2011, 17:30
Е това е,грабне ли ме,това е колата.Няма ли някой колега от Плевен да ме запозне отблизо?!!

Телефона ми е 0888956033.Обади се , ще се видим и ще получиш всякъква информация която ми е известна както и да разгледаш колата.

valio 323
07-09-2011, 21:50
По отношение на здравина Маздата е на 10.-20г пред Алфа.Но пък откъм визия отвътре и отвън нещата са коренно противоположни. Няма такъв комфорт и красота.Италианците наистина са доста раздвижени откъм красота на коли.Правят така че да се чувстваш супер добре и удобно.Но пък ги няма откъм качество на изработка и здравина на мотор и окачване.Винаги съм смятал че трябва да си малко мазохист за да си купиш Италианска кола.Говоря за България.

Stoyan Georgiev
07-09-2011, 22:30
По отношение на здравина Маздата е на 10.-20г пред Алфа.Но пък откъм визия отвътре и отвън нещата са коренно противоположни. Няма такъв комфорт и красота.Италианците наистина са доста раздвижени откъм красота на коли.Правят така че да се чувстваш супер добре и удобно.Но пък ги няма откъм качество на изработка и здравина на мотор и окачване.Винаги съм смятал че трябва да си малко мазохист за да си купиш Италианска кола.Говоря за България.

врели некипели ;)

alfageorgi
07-09-2011, 22:43
врели некипели ;)

Споко бе той човека явно сравнява 323 със 33-ка , макар , че и там нещата не са в тяхна полза , както си мисли.159-ка вероятно е виждал на снимка.

antonyonkov
07-09-2011, 23:35
Аз също доста често ходя в Плевен. Сигурно към края на месеца пак ще идвам, така че ако те интересува друго пиши на ЛС да се видим.

Tsetso Milanov
08-09-2011, 02:00
Ха ха, ами като сме тръгнали... :) Живот и здраве и аз около 4те почивни дни имам намерение да се появя в Плевен. Та, ако се случи - нищо против да се видим за по една...

МИТАКА1654
08-09-2011, 09:23
Хаххаха,дано се заформи някаква минисреща,ще дойда с радост.Иначе колегата по-горе е прав,относно надеждността на Мазда.Аз лично на предната ми 323 й врътнах 140000км със смяна на един шарнир за 15лв и феродов диск за 40лв,на тази вече отивам на 50 000км без ремонти и обслужвания,освен масла и накладки.Но винаги съм хвърлял по-едно око на 156-ците,а сега вече мисля да се престраша за 159-ката.

santo_traficante
08-09-2011, 17:15
Мазда 6 (Форд) от 2005 год. имам наблюдение от купена нова бензин на 100000км в момента обслужвана само в Стар Моторс до момента.Автомобила хапваше 1л масло на 1000км!! Сега му ревизирахме моторетката но при мой приятел в частен сервиз.Има чаркове орг. на поръчка и пристигат за 4/5 дни от Германия или Австрия.За мен тази кола е пълен боклук!

BLUE1
08-09-2011, 21:34
Не се прави така! Частни случаи всеки може да изкара, и аз имам поглед върху Мазда 6 и по същият категоричен начин мога да кажа, че Алфа 159 пред нея е пълен шит. В нета съществуват десетки ревюта от най различни медии, институти и капацитети. За съжаление безпристрастното сравнение показва, че Мазда 6 е по-добрият автомобил.

миро
08-09-2011, 21:53
Мазда 6 2.0 дизел не препоръчвам на никой. Едва ли има такива с неотварян мотор, за бензиновите двигатели нямам наблюдения.

alfageorgi
08-09-2011, 22:08
Не се прави така! Частни случаи всеки може да изкара, и аз имам поглед върху Мазда 6 и по същият категоричен начин мога да кажа, че Алфа 159 пред нея е пълен шит. В нета съществуват десетки ревюта от най различни медии, институти и капацитети. За съжаление безпристрастното сравнение показва, че Мазда 6 е по-добрият автомобил.

Смешки и то специално за модела до 2008г.Хвалят го само в Германия , Аутобилд и то бензиновия вариант,макар и там да признават , че даже и ръждата все още е проблем за този модел.

V_A_N_K_A_T_A
08-09-2011, 22:58
3-ма мои приятели имаха такива 2.0 дизел.2-мата хвърлиха двигатели на по 130 000,единия със спукан колянов вал.А,на третия се самозапали и изгоря през нощта под терасата...
За бензиновите мотори си нямам идея,но дизела е за кофата поначало.
Аз досега за JTDm,заминал по такъв начин не съм чувал ;)

BLUE1
08-09-2011, 23:07
АлфаГеорги изобщо не очакваме обективизъм от теб, най-малкото че си притежател на 159. А на колегата Миро ще предложа като идва в Пловдив да се обади за да му покажа "единствената" мазда дизел с не отварян двигател. Не се заблуждавайте, че тенденциозно плюя по марката, имал съм достатъчно опит с японски автомобили и с италиански, въпреки пристрастността ми към алфа не мога да си изкривя душата и да кажа, че е по-надеждна. Карал съм мазда като служебен автомобил също и мицубиши, като личен съм карал нисан, ами едва с алфата разбрах какво е да наливаш кинти за безкрайни технически проблеми имайки предвид, че алфата е далеч по- внимателно избирани и поддържана.

alfageorgi
08-09-2011, 23:36
АлфаГеорги изобщо не очакваме обективизъм от теб, най-малкото че си притежател на 159. А на колегата Миро ще предложа като идва в Пловдив да се обади за да му покажа "единствената" мазда дизел с не отварян двигател. Не се заблуждавайте, че тенденциозно плюя по марката, имал съм достатъчно опит с японски автомобили и с италиански, въпреки пристрастността ми към алфа не мога да си изкривя душата и да кажа, че е по-надеждна. Карал съм мазда като служебен автомобил също и мицубиши, като личен съм карал нисан, ами едва с алфата разбрах какво е да наливаш кинти за безкрайни технически проблеми имайки предвид, че алфата е далеч по- внимателно избирани и поддържана.

Ми вземи си дизел и то ЖТД или МЖТД и ще разбереш , че дизела на маздата е мъртвец.Иначе продължавай с японките , вкус другар няма.Аз лично не бих си взел такава пък нека съм мазохист, но от от опита ми /имал съм и 156-ца -2002г.-115к.с./ съм предоволен от дизелите на Алфа.

Stoyan Georgiev
09-09-2011, 03:29
АлфаГеорги изобщо не очакваме обективизъм от теб, най-малкото че си притежател на 159. А на колегата Миро ще предложа като идва в Пловдив да се обади за да му покажа "единствената" мазда дизел с не отварян двигател. Не се заблуждавайте, че тенденциозно плюя по марката, имал съм достатъчно опит с японски автомобили и с италиански, въпреки пристрастността ми към алфа не мога да си изкривя душата и да кажа, че е по-надеждна. Карал съм мазда като служебен автомобил също и мицубиши, като личен съм карал нисан, ами едва с алфата разбрах какво е да наливаш кинти за безкрайни технически проблеми имайки предвид, че алфата е далеч по- внимателно избирани и поддържана.

виж какво, драги, не говорим за 156 ;)

говорим за конкретни коли с конкретни двигатели

BLUE1
09-09-2011, 07:26
Тезата ми е, че обективно мнение за конкретни автомобили много трудно може да се получи във форум на собственици на автомобили от тази марка. Също както тук така и във форума на Мазда и Хонда мненията ще са диаметрално противоположни подкрепени с куп примери. При едно проучване на информацията в нета която се предоставя от независими източници резултатите биха били на страната на Мазда и Хонда. Надявам се разбирате какво казвам и няма да се впускаме в излишни спорове.

Stoyan Georgiev
09-09-2011, 10:24
Тезата ми е, че обективно мнение за конкретни автомобили много трудно може да се получи във форум на собственици на автомобили от тази марка. Също както тук така и във форума на Мазда и Хонда мненията ще са диаметрално противоположни подкрепени с куп примери. При едно проучване на информацията в нета която се предоставя от независими източници резултатите биха били на страната на Мазда и Хонда. Надявам се разбирате какво казвам и няма да се впускаме в излишни спорове.

разбирам те идеално, но според източниците от интернет би трябвало досега моята кола да е хвърлила рейка, да съм сменил окачване, да е заминал EGR, да се е задръстил филтъра за твърди частици, въобще като цяло да е седяла доста по сервизи...

уви, противно на въпросните статии, проучвания и сравнения колата сервиз освен за смяна на консумативи не е видяла

:)

в психологията цари убеждението, че свидетелският разказ е в пъти по-силен от най-достоверната статистика, най-доказаното изследване и т.н.

занимавайки се с тази област на психологията обаче, не мога да не забележа огромната дупка в тази теория - не е доказано ЗАЩО е така (ясно е, че индивида се доверява по-лесно на някой, който познава, или на някой с авторитет за тях, но това не обяснява защо, а как)

една от моите хипотези е, че еволюционно се е достигнало до там, че тези, които предподчитат директния свидетелски разказ малко по малко са имали по-голям успех, съответно - тази практика се е запазила като валиден метод за спомагане на оцеляването.

но да се върнем на източниците в интернет -да помислим - колко от тях включват изследвания на поведението и здравината на колите в дълъг период (дъдлъг се води над година 2, даже 3) - малко, ако не и никое

освен това как можем да сме сигурни в достоверността им? това доказани научни издания ли са? лидери ли са авторите им в областта им и запознати ли са с всички възможни аспекти на проблема, както и минал ли е материала през критичния прочит на други доказани професионалисти и учени в областта?

едва когато дадена теория или хипотеза мине през този процес тя може да бъде приемана за достоверна.

та...

схвана ли сега ти моята идея?

а именно - това, което пише в интернет може и да е истина, може и да е не е истина, може и да е истина, която обаче е прекалено частна, и обратното да е лъжа, но да не въвежда в заблуда относно истината...

въобще света е разнообразен и много интересен и човек сам решава кой да послуша - просто е добре да има предвид, че този, на който се е доверил може и да не е прав ;)

santo_traficante
09-09-2011, 11:10
Не се прави така! Частни случаи всеки може да изкара, и аз имам поглед върху Мазда 6 и по същият категоричен начин мога да кажа, че Алфа 159 пред нея е пълен шит. В нета съществуват десетки ревюта от най различни медии, институти и капацитети. За съжаление безпристрастното сравнение показва, че Мазда 6 е по-добрият автомобил.Конкретно говоря за Мазда 6:)Алфата не я засягам защото там има две неща който ми харесват:-P Дизайн+дизел двигател но нищо друго не ми допада в нея.Като поръчвахме чарковете за "Форда" продавача сподели че ние сме трети подобен случай с бензинова мазда с този проблем.За пет години тази кола е цялата в ръжда от долу:new_Eyecrazy:Иначе освен ревизията на мотора има сменени 2 предни главини и спирачни дискове.Окачването не е мръднало по наще пътища.Мазда от 2005 год. изобщо не е Японска кола:hump::-P

me4o4ko
09-09-2011, 11:29
....При едно проучване на информацията в нета която се предоставя от независими източници резултатите биха били на страната на Мазда и Хонда....

Ето независими източници...и германци при това

http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

RPWWD
09-09-2011, 14:25
Имам 2-ма приятели с дизелови Мазди 6, набор 2004. Единият сменя последователно дюза, съединител и маховик за 2750 кинта комплекта и наскоро отваряне на мотор по причина, за която си трае като партизанин;-) Това за 2 години. Другият си я купи миналата есен и засега е отекъл все още само със съединителят за скромните 850 кинта и ме търсеше за съвет в кой сервиз да я закара, че да му скрият тръгналата по вратите ръжда :new_Eyecrazy:

МИТАКА1654
09-09-2011, 15:00
Абе за ръждата е така,аз затова гледам ако ще е 6-ца,да е след фейслифта от 2005-та.Иначе цените за съединителите са си такива за всички коли от тоя клас.На пежо 407 хди съм сменял на цена около 3000лв.

Mury
09-09-2011, 15:45
Абе за ръждата е така,аз затова гледам ако ще е 6-ца,да е след фейслифта от 2005-та.Иначе цените за съединителите са си такива за всички коли от тоя клас.На пежо 407 хди съм сменял на цена около 3000лв.

Стига бе човек на 159 1.9 съединителя е около 700-800.комплекта и то заради лагер помпата на Опел,която е по скъпа от феродото и притискателя.Маховика не съм сигурен но е около 1200-1300 лв.,което не прави много повече от 2000 лв.,това са цени без отстъпки,а в днешно време почти всички ползват отстъпки някъде.За другото няма да говоря,защото не съм имал от изброените японски коли,но съм 100% сигурен че пътно поведение като 159 няма никоя от тях,за комфорт и удобство въобще не говориме,за динамика на двигателя също,за проблеми с ЕГР и ДПФ пък въобще/японките ги имат в пъти повече/Да не гвориме че,комън рейла който използват японците,а именно Денсо и на светлинни години за Боша на Алфа.За мен предимствата на Алфата са доста,пристрастен съм да,но да ви кажа в 21 век кола която има проблем с ръжда за мен не е кола,все пак мотор и трансмисия се правят,но купе трудно.

code
09-09-2011, 16:11
Ако трябва да сме безпристрастни, то щом си карал досега само японски коли просто не знаеш какво те чака с Алфите. То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е :bg: Карай си японките и си свиркай, тука сме само психопати :chair:

Mury
09-09-2011, 16:25
Ако трябва да сме безпристрастни, то щом си карал досега само японски коли просто не знаеш какво те чака с Алфите. То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е :bg: Карай си японките и си свиркай, тука сме само психопати :chair:

Тва беше много добро.:metal::metal::metal:

BLUE1
09-09-2011, 18:01
code очевидно от няколко години карам алфа и не смятам, че да си фен трябва да си със забучена в пясъка глава. Аз нямам проблем с доказване на избора си пред моите приятели притежаващи други марки автомобили даже и признавайки слабостите на марката.

valio 323
10-09-2011, 10:03
Много правилни постове.Че си имат проблеми Маздите с маховика е ясно...но говорим за дизеловият вариант.Имат си проблеми и с ръждата.Но по принцип това важи за коли внос от Германия и Австрия.Италиански внос е добре откъм купе.Няма как в този саит да преобладават реални оценки.Все пак в Японският е обратно.Факт е обаче безпорен че Японските коли са много здрави отвсякъде.Може да возят по твърдо....да похапват повече бензин...да не са така изпипани визуално но са по добри.Чета тук някои имал приятел...тои имал Мазда...тя се развалила и т.н.Абе хора аз също имам познати със Алфи.Ами при тях положението е отчаиващо със ремонтите.Не говоря обаче за модел 159.Друг пък пише тук че това било Форд.:bravo:Да ...ползват еднаква платформа някои модели...един дизелов агрегат го слагат и в Мазда 3 и в Ситроен ...в Пежо...и Форд.Купуваме си коли на по 400000-500000км и после не сме доволни от Марката.Митак...помниш ли какво ми каза като ми обслужваше колата в Плевен.....''.Не казвам че Японските коли са наи -хубави казвам че са наи- безпроблемни.''

Mury
10-09-2011, 10:13
Много правилни постове.Че си имат проблеми Маздите с маховика е ясно...но говорим за дизеловият вариант.Имат си проблеми и с ръждата.Но по принцип това важи за коли внос от Германия и Австрия.Италиански внос е добре откъм купе.Няма как в този саит да преобладават реални оценки.Все пак в Японският е обратно.Факт е обаче безпорен че Японските коли са много здрави отвсякъде.Може да возят по твърдо....да похапват повече бензин...да не са така изпипани визуално но са по добри.Чета тук някои имал приятел...тои имал Мазда...тя се развалила и т.н.Абе хора аз също имам познати със Алфи.Ами при тях положението е отчаиващо със ремонтите.Не говоря обаче за модел 159.Друг пък пише тук че това било Форд.:bravo:Да ...ползват еднаква платформа някои модели...един дизелов агрегат го слагат и в Мазда 3 и в Ситроен ...в Пежо...и Форд.Купуваме си коли на по 400000-500000км и после не сме доволни от Марката.Митак...помниш ли какво ми каза като ми обслужваше колата в Плевен.....''.Не казвам че Японските коли са наи -хубави казвам че са наи- безпроблемни.''

Ето тук идва момента да избереш,дали да караш безпроблемна кола/на думи/,но с нищо което може да грабне,или да накра сърцето ти да затупти учестено,или кола която има малко проблеми,но притежава нещо което никоя друга не притежава,а именно извънземен дизайн,кола която всеки път като я погледнеш те кара да се усмихнеш и всички се обръщат след нея,невероятно удоволствие от шофирането,невероятно пътно поведение,с много малък аналог в класа си.Пожелавам ти успех в избора,явно не си запален толкова по Алфите,ако тва е така,по-добре се откажи от тях,както всички знаем,такава кола не се купува с акъл а със сърце. :hehe::hehe::hehe::hehe:

П.С.Дизеловия мотор за който говориш е производство на Пежо/Ситроен

valio 323
10-09-2011, 11:14
Не съм писал че този този агрегат е разработка на Мазда.То затова и има проблеми.А относно Алфата аз винаги съм ги харесвал и не го крия.Признал съм ги отдавна за цялостна визия.....Въпросът във темата е с какво друго е по добра от другите изброени модели че да предпочете нея.След толкова много констатации че Маздата е проблемна не прочетох нищо за болежки на този модел Алфа.Къде показва слабост....какво да гледа при покупка..признаци за износване на някои специфичен елемент.

Stoyan Georgiev
10-09-2011, 11:20
нека да го кажем така...

имаме 5 коли от различни марки

регистрация имам и пиша само във форума на Алфа.

алфата освен всички друго притежава и описаните от мъри качества ;)



предлагам Ви просто да си задържите коментарите защото не сте компетентни по съответния въпрос - не сте имали 159, не сте имали и от новата мазда 6


нямате нито информацията нито правото да сравнявате две коли, които само сте "виждали"


ум робува, ум царува, ум патки пасе - какво знаете за японските коли и за алфите си е нещо ваше и субективно, което най-вероятно не е фактологически коректно на всичкото отгоре ;)


човека пита за 2 конкретни коли, вие почвате да защитавате японското...


митове и легенди някъде другаде разказвайте - тук темата е много конкретна и ясна!


ПП: няма общи болежки, имаше преди 2-3 години мит, че рейки по-често хвърляли ама беше на 4-5 коли

1.9 е доста безпроблемен мотор като цяло - това е най-продавания съответно най-изпипания двигател от цялата гама


окачването е торта

ръжда... ахахаха е не, това за кола от това холядолетие за мен е смешка да се говори

скоростната е ок

съединител според зависи как караш и колко го пазиш може и на 150 да смениш

накладките и гумите са според как караш - колата е тежка, ако караш газ-спирачка и на 15 хил. може ги смениш ;)

филтър за твърди частици - ако караш преобладаващо на ниски обороти ще се задръсти в крайна сметка, но това се лекува с по-често каране извънградско на високи обороти - на мен досега не ми се е задръствал - светна ми само веднъж, че е задръстен, но върнах предавка, карах на 3600-3700 за 20 секунди и изчезна - това преди 5000 км

valio 323
10-09-2011, 11:56
Половината ти пост го прескочих....раздувки някакви.Човекът пита даже за 3 а не 2 коли.Ама ти толкова си се впрегнал че не следиш.А за мнения донякъде си прав.Колко хора тук карат Мазда че да я защитават...еле пък Мазда 6.Естествено всичко е слухове и догатки за модела.А щом казваш че са митове и легенди здравината на Японските коли.....без коментар.Всеки си има право на мнение и точно тук е мястото да го сподели.Аз не съм карал 159.Само съм се возил.Затова и нямам право да плюя този модел нито да говоря лошо за него както и правя.http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=40&t=26740&p=279632#p279632

code
10-09-2011, 12:11
ПП: няма общи болежки, имаше преди 2-3 години мит, че рейки по-често хвърляли ама беше на 4-5 коли
Рейки хвърлят всички марки в Бг, много ясно защо :biker:

AR147
10-09-2011, 13:16
Половината ти пост го прескочих....раздувки някакви.Човекът пита даже за 3 а не 2 коли.Ама ти толкова си се впрегнал че не следиш.А за мнения донякъде си прав.Колко хора тук карат Мазда че да я защитават...еле пък Мазда 6.Естествено всичко е слухове и догатки за модела.А щом казваш че са митове и легенди здравината на Японските коли.....без коментар.Всеки си има право на мнение и точно тук е мястото да го сподели.Аз не съм карал 159.Само съм се возил.Затова и нямам право да плюя този модел нито да говоря лошо за него както и правя.http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=40&t=26740&p=279632#p279632
Да бе Японките са здрави спор няма ама японките дето вече са на по 15-30 години,новите са пълна скръб.Като ги подбереш наред Тойота,Мазда,Хонда единсвтвно може би Нисан се опитват да запазят простотата и здравината на своите модели(лично мнение)
Така че това че една кола е японка и е 2007 година да речем не я прави автоматично здрава!!!

abart_
10-09-2011, 13:23
От около месец в семейството имаме Мазда 6 2007г 2.0 д на 109 х.км реални,закупена от Мазда нова и карана само в БГ, Но досега не са сменяни нито рейка,нито съединител нито мотора е отварян,странно..... Мисля до сега от както е излязла от магазина са и сменяни консумативи и сп.дискове-ще видим за напред как ще е.

Инъче колата е много приятна за каране,естествено бавничка ми се струва ,но за семеен автомобил бива.

Една от малкото коли в която след като седна в нея, и по навик задължително си дръпна седалката макс назад ,неуспях да натисна съединителя до доло :)

Mury
10-09-2011, 19:03
Не съм писал че този този агрегат е разработка на Мазда.То затова и има проблеми.А относно Алфата аз винаги съм ги харесвал и не го крия.Признал съм ги отдавна за цялостна визия.....Въпросът във темата е с какво друго е по добра от другите изброени модели че да предпочете нея.След толкова много констатации че Маздата е проблемна не прочетох нищо за болежки на този модел Алфа.Къде показва слабост....какво да гледа при покупка..признаци за износване на някои специфичен елемент.

При покупка,спокойно можеш да гледаш всички лапми по таблото да гаснат,да няма шумове от окачването,ако гледаш 1.9 ЖТДм да не те притеснява че леко се тресе като е студен/поне не съм чувал за отварян такъв мотор/,другото вече е простото око на купувача,демек гледаш си нормалните неща,захабен салон,волан и т.н./макар че кожата на волана признавам че е пълен боклук,мойта е на 83 000 и волана скоро ще трябва да се претапицира/.

vassil.tzanev
11-09-2011, 14:52
Аз лично не мога да се примиря с тази "еко пластмаса" в новите коли. Не е оправдано да даваш над 40-50 хил. лева за нов автомобил, а той да е толкова пластмасов и скърцащ вътре. Това лято си търсех нова кола, която да замени 159-ката и правих тест и на нови Avensis, Accord и Mazda 6 и резултатът е ... в подписа ми.

MBlaST
11-09-2011, 16:36
Реших и аз просто да споделя едно лично мнение. Миналото лято с месеци обикалях да си купувам кола. Вече бях карал 5 години моята 145-ца боксер и беше дошло време за нова. Бях се ориентирал основно към алфа, тъй-като съм си алфист и дизайн,визия за мен значат много :). Исках да е 3-4 годишна, с всичките му екстри и запазена.Можеше да е някоя 147-ца фейс , GT или пък 159-ка, карах и няколко кросвагона, но така и не намерих моята алфа. Даже се бях хванал за главата - как може коли на по 3-4 години да изглеждат по-зле запазени от моя боксер. Бях се ориентирал към дизелов m-jet.Пазарът не предлагаше почти нищо. Бях обиколил няколко пъти горубляне, салоните в Пловдив и къде ли още не. Новите алфи бяха единици и с доста забележки...
Започнах да гледам и други коли, просто така от любопитство.Много приятели ме навиваха за бмв, но винаги стигах само до вратата. Отворих ли я и всичко свършваше... немската дървения не ми даваше основание да седна и да я запаля дори :)

И така случайно загледах една хонда акорд. Принципно хондите не са ме привличали никога, но този модел ми изглеждаше много по-различен. Колата беше много запазена и модел със всички екстри и глезотии.. кожи ,ел-седалки,подгреви, датчици за дъжд,стабилити асистънс,ксенони с автоматично регулиране,cd changer в самия head unit, premium sound система с 6 говорителя pioneer (заводско), голям 7 инчов тъч скриин екран, от където си управляваш музика, климатик, навигация.... и какво ли още не. Най-учуден бях от мотора - странно тих ми се видя за дизел.Общо взето се почувствах малко ,като с покупката на алфата в далечната 2004-та, когато още със сядането знаех ,че това е моята кола. И така реших се и я купих. Вече я карам година и нещо и мога да кажа ,че съм доволен. Цените на консумативи и части в България са не основано високи, но на това има решение и то се нарича Англия(поне за мен). За времето, през което я имам ,не ми е правила проблем.Сменял съм само масла, филтри , течности и такива неща.. Колата е доста пъргава и икономична.Все пак за почти 5 метрова кола, със разход под 7 градско и 0-100 за под 10 сек, това са едни доста добри показатели.От спирачките също съм доволен - отпред е с 300мм вентилирани дискове. Като цяло искам да кажа, че колата никак не е лоша, но и тук вероятно има голяма доза късмет при избора и тнт.. като при всичко втора ръка, за съжаление.....

Нека напиша малко и за цените на някой части : В Вългария за смяна на съединител(комплект) и евентуално маховик може да се олекне с около 3 хиляди. В Англия цената на тези части е 1200 лева. Друго сравнение ,което съм правил са спирачките. Тук искат около 1500лв , за 4 диска с накладките.. в Англия е около 500лв.
Става дума за оригинални части, от представителства на Хонда.

И все пак, ако бях попаднал на моята 159-тка .... щях да купя нея :wub: ... алфистка му работа..

koolio
11-09-2011, 19:51
Нали знаете вица за шопа, дето присъствал на изригване на вулкан и после описвал видяното: "Нема, нема нема ... оооп - и си е.е мамата!" Нещо подобно е поддръжката на японските коли - може и да се развалят по - рядко, но цените дори на елементарни ремонти са убийствени. Преди време имах много добра оферта за Мазда 6 - 2005 г., но след като проучих как стоят нещата, се отказах.

BLUE1
13-09-2011, 23:44
Не можах да намеря линка относно продажбите на Мазда 6 спрямо Алфа 159 в целият свят, ами беше нещо от рода на 1 към 5 в полза на Мазда.....сигурно разликата се дължи на супер световният заговор срещу Алфа.

code
14-09-2011, 00:35
Не можах да намеря линка относно продажбите на Мазда 6 спрямо Алфа 159 в целият свят, ами беше нещо от рода на 1 към 5 в полза на Мазда.....сигурно разликата се дължи на супер световният заговор срещу Алфа.
Eeeeeми Алфа пък се продава много повече от Ферари, какво идва да покаже това? :bg:

Stoyan Georgiev
14-09-2011, 02:37
Не можах да намеря линка относно продажбите на Мазда 6 спрямо Алфа 159 в целият свят, ами беше нещо от рода на 1 към 5 в полза на Мазда.....сигурно разликата се дължи на супер световният заговор срещу Алфа.

идва да покаже какви бездарници са от маркетинг отдела на алфа (или по-скоро колко бюджет/време/талант отделят от фиат на маркетинга на алфа)

Mury
15-09-2011, 12:49
Колега,интересно ми е какво избра :choice::choice::choice::choice: емотикона говори много

bouncer
15-09-2011, 13:25
Не можах да намеря линка относно продажбите на Мазда 6 спрямо Алфа 159 в целият свят, ами беше нещо от рода на 1 към 5 в полза на Мазда.....сигурно разликата се дължи на супер световният заговор срещу Алфа.

ами сигурно щото Алфа се продава само в Европа, а мазда се продава в цял свят. Сравнявай продажби само в Европа и ще е правилно сравнение. Да не говорим, че една мазда 6 струва нова около 40 000 лв, а една 159-ка е в най-добрия случай 55 000 лв.

alfageorgi
15-09-2011, 13:39
Явно още нищо или не му се казва .Човекът събира впечатления , а и го посъветвах да не бърза и да не действа емоционално , все пак ще дава немалко пари независимо от избора.Честно казано не ми се видя заразен с алфа вируса макар да огледа колата доста обстойно и поне пред мен да сподели , че на живо Алфата е още по-добра и от двете японки.По-скоро е прагматичен тип и не му се скача в неизвестното.

Stoyan Georgiev
15-09-2011, 14:56
маздата като качество на изработката е на светлинни години напред те затова като нова е 20-30% по-евтина :D

bouncer
15-09-2011, 15:13
маздата като качество на изработката е на светлинни години напред те затова като нова е 20-30% по-евтина :D

искаш да кажеш фордът, нали така? :drive:
сега сериозно - приятна кола е, но имам познат, който реве от цените на частите на Мазда.

Stoyan Georgiev
15-09-2011, 17:01
приятна кола е

напълно съм съгласен с това

valio 323
15-09-2011, 20:21
Нали знаете вица за шопа, дето присъствал на изригване на вулкан и после описвал видяното: "Нема, нема нема ... оооп - и си е.е мамата!" Нещо подобно е поддръжката на японските коли - може и да се развалят по - рядко, но цените дори на елементарни ремонти са убийствени. Преди време имах много добра оферта за Мазда 6 - 2005 г., но след като проучих как стоят нещата, се отказах.

Обясни какво точно те уплаши.За съединителя е ясно.Доста нови коли са с подобни цени .Обслужването е нормално като се има в предвид че бензина е с верига.Накладки и дискове не ги броя за скъпи.По окачването нищо фрапиращо.Мога да кажа че на моята Баба частите са малко по ниски.Единствено някои датчик които наистина е скъп нов а също и фарове и стопове.Но пък донори колкото щеш из моргите.http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=40&t=1618 ...... нека всеки погледне последните постове и прецени.Естествено официалният представител е жив кожодер и предлага ненормални цени.Но има много други варианти

МИТАКА1654
16-09-2011, 09:52
Както сподели колегата Alfageorgi,видяхме се с него,много съм му благодарен за отделеното време и отзивчивостта.Повозихме се в 159-ката,огледах я доста добре.Наистина колата е по-впечатляваща наживо,лошото е че се возих в кола с ремап и сега всички други ми се струват тромави.Днес имам среща с един продавач от Варна(колата я има в мобилето на 16000лв),ще я огледам и неговата.Като цяло съм се насочил към 159 последно,защото читава Мазда 6 с 6 скорости няма под 17000лв,както и Акорд с 6 скорости няма под 20000лв.В общи линии Алфата предлага най–много за най-малко пари от прагматическа гледна точка.Та,оглеждам се за оферти,тавана е 15000лв.

П.С. За легендите за поддръжката на Мазда 6 ето линк с цените на алтернативни части:http://www.euro07.bg/catalog/catalog.php?action=results&searchType=searchByCar&id=3227

Mury
16-09-2011, 12:00
Както сподели колегата Alfageorgi,видяхме се с него,много съм му благодарен за отделеното време и отзивчивостта.Повозихме се в 159-ката,огледах я доста добре.Наистина колата е по-впечатляваща наживо,лошото е че се возих в кола с ремап и сега всички други ми се струват тромави.Днес имам среща с един продавач от Варна(колата я има в мобилето на 16000лв),ще я огледам и неговата.Като цяло съм се насочил към 159 последно,защото читава Мазда 6 с 6 скорости няма под 17000лв,както и Акорд с 6 скорости няма под 20000лв.В общи линии Алфата предлага най–много за най-малко пари от прагматическа гледна точка.Та,оглеждам се за оферти,тавана е 15000лв.

П.С. За легендите за поддръжката на Мазда 6 ето линк с цените на алтернативни части:http://www.euro07.bg/catalog/catalog.php?action=results&searchType=searchByCar&id=3227

Ооооооо Евро 07/Практикер му викаме ние/ предлага невероятни части да знаеш.:devil::devil::devil::devil::devil:

МИТАКА1654
16-09-2011, 12:22
Специално за японците имат добри части

Mury
16-09-2011, 12:47
Специално за японците имат добри части

Няма да споря :devil::devil::devil:

kiko73
16-09-2011, 14:00
Ооооооо Евро 07/Практикер му викаме ние/ предлага невероятни части да знаеш.:devil::devil::devil::devil::devil:

що бре - много са яки, най-големи фенове са им автоджамбазите "да скърпиме положението", а вече има и една дупнишка "Автокомерс", доколкото знам вече бръмчат и по София и по други градове.... таааа припазвайте се - частите са им хипер оригиналдЪ направо от Италия... :bad_evil:

valio 323
16-09-2011, 20:08
Да...в Еврото продават и нискокачествени части.Но пък примерно 555 по окачването... или Каяба амортисьори.... ролки и ремъци има добри.Но това е друга тема.Явно колегата се е зарибил твърдо.Пожелавам му успех със търсенето и дано улучи читав екземпляр.