PDA

View Full Version : Едно въпросче за спайдъра



bongo
30-09-2006, 13:34
При каква най-ниска температура може да се махне покрива и да се пътува комфортно? (горе долу ме интересува само и без да се смъкват стъклата примерно)

proper
01-10-2006, 23:04
ами зависи какъв ти е прага на комфорт при студено лично на теб.
Аз съм карал в София из града доста миналата зима, началото, при 5 градуса даже ...ако си с яке и небрежна шапка си ок.
Миналата седмица се върнах от Швейцария и там в Давос при 4 градуса всички кабриолети си бяха отворени,а ако си бил в Швейц. знаеш че там кабриолетите са многоооооо..... и какви красиви Спайдери имаше от по старите.....уникум

П.С. проблем е само при дълъг път ако караш над 100км/ч и нямаш "уиндшот", тогава струята като ти се вихри във врата постоянно и почваш да замръзваш. Ще видим сега на Италфеста.....дават го да вали и захладнее :)

bongo
02-10-2006, 17:01
супер благодаря ти много
че нали сега зимата май малко им падат цените на кабриолетите и се интересувам :wink:

proper
02-10-2006, 21:34
да в БГ е така. Между другото зимата в Спайдера е сувсем ок и топло, защото климатроника работи супер и обема е малък и за секунди е баня....

bongo
08-10-2006, 19:40
такаа още няколко питания имам:
lusso пакета какво точно включва?
ако покрива не е електрически как се отваря/затваря?
ролбарите стандартни ли са или са екстра?
колко разход горе долу ти дава на градско :lol: ?

ами засега е това

proper
15-10-2006, 12:32
такаа още няколко питания имам:
lusso пакета какво точно включва?
ако покрива не е електрически как се отваря/затваря?
ролбарите стандартни ли са или са екстра?
колко разход горе долу ти дава на градско :lol: ?

ами засега е това

1.Лусо - включва (моята е такава) Момо кожен салон, климатроник, ел. стъкла огледала, регулиране фаровете, подгряване огледалата, кожен волан.... но не задължително ел.гюрук за щастие....
2. Моя не е електрически и аз го предпочитам така. Отваря се и се затваря за около 10 секунди, ако дойдеш на среща ще ти покажа наистина..... В БГ условията праха е страхотен и си заслужава да е електрически гюрука Само ако е твърд покрива.... иначе процента на разваляне е огромен....вярвай ми....познавам няколко с БМВ-та и кво ли не още с подобен проблем.....но това е личен избор
3.Ролбарите не са стандартни за съжаление. Това е нещото което ще си поръчам на пролет да ми изработят че съм си харесал различен модел малко по лъскав...
4. Извънградско няма значение дали с 120 или 220 ми дава 8,5-8,7 на сто, но градско ми дава рядко 13.... по-често 14....а като я натискам наистина яко и 16 може да даде, няма смисъл да те лъжа, не карам БМВ че да се лафим че ни харчи по 9 на сто :) :)

ако има още питай, извини ме че забавих отговора,но бях зает напоследък.
Успех!!!

bongo
15-10-2006, 20:05
амии какво още...ти откъде я купи? и евентуално да ме насочиш откъде да търся и аз? :lol: (и ако може на следващата среща да разгледам твоята отблизо)

proper
16-10-2006, 23:19
заповядай на срещата и ще поприказваме :)
до скоро

tenekiaman
03-11-2006, 10:13
еее, влади... не така... моита харчи точно 9.5 на 100 на градско, но имам в предвид че я карам много.. по около 200 км на ден.. ако я караш от вас до офиса например и ако това са 5 км мойе и 25 да ти харчи защото е стъдена за тия 5км а при 200 км днеска които са на 3-4 пути от по 50-60км ражода е 9,5.. никои не ми вярва ама защо да ви лъжа, аз дори не я продавам


========================
кирилица ? :roll:

proper
05-11-2006, 12:05
еее, влади... не така... моита харчи точно 9.5 на 100 на градско, но имам в предвид че я карам много.. по около 200 км на ден.. ако я караш от вас до офиса например и ако това са 5 км мойе и 25 да ти харчи защото е стъдена за тия 5км а при 200 км днеска които са на 3-4 пути от по 50-60км ражода е 9,5.. никои не ми вярва ама защо да ви лъжа, аз дори не я продавам


========================
кирилица ? :roll:

не говорим че някой лъже, аз ти вярвам напълно, но ти не ми ли беше казал че фирмата ви е извън София офиса и предполагам че реално ти се получава комбинирано ...частично градско, но с доста елементи на извънградско...колкото и смешно да е това определение :) ако пък ти харчи градско толкова това би било Невероятно и си заслужава да земем да я прегледаме колата ти и ние да си настроим сичко по неия...не се базикам.....ми то по книжка я дават повече дори.....
с моя разход съм силно заинтересован да си прав....разбериме правилно!!!

sharky
05-11-2006, 14:02
еее, влади... не така... моита харчи точно 9.5 на 100 на градско, но имам в предвид че я карам много.. по около 200 км на ден.. ако я караш от вас до офиса например и ако това са 5 км мойе и 25 да ти харчи защото е стъдена за тия 5км а при 200 км днеска които са на 3-4 пути от по 50-60км ражода е 9,5.. никои не ми вярва ама защо да ви лъжа, аз дори не я продавам


========================
кирилица ? :roll:

не говорим че някой лъже, аз ти вярвам напълно, но ти не ми ли беше казал че фирмата ви е извън София офиса и предполагам че реално ти се получава комбинирано ...частично градско, но с доста елементи на извънградско...колкото и смешно да е това определение :) ако пък ти харчи градско толкова това би било Невероятно и си заслужава да земем да я прегледаме колата ти и ние да си настроим сичко по неия...не се базикам.....ми то по книжка я дават повече дори.....
с моя разход съм силно заинтересован да си прав....разбериме правилно!!!

мойта харчи точно 12л с А95 от лукоил зареждам винаги. извънградско 10л с около 130 км.ч.