PDA

View Full Version : търси се ел. схема за Alfetta GT



pe6kata212
01-10-2006, 23:28
Колеги много яко съм го закъсал,много ми е необходима схема на цялата ел. система на ГТто(1975г.) че някои ентосиаст е решил точно на тази кола да се учи (човека явно и понятие си няма от жичкаджииство) та въпроса ми е дали на някой не му се намра и дали не може да ми я прати та да я оползотворя.
П.П. Става въпрос за Варненското ГТ,а положението е плачевно.
благодаря педварително

MrX
02-10-2006, 08:30
що не пробваш с това:
ftp://blesna.nnw.net/pub/cesare/AlfaRom ... 201974.pdf (ftp://blesna.nnw.net/pub/cesare/AlfaRomeoGTV/Alfetta%20Gt%201974.pdf)

V_G_Z
02-10-2006, 09:04
на тоя мануал няма ел диаграми :x .. пешка мен ако питаш изкормвай всичко и реди наново ..тая кола е уникален ужас по инсталацията :lol:

pe6kata212
02-10-2006, 09:30
малко извън темата,след като си поиграх малко с карбовете,делкото и опънах жилото на гаста колата спря давърви(напред),а само на страни,другото което е,че започна да пуши ама от гумите.ЛЕЛЕ Е**ТИ КЕФА
danke V_G_Z :lol:
П.П.То така ще стане в края на краищата(с пренареждането на инсталацията)

Venci
03-10-2006, 04:16
Пешка, ако имаш нужда от помощ за електрото аз съм твърдо насреща :!: Ще ти помогна с всичко, което мога. Само не дей да бързаш да махаш, режеш и изхвърляш. Тия дни ще се чуем и ще дойда. Хем и малко снимки да направя. :D

V_G_Z
03-10-2006, 09:02
малко извън темата,след като си поиграх малко с карбовете,делкото и опънах жилото на гаста колата спря давърви(напред),а само на страни,другото което е,че започна да пуши ама от гумите.ЛЕЛЕ Е**ТИ КЕФА
danke V_G_Z :lol:
П.П.То така ще стане в края на краищата(с пренареждането на инсталацията)
недей така бе да пилиш зимните гуми :lol: .. с тея курници зимата на снега е манията :lol:

75 2.0 turbo
04-10-2006, 01:40
това щото немат повер за през лятото :lol: :lol: :lol: аз моита па обратно зимата не я ползвам :wink: много ми идат емоцииите :lol: а тряят купета повечко :wink:

pe6kata212
05-10-2006, 22:49
абе за пауър има ама трудно я задържам на пътя щото си нямаме амортесиори ама всичко с времето си :lol:

Iltcho
06-10-2006, 08:30
абе за пауър има ама трудно я задържам на пътя щото си нямаме амортесиори ама всичко с времето си :lol:

Дай насам една фотосесия. И друго: ако попаднеш на читави задни амортесьори свиркай. Търся газови, но навсякъде ми предлагат МОНРО :evil: Не искам да ги чувам повече...

pe6kata212
06-10-2006, 14:29
попаднах на доста запазени СПИЦА обаче не са газови а са си двоинодеистващи(разбирасе втора употреба)Ако изпадне нещо ще свиркам няма ядове.
П.П. а по въпроса с ел. схемите какво стана? никой ли няма,наистина са ми много необходими

Iltcho
06-10-2006, 19:07
П.П. а по въпроса с ел. схемите какво стана? никой ли няма,наистина са ми много необходими

Що не си я почнеш сам леко полеко? Какъв е точно проблема. Разкажи накратко, пък можем с Венцо да ти помогнем. Аз когато оправях жиците на моята ползвах чертежи и схеми от 75-ца.

pe6kata212
07-10-2006, 13:58
общо взето всичко е преправено,няма ключ за палене а едно цк ключе,пали се от бутон,няма ключове на парното и др.Фаровете са превръзвани защото на габарити ми светят къси а като запала фарове светкат дълги.Другото което е че са изхврлили почти всички релета и като включа фарове ми се палят кабелите на контактния ключ(ЦКто).От всякаде висят кабели и е страшно.Вчера разглобих една жулиета и и взех целия прът с контактния ключ,чистачки ,фарове и мигачи та ще се олесни работата.

Iltcho
08-10-2006, 15:21
общо взето всичко е преправено,няма ключ за палене а едно цк ключе,пали се от бутон,няма ключове на парното и др.Фаровете са превръзвани защото на габарити ми светят къси а като запала фарове светкат дълги.Другото което е че са изхврлили почти всички релета и като включа фарове ми се палят кабелите на контактния ключ(ЦКто).От всякаде висят кабели и е страшно.Вчера разглобих една жулиета и и взех целия прът с контактния ключ,чистачки ,фарове и мигачи та ще се олесни работата.

Тряяло е бате да вземеш и таблото с релетата и бушоните. От там нататък е лесно. Ще ти търсим менюъл за Жулиета (има един ходещ такъв менюъл - Venci се вика :D ) Инак честита придобивка, и ако решиш да продаваш джантите с гумите на варненската - аз съм насреща. Дай мейл да ти пратя малко менюълчета?


...тая кола е уникален ужас по инсталацията

Добри, все си мислех че мааалко преувеличаваш... ма явно е верно пълен хаос по кабелите...

Пешка, свиркай бате с кавото можем да ти помагаме :wink:

pe6kata212
08-10-2006, 23:57
меила ми е pe6kata212@abv.bg колкото до инсталацията оня пич не мия даде и я изгори.Е за съм си прибран,а и нали в нас я разглобихме та и прибрах всички релета(за фарове,мигач и прочие),утре ще го вида дали евентуално не е запазил таблото с бушоните.А по между другото има разни чаркалаци останали дето на мен не ми вършат работа.Има всички стъкла които са в перфектно състояние,фарове с мигачете,целия салон,таблото е чисто ново(много запазено),парно но маи моторчето е аут,и доста пласмаси и кори.Ако някой имаинтерес да свирка,човека не е скъпчия.

джуджанка
09-10-2006, 10:53
Изхвърли цялата инсталация, купи си нова от Волга (например) щото е дълга и евтина - и си я прокарай в колата на нова сметка. Не се слагат какви да е кабелаци в кола, условията при които работят са доста по-кофти от тия при домашните електроуреди.