PDA

View Full Version : Track day 2



Pages : [1] 2

gigi
18-03-2010, 01:28
Дочувам разни слухове че се подготвят няколко бегачки, някои да чупят рекорди, други да подобрат времена от миналата година... Та може да споделите, (тези който мислят да участват естествено) смятате ли да правите някакви подобрения по машините си или просто ще излезнете на пистата да проверите възможностите на хубавиците.
:go:

Mury
18-03-2010, 09:46
Аз ще махна стола на детето,и ша напомпя гумите :jason2::jason2::jason2:

digitalundgrd
18-03-2010, 10:32
Ами имайки предвид "великите разкрития", които направих благодарение на момчетата от Екстрийм сервиз, преди 2 месеца, че мотора ми е много "СКОПЕН" след интервенцията наречена основен ремонт, правен в друг сервиз ( за справка чети тази тема : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43212 )...и реално колата я има 100 коня я не ( а би трябвало да е 120 )...Таа миналата година без никакви подобрения по колата дадох време 1,10сек на ПРОПАН БУТАН, с изтъркани 17-ки(!!!) и с още един човек на борда ахахах.

Тази година същия този СКОПЕН двигател, но с някой подобрения : чип, филтър, Дензо иридиум свещи, полиуретанови тампони навсякъде от пред, спортни пружини и надупчени предни и задни дискове ааа и дай БОЖЕ хубави гуми, се надявам да подобря времето си поне с 1 секунда :) Всичко повече ще бъде добре дошло

Очаквам тракдея с нетърпение!!!

kocta
18-03-2010, 11:09
Има,има .
Аз съм си написал темичка вече но ще има още една Алфа изненада доста ,доста сериозна!Ама ще ме бият ако издам... Иначе сме там естествено! :handshake:

ne0
18-03-2010, 11:48
Аз лично чакам да видя дали алфата на Живко (jiv) само ще позира или ще търка и гуми....

kocta
18-03-2010, 11:51
как бе ... аз чакам да падне под 58 секунди даже :devil:

drigata
18-03-2010, 12:50
злата гад....
42106

ФЕРАРИСТ
18-03-2010, 20:03
Пазарих едни 17-ки, и днеска взехме да слагаме дългата 5-та от JTD че нещо старата мое да ми дойде къса на старт-финалната права - :strong::strong:
Засега......

xidra
19-03-2010, 14:21
И аз мисля да се метна да видя какво може мойта въшка 8)

Rado145QV
19-03-2010, 21:30
аз също мисля да покарам. 145та е вече готова с 6 скорости нов съединител,окачване,гуми полуслик та да видя какво време ще дам.миналата година без гуми и боксуващ съединител дадох 1.07 надявам се тази година да е с 3-4 сек по малко

Gosheto30v6
19-03-2010, 22:42
А аз мисля да доида с новия permanent-4 ,ако успея да го сьбера дотогава,че сьм му подбрал едно добро окачване и подобрения по спирачната система,та да видим кво ше излезе;)

VFTI
20-03-2010, 23:55
Бе незнам дали да се бутам в тази тема, но ако случайно не се издъня с финансите и аз смятам да се пусна пак :):) Подобрения няма да се правят...но ще сваля плочката на газста :tooth: и ще карам на бензин...ии ще гледам да се постарая повече с управлението на автомобила...Слагам си за цел 1.09 или под 1.09....Не се смейте:-D:-D

ne0
21-03-2010, 11:32
Бе незнам дали да се бутам в тази тема, но ако случайно не се издъня с финансите и аз смятам да се пусна пак :):) Подобрения няма да се правят...но ще сваля плочката на газста :tooth: и ще карам на бензин...ии ще гледам да се постарая повече с управлението на автомобила...Слагам си за цел 1.09 или под 1.09....Не се смейте:-D:-D

колкото Дигиталундергарунд ли ша караш бе.... стига бе

digitalundgrd
21-03-2010, 12:09
Подобрения няма да се правят...но ще сваля плочката на газста :tooth: и ще карам на бензин..

Ей как без подобрения...Ще махнеш резервната гума и крика и ще караш без кутията на въздушния филтър :notify:

А специално за мен, ако с тоя мъртвец моя дам време под 1,09 трябва да ми дадете някакъв индивидуален приз :rotfl:

kocta
21-03-2010, 12:44
Ей как без подобрения...Ще махнеш резервната гума и крика и ще караш без кутията на въздушния филтър :notify:

А специално за мен, ако с тоя мъртвец моя дам време под 1,09 трябва да ми дадете някакъв индивидуален приз :rotfl:
Точно пък на твоя мъртвец реалните времена са му към 1.06-1.07 сек. Стягай се и смело в завойте и късно скачай на спирачките :headbang:

digitalundgrd
21-03-2010, 13:38
Моята не е 120 коня и е на ГАЗ :) Давам ти я на трак дея, ако успееш да я свалиш до 1,06 те черпя кИбапчИта и картофки на корем :)

VFTI
21-03-2010, 20:46
Моята не е 120 коня и е на ГАЗ :) Давам ти я на трак дея, ако успееш да я свалиш до 1,06 те черпя кИбапчИта и картофки на корем :)


Няма значение, че не е 120коня! на пистата се вижда че и с 100коня се правят времен от 65сек...май огромно значение имат уменията и точно тези неща "КONI Sport, Weitec Lowering Springs, Sparco Slotted & Drilled Brake Discs" :)

Айде ще се постарая за 1.08:biggringift: ама с 4тери заминали амортесьора и пружини, и стари гуми ме съмнява..

kocta
21-03-2010, 20:51
Моята не е 120 коня и е на ГАЗ :) Давам ти я на трак дея, ако успееш да я свалиш до 1,06 те черпя кИбапчИта и картофки на корем :)
Съгласен :handshake:

digitalundgrd
21-03-2010, 20:52
Няма значение, че не е 120коня! ..

Да прав си и шоферските умения са важни :hehe:
ДАвам я на който мисли, че може да направи 65 сек. на ГАЗ и с пълен интериор ( седалки, КРИК и РЕЗЕРВНА ГУМА ) :)

1912
23-03-2010, 12:50
искам да попитам тъй като прочетох и разписанието за провеждането на състезанието и никъде няма да има примерно драг 400м нали ?

Furious 155
23-03-2010, 12:58
аз миналата година с невърващята ми кола, свалих до 1.09, но тази година, живот и здраве ако намеря две джанти и 2 слика за отпред, ще се пробвам да сваля надолу времето. Освен това трябва да си оправя вървежа на колата че е доста мъртва... абе има работа и няма време... и май и пари! :go:
Някой ако има 2 запазени слика 15" да пусне едно лс :)

acko88
23-03-2010, 13:41
аз миналата година с невърващята ми кола, свалих до 1.09, но тази година, живот и здраве ако намеря две джанти и 2 слика за отпред, ще се пробвам да сваля надолу времето. Освен това трябва да си оправя вървежа на колата че е доста мъртва... абе има работа и няма време... и май и пари! :go:
Някой ако има 2 запазени слика 15" да пусне едно лс :)

Ванка по-добре с 4 еднакви гуми на писта отколкото с слик отпред и обикновенни отзад,ще ти избяга някаде задницата и ще стане беля.

Furious 155
23-03-2010, 13:46
Ванка по-добре с 4 еднакви гуми на писта отколкото с слик отпред и обикновенни отзад,ще ти избяга някаде задницата и ще стане беля.като си познаваш колата се намира границата на възможното! ;) - цитат от подписа ми : ...if everything seems under control, you are not driving fast enough ;)

acko88
23-03-2010, 13:53
като си познаваш колата се намира границата на възможното! ;) - цитат от подписа ми : ...if everything seems under control, you are not driving fast enough ;)

Аз тука обикалям за сликове ама няма нищо.... та сигурно и аз ще съм с стриит гуми.

Furious 155
23-03-2010, 13:59
Аз тука обикалям за сликове ама няма нищо.... та сигурно и аз ще съм с стриит гуми.натам отиват нещата... само че моите сравнително бързо прегряваха и от 10 минути сесия след 5-тата няма каране за време ами само возене по пистата :?

ФЕРАРИСТ
23-03-2010, 14:49
Читави сликове 16 и 17 се намират в тунинг.бг бре....

xctr
23-03-2010, 15:09
Аз ще съм с 1.4ката пак.. няма да се смогне за подготовка със 1.6 sohc двигателя, че приоритет ми е другата кола! :))
А ако има само 2 бр сликове се слагат ОТЗАД!! Помислете защо! ;)

drigata
23-03-2010, 15:13
искам да попитам тъй като прочетох и разписанието за провеждането на състезанието и никъде няма да има примерно драг 400м нали ?

Това е ТРАК ДЕЙ,а не ДРАГ ДЕЙ!

Драг дей ще има ,но в по късен етап.

Z:)m
23-03-2010, 15:15
Аз ще съм с 1.4ката пак.. няма да се смогне за подготовка със 1.6 sohc двигателя, че приоритет ми е другата кола! :))
А ако има само 2 бр сликове се слагат ОТЗАД!! Помислете защо! ;)

Аз мислих... мислих... и не разбрах защо.
Ти ще споделиш ли?!

Моето лично мнение е (което не трябва да се счита за меродавно), че сликовете за FWD колите се слагат отпред, а не отзад, защото колите с предно предаване по-често имат ясно изразено недозавиване, отколкото презавиване.

Все пак нека чуем и твоята гл.т.
А най-добре е, някой с опит в тази сфера (карал е достатъчно по пистите) да обясни нещата.

VFTI
23-03-2010, 16:59
Правя си леко сравнение...

Аз мисля, че от много голямо значение е и самия автомобил. Алфа 155 примерно много рядко и трудно презавиване...доста по-често недозавива.... При 145 и Фиат Браво мисля, че доста по-често "тръгва задницата" и това е точно заради липсата й...

А иначе незавивисимо дали е 145/155 смятам че сликовете отпред са по-удачния избор....При 155 ест. ще имат по-голям ефект...Това поне ми е плитката логика, а ако някой реши да задълбае и обясни нека заповяда :P:P

ФЕРАРИСТ
23-03-2010, 19:25
Аз мислих... мислих... и не разбрах защо.
Ти ще споделиш ли?!

Моето лично мнение е (което не трябва да се счита за меродавно), че сликовете за FWD колите се слагат отпред, а не отзад, защото колите с предно предаване по-често имат ясно изразено недозавиване, отколкото презавиване.
И аз съм я мислил, и ако ще трябва да е човек само с два слика, в пъти е по добре да са отпред......

xctr
24-03-2010, 10:46
Не е така защото сликовете като загрея държат като на релси и като почнеш да взимаш агресивно завоя street гумите отзад изпускат и вече си със задницата напред! :butt: :) Виждал съм хора с FWD коли който слагат сликове отпред, обаче след като направят няколко въртела на кроасана някой ги открехва да си сложат сликовете отзад и тогава всичко си идва на мястото!! :)
Все пак независимо fwd или rwd ако искаш да правиш време - най-добрата комбинация е 4ри слика!! :)

fiore
24-03-2010, 11:49
искам да попитам тъй като прочетох и разписанието за провеждането на състезанието и никъде няма да има примерно драг 400м нали ?

Карб ще организира драг дей тази година. Виж програмата. Двете неща са различни

---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:40 ----------


искам да попитам тъй като прочетох и разписанието за провеждането на състезанието и никъде няма да има примерно драг 400м нали ?

Карб ще организира драг дей тази година. Виж програмата. Двете неща са различни

Z:)m
24-03-2010, 11:58
Не е така защото сликовете като загрея държат като на релси и като почнеш да взимаш агресивно завоя street гумите отзад изпускат и вече си със задницата напред! :butt: :) Виждал съм хора с FWD коли който слагат сликове отпред, обаче след като направят няколко въртела на кроасана някой ги открехва да си сложат сликовете отзад и тогава всичко си идва на мястото!! :)
Все пак независимо fwd или rwd ако искаш да правиш време - най-добрата комбинация е 4ри слика!! :)

До някъде съм склонен да се съглася с теб. В случая обаче, ми се струва, че трябва внимателно да се претеглат плюсовете и минусите.
Да, възможно е задницата да поднесе, но можеш да контрираш с волана и да я вкараш в пътя, особено щом отпред си със сликове - те ще държат зададената траектория.
Ако оабче разгледаме твоя вариант - задните гуми ще се движат по зададената траектория, но какво ще стане с предните гуми, когато същите загреят? А предните загряват доста по-бързо, защото те носят по-голямото натоварване при спиране, ускорение и завиване...
Склонен съм да подкрепя и Венци за мнението му, че поведението на автомобила в завой доста зависи и от конкретното шаси. И аз съм забелязал, че 145-ците имат склонност да "изпускат" задницата, докато същото упражнение при 155-ците е малко по-трудно. Мисля, че това се влияе от процентното разпределение на тежеста на автомобила м/у предната и задната оси.
Аз обаче по-скоро съм теоретик отколкото практик, затова много ще се радвам някой колега с по-богат опит на пистите, да коментира нашите съждения.

dellltata
24-03-2010, 12:41
темата .....почна да ме кефи....кви точеници кво нещо...олеле хубави времена споделяте..ма ще вземам разпечатките после аз...Нено стягай се .тоя път няма да има .......ама това било чужд транспондер и прочие ......а и никой не си признава какво е правено по колата му..така че разпечатките.....

ne0
24-03-2010, 13:14
темата .....почна да ме кефи....кви точеници кво нещо...олеле хубави времена споделяте..ма ще вземам разпечатките после аз...Нено стягай се .тоя път няма да има .......ама това било чужд транспондер и прочие ......а и никой не си признава какво е правено по колата му..така че разпечатките.....

не те разбрах?

по мойта кола всичко което съм успял съм направил няма да ми стигне ден да описвам ;)

честно казано ако ми е ден ще гоня 01:01 - 02 време

Успех на всички!

dellltata
24-03-2010, 15:24
ми аз за твоята кола знам доста ...говоря за другите коли. и за времената които дават .а лично за моето време ще ти припомня какво непризнахте..но на лично..:beer:

ФЕРАРИСТ
24-03-2010, 16:16
Не е така защото
Ти си знаеш, въпрос на избор е, аз съм стигнал до тоя че ако на сток кола трябва да имам 2 слика, и да карам на писта, тяхното място е само отпред, задницата да ходи където си иска, както и да погледнеш нещата на теория, овърстира можеш да го контрираш, но недозавиеш ли, избора ти не е особенно голям......

ne0
24-03-2010, 22:47
давам пример от личния си скромен опит,

отпред и отзад карам с еднакъв модел и размер сликове но отзад са ръчнонарязани, според мен за моя тип каране и колата ми това е добър вариант за писта Дракон.

Съвет. Всяка гума може да искара добро представяне за няколко обиколки ако е поставена на подходяща джанта и е надута с подходящо налягане. Всичко това е строго индивидуално и факторите са много. Та не е задължително да сте със сликове. Сликовете променят стила на каране и поведение на колата и не е задължително да дадете по-добро време спрямо нормалните гуми.

за гумите на Калояново, Живко - jiv, може да изнесе лекция и съм сигурен че няма гума от която да каже че е прекалено доволен

dellltata
25-03-2010, 00:57
е аз съм доволен от пирелка 6000....ама след втората обиколка.размера бе.....195/50 .15.като загрее става като залепена.иначе ферариста смятам е прав.държащитте гуми отпред-...другото се контролира с усет.
успех на всички и повече емоции..:beer::beer:

xctr
25-03-2010, 11:41
Ти си знаеш, въпрос на избор е, аз съм стигнал до тоя че ако на сток кола трябва да имам 2 слика, и да карам на писта, тяхното място е само отпред, задницата да ходи където си иска, както и да погледнеш нещата на теория, овърстира можеш да го контрираш, но недозавиеш ли, избора ти не е особенно голям......

Аз говоря от практически опит!! Ако си с два слика отпред и си решил да правиш добро време, като почнеш да влизаш агресивно в завойте задницата ще те изпреварва доста често! По-добре да караш на няква граница със street гуми отпред, отколкото всеки път на кроасана да береш гъби в тревата! :) На кола с предно това е избора! Не се опитвам да си налагам мнението на никого, пробвайте и сами си правете изводите после! ;)

ФЕРАРИСТ
25-03-2010, 15:14
Ок....

Furious 155
26-03-2010, 23:01
т.е. за обобщение - само 2 слика отпред няма да имат положителен ефект върху времето на обиколка?!
При мен миналата година предните гуми прегряваха бързо в зоните си на контакт с пистата и колата недозавиваше след 3-та обиколка... затова си мисля че 2 слика отпред ще ми дадат малко повече скорост в завоя, до границата на сцепление на задните хубави стриит гуми. Естествено не смятам че от 1.09 ще падна на 1.05 с тази мярка, но поне по спомен след спиране в сервизната зона задните гуми не бяха трудни за пипане както предните 2 гуми... дайте още практически данни - Нено ти си карал мисля с 2 слика отпред на Калояново - дай впечатление.

ne0
28-03-2010, 23:44
т.е. за обобщение - само 2 слика отпред няма да имат положителен ефект върху времето на обиколка?!
При мен миналата година предните гуми прегряваха бързо в зоните си на контакт с пистата и колата недозавиваше след 3-та обиколка... затова си мисля че 2 слика отпред ще ми дадат малко повече скорост в завоя, до границата на сцепление на задните хубави стриит гуми. Естествено не смятам че от 1.09 ще падна на 1.05 с тази мярка, но поне по спомен след спиране в сервизната зона задните гуми не бяха трудни за пипане както предните 2 гуми... дайте още практически данни - Нено ти си карал мисля с 2 слика отпред на Калояново - дай впечатление.

карал съм със различни конфигурации на гуми ...
Всеки сам за себе си трябва да намери вярната. Достатъчно е да нацелиш правилното налягане примерно. Иска се много замервания и каране. Стилът на каране също.

всяка кола е отделна схема.. пример с един и същи шофер - обърни внимание на влизането на кроасана, и двете алфи са с нормални гуми:

http://www.vbox7.com/play:745eb065
http://www.vbox7.com/play:803805eb

ne0
01-04-2010, 09:41
Актуален списък със записалите се участници в тазгодишното събитие. ТУК. (http://www.alfisti.bg/index.php?lang=2&cat=101)

Към момента:
1. Аспарух Марков
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v Extreme
2. Добромир Жечкин
Alfa Romeo 145 1.7 16V Turbo
3. Драгостин Киряков
Alfa Romeo 147 Selespeed
4. Георги Пайчев
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
5. Нено Калъчев
Alfa Romeo 145 1.6 TS
6. Венци Петров
Фиат Купе 2.0 16V
7. Георги Петров - Шого
Fiat Cinquecento 1.2 Sporting LE
8. Марияна Кадинова
Alfa Romeo 147 Selespeed
9. инж. Антон Енев
Lancia Delta 1.6 16v HPE
10. Радослав Христов
Alfa Romeo 145 QV

fiore
01-04-2010, 10:07
Може и аз да покарам с някоя алфа, ако не ми сложите забрана де:))))

ne0
01-04-2010, 20:21
дефинирай "някоя" :):):) демек митото ще му хрърляте новите гуми? това какви разходи са за фирмата :):):)

digitalundgrd
02-04-2010, 22:11
Днеска минах през Екстрийм сервиз и си взех Трак Дей пакета :) Той включва следните неща: Пропуск, Декларация, Лепящи се Номера за автомобила. На мен ми дадоха и тениска :)

http://img215.imageshack.us/img215/269/dsc00007lh.th.jpg (http://img215.imageshack.us/i/dsc00007lh.jpg/)

http://img709.imageshack.us/img709/7264/dsc00006tp.th.jpg (http://img709.imageshack.us/i/dsc00006tp.jpg/)

thecleaner
02-04-2010, 22:29
Днеска минах през Екстрийм сервиз и си взех Трак Дей пакета :) Той включва следните неща: Пропуск, Декларация, Лепящи се Номера за автомобила. На мен ми дадоха и тениска :)

http://img215.imageshack.us/img215/269/dsc00007lh.th.jpg (http://img215.imageshack.us/i/dsc00007lh.jpg/)

http://img709.imageshack.us/img709/7264/dsc00006tp.th.jpg (http://img709.imageshack.us/i/dsc00006tp.jpg/)

Бреййййй па и номер са ти дали готин. :drive:

Kris
03-04-2010, 00:56
Ако някой още се чуди дали да си струва да се запише, ето малко за надъхване:afro: http://www.vbox7.com/play:37850e63

ne0
03-04-2010, 20:17
от три дена записвания вече има и интересни неща на старта...
очертава се малка война отново при селеспийдите, ако Фиоре не се появи с Миткото и си дойде с бойната машина пак ще има интрига...

VFTI
03-04-2010, 20:28
Дано има интрига и при 155ците:spiteful::spiteful: чеее май ще съм много силен тази година:spiteful::drive::drive:


След празниците и аз ще поръчвам пропускчето :drive::drive:

ne0
03-04-2010, 21:23
живот и здраве може да видим една много особена 155 :)

R_O_K_O
03-04-2010, 21:25
Много бих искал да дойда за интригата при селеспийдите ама моя не е читаф за такива неща :( иначе с удоволствие бих се пробвал с вас ;) ама не искам моето време да е последно

ne0
03-04-2010, 21:52
единият селеспийд е на Драго от Бургас ;)

R_O_K_O
03-04-2010, 21:56
единият селеспийд е на Драго от Бургас ;)

Тъмно син 17-ка джанта ??? Този ли е ? Или аз се бъркам? Искам да дойда ама не съм сигурен в колата си (роботчето) а не може ли с Fiat Panda 1.2 Duallogic да дойда ако майка ми го прижали то пак автомат

TS
03-04-2010, 22:05
живот и здраве може да видим една много особена 155 :)

Жълта,много лоша?

VFTI
05-04-2010, 15:29
Дамммм жълтата и много лоша ще позира на пистата...Ще видим само дали ще и се дава цялата газ или ще бъде пазена :torch:
Живко Щерев
Alfa Romeo 155 GTA 94''

Иначе очаквам интрига при стандартните играчи с 155 :go: ...Очаквам с нетърпение борбата На 8 клапановите... Furious vs VFTI:Yoda::Yoda:

TS
05-04-2010, 15:44
Някой път да пробваме 1.7-цата колко върви? Какво ще кажеш Венци?

Furious 155
05-04-2010, 15:55
пуснах и аз сега заявка за пропуск!
На Живко Q4-ката ще е бижуто от 155 серията, не бих се учудил и най-доброто време да дойде от нея ;).
А иначе с VFTI пак ще си спретнем тръпка :dance:

vegatta
05-04-2010, 23:30
пуснах и аз сега заявка за пропуск!
На Живко Q4-ката ще е бижуто от 155 серията, не бих се учудил и най-доброто време да дойде от нея ;).
А иначе с VFTI пак ще си спретнем тръпка :dance:

ако остане време да сглобя мойта 155-ца ще докарам и нея та в борбата ще има оше един иначе за сега мисля да карам само с печката

1912
05-04-2010, 23:32
айде стягайте се че едно приятелче с фиат дава 1:01
и ще падне още:respect:

100letov
06-04-2010, 00:21
И аз се стягам да съм там със "стандартната" 155... :hehehm:

ne0
06-04-2010, 01:17
Ша ма накарате да докарам и мойта 155 и да си спретнем една решетка само 155 .... мухахахахахахах

ша променим правилата ако има десет 155-ци имам луда идея...

иначе най-малкото замислям да има специално място само за 155 за маняшка снимка....

gigi
06-04-2010, 01:23
И аз се стягам да съм там със "стандартната" 155... :hehehm:
А ти ако не си докараш 155-цата ше ти зема от БМВ-то жантите :hehehm::hehehm:

VFTI
06-04-2010, 10:00
Ша ма накарате да докарам и мойта 155 и да си спретнем една решетка само 155 .... мухахахахахахах

ша променим правилата ако има десет 155-ци имам луда идея...

иначе най-малкото замислям да има специално място само за 155 за маняшка снимка....



Оооооо ДА ДА ДА ДА! 100% ще ни трябва отделно място:evil: и супер ще е готино една стартова решетка на 155ците да направим...ама ще е хубаво и да има разни БМВта, че да ги мачкаме както едно време:evil::evil:

MainaCore
06-04-2010, 10:35
Оооооо ДА ДА ДА ДА! 100% ще ни трябва отделно място:evil: и супер ще е готино една стартова решетка на 155ците да направим...ама ще е хубаво и да има разни БМВта, че да ги мачкаме както едно време:evil::evil:

Възможно е да има едно БМВ със скрити италиански жокери, което едва ли някога ще може да смачкате :)

mik mik
06-04-2010, 16:16
Тъмно син 17-ка джанта ??? Този ли е ? Или аз се бъркам? Искам да дойда ама не съм сигурен в колата си (роботчето) а не може ли с Fiat Panda 1.2 Duallogic да дойда ако майка ми го прижали то пак автомат
Същия същия ;) Споко и аз миналата година не бях сигурен в моя бях си казал че ако тогава не сдаде багажа няма кога другаде да е, па то се оказа че след това се държи още по-добре :evil:

ICI
06-04-2010, 23:46
айде стягайте се че едно приятелче с фиат дава 1:01
и ще падне още:respect:

със сликове ли е бил?
това черния турбо фиат 131 ли е?

а аз още не мога да кажа дали ще идвам със сигурност, като наближи ще е ясно

R_O_K_O
07-04-2010, 10:01
Същия същия ;) Споко и аз миналата година не бях сигурен в моя бях си казал че ако тогава не сдаде багажа няма кога другаде да е, па то се оказа че след това се държи още по-добре :evil:
Еми взема да се пробвам колко му е ;) само имам малко ремонти тоя месец и идвам

fiore
07-04-2010, 10:55
дефинирай "някоя" :):):) демек митото ще му хрърляте новите гуми? това какви разходи са за фирмата :):):)

Демек, забрави за МиТо-то. Дори не съм си и помислял за него. Не съм казал чужда алфа, а Алфа :)))) Нали трябва да има шоу. Селеспийд отново със стрийт пакет . Абсолютно сток. Дори и вариатора няма да му сменя-



Ша ма накарате да докарам и мойта 155 и да си спретнем една решетка само 155 .... мухахахахахахах

ша променим правилата ако има десет 155-ци имам луда идея...

иначе най-малкото замислям да има специално място само за 155 за маняшка снимка.....

Ми да дода и аз с гладиатора:))- Винаги готов за бой. Произведен за герой.

ne0
07-04-2010, 23:06
ти мисли мисли то местата се запълват, а селеспийдите вече са три.... имаш сметки за уреждане

KGB
08-04-2010, 01:11
Живот и здраве BlackAngels сме на писта...Петък, Събота, Неделя.

pinko
08-04-2010, 02:50
Живот и здраве BlackAngels сме на писта...Петък, Събота, Неделя.

Аз пристигам в събота сутринта на пистата.

fiore
08-04-2010, 14:54
ти мисли мисли то местата се запълват, а селеспийдите вече са три.... имаш сметки за уреждане

Аз съм се насъстезавал преди време с разни четириколесни. Сега си чеша крастата:))))) Разчитай на шоу :р Остави ми №27

acko88
10-04-2010, 21:08
Аз съм се насъстезавал преди време с разни четириколесни. Сега си чеша крастата:))))) Разчитай на шоу :р Остави ми №27

Единствено на твойто каране се забавлявах истински :)

PEPI-2ALFA
10-04-2010, 22:29
Ето малко от моите снимки от събота:
http://s243.photobucket.com/albums/ff276/PEPI_TILEV/ALFISTI%20TRACK%20DAY%20SERRES%2004%202010/

Furious 155
11-04-2010, 11:22
а тази година ще има ли пак мобилна гумаджийница на пистата?

digitalundgrd
11-04-2010, 11:43
Да, това е много важен въпрос!

ФЕРАРИСТ
11-04-2010, 11:58
Що се отнася до това гумаджийницата да има въздух за помпене(ако няма компресор другаде на пистата), то действително е добре да се знае....

fiore
11-04-2010, 17:03
Единствено на твойто каране се забавлявах истински

Ефектно и неефективно:)))))Демек сбъркано:р

ne0
11-04-2010, 19:59
Що се отнася до това гумаджийницата да има въздух за помпене(ако няма компресор другаде на пистата), то действително е добре да се знае....

компресор има... но за гуманджийницата не е 100 процеента все още сигурно

ФЕРАРИСТ
12-04-2010, 11:06
Па идеално, мен тва ме устройва, гумаджийче така или иначе няма да ми трябва, поне да не ми се налага да мъкна крачна помпа ебаси......

Furious 155
12-04-2010, 11:42
е и крик да има удобен, пак ще е +!

acko88
12-04-2010, 13:05
Ефектно и неефективно:)))))Демек сбъркано:р

Важното е да се забавляваме :)

GT
12-04-2010, 23:46
Я па го бачо Петко :-)
Браво бе!!!!!!!
Голяма гордост, голям успех. Не очаквах, че този кошер е толкова бърз :-))
А за това, че не се обадихте, не знам как ще се реванширате!!!:grandpa:

KGB
13-04-2010, 01:59
Ето и първата снимка....скоро още:photo:

Alfa User
13-04-2010, 17:59
Идеята за мястото за 155 е супер - ще дойдем както миналата година предполагам - всички (почти де) вкупом.
Само че аз имам един ВАЖЕН въпрос, който доста ме тормози тия дни - никой ли не забелязва, че по една случайност 15 МАЙ Е РАБОТЕН ДЕН ???
К'во пра'йм в тоя случай ???

ne0
13-04-2010, 18:03
Идеята за мястото за 155 е супер - ще дойдем както миналата година предполагам - всички (почти де) вкупом.
Само че аз имам един ВАЖЕН въпрос, който доста ме тормози тия дни - никой ли не забелязва, че по една случайност 15 МАЙ Е РАБОТЕН ДЕН ???
К'во пра'йм в тоя случай ???

това за работния ден се знае от много време, всеки сам трябва да си реши проблема... ще раздаваме извинителни бележки

Gh0stRider
13-04-2010, 20:49
Да попитам хората които са добре запознати с пистата няколко принципни въпроса и да дадът малко акъл.

1- Гумите... : Разбрах че пистата не натоварва толкова двигателите, колкото спирачки, окачване, гуми. Онзи ден си сложих чисто нови гуми и ми е малко жал да ги остържа по пистата :) ... та като цяло Дракон "яде" ли гуми? Да си върна ли старите гуми за тракдея, или на новите няма да им се случи кой знае какво.

2- По колко обиколки се правят на 1 тур и колко общо за деня?

3- За колко обиколки горе-долу прегряват стандартните спирачки и почват да спират като тир?

stelt
13-04-2010, 21:06
Въпросите ти са много относителни и е трудно да се отговори. Може да си изтъркаш гумите, може и да не успееш, може да прегрееш спирачки на първата обиколка, може и да не успееш да ги прегрееш. Мисля че и обиколките не са строго фиксирани като бройка.

VFTI
13-04-2010, 21:21
Ще споделя малко от моя опит, който е микс от хора, които са карали и лични наблюдения..

За гумите...Мисля, че пистата не е много пагубна. Определено си заминават ръбовете на гумите, но мисля че няма да се стигне до откъсване на цели парчета гума и т.н, защото асвалта по принцип е хубав...Аз миналата година имах 70-80състезателни км. по скоро колата ми и от гумите не видях липси, освен скосяванията които не бяха много сериозни:)

Спирачките на коли 150коня мисля, че трудно ще бъдат прегряти...Има едно спиране от 140-50км. до около 80-90км. и след това още едно спиране от 80-100км до около 40км.....+според стил шофиране и бързина на вземане на завоите 1-2 чуквания на спирачката за леко намаляне... Та като общо смятам че пистата е много приятна за каране. Спирачките имат достатъчно време да се охладят и да не бъдат натоварени прекомерно... Пак казвам че това е мое мнение и е базирано на моята кола, а и смятам че коли до 150коня няма как да се засилят повече или да имат нужда от повече екстремни спирания :):)

Furious 155
13-04-2010, 21:39
и аз мисля като VFTI, пистата не "яде" гуми, стига да не се опитваш да правиш това, спиранията са едно голямо и едно малко, като цяло, аз се опитах да прегрея старите си дискове и не успях, като поолекнаха от нашупналата ръжда по тях ;). Все пак има износване на гумите и да и при мен беше забележимо по ръбовете, но нищо фрапиращо.

Bodom
13-04-2010, 21:44
И аз ще споделя моят опит от миналата година.
Отидох с чисто новите си гуми TOYO Proxes CF1 и .... НЕ ги съсипах. Аз поне не видях никакво забележимо износване по тях. Не съм въртял гуми никъде (то и къде с моето 1.4TS). Kолата ми не свиреше по завоите. Не съм изпадал в зверско недозавиване. Не се въртях. Но явно не съм и успявал да стигна до пределните възможности на колата и гумите а и най-доброто ми време е едно от най-слабите :) (01:16.54).
Спирачките също се държаха добре и нямах проблеми с прегряване. На правата спирах от 130-140 по моя скоростомер.

Ноо съм бил свидетел как ne0 унищожи предните гуми на 156-цата на pooh за няколко обиколки на пистата. Липсваха бая големи парчета от тях. Мисля Continental бяха гумите.. но пък тази алфа съвсем не е 150коня и даде най-добро време миналата година!

acko88
13-04-2010, 22:58
До преди 10мин. мислех да карам с чисто новите 17-ки но май ще се търсят гуми специално за каране че.....

digitalundgrd
13-04-2010, 23:05
Абе като цяло много важно е да имаш хубаво окачване, добри спирачки и що годе читави гуми ;) Естествено трябва си и майсторлък :)

ФЕРАРИСТ
13-04-2010, 23:31
Спасили сте си гумите, щото или се жалят, или налягането ги спасява......или просто са били твърде твърди за да се изхабят.....аз ще си влача 8 гуми, докато не станат на конци няма да ги сваля.....

ICI
13-04-2010, 23:51
Спасили сте си гумите, щото или се жалят, или налягането ги спасява......или просто са били твърде твърди за да се изхабят.....аз ще си влача 8 гуми, докато не станат на конци няма да ги сваля.....

8 гуми чисто нови ли :surrender:
имам едни полусликове които от нови са станали на маркер от няколко трак дея на Калояново предимно, мисля над 400 км имат пистово каране и още доста ще изкарат вече като задни.Отпред ще е с нови полусликове Кумхо V70А твърда смес :Bolt:

KGB
13-04-2010, 23:56
Живот и здраве ще се опитам да дойда с новата Жулиета :-)

ivanko_rs
14-04-2010, 00:14
Трасето си яде гуми когато се кара здраво за време и се минава с почти цялата кола през бурдюрите.Та точно тия бурдюри разказват играта на гумите.Най-натоварената гума е предна дясна,понеже бързите завои са леви,а и са повече от десните.Лично сме си играли с налягане на гумите и промяната му не попречи на това да се съсипят.Лично аз миналата година за 10 обиколки направо направих на петна преден десен слик който имаше 50-60% живот като го взех и то твърдата смес.
Така че колеги ако си мислите че ще давате времена с нови гуми и ще ги спасите,или ще дойдете с цървули и ще правите време,няма да стане и в двата вариянта.

ФЕРАРИСТ
14-04-2010, 00:19
8 гуми чисто нови ли :surrender:
имам едни полусликове които от нови са станали на маркер от няколко трак дея на Калояново предимно, мисля над 400 км имат пистово каране и още доста ще изкарат вече като задни.Отпред ще е с нови полусликове Кумхо V70А твърда смес :Bolt:
Да не съм луд......плюс това винаги има фактор дъжд.....не върви човек да ръсне маса пари за сликове, и на 15 да ръси слаб, но постоянен дъждец.....
Интересно някой дали иска да вали? Все пак на дъжд има и пилотски фактор.......

digitalundgrd
14-04-2010, 00:40
Чшш, стига с тоя дъжд, няма да се разберем така ;) Ние повече ще караме извън пистата, от колкото на нея, особено след като първия излетял метне малко калчица :)

thecleaner
14-04-2010, 00:41
Живот и здраве ще се опитам да дойда с новата Жулиета :-)

А дано.

xidra
14-04-2010, 10:13
http://news.automedia.bg/read/9392.html

fiore
14-04-2010, 16:12
Асфалта е остър и яде гумите. Това става при здраво натискане. Зависи как караш. Ако се катериш по хърбовете- си хвърчат парчета. Гумите след 3-4 обиколки с газ започват да прегряват. За спирачките проблеми няма.

Ще стане купон ако е мокро:)))))

bouncer
14-04-2010, 16:39
аз се надявам да има и мобилна гумаджийница за да мога да си сложа сликове и да покарам като хората :) :Bolt:

ФЕРАРИСТ
14-04-2010, 16:43
Ще стане купон ако е мокро:)))))
Абсолютно.....

Gh0stRider
14-04-2010, 18:01
Ясно... ше си обуя старите гумета за да не се притеснявам колкото и да се опърпат :) И тва е.. чакаме с нетърпение живот и здраве 15-ти да си изкараме добре :)

kibika88
15-04-2010, 00:21
Стига да си нямеря шенкел ще дойда да погледам стига да има място за кибици :laughing1::laughing1::laughing1::laughing1:

Buxalkata
15-04-2010, 12:58
Стига да си нямеря шенкел ще дойда да погледам стига да има място за кибици :laughing1::laughing1::laughing1::laughing1:


е дано да има ... 4е ще го закъсаме :)

R_O_K_O
15-04-2010, 21:52
момчета тука само си говорите за сликове работи глупости. Айде аз малко да подготвя колата пък тая година ще дойда само да ви гледам така става ли ???

Furious 155
15-04-2010, 22:50
миии аз на сухо карах, но на мокро не съм :Tease: ще видим как ще е времето! Огледайте си чистачките, преди тръгване ;).

Venci
15-04-2010, 23:16
Готвите, ли колите :tongue: ?

Venci
16-04-2010, 14:54
Пичове, последно ще давате газ или ще карате икономично? Тъй като аз съм решил, че ще давам газ. Напълнихте темата с пумия.

WhitePower
16-04-2010, 15:20
Пичове, последно ще давате газ или ще карате икономично? Тъй като аз съм решил, че ще давам газ. Напълнихте темата с пумия.

аз ще карам икономично до 180000 оборота

ако дойде окачването

Panchev
16-04-2010, 15:23
Вярно, че отидохме малко встрани от темата! Но не всички ще се състезават -някои (като мен) ще са там за гледане на шоу. Не че не ми се иска да се пусна и аз по пистата, но просто никога не съм го правил и не знам кака става. Едва ли сега ще го направя за първи път! То вярно, че всеки някога е започнал, ама... Тук като гледам как се точи народът за тая писта, страх да го хване човек. Аз не се притеснявам да си призная, че на писта не съм карал! Наясно съм, че затова се иска не само автомобил, но и умения, различни от тези, които са необходими в ежедневието. А не знам дали е уместно да се пусна по пистата само от любопитство - може да умре от смях някое добиче, пасящо на близката ливада!

drigata
16-04-2010, 15:57
Вярно, че отидохме малко встрани от темата! Но не всички ще се състезават -някои (като мен) ще са там за гледане на шоу. Не че не ми се иска да се пусна и аз по пистата, но просто никога не съм го правил и не знам кака става. Едва ли сега ще го направя за първи път! То вярно, че всеки някога е започнал, ама... Тук като гледам как се точи народът за тая писта, страх да го хване човек. Аз не се притеснявам да си призная, че на писта не съм карал! Наясно съм, че затова се иска не само автомобил, но и умения, различни от тези, които са необходими в ежедневието. А не знам дали е уместно да се пусна по пистата само от любопитство - може да умре от смях някое добиче, пасящо на близката ливада!

Принципно това не е оправадание,но щом си преценил.
За това се прави това мероприатие,за да може точно всеки да покара на воля без да се притеснява от времена ,други коли и участници,полицаи,абе с две думи ЗА кеф,никой няма да седне и ти разисква как си карал и прочие.

Това е само и единственно за собвеното ти удоволствие затова е мероприатие с НЕ състезателен характер.

Panchev
16-04-2010, 16:11
Принципно това не е оправадание,но щом си преценил.
За това се прави това мероприатие,за да може точно всеки да покара на воля без да се притеснява от времена ,други коли и участници,полицаи,абе с две думи ЗА кеф,никой няма да седне и ти разисква как си карал и прочие.

Това е само и единственно за собвеното ти удоволствие затова е мероприатие с НЕ състезателен характер.
Хм! Това малко (или по-скоро много) ме окуражава, да знаеш. Току виж съм събрал смелост. Макар че "смелост" не е точната дума!

drigata
16-04-2010, 18:21
Хм! Това малко (или по-скоро много) ме окуражава, да знаеш. Току виж съм събрал смелост. Макар че "смелост" не е точната дума!

Именно!!!!:Lkingsmiley:

Bobo
16-04-2010, 18:23
Хм! Това малко (или по-скоро много) ме окуражава, да знаеш. Току виж съм събрал смелост. Макар че "смелост" не е точната дума!

Кураж ти трябва няма никой да те съди или да ти се смее но пък незнам колко шанса ще имаш в живота си да покараш както си искаш на писта и то с кола която те кефи ;)

The_Game
16-04-2010, 20:10
Кураж ти трябва няма никой да те съди или да ти се смее но пък незнам колко шанса ще имаш в живота си да покараш както си искаш на писта и то с кола която те кефи ;)

именно.



И на мен страшно много ми се идва. Ако не съм зле финансово ще присъствам.

Мисля даже да изхвърля всичко от багажника, крикове глупости седалка. Не да гоня време посто малко да живне колата :)
(Ново дебитомерче и дюзички чакат точно за 15-ти :)


И аз ще карам с гуми от 2001 год Пластмасов Мишелин :D

digitalundgrd
17-04-2010, 00:04
Аз пък ще махна стелките и дисковете в жабката хихиихи :pfbbt:

mik mik
17-04-2010, 11:08
Аз пък ще махна стелките и дисковете в жабката хихиихи :pfbbt:
да не забравиш и капачките на винтилите :laughing1::laughing1:

Mury
17-04-2010, 12:12
На мен пък ми е хвърлена ръкавицата,може да има битката на пушещите комбита-1 част:afro::afro::afro::afro::afro:

Speeder
17-04-2010, 12:22
А стари коли, нещо?
Някой ще докара ли пак маниите? :photo:

Ние действаме по една известна 75ца, но май няма да сколасаме до Тракдея

ne0
17-04-2010, 13:31
А стари коли, нещо?
Някой ще докара ли пак маниите? :photo:

Ние действаме по една известна 75ца, но май няма да сколасаме до Тракдея


до тук са 33 маниите.. ама Венци скоро ще информира
....

Speeder
17-04-2010, 14:39
до тук са 33 маниите.. ама Венци скоро ще информира
....

Браво, браво, трябва да има развитие.
А дали ще има пистово участие на стари Алфи?
Миналата година една Алфетта ГТ имаше записана, но така и не я видяхме.

mitaka_cs
17-04-2010, 18:31
до тук са 33 маниите.. ама Венци скоро ще информира
....

Аз се надявам да се заформи Делта групичка ама на ретро паркинга,
пък 33 манията не я мисли, тя е безсмъртна!

П.П: Абе май не чета където трябва, но да питам направо тук. За ретро паркинга какво ми е нужно, за да се класирам, освен колата от подписа?

ФЕРАРИСТ
18-04-2010, 22:32
Абе от любопитство да питам, някой играл ли си е със страничния наклон на задните гуми да речем(да е разкрачил повече задницата), и с какъв резултат - принципно се разбира че ефект ще има, щото в завой гумата ще има по голяма конт площ, но все пак си има и граници.....

kocta
18-04-2010, 23:39
Аз ... но в граници половин,един градус по-малко от предните в зависимост от гумите... Държи се предоволно само гуми да има...

ne0
18-04-2010, 23:54
Абе от любопитство да питам, някой играл ли си е със страничния наклон на задните гуми да речем(да е разкрачил повече задницата), и с какъв резултат - принципно се разбира че ефект ще има, щото в завой гумата ще има по голяма конт площ, но все пак си има и граници.....


темата е дълга и не е за тук, като се видим ще обменим опит, но всяка промяна на страничния наклон променя:
1. работата на пружината и амортисьора
2. работата на стабилизиращата щанга
3. работната площ на определен тип гума (смес, размер и цол)

По-голям резултат може да се постигне със сходимостта на колелата (toe in/out), защото основното е ъгъла на атака на акселералната площ на гумите (площта с правилна посока и сцепление) спрямо градуса на завой.
Всичко това обаче е за коли който позволяват въпросните настройки. Преди всичко тези настройки се правят спрямо гумите, теглото и баланса на автомобила при различни скорости и натоварвания. Прочети из интернет за ъгъла на Акерман (Ackermann) - това е нещо постижимо за твоя автомобил и е достатъчно като за начало.

digitalundgrd
19-04-2010, 00:04
Май, май сериозна подготовка се провежда а ? Кой търси да се чипоса или пък сменя досегашния си чип, кой си играе с реглажа, някой от легендите купуват спортни окачвания, сликове, полусликове и прочие :) Тц, тц, тц....

Сега остава само и времето да е слънчево и сухо

thecleaner
19-04-2010, 00:06
Май, май сериозна подготовка се води а ? Кой търси да се чипоса или пък сменя досегашния си чип, кой си играе с реглажа, някой от легендите купуват спортни окачвания, сликове, полусликове и прочие :) Тц, тц, тц....

Сега остава само и времето да е слънчево и сухо

Някой ако иска инфо какво става в противниковия лагер срещу скромно заплащане в 3 цифрена сума издавам секво инфо ;)

ne0
19-04-2010, 00:07
Май, май сериозна подготовка се провежда а ? Кой търси да се чипоса или пък сменя досегашния си чип, кой си играе с реглажа, някой от легендите купуват спортни окачвания, сликове, полусликове и прочие :) Тц, тц, тц....

Сега остава само и времето да е слънчево и сухо

в сервиза ще се излюпи дай боже наистина бърза кола с голямо турбо и всичко което може да си намислите.... да му мисли собственика....

п.с. абе тая година май турбо колите (бензини и дизели) ще са повече от всякога??????????????

digitalundgrd
19-04-2010, 00:09
Абе така и така първите места горе долу ги знаем за кой ще са...Дайте поне по една грамота за 2-рия и 3-тия във всеки клас да има стимул :)

Furious 155
19-04-2010, 00:11
в сервиза ще се излюпи дай боже наистина бърза кола с голямо турбо и всичко което може да си намислите.... да му мисли собственика....

п.с. абе тая година май турбо колите (бензини и дизели) ще са повече от всякога??????????????
в този ред на мисли, май ще трябва пускането на пистата да е май по класове... хем да не пречим по-бавните, хем да е по-безопасно и да не се налагат изпреварвания, които са си опасна маневра!

ne0
19-04-2010, 00:13
в този ред на мисли, май ще трябва пускането на пистата да е май по класове... хем да не пречим по-бавните, хем да е по-безопасно и да не се налагат изпреварвания, които са си опасна маневра!

затова ще си има среща на пилотите преди карането и ще се взимат под внимание миналогодишните времена. Скоро ще има повече инфо

ФЕРАРИСТ
19-04-2010, 14:37
По-голям резултат може да се постигне със сходимостта на колелата (toe in/out),
За тое-то смея да твърдя че съм информиран добре, имам и някакви ориентировъчни цифри от подобни коли от едни колеги, макар и не с Алфа, страничния наклон ме вълнуваше, но така или иначе не мисля да прекалявам с мм-трите.....

kocta
20-04-2010, 00:21
затова ще си има среща на пилотите преди карането и ще се взимат под внимание миналогодишните времена. Скоро ще има повече инфо
А който не е карал миналата година като мен?! :)

fiore
20-04-2010, 10:07
в този ред на мисли, май ще трябва пускането на пистата да е май по класове... хем да не пречим по-бавните, хем да е по-безопасно и да не се налагат изпреварвания, които са си опасна маневра!

Проблем е когато на пистата има коли с разлика повече от 2-3 сек на обиколка. 10 тината секунди при старта се стопяват преди средата на серията. Като цяло миналата година нямаше сериозни проблеми.

ФЕРАРИСТ
20-04-2010, 11:09
Проблем е когато на пистата има коли с разлика повече от 2-3 сек на обиколка. 10 тината секунди при старта се стопяват преди средата на серията. Като цяло миналата година нямаше сериозни проблеми.
Абе то като си киризиш в огледалата и знаеш кое е точното място да пропуснеш задния, и тва не е голям проблем.....

vladeto_
20-04-2010, 11:26
digitalundgrd (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/member.php?u=4833) да направим и ние една решетка :pokey:

fnt
20-04-2010, 11:54
Ето и първото ми видео....360градуса с ~140км/ч

Тия дни като ми остане време ще го направя да се вижда и телеметрията.

http://www.youtube.com/watch?v=X4LWvi8L0KU

Браво Петко, добре че поне ти отиде и показа каво може колата ти. :afro:

ФЕРАРИСТ
20-04-2010, 14:38
digitalundgrd (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/member.php?u=4833) да направим и ние една решетка :pokey:
Сакън, не му причинявай това - ще вземе да дадеш по добро време, и 2 месеца ще се терзае с кола ли си го бил или с пилотаж, а ако стигне до извода че си го бил с кола, ще се почне "ама що сега така", и без това много го бива в трудните решения......

fiore
20-04-2010, 14:58
Абе то като си киризиш в огледалата и знаеш кое е точното място да пропуснеш задния, и тва не е голям проблем.....

Точното място е правата. По принцип на другите места е забранено

Furious 155
20-04-2010, 14:58
Абе то като си киризиш в огледалата и знаеш кое е точното място да пропуснеш задния, и тва не е голям проблем.....
единственото такова място е правата! през другото време си съсредоточен да караш максимално точно през завоите и не е препоръчително да се отплесваш. Затова е добре да има някакво подреждане, то е ясно че не може да е перфектно, но пак ще осигурява сравнително спокойно за сесията каране.

digitalundgrd
20-04-2010, 16:17
Сакън, не му причинявай това - ще вземе да дадеш по добро време, и 2 месеца ще се терзае с кола ли си го бил или с пилотаж, а ако стигне до извода че си го бил с кола, ще се почне "ама що сега така", и без това много го бива в трудните решения......

Хехехе :hehehm: Мен ми се изясниха нещата относно невървежа на колата и въпроса "що сега така" не е на дневен ред :)

Сега въпроса е какво време ще дам с една от най-куците коли във форума :static:

п.с.Всяка 147ца е добре дошла на стартовата решетка :photo:

Furious 155
20-04-2010, 17:16
майтапа настрана, може да се сформират стартови решетки по модели автомобили. Ще е готино да се снимат на писта, обаче но всичко зависи и от бройките конкретни модели и реално това няма да е подходящо. Освен ако се направи само по един такъв старт и после вече според времената да се подреждат на старта!

ne0
20-04-2010, 17:23
идеята е всеки да кара колкото си иска... ако всички внимават и си ползват огледалата няма да има проблеми.... разликите м/у колите са малки така че споко

PEPI-2ALFA
20-04-2010, 18:23
Ще е готино да се снимат на писта, ...
Една идея за организаторите.
Като става въпрос за снимки, няма да е зле да се изкарат всички коли (и тия от паркинга) на пистата за общи снимки или клип с малка скорост. Не за заблуда на някого (че сме мнооого ...), но си мисля, че ще е добре. Една-две почетни обиколки по случай юбилея.

mik mik
20-04-2010, 19:27
На този тряк дей за жалост няма да мога да участвам така че ще дам преднина на селеспийдърите, но на следващия ще останат доста изненадани :wierdo::wierdo:

п.с. Тази година ще има ли 2ри трак дей или чак догодина да го очакваме?

digitalundgrd
20-04-2010, 20:35
Е как бе, гледам си записан?

Георги Савов
21-04-2010, 08:31
Колега,Петко колко конски сили е тази Алфа,защото пише ,че е най-бързата!!!:sleep:

mik mik
21-04-2010, 16:50
Е как бе, гледам си записан?
Е да но няма да мога да присъствам въобще......:no::no:

fiore
21-04-2010, 17:06
Е да но няма да мога да присъствам въобще......:no::no:

Тъмън се бях навил да карам.....

ne0
21-04-2010, 17:13
Тъмън се бях навил да карам.....

батка ти Мъфка също трябва да биеш :):):) апък има и друг претендент....

mik mik
21-04-2010, 17:21
Тъмън се бях навил да карам.....
Е ти пак имаш конкуренция;) а до колкото разбрах ще има и други тази година.. Пък и имаш голямо поле за изява само трябва да си избереш и :jason2:
Аз ако бях на теб щях да разтъпча митото :devil::devil:

fiore
22-04-2010, 09:37
Аз карам за кеф бре. А за МиТо то- забравяме. Ако дойда с него, това значи че няма да излеза въобще на пистата.

Gh0stRider
22-04-2010, 15:03
Препоръчайте налягане на гумите за пистата... конкретно ме интересува за 215/45/17 или 225/45/17...

ne0
22-04-2010, 15:32
Препоръчайте налягане на гумите за пистата... конкретно ме интересува за 215/45/17 или 225/45/17...

на старта:
предна лява - 1.8
предна дясна - 1.7
задните - 1.8

ФЕРАРИСТ
22-04-2010, 16:33
Препоръчайте налягане на гумите за пистата... конкретно ме интересува за 215/45/17 или 225/45/17...
Ако си агреси и искаш максимума, макар и за малко обиколки, независимо от състоянието в което ще станат гумите, мнението над моето, ако ли не, може да ги направиш малко по твърдички......по мое мнение......сликове или нормални?

Gh0stRider
22-04-2010, 16:58
Мхм.... сигурно към 1.9-2 ще покарам, щото все пак отивам с един комплект гуми, с които ше трябва и да се върна до София :) За нормални гуми питах...

Furious 155
22-04-2010, 20:06
а за 205/50/15? ако ги подкарам на 1.8, няма ли яко да лягат по бордовете?
1.8 налягане за 195/50/15 предполагам е супер, но там борда на гумата е по-твърд.

ne0
22-04-2010, 20:24
в среден летен ден гуми 225/40или45/17 от 1.7 бара и температура на грайфера 30 градуса предни за 6 обиколки излизат на 2.8 бара при температура на грайфера около 75 градуса за предна дясна ;) - алфа ромео 156 каране на макс

Gh0stRider
22-04-2010, 20:29
в среден летен ден гуми 225/40или45/17 от 1.7 бара и температура на грайфера 30 градуса предни за 6 обиколки излизат на 2.8 бара при температура на грайфера около 75 градуса за предна дясна ;) - алфа ромео 156 каране на макс

:shocked: да разбирам, че дали ше стартирам с 1.8 или с 2.0... ако се кара агресивно няма голяма разлика в износването... в смисъл все ще е доста :)

ne0
22-04-2010, 20:37
:shocked: да разбирам, че дали ше стартирам с 1.8 или с 2.0... ако се кара агресивно няма голяма разлика в износването... в смисъл все ще е доста :)

не. ако говорим за твоята кола. Аз давам пример за 156-ца с около 250 коня и брембо спирачки и каране на макс. Иначе колата си изкара сезона с тези гуми ....
С нови гуми и срено бърза кола няма никакъв проблем. Както споменаха колеги имаше хора с по над 50 обиколки без проблем. Стилът на каране е много важен. На инструктажа миналата година го казах ще повторя:
"ПО-ДОБРЕ В ПЪРВИТЕ СЕСИИ ДАВАЙТЕ ПО-МАЛКО ГАЗ И НАУЧЕТЕ ПИСТАТА И КОЛАТА. ЗАЩОТО ИНАЧЕ ДОКАТО СЕ НАУЧИТЕ ДА КАРАТЕ И ДА СИ ПАЗИТЕ ГУМИТЕ НЯМА ДА ИМАТЕ ТАКИВА НАСРЕЩА. ДЕНЯТ ЗА КАРАНЕ Е ДЪЛЪГ И ВРЕМЕ ИМА"

ФЕРАРИСТ
22-04-2010, 20:40
в среден летен ден гуми 225/40или45/17 от 1.7 бара и температура на грайфера 30 градуса предни за 6 обиколки излизат на 2.8 бара при температура на грайфера около 75 градуса за предна дясна ;) - алфа ромео 156 каране на макс
МДа, това е може би едно от най - полезните инфота от карали на пистата и с наблюдения по тия параметри....щото все пак въздуха се разширява.....
Само да доуточним 156 дали е била дизел или не, щото все пак 200 кила плюс или минус изместват малко цифрите.......

abart_
22-04-2010, 20:45
предполагам дизел.

мен ме интересува как е положението със спирачките .... то е ясно че загряват,ама все пак нещо орентировъчно,няма да е излишно

tokata_pz_flex
22-04-2010, 20:55
Това пак зависи от стила на каране ... а и при 2 сериозни спирания за цялата писта , като че ли спирачките имат възможността да се охладят без проблеми .
Поне така мисля аз .

ivanko_rs
22-04-2010, 23:03
предполагам дизел.

мен ме интересува как е положението със спирачките .... то е ясно че загряват,ама все пак нещо орентировъчно,няма да е излишно

Ми ти ако мислиш да караш с тоя "симер" дет си го турил,ще го направиш много бързо на камък ;-)

ICI
22-04-2010, 23:28
ooo, какъв симер, той се пали на първите няколко обиколки.
С деда ви иванко рс-а веднага като излезем на правата си пипваме спирачния педал леко с левия крак за да се уверим че е в кондиция, че се беше случило и на двамца ни да ни пропадне спирачката доста надолу след петата обиколка, даже една връзка с гуми след правата леко беше полетяла случайно заради едно такова прегряване на спирачната течност :jumping:

kocta
23-04-2010, 01:52
При мен чак на 8-мата обиколка почва да се усеща липса на спирачно усилие и то не много фрапираща. :) Стига шашкали народа... ама то при вас с "дедо ви" :) скоростите са съвсем различни на левия след правата...

ne0
27-04-2010, 22:23
вече си имаме и "международно участие" - колега от Македония

Тази година много турбо коли, но лимузините липсват. Миналата година Алекс показа как с 164 2.0 ТС може да се постигне едно от най-добрите времена за деня.

Иначе евала на автомобилите с марка Алфа Ромео, смазващо повече към момента.

ФЕРАРИСТ
27-04-2010, 22:55
Чакаме само айбах стабилизиражите железа да додат, и сме готови....:)

Venci
29-04-2010, 22:33
не знам кой какво чака, аз чакам почивните дни за да си инсталирам частите в колата :kissy: :Bolt:
зедния ми мост с унибал седи подпрян на вратата на сервиза:lol_sign:
само да дойдат почивните дни и струпвам всичкото скрап на едно място и се почва:drums:

Gh0stRider
29-04-2010, 23:00
Момци имам 3 бр. 215/45/17 и 1 бр. 225/45/17.... къде да я сложа ? Отпред дясно... или пък отзад дясно да не бяга задницата?

ne0
30-04-2010, 01:06
Момци имам 3 бр. 215/45/17 и 1 бр. 225/45/17.... къде да я сложа ? Отпред дясно... или пък отзад дясно да не бяга задницата?

аз съм пас ....

но бих я сложил на предна дясна

stelt
30-04-2010, 11:07
Чудиш се дали да сложиш гуми с различна обиколка на задвижващ мост, правилно ли съм разбрал ?

ФЕРАРИСТ
30-04-2010, 11:15
Чудиш се дали да сложиш гуми с различна обиколка на задвижващ мост, правилно ли съм разбрал ?
:yawn::yawn:

juli_1
30-04-2010, 14:23
Момци имам 3 бр. 215/45/17 и 1 бр. 225/45/17.... къде да я сложа ? Отпред дясно... или пък отзад дясно да не бяга задницата?

Моето мнение е да я сложиш задна дясна хем да ти е като патерица да помага хем на дифа да не му се завие свят:tequilla:

Gh0stRider
30-04-2010, 14:57
Чудиш се дали да сложиш гуми с различна обиколка на задвижващ мост, правилно ли съм разбрал ?


Моето мнение е да я сложиш задна дясна хем да ти е като патерица да помага хем на дифа да не му се завие свят:tequilla:

Е нали дифа не е шпер... не би трябвало да е проблем различния диаметър? Сложа ли я отзад само увеличавам недозавиването... Не знам, и аз не съм убеден още за това питам за мнения

ne0
30-04-2010, 15:48
намери си гума !!!

Buxalkata
30-04-2010, 21:01
а някаква организация ще има ли за тръгващите от София ?

digitalundgrd
30-04-2010, 21:14
Ами предлагам, както и миналата година 8ч сутринта да се чакаме на Лукойла на 1-ви километър от магистралата за Пловдив

ne0
30-04-2010, 21:16
има тема в раздела на класиките ;) ще има и фотограф а на пистата и оператор ;)

08:00 часа е тръгването от София, от Лукойл 1-ви км.

Доко
30-04-2010, 21:48
Ако успея да събудя жената след коцерта на AC/DC се пробвам да се присъединя към вашата колона, ако не успея ще я пусна с рейса да се прибира за Бургас :jumping:

kocta
01-05-2010, 21:36
Носете си въжета :)

ФЕРАРИСТ
01-05-2010, 22:47
Ще бесим ли някой.....????

1912
01-05-2010, 22:57
ша има и дърпане на въже отбори сигурно:dance:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs297.ash1/22479_1203465004989_1179532948_30491204_6075292_n. jpg

plamen76
01-05-2010, 23:23
Тази година ще има ли нещо по-различно от това да се обикаля пистата за време.
Например-старт от място ,дизел с/у дизел ,бензин с/у бензин и др.:bowdown::bowdown::bowdown::firstprize:

V_A_N_K_A_T_A
02-05-2010, 01:08
Тази година ще има ли нещо по-различно от това да се обикаля пистата за време.
Например-старт от място ,дизел с/у дизел ,бензин с/у бензин и др.:bowdown::bowdown::bowdown::firstprize:

Има си драг дей за тази цел ;) Не звучи добре "обикалянето около пистата за време",все едно деца обикалят детската площадка.Почти всеки може да дава газ и да сменя скорости на старт от място ;)

pininfarina
02-05-2010, 21:31
Има си драг дей за тази цел ;) Не звучи добре "обикалянето около пистата за време",все едно деца обикалят детската площадка.Почти всеки може да дава газ и да сменя скорости на старт от място ;)

Но не всеки може да свърши първи колега ;-)

digitalundgrd
02-05-2010, 21:32
А някои дори и просто да завършат... :)

ne0
03-05-2010, 23:55
Моля всички записали се за участие и тези, които смятат да се запишат да прочетат програмата за участници на сайта на организатора ( не давам линк защото има цени на услуги и др. "комерсии).

ЩЕ ИМА СЕРВИЗ ЗА ГУМИ!

ФЕРАРИСТ
03-05-2010, 23:56
ЩЕ ИМА СЕРВИЗ ЗА ГУМИ!
Това е определено добра новина....

digitalundgrd
04-05-2010, 18:10
Абе на Шого колата с нейния си двигател ли е или и тя е станала франкенщайн...Гледам нитро + турбо ала бала?!

ne0
04-05-2010, 18:25
Абе на Шого колата с нейния си двигател ли е или и тя е станала франкенщайн...Гледам нитро + турбо ала бала?!

тя никога не е била с нейния си двигател

ФЕРАРИСТ
04-05-2010, 19:19
Тва нитро предполагам няма да се ползва за обиколка, че нещо май доста ще му дойде температурата.....или поне не в първите 70% от обиколката.....

ne0
04-05-2010, 20:03
:) това е шега... иначе колата си е истинска, проблема й е ЗКУ-то.

Отностно тръгването от София: класиките и всички други тръгват от Лукойла на 1 км ;) в 08:00 часа в събота

xidra
04-05-2010, 22:45
:) това е шега... иначе колата си е истинска, проблема й е ЗКУ-то.

Отностно тръгването от София: класиките и всички други тръгват от Лукойла на 1 км ;) в 08:00 часа в събота

ЗКУ-то ще си пие хапчетата и за пистата да се надяваме да е добре :wallbash::wallbash::metal:

Gh0stRider
05-05-2010, 14:20
:) това е шега... иначе колата си е истинска, проблема й е ЗКУ-то.

Отностно тръгването от София: класиките и всички други тръгват от Лукойла на 1 км ;) в 08:00 часа в събота

Като сте си играли със списъка сте ми сляли TSSelespeed-a :pancake: , турнете 1 интервалче моля ;)

ne0
06-05-2010, 10:45
записването приключи... http://www.alfisti.bg/index.php?lang=2&cat=101
останаха малко места което е учудващо за кризата, но и нормално следствие на диагнозата за един алфист :)

други записвания са възможни по време на самото мероприятие.

Използвайте почивката за подготовка ;)

digitalundgrd
08-05-2010, 19:35
Не, че нещо, но според sinoptik.bg : http://sinoptik.bg/?tid=20&oid=100&lid=100730733

В събота 15.05 ще вали :(

thecleaner
08-05-2010, 19:38
Не, че нещо, но според sinoptik.bg : http://sinoptik.bg/?tid=20&oid=100&lid=100730733

В събота 15.05 ще вали :(

Рано е още за реална прогноза, по интересното е че ще е около 30 градуса, което значи лек превес за атмосверките ;)

drajko145
08-05-2010, 19:40
http://vremeto.dir.bg/14day.php?offset=30

аз не мисля така ;)

ФЕРАРИСТ
09-05-2010, 00:40
В събота 15.05 ще вали :(
Че какъв е проблема????:mrgreen:

Furious 155
09-05-2010, 00:43
BMW събора ни подготви добре пистата - хубаво количество гума е останала ;)
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=203538
:mrgreen:

digitalundgrd
09-05-2010, 09:15
Ууу чудно, чудно :) Баш на кроасана ! Златни са, Господ здраве да им дава!


Че какъв е проблема????:mrgreen:

Ще има повече "балет", от колкото каране ;)

ne0
09-05-2010, 12:43
ще Ви кажа нещо за Дракон.... не се е родил синоптик който да познае точно на пистата какво и кога ще е времето аз съм бил там на слънце, дъжд и сняг в един ден ;)
все пак е летище и е строено по време когато правилата са се спазвали..... едно е сигурно почти винаги е ветровито ;)

drajko145
09-05-2010, 12:58
ще Ви кажа нещо за Дракон.... не се е родил синоптик който да познае точно на пистата какво и кога ще е времето аз съм бил там на слънце, дъжд и сняг в един ден ;)
все пак е летище и е строено по време когато правилата са се спазвали..... едно е сигурно почти винаги е ветровито ;)


Да ... и ако е 25 градус на слънце се усеща като 35 :on_da_beach:

acko88
10-05-2010, 15:48
Ей объркали сте ми автомобила в списъка а за мен е важно :) несъм с 145-ца ами със 146-ца :smoke:

ФЕРАРИСТ
10-05-2010, 18:11
Абе политиката на пистата надявам се че е да имаш каска, предполагам че не е задължително да е тяхна, в смисъл че мога да си суркам доброто старо агв....

ne0
10-05-2010, 18:24
Абе политиката на пистата надявам се че е да имаш каска, предполагам че не е задължително да е тяхна, в смисъл че мога да си суркам доброто старо агв....

eстествено че може да си караш с твоята каска

ФЕРАРИСТ
11-05-2010, 20:51
Някаква кака по Канал 1 рече - събота - гръмотевични бури.......

Furious 155
11-05-2010, 21:38
Някаква кака по Канал 1 рече - събота - гръмотевични бури.......
значи само ще тре'ска, няма да ва'ли :tooth:
На БМВ събора май леко на мокро е започнал... ще видим нашето мероприятие.
Обаче тия пичове са сериозна групировка - http://img72.imageshack.us/img72/5595/dsc2083.jpg

digitalundgrd
11-05-2010, 21:48
Неделя го дават слънчево 25 градуса...Дайте, ако може да се премести мероприятието, че иначе много кофти :(

Furious 155
11-05-2010, 21:55
Неделя го дават слънчево 25 градуса...Дайте, ако може да се премести мероприятието, че иначе много кофти :(
е тогава има драг на Лесново!

digitalundgrd
11-05-2010, 21:58
Ти ще ходиш ли :) ? Ние нали си имаме драг на 22-ри ?!

Дайте да измислим нещо...Има ли смисъл да караме на порой? По-добре да го оставим за следващия ден, пак казвам...АКО е възможно и не е проблем за организаторите....

ne0
11-05-2010, 23:48
споко, дъжд ако нима не трябва да плаше никой той ще е кратък. На серес винаги е валяло поне единия ден....
та ето и прогноза достоверна СПЕЦИАЛНО ЗА ПИСТАТА:
събота 15.05.2010
03:00 часа 16°C
Предимно облачно Усеща се като: 16°C Сила на вятъра: лек бриз, 2.7 м/с
Посока на вятъра: изток
09:00 часа 18°C
Променлива облачност Усеща се като: 18°C Сила на вятъра: лек бриз, 3.3 м/с
Посока на вятъра: изток
15:00 часа 27°C
Облачно Усеща се като: 27°C Сила на вятъра: лек бриз, 2.0 м/с
Посока на вятъра: юг
21:00 часа 22°C
Променлива облачност с краткотрайни превалявания от дъжд Усеща се като: 22°C Сила на вятъра: слаб, 4.0 м/с
Посока на вятъра: изток

неделя 16.05.2010
03:00 часа 14°C
Ясно Усеща се като: 14°C Сила на вятъра: лек бриз, 1.8 м/с
Посока на вятъра: север
09:00 часа 16°C
Слънчево Усеща се като: 16°C Сила на вятъра: тих, 1.5 м/с
Посока на вятъра: запад
15:00 часа 25°C
Променлива облачност Усеща се като: 25°C Сила на вятъра: слаб, 4.7 м/с
Посока на вятъра: запад
21:00 часа 19°C
Предимно ясно Усеща се като: 19°C Сила на вятъра: лек бриз, 3.0 м/с
Посока на вятъра: северозапад

ВРЕМЕТО ЩЕ Е ПЕРФЕКТНО ЗА КАРАНЕ!

digitalundgrd
12-05-2010, 00:08
Дай Боже! Тази година ще е много, много интересно :) :devil:

ICI
12-05-2010, 01:10
а и да ръсне леко за малко няма да е безинтересно хич за някои :)

fiore
12-05-2010, 09:47
А какво ви притеснява че ще е мокро? Или само пустинни рейсъри има тук:)))
На мен ще ми е интересно да е мокро. Ако е такава прогнозата ще си взема едни по мокрички гуми.

ФЕРАРИСТ
12-05-2010, 10:34
И аз това се чудя, какъв е проблема с дъжда....
Между другото там дали има къде да се гледа квалификацията че вече Ф1 не е ефирна, ами ТВ7 се търси....

gigi
12-05-2010, 11:32
И аз това се чудя, какъв е проблема с дъжда....
Между другото там дали има къде да се гледа квалификацията че вече Ф1 не е ефирна, ами ТВ7 се търси....

TV7 е ефирна от няколко месеца. Също така ще има екип на телевизията на място да отразяват събитието.:pimp:

kpacuo
12-05-2010, 12:13
ТВ7 се търси....

Трябва да е ефирна защото във договора които са подписали има точка във която изрично е написано , че телевизията която купи пакета трябва да е Национална телевизия.Поради тази причина преди година гледахме Ф1 по два канала :)

ФЕРАРИСТ
12-05-2010, 12:14
Мда, забравих го тоя момент.....

ne0
12-05-2010, 12:38
а и както каза Гиги ТВ7 ще са на пистата, вероятно и Хоби ТВ ;), наред с двама оператори и фотографи...

Дано и Пинко да дойде и тази година

acko88
12-05-2010, 13:30
Момчета и да вали и да невали нека си го направим интересно :) И нека поне някой земе едно важе че незнам в кой момент карето ще изпляка хахах

Gh0stRider
12-05-2010, 13:46
В случай че завали ще има ли някакъв навес/подслон/тенти за зрителите? Че от нежния пол почнаха да се отказват ако ще валяло...

ne0
12-05-2010, 14:40
В случай че завали ще има ли някакъв навес/подслон/тенти за зрителите? Че от нежния пол почнаха да се отказват ако ще валяло...

добре де нали имате интернет поразровете се... естествено че има........

и моля прочетете реда на протичане за да няма после излишни въпроси МОЛЯ ВИ!!!

Ivanov_
12-05-2010, 15:33
А за зрителите ще има ли някаква такса? :calc:

Mury
12-05-2010, 15:55
А за зрителите ще има ли някаква такса? :calc:

5 лв. на човек,както обикновенно за такива мероприятия на тази писта:th_up::th_up::th_up:

VFTI
12-05-2010, 19:20
Ето тук според мен е най-точната прогноза за времето...

http://www.foreca.com/Bulgaria/Kaloyanovo?details=20100514

Buxalkata
12-05-2010, 19:43
Момчета и да вали и да невали нека си го направим интересно :) И нека поне някой земе едно важе че незнам в кой момент карето ще изпляка хахах

ще намерим въже ама да не се стига до него ;)

V_A_N_K_A_T_A
12-05-2010, 20:45
http://www.btv.bg/weather
Изгледайте видеото отдолу....

ne0
12-05-2010, 21:02
отивам да си сложа гръмоотвода на колата МУХХАХАХАХАХАХ

на пистата ще има памперси за всички :):):)

Speeder
12-05-2010, 21:04
Лелее, градушка :big_whoops:

Ще слагам чергилото в багажника май :idea2:

acko88
12-05-2010, 21:12
ще намерим въже ама да не се стига до него ;)

Дам,дано да несе стига до там,но карането ми ще е пълна трагедия много неща и се натрупаха на колата... :(

ФЕРАРИСТ
12-05-2010, 22:26
Очертава се интересна събота.....

Bobo
12-05-2010, 22:27
отивам да си сложа гръмоотвода на колата МУХХАХАХАХАХАХ

на пистата ще има памперси за всички :):):)

Аз пък ше си слагам сликове за градушка :tooth:

gigi
13-05-2010, 00:01
тия хич не им вярвам от една седмица следя и всеки ден променят прогнозата за 15-ти. По принцип времето винаги го познават, но бъркат датите:hehehm: тъи че
манете го това ми я кажете кой какво тунингова за последно.

ne0
13-05-2010, 01:35
аз сбирам пара да сменя маслото..... и бензин 100 октана и стига толкова

kocta
13-05-2010, 03:00
Затегнах болтове,обезвъздуших спирачки и малко моднах нещата и почна да вдига задни гуми :mrgreen:

ФЕРАРИСТ
13-05-2010, 07:59
ми я кажете кой какво тунингова за последно.
Боядисах предния капак с аеродинамична боя, даваща предимство от 0.0032 за обиколка......:knock:

Stoyan Georgiev
13-05-2010, 09:02
по коя телевизия можем да следим надпреварата, за тези които нямат възможност да присъстват :no_no_no::no_no_no:

ne0
13-05-2010, 09:35
по коя телевизия можем да следим надпреварата, за тези които нямат възможност да присъстват :no_no_no::no_no_no:

никъде... САМО НА ПИСТАТА

Furious 155
13-05-2010, 09:36
аз изпрах филтъра тази нощ! предполагам ще измия и колата преди събота, да олекне малко :mrgreen:

acko88
13-05-2010, 09:44
аз сбирам пара да сменя маслото..... и бензин 100 октана и стига толкова

Почти сме на едно дередже ама аз май няма да успея и маслото да сменя :(

drigata
13-05-2010, 10:16
Масло и филтър-сменени,въздушен филтър- изпран,окачване-подменено,спирачки-ъбдейт вери биг спешъл тул,полиоретан-тази вечер,седалка + колан -монтирани,събира парички за бензин,хихихихи.

fiore
13-05-2010, 11:21
Щом ще има гръмотевици, слизам да подменя антената с метална и да заземя колата:)