PDA

View Full Version : Впечетления от Италианското Преследване



KGB
08-10-2006, 23:33
Тази година за първи път се проведе състезанието по Италианско Преследване.

Интересуваме се от вашето мнение. Хареса ли ви, интересно ли беше, проточи ли се много или беше кратко.

интересно ми е мнението както на зрители така и на участници.

Благодаря

Bobo
08-10-2006, 23:42
Супер беше само дето трябват по големи почивки м/у стартовете щот накрая се стартира едно след друго и направо можеш да полудееш имам предвид едни и същи коли :wink:

niki-25
09-10-2006, 08:07
Намен лимно много ми хареса,макар и да не бях учасник,но най-много ме искефи,че пунтото на Илиян разби почти фсички резачки,като се има предвид че е дизел и е базов модел,иначе много яко шоу стана аз съм доволен.

MrX
09-10-2006, 08:16
мдаааа хареса ми ма хайде догодина да е с повече коли,а и алфите мноооооого се изложиха

Lucky
09-10-2006, 10:36
Ако имаше взможност за повече видимост щеше да е по добре.

Naso
09-10-2006, 10:57
Преследването е супер. Гадното беше, че по средата имаше бетон и ако се изхакаш там.... Да е жив и здрав Божо в най-добрия случай. Това е мое мнение. Друго което щеше да е хубаво, но несъмнено би повишило риска от инциденти, е да се махнат конусите и да станат дулги прави. Това пак казвам е мое мнение и не казвам, че преследването не ми е харесало... напротив супер беше. Догодина като не съм със сликове и аз участвам. А и тая година една 147ца, която ужасно много приличаше на петковата, ми развали кефа да карам мойта кошница. Светльо може да ви каже за разликите :wink:

alexma3x
09-10-2006, 11:10
аз съм много доволен от състезанието
преди старта смятах че ладата няма да е конкурентна спрямо другите автомобили защото имах много лоши задни гуми и реших принципно реших да карам на газ

на квалификацията беше ужасно едвам удържах колата, пред мене черно типо влезе в тревата, благодаря на пилота, че ме пусна да правя правя обиколки и не ме задържа зад него...

през 3те състезания основно се борех за търсене сцепление и се оказа че полу сухата писта е още по-опасна и лъжлива...

от една страна се ядосвам че паднах от уното заради тъпи пилотски грешки, но загубих концентрация още при загряващата обиколка заради проблемите с пожарогасителя в багажника, но си мисля че не беше правилно ладата да бие на Италфест надявам се че поне допринесох за тръпката в състезанието и съм поизпотил победителя - така победата му е наистина по сладка :thumbup: :cheers:

трасето е изключително подобрено от миналата година, доста разширено и безопасно - доволен съм от организацията според мен това беше максималното което може да се иска при тези условия на писта Калояново в Събота

gigi
09-10-2006, 16:17
Уфф найстина пойзложихме Алфите, но явно никой не беше добре подготвен. Аз съжалявам че се отказах но с тия задни гуми просто сметнах че в преките двубой ще настъпвам повече и може да стане беля :? . Иначе състезанието си беше готино и мисля че не беше скучно на публиката.

ПС. Не е лошо да пуснете схемата на участвалите и времената с класирането и ако се знае със какъв автомобил са.

MainaCore
09-10-2006, 17:05
и мен ме изкефи много :) все пак колите като са в двиежение и се чуват е друго....но гадното беше, че няма трибуна и от тоя бетон много малко се виждаше, но това си е проблем на пистата, айде догодина с алфите по на предни позиции.

Mury
09-10-2006, 18:00
Аз не се изкефих особенно макар че гледах почти през цялото време но за догодина ако има малко повече видимост и е по-равностийно ще е екстра :wink: :wink:

Gogata
09-10-2006, 19:24
Преследването е супер. Гадното беше, че по средата имаше бетон и ако се изхакаш там.... Да е жив и здрав Божо в най-добрия случай. Това е мое мнение. Друго което щеше да е хубаво, но несъмнено би повишило риска от инциденти, е да се махнат конусите и да станат дулги прави. Това пак казвам е мое мнение и не казвам, че преследването не ми е харесало... напротив супер беше. Догодина като не съм със сликове и аз участвам. А и тая година една 147ца, която ужасно много приличаше на петковата, ми развали кефа да карам мойта кошница. Светльо може да ви каже за разликите :wink:

И аз се застъпвам зад мнението на Насо.Наистина тази стена беше малко гадно там,особенно делтата както се завъртя,добре че не беше в другата посока!Иначе на мен също ми хареса.Беше интересно и разнообразно!

wrc
09-10-2006, 20:05
Преследването е супер. Гадното беше, че по средата имаше бетон и ако се изхакаш там.... Да е жив и здрав Божо в най-добрия случай. Това е мое мнение. Друго което щеше да е хубаво, но несъмнено би повишило риска от инциденти, е да се махнат конусите и да станат дулги прави. Това пак казвам е мое мнение и не казвам, че преследването не ми е харесало... напротив супер беше. Догодина като не съм със сликове и аз участвам. А и тая година една 147ца, която ужасно много приличаше на петковата, ми развали кефа да карам мойта кошница. Светльо може да ви каже за разликите :wink:

Е,не си разваляй кефа де,нали догодина ще си с ГТВ-то,онова 3,2литровото :lol: :lol: .
Състезанието ми хареса,но наистина щеше да е много хубаво да имаше алфа на финала,пък това Гранде Пунто въобще не стигна до финала благодарение на "якия" си мотор.

100letov
09-10-2006, 20:13
За мен това беше неповторимо преживяване.
Отначало като видях с какви коли са другите и се депресирах супер яко. Викам си са ако не съм последен направо ше се разцепа от кеф :D, ама на тая мокра писта и с мойте нечовешки износени Мишелинки шанса беше малък... Но тъй като 2ма се отказаха се оказа, че продължавам и се амбицирах, пък и пистата беше поизсъхнала вече. Така и не разбрах до кое място стигнах.
Найстина паузите между състезанията можеше да са малко по големи, защото на последното ми състезание излязох с прегряла кола и не знаех къде се намирам още от предишното състезание, но разбирам че времето притискаше и нямаше как.
А за това, че алфите сме се изложили мисля, че като за к.с. които имахме няколкото Алфи на пистата се справихме доста добре. :wink:

П.П. Ако може някой да даде резултатите наистина ще е ценно. 8)

ICI
09-10-2006, 20:31
Пистата е супер за каране, но защо в един и същи ден трябваше да има Италфест и Ксерокс нещо си там. Много се претупаха нещата по този начин.Въобще нямаше тренировки особено важни за хората, които карат за първи път там. А и аз извадих късмет да настигна на квалификациите колегата с Капата и да си карам след него 2 обиколки щото не ме пусна да го изпреваря въпреки неколкократното развяване на сини флагове. За драга въобще не може даже да се говори. А и хората от пистата постоянно препираха - айде по-бързичко, по-бързичко :roll:
Вярвам че на всички им се искаше карането да продължи още някой и друг час. Е и така си стана много готино, нека следващия път е още по.

IXIBIT
09-10-2006, 20:52
Аз се бях подготвил с хубави гуми,бензини с разни там добавки,даже взимах уроци от хора дето са карали на пистата......и какво мислите че стана..............скапа ми се динамото и колата ми изгасна на входа на италфеста :brickwall: :brickwall: :brickwall:
Сигурно сте забелязали черната 146ца веднага след входа....... :drinking:
Е тва е направо нечовешко................,същия ден на идване си ударих картера и го пукнах :angry1:

Naso
09-10-2006, 21:28
Е,не си разваляй кефа де,нали догодина ще си с ГТВ-то,онова 3,2литровото :lol: :lol: .
Състезанието ми хареса,но наистина щеше да е много хубаво да имаше алфа на финала,пък това Гранде Пунто въобще не стигна до финала благодарение на "якия" си мотор.

Точно догодина ще ми е невъзможно да изкарам парите за 3.2, амаааа до неколко години ега сколасам. Догодина Светльо пе дава кръгче с неговия шестак.

Lupo
09-10-2006, 22:06
За пръв път съм на ИТАЛФЕСТ(щото Пламен не успя да ми вкара алфата навреме за предишня) и съм очарован...Най-вече от талянската гонка. До сега не се бях състезавал на истинска писта, тръпката е невероятна. Въпреки, че по-принцип характерно за пистовото състезание е по-силният автомобил да има предимство(за разлика от планинското), всички видяхме представянето на пунтото :oops: ...при всички бензинови резачки на пистата, то зае второто място :evil: . Мисля, че повечето от нас проплакаха от лоши гуми, което в комбинация с мокрото трасе, направи гонката доста тегава. Подкрепиям мнението, че публиката остана малко ощетена от лошата видимост, но...следващият път повече :wink:

.................................................. .........................................
Подкрепям с две ръце желающите да посетим пак пистата в най-скоро време :D

Bobo
09-10-2006, 22:22
Гениална заблуда е че бързите коли са силни на тая писта точно обратното слаба кола със силен пилот му е майката :wink: Дори Уното шампион беше настроено не на макс пауър а на минимум :wink:

Naso
09-10-2006, 22:24
Верно е! Тая писта най-дългата и права беше около нема и 200 метра. За да има разлика трее си поне с 200-300 коня над останалите.

alfista
09-10-2006, 23:46
а 4х4 нема ли да е от полза в такива условия :roll:

alexma3x
10-10-2006, 00:38
а 4х4 нема ли да е от полза в такива условия :roll:

не особенно на тази писта се съмнявам , повечето 4х4 имат тенденцията да недозавиват и в комбинацията с по тежкото купе едва ли биха се представили по добре от останалите автомобили

на тази писта предимство имат леките и пъргави мотори в комбинация с относително леко купе и къса трансмисия

много важни са гумите защото те играят ключова роля в 7 сравнително високоскоростни завоя,
на тази писта леко oversteer-ваща кола има много по-добро позициониране в именно тези комбинации от по 2-3 леви завоя

martzaro
10-10-2006, 22:40
Мнооо готино си беше. Двоумях се до последният момент дали да пусна парахода /164-ката/ и понеже никога не съм карал на тази писта, камо ли мокра а и колата е без никакви подобрения и стандартни гуми. Все пак се реших и си изкарах много приятно, но Вие разбира се може да прецените какво е да засилиш 2 тона на тази писта и при тези завои. Мисля че малко или много допринесох за купона на гонките и публиката /малко но от сърце/ и в краина сметка от всичко пострадаха доста предните ми джанти но заради усещането на завоите дето в тази кола си е като в гондола от Венеция си заслужаваше. Благодаря че не се присмяхте на лаика. :wink:

Naso
10-10-2006, 22:53
на тази писта предимство имат леките и пъргави мотори в комбинация с относително леко купе и къса трансмисия


А ако се махнат конусите на правите ? Верно, че ше стане по-опасно, ама и скороста ще се вдигне. Така няма некфо малко дизелче да се прави на бегачка. Това да не ви е Льо Ман :wink:

KGB
11-10-2006, 02:25
на тази писта предимство имат леките и пъргави мотори в комбинация с относително леко купе и къса трансмисия


А ако се махнат конусите на правите ? Верно, че ше стане по-опасно, ама и скороста ще се вдигне. Така няма некфо малко дизелче да се прави на бегачка. Това да не ви е Льо Ман :wink:

Малкото дизелче, догодина май ще е с чипче :lol:

ibar
11-10-2006, 09:43
а какво против дизелчето?????
май направи доста бензинови коли смешни!!!!
ако на финала Уното не дойде веднага след 2 обиколки със загряли сликове едва ли щеше да бие!!!!!!
който иска нека ми се обади да идем да пробваме дизелчето срещу бензиновите ви лампи!!!!!

lazy
11-10-2006, 10:31
...който иска нека ми се обади да идем да пробваме дизелчето срещу бензиновите ви лампи!!!!!
:tooth: :tooth: :tooth:
Жалко, че не останах до края, но бях се обзаложил за финал между заводското дизелче и тунингованото Уно :)

Z:)m
11-10-2006, 14:43
...определено публиката беше ощетена...
...лошо е и че нямаше достатъчно време за повече драг...
Лично аз, благодаря на организаторите!!!
За пръв път посещавам Италфеста и се прибрах у дома с доста доволна физиономия ;)

MrX
11-10-2006, 15:02
а какво против дизелчето?????
май направи доста бензинови коли смешни!!!!
ако на финала Уното не дойде веднага след 2 обиколки със загряли сликове едва ли щеше да бие!!!!!!
който иска нека ми се обади да идем да пробваме дизелчето срещу бензиновите ви лампи!!!!!

даааа и добре че момчето в уното имаше малко повечко умения та го би,нищо против дизелчето,изненада си беше,но ми искаше на финала да е Алекс за по интересно ииии колега я направи съпоставка във възрастта на колите на финала,все ми се струва,че ако пунтото беше на 10 години по-малко нямаше да стигне дотам

Bobo
11-10-2006, 16:58
а какво против дизелчето?????
май направи доста бензинови коли смешни!!!!
ако на финала Уното не дойде веднага след 2 обиколки със загряли сликове едва ли щеше да бие!!!!!!
който иска нека ми се обади да идем да пробваме дизелчето срещу бензиновите ви лампи!!!!!

Аз нямам против дизелчето :!: :wink:
Колата не е направила никой смешен а пилота :idea:
Уното никога не е имало сликове и на италянското беше с обикновенни гуми незнам закво си търсиш оправдания и намираш косури :?:
Всеки би се пробвал с/у теб само едно условие ти САМ да си караш колата а не да кара рали състезател на писта която знае на изуст :idea: :!: :idea:

INTEGRALE
11-10-2006, 17:06
Не забравяйте и пловдивското Типо, което водеше достатъчно пред Уното. И ако не беше неговата грешка и имобилайзера подреждането щеше да е доста по-различно :wink:

ICI
12-10-2006, 00:35
а какво против дизелчето?????
май направи доста бензинови коли смешни!!!!
ако на финала Уното не дойде веднага след 2 обиколки със загряли сликове едва ли щеше да бие!!!!!!
който иска нека ми се обади да идем да пробваме дизелчето срещу бензиновите ви лампи!!!!!

Аз нямам против дизелчето :!: :wink:
Колата не е направила никой смешен а пилота :idea:
Уното никога не е имало сликове и на италянското беше с обикновенни гуми незнам закво си търсиш оправдания и намираш косури :?:
Всеки би се пробвал с/у теб само едно условие ти САМ да си караш колата а не да кара рали състезател на писта която знае на изуст :idea: :!: :idea:
Иван Маринов, или се бъркам :roll:

gigi
12-10-2006, 01:39
ако на финала Уното не дойде веднага след 2 обиколки със загряли сликове едва ли щеше да бие!!!!!!
който иска нека ми се обади да идем да пробваме дизелчето срещу бензиновите ви лампи!!!!!
Ако ако важно е кой е първи, щото то ако на мене не ми бяха зле задните гуми и не се бях отказал..... или пък ако Бобо имаше бензин........, а може би ако типото не се беше завъртяло...... :wink: :wink:

KGB
12-10-2006, 10:42
Оправдания хиляди :lol: :lol: :lol: ставате смешни....


Победитела е само един и това е Мишо :wink:

Naso
12-10-2006, 11:06
Оправдания хиляди :lol: :lol: :lol: ставате смешни....


Победитела е само един и това е Мишо :wink:

Ми оправдаваме се с гуми, като си немаме ЕГР клапан :lol: Тоя с пунтака, който и да се бе качил от останалите участници, щеше да го направи рошав със 147цата приличаща на петковата :!:

Петко в прав ! Имаме си победител да му е честито ! А тоя, дето кара нечие чуждо пунто, дори не караше италианка. Кво праеше там се некой мое да каже ? То и аз моех викна батко Мишо, ама имаше ангажимент в Япония.