PDA

View Full Version : Интерес към закупуване на 159



Mirwais
15-10-2011, 14:13
Здравейте колеги,

от има няма половин година се замислям да си сменя колата с една 3-4 годишна Алфа Ромео 159. Насочил съм се към 1.9 JTDm версията. Въпреки общественото мнение за отчайващата надеждност на тези автомобили, аз все пак продължавам да си се замислям, особено след като чувам, че 159 са доста по-измислени и здрави от 156 - например.

Прегледах форума и събрах доста информация за 159-ките и се навивам все повече. Впечатлен съм от външния вид и след като един път се возих в една 156 усетих нещо, което супер много ми хареса и си казах, че и половината на това да го има в една 159ка - пак бих си я взел.

Имам възможност да пътувам до Германия или Австрия, за да си взема колата, но преди да направя каквото и да е решение, бих искал да ви задам няколко въпроса, които ме интересуват:

1. Какви са основните неща, за които трябва да гледам при покупката на една Алфа 159?
2. Според тези от вас, които имат такива автомобили, какви са най-честите проблеми и за какво трябва да внимавам при един тест-драйв?
3. Какво ви е мнението за закупуване на такъв автомобил от Милано Моторс - втора ръка?

Благодаря предварително за отговорите!

Поздрави :)

Megadet
15-10-2011, 14:29
Радвам се че си се насочил към тази марка, ето една подобна тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=64584. Поздрави и успех с покупката!

Mirwais
15-10-2011, 20:55
Здрасти!

Мерси за отговора. Да, наистина бая съм се запалил и колата не ми излиза от ума. Ще се опитам да направя някакъв тест драйв в Милано Моторс може би, за да видя наистина дали ще е моята кола това. Засега външния вид е основният фактор, който ме спечели.

Иначе темата за дизелите я прочетох и общо взето оставам с впечатление, че всичко опира до лични предпочитания и избор. Най-добре ще е да тествам и двата вида двигатели, за да разбера какви са разликите и да преценя какво искам аз.

Въпросът ми обаче е свързан и с това на какво трябва да обърна внимание, когато например ми се наложи да разгледам кола втора ръка и да я покарам. Тука повечето хора имат впечатление какви проблеми най-често изникват и евентуално дали тези проблеми могат да се преценят още при закупуването.

Благодаря за информацията! :)

Mury
15-10-2011, 22:11
Гледаш това,което се гледа при покупка на който и да е автомобил,демек-нищо да не свети по таблото/като лампи имам предвид/.шумове от окачването,следи от тежки удари в предния кош,свеж интериор.Ако досега никога не си имал Алфа,се замисли хубаво,но ако сърцето ти тупти всеки при който видиш 159,скачай,така е най-добре....................:busted_cop::busted_cop:: busted_cop:

Mirwais
15-10-2011, 22:15
Алфа никога не съм имал. Досега съм карал все японски автомобили на една марка - Нисан. Свикнал съм да сменям само консумативи. Алфата със сигурност ми разтуптява сърцето. Интериорът, екстериорът - всичко. Просто някак си супер добре се асоциирам с тази кола, когато я гледам. Със сигурност преходът от Нисан към Алфа е странен и съм сигурен, че крие много изненади.

bager
15-10-2011, 22:40
Алфа никога не съм имал. Досега съм карал все японски автомобили на една марка - Нисан. Свикнал съм да сменям само консумативи. Алфата със сигурност ми разтуптява сърцето. Интериорът, екстериорът - всичко. Просто някак си супер добре се асоциирам с тази кола, когато я гледам. Със сигурност преходът от Нисан към Алфа е странен и съм сигурен, че крие много изненади.

Поддържаната кола си личи, независимо от коя марка е.
Покарай някоя 159-ка ако имаш възможност. По възможност с различни двигатели. Може пък и да не ти допадне.
Има само два изхода от тая ситуация- или ставаш фен и не ти пука за разходите, или я намразваш задето ти е извъртяла някой номер...но в никакъв случай не оставаш равнодушен. С Алфа винаги има емоция, положителна или отрицателна, няма просто возене-това е.
При колите е както при хората, познаваш някой стабилен, сериозен и верен човек, но някак си не става за компания, друг пък е леко хаймана, пийва, пуши и не е много по работата, но компанията с него ти е приятна, разтоварваща и винаги има емоции. The choice is yours, както казват някъде!
Успех!

Mirwais
15-10-2011, 23:04
Поддържаната кола си личи, независимо от коя марка е.
Покарай някоя 159-ка ако имаш възможност. По възможност с различни двигатели. Може пък и да не ти допадне.
Има само два изхода от тая ситуация- или ставаш фен и не ти пука за разходите, или я намразваш задето ти е извъртяла някой номер...но в никакъв случай не оставаш равнодушен. С Алфа винаги има емоция, положителна или отрицателна, няма просто возене-това е.
При колите е както при хората, познаваш някой стабилен, сериозен и верен човек, но някак си не става за компания, друг пък е леко хаймана, пийва, пуши и не е много по работата, но компанията с него ти е приятна, разтоварваща и винаги има емоции. The choice is yours, както казват някъде!
Успех!

Вярно е, че поддържаната кола си личи, но и за този, който има набито око. Първата ми кола изглеждаше супер, когато я оглеждах. Всъщност се оказа, обаче, че италианецът, който я е карал, е решил да не сменя масло. Карал я е на метан доста време и точно няколко седмици, след като я купих, разбрах, че трябва да сменям сегменти и клапани. След това колата си заспа и досега 3 години просто си служи послушно, но пак имаше първоначална изненада. Нещо, което при тестването в началото никак не забелязах. Вярно, че в един сервиз с измерване на налягане на цилиндри например можеше да се разбере доста...

Jivko7777
16-10-2011, 02:02
Алфа никога не съм имал. Досега съм карал все японски автомобили на една марка - Нисан. Свикнал съм да сменям само консумативи. Алфата със сигурност ми разтуптява сърцето. Интериорът, екстериорът - всичко. Просто някак си супер добре се асоциирам с тази кола, когато я гледам. Със сигурност преходът от Нисан към Алфа е странен и съм сигурен, че крие много изненади.

Определено алфата няма да е като нисана само за консумативи, ноо кефа цена няма...

rusiq86
16-10-2011, 11:25
Колега, отделих малко парички и започнах да се чудя да обновя авто-парка...гледах доста колици за докъм 25-30к лв...гледах, чудех се. Един авер има шеви круз вс екстри и ме навива...ма знаеш ли какво му казах: Искам колата като я погледна да ме жегне там в ляво, да ми стане хубаво само при вида й.
Не ми пука за ремонтите.. е вярно търся нещо на 3-4 години , че да не прави проблеми. Ма вс си е късмет преди вс! Аз затова отворих тема, за да имам някои насоки...

Mirwais
16-10-2011, 13:10
Колега, отделих малко парички и започнах да се чудя да обновя авто-парка...гледах доста колици за докъм 25-30к лв...гледах, чудех се. Един авер има шеви круз вс екстри и ме навива...ма знаеш ли какво му казах: Искам колата като я погледна да ме жегне там в ляво, да ми стане хубаво само при вида й.
Не ми пука за ремонтите.. е вярно търся нещо на 3-4 години , че да не прави проблеми. Ма вс си е късмет преди вс! Аз затова отворих тема, за да имам някои насоки...
Така е, колега, всичко си опира до емоциите :)

Аз засега се спрях на тази обява и се надявам да мога да погледна колата наживо и да се повозя. Колата е 2007 година, 2.4 дизел, автоматик:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11316876857090587&f1=details

Как ви се струва? Трябва ли да имам някакви притеснения по отношение на автоматика? Доколкото знам е японски и няма проблеми с него.

fnt
16-10-2011, 13:30
Тази кола я гледах когато се продаваше в една автокъща. И сега ми е чудно, защо две седмици след като е продадена се продава пак. Колата хващаше окото.

Mury
16-10-2011, 14:46
Тази кола я гледах когато се продаваше в една автокъща. И сега ми е чудно, защо две седмици след като е продадена се продава пак. Колата хващаше окото.

Ти па си гоелм философ,колата е много хубава,взе я един познат,покара я малко,и сега му трябват пари,затова я продава.:devil::devil::devil::devil:

fnt
16-10-2011, 15:20
Аз да съм казал че е лоша? И аз това си помислих. Може да споделиш нещо за колата като си запознат. Аз докато се чудя дали да я взема и беше купена.

Mirwais
16-10-2011, 15:57
Аз да съм казал че е лоша? И аз това си помислих. Може да споделиш нещо за колата като си запознат. Аз докато се чудя дали да я взема и беше купена.
Да, наистина, ако има някой впечатления, ще съм благодарен да ги сподели. Човекът беше отзивчив по телефона и каза, че има сервизна история и е в идеално състояние, но това всеки може да го каже :)... Надявам утре да мога да я погледна.

DJ Vladic
16-10-2011, 15:58
Така е, колега, всичко си опира до емоциите :)

Аз засега се спрях на тази обява и се надявам да мога да погледна колата наживо и да се повозя. Колата е 2007 година, 2.4 дизел, автоматик:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11316876857090587&f1=details

Как ви се струва? Трябва ли да имам някакви притеснения по отношение на автоматика? Доколкото знам е японски и няма проблеми с него.

Колега, аз ако съм, веднага я отнасям и няма да се чудя. Автомобила направо смъква очите. Пък и щом казват благи думи за нея-не е мятана, раждала или т.н. значи като цяло е добра. Наистина си заслужава много пък и цялата конфигурация с цвят, двигател, салон, трансмися е страхотен.

Mirwais
16-10-2011, 16:00
Колега, аз ако съм, веднага я отнасям и няма да се чудя. Автомобила направо смъква очите. Пък и щом казват благи думи за нея-не е мятана, раждала или т.н. значи като цяло е добра. Наистина си заслужава много пък и цялата конфигурация с цвят, двигател, салон, трансмися е страхотен.
А какво ще кажете за автоматика? Доколкото знам е японски, има ли проблеми с него?

rusiq86
16-10-2011, 16:21
В др. тема казаха добри думи за автоматика колеги на които аз бих се доверил. За 2.4 тази трансмисия си е доста добра идея...

Mury
16-10-2011, 16:50
Колата е много добра,без никакви забележки,който иска нека я види на живо :devil::devil::devil:

Tsetso Milanov
17-10-2011, 00:56
Колега, само обърни внимание на ектрите в цената - навигация, круиз контрол, кожен салон, 2-зонален климатроник, 2.4 двигател. Единственото, което не ме пали мен лично е, че е автоматик - до сега не съм имал автоматик и не планирам и да имам (мое мнение). Но ако ти си Ок с автоматичната скоростна кутия, а и за колата бяха казани добри думи тук - няма смисъл да отлагаш. Само две думи - моята таратайка е идентична като цвят, та от опит да ти кажа - когато си отрстаняваш забележките, търси много качествен и проверен сервиз. Тази бордо-перла е много трудна за "докарване" - имаше един-два опита за боядисваме по моята, докато успеят да нацелят основата (primar), защото дори тя е от огромно значение и пак не стои като оригиналния. Така че освен ако няма някакви доста добри младежи, забравяш за боядисване на място и когато отстраняваш дефект, боядисваш цял детайл - нещо, което не важи например за черното или сивото (а може и да греша?).
Успех!

Mirwais
17-10-2011, 09:01
Колега, само обърни внимание на ектрите в цената - навигация, круиз контрол, кожен салон, 2-зонален климатроник, 2.4 двигател. Единственото, което не ме пали мен лично е, че е автоматик - до сега не съм имал автоматик и не планирам и да имам (мое мнение). Но ако ти си Ок с автоматичната скоростна кутия, а и за колата бяха казани добри думи тук - няма смисъл да отлагаш. Само две думи - моята таратайка е идентична като цвят, та от опит да ти кажа - когато си отрстаняваш забележките, търси много качествен и проверен сервиз. Тази бордо-перла е много трудна за "докарване" - имаше един-два опита за боядисваме по моята, докато успеят да нацелят основата (primar), защото дори тя е от огромно значение и пак не стои като оригиналния. Така че освен ако няма някакви доста добри младежи, забравяш за боядисване на място и когато отстраняваш дефект, боядисваш цял детайл - нещо, което не важи например за черното или сивото (а може и да греша?).
Успех!

Колега, прав си, екстрите са много и това съм го отчел. Надявам се да мога да видя колата и също така ще се постарая да я мина през възможните диагностики, за да съм сигурен, че ако реша да си давам парите, няма да ги дам за нещо, което е полуживо.

Bottata
17-10-2011, 10:53
И на мен ми хареса колата - особено двигателя - мъркаше, първия път не усетих че е запалила и натисках пак копчето за палене.
И след 2 дена съм организирал човек за диагностика и ...вече беше взета.
Сега пак се продава ама някакси не мога да преглътна 3к лв за едни софийски номера.

Mirwais
17-10-2011, 19:19
И на мен ми хареса колата - особено двигателя - мъркаше, първия път не усетих че е запалила и натисках пак копчето за палене.
И след 2 дена съм организирал човек за диагностика и ...вече беше взета.
Сега пак се продава ама някакси не мога да преглътна 3к лв за едни софийски номера.
Щом тук има колеги, които са хвърлили поглед върху колата и са доволни, значи нещата са обнадеждаващи. Аз вчера се разходих с 156-ицата на един приятел и останах достатъчно доволен, въпреки че точно на този модел външният вид не е това, което бих харесал. Чувството обаче да шофираш колата е страхотно и звукът от двигателя допада особено.

andro88
16-11-2011, 09:39
Колеги , макар този раздел да не е моя типичен ( с оглед модела) попаднах на много интерес сайт car modification и е много полезно да се видят налице всички възможни опции , цени, варианти, нива на оборудване, цветове, интериор, двигатели , абе всичко...
Тази тема ми се стори най-подходяща за това.Ако не е нека се премести
Ето и линк http://www.alfaromeo.com/carconfigurator/UK/159/index.htm
Enjoy:go::go::go:

Mirwais
18-03-2012, 17:21
Колеги, аз все още се оглеждам за автомобил. Даже ми минават някакви мисли да отскоча до Германия или Австрия за нещичко, има доста интересни оферти.
Сега погледнах две алфички, които се предлагат от Interlease:

http://www.cars.bg/u366423
http://www.cars.bg/u240416

Някой има ли впечатления, ходил ли е да ги гледа и може ли да се разчита, че колите са проверени и в добро състояние?

NightRider
18-03-2012, 17:45
Колеги, аз все още се оглеждам за автомобил. Даже ми минават някакви мисли да отскоча до Германия или Австрия за нещичко, има доста интересни оферти.
Сега погледнах две алфички, които се предлагат от Interlease:

http://www.cars.bg/u366423
http://www.cars.bg/u240416

Някой има ли впечатления, ходил ли е да ги гледа и може ли да се разчита, че колите са проверени и в добро състояние?
Такива има на Горубляне за по 13000 - 15000 (от днес е инфото)

firedragon
18-03-2012, 17:58
Само аз ли си мисля,че в двете обяви по-горе е една и съща кола,която се продава вече около година?
И в България има запазени 159-ки,даже има две,които се продават тук във форума,но са 1.9.

Mirwais
18-03-2012, 18:05
Ами може би снимките са на един и същи автомобил, но единият пише, че е 2006 година, другият 2007. Има разлика, особено за данъка - пада наполовина в единия случай.
Иначе онзи ден ходих до Горубляне да гледам една за 13000 хиляди и изглеждаше и се държеше добре на пътя, с изключение на едно свирене от хидравликата, когато воланът се навиеше до края.
Иначе за мен все още е необясним фактът, че едни и същи автомобили, на сходни километри се продават с разлика в цената от 4-5-6 хилки. Тези по Горубляне са ми подозрителни.
А тези от Интерлийз наистина седят от доста време и цените им падат. Дали има нещо гнило при тях?

RPWWD
18-03-2012, 18:33
Ами може би снимките са на един и същи автомобил, но единият пише, че е 2006 година, другият 2007. Има разлика, особено за данъка - пада наполовина в единия случай.
Иначе онзи ден ходих до Горубляне да гледам една за 13000 хиляди и изглеждаше и се държеше добре на пътя, с изключение на едно свирене от хидравликата, когато воланът се навиеше до края.
Иначе за мен все още е необясним фактът, че едни и същи автомобили, на сходни километри се продават с разлика в цената от 4-5-6 хилки. Тези по Горубляне са ми подозрителни.
А тези от Интерлийз наистина седят от доста време и цените им падат. Дали има нещо гнило при тях?

Разликата идва от стотината хиляди километра отгоре на горублянските, нищо че на километража ще показва същото като на тия от Интерлийз ;-)

Mirwais
18-03-2012, 18:37
Разликата идва от стотината хиляди километра отгоре на горублянските, нищо че на километража ще показва същото като на тия от Интерлийз ;-)
Да де, то това пропуснах да спомена. Като цяло няма кво да и се чудя толкова на тая разлика.

Май ще се насоча към Австрия или Германия, въпреки че и тук във форума нещата, които се продават, изглеждат интересни.

RPWWD
18-03-2012, 19:00
Да де, то това пропуснах да спомена. Като цяло няма кво да и се чудя толкова на тая разлика.

Май ще се насоча към Австрия или Германия, въпреки че и тук във форума нещата, които се продават, изглеждат интересни.

Цените на конфискуваните от лизинг падат, защото лизингополучателят остава задължен и ако са му наложили запор, когато има пари продължават да му дърпат вноски докато автомобила не се продаде.

Mury
18-03-2012, 19:19
Да де, то това пропуснах да спомена. Като цяло няма кво да и се чудя толкова на тая разлика.

Май ще се насоча към Австрия или Германия, въпреки че и тук във форума нещата, които се продават, изглеждат интересни.

Колите които се продават във форума,до една са хубави,само зависи колко си готов да дадеш за 159,дали искаш много екстри или тези които са достатъчни.:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:Ето линк на мойта http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69257 ,няма много екстри,но има всичко необходимо според мен,цената подлежи на коментар :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:14 ----------


Разликата идва от стотината хиляди километра отгоре на горублянските, нищо че на километража ще показва същото като на тия от Интерлийз ;-)

Една елементарна справка с чуждите сайтове,ще докаже,че няма кола на под 200-250 000 км. на таква цена,та да дойде в Бг на 13 000 лв. Скоро се запознах и с хората,които връщат 80 % от върнатите километражи в София и околноста,ясни са ми доста неща. .С:thumbup::thumbup::thumbup: Колите на малко км. си държат цена,следя ги редовно :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmile y:

nicola 59
18-03-2012, 19:49
Една елементарна справка с чуждите сайтове,ще докаже,че няма кола на под 200-250 000 км. на таква цена,та да дойде в Бг на 13 000 лв. Скоро се запознах и с хората,които връщат 80 % от върнатите километражи в София и околноста,ясни са ми доста неща. .С:thumbup::thumbup::thumbup: Колите на малко км. си държат цена,следя ги редовно :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmile y:

Тука мога спокоино да подкрепя колегата ,и това се отнася не само за алфа ромео ,а и за всички марки коли,а именно че цените на колите в цяла европа са доста по високи от българските,и един автомобил за да бъде продаден на цена актуална за бг пазара,задължително трябва да има причина ,та неговия собственик практически да загуби няколко хиляди евро от пазарната му цена.Ако колата е здрава и права на малко километри и без забележки,тя се продава с лекота в собствената и страна.Колите които стигат в България задължително имат нещо ,което да ги обезцени,и много често ,ако не са ударени,или с блокирал мотор,то са над 250 000 километра.Читава 159 ка на около 100 000 километра истински а не че пише ,че е на толкова на европеиския пазар под 9000 евро няма.

Mirwais
18-03-2012, 20:52
Колите които се продават във форума,до една са хубави,само зависи колко си готов да дадеш за 159,дали искаш много екстри или тези които са достатъчни.:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:Ето линк на мойта http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69257 ,няма много екстри,но има всичко необходимо според мен,цената подлежи на коментар :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:14 ----------



Една елементарна справка с чуждите сайтове,ще докаже,че няма кола на под 200-250 000 км. на таква цена,та да дойде в Бг на 13 000 лв. Скоро се запознах и с хората,които връщат 80 % от върнатите километражи в София и околноста,ясни са ми доста неща. .С:thumbup::thumbup::thumbup: Колите на малко км. си държат цена,следя ги редовно :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmile y:

Колега, колата ти изглежда прекрасно. Мен като че ли повече ме влече седанчето, обаче. Въпреки че тази на Горубляне, която я карах, беше SW и тя изглеждаше достатъчно секси. Ех тези Алфи...
Иначе аз съм склонен да отделя около 8-8.5 хил. евро за една 159ка.

NightRider
18-03-2012, 22:29
Иначе аз съм склонен да отделя около 8-8.5 хил. евро за една 159ка.
Ми бягай до Италия с тия пари. Тия на Горубляне бяха все от първите - 2006. А и както каза Мъри няма как да видиш, че липсват еърбеците. Освен ако не си специалист. А аз 159 не ги заглеждах подробно, само ги бройках като тука има, тука нема. Харесвам си моята и ми е рано за 159. А на Горубляне имаше няколко екземпляра

RPWWD
18-03-2012, 22:39
Колега, колата ти изглежда прекрасно. Мен като че ли повече ме влече седанчето, обаче. Въпреки че тази на Горубляне, която я карах, беше SW и тя изглеждаше достатъчно секси. Ех тези Алфи...
Иначе аз съм склонен да отделя около 8-8.5 хил. евро за една 159ка.

Ако комбито на Мурджев не те кефи, виж тия от Интерлийз, не вярвам да са им бъзикали километражите, пък са и седани.

Mury
19-03-2012, 07:26
Колега, колата ти изглежда прекрасно. Мен като че ли повече ме влече седанчето, обаче. Въпреки че тази на Горубляне, която я карах, беше SW и тя изглеждаше достатъчно секси. Ех тези Алфи...
Иначе аз съм склонен да отделя около 8-8.5 хил. евро за една 159ка.

Ти си знаеш :afro::afro::afro: