PDA

View Full Version : Масла и ремъци !??



casper
24-11-2004, 20:21
Здравейте Алфисти !!!
От близо 2-месеца имам 146-ца. Когато я взех собственика ми се "закле",4е вси4ко е сменил ... но сега нещо ме жегна и реших да ги смена. Таа ще съм ви много благодарен да ме посъветвате какви масла и ремъци да сложа !!! А и ако може някой съвети как да се грижа за моята красавица през зимата :D ,защото за съжеление я държа от вънка :( . Предварително благодаря на всички !!! Лек път и безаварийно каране !!!

Mury
24-11-2004, 22:15
Масло естествено Селениа/голд или 20к/ а ремъци Геитс :lol: :lol: :lol:

нидобърски
25-11-2004, 11:18
Провери и антифриза, теглиш малко от казанчето например със спинцовка и слагаш във фризера. Антифриза след време полимеризира, не че става на найлонови парцали, но е нещо такова става по-гъст и не охлажда добре, макар че това не е много важно за зимата. Уплатненията на вратите на алфите обикновенно са направени читаво и не замръзват като на опел например, но все пак ги намажи с глицерин или пък има спрейове на силиконова основа. Провери всички кабели в моторния отсек и най вече долу ниско, ако има нужда изолирай да пази от влага. Акумолатор-проверка ако не искаш някоя сутрин да закъснееш за работа. За гуми -ясно. Малко травиално ама-чистачките смени ако са стари-личи си, виж и дали е наред казанчето за течността им. Когато е над 0 градуса, вали или е мокро виж дали не кондензира отвътре по фарове и габарити това се оправя.

За т'ва се сещам.

Безаварийно и успех!

M-jet
26-11-2004, 18:49
...az da ti kaza imam mnogo dobro mnenie za Castrol 0-W40 ili sastia Shell

Az na moita i smenih masloto na 15000km(ako i da i davat 20000) sas Shell 0-W40

KGB
26-11-2004, 18:52
M-Jet, аз моето го сменям на около 7 500км и карам със Selenia WR (Wide Range) Turbo Diesel 5W-40.

alfamilano
27-11-2004, 19:09
М-jet,Sheel при вас определено е по добър от колкото в бг. тука СЕЛЕНИЯ е най добрия вариянт! Един такъв МЕНТАК ми костваше много!

net_scooter
28-11-2004, 09:21
Ползвай само масла SELENIA /20К/ или /GOLD/, и няма да има6 никакви проблеми...

нидобърски
30-11-2004, 13:43
В Германия май маслото на шел няма нищо общо с това тук.
Преди време имах Волво 480 мисълта ми е, че има манометър за налягането на маслото. Тогава карах с Би Пи синтетика, на студено и топло почти нямаше разлика в налягането и после се прецаках с щел хеликс (закупено от шел) пак синтетика, като загрее дв. и си е...е мамата-налягането пада, а на студено е много.
Според мен никак не е читаво, ама хич.

alfamilano
30-11-2004, 17:34
:lol: Много ясно!

georgievst
03-02-2006, 20:41
Навъртях вече 12000 км с Castrol 10W - 40 полусинтетично. Скоро май ще трябва да го сменям и се чудя дали да мина на Selenija. По принцип от Castrola съм изключително доволен. За тези 12000 км не съм доливал въобще. Ще съм Ви благодарен ако дадете мнение по въпроса.

Dodo 155
03-02-2006, 21:01
Навъртях вече 12000 км с Castrol 10W - 40 полусинтетично. Скоро май ще трябва да го сменям и се чудя дали да мина на Selenija. По принцип от Castrola съм изключително доволен. За тези 12000 км не съм доливал въобще. Ще съм Ви благодарен ако дадете мнение по въпроса.
Ами време е да го сменяш - 12000км :shock: Сменяй си го на 10 000км за да ти е мирна главата :wink: Щом си доволен от Кастрола, вземи си пак такова :wink:
Доколкото съм чувал МОТУЛ не е лошо масло, но и то се сменя на 10 000км. Аз и с ФИНА съм карал и бях много доволен :wink:

blagun
04-02-2006, 19:50
И аз също съм с КАСТРОЛ GTX 10W40 и съм много доволен-10 000км., тия дни ще сменям и ще сложа Селения да пробвам.

georgievst
04-02-2006, 22:23
Днес бях в сервиза на Кафеджиев в Бургас, By the way, направиха ми диагностика, имат компютър на ФИАТ те са и представител на ФИАТ за Бургас, така че вече съм спокоен за диагностиката. Това което ми казаха за маслото е, че ФИАТ за напред няма да се обвързва със Селения. Аз продължавам на Кастрол. Знае ли някой това което се продава в България къде е произведено ?

Dodo 155
05-02-2006, 10:37
Днес бях в сервиза на Кафеджиев в Бургас, By the way, направиха ми диагностика, имат компютър на ФИАТ те са и представител на ФИАТ за Бургас, така че вече съм спокоен за диагностиката. Това което ми казаха за маслото е, че ФИАТ за напред няма да се обвързва със Селения. Аз продължавам на Кастрол. Знае ли някой това което се продава в България къде е произведено ?
НЕ :!:
Гаранция за нищо нямаш в БГ :idea:
Купувай поне от реномирани магазини, т.е. места където хората са доволни :idea:

Crusader
05-02-2006, 10:56
Ами Кастрол-а има по-голяма вероятност да е менте, а за Селения до сега не съм чул да има ментета, така че направи си сам извода, за ремъците Дайко не са лоши /аз съм с такива/, ролките са ми Има Кусцинетти /въпреки че не са май-качествените/ с изключение на обтяжната на ангренажния ремък, която е оригинална. Но пък предните ми Алфи съм ги карал с такива и не съм имал ядове!
Успех!

georgievst
07-02-2006, 22:34
Днес смених маслото, както вече Ви казах оставам на Кастрол 10 W40. Купих го от Метро, надявам се да е читавол

valjo
07-02-2006, 23:59
Днес бях в сервиза на Кафеджиев в Бургас, By the way, направиха ми диагностика, имат компютър на ФИАТ те са и представител на ФИАТ за Бургас, така че вече съм спокоен за диагностиката. Това което ми казаха за маслото е, че ФИАТ за напред няма да се обвързва със Селения. Аз продължавам на Кастрол.
говорят това, откакто АутоИталия е част от АвтоЮнион Холдинг, които освен Мазда и Опел, внасят и Кастрол :)
затва така са ти казали

земи си Мотул пълна синтетика или естерно и ще ти е мирна главата:)