PDA

View Full Version : Endurance Trophy 2011



GT 51
26-10-2011, 21:44
Уважаеми колеги,
На 27 ноември 2011г., "Дрифт Клуб България" ще организира първото си мероприятие за издръжливост на техника и пилоти, а мястото е добре познатата писта "Дракон". Идеята се ражда още през месец януари, след като няколко от членовете на клуба взимат участие в подобно събитие на гръцката писта "Серес". Мероприятието е доста различно от останалите автомобилни дисциплини. В този формат обикновено печели не най-бързият, а най-умереният, тъй като е важно пилотите да съхранят автомобила, гумите и горивото си до карираният флаг. На 27 ноември в "Endurance Trophy", финалът ще бъде даден след изтичането на 3 часа. 3 часа в които всеки отбор трябва да прецени възможно най-добре своите възможности, да определи точният момент за смяна на своите пилоти, темпото с което те ще трябва да се движат по пистата, за да не претоварват автомобила и гумите си и в същото време да не са прекалено бавни.
Очаква ни едно вълнуващо мероприятие с много тактика и навъртяни обиколки.
Ще се видим на пистата.... http://www.opelclub.bg/public/style_emoticons/default/kinggrin.gif

ФЕРАРИСТ
27-10-2011, 01:19
Малко не ми аресва правилника задължаващ една кола да се кара от трима пилоти, а не само от един, но дори и не с моята, ще вземем така да се сурнем все пак....
П.П - като е по серески пример, можеше да не се копира правилника им 1 към 1......все пак е изпитание и един пилот да кара сам 3 часа, не само колата трябва да търпи "ендуро"........

Jivko7777
27-10-2011, 01:45
3 часа... по 1 мин на обиколка са 180, намаляме малко темпото и сметнем смяна на пилоти са 140-150 обиколки...че ще издържат ли колите на толкова обиколки на калояново, бат Феро :)

ФЕРАРИСТ
27-10-2011, 17:48
Печката не знам дали ще издържи, аз бих се пуснал с моята без да ми мигне окото, но проблема е че трябва да имало по трима пилоти в тим........айде тва е може да се заобиколи, ще намеря двама да врътнат по 1 обиколка, но пък всеки трябвало да кара по 50 мин, което слага край на мераците ми да карам сам.......а все пак ако сам забиеш колата в стената или окотиш двигателя няма да е същото, както ако тва го направи някой друг.......
Иначе с фритюрника и стокови гуми мисля че може да се държи едно темпо от 1.07 - 1.09, и единствената въпросителна е кво ще стане с двг-то.....

Jivko7777
27-10-2011, 18:27
Печката не знам дали ще издържи, аз бих се пуснал с моята без да ми мигне окото, но проблема е че трябва да имало по трима пилоти в тим........айде тва е може да се заобиколи, ще намеря двама да врътнат по 1 обиколка, но пък всеки трябвало да кара по 50 мин, което слага край на мераците ми да карам сам.......а все пак ако сам забиеш колата в стената или окотиш двигателя няма да е същото, както ако тва го направи някой друг.......
Иначе с фритюрника и стокови гуми мисля че може да се държи едно темпо от 1.07 - 1.09, и единствената въпросителна е кво ще стане с двг-то.....

Ако се сложи q8 10w40 и се сложи 10w60 ще издържи!!!

undy
01-11-2011, 16:39
Какво му е особеното на Q8 ?

Jivko7777
01-11-2011, 19:21
Какво му е особеното на Q8 ?

нищо просто е 10w40 ;)

undy
01-11-2011, 21:18
...за друго питах,но както и да е ...да не спамиме темата..

ne0
20-11-2011, 23:33
Endurance Trophy 2011

група "стриит"

1. Пердашки Рейсинг - Алфа Ромео 75 1.8
2. Балкантон - Алфа Ромео 75 Америка
3. Венера Полиуретанс - Алфа Ромео 145 1.9 JTD
4. Зайо Тунинг Тийм
5. Zaio Racing Team
6. Heed Auto Team
7. Ауди Спорт Тийм - Пазарджик
8. Волво клуб - БГ
9. РалиАрт - Експрес
10. Ой Тигре, Тигре и Котьо Рали Тийм

група "модифицирани"

1. Контрол Рейсинг Тийм
2. Lotus - Wildfire
3. Винкел Рейсинг
4. Кокиче
5. FTA Racing
6. Борче
7. Passport Racing Team
8. Тримата от запаса

Записванията продължават!

Очакваме и Жоро със 156-цата така че в Стрийт клас се очакват 4-ти Алфи...

ne0
22-11-2011, 15:59
Пердашки Рейсинг към момента:

Пилоти - готови!
Механик - готов!
Мениджър - готов!
Гуми и джанти - готови!
Трансмисия - готова!
Течности - готови!
Комуникация - готова!
Дата логинг и лайфтайминг - готови!
Екипировка - готова!
Луепенки - готови!
Желание - много!

Остава да завършим и да са напием!!!

ФЕРАРИСТ
22-11-2011, 17:46
Дата логинг и лайфтайминг - готови!

Брей, брей, въх, въх.....

gigi
22-11-2011, 21:24
БалканТон към утре:

Пилоти - готови
Механик - спреляк
Мениджър - спреляк
Гуми и джанти - неясни
Трансмисия - съединителя буксува
Течности - седат си по шишетата
Комуникация - нЕма
Дата логинг и лайфтайминг - кво е туй??:ban:
Екипировка - не ни трябва
Луепенки - обмислят се
Желание - много!!!!!

:bg:

Venci
22-11-2011, 21:59
Батки, аз ще съм с моята 75 на пистата :spiteful::crazy: и ще оказвам всякаква подкрепа, но ако видите голям зор винаги мога да вляза да довърша състезанието вместо вас :wink: мен не ми трябват ни гуми, ни комуникация. Само резервоара да е пълен :sex:

ФЕРАРИСТ
22-11-2011, 22:01
Добре сте вие....

ne0
23-11-2011, 13:15
още едни простаци в кюпа ..... добре е сутринта ще карат четири отбора с Алфа Ромео... към момента

http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=115&template=alfisti&lang=2

bouncer
23-11-2011, 16:22
и после нека кажат, че Алфите се трошили....

bager
23-11-2011, 16:39
и после нека кажат, че Алфите се трошили....

Не бързай ;) може и да кажат :) . Не че ще кажат нещо ново де.

ФЕРАРИСТ
23-11-2011, 18:17
Да си помечтаем малко.....
В стриит класа от 4 алфи, 3 на призовите челни места......
Ебаси......
Край на мечтаенето......

abart_
23-11-2011, 18:37
Ще ме извинявате за сектанството,но аз ще подкрепям и номер 10 :

10. Ой Тигре, Тигре и Котьо Рали Тийм

:shocked::bouncing_smiley::bouncing_smiley:


майтапа на страна,успех на всички Алфисти !!

ФЕРАРИСТ
23-11-2011, 18:41
А тука тия от Балкантон се бяха притеснили че ще са със най - кофти име.....

pla_y_men
23-11-2011, 19:18
с полиуретан срещу ВЕНЕРически болести...:gay[1]:...нашите притеснения вече са минало...:fuckoff:
Поне да се бяхте написали като те тия колеги:
http://www.racingsportscars.com/f1/1978/Zolder-1978-05-21-018.jpg
http://www.racingsportscars.com/f1/1976/Silverstone-1976-04-11-019.jpg
http://memoiresdestands.hautetfort.com/images/durex.jpg

Venci
23-11-2011, 21:59
Щом и Жоро Дончев ще участва, със сигурност няма да минем без емоции :jason2:
Алфа повер, баткиии! Ще победим!!!!
:crazy:

Mury
24-11-2011, 18:46
и после нека кажат, че Алфите се трошили....

Ами като участват все има шанс да се счупят - виж като не участва мерцедес хората ще си викат че е здрав - като не участва, няма как да се счупи;-)

Furious 155
24-11-2011, 23:23
Алфа повер, баткиии! Ще победим!!!!
:crazy:
Пожелавам Ви го!!!

-Bobby-
25-11-2011, 12:19
Да ви кажа, конкуренцията е сериозна и на Алфите изобщо няма да им е леко в стрийт... то не че и в модифицирани ще е много лежерно... след като се оказа, че и Клиото на Ангел ще е на линия с все Ники Златков зад волана... Царския и той май в М2 ще кара Евото... конкуренцията е голяма! И шоуто със сигурно ще е пълно. :)

nonamecrew
25-11-2011, 15:11
Там сме ... !! 8-)

rijko
25-11-2011, 16:47
+1 alfist но с друга кола ще карам „Батлани-рейсинг тийм”

Jivko7777
27-11-2011, 18:12
Най-издръжливата и бърза алфа се оказа JTD което е на Венера Сервиз! Нека ги поздравим за големия успех 2 място в състезанието в клас Стреет-2, общо 153 обиколки на Калояново на всичката газ с JTD-то, просто без коментар, за пореден път се доказва невероятната издръжливост на JTD :hehehm:

ne0
27-11-2011, 18:48
Евала на всички присъствали Алфисти!!!!

http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=116&template=alfisti&lang=2

546
27-11-2011, 19:47
Чудесни новини,следващия път едно място ПО-НАПРЕД! :respect:

alfatras
27-11-2011, 20:26
Евала на всички присъствали Алфисти!!!!

http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=116&template=alfisti&lang=2

Браво момци-чудесни резултати и чудесно прекарване на пистата беше!Евалата!
П.С.Втората серия беше също много интересна-до последно имаше интрига(някой коли даже караха без гуми:respect:но се държаха достойно!!!

Jivko7777
27-11-2011, 20:52
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/392670_324123117614396_100000501303376_1355844_640 383563_n.jpg

Хиляди блгодарности на Николай Димитров (ФЕРАРИСТ), ДЕЛЯН ГЕНОВ И ЖАСМИН ПЕТРОВ ЗА ВТОРОТО МЯСТО НА ИЗИМИНАЛОТО СЪСТЕЗАНИЕ ЗА ИЗДРЪЖЛИВОСТ В КЛАС С2.


Ето го и шампиончето :)

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374954_324125237614184_100000501303376_1355849_181 1713306_n.jpg

Furious 155
27-11-2011, 20:57
Браво момци-чудесни резултати и чудесно прекарване на пистата беше!Евалата!
П.С.Втората серия беше също много интересна-до последно имаше интрига(някой коли даже караха без гуми:respect:но се държаха достойно!!!
Супер беше на пистата!
БРАВО на всички участвали с Алфа Ромео, които представиха марката на ниво! :clap:
Само да нямаше пак обичайните проблеми с транпондери и споде мен, а и не само, непреброени обиколки на нашите участници!

nonamecrew
27-11-2011, 21:21
Браво на всички взели участие .. и най-вече на нашите младежи !! Супер беше и доста се забавлявахме :bouncing_smiley:

pla_y_men
27-11-2011, 22:09
Поздравления за "ВЕНЕРА", представиха се страхотно!:respect: Мисля, че са единствения дизел с призово място днес!!!:tank::Yeeeehaaa::headbang: А са да видим, не е ли JTD истинския дизел,а?:super:
Страхотни "Пердашки" днес!:thumbup: Освен това имам някакви подозрения, че Алфа Ромео 75 1.8 е най-старата модификация от призьорите...не знам имаше ли друг модел на над 20 години!:respect:
Нащо Балкантон се издъни...рано-рано се чуха хейви метъл тонове изотдоле...:headbang: Подло се съдра предно каре на кардана и програмата ни се съкрати...:fuckoff::cry:
Още веднъж поздрави за колегите и за САЖДИ, които вдигаха пушилка до последно:respect:

Lqnkata
27-11-2011, 22:11
Беше ми изключително интересно цялото състезание. Много се радвам за тимовете каращи с автомобили Алфа Ромео, но за съжаление наистина транспондерите ощетиха наш отбор.

ФЕРАРИСТ
27-11-2011, 22:53
Получи се добро събитие, честно казано очаквах да има огънати ламарини щото при летящ старт, жребии който омеши бързи с бавни коли, най - вече 1 място за чисто изпреварване, мислех че доста народ ще ги удари адреналина в началото и ще има изтървани нерви.......
Почти час и половина ми мина доста неусетно, въпреки че съм карал ендуро в друга дисциплина, тука трябваше да се съобразяват доста неща........на първо място искахме да минем без смяна на предна дясна, отделен е факта че бяхме с 4 китайски гуми, само 2 от който бяха нови.....след първоначалните 15 - 20 минути докато се види накъде ще заплува тоягата реших че ще е добре да карам малко по бавно без да прегрявам гумите, отколкото секунда по бърз но с повече хабене.......вечерта преди състезанието сменихме турбото щото беше под въпрос, по едно време целия километраж сдаде багажа и не виждах на какви обороти превключвам......което малко се отрази на времето също, щото предпочетохме да се застраховаме и да превключваме малко по рано, отколкото да влизаме в излишно високи обороти........все пак и жетеденцето си има душица, колкото и здраво да било уж.......
На финала се оказа че имаме още към милиметър грайфер, може ше да се понатисне и още......
Ся не знам точно кви ни бяха шансовете за първо място, някой каза че сме били на обиколка зад БМВ-то дето спечели, някой каза 3, факт е че транспондерите се предадоха, обиколки се брояха на хартия от хора, а това по нашите ширини винаги води до съмнения, но тва е малък проблем все пак......за следващото еднуро ще се презастраховаме.......
Но като за 105 заводски коня, стоково турбо и само с някакъв ремап си е чак впечатляващо, трябва да си призная че съм изненадан......
Пердашките също свършиха работата както трябва, с постоянство и акъл нещата се получиха, факт е че в стрийт класа се отчетохме най - успешно Алфите........
Благодарности и за тима на Ж. Дончев които успяха да направят всичко възможно за добро представяне.....



А са да видим, не е ли JTD истинския дизел,а?:super:
Да бе, да.....

nonamecrew
28-11-2011, 00:01
Да бе, да.....:bouncing_smiley:

bager
28-11-2011, 00:15
Ех, защо дори само малка част от страстта на истинските фенове на"Алфа Ромео", не се спотайва в хората, официално управляващи марката?
Евала на всички състезавали се отбори! Добре че има такива като вас, иначе само с архивни кадри и спомени за съсезателния дух на марката ще си останем!
Браво!

didko_boy
28-11-2011, 00:34
Получи се добро събитие, честно казано очаквах да има огънати ламарини щото при летящ старт, жребии който омеши бързи с бавни коли, най - вече 1 място за чисто изпреварване, мислех че доста народ ще ги удари адреналина в началото и ще има изтървани нерви.......
Почти час и половина ми мина доста неусетно, въпреки че съм карал ендуро в друга дисциплина, тука трябваше да се съобразяват доста неща........на първо място искахме да минем без смяна на предна дясна, отделен е факта че бяхме с 4 китайски гуми, само 2 от който бяха нови.....след първоначалните 15 - 20 минути докато се види накъде ще заплува тоягата реших че ще е добре да карам малко по бавно без да прегрявам гумите, отколкото секунда по бърз но с повече хабене.......вечерта преди състезанието сменихме турбото щото беше под въпрос, по едно време целия километраж сдаде багажа и не виждах на какви обороти превключвам......което малко се отрази на времето също, щото предпочетохме да се застраховаме и да превключваме малко по рано, отколкото да влизаме в излишно високи обороти........все пак и жетеденцето си има душица, колкото и здраво да било уж.......
На финала се оказа че имаме още към милиметър грайфер, може ше да се понатисне и още......
Ся не знам точно кви ни бяха шансовете за първо място, някой каза че сме били на обиколка зад БМВ-то дето спечели, някой каза 3, факт е че транспондерите се предадоха, обиколки се брояха на хартия от хора, а това по нашите ширини винаги води до съмнения, но тва е малък проблем все пак......за следващото еднуро ще се презастраховаме.......
Но като за 105 заводски коня, стоково турбо и само с някакъв ремап си е чак впечатляващо, трябва да си призная че съм изненадан......
Пердашките също свършиха работата както трябва, с постоянство и акъл нещата се получиха, факт е че в стрийт класа се отчетохме най - успешно Алфите........
Благодарности и за тима на Ж. Дончев които успяха да направят всичко възможно за добро представяне.....



Да бе, да.....

ОУ МАЙ МАСТЪР може ли само да вмъкна ,че освен гуми и мотор СИЛНООО пазихме и спирачките и накрая стана хем не ускоряваме както трябва хем не завиваме както трябва хем и не спираме както искаме ХАХАХА но все пак е тест за издръжливост !!! в крайна сметка може да се каже гуми имаше за поне 30 мин още накладки и те там някъде нафта остана за поне 2 часа , ми ний сме готови за 4 часа ендуранс направо
поздрави на всички за блестящото италианско присъствие евала момчета :respect:

-Bobby-
28-11-2011, 03:25
Готино мероприятие се получи, наистина, като мога да поздравя алфистите за упорството и успехите. А на Зашев - е мо'е ли да не смениш тва смотано каре, като знаеш, че ще шпориш 75-цата на писта!? Ама и ти си си лавандула, непроменена от едно време, ама... ;)
Венерата не само мен ме изненадаха, ами и те самите се изненадаха какво се получи... също толкова, колкото на нашите хора Хеед-аджиите изненадващо мотора предаде Богу дух... иначе темпото им беше супер и както нямаше нито да презареждат, нито да сменят гуми, нещата отиваха дори на кантар срещу БМВ-то, което само при едното си спиране утепа 9 мин по хронометър да долива бензин... то не стига, че лакомо животно, ми и го хранеха с една керлива подливаща туба и сума време губеха + че и бенз разливаха... жалко за Голфа, защото знам какво хвърлиха като труд момчетата да го направят това, което излезе на пистата, отгоре на това се движеха и в правилната посока откъм стратегия и темпо, с които може би дори и да победят, но поне вече е ясно какво може да се изчисти технически при следващото им участие и какви грешки не трябва да допускат. :)
Оттам нататък беше ясно, че БМВ-то е недостижимо и браво на Алфите, че допълниха подиума. Въобще, доволен успех за всички фенове на марката.

Но аз лично, като виден "предател" в този уикенд, и спрямо Алфите, и спрямо Рената, съм най-доволен от факта, че Лотуса, с дозареждане на гориво на 2 пъти, би Пежото 106, което беше с 2 резервоара и само сменяше пилотите. 30 мин преди финала - на обиколка и половина назад, на финала - първи с 5 завоя преднина. :)
Казват - късмет, че на Ангел Клиото се счупило... ама за мен не е късмет, щото състезанието е ендуро - кой ще издържи. Чии нерви, чия техника, чия стратегия. Страшно темпо имаха, и те с втори резервоар и супер бързи спирания само за пилоти, ама накрая каза прас... е, и това е част от спорта, особено на ендуро.

Снимките от мен, разделени в 3 албума - тук:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.165410803558067.32921.154716247960856&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.165417513557396.32923.154716247960856&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.165422500223564.32924.154716247960856&type=1

rijko
28-11-2011, 03:46
Alfa alfa ::) абе с тъга гледах алфите от хондата :clap: Но поне имаше повече алфисти на подиома 4 :upsidedwnsmiley:

Mury
28-11-2011, 09:08
Alfa alfa ::) абе с тъга гледах алфите от хондата :clap: Но поне имаше повече алфисти на подиома 4 :upsidedwnsmiley:

Ти да не си карал Хондата,която стана 2-а в стриит клас,немодифицирани...........................:spi teful::spiteful::spiteful::spiteful:

П.С.Иначе страхотно състезание,колата издържа стиочески докрай,без никакви,ама никакви проблеми,за бога това е Алфа 75..................Евала на Данчо,Нено и Гъзи,за невероятното каране,особено Гъзи с време от 1:04:88,няма такова време за кола 1.8 с карбуратори пълен сток................:clapping::clapping::clapping: :clapping::clapping:

Furious 155
28-11-2011, 11:26
Иначе страхотно състезание,колата издържа стиочески докрай,без никакви,ама никакви проблеми,за бога това е Алфа 75..................Евала на Данчо,Нено и Гъзи,за невероятното каране,особено Гъзи с време от 1:04:88,няма такова време за кола 1.8 с карбуратори пълен сток................:clapping::clapping::clapping: :clapping::clapping:И на нормални гуми! ;)

bouncer
28-11-2011, 12:55
Браво, пичове! Големи сте! Като няма официален отбор на Алфа Ромео в нито един автомобилен шампионат на вас се падна нелеката задача да покажете на родната публика за какво иде реч!

rijko
28-11-2011, 12:59
Ти да не си карал Хондата,която стана 2-а в стриит клас,немодифицирани...........................:spi teful::spiteful::spiteful::spiteful:


Да аз съм

garrett-s4
28-11-2011, 14:31
Браво на участниците представиха се на много добро ниво.Бях на мероприятието и останах много доволен от видяното.Успех и за напред.

vegatta
28-11-2011, 14:49
Браво, пичове! Големи сте! Като няма официален отбор на Алфа Ромео в нито един автомобилен шампионат на вас се падна нелеката задача да покажете на родната публика за какво иде реч!

ми аде де кво чакате още

Mury
28-11-2011, 15:20
Да аз съм

Интересно ми беше,защото според мен спечелихте 2-ро място по доста нечестен начин.......................:spiteful::spiteful::s piteful::spiteful::spiteful:

rijko
28-11-2011, 16:52
Я кажи че аз дори и не съм разбрал, кое му е не честното. Какво е станало ? Нещо съм проспал. .............Нито гуми сме сменявали.......... нямехме връзка с пилота на пистата......... сипахме 18 литра бензин и 200гр масло след бензина. Колата спечели защотото не стоя в бокса. Както и астрата. А ако имаш предвид автомобила че не е редовен...... то си е хонда 1.6 115 коня няма рамп няма окачване всичко си е сток. По мотора е махната хидравличната рейка и е отрязана шаибата на коляновия вал. .ммм кое е нечестното ? Разбрах че сме 2-ри ако завърши колата в което се самнявах и то последния 1 и половина часа колатаа бе на 3 цилиндара без акомулатор. По незнайна пречина бе се разлюскала яко предницата. И се качих да карам и си бях мечо ториста. Вообще не давах газ на колата . Просто стоях в време на обиколка 1.10 1.12 при положение че пистата я взема тази кола за 1.03. За сравнение със алафата 146 1.7 16в боксер за 1.09 със хонда сивик в която бе същя двигател за 1.07. Каде излъгахме.
П.С. Афла си ме кефи яко и ако има нещо за което незнам моля кажи че ме хвърли в размисъл. И тримата пилоти я знаехме тая писта на изуст.

ФЕРАРИСТ
28-11-2011, 17:14
А ква лъскарка беше преди старта.......чесно казано чак ми стана жал по едно време за пилотите в тая хонда и астрата който на завойте бяха много по бързи, но на правата не успяваха да ни минат......що пушеци им се стоварваха, просто не е истина......

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374954_324125237614184_100000501303376_1355849_181 1713306_n.jpg

-Bobby-
28-11-2011, 17:20
Чадехте юнашки със Сажди Рейсинг...

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/382763_165416213557526_154716247960856_257512_6285 69889_n.jpg

rijko
28-11-2011, 17:27
А ква лъскарка беше преди старта.......чесно казано чак ми стана жал по едно време за пилотите в тая хонда и астрата който на завойте бяха много по бързи, но на правата не успяваха да ни минат......що пушеци им се стоварваха, просто не е истина......


Хахаха ще я снимам преди да я измия да видиш колко сажди имам по предния капак ............ дължиш ми авто мивка хахахаххах

ne0
28-11-2011, 17:30
Я кажи че аз дори и не съм разбрал, кое му е не честното. Какво е станало ? Нещо съм проспал. .............Нито гуми сме сменявали.......... нямехме връзка с пилота на пистата......... сипахме 18 литра бензин и 200гр масло след бензина. Колата спечели защотото не стоя в бокса. Както и астрата. А ако имаш предвид автомобила че не е редовен...... то си е хонда 1.6 115 коня няма рамп няма окачване всичко си е сток. По мотора е махната хидравличната рейка и е отрязана шаибата на коляновия вал. .ммм кое е нечестното ? Разбрах че сме 2-ри ако завърши колата в което се самнявах и то последния 1 и половина часа колатаа бе на 3 цилиндара без акомулатор. По незнайна пречина бе се разлюскала яко предницата. И се качих да карам и си бях мечо ториста. Вообще не давах газ на колата . Просто стоях в време на обиколка 1.10 1.12 при положение че пистата я взема тази кола за 1.03. За сравнение със алафата 146 1.7 16в боксер за 1.09 със хонда сивик в която бе същя двигател за 1.07. Каде излъгахме.
П.С. Афла си ме кефи яко и ако има нещо за което незнам моля кажи че ме хвърли в размисъл. И тримата пилоти я знаехме тая писта на изуст.

Мурджев не си го разбрал, Вие вина нямате, както и никой от участниците, проблема беше в организацията... и най-вече, че до края не се знаеше кой къде е на пистата според организацията,,, като и да е де все тая важното е че завършихме, дано и организатора е разбрал нередностите. Следващия път по-добре.

:) Ние сипахме 10-12 литра бензин и това е а средното ни време беше 1:08 ( най-слабо 1:12, най-добро 1.04)

А па за ФЕРАРИСТА много ме е яд щото там няма сила дето да ме убеди в тяхната разлика с БМВ-то. Иначе евала на пичовете с БМВ-то най-точни и бързи бяха на пистата.

Както се казва каквото било било

оп и една снимка

83979

Най-безценен е опита от това мероприятие и съм сигурен, че ако утре има такова каране.... нещата ще се много сериозни и с още по-малки разлики.

п.с. в нашия клас по-бърза кола нямаше ;)

Mury
28-11-2011, 18:25
Я кажи че аз дори и не съм разбрал, кое му е не честното. Какво е станало ? Нещо съм проспал. .............Нито гуми сме сменявали.......... нямехме връзка с пилота на пистата......... сипахме 18 литра бензин и 200гр масло след бензина. Колата спечели защотото не стоя в бокса. Както и астрата. А ако имаш предвид автомобила че не е редовен...... то си е хонда 1.6 115 коня няма рамп няма окачване всичко си е сток. По мотора е махната хидравличната рейка и е отрязана шаибата на коляновия вал. .ммм кое е нечестното ? Разбрах че сме 2-ри ако завърши колата в което се самнявах и то последния 1 и половина часа колатаа бе на 3 цилиндара без акомулатор. По незнайна пречина бе се разлюскала яко предницата. И се качих да карам и си бях мечо ториста. Вообще не давах газ на колата . Просто стоях в време на обиколка 1.10 1.12 при положение че пистата я взема тази кола за 1.03. За сравнение със алафата 146 1.7 16в боксер за 1.09 със хонда сивик в която бе същя двигател за 1.07. Каде излъгахме.
П.С. Афла си ме кефи яко и ако има нещо за което незнам моля кажи че ме хвърли в размисъл. И тримата пилоти я знаехме тая писта на изуст.

Ти казваш че не сте стояли в бокса,тва е най-голямата смешка която съм чувал скоро,ние ви засичахме само първия бокс,който беше около 8.30 мин.,когато колата не искаше да запали,и наливахте масло................в другия ви бокс при смяната на пилота беше около 2 мин.,и викаш не е седяла в бокса а.............:spiteful::spiteful::spiteful::spite ful::spiteful:

ne0
28-11-2011, 19:16
Нашият отбор направи един бокс от 91 (макс) секунди и един от 330 секунди = 391 секунди.....

обща дистанция - 10800 секунди.... на пистата сме били 10409 секунди....времената ни бяха в 1:08 м ( това е със застраховка) но да речем 1:09 м или 69 секунди, което прави.... 151 обиколки .... в най-лошия случай. По мои сметки направихме 152-3 обиколки


НЕ искам да се бъркам и да обвиняваме друг участник защото всички бяха потърпевши, но Хондата престоя 9 мин и спряхме да засичаме, защото я отписахме. Плюс още един бокс от окoло 1:30 мин. (МИНИМУМ!) е равно на 10:30 мин или 630 секунди извън пистата. Значи хондата е била на пистата 10170 секунди.... другото се смята лесно :):):)

АКО НЕ СЕ ЛЪЖА НА НАГРАЖДАВАНЕТО КАЗАХА, ЧЕ ХОНДАТА Е ПОБЕДИЛА СЪС 152 ОБИКОЛКИ, което значи средно време на обиколка от 1:06 - 1:07......

но за 1 час и 20 минути хондата имаше най-добро време на обиколка от 1.07 .... изводите са ясни


Пак казвам участниците бяха просто потърпевши.

Нека изчакаме и организатора да извади статистики и официални резултати, може да има извинение. Ще простим.

ФЕРАРИСТ
28-11-2011, 19:34
Чини ми се че следващото еднуро ще е още по оспорвано, народа ще си е извадил доста изводи, и конкуренцията ще е още по голяма......
И лично аз бих го направил тва ендуро примерно май или септември.......бих казал че и през юли и август ще участвам, но чак пък толкоз мазохизъм ще прозвучи кофти.......
Щото все пак на ендуро, като на ендуро......

BatVas
28-11-2011, 21:57
Я кажи че аз дори и не съм разбрал, кое му е не честното. Какво е станало ? Нещо съм проспал. .............Нито гуми сме сменявали.......... нямехме връзка с пилота на пистата......... сипахме 18 литра бензин и 200гр масло след бензина. Колата спечели защотото не стоя в бокса. Както и астрата. А ако имаш предвид автомобила че не е редовен...... то си е хонда 1.6 115 коня няма рамп няма окачване всичко си е сток. По мотора е махната хидравличната рейка и е отрязана шаибата на коляновия вал. .ммм кое е нечестното ? Разбрах че сме 2-ри ако завърши колата в което се самнявах и то последния 1 и половина часа колатаа бе на 3 цилиндара без акомулатор. По незнайна пречина бе се разлюскала яко предницата. И се качих да карам и си бях мечо ториста. Вообще не давах газ на колата . Просто стоях в време на обиколка 1.10 1.12 при положение че пистата я взема тази кола за 1.03. За сравнение със алафата 146 1.7 16в боксер за 1.09 със хонда сивик в която бе същя двигател за 1.07. Каде излъгахме.
П.С. Афла си ме кефи яко и ако има нещо за което незнам моля кажи че ме хвърли в размисъл. И тримата пилоти я знаехме тая писта на изуст.

Нямате вина за объркването но...имахте бокс който засичах - спрях да засичам на 8,35 - тогава избутахте хондата малко напред (след като не зсапали) ..най- дългия стоп на Алфата е 5,22 (зареждането с гориво) всичко друго беше само за водача. Алфата държеше константно времена 1,0650 - 1,0750. В клас S1 и S2 единствените завършило коли с по добре време бяха BMW M3 и Субаро STi - нямаше друга кола с времена на няколко пъти 1,04 (Венци и после Нео имат времена под 1,050 ) Та както и да го смятате даже да приемен , че сте давали с Хондата почти същите времена , намам как да наваксате повече от 4 минути с каране (освен ако не сте давали константи времена 1.00 като на субарото и Ем-ката. Следих внимателно състезанието (след като засякох вашия бокс) и засичах наколко обиколки ваши за да видя , че няма как да наваксате се състредоточих върху опела , защото той ни остана конкурента. Опела спечели с отлична стратегия. В началото - при смяна на първи водач дозаредиха за да са сигурни колко им харчи колата(това им остана единственото зареждане) и с по слаби времена, но с малко зареждане победиха със стратегия (евала за което) ние не знаехме със сигурност разхода и се презапасихме с гориво (а зареждането бави) Но както и да е аз съм много доволен от състезанието (ние си знаем на кое място сме) от стартирали 4 алфи 3 финишираха и две от тях са на призови места.

pla_y_men
28-11-2011, 22:28
Готино мероприятие се получи, наистина, като мога да поздравя алфистите за упорството и успехите. А на Зашев - е мо'е ли да не смениш тва смотано каре, като знаеш, че ще шпориш 75-цата на писта!?

Но аз лично, като виден "предател" в този уикенд, и спрямо Алфите, и спрямо Рената, съм най-доволен от факта, че Лотуса, с дозареждане на гориво на 2 пъти, би Пежото 106, което беше с 2 резервоара и само сменяше пилотите. 30 мин преди финала - на обиколка и половина назад, на финала - първи с 5 завоя преднина. :)
Казват - късмет, че на Ангел Клиото се счупило... ама за мен не е късмет, щото състезанието е ендуро - кой ще издържи. Чии нерви, чия техника, чия стратегия. Страшно темпо имаха, и те с втори резервоар и супер бързи спирания само за пилоти, ама накрая каза прас... е, и това е част от спорта, особено на ендуро.

Снимките от мен, разделени в 3 албума - тук:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.165410803558067.32921.154716247960856&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.165417513557396.32923.154716247960856&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.165422500223564.32924.154716247960856&type=1
Бобсън, какъв си ми автомобилен мазол...:tooth: Ако следващия път думне бобината, да съм я сменил, а? И кабелите и те са вехти, що ли не ги сменям?:calc: Като папарак по-ставаш :-) А и от многото обяснения не разбрах къде се класира Лотуса най-накрая?

Чини ми се че следващото еднуро ще е още по оспорвано, народа ще си е извадил доста изводи, и конкуренцията ще е още по голяма......
И лично аз бих го направил тва ендуро примерно май или септември.......бих казал че и през юли и август ще участвам, но чак пък толкоз мазохизъм ще прозвучи кофти.......
Щото все пак на ендуро, като на ендуро......

Вече пиша правилата за августовското ендуро...5 часово и за теб задължително с ушанка и апрески...:Tease:
Иначе 75% завършили Алфи...мноу мъ йе срам, че изпортих стоте процента...:wallbash::Suicide:
Замислям се друго нещо...в стрийт класа имаше 4 Алфи, а в Модифицираните нито една...:calc: Иначе чета по разни теми за тунинг, динографики, ЕКГ и тем подобни, за проекти от по 200+, 300++, 500+++ ... тия проекти само за НАСА и Байконур ли се правят в дълбока секретност? Малко пиша тук, малко хора познавам и честно казано не познавам никой от колегите с тия чудеса на техниката...те си ги правят, те си дават парите и си знаят най-добре за какво, но на мен като на кибик ми е любопитно да видя нещо повече от нечетливи снимки от динотестове...:please:
Като си го познавам Ферариста, знам, че той наистина догодина ще напомпа и ще изкара ФИАТ Купето на пистата...А някой друг?

-Bobby-
28-11-2011, 22:42
Мазолите ги търси на друг адрес, знаеш. Нещо не сме се засичали по-честичко от доста отдавна, та си позабравил хапливото ми чувство за хумор бе, дълъг. ;)
Относно папарашкото - да, прав си - мигача остави на нас, както се казва. :)

За Лотуса кво има да разбираш - той е там, дето му е мястото - номер 1. 8-)

ne0
28-11-2011, 22:48
Стига бе не скачайте на Зашев!.... ЕВАЛА НА ЗАШЕВ за дето въобще стартира.... само той си знае какво му коства да има такава 75-ца. Мисля за около 5 секунди взе решение да участва..... ЕВАЛА!!


Абе верно ли Лотуса стана 1-ви, баси

vegatta
28-11-2011, 22:59
цирка беше че на импрезата и вързаха носача с свински опашки и излезна да кара... та даже и завърши

ФЕРАРИСТ
28-11-2011, 23:06
Замислям се друго нещо...в стрийт класа имаше 4 Алфи, а в Модифицираните нито една...:calc:
Ми то ако бяхме сложили едни сликове, и като ми казаха втория и третия в М класовете колко са направили, мисля че пак на подиума щяхме да сме......


Като си го познавам Ферариста, знам, че той наистина догодина ще напомпа и ще изкара ФИАТ Купето на пистата...
Че то не е нужно да се помпи кой знае колко.......я виж нещо дето излиза 105 коня от завода кво направи......всъщност до голяма степен и се възползва от недостатъците на другите също така......
За ендурото мисля че стана ясно че много рядко най - бързия печели.....

digitalundgrd
28-11-2011, 23:49
Замислям се друго нещо...в стрийт класа имаше 4 Алфи, а в Модифицираните нито една...:calc: Иначе чета по разни теми за тунинг, динографики, ЕКГ и тем подобни, за проекти от по 200+, 300++, 500+++ ... тия проекти само за НАСА и Байконур ли се правят в дълбока секретност? Малко пиша тук, малко хора познавам и честно казано не познавам никой от колегите с тия чудеса на техниката...те си ги правят, те си дават парите и си знаят най-добре за какво, но на мен като на кибик ми е любопитно да видя нещо повече от нечетливи снимки от динотестове...:please:


Ми чИ те тия с проектите 200+ 300++ са драгаджии бре ;) Къде ги търсиш на ендуро 3-часово състезание :calc: :surrender:

А, ако наистина ти е любопитно да ги видиш на живо - никой не се крие ;) Почти всяка седмица се раздава газ на ОМВ на цариградско... Питай Тони, той от време на време се отбива към Байконур и след това пием кафе в Бар и Грила ;)

Относно мероприятието - Браво на всички, които са участвали, а и като гледам резултатите, добре са представили марката :clapping:

-Bobby-
29-11-2011, 00:05
Стига бе не скачайте на Зашев!.... ЕВАЛА НА ЗАШЕВ за дето въобще стартира.... само той си знае какво му коства да има такава 75-ца. Мисля за около 5 секунди взе решение да участва..... ЕВАЛА!!


Абе верно ли Лотуса стана 1-ви, баси

Споко, ние със Зашев се знаем от едно 10 год, така че лафа ни е по-така с него. 8-)
Лотусът победи да, навакса обиколка и половина за 20 мин срещу Пежото 106.


цирка беше че на импрезата и вързаха носача с свински опашки и излезна да кара... та даже и завърши

Питай как са ръцете на Захо, задето без да мисли гепи горещия диск, като свалиха джантата... пак се чудя как завършиха, ама имаха много обиколки преднина пред третия и 3-4 обиколки влачене на аварийки им стигаха да останат втори след супер колоритното БМВ на скрападжиите-бира и шкембе. :)

pla_y_men
29-11-2011, 00:10
Стига бе не скачайте на Зашев!.... ЕВАЛА НА ЗАШЕВ за дето въобще стартира.... само той си знае какво му коства да има такава 75-ца. Мисля за около 5 секунди взе решение да участва..... ЕВАЛА!!


Абе верно ли Лотуса стана 1-ви, баси
Аз нямаше да взема сам решение за участие, за да не се налага да се дегизирам и да играя отбор от трима:spiteful:...ако Гиги и Тони не се бяха навили, нямаше да го има и това "участие". Това, което ми докарва гаден вкус в устата, е че Гиги и Тони не успяха да поджиткат...
За Лотуса си е логично, най-кола си е от всички - колкото и да се "модифицират" останалите, когато нещо е правено с мисъл за правилен баланс на масата, за нисък център на тежеста, за добро съотношение кг/кс, трудно ще го сбориш с калпава изходна база, колкото и да е голям ентусиазма в "тунинга" :-)

Ми то ако бяхме сложили едни сликове, и като ми казаха втория и третия в М класовете колко са направили, мисля че пак на подиума щяхме да сме......

Че то не е нужно да се помпи кой знае колко.......я виж нещо дето излиза 105 коня от завода кво направи......всъщност до голяма степен и се възползва от недостатъците на другите също така......
За ендурото мисля че стана ясно че много рядко най - бързия печели.....

Така де, демек серийните Алфи май не са чак толкова клапави, колкото говори мълвата...а леле кво щеше да стане, ако беше дошла някоя "модифицирана" с "интейкове", "рънъри" и ремап с бета версия на Уиндоус 8...:clapping:

ne0
29-11-2011, 00:23
Рано или късно се стига до извода, че те колите ни са измислени и то добре измислени.... и тествани и тествани.... Тунинга е за форумите... ако имаше хора, които са наистина в час с подготовка на състезателен автомобил едвали щяха да са в този форум :):):)

Щом 75-ца, 1.8 с карбуратори и 116 коня преди 26 години само със спортна седалка, може да даде на третия час каране нон-стоп със същите гуми 1:04 на Дракона... всеки извода си го вади сам..... Това е истинската АЛФА в която се кълнем !!!

Волвото S60 -ката даде също мисля 1:06 а човека за пръв път беше на писта и беше със зимни гуми

84056

nonamecrew
29-11-2011, 00:38
Рано или късно се стига до извода, че те колите ни са измислени и то добре измислени.... и тествани и тествани.... Тунинга е за форумите... ако имаше хора, които са наистина в час с подготовка на състезателен автомобил едвали щяха да са в този форум :):):)

Щом 75-ца, 1.8 с карбуратори и 116 коня преди 26 години само със спортна седалка, може да даде на третия час каране нон-стоп със същите гуми 1:04 на Дракона... всеки извода си го вади сам..... Това е истинската АЛФА в която се кълнем !!!

Волвото S60 -ката даде също мисля 1:04 а човека за пръв път беше на писта и беше със зимни гуми

84056


А ние се мъчим с пълната гас да паднем на 1:04 :-| Старата слава се завръща на Дракона ... и ние сме горди с нея !

pla_y_men
29-11-2011, 00:47
Рано или късно се стига до извода, че те колите ни са измислени и то добре измислени.... и тествани и тествани.... Тунинга е за форумите... ако имаше хора, които са наистина в час с подготовка на състезателен автомобил едвали щяха да са в този форум :):):)

Щом 75-ца, 1.8 с карбуратори и 116 коня преди 26 години само със спортна седалка, може да даде на третия час каране нон-стоп със същите гуми 1:04 на Дракона... всеки извода си го вади сам..... Това е истинската АЛФА в която се кълнем !!!

Волвото S60 -ката даде също мисля 1:04 а човека за пръв път беше на писта и беше със зимни гуми

Нено, колкото и да беше безнадеждна ситуацията на пръв поглед, аз вярвах, че си добро дете...знаех, че е нужно само да седнеш в 75 и ще разбереш къде е истината...нищо, че шасито е вързано с колци от ограда:tooth:
Без майтап, казал си го много добре...истинската Алфа прави всичко това, че и още, като например да спраска каре ей така, за да напомни, че е Алфа :-)
Върти ми се шантава идея...Феро иска Ендуро през август, ОК, бива...а що не си спретнем един трак дей на Калояново например януари? Да е сигурно, че ще има сняг...кротко Андрос трофи...Ако няма чак толкова мераклии за цял трак дей, можем да се спретнем поне групичка полуидиоти...или не можем? Стига да бачкат зимата, да мерят време и да утъпкат снега, вместо да го чистят...:spiteful:

nonamecrew
29-11-2011, 00:53
Нено, колкото и да беше безнадеждна ситуацията на пръв поглед, аз вярвах, че си добро дете...знаех, че е нужно само да седнеш в 75 и ще разбереш къде е истината...нищо, че шасито е вързано с колци от ограда:tooth:
Без майтап, казал си го много добре...истинската Алфа прави всичко това, че и още, като например да спраска каре ей така, за да напомни, че е Алфа :-)
Върти ми се шантава идея...Феро иска Ендуро през август, ОК, бива...а що не си спретнем един трак дей на Калояново например януари? Да е сигурно, че ще има сняг...кротко Андрос трофи...Ако няма чак толкова мераклии за цял трак дей, можем да се спретнем поне групичка полуидиоти...или не можем? Стига да бачкат зимата, да мерят време и да утъпкат снега, вместо да го чистят...:spiteful:

ООО има плуидиоти ... има :spiteful:

Furious 155
29-11-2011, 02:36
а що не си спретнем един трак дей на Калояново например януари? Да е сигурно, че ще има сняг...кротко Андрос трофи...Ако няма чак толкова мераклии за цял трак дей, можем да се спретнем поне групичка полуидиоти...или не можем? Стига да бачкат зимата, да мерят време и да утъпкат снега, вместо да го чистят...:spiteful:
И на сняг ми се кара на тая писта!!!;)
Ще има участници не малко.

А ето един линк със снимки от карането на клас модифицирани, който ми попадна - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.165422500223564.32924.154716247960856&type=1

ne0
29-11-2011, 02:41
Да бе ама не забравяй, че все пак на мен ми ПОЗВОЛИХА да карам 75-цата тоя път и се качих да я карам запрви път почти на пистата (ако не броим 10 км в махалата), а аз си нямам моя и може би не искам друга освен тая на Даката..... (пожелах колата на ближния си)

Мероприятие ще си спретнем - знаеш правим го често, официално и неофициално... но честно казано по-интересно и СТРАШНО е Венци да ме вози у неговата - голямото 1.8 или Гиги у твойта отколкото аз да карам 75-ца :):):):)

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

Снимки Endurance Trophy 2011 - http://alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=117&template=alfisti&lang=2

призьорите:
840598406084061

Много хора седят зад тези лица аз ще спомена някои Вие допълвайте....
Начело ВЕНЦИ ПЕТРОВ и всикчи от Вентура: Тошко, Мъри, Боби.....Зори... Даката... Гъзи.... На Приста ....
На Иван Папарака
БАТ ВАС който винаги е зад нас!
на чсияки фенове от София, !!!!Пазарджик!!!! и къде ли не които бяха с нас на пистата, на Зашев, Гиги, Тони.... на Ферариста и момчетата от Ст. Загора
На ЖОРО и неговия неподражаем отбор САЖДИ РЕЙСИНГ и петото им място с толков апроблеми И КАКТО ВИНАГИ БЪРЗИ ТЕХНИЧЕСКИ РЕШЕНИЯ...
На всички фенове на 75-ците.....
НА AC / DC!!!

РОК ЕНД РОЛЛ!!!!

ФЕРАРИСТ
29-11-2011, 10:12
Абе аз някак си не съм особенно въодушевен че видите ли Алфа е некаква свръх кола за еднуро, може би тежест в тази насока даде факта че другите участници бяха твърде лекомислени, и може би повече се надцениха или пък просто не се подготвиха и не прецениха какво точно се иска за тая дисциплина.....
Щото ако догодина има пак такова събитие, всеки ще е още по подготвен, и ще е още по трудно.....
Доколкото успях да видя с изключение на С1, всички по подиумите нагоре или бяха участвали вече в някакви ендурота, независимо от това с какво средство, или поне са яко натискали седалките на картинга и като цяло си имат на идея какво се иска......
Победителите в С2 бяха от картинг писта Хасково, собственика, и негови приятели.......Вторите ние, да речем че аз се вмествам там.......С победителите в М1, който доколкото разбрах направиха с Лотусчето най - много обиколки в целия М клас и реално биха и тия в М2 караме в един и същ картинг шампионат, ендурото не им е чуждо тъй като сме я пяли тая песен и на картинга.......
Така че догодина ще е още по оспорвано......и който не си е извадил някакви изводи ще бере още по големи поражения.....

---------- Post added at 09:12 ---------- Previous post was at 08:53 ----------



Така де, демек серийните Алфи май не са чак толкова клапави, колкото говори мълвата..
Не са, но са излишно и отвратително тежки......
Щом едно клио дето е 145 коня, но пък е 840 кила може да даде 54.9 сек, представяш ли си какво ще може и алфа с подобни кила и малко по голяма мощност......като изключим негатива че е с предно.....

-Bobby-
29-11-2011, 11:29
А ето един линк със снимки от карането на клас модифицирани, който ми попадна - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.165422500223564.32924.154716247960856&type=1

Е това са моите снимки, нали на предишната страница дори дадох линка към тях.:lol_sign:



Доколкото успях да видя с изключение на С1, всички по подиумите нагоре или бяха участвали вече в някакви ендурота, независимо от това с какво средство, или поне са яко натискали седалките на картинга и като цяло си имат на идея какво се иска......
Победителите в С2 бяха от картинг писта Хасково, собственика, и негови приятели.......Вторите ние, да речем че аз се вмествам там.......С победителите в М1, който доколкото разбрах направиха с Лотусчето най - много обиколки в целия М клас и реално биха и тия в М2 караме в един и същ картинг шампионат, ендурото не им е чуждо тъй като сме я пяли тая песен и на картинга.......
Така че догодина ще е още по оспорвано......и който не си е извадил някакви изводи ще бере още по големи поражения.....


Ти добави, че собственика на писта Хасково няколко сезона караше с шифтър в Републиканския шампионат по картинг и си минава за професионален пилот отвсякъде. Синът му пък вече побеждава при най-малките в Мини.
Дунев е ясен, а третия им пилот в Субаруто в М2 - Росен Даскалов, тази година изкара сезона с БМВ-то на Републиканското на БФАС и изкара и сезона с шифтър в клас KZ-2 на Републиканския по картинг, мисля че някой и друг подиум взе.
Така че наистина, както каза, в поне 3 от 4-те класа, победителите са хора с огромен пистов опит, без значение автомобилен или картинг такъв, и всички, дето ги виждах и аз как карат само с един гол ентусиазъм, никаква стратегия и сметки от вида "едното за главата, другото за краката", при повторно такова събитие, вече няма да имат тоя късмет...

А да не говорим, че догодина има вероятност вече Лотуса да не е само един, защото в момента за един Лотус сме твърде много пилоти и едва се дореждаме всичките да го караме, така че да му мисли конкуренцията в М класа, ако станат два или дори три...:flirt:

ne0
29-11-2011, 13:15
Става все по -смотано, имаме и данни за трети стоп на Астрата в бокса..... но нека им дадем време на организаторите защото бая има да смятат

rijko
29-11-2011, 13:32
Аз смятам че всичко е коромпирано и нарочно са прецакали алфата и вашия одбор. Сега от мъка ще ида да се напия на 03.12.2011 в една хижа до гр.Търговище. След това ще размажа хондата в голямо дарво. Астрата е смотана той даже с нея си теглеше бегачката ........

BatVas
29-11-2011, 14:01
Аз смятам че всичко е коромпирано и нарочно са прецакали алфата и вашия одбор. Сега от мъка ще ида да се напия на 03.12.2011 в една хижа до гр.Търговище. След това ще размажа хондата в голямо дарво. Астрата е смотана той даже с нея си теглеше бегачката ........

A защо да я размазваш хондата бре - по добре да я бартеросаме за Субаро , щом дава такива времена :)

nonamecrew
29-11-2011, 14:29
A защо да я размазваш хондата бре - по добре да я бартеросаме за Субаро , щом дава такива времена :)

:lol_sign: Вие пък за субару .. BatVas дай да ти намерим някоя 75 Indi .... :flirt:

ФЕРАРИСТ
29-11-2011, 16:43
Избрани цитати от брифинга на пилотите от Стрийт класа.....

Лицето Нено:
- Какви са правилата при изпреварване?

Лицето организатор:
- Ми......ми.....бъдете колегиални, ала бала, не шарете по пистата, 1 смяна на посоката за защита на позиция, не че ние може да го следим тва и още ала - бала......

Лицето Нено:
- Ми кво прайм ако някой почне умишлено да бави друга кола?

Слисаното от въпроса лице организатор:
!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Лицето Нено:
Ми например някой застава пред друга кола и почне умишлено да я бави и да не я пуска да го изпревари????

Слисаното от описаната ситуация лице организатор:
- Е за кво да го бави и ква му е сметката като бави и себе си по тоя начин, не виждам кой би се хванал с тая схема.....

Лице от пистата:
- Аве тва са алфаджии бре, кво знайте вие, всичко мое да се очаква......

Бурен кикот в залата........

Furious 155
29-11-2011, 17:09
Избрани цитати от брифинга на пилотите от Стрийт класа.....

Лицето Нено:
- Какви са правилата при изпреварване?

Лицето организатор:
- Ми......ми.....бъдете колегиални, ала бала, не шарете по пистата, 1 смяна на посоката за защита на позиция, не че ние може да го следим тва и още ала - бала......

Лицето Нено:
- Ми кво прайм ако някой почне умишлено да бави друга кола?

Слисаното от въпроса лице организатор:
!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Лицето Нено:
Ми например някой застава пред друга кола и почне умишлено да я бави и да не я пуска да го изпревари????

Слисаното от описаната ситуация лице организатор:
- Е за кво да го бави и ква му е сметката като бави и себе си по тоя начин, не виждам кой би се хванал с тая схема.....

Лице от пистата:
- Аве тва са алфаджии бре, кво знайте вие, всичко мое да се очаква......

Бурен кикот в залата........
Доста обидно и безхаберно за таксата за участие която се плащаше и за всички останали разходи, които са за сметка на участващите САМО!!!
Аз направо бих се замислил, ако бях участник, дали пак да участвам пак с тази организация!
За едни медали и кефа да стъпиш на стълбичката, да бъхтиш над 3 часа и да няма кой да ти преброи обиколките си е направо :brickwall:

nonamecrew
29-11-2011, 17:24
Другия път да се организира едно ендуро от алфисти.бг ли !!!?!?!?!? Да се видят какво е добра организация ! :flirt:

-Bobby-
29-11-2011, 17:32
Пичове, супер злостни сте в критиките, ама някои от вас поставиха ли се за момент на мястото на организаторите? Защото аз знам какво им е на тях, едно на ръка, че също съм организатор на цял шампионат, и отделно искам да ви кажа, че имаше хора, които седяха 2х3 часа заковани горе в кабината (по-голямо наказание от караул е това), за да покрият грешките от транспондерите (една от които стана пред очите ни, на Лотуса не отчете една обиколка, а това стана в последните 20 мин, когато гонехме Пежото). И след бързо запитване горе на колко сме точно от Пежото, ни отговориха, при това правилно, т.е. техните бройки обиколки съвпаднаха с нашите. И честно казано, добре че бяха сложили двама души да броят на ръка, защото транспондерите се дънеха юнашки и ако трябваше на тях да се разчита, щеше да е пълен провал всичко.

Относно подигравките ви за правила за изпреварване - организатора е бивш дрифтаджия и организатор на шампионат Тайм Атак. Там пистови битки, ала БФАС няма, и всички каращи са супер толерантни и редовно гледат в огледалата! И логично, в регламента нищичко няма споменато за правилата за изпреварване, защото до последните 4 дни, всички записали се бяха или ентусиасти, или хора от Тайм Атак и тук-таме дрифта + няколко драгаджии. Приказката за поведението при атаки тръгна, когато почна да се чува, че ще идват Дунев, Царски, Даскалов и т.н. някои от видните рогачи на БФАС.

Относно таксата -направо си беше евтиния, не виждам какъв ви е проблема?! От тия пари, организатора почти нищичко не печели, щото като плати на няколкото човека, дето е довел, за да му помагат с организацията (секретар, броящите обиколките, техническия преглед), като плати на Живко за целия масраф, като се сметнат и всякаквите други дребни разходи, дето капка по капка вир стават - ето там са ви мизерните 150 левчета, дето като си ги разцепите в отбора, стават по 50 на пилот, и дето на фона на всичките други разходи, които има по една кола за такова състезание, са ви една бръмка от целия бюджет.

Един оупън тракдей на Серес струва 75 евро на ден за кола + 15 евро за всеки допълнителен пилот и 90 евро за бокс клетка... а тук за 150 лв 3-часово ендуро с награди ви организираха, при това, смея да кажа, на много добро ниво, като знам как се организират състезанията у нас, по които ходя от години, и пак мрънкате... не ви разбирам... :online2long:
Като сте по-специалисти - давайте вие, да видим как ще се справите. И после ще сравняваме...

ne0
29-11-2011, 17:47
Боби прав си и не си...

С Искрен е познаваме, няма проблеми там.

НО, точно и ясно е. Всички знаехме че техниката на Пистата не става и няма да издържи, нима няма истинска техника в България - ИМА. Трябваше да се подготвят по-добре. Без нас това да ни интересува.

Нима няма подготвени хора с опит да проведат такова състезание в България - ИМА.

Не може да се допуска да не се знае кой води, кой къде е по пистата да не се ползват сини флагове и прочие, като ги има в правилника и т.н.

Далеч съм от мисълта да се нахвърляме на някой за аматьорско състезание, но ОРГАНИЗАТОРА е предложил да има класиране, моментни резултати и прочие, та и награди. Трябва да се изпълни. В случая вина има организатора. Но пък ЕВАЛА МУ ПРАВЯ НА ИСКРЕН за ентусиазма и съм сигурен, че това няма да се повтори.

Мисля, че нещата ще се наредят още повече, че от страна на Искрен и участниците има разбиране.

Иначе супер тежко им е на организаторите - четири състезания в един ден.

Горе главите до следващия път!

-Bobby-
29-11-2011, 17:54
Ако става въпрос, аз Искрен го защитавам, ама иначе последния месец го навиквахме няколко пъти и дори беше променен правилника заради нашите забележки (правилото за 50 мин каране на пилот, например, намалено на 40 мин).
За редица други неща също сме му отваряли очите, още от първия Тайм Атак, на който въобще се появихме и моментално видяхме организационни пропуски (като имащи опит в организацията на състезания). Готиното е, че той освен ентусиазъм, показва и разум, защото се вслушва в това, което му се казва, особено когато е обосновано.

Като за първо ендуро, мисля, че всичко мина ок, а дреболиите, които да се дооправят, ще бъдат оправени с времето за други подобни състезания.

Относно техниката в България - и да, и не... има техника, ама тази, която става, струва много пари. Да не вадя конкретни цифри колко примерно струва измервателната уредба на федерацията по картинг за Републиканското, защото няма да е коректно да го правя, но накратко - за любителско състезание от вида, е твърде скъпо... ако се намерят спонсори в бъдеще, може и да се променят нещата в положителна посока. :)

ne0
29-11-2011, 18:59
Боби, без да се мешаме в чужда паница, с наличните приходи и желание може и техника и всичко да се подсигури. И съм сигурен, че Искрен сам се псува, че не подсигури техника.

Да не забравяме, че има моменти, които не се връщат, които са безценни ;), всеки е имал момент в които се е раздал, постигнал е нещо и после се е почуствал измамен. Света не е черно-бял, но ги има и тия моменти и трябва да се обръща внимание на всеки присъствал.

GT 51
29-11-2011, 20:25
За следващия Ендурънс таксата ще бъде 300 лв за отбор !:smile:

Bobi_33
29-11-2011, 20:31
За следващия Ендурънс таксата ще бъде 300 лв за отбор !:smile:

Идеално. При това за 300лв. ще бъде в Серес. Сигурен съм, че там няма да ги има тия издънки. Да не говорим колко е по-добра пистата в Серес. Колко по-добре е за публиката също.

Furious 155
29-11-2011, 20:45
За следващия Ендурънс таксата ще бъде 300 лв за отбор !:smile:
:) с кетъринг и преспиване

Идеално. При това за 300лв. ще бъде в Серес. Сигурен съм, че там няма да ги има тия издънки. Да не говорим колко е по-добра пистата в Серес. Колко по-добре е за публиката също.
И на Серес имат проблеми с транспондерите... за съжаление.

---------- Post added at 19:45 ---------- Previous post was at 19:44 ----------


Боби, без да се мешаме в чужда паница, с наличните приходи и желание може и техника и всичко да се подсигури. И съм сигурен, че Искрен сам се псува, че не подсигури техника.

Да не забравяме, че има моменти, които не се връщат, които са безценни ;), всеки е имал момент в които се е раздал, постигнал е нещо и после се е почуствал измамен. Света не е черно-бял, но ги има и тия моменти и трябва да се обръща внимание на всеки присъствал.

Цената е почти без значение, на фона на това което е написано тук!!!

ne0
29-11-2011, 20:51
За следващия Ендурънс таксата ще бъде 300 лв за отбор !:smile:

Аман от форумни герои.... защо се месиш след като с Искрен няма, не е имало и няма да има проблеми, а такива _________ като теб правят измислени и несъществуващи проблеми.

За такива като тебе и 1000 лева да е таксата НЕМОЖЕНЕТО е непобедимо!!!!

Ще те помоля следващия път такава реплика да я кажеш на хората, които се почувстваха излъгани веднага на пистата да видиш масово ЗАДОВОЛСТВО.

Проблемите са изяснени. Дрифт Клуб България ще пусне класирането днес и това е. И това ще мине.

ФЕРАРИСТ
29-11-2011, 20:56
За следващия Ендурънс таксата ще бъде 300 лв за отбор !:smile:
Лошо няма, но ще има ли някаква яснота по всяко време преди състезанието колко коли и пилоти са се записали, в кой клас, с какви коли и прочее......ясни правила за поведение на пистата........колегата не случайно пита за това какво става ако някой умишлено почне да пречи.......видя им се смешно на мнозина, но е напълно реално тва, проблема не е никакъв някой който е в С2 и знае че или е много напред или вече не кара за класиране да удари едни спирачки на някой от С1 - без особени ядове може да го събори с 4-5-6 сек на обиколка, да не река и повече......сини флагове не видях, а бяха обявени че ще има......и беше повече от наложително С1 да не пречат на С2 и обратното......
Като питах тва на брифинга ми се каза, ми кво значение има, караш си и тва е, важното било да си бърз.......ми не само тва е важно на еднуро както се видя.......
Плюс това контрола на фуниите беше минимален, вече втори човек ми казва че Астрата е зареждала с по голяма фуния - дали не са знаели какви точно фунии ще се ползват, и да са си взели такава и после само да са дали другия накрайник, а да са ползвали свой..........какъв щеше да е проблема ако една от нашите алфи дето е пета и не и дреме за подиум даде на някой от другите накрайник, налеят юнашки, те им върнат срязан, петия го отнася, но кво от това, другите са спечелили време......
Ся и аз като Боби знам как стават нещата, знам че е трудно, нямам против да дадем и 300 лв, но да не се занимаваме с такива неща, да имаме ясна информация поне 1-2 дена преди състезанието кой и какво ще кара срещу нас.....

didko_boy
29-11-2011, 21:01
предполагам от дрифт клуб българия вече са се обадили на доста хора НО накратко разбрах че "пердашки рейсинг" са 2 а не 3 в клас С1 ! в клас С2 Алфата на "венера полиуретанс" е само 1 обиколка назад след бмв-то (не 4 както беше обявено) и на 3-то място не е "зайо рейсинг" със субарото а е волвото !!! спокойно утре ще има подробни данни на страницата им спрете да ги оплювате има грешка има и прошка са казали хората :butt:

ne0
29-11-2011, 21:12
Следващият път всички по-осторожно.

didko_boy
29-11-2011, 21:17
Следващият път всички по-осторожно.

ами честито макар че това го знаехме всички сега е официално

GT 51
29-11-2011, 21:34
Аман от форумни герои.... защо се месиш след като с Искрен няма, не е имало и няма да има проблеми, а такива _________ като теб правят измислени и несъществуващи проблеми.

За такива като тебе и 1000 лева да е таксата НЕМОЖЕНЕТО е непобедимо!!!!

Ще те помоля следващия път такава реплика да я кажеш на хората, които се почувстваха излъгани веднага на пистата да видиш масово ЗАДОВОЛСТВО.

Проблемите са изяснени. Дрифт Клуб България ще пусне класирането днес и това е. И това ще мине.

Аман де...:smile: Такива като мен не ги гледай и не ги сравнявай :smile: Това , че е имало грешка на времеизмерването , не означава , че някой е бил излъган умишлено, или е прецакан нарочно.И как пък така няколко човека са видяли някой да зарежда с фалшива фуния и никой не се обади, при положение , че трима човека постоянно седяха в сервизната зона и наблюдаваха за спазването на правилата и регламента.А на кой какво имам да казвам , не го казвам и пиша по форумите,нали...?:smile:

ne0
29-11-2011, 22:04
Аман де...:smile: Такива като мен не ги гледай и не ги сравнявай :smile: Това , че е имало грешка на времеизмерването , не означава , че някой е бил излъган умишлено, или е прецакан нарочно.И как пък така няколко човека са видяли някой да зарежда с фалшива фуния и никой не се обади, при положение , че трима човека постоянно седяха в сервизната зона и наблюдаваха за спазването на правилата и регламента.А на кой какво имам да казвам , не го казвам и пиша по форумите,нали...?:smile:

Моля те престани.

Казвам ти го в прав текс. Не проваляй нещата. Никой от нас не бе там да се състезава на всяка цена. Ние си платихме и участвахме да ни е хубаво и подредено. Така и ще бъде за напред.
Иначе с едно видео и три снимки всичко може да се провали и какво от това.

Замълчи моля те, защото и аз мога да задавам въпроси и то лично към теб.

Споко.

pla_y_men
30-11-2011, 01:40
Бобсън, верно, че се знаем от бая време, ама надмина себе си с това изказване...строши глупомера от раз...До тоя момент имаше някакво прехвърчане на искри в темата и бързо утихваха, а сега вече две страници безпредметно дърляне:brickwall:


Пичове, супер злостни сте в критиките - кой точно видя да е злостен??? не преекспонираш ли,а?, ама някои от вас поставиха ли се за момент на мястото на организаторите?-а трябва ли? аз имам очаквания от организаторите, не мераци за тяхната роля... Защото аз знам какво им е на тях, едно на ръка, че също съм организатор на цял шампионат-бре-бре, минути за реклама..., и отделно искам да ви кажа, че имаше хора, които седяха 2х3 часа заковани горе в кабината (по-голямо наказание от караул е това), за да покрият грешките от транспондерите (една от които стана пред очите ни, на Лотуса не отчете една обиколка, а това стана в последните 20 мин, когато гонехме Пежото). И след бързо запитване горе на колко сме точно от Пежото, ни отговориха, при това правилно, т.е. техните бройки обиколки съвпаднаха с нашите. И честно казано, добре че бяха сложили двама души да броят на ръка, защото транспондерите се дънеха юнашки и ако трябваше на тях да се разчита, щеше да е пълен провал всичко.

Относно подигравките ви за правила за изпреварване - всичко, цитирано по памет от Феро е точно така! Нима това е подигравка? Въпросите на Нено са съвсем резонни, "организаторите" пък нямаха резонен отговор...еххх, ако си имаха един "организатор на цял шампионат" да ги светка... организатора е бивш дрифтаджия и организатор на шампионат Тайм Атак. Там пистови битки, ала БФАС няма, и всички каращи са супер толерантни и редовно гледат в огледалата! И логично, в регламента нищичко няма споменато за правилата за изпреварване, защото до последните 4 дни, всички записали се бяха или ентусиасти, или хора от Тайм Атак и тук-таме дрифта + няколко драгаджии. Приказката за поведението при атаки тръгна, когато почна да се чува, че ще идват Дунев, Царски, Даскалов и т.н. някои от видните рогачи на БФАС. - глупости, ти изобщо беше ли на брифинга? И какви са тия злостни подигравки - "рогачи"...да не си им слагал рога на всичките?Относно таксата -направо си беше евтиния, не виждам какъв ви е проблема?! От тия пари, организатора почти нищичко не печели, щото като плати на няколкото човека, дето е довел, за да му помагат с организацията (секретар, броящите обиколките, техническия преглед), като плати на Живко за целия масраф, като се сметнат и всякаквите други дребни разходи, дето капка по капка вир стават - ето там са ви мизерните 150 левчета, дето като си ги разцепите в отбора, стават по 50 на пилот, и дето на фона на всичките други разходи, които има по една кола за такова състезание, са ви една бръмка от целия бюджет. - не ми пука за счетоводството на организаторите - проблема с добрата организация е техен!!!Един оупън тракдей на Серес струва 75 евро на ден за кола + 15 евро за всеки допълнителен пилот и 90 евро за бокс клетка... а тук за 150 лв 3-часово ендуро с награди ви организираха, при това, смея да кажа, на много добро ниво, като знам как се организират състезанията у нас, по които ходя от години, и пак мрънкате... не ви разбирам...Това, че освен тия 150 лева, дето все ги набутваш, на хората им е струвало и време и гориво и подготовка на колите и репатраци и да докарат механици и инструмент и гуми, това дали го разбираш...като виден "организатор на цял шампионат"??? :online2long:
Като сте по-специалисти - давайте вие, да видим как ще се справите. И после ще сравняваме...Къде видя в мненията до момента, някой да се е провъзгласил за "по-специалист", та го казваш това???

-Bobby-
30-11-2011, 01:56
С теб ще се видим на по бира и ще ти разясня кое и какво, повече фермани не ща да пиша. Глупомера го прибери в шкафа засега, а пък с ne0 мисля, че дори прекрасно се разбрахме кой какво иска да каже. ;)
Другите, дето се дърлят, си е за тях.

pla_y_men
30-11-2011, 02:21
Бобсън, ти си втория след Шумахер, който си е повервал прекалено много...:butt: Но като се видим, АЗ ще ти разясня кое как е...:cheers::Tease:

ФЕРАРИСТ
30-11-2011, 09:23
Така се караше почти 2 часа......тоя хайван загина още на първия час, оборотите останаха неизвестни.....

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/389906_195727500512749_100002265011460_419509_1772 942207_n.jpg

-Bobby-
30-11-2011, 11:15
Бобсън, ти си втория след Шумахер, който си е повервал прекалено много...:butt: Но като се видим, АЗ ще ти разясня кое как е...:cheers::Tease:

Хахаха, керпенеца по повЕрванье не мой' го стигна. :Lkingsmiley:
Стига сме се дъвкали с теб като сляп шумахерист със Зашев, и кажи кога ще се видим, да седнем да пийнем по едно и да пораздуем. ;)

charlie
30-11-2011, 13:23
Здрасти на изтрещелите рацари Алфисти.

гОлем купон сте си скретали тука :). :director:

Не че нещо искам да кажа, ама ето Ви старта ми в М1.

http://www.youtube.com/watch?v=x5Zg1cteSpQ&feature=player_embedded

а ето и нещо което щеше да ни коства много за отбора:

http://www.youtube.com/watch?v=p8Aqbtg-ALU&feature=youtu.be

ааа... И Зашев (pla_y_men) :sick1:

Айде до скоро...

ФЕРАРИСТ
30-11-2011, 13:46
Здрасти на изтрещелите рацари Алфисти.

гОлем купон сте си скретали тука :). :director:

Не че нещо искам да кажа, ама ето Ви старта ми в М1.

Баси ся една година няма да се говори с тоя........

-Bobby-
30-11-2011, 13:50
Малко му беше всичкото бой през този сезон на картинга... още трябва... догодина викам да се погрижим с теб за това...

Mury
30-11-2011, 16:46
Здрасти на изтрещелите рацари Алфисти.

гОлем купон сте си скретали тука :). :director:

Не че нещо искам да кажа, ама ето Ви старта ми в М1.

http://www.youtube.com/watch?v=x5Zg1cteSpQ&feature=player_embedded

а ето и нещо което щеше да ни коства много за отбора:

http://www.youtube.com/watch?v=p8Aqbtg-ALU&feature=youtu.be

ааа... И Зашев (pla_y_men) :sick1:

Айде до скоро...

То единия от тези дето караха Вектрата няма много акъл в главата,доста хора го знаят,преди 2 години кара на Калояново на Алфисти трак дей,без,повтарям без стаб щанга на Типото си,и естествено резултата беше челно в стената на правата :director::director::director::director:

GT 51
30-11-2011, 16:54
Официални резултати " Ендурънс Трофи" 2011 г.
http://www.dcb.bg/read.php?id=118

ФЕРАРИСТ
30-11-2011, 18:40
Мда, май найстина ако се бяхме пуснали в М2 щяхме да сме първи......победителите там са направили 154 об, ние 156......

BatVas
30-11-2011, 20:22
Мда, май найстина ако се бяхме пуснали в М2 щяхме да сме първи......победителите там са направили 154 об, ние 156......

156 обиколки при стрийт гуми, а представяш ли си и със сликове ако бяхте и да извадите поне седалките - щяхте да натупате "батковците' с бегачките с 1,9 дизел и щеше да има голям майтап :)

П.П. За Чарли
-Лотуса кефи максимално как се държи.
Добре, че бе избегната белята с хлопела.

didko_boy
30-11-2011, 20:24
Мда, май найстина ако се бяхме пуснали в М2 щяхме да сме първи......победителите там са направили 154 об, ние 156......

ако бяхме в м2 щяхме да сме със сликове и обиколките щяха да са доста повече :plane: току виж първи във всички класове хохохохо

Bobi_33
30-11-2011, 20:37
ако бяхме в м2 щяхме да сме със сликове и обиколките щяха да са доста повече :plane: току виж първи във всички класове хохохохо

Е тогава феновете на всички други марки ще намразят Алфа още повече.

Странно ми е защо не е имало нито един Мерцедес. Нали уж имаше някакъв селски девиз: "Мерцедес и всички останали" .......

ФЕРАРИСТ
30-11-2011, 20:46
Малко ме съмнява че преден десен слик щеше да издържи......но иначе със сигурност щяхме да имаме повече навъртяни обиколки......

pla_y_men
30-11-2011, 22:52
Здрасти на изтрещелите рацари Алфисти.

гОлем купон сте си скретали тука :). :director:

Не че нещо искам да кажа, ама ето Ви старта ми в М1.

http://www.youtube.com/watch?v=x5Zg1cteSpQ&feature=player_embedded

а ето и нещо което щеше да ни коства много за отбора:

http://www.youtube.com/watch?v=p8Aqbtg-ALU&feature=youtu.be

ааа... И Зашев (pla_y_men) :sick1:

Айде до скоро...
Кво се лашкаш улево-удесно отначало...много Ф1 зяпаш по ТВ, ама книжката си я взел с агънце и с дамаджанка...:crazy:
Добре, че немския варел не сгази минзухарчето... :bash:


Е тогава феновете на всички други марки ще намразят Алфа още повече.

Странно ми е защо не е имало нито един Мерцедес. Нали уж имаше някакъв селски девиз: "Мерцедес и всички останали" .......
Само от милосърдие ще да е, за да не отчаят останалите със смазващо превъзходство...

А ако вехтата 75-ца на Пердашковците беше със сликове, изхвърлени седалки и барната тук-там с флекса, а? Всичките класове щяха да гледат те това :fuckoff: защото има вероятност да изкара и тя без дозареждане, както Венерическото дизелче... Вярно, че доливаха, ама макс 11-12 литра и когато финишираха, показваше над средата на последната четвърт и лампата за резервата не светеше!!!:notworthy:

didko_boy
30-11-2011, 23:51
А ако вехтата 75-ца на Пердашковците беше със сликове, изхвърлени седалки и барната тук-там с флекса, а? Всичките класове щяха да гледат те това :fuckoff: защото има вероятност да изкара и тя без дозареждане, както Венерическото дизелче... Вярно, че доливаха, ама макс 11-12 литра и когато финишираха, показваше над средата на последната четвърт и лампата за резервата не светеше!!!:notworthy:

и в крайна сметка като заключение мога да заключа (хм) вместо да ходим да се блъскаме на следващия ендуранс , да си кажем какво може да направим по колите си и направо да ни пратят медалите и грамотите по пощата :notworthy: ХАХАХАХА помечтахме си малко , но освен нас всички останали са си направили изводи и за следващото ще са доста по подготвени

ne0
01-12-2011, 01:22
за следващия път не транспондери ами фотофиниш може да трябва на организатора

rijko
01-12-2011, 10:56
Да не забравяме, че има моменти, които не се връщат, които са безценни ;), всеки е имал момент в които се е раздал, постигнал е нещо и после се е почуствал измамен. Света не е черно-бял, но ги има и тия моменти и трябва да се обръща внимание на всеки присъствал.

Това е така :),
но някой да каже кога е ходил на дракон и нее имало проблем. Аз такъв случей не помна. Но все пак, организацията на такова мероприятие си е трудно нещо. Когато и техниката се дъни става много неприятно. Но това си е едно любителско състезание в което приоритет е единствено безопасноста на пилоти и публика.

rijko
01-12-2011, 13:13
http://www.dcb.bg/read.php?id=118 айде честито :goodnight:

Иван Шопов
05-12-2011, 20:43
Здравейте момчета (и девойки вероятно),
Може би с някои от Вас се познаваме, но за останалите ще се представя.
Казвам се Иван Шопов и бях един от участниците в това състезание. Честно казано нямам навика да обсъждам минали неща, но пък за сметка на това винаги държа истината да бъде на преден план. Може би ще останете изненадани, но в тази тема има някои хммм... откровени лъжи и други по-дребни неточности. Нека ги разясня точно като участник, а и собственик на тъмносиньо-карбоновота кочинка наречена "Автомобила на "Ой Тигре,Тигре и Котьо Рали Тийм"".
Ще си позволя да използвам цитати на членове на Вашия форум за да бъде по-ясно за какво става въпрос. Откъде да започнем? Например от тук:

Астрата е смотана той даже с нея си теглеше бегачката ........
Абсолютно вярно. В продължение на 2 1/2 години тази Астричка ми служи вярно като фамилна, фирмена, "дърпачка" и тренировъчна кола. Какво може да се очаква от нея на цели 15 години при подобно волско напъване? Разбира се, че е смотана, но пък си мисля че не звучи добре за участниците, които останаха зад нея. А така или иначе съм свикнал да уважавам всичките си колеги, та предлагам да приемем, че Астрата може да грознее и дъртее, но определено се показа като един сносен за годините си автомобил. И това го казвам не заради "любов към марката" - аз лично не мога да си позволя лукса да робувам на нещо подобно, а за да не бъдат оплювани ничии труд и старание - било на колегите, било наше.
За тези, които не са виждали автомобила (а и няма как да го познават) ще обясня накратко що за срам на камерунското автомобилостроене е той.
Кочинката е 1995г. с С20ХЕ двигател (2.0 16V) и през ранното си заводско детство е била цели 150 к.с. Колко е в момента - нямам си и идея, просто защото не ме интересуват тези подробности, а и в крайна сметка в подобни състезания мощността се измерва в секунди за обиколка, а не в конски сили. Автомобила е на над 300 000 км (аз съм навъртял 120 0000 от тях), без някакви доработки, валове, малове, електроники и прочее. Никога, подчертавам НИКОГА не е отварян за ревизия, та ако някой има съмнения, че има някакви интересни карантии вътре - сега е момента да го разочаровам. Има все още относително в добро състояние амортисьори "Koni" (2годишни с пробег над 100 000км) в комплект с най-високите (и евтини) пружини, наистина за да мога да си дърпам бегачката. Нека спомена още една вероятно любопитна подробност - автомобила е с монтирана АГУ (авто газова уредба) - тип "газов инжекцион". Защо Ви разказвам всичко това? Не е от гордост за притежаваният от мен автомобил, а защото се натъкнах на едни "интересни", но пък крайно невярни твърдения. Ето ги и тях:

Следих внимателно състезанието (след като засякох вашия бокс) и засичах наколко обиколки ваши за да видя , че няма как да наваксате се състредоточих върху опела , защото той ни остана конкурента. Опела спечели с отлична стратегия. В началото - при смяна на първи водач дозаредиха за да са сигурни колко им харчи колата(това им остана единственото зареждане) и с по слаби времена, но с малко зареждане победиха със стратегия (евала за което) ние не знаехме със сигурност разхода и се презапасихме с гориво (а зареждането бави).

и




Плюс това контрола на фуниите беше минимален, вече втори човек ми казва че Астрата е зареждала с по голяма фуния - дали не са знаели какви точно фунии ще се ползват, и да са си взели такава и после само да са дали другия накрайник, а да са ползвали свой..........какъв щеше да е проблема ако една от нашите алфи дето е пета и не и дреме за подиум даде на някой от другите накрайник, налеят юнашки, те им върнат срязан, петия го отнася, но кво от това, другите са спечелили време.....

Момчета...
Удебелил съм текста от Вашите цитати и ще Ви кажа сега защо.
Астрата отиде на пистата с полупълна газова бутилка (23 литра от 28 възможни) и пълен резервоар с бензин, а именно 60л. ( по показания на дигиталните уреди, които са от Вектра и не са съвсем точни), а по данни на производителя - 52л. - т.е. максималната вместимост на резервоара. След състезанието газ нямаше в бутилката, а уреда на таблото показваше налични 36л. Последното изречение го пиша, защото вероятно някой ще реши, че допълнителната АГУ ни е спечелила състезанието. Сметнете литрите и може би ще стигнем заедно до извода, че подобно нещо е немислимо.
Аз карах първи автомобила и стартирах на газ. Не за друго, а за да минем тънко откъм разходи. Вероятно не знаете, но и тримата "пилоти" на астрата си имаме съвсем друго поле за реализация и за нас това състезание беше чудесен повод да покараме, да се повеселим, видим с колеги и приятели, а не борба за отличия.
Но да се върна към темата...
След като стартирах карах приблизително 52 минути, вторият пилот кара 53 минути, а третият - остатъка от време до финала (колкото и да е било то). Астрата влезе в сервизната зона точно три пъти - два пъти за смяна на пилотите и веднъж по време на карането на третия пилот заради съмнения за разхлабено каре.
Зареждане не е имало в нито един момент от надпреварата! Много бих искал да видя човека или хората, които твърдят това за да им благодаря лично за откритието - вероятно някой е успял да въведе нова техника за зареждане през bluetooth и бих искал да я ползвам!
Сега разбирате ли колко абсурдни са твърденията Ви за фунии, "смятане на разход" и прочее?
Автомобила ни беше максимално тежък при старта(включая пълен резервоар, газова бутилка, туби,усилватели и прочее за да ни е комфортно и т.н.), а времената не бяха подобряване, просто защото нямаше нужда. Не искам да звучи като обида за някого, просто за нас бе достатъчно да държим минимална дистанция пред следващия автомобил. Предпочетохме увереното каране в стегнато темпо, а най-интересното е, че след всичките 100 и много обиколки единствено предна дясна гума има видими поражения. Това се дължи както на чудесното им "изпечено" състояние, така и на нашата пестеливост.
Разказвам Ви всичко това не за да изглеждаме бързи, умни или невероятно добри. Разказвам Ви го за да знаете истината.
Претендирам, че и тримата участници в тима с най-късото, незвучно и традиционно име, са повече от наясно с пистовите надпревари и знаят кога, как и дали е нужно да изстискат максимума от автомобила или да спестят ресурса. Мога да дам и конкретен пример - аз лично затворих с обиколка един от автомобилите от S1 (умишлено не споменавам кой за да няма нацупени. Използвахме хендсфрий системата на автомобила през касетофона, върнах газта и разговарях със съпругата ми в боксовете относно това как се движим. Разбира се резултата бе, че изпревареният автомобил се залепи за задната ми броня, разговора прекъсна и отново взех нужната според мен преднина. Не искам "Евала", не ме разбирайте погрешно - въпрос на автомобил, опит, възможности, ако щете и кондиция в даден момент е. Това, че сме победили някого не го прави лош, слаб, некадърен или нещо от сорта. Напротив - би трябвало да е стимул за него следващия път подобаващо да ни натрие носа, а така се ражда истинската спортна борба. И за да не говоря просто ей така нека Ви кажа с кои хора се състезавахте:
Цветомира Георгиева - Дамата в нашия отбор, състезателка в Дамския Рали Шампионат и в Мъжките Шампионати по Рали и Планинско. Държа да отбележа, че това и беше първо състезание на писта и смятам, че се справи повече от блестящо както с карането, така и с психиката, от която всички имаме нужда при догонване от други екипажи или застигане на по-бавни от нас.
Йордан Тодоров - Колега и Приятел, състезател в Мъжкия Планински Шампионат, както и в този по Затворен Маршрут.
За себе си няма какво да спомена, освен че и аз съм карал в Планинския Шампионат, както и в този по Затворен Маршрут.
По една или друга причина всеки един от нас е бил поне веднъж Шампион на България в класа и дисциплината, в която се е състезавал. И това не е повод за гордост, а още едно пояснение, че ние лично не отидохме за победа, а искахме да присъстваме на празник - нещо, което се случи и поднасяме нашите благодарности на участници, организатори и публика.
И тук ще си позволя да вмъкна нещо... Не злоупотребявайте с това, че някой бил картингист, друг тенекеджия, а на третия дядо му по майчина линия- извънземен. На пистата всички са равни и макар, че безспорно опита има значеине - не са единични случаите, когато талантливи момчета бият нас - "професионалистите" и то напълно заслужено. Нека не опорочаваме добрата идея и състезателния дух-ок? И ще Ви спомена още нещо по тази тема - няма по-неблагодарен момент от този пилот като нас да се появи на подобно състезание. Не Ви се вярва ли? Напротив, така е!
Ако пилота бие - направил го е, защото "е "профи", пък на какъв се прави сега да се сравнява с любителите и въобще какво търси тук?".
Ако загуби състезанието бива обявен за пълен некадърник, неталантлив идиот, когото даже "слабите" любители бият.
В този ред на мисли по време на моето каране дори е имало подмятания от "доброжелатели" от модифицирания клас за контестация към Астрата. Защо ли? Точка от правилника, касаеща резервоара. Е-абсолютно неуместно, както сами се убедиха всички, а и честно казано ще повторя това, което казах и там - "Ако някой не го е срам да го бие кола на газ, нека пусне конестация, че сме се постарали да ни е по-евтино!". Надявам се да ме разбирате правилно и да няма спекулации по въпроса.
И последен цитат:

Ще ме извинявате за сектанството,но аз ще подкрепям и номер 10 :

10. Ой Тигре, Тигре и Котьо Рали Тийм

:shocked::bouncing_smiley::bouncing_smiley:



Благодарим и за подкрепата и за "антисектантството". Това състезание не бе двубой на марки, а един малък лунапарк за всички идиоти, които предпочитат аромата на бензин пред този на уискито.:)
Ще си позволя да благодаря на организаторите за този малък празник за всички нас. Със сигурност имаше пропуски, със сигурност ще има и тепърва грешки, но аз лично съм на мнение, че коректив и критики може да поднася само този, който е направил същото нещо по-добре.
Факт са старанието, ентусиазма и раздаването на всички организатори и участници, а това е най-важното.
Благодаря още веднъж на всички колеги - момчетата и момичетата по пистата, за хубавите моменти и прекрасното състезание, което се получи.
Надявам се, че скоро ще имаме възможност да повторим "мероприятието" и с удоволствие бихме се включили в него.
Ако някой се чуства ощетен - било от организатори, АГУ или защото птичките не пееха достатъчно силно - нека ми се обади - обещавам да му подаря безвъзмездно медала за първото място. Не за друго, а защото аз лично се радвам и възхищавам от това, че в "аматьорското състезание" имаше само позитивни емоции, много забавление, доста колегиалност и никаква злоба. Предпочитам да си остане така, а купите и медалите не са в състояние за заместят това усещане.
Благодаря на всички за участието и коментарите им. Бъдете здрави и дано скоро се видим по състезателните трасета на България!

toki4a
05-12-2011, 23:23
Здравейте момчета (и девойки вероятно),
Може би с някои от Вас се познаваме, но за останалите ще се представя.
Казвам се Иван Шопов и бях един от участниците в това състезание. Честно казано нямам навика да обсъждам минали неща, но пък за сметка на това винаги държа истината да бъде на преден план. Може би ще останете изненадани, но в тази тема има някои хммм... откровени лъжи и други по-дребни неточности. Нека ги разясня точно като участник, а и собственик на тъмносиньо-карбоновота кочинка наречена "Автомобила на "Ой Тигре,Тигре и Котьо Рали Тийм"".
Ще си позволя да използвам цитати на членове на Вашия форум за да бъде по-ясно за какво става въпрос. Откъде да започнем? Например от тук:

Абсолютно вярно. В продължение на 2 1/2 години тази Астричка ми служи вярно като фамилна, фирмена, "дърпачка" и тренировъчна кола. Какво може да се очаква от нея на цели 15 години при подобно волско напъване? Разбира се, че е смотана, но пък си мисля че не звучи добре за участниците, които останаха зад нея. А така или иначе съм свикнал да уважавам всичките си колеги, та предлагам да приемем, че Астрата може да грознее и дъртее, но определено се показа като един сносен за годините си автомобил. И това го казвам не заради "любов към марката" - аз лично не мога да си позволя лукса да робувам на нещо подобно, а за да не бъдат оплювани ничии труд и старание - било на колегите, било наше.
За тези, които не са виждали автомобила (а и няма как да го познават) ще обясня накратко що за срам на камерунското автомобилостроене е той.
Кочинката е 1995г. с С20ХЕ двигател (2.0 16V) и през ранното си заводско детство е била цели 150 к.с. Колко е в момента - нямам си и идея, просто защото не ме интересуват тези подробности, а и в крайна сметка в подобни състезания мощността се измерва в секунди за обиколка, а не в конски сили. Автомобила е на над 300 000 км (аз съм навъртял 120 0000 от тях), без някакви доработки, валове, малове, електроники и прочее. Никога, подчертавам НИКОГА не е отварян за ревизия, та ако някой има съмнения, че има някакви интересни карантии вътре - сега е момента да го разочаровам. Има все още относително в добро състояние амортисьори "Koni" (2годишни с пробег над 100 000км) в комплект с най-високите (и евтини) пружини, наистина за да мога да си дърпам бегачката. Нека спомена още една вероятно любопитна подробност - автомобила е с монтирана АГУ (авто газова уредба) - тип "газов инжекцион". Защо Ви разказвам всичко това? Не е от гордост за притежаваният от мен автомобил, а защото се натъкнах на едни "интересни", но пък крайно невярни твърдения. Ето ги и тях:


и




Момчета...
Удебелил съм текста от Вашите цитати и ще Ви кажа сега защо.
Астрата отиде на пистата с полупълна газова бутилка (23 литра от 28 възможни) и пълен резервоар с бензин, а именно 60л. ( по показания на дигиталните уреди, които са от Вектра и не са съвсем точни), а по данни на производителя - 52л. - т.е. максималната вместимост на резервоара. След състезанието газ нямаше в бутилката, а уреда на таблото показваше налични 36л. Последното изречение го пиша, защото вероятно някой ще реши, че допълнителната АГУ ни е спечелила състезанието. Сметнете литрите и може би ще стигнем заедно до извода, че подобно нещо е немислимо.
Аз карах първи автомобила и стартирах на газ. Не за друго, а за да минем тънко откъм разходи. Вероятно не знаете, но и тримата "пилоти" на астрата си имаме съвсем друго поле за реализация и за нас това състезание беше чудесен повод да покараме, да се повеселим, видим с колеги и приятели, а не борба за отличия.
Но да се върна към темата...
След като стартирах карах приблизително 52 минути, вторият пилот кара 53 минути, а третият - остатъка от време до финала (колкото и да е било то). Астрата влезе в сервизната зона точно три пъти - два пъти за смяна на пилотите и веднъж по време на карането на третия пилот заради съмнения за разхлабено каре.
Зареждане не е имало в нито един момент от надпреварата! Много бих искал да видя човека или хората, които твърдят това за да им благодаря лично за откритието - вероятно някой е успял да въведе нова техника за зареждане през bluetooth и бих искал да я ползвам!
Сега разбирате ли колко абсурдни са твърденията Ви за фунии, "смятане на разход" и прочее?
Автомобила ни беше максимално тежък при старта(включая пълен резервоар, газова бутилка, туби,усилватели и прочее за да ни е комфортно и т.н.), а времената не бяха подобряване, просто защото нямаше нужда. Не искам да звучи като обида за някого, просто за нас бе достатъчно да държим минимална дистанция пред следващия автомобил. Предпочетохме увереното каране в стегнато темпо, а най-интересното е, че след всичките 100 и много обиколки единствено предна дясна гума има видими поражения. Това се дължи както на чудесното им "изпечено" състояние, така и на нашата пестеливост.
Разказвам Ви всичко това не за да изглеждаме бързи, умни или невероятно добри. Разказвам Ви го за да знаете истината.
Претендирам, че и тримата участници в тима с най-късото, незвучно и традиционно име, са повече от наясно с пистовите надпревари и знаят кога, как и дали е нужно да изстискат максимума от автомобила или да спестят ресурса. Мога да дам и конкретен пример - аз лично затворих с обиколка един от автомобилите от S1 (умишлено не споменавам кой за да няма нацупени. Използвахме хендсфрий системата на автомобила през касетофона, върнах газта и разговарях със съпругата ми в боксовете относно това как се движим. Разбира се резултата бе, че изпревареният автомобил се залепи за задната ми броня, разговора прекъсна и отново взех нужната според мен преднина. Не искам "Евала", не ме разбирайте погрешно - въпрос на автомобил, опит, възможности, ако щете и кондиция в даден момент е. Това, че сме победили някого не го прави лош, слаб, некадърен или нещо от сорта. Напротив - би трябвало да е стимул за него следващия път подобаващо да ни натрие носа, а така се ражда истинската спортна борба. И за да не говоря просто ей така нека Ви кажа с кои хора се състезавахте:
Цветомира Георгиева - Дамата в нашия отбор, състезателка в Дамския Рали Шампионат и в Мъжките Шампионати по Рали и Планинско. Държа да отбележа, че това и беше първо състезание на писта и смятам, че се справи повече от блестящо както с карането, така и с психиката, от която всички имаме нужда при догонване от други екипажи или застигане на по-бавни от нас.
Йордан Тодоров - Колега и Приятел, състезател в Мъжкия Планински Шампионат, както и в този по Затворен Маршрут.
За себе си няма какво да спомена, освен че и аз съм карал в Планинския Шампионат, както и в този по Затворен Маршрут.
По една или друга причина всеки един от нас е бил поне веднъж Шампион на България в класа и дисциплината, в която се е състезавал. И това не е повод за гордост, а още едно пояснение, че ние лично не отидохме за победа, а искахме да присъстваме на празник - нещо, което се случи и поднасяме нашите благодарности на участници, организатори и публика.
И тук ще си позволя да вмъкна нещо... Не злоупотребявайте с това, че някой бил картингист, друг тенекеджия, а на третия дядо му по майчина линия- извънземен. На пистата всички са равни и макар, че безспорно опита има значеине - не са единични случаите, когато талантливи момчета бият нас - "професионалистите" и то напълно заслужено. Нека не опорочаваме добрата идея и състезателния дух-ок? И ще Ви спомена още нещо по тази тема - няма по-неблагодарен момент от този пилот като нас да се появи на подобно състезание. Не Ви се вярва ли? Напротив, така е!
Ако пилота бие - направил го е, защото "е "профи", пък на какъв се прави сега да се сравнява с любителите и въобще какво търси тук?".
Ако загуби състезанието бива обявен за пълен некадърник, неталантлив идиот, когото даже "слабите" любители бият.
В този ред на мисли по време на моето каране дори е имало подмятания от "доброжелатели" от модифицирания клас за контестация към Астрата. Защо ли? Точка от правилника, касаеща резервоара. Е-абсолютно неуместно, както сами се убедиха всички, а и честно казано ще повторя това, което казах и там - "Ако някой не го е срам да го бие кола на газ, нека пусне конестация, че сме се постарали да ни е по-евтино!". Надявам се да ме разбирате правилно и да няма спекулации по въпроса.
И последен цитат:


Благодарим и за подкрепата и за "антисектантството". Това състезание не бе двубой на марки, а един малък лунапарк за всички идиоти, които предпочитат аромата на бензин пред този на уискито.:)
Ще си позволя да благодаря на организаторите за този малък празник за всички нас. Със сигурност имаше пропуски, със сигурност ще има и тепърва грешки, но аз лично съм на мнение, че коректив и критики може да поднася само този, който е направил същото нещо по-добре.
Факт са старанието, ентусиазма и раздаването на всички организатори и участници, а това е най-важното.
Благодаря още веднъж на всички колеги - момчетата и момичетата по пистата, за хубавите моменти и прекрасното състезание, което се получи.
Надявам се, че скоро ще имаме възможност да повторим "мероприятието" и с удоволствие бихме се включили в него.
Ако някой се чуства ощетен - било от организатори, АГУ или защото птичките не пееха достатъчно силно - нека ми се обади - обещавам да му подаря безвъзмездно медала за първото място. Не за друго, а защото аз лично се радвам и възхищавам от това, че в "аматьорското състезание" имаше само позитивни емоции, много забавление, доста колегиалност и никаква злоба. Предпочитам да си остане така, а купите и медалите не са в състояние за заместят това усещане.
Благодаря на всички за участието и коментарите им. Бъдете здрави и дано скоро се видим по състезателните трасета на България!

:hehehm::gay[1]::gruebel::th_up::dunno::sleepy:

BatVas
05-12-2011, 23:53
Така или иначе никой не оспорва, че опела е първи.
Подчертал си ме с черно и си ме цитирал, но аз казвам , че след втория бокс съм се средоточил върху опела (защото счетох , че хондата с дългия стоп не е конкуренция вече) Та понеже не видях зареждане на втори и трети стоп на опела - предположих , че сте заредили малко на първия стоп и така сте били сигурни за разхода на гориво (това беше грешка при нас, че не бяхме сигурни в разходваното гориво и сипвахме много на последната смяна на пилот) Та си мислех , че това е много добра стратегия от Ваша страна. (което освен като комплимент, не виждам как може да го приемете)
Та да бяхте цитирали целия пост - никъде, ама никъде не оспорвам първото място на опела (за фунии да не говорим) - говоря за хондата.
А просто съм Ви похвалил без да искам , че сте били с добра стратегия.
А щом организаторите са счели , че газовата бутилка не е допълнителен резервоар монтиран освен фабричния - значи няма проблем !

ФЕРАРИСТ
06-12-2011, 10:15
Астрата отиде на пистата с полупълна газова бутилка (23 литра от 28 възможни) и пълен резервоар с бензин, а именно 60л.
Лично на мен ми е все тая с какво е била, нямах нито възможност да следя представянето на опела, нито ме интересуваше, тъй като не беше в нашия клас......девойчето което мисля че караше второ дори го пропуснах в началото на правата въпреки че я изпреварих обиколко след като излезе да кара, тъй като сметнах че ще загубя повече време да карам защитно по завойте, отколкото ако я пусна и вляза в ритъм, така или иначе на правата нямаше как да стане изпреварване, а в другата част астрата беше по бърза.......
Може да не сте зареждали, но както казах ми е все едно, казах това не защото ме касае мен или нашето класиране, а защото контрола беше слаб в това отношение.......

П.П - понеже пак някой ми каза че астрата била наказана с 1 минута, а аз няма как да съм го видял това, остава ти да кажеш дали това е било така, че явно има доста разминавания......всъщност може би и Хондата да е била наказана, споменавано ми бе в контекст на друго и не съм запомнил добре.....

ne0
06-12-2011, 13:12
Все по-забавно става.

Много е глупаво, когато заради неуредици от организационна страна състезателите изпадат в измислени и несъществуващи търкания. Състезанието за всеки беше срещу времето и чат пат срещу някой на пистата.
В случая от страна на организатора нямаше контрол почти никакъв, както и акуратно проследяване и отразяване на действието на пистата. Сигурен съм, че Искрен си е извадил поуките.. по негови думи още 30 мин след началото на състезанието. Всичко това може да се поправи.

Нас ни базикаха, че ни липсват задните спирачки, що па Вие да не си карате с втори резервоар. Могли сте карали сте - евала. Ако има пропуски те са оргтанизационни.

Състезанието беше празник да. За това бяхме там и ще бъдем пак.

Г-н Шопов, супер е това, че сте се регистрирали в този форум, но е безпредметно да се преразказва цяло мероприятие... каквото било било. Който бил там видял. Кой карал карал... кой спечелил спечелил.
Има нотки на оправдание или на непризнателност в поста Ви, дано да греша. НО СЪМ СИГУРЕН ЧЕ НИКОЙ от тук пишещите по никакъв начин не е имал за цел да Ви обиди или нещо подобно. Това важи за всички участници. Всички упреци са били към организатора.

Държа да отбележа, че на пистата никой от нашия отбор или приятели общо около 40 човека не каза и "ГЪК" за несправедливото награждаване и мъжки се качихме на стълбицата без никой да разбере реално какво се случва. По наши сметки бяхме в обиколка с вашата астра но реално никой не беше сигурен и реално никой не знаеше кой къде е по пистата :). Единственото 100% сигурно нещо беше, че хондата е поне 4-та след проблемите които ги сполетяха. НО КАКВОТО БИЛО БИЛО!

Поздрави!

П.С. Пак повтарям, кой какво може и постига се вижда на пистата и по резултатите, преразкази - всякакви, както и хора всякакви.

Иван Шопов
06-12-2011, 14:39
Привет отново.
Честно казано не искам да се впускам в дискусии, предишния пост беше написан с единствената цел да няма спекулации. Ще си позволя да отговоря на писалите след мен, защото нямам желание нещо да бъде тълкувано неправилно.


П.П - понеже пак някой ми каза че астрата била наказана с 1 минута, а аз няма как да съм го видял това, остава ти да кажеш дали това е било така, че явно има доста разминавания......всъщност може би и Хондата да е била наказана, споменавано ми бе в контекст на друго и не съм запомнил добре.....
Честно казано ние нямаме информация за подобно наказание и не мога да кажа със сигурност дали е било така.

Така или иначе никой не оспорва, че опела е първи.
Подчертал си ме с черно и си ме цитирал...
Та да бяхте цитирали целия пост - никъде, ама никъде не оспорвам първото място на опела (за фунии да не говорим) - говоря за хондата.
А просто съм Ви похвалил без да искам , че сте били с добра стратегия.
А щом организаторите са счели , че газовата бутилка не е допълнителен резервоар монтиран освен фабричния - значи няма проблем !
И тук цитирам избирателно с единствена цел краткост, а не изопачаване.
Както казах и в предишния си пост - има отявлени лъжи и неточности.
Цитирах избирателно твоя пост за да поправя единствената неточност - тази, че сме зареждали въобще. Може би това, че цитатите бяха "слепени" с "онзи за фунията" си ме разбрал неправилно. Така или иначе е вярно, че казаното от теб може да бъде възприето като комплимент, за което благодаря. Извинявам се ако съм те засегнал с нещо - не съм имал подобни намерения, а и не смятам, че има защо да го правя.

:hehehm::gay[1]::gruebel::th_up::dunno::sleepy:
Единственото тук, което разбирам е отегчението от четенето на поста ми. Не се извинявам за причиняването му, тъй като в предишния си пост беше "понахранил" екип, който с нищо не е заслужил това.


Г-н Шопов, супер е това, че сте се регистрирали в този форум, но е безпредметно да се преразказва цяло мероприятие... каквото било било. Който бил там видял. Кой карал карал... кой спечелил спечелил.
Има нотки на оправдание или на непризнателност в поста Ви, дано да греша. НО СЪМ СИГУРЕН ЧЕ НИКОЙ от тук пишещите по никакъв начин не е имал за цел да Ви обиди или нещо подобно. Това важи за всички участници. Всички упреци са били към организатора.
..........
П.С. Пак повтарям, кой какво може и постига се вижда на пистата и по резултатите, преразкази - всякакви, както и хора всякакви.
Прав сте, че е безпредметно, а и отдавна съм прескочил времената, в които всяко едно състезание трябваше да има своя форумен разбор.
Още веднъж - направих го заради косвените обвинения в измама в някои от предишните постове. Вероятно ще се съгласите, че никой не обича да бъде обвиняван несправедливо и ще разберете това мое включване.
Нотки на непризнателност и/или обвинение надали ще намерите освен към неправилните и прибързани изказвания обвиняващи нашия отбор в измама. Нямам навика да принизявам опонентите си, но нямам и този да приемам подобно отношение от когото и да било.
В този ред на мисли вероятно никой не е имал за конкретна цел да ни обвини в нещо, но думите за фунията например нямаше как да ги изтълкувам просто като упрек към организатора, щом ние "сме се възползвали" и измамили някого.
Между другото - не виждам доводи да търсите оправдания в поста ми, защото според мен няма и причина за подобно нещо. Нито сме виновни, нито ще се чустваме такива, щом спазваме правилници и изисквания и респективно няма как да се чустваме "гузни".:)
Послеслова от цитата Ви напълно съвпада с моите разбирания - нещо, което се опитах да обясня и преди.
Кой какви гуми имал, ако бил махнел това или онова и т.н. са все приказки, които по един или друг начин принизяват постигнатото от всички. Нека не забравяме, че ако ние сме можели да подобрим нещо в автомобила и/или представянето си, то това важи с пълна сила и за конкурентите ни.
И така...
Надявам се, че ще се забавляваме отново по пистите и дано следващия път всеки търси изводи и поуки (дори и от чуждото представяне), вместо оправдания с някой друг.
Извинявам се още веднъж ако някой се е почуствал засегнат или съм нарушил "добрата форумна атмосфера", но заради моето и нашето име имах желание да разсея неоправданите подозрения и обвинения.

Jivko7777
04-05-2012, 18:37
На 1:28 пушеща алфа виждам :)

http://vbox7.com/play:e90348e9a4