PDA

View Full Version : Свистене от предно стъкло



159 ti
08-11-2011, 02:25
Здравейте и от мен от седмица съм притежател на 159 ти, проблема ми е, че след 100км в час има свистене подобно на чайник от предно стъкло или от дясно някъде...споделете дали имате подобни проблеми и аз как да се спрявя с този проблем...
Благодаря предварително!

kolev
08-11-2011, 11:19
затваряш ли прозорците догоре.

Mury
08-11-2011, 11:22
Трябва да се провери дали е регулирана хубаво дясната врата.Ако не си сменял поленовия филтър,го направи,може от него да се получава...........:lupe::lupe::lupe::lupe:

Stoyan Georgiev
08-11-2011, 11:24
на мен с 200 ми свисти точно както го описваш - като чайник

ама ту се появява, ту спира...

пробвай да разбуташ прозорците и да видиш някое уплътнение да не е прецакано

и като говорим за паразитни шумове

като намалям с предавките - примерно включвам от трета на втора и се чува нещо като скрибуцане тихо (като метал в метал скърцане) някъде посредата отпред/отдолу - чува се рядко и то само при този случай - от трета на втора и от четвърта на трета - когато намалям, ако натисна педала за газта изчезва

Георги Живков
08-11-2011, 18:41
При мене, след смяна на предното (челно)стъкло се появи такова свистене. Последва рекламация, презалепване на стъклото и сега е ок.

Mury
08-11-2011, 19:56
При мене, след смяна на предното (челно)стъкло се появи такова свистене. Последва рекламация, презалепване на стъклото и сега е ок.

В интерес на истината и аз сменях предния дажм преди 2 седмици,ма още не съм карал на дълъг път или с висока скорост,трябва го тествам,хм,това ме заинтригува сериозно :lupe::lupe::lupe:

Kuku
09-11-2011, 01:49
Момчета, не, че нещо, ама в 90% от случаите свистенето се появява след смяна на челното стъкло :)

159 ti
09-11-2011, 02:05
Момчета благодаря ви за отговорите, ще се опитам да оправя проблема и ще пиша тук!

---------- Post added at 01:55 ---------- Previous post was at 01:53 ----------


Момчета, не, че нещо, ама в 90% от случаите свистенето се появява след смяна на челното стъкло :)

Според теб да опитам ли с реглаж на пантите на вратата, защото според мен също идва от предното стъкло!

---------- Post added at 02:05 ---------- Previous post was at 01:55 ----------


затваряш ли прозорците догоре.

да винаги

Kuku
09-11-2011, 02:14
Ако си сигурен, че свисти от челното стъкло, изобщо не се занимавай с вратите.
Ако все пак държиш да изключиш със сигурност вратите, като източник на свистенето, то можеш да си поиграеш с пантите.
Преди да започнеш да чоплиш вратите, просто погледни дали челното стъкло е оригинално :)

Stoyan Georgiev
09-11-2011, 10:36
при мен челното стъкло е оригинално и пак се появява... но както казах - при доста висока скорост - ако се чува се чува едва на 200-210

dilian alfa gtv
09-11-2011, 10:48
при мен челното стъкло е оригинално и пак се появява... но както казах - при доста висока скорост - ако се чува се чува едва на 200-210

Моето предно е сменяно,но чувам свистене доста силно от задна дясна врата и всеки път си мисля че ми е отворен прозороца,а при голяма скорост имам чуството че отвсякъде се чува.

Kuku
09-11-2011, 11:41
Да, много е важно първо да се установи дали шума наистина идва от челното стъкло, а не от врати, уплътнения и прочие.....
В Кобра са имали случай на рекламация за шум от челното стъкло, който в последствие се оказал шум от страничното огледало, което някой се опитал да открадне, но не успял и само го разбрицал :?

Mury
09-11-2011, 12:20
Да, много е важно първо да се установи дали шума наистина идва от челното стъкло, а не от врати, уплътнения и прочие.....
В Кобра са имали случай на рекламация за шум от челното стъкло, който в последствие се оказал шум от страничното огледало, което някой се опитал да открадне, но не успял и само го разбрицал :?

Ами майка да ти кажа с 200,не е особено удачно да се чекнеш наляво надясно,и да се ослушваш и заглеждаш,ти сам знаеш,заглеждане в един касетофон до къде те доведе :party::party::party::party:

Kuku
09-11-2011, 12:53
Е, много ясно - трябва да има някой до шофера и да се ослушва :)

ALFonsOlder
09-11-2011, 19:19
аз съм със 156 и имам същия шум. чувам го още след 100км/ч. като от дясното огледало, ама не виждам нищо като причина там.

хммм..хвърлихте ме в размисъл.
челното стъкло е сменяно в италия, щото датата му е 3-4 години след производстото на колата......

159 ti
10-11-2011, 22:03
Момчета при мен се оказа от предна дясна врата, сега можете ли да ми кажете ще мога ли сам да я регулирам или да се обърна към някой специализиран живея в Бургас!

Mury
13-11-2011, 08:34
А такаааааа,видя ли са,аз като говоря не приказвам...............:flowers::flowers::flowers ::flowers:

andro88
26-11-2011, 17:48
и като говорим за паразитни шумове

като намалям с предавките - примерно включвам от трета на втора и се чува нещо като скрибуцане тихо (като метал в метал скърцане) някъде посредата отпред/отдолу - чува се рядко и то само при този случай - от трета на втора и от четвърта на трета - когато намалям, ако натисна педала за газта изчезва

Ако щеш вярвай имам същия проблем след смяна на съединител. Ама едно към едно с това ,което обясняваш.
Колкото до свистенето на колегата , с оглед на това ,че при доста хора го има, може да е една от малките детски болести, на които италианците са подвластни,като например ако натиснеш "старт" бутона по погрешка вместо този на аудиото и колата угасва в движение.
Та може просто при 200км/ч да си се чува вятъра,пък дори от вратата

Mury
26-11-2011, 23:05
Ако щеш вярвай имам същия проблем след смяна на съединител. Ама едно към едно с това ,което обясняваш.
Колкото до свистенето на колегата , с оглед на това ,че при доста хора го има, може да е една от малките детски болести, на които италианците са подвластни,като например ако натиснеш "старт" бутона по погрешка вместо този на аудиото и колата угасва в движение.
Та може просто при 200км/ч да си се чува вятъра,пък дори от вратата

159 в движение е много трудно да я загасиш с натискане на бутона,недей да говориш като незнаеш,аз съм пробвал много пъти-не става..........................:whip::whip::whip:: whip::whip:

DJraceman
26-11-2011, 23:08
Mury не нападай колегата!!! Само, ще ти кажа, че аз пробвах и стана от първия път! Както натиснах копчето и така угасна и свидетел има!

gostenka
27-11-2011, 00:23
На моята не става дори и с 5 км да караш докато не спреш не загасва!Подкрепям колегата!

andro88
27-11-2011, 13:07
http://vbox7.com/play:dd3941fe
Истина е ,че не съм пробвал , но това видях. Виж 21:40 мин.
Не мисли ,че критикувам модела, напротив, това вероятно е следващата ми:surrender::surrender::surrender:

DJraceman
27-11-2011, 14:04
на тези решили да си изгасат колат в движение ако не става от пърбия път натиснете копчето 2 или 3 пъти и ще стане!

Mury
28-11-2011, 14:04
на тези решили да си изгасат колат в движение ако не става от пърбия път натиснете копчето 2 или 3 пъти и ще стане!

А това вече е друго,значи неможе да объркаш копчето за палене с това на касетофона или навигацията..............трябва да си пълен идиот:clapping::clapping::clapping::clapping:

andro88
28-11-2011, 21:10
А това вече е друго,значи неможе да объркаш копчето за палене с това на касетофона или навигацията..............трябва да си пълен идиот:clapping::clapping::clapping::clapping:

Клипа

Mury
29-11-2011, 21:32
Клипа

Тва е измама,от първия път не става,чак 3-4 пъти и може да стане...................:idea2::idea2::idea2::idea 2:

dilian alfa gtv
07-12-2011, 23:28
Споделям тук по темата със чистачките,защото темата е за предно стъкло.Потвърждавам че проблема със чистачките се решава,като се сменят перата със такива от WV КАДИ,принципно ще станат всякакви като се изрязват и така,но тези от WV наистина са перфектни,след 2 год наказание със Бош и Шампион,най на края имам перфектни чистачки.Цената оригинални пера за кади е 27лв от автотрейд.

Въпрос:споделете от къде се регулират тези загубени пръскалки за течност за чистачки,че се изнервих тотално,не мога да открия винт никъде.
Благодаря предварително..:pizza:

Mury
08-12-2011, 07:32
Споделям тук по темата със чистачките,защото темата е за предно стъкло.Потвърждавам че проблема със чистачките се решава,като се сменят перата със такива от WV КАДИ,принципно ще станат всякакви като се изрязват и така,но тези от WV наистина са перфектни,след 2 год наказание със Бош и Шампион,най на края имам перфектни чистачки.Цената оригинални пера за кади е 27лв от автотрейд.

Въпрос:споделете от къде се регулират тези загубени пръскалки за течност за чистачки,че се изнервих тотално,не мога да открия винт никъде.
Благодаря предварително..:pizza:

Отстрани е винта....................:idea2::idea2::idea2::ide a2:

dilian alfa gtv
08-12-2011, 09:07
Отстрани е винта....................:idea2::idea2::idea2::ide a2:

Евентуално да има някаква капачка този винт,защото не го виждам,вчера го оглеждах със прожектор 1 час,реших да почна да разглобявам наред от маркуча нататък,но се отказах.

Z:)m
08-12-2011, 11:38
Споделям тук по темата със чистачките,защото темата е за предно стъкло.Потвърждавам че проблема със чистачките се решава,като се сменят перата със такива от WV КАДИ,принципно ще станат всякакви като се изрязват и така,но тези от WV наистина са перфектни,след 2 год наказание със Бош и Шампион,най на края имам перфектни чистачки.Цената оригинални пера за кади е 27лв от автотрейд.



Колега, можеш ли да кажеш, за кои моделни години на VW Kaddy става въпрос?

Благодаря ти предварително!

Mury
08-12-2011, 11:39
Евентуално да има някаква капачка този винт,защото не го виждам,вчера го оглеждах със прожектор 1 час,реших да почна да разглобявам наред от маркуча нататък,но се отказах.

Мисля че няма капачка :coolio::coolio::coolio:

dilian alfa gtv
08-12-2011, 12:23
Колега, можеш ли да кажеш, за кои моделни години на VW Kaddy става въпрос?

Благодаря ти предварително!

Годината 06-07..при разглобяването се изисква търпение след това.

---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:23 ----------


Мисля че няма капачка :coolio::coolio::coolio:

Пак ще огледам днес.

Друго аз да питам,някой пробвал ли е подобни стелки,че са добър вариант за зимата..
http://emk-33.com/shop/product_info.php?products_id=85769
или
http://www.stelki.bg/product/599/gumeni-stelki-alfa-romeo-159.html

bouncer
13-12-2011, 13:27
Току що от Порше София Изток ми съобщиха, че комплекта предни пера за чистачките на Кадо 06-07 струва 75 лв.

Mury
13-12-2011, 13:30
Току що от Порше София Изток ми съобщиха, че комплекта предни пера за чистачките на Кадо 06-07 струва 75 лв.

За Кадито има в Аутоплюс,и са на цена 30-32 лв. :static::static::static::static:

gostenka
13-12-2011, 15:16
Колега купи само гумичките струват около 20лв вървят с капачки и стават едно към едно аз карам вече около година и са ок сменят се много лесно(махаш капачката вадиш старата и слагаш новата).Моите ги купикхот Ауди Пловдив.

bouncer
13-12-2011, 16:14
инетерсно инфо:
размера на кадито е - 600/480мм

Размера на 159 е 575/450MM

tuning7350
16-12-2011, 01:05
Здравейте и от мен от седмица съм притежател на 159 ти, проблема ми е, че след 100км в час има свистене подобно на чайник от предно стъкло или от дясно някъде...споделете дали имате подобни проблеми и аз как да се спрявя с този проблем...
Благодаря предварително!
Същият проблем само че с 147-ца след 160-170км