PDA

View Full Version : Тампон на макферсон



Mury
28-11-2004, 10:34
Пи4ове кажете как да си смажа тампона на макферсона без да го свалям.От както стана студено се разскърца много гадно а ина4е е здрав просто се е свил от студа.Даите някаква идея :lol: :shock: :shock:

Dodo 155
28-11-2004, 11:53
Пи4ове кажете как да си смажа тампона на макферсона без да го свалям.От както стана студено се разскърца много гадно а ина4е е здрав просто се е свил от студа.Даите някаква идея :lol: :shock: :shock:

Бих ти препоръчал да го свалиш и да му смажеш лагера с грес, защото иначе с масло ще "отиде на кино" гумената част и ще трябва да си купуваш нов. На първата ми кола, едно Рено 5, така му смазах с масло тампона, че направо си купих нов след 1 месец;) Гумата се беше разложила направо...но тогава бях млад левент зад волана :)
Успех! ;)

stelt
28-11-2004, 17:58
Сигурен ли си че проблема е в тампона. Азмисля че ти се е прецакал лагера. Ако си купуваш нов внимавай, че аз така смених един който след седмица пак започна да се обажда. :)

Mury
28-11-2004, 23:05
Не знам бате не ми се иска да го свалям искам така на място да го смажа

WhitePower
29-11-2004, 10:49
ako izkash neshto techno benzin i gres raztvarjah nalivash benzina se izparjava i ostava gresta
ne sam 100 % ubeden no pak pitai i njakoie drugo mnenie

нидобърски
01-12-2004, 11:13
Според мен не е тампона а лагера, тампона би трябвало да е статичен. Виж първо отдолу откъм пружината дали няма боклуци, може и оттам да скърца. Можеш да ги премахнеш с със силна струя вода например. Най сигурно е обаче да свалиш и да гресираш лагера. Или пък пробвай да опиташ да достигнеш до него някак си със спринцовка с грес и да смажеш, знам ли.