PDA

View Full Version : Замръзнали ключалки или...???



bager
15-11-2011, 10:11
Тая сутрин 59-ката ми скъса нервите! Не иска да се отключи, просто не реагира по никакъв начин на каквото и да било натискане на копчетата на дистанционното. След първоначално невъзможно вкарване на ключа в ключалката за да пробвам и от там успях( с пръскане на някакви антизамръзващи разтвори и нагряване на ключа!!!) и се оказа че съм дотам - неще да се завърти на никъде.
Баси, а още не е дошла зимата.
Идеята ми е, има нещо замръзнало, или се е преебало нещо? Не става и да отвори багажника - нищо! Пробвах със същия успех и с резервния ключ.
Иска ми се да е замръзнала, но все си мисля че щеше поне да се опита да цъкне нещо, или да издаде звук някакъв, а то - нищо.
И сега идва въпросът - ако не се отвори на обяд(ще ходя да я пробвам като се позатопли) какво следва нататък при условие че няма отваряне?
Автоключар ли трябва да викам, пък и като го викна как ли ще я отвори? Давайте някакви идеи че кочината ме вбеси яко и общо взето не вдявам какво да и правя вече. Не стига че мъкнах малкия на ръце до детската в тоя студ, закъснях за работа и се возих в най-мизерното такси на света, ами и сега пак трябва да се занимавам с нея. :cussing:
Някой с подобен случай?

bobi_kvo
15-11-2011, 10:45
а дали наистина не е замръзнала, снощи си измих колата и сутринта беше мъка .... пръсках спрейчета.... разтвори ..... и след 30 мин ....о чудо пусна ме ! оказа се че има едно спрейче което е доста добро под налягане е и сле 2-3 пръскания ключалката се отпусна

morfius
15-11-2011, 11:26
Тая сутрин 59-ката ми скъса нервите! Не иска да се отключи, просто не реагира по никакъв начин на каквото и да било натискане на копчетата на дистанционното. След първоначално невъзможно вкарване на ключа в ключалката за да пробвам и от там успях( с пръскане на някакви антизамръзващи разтвори и нагряване на ключа!!!) и се оказа че съм дотам - неще да се завърти на никъде.
Баси, а още не е дошла зимата.
Идеята ми е, има нещо замръзнало, или се е преебало нещо? Не става и да отвори багажника - нищо! Пробвах със същия успех и с резервния ключ.
Иска ми се да е замръзнала, но все си мисля че щеше поне да се опита да цъкне нещо, или да издаде звук някакъв, а то - нищо.
И сега идва въпросът - ако не се отвори на обяд(ще ходя да я пробвам като се позатопли) какво следва нататък при условие че няма отваряне?
Автоключар ли трябва да викам, пък и като го викна как ли ще я отвори? Давайте някакви идеи че кочината ме вбеси яко и общо взето не вдявам какво да и правя вече. Не стига че мъкнах малкия на ръце до детската в тоя студ, закъснях за работа и се возих в най-мизерното такси на света, ами и сега пак трябва да се занимавам с нея. :cussing:
Някой с подобен случай?

146 та прояви инат тази сутрин и жената влиза през задната врата след 4 отключ-заключ докато някой механизъм отлепи, при все, че оня ден я обработвах със спрейчета и мазила.
156 та измрънка странно на централното но отключи и вратата беше леко залепнала въпреки мазането на гумите.
Според термометъра и беше -3 ... а нощес е подминало -7 и двете бяха доволно заскрежени.
Явно попадне ли вода във механизмите оправията е отваряне и почистване, спрейчетата не помагат особено.

pinkmousy
15-11-2011, 11:33
По-миналата зима веднъж така беше замръзнал механизма, че ни звук, ни стон при опит за отключване с ключа. Малко топла вода на вратата и се оправи.

Mury
15-11-2011, 11:35
Тая сутрин 59-ката ми скъса нервите! Не иска да се отключи, просто не реагира по никакъв начин на каквото и да било натискане на копчетата на дистанционното. След първоначално невъзможно вкарване на ключа в ключалката за да пробвам и от там успях( с пръскане на някакви антизамръзващи разтвори и нагряване на ключа!!!) и се оказа че съм дотам - неще да се завърти на никъде.
Баси, а още не е дошла зимата.
Идеята ми е, има нещо замръзнало, или се е преебало нещо? Не става и да отвори багажника - нищо! Пробвах със същия успех и с резервния ключ.
Иска ми се да е замръзнала, но все си мисля че щеше поне да се опита да цъкне нещо, или да издаде звук някакъв, а то - нищо.
И сега идва въпросът - ако не се отвори на обяд(ще ходя да я пробвам като се позатопли) какво следва нататък при условие че няма отваряне?
Автоключар ли трябва да викам, пък и като го викна как ли ще я отвори? Давайте някакви идеи че кочината ме вбеси яко и общо взето не вдявам какво да и правя вече. Не стига че мъкнах малкия на ръце до детската в тоя студ, закъснях за работа и се возих в най-мизерното такси на света, ами и сега пак трябва да се занимавам с нея. :cussing:
Някой с подобен случай?

Ники а дали не ти е паднал акумулатора,има го като вероятност,мъчи да я отключиш през ключалката,ако можеш пръсни малко спирт вътре или течност за чистачки,би трябвало веднага да я размрази.Иначе за мен е нормално да е запекла ключалката,защото има вероятност никога да не е ползвана.:lol_sign::lol_sign::lol_sign::lol_sign:


П.С.Тази тема ме накара да се замисля,и веднага пробвах мойта ключалка-работи,предвидливо я посмазах с ВД-40.

bager
15-11-2011, 14:52
Колата се отключи с дистанционното, явно е била замръзнала. Това е добре и същевременно лошо.
Не знам каква превенция да правя, за да не се получава всяка сутрин тая ситуация. Може би разглобяване на всички врати и ключакли и смазването им?( като го прочетох това и настръхнах, баси)
Оказва се, че ключалката ми е тотал - ключа не влиза и до половината вече, нещо вътре заяжда яко. Или е за пренареждане, или е за нова. Ще трябва да търся авто ключар за тая работа, явно. Някой може ли да ми препоръча читав такъв?
Благодаря на всички за мненията.

Mury
15-11-2011, 15:00
Колата се отключи с дистанционното, явно е била замръзнала. Това е добре и същевременно лошо.
Не знам каква превенция да правя, за да не се получава всяка сутрин тая ситуация. Може би разглобяване на всички врати и ключакли и смазването им?( като го прочетох това и настръхнах, баси)
Оказва се, че ключалката ми е тотал - ключа не влиза и до половината вече, нещо вътре заяжда яко. Или е за пренареждане, или е за нова. Ще трябва да търся авто ключар за тая работа, явно. Някой може ли да ми препоръча читав такъв?
Благодаря на всички за мненията.

За ключари силно препоръчвам Миро/ник Миролок/или Алексиус,подвизават се по италианските форуми,даже имам на Алексиус телефона 0887344244,100% ще ти свърши работа.М/у другото моята за 2 зими нито един път не се е замислила дали да отключи,немога да проумея какво се е случило при теб............:idea::idea::idea:

rusiq86
15-11-2011, 16:32
Имах същият проблем при 156-цата....ключар смъкна бравите и ги оправи...няма да има нужда от нови. Просто като имаш свободно време се обади на добър такъв.

bager
16-11-2011, 10:25
Не са ключалките виновни, явно. Тази сутрин всичко се повтори едно към едно. Никаква реакция от колата, при натискане на копчето на дистанционното. И естествено вчера ключарите, с които се свързах бяха заети и по адреси, та уговорката беше днес да закарам колата за ремонт на ключалката :) .
Има ли вариант наистина да е акумилаторът, при условие че вчера на обяд, колата отключи и запали от раз без да се замисли изобщо?
И ако не е от акумулаторът, какво ли може да е?
Днес на обяд пак ще отида да я пробвам и ако е като вчера би трябвало да се отвори.
Ще я закарам да и проверят акумулатора, та в тая връзка, ако се наложи свалянето му, след това при слагане ще има ли проблеми с колата? Имам кодовете от картончето, но как се вкарват си нямам идея.
Ако се наложи да купувам нов акумулатор при смяната ще иска ли кодовете колата? На 156-цата досега не съм имал такива проблеми, та сега се чудя как ли ще е ?
Мамка и...кочина...

bobi_kvo
16-11-2011, 11:06
все си мисля че проблема е с проникването на вода и замръзването и.Разглоби почисти и ще се оправи .... поне при мен беше така

Mury
16-11-2011, 11:55
Не са ключалките виновни, явно. Тази сутрин всичко се повтори едно към едно. Никаква реакция от колата, при натискане на копчето на дистанционното. И естествено вчера ключарите, с които се свързах бяха заети и по адреси, та уговорката беше днес да закарам колата за ремонт на ключалката :) .
Има ли вариант наистина да е акумилаторът, при условие че вчера на обяд, колата отключи и запали от раз без да се замисли изобщо?
И ако не е от акумулаторът, какво ли може да е?
Днес на обяд пак ще отида да я пробвам и ако е като вчера би трябвало да се отвори.
Ще я закарам да и проверят акумулатора, та в тая връзка, ако се наложи свалянето му, след това при слагане ще има ли проблеми с колата? Имам кодовете от картончето, но как се вкарват си нямам идея.
Ако се наложи да купувам нов акумулатор при смяната ще иска ли кодовете колата? На 156-цата досега не съм имал такива проблеми, та сега се чудя как ли ще е ?
Мамка и...кочина...

Не ти трябват кодове,няма да ги иска,но според мен щом е запалила,не е проблема в акумулатора,а някъде другаде,трябва да се прегледат разни неща...........:busted_cop::busted_cop::busted_cop ::busted_cop:

bager
16-11-2011, 12:55
Сега се връщам и е точно като вчера. Колата отключи и запали веднага!!! Отидох да ми проверят акумулатора и там всичко е наред, алтернатора зарежда нормално - 13.9V, акумулатора показва 12,8 V на изгасена кола, сложиха му "вилка" и малко му е паднал капацитета, но нищо фатално, не би трябвало това да е проблема.
Вчера пръснах ключалките с ВД40 и си мисля че не са замръзнали, а и ключалката на багажника се задейства с отделно копче, но и там никаква реакция сутринта.
Извода е, че има някаква драма с колата, но каква???
Сега мисля да оставя колата на ключар да оправят поне ключалката да мога с ключ да я отварям. След това ще видим...

Mury
16-11-2011, 12:58
Сега се връщам и е точно като вчера. Колата отключи и запали веднага!!! Отидох да ми проверят акумулатора и там всичко е наред, алтернатора зарежда нормално - 13.9V, акумулатора показва 12,8 V на изгасена кола, сложиха му "вилка" и малко му е паднал капацитета, но нищо фатално, не би трябвало това да е проблема.
Вчера пръснах ключалките с ВД40 и си мисля че не са замръзнали, а и ключалката на багажника се задейства с отделно копче, но и там никаква реакция сутринта.
Извода е, че има някаква драма с колата, но каква???
Сега мисля да оставя колата на ключар да оправят поне ключалката да мога с ключ да я отварям. След това ще видим...

Може да има драма с приемника на дистанционното..........:busted_cop::busted_cop::b usted_cop:

antonyonkov
16-11-2011, 18:24
[QUOTE=bager;971874]
Извода е, че има някаква драма с колата, но каква???
QUOTE]

Нещо не те иска колата :) Да не си я обидил нещо, алфите са чувствителни, аз лоша дума около моята не давам да се каже, че веднага си отмъщава.

/Малко спам, ама да развеселим темата/

_power_
18-11-2011, 14:06
Батерията в дистанцьонното смени ли?