PDA

View Full Version : Скърцане при намаляне с предавки



Stoyan Georgiev
15-11-2011, 17:44
от 2-3 седмци се появи някакво скрибуцане отпред, когато свалям предавки и вдигам крака от газта - демек когато ползвам двигателя като спирачка

пример карам на трета и наближавам по-бавен завой - бутам втора и при падането на оборотите и забавянето на колата се чува скърцане като на метал в метал (скрибуцане подобно на прецакан тампон)

при намаляне само със спирачка - демек изключил съм от скорост не се получава

днес като бях без музика замалко ми направи впечтление, че леко се е засилило

подпрях я на един наклонен бордюр отпред и като тръгвам на полусъединител уж да качвам бордюра, при изключване от скорост докато падат оборотите се чува за части от секундата също...

при ускорение или потегляне не се чува, само при намаляне

общо взето - само когато двигателя се поразтриса при намаляне на скороста - но не и със спирачка - трябва да е на предавка...

възможно ли е да е заминал някой тампон на двигателя ?

предполагам, че не е от съединителя защото си потегля както трябва и не вие, скоростите си влизат съвсем нормално , не изпуска и т.н.


другото ми подозрение е, че може и да е от предното стъкло, но дори когато го натисна напред самото стъкло, все едно да уплътни, не изчезва скърцането...

didod
15-11-2011, 17:56
При гасене на двигателя?

Stoyan Georgiev
15-11-2011, 17:57
като го казваш и се сещам, че и при гасене на двигателя леко изкърцва, ама е трудно да се каже със 100%, защото като цяло доста мощно изгасва :D ... и леко даже поразтриса - ама за разтрисането си е така от нова де

didod
15-11-2011, 18:05
Малко се съмнявам в демпферна шайба. Тя така започва да поскръцва. Пробвай пак на ръчна, включваш първа и без газ опитваш да потеглиш - дали като падат оборотите и започне да притриса двигателя ще скърца пак. Скоро на една от служебните вектри 1.9 сменяха шайба и така скрибуцаше. А другия лош вариант е откъм съединител/маховик да е шума.

Stoyan Georgiev
15-11-2011, 18:09
Малко се съмнявам в демпферна шайба. Тя така започва да поскръцва. Пробвай пак на ръчна, включваш първа и без газ опитваш да потеглиш - дали като падат оборотите и започне да притриса двигателя ще скърца пак. Скоро на една от служебните вектри 1.9 сменяха шайба и така скрибуцаше. А другия лош вариант е откъм съединител/маховик да е шума.

когато двигателя се задъхва на първа втора трета още от както е нова си прискърцва, но това е само когато е в състояние аха-аха да изгасне

прискърцването в този случай обаче е различно и се чува само при отворен прозорец - т.е. тогава си личи, че е от съединителя


именно маховика ме съмнява най-много, маховик или някой тампон

Dodo 155
15-11-2011, 19:53
когато двигателя се задъхва на първа втора трета още от както е нова си прискърцва, но това е само когато е в състояние аха-аха да изгасне

прискърцването в този случай обаче е различно и се чува само при отворен прозорец - т.е. тогава си личи, че е от съединителя


именно маховика ме съмнява най-много, маховик или някой тампон
На колко км ти стана колата, че да е заминал маховикът?
Моите наблюдения са, че караш нормално и си пазиш колата и на база обясненията, доколкото разбрах, се съмнявам за някой тампон.

stelt
15-11-2011, 20:04
То това че си пази колата, съвсем не означава, че маховика не се е прецакал. Малко е трудно така да се направи диагностика, но и на мен ми прилича на маховик.

Stoyan Georgiev
15-11-2011, 23:15
На колко км ти стана колата, че да е заминал маховикът?
Моите наблюдения са, че караш нормално и си пазиш колата и на база обясненията, доколкото разбрах, се съмнявам за някой тампон.

на 45 хил. е... демек на николко...

почти не я карам последната година и половина

Mury
16-11-2011, 13:06
Трябва да се прегледа майка,така няма да стане,аз лично се съмнявам в демфера на външния ремък,но си трябва хубаво преслушване,моята например сутрин на студено си и трака съединителя,вече и приплъзва,ама напролет ще го сменям.

Stoyan Georgiev
16-11-2011, 13:34
Трябва да се прегледа майка,така няма да стане,аз лично се съмнявам в демфера на външния ремък,но си трябва хубаво преслушване,моята например сутрин на студено си и трака съединителя,вече и приплъзва,ама напролет ще го сменям.

мхм, другата седмица отива на доктор, ако в бургас не я оправят се знае къде отива...

Dodo 155
16-11-2011, 13:44
То това че си пази колата, съвсем не означава, че маховика не се е прецакал. Малко е трудно така да се направи диагностика, но и на мен ми прилича на маховик.
Е как да няма значение? Виж, че колата е на 45 000 км, ако за толкова си скапва маховика ... отказвам се да сменям 147-цата :new_Eyecrazy:

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:40 ----------


Трябва да се прегледа майка,така няма да стане,аз лично се съмнявам в демфера на външния ремък,но си трябва хубаво преслушване,моята например сутрин на студено си и трака съединителя,вече и приплъзва,ама напролет ще го сменям.
Прав си, Тони, че през форума няма как да се разбере кое е точно, но твоята е чипната, на 2-но повече километри и е ходила няколко пъти на :go: което има значение ;)
Моята гони 70 000 км и освен, че малко си втвърди педала на съединителя, да чукна на дърво, друго нямам като оплакване.

Stoyan Georgiev
16-11-2011, 14:13
форума го ползвам просто като някакъв ориентир какво да гледам и като отида да я правят да не ги гледам като объл камък, ами да си имам някаква най-обща представа :)

далеч съм от мисълта, че каквото се напише тук е последната истина, както и знам, че хората, които пиша тук не претендират, че това, което са казали дори без да видят колата, е абсолютен факт :)

simich
22-11-2011, 00:27
Кoлега какво направи со скрибуцането отпред, зашо и на мойта почна да се слуша некакво скрибуцане отпред лево кога вдигам крака от газта. Ас сам на 19000км :(

Stoyan Georgiev
22-11-2011, 11:23
Кoлега какво направи со скрибуцането отпред, зашо и на мойта почна да се слуша некакво скрибуцане отпред лево кога вдигам крака от газта. Ас сам на 19000км :(

в четвъртък влиза в сервиза, като имам някаква информация ще пиша


забелязвам, че понякога е по-силно, понякога е по-тихо... трудно ми е да определя кога...


вслушвайки се за това ми направи и нещо друго впечатление, когато оборотите падат между 950 - 900 оборота се усеща едно леко притрисане... съвсем леко, но се усеща!

(както винаги съм казвал, възможно е да си самовнушавам, защото по принцип съм изключително взискателен откъм паразитни шумове и вибрации и най-малкото нещо ми вади нервите)

пс: я дайте цена на демпферна шайба, ако все пак е от това, да не ме застрелят с мазната надценка

simich
05-12-2011, 16:40
в четвъртък влиза в сервиза, като имам някаква информация ще пиша


забелязвам, че понякога е по-силно, понякога е по-тихо... трудно ми е да определя кога...


вслушвайки се за това ми направи и нещо друго впечатление, когато оборотите падат между 950 - 900 оборота се усеща едно леко притрисане... съвсем леко, но се усеща!

(както винаги съм казвал, възможно е да си самовнушавам, защото по принцип съм изключително взискателен откъм паразитни шумове и вибрации и най-малкото нещо ми вади нервите)

пс: я дайте цена на демпферна шайба, ако все пак е от това, да не ме застрелят с мазната надценка

Какво стана, имаш ле някаква информация!

gadimir
06-12-2011, 09:35
пс: я дайте цена на демпферна шайба, ако все пак е от това, да не ме застрелят с мазната надценка[/QUOTE]

на мен ми взеха 400 лв.за шайбата и 30лв.труд

simich
13-12-2011, 18:24
Колеги да не отварам нова тема искам да попитам за тава скрцање. Значи скрцањето се слуша при пониски температури при реско подавање или одземање на газта. Кога коча го нема. Сега пак ми изчезна, по не кај нас во Скопје е +10 степени. Слуша се од пред десно, во горниот дел, како да е горната виљушка. Знам дека на 147-156 ги подмачкуваа ама кај мене колата е нова и е још под гаранција (на 20000км сам). Мисла че ако им ја однеса ше ја подмачкат и другото зимо (кога ше помине гаранцијата пак ше прискрца и ше ми речат за менење е :( )
Mола за совет!