PDA

View Full Version : Една 75 в Пловдив



Lame_0ne
16-10-2006, 23:31
Още една се готви да излезе на пътя във Пловдив, но.... хубавите неща стават бавно, а аз я чакам повече от година, остана още малко за доизкосуряване и ще кача снимки.

75 2.0 turbo
17-10-2006, 00:39
а дее дааи снимките 8)

Lame_0ne
17-10-2006, 01:02
http://n3.homelinux.net/Alfa/
Отвън като стане напълно, изненада е :D :D

Venci
18-10-2006, 01:48
позволих си да поразделя темата така ще е по-подреден сектанският ни форум :lol:

Lame_0ne
18-10-2006, 22:48
Да да, разбира се :) ! Изпревари ме и този път :P :P

Venci
20-10-2006, 21:27
Е хайде да видим още снимки де :lol:

Lame_0ne
08-12-2006, 16:43
Старата е вече на пътя, ама проблеми бол. Основния е - мисля кардана, при поемане било то на 1-ва, 2-ра или която и да е скорост, цялата кола се тресе от към средната част, при паваж се компенсират вибрациите :lol: :lol: Това е проблем No1.
Втория е - червената лампа, не иска и не иска да изгасва, но това по схема, ще се опитам да го оправа. Километража изобщо не мърда, от менюълите не можах да разбера нищо за него, но така и така ще трябва да се отваря таблото, защото и индикатора за налягането на маслото играе, тук е времето да Ви питам така ли трябва да е, когато е на обороти стои малко над 2, със вдигането на обороти примерно до 5000 се качва малко преди 8.
Сензора за температурата отчита 60 градуса при работещ двигател над 1 час, може би и това не е нормално... :lol: :lol:
Поредния проблем са и скоростите. Съмняваме и съединителя, защото е нов. На ниски обороти си влиза без проблем на 1-ва 2-ра и 3-та, а на по-високи - стърже - неприятно е доста. Това е за сега, дано имате решения за някои проблеми, ще съм Ви благодарен.

mr.wrong
08-12-2006, 23:26
За налягането на маслото е съвсем нормално. Моята когато маслото е студено на 4000 оборота е над 8 затова в офицялния мануал пише да не я изрязваш докато не се разбия малко маслото и да загрее за да му падне налягането малко нно по принцип маслените им помпи ако са наред дигат високо налягане :) това може да те радва само.
За спидометъра провери дали датчика на скоростната кутия е наред и данеби да са му окислени клемите . За температурата не е нормално това работната температура и е 80 градуса , най добре измери с електронен термометур колко е реалната стойност на температурата на водата. За друсането от кум средата на колата провери висящия лагер на кардана и средното гумено каре. За хъркането на скоростите бри вкарване на високи обороти алфите страдат много от този проблем най вероятно са заминали синхронизаторите ама аз незнам на коя алфа са и наред :) това идва от душманското каране ама как иначе да ги караш тези коли :lol:
Ако имаш въпроси питай още повече че и аз съм от Пловдив и мога да помогна с каквото мога

Lame_0ne
31-01-2007, 13:03
Почти е готова, останаха само още няколко маловажни проблема.
Единия е километража. Не мога да го намера този датчик на скоростната кутия, ако може да ме опътите къде се намира, защото и в мануалите не е показано или поне аз не мога да го открия.
Другия е във небезизвестния ARC (Alfa Romeo Control), когато включа габарити или къси, свети червената лампа на таблото, а всяка една крушка си свети когато трябва, заедно и с допълните фарове за мъгла.

Bobo
31-01-2007, 14:34
Почти е готова, останаха само още няколко маловажни проблема.
Единия е километража. Не мога да го намера този датчик на скоростната кутия, ако може да ме опътите къде се намира, защото и в мануалите не е показано или поне аз не мога да го открия.
Другия е във небезизвестния ARC (Alfa Romeo Control), когато включа габарити или къси, свети червената лампа на таблото, а всяка една крушка си свети когато трябва, заедно и с допълните фарове за мъгла.

Ако има инсталирани допълнителни светлини - към спирачките или към габаритите, винаги ще свети :wink: Другия вариянт е някоя крушка да не съвпада с оригиналната като ватове :wink:

Venci
31-01-2007, 23:51
Датчика за километража се намира от дясната страна на скоростната кутия. Ще го познаеш по това че от него тръгват три жици и влизат в купето точно пот гъ*а на седящия отзад от дясно пътник.

Lame_0ne
01-02-2007, 01:37
Ако има инсталирани допълнителни светлини - към спирачките или към габаритите, винаги ще свети :wink: Другия вариянт е някоя крушка да не съвпада с оригиналната като ватове :wink:

Нямам допълнителни светлини, към нищо, фаровете за мъгла се включват отделно и без тях, пак свети лампичката

Благодаря много Venci!

75 2.0 turbo
01-02-2007, 23:51
Датчика за километража се намира от дясната страна на скоростната кутия. Ще го познаеш по това че от него тръгват три жици и влизат в купето точно пот гъ*а на седящия отзад от дясно пътник.
а според мен се намира от ляво на скоростната кутия и сичкото кабелито отиа по дупито на левия тоест пътника зад шофера :lol: :lol: :lol:

Venci
04-02-2007, 12:00
Датчика за километража се намира от дясната страна на скоростната кутия. Ще го познаеш по това че от него тръгват три жици и влизат в купето точно пот гъ*а на седящия отзад от дясно пътник.
а според мен се намира от ляво на скоростната кутия и сичкото кабелито отиа по дупито на левия тоест пътника зад шофера :lol: :lol: :lol:


:oops: :oops: :oops: много си прав колега съжалявам за объркването ляво - дясно ... знаете как е като си под колата :shock:

75 2.0 turbo
04-02-2007, 19:14
Датчика за километража се намира от дясната страна на скоростната кутия. Ще го познаеш по това че от него тръгват три жици и влизат в купето точно пот гъ*а на седящия отзад от дясно пътник.
а според мен се намира от ляво на скоростната кутия и сичкото кабелито отиа по дупито на левия тоест пътника зад шофера :lol: :lol: :lol:


:oops: :oops: :oops: много си прав колега съжалявам за объркването ляво - дясно ... знаете как е като си под колата :shock:
знам знам и аз имам същите проблеми добре поне че на жена ми колата и тя не е алфа че тогава ............ :?

Bobo
05-02-2007, 13:38
Глей ги пък тез свикнали да си гледат колите само отдолу :twisted:

Lame_0ne
05-02-2007, 15:50
Ето и снмки http://snimka.bg/album.php?album_id=102148 малко е мръсна но, ще я измия. Обещавам! :P :P :P

Venci
05-02-2007, 21:13
оооо хубавица е и не си личи че е мръсна. ти за това си я снимал на тъмно :lol:

Lame_0ne
05-02-2007, 22:27
оооо хубавица е и не си личи че е мръсна. ти за това си я снимал на тъмно :lol:
хахах има нещо вярно, иначе идеята за тазовете е добра, как мислите?

Venci
06-02-2007, 06:12
банда, честно казано тасовете са ужасни :horror: според мен. това си е лично мое мнение. важното е на теб да харесват :th_up: .

Mury
06-02-2007, 12:00
банда, честно казано тасовете са ужасни

Верно си е иначе колата е хубава ма тоя тас :evil:

Lame_0ne
06-02-2007, 16:02
Никой не ги харесва, ще изчакам да ги поодраскам малко и ще ги махна :lol:

Venci
06-02-2007, 16:10
знам един на4ин как 6те паднат много лесно тасовете, ако искаш да ти покажа :choice:

Lame_0ne
06-02-2007, 16:32
Ако е това което си мисля, няма да паднат :) :) :) Още не е готова за такива приключения, чука аванса на 3ти цилиндър и делкото в момента е на "предварение" или не знам точно как се казва. За ръчната да не говорим :D :D

GOR
08-02-2007, 11:50
a koга ще я видим и на светло :?:

solar73
15-02-2007, 00:37
:D браво колега когато я довършиш може да ги дръпнем с моя таласъм стига да искаш де :twisted:

Lame_0ne
15-02-2007, 17:50
@solar73 твоята 75 сива ли е? И ако да, какъв и е номера?

solar73
16-02-2007, 00:09
не сивата е на един приятел и е дизел моята е 4ервена като твоята и номера е софииски :lol:

Lame_0ne
16-02-2007, 23:21
Не съм те засичал по пловдивските улици, колкото за дърпане, аз с тия синхронизатори- прохабени, за никъде не съм :( Утре ще и слагам гас :D :D

75 2.0 turbo
18-02-2007, 01:27
е с газта вече може и да не палиш дори синхроните вечче ще са ти последна грижа :lol: :lol: :lol:

solar73
19-02-2007, 16:23
и моита е сгаз споко :twisted:

Lame_0ne
27-02-2007, 23:05
Тръгна и на гас, доволен съм, върви добре, дано и за напред да е така... :lol: :lol:. Само че още не мога да я засича колко гори, защото пустия скоростомер не иска да проработи без чужда намеса :D :D :D.
Ако на някой му се занимава да се обажда :D :D :D

solar73
28-02-2007, 01:41
колега днес видях твоя алфонсо на бул. дунав.браво добре изглежда.
ами вземи ела на някоя сбирка ще измислим нещо за скоростомера.:)

Lame_0ne
23-03-2007, 15:18
Оправих си таблото, за да не ми свети червената лампа на габаритите, оказа се разлика във ватовете на крушките. Решил съм да сложа нови (може и втора употреба) синхронизатори на първа, втора и трета, някой може ли да ми каже от къде мога да си ги взема и колко струват ориентировъчно?

Venci
25-03-2007, 22:44
Трябва да ги вземеш от друго кутия. От четвърта и пета предавка. С една мааалка подробност, че синхрона на първа е усилен и различен от другите. Не, че не става да сложиш не-усилен синхрон, ала трябва да внимаваш повече след това с първата.

Lame_0ne
26-03-2007, 15:26
И на мен това първо ми мина през главата - от друга скоростна кутия - синхронизаторите на четвърта и пета. Първата не ми е толкова проблемна, но за втора и трета не мога да кажа същото, ще я вкарам в бокса за ремонт :wink: :wink:

Venci
28-03-2007, 22:26
Трябва да вземеш само синхроните, а не колелата на предавките заедно със синхроните.

75 2.0 turbo
30-03-2007, 00:12
Трябва да вземеш само синхроните, а не колелата на предавките заедно със синхроните.
и после ко :? слагаш ги а после ко :?: след някои месец пак :idea: и тогаз ко :?: ами .....НАДИН :cry: :lol: 8)

Lame_0ne
30-03-2007, 12:30
Трябва да вземеш само синхроните, а не колелата на предавките заедно със синхроните.
и после ко :? слагаш ги а после ко :?: след някои месец пак :idea: и тогаз ко :?: ами .....НАДИН :cry: :lol: 8)

Твоето решение :?: :!:

75 2.0 turbo
31-03-2007, 22:57
Трябва да вземеш само синхроните, а не колелата на предавките заедно със синхроните.
и после ко :? слагаш ги а после ко :?: след някои месец пак :idea: и тогаз ко :?: ами .....НАДИН :cry: :lol: 8)
написал съм го в предното мнение бря :lol: НАДИН

Lame_0ne
04-04-2007, 17:07
НАДИН или...... по-точно :?: :?: :?:
Смених масления филтър с такъв от 7.50лв.

Lame_0ne
12-06-2007, 20:18
Доста километри си навъртях с без километраж и мисля, че е крайно време и този проблем да отстраня. Проблема не е в датчки на скоростната кутия, а сигурно в таблото, но там къде по-точно?

alfonso_90
12-06-2007, 22:01
НА НАЩА АЛФА НАИШ ЛИ КО И СЕ Е СЛУЧВАЛО ПОНЯКОГА СТРЕЛКАТА НА КИЛОМЕТРАЖА ПАДА И НЕ МЪРДА И Е МНОГО СТРАННО ПОНЯКОГА СЕ ОПРАВЯ ПОНЯКОГА СЕДИ НЗ НЕЩО ВУТРЕ ЩЕ Е НАЛИ :shock:

alfonso_90
12-06-2007, 22:03
А Твоита е много хъбава поздравления напрао е супер и боята и сичко само джантите смени :D

Lame_0ne
14-06-2007, 19:45
Моята (стрелка) не съм я виждал да показва над 20 :D :D
Някой да е свалял таблото на 75 да ми помогне, защото аз виждам зор. Цялата черна тапицерия ли се сваля или само кутията (скоростомер, обортомер и там другите компоненти), защото ако е тапицерията, трябва да се свали и от страната на Alfa Romeo Control-a, а пък си е зор и много голяма играчка.

alfonso_90
14-06-2007, 21:59
ами то се сваля цялото тuбло за да се опраи километрaжа със сичкото също е и за парното за да се сменят там лагерчетата ,но е отнасяи за километража цялото тъбло се сваля

Venci
17-06-2007, 22:34
ами то се сваля цялото тuбло за да се опраи километрaжа със сичкото също е и за парното за да се сменят там лагерчетата ,но е отнасяи за километража цялото тъбло се сваля

НЕ ДЕЙ ДА ГОВОРИШ ГЛУПОСТИ!!! СВАЛЯЛ ЛИ СИ ГО ТИ ЛИЧНО ТОВА ТАБЛО?
Сваля се козирката. За тази цел се развиват десетина рапиди. Махат се трите копчета от ляво на уредите. Това става с подпъхване на тънка отверка и разклащане. Отдолу се виждат пациентите. После малката ниша от ляво на волана. Тя се издърпва. Вадиш пепелника. Развиваш двете рапидки от двете страни на основата му. Махаш надписа при запалката там също има отдолу рапиди. И май повече нямаше. Ако имаш проблеми звънкай, ще ти помогна. Може би трябва малко снимки да кача...

Lame_0ne
02-07-2007, 18:52
@Venci Благодаря за разяснението, утре май ще се наложи да го отвора това пусто табло. Имаш ли представа къде може да е проблема специално за скоростомера, разбрах че е бил електронен, освен някоя връзка да е прекъсната?

alfonso_90
02-07-2007, 23:09
аз какзах че се сваля тублото а кое куде се развива не сум коментирал :Topic-is-closed-bg: :Suicide:

Venci
03-07-2007, 00:16
ами то се сваля цялото тuбло за да се опраи километрaжа ...

Има разлика между това да свалиш цялото табло и само козирката не мислиш, ли?
@Lame_0ne, колега, провери си датчика на кутията. Там ли е :lol: ? После куплунга на него дали е замърсен вътре или окислен. После махаш долната част на задната седалка. Там ще намериш мястото където влизат кабелите от датчика вътре в купето. Мисля, че бяха три на брой - розов - захранване по малко от ~8 - 10 волта което идва от приборното табло; черен - маса ииии черно с розова линия. Като отместиш козирката с уредите намери на куплунга зад скоростомера розовия кабел и го прозвъни. Направи същото и с черно-розовия. Твърде вероятно просто скоростомера да е свършил. Ако имаш нужда звънни ми утре след 12 часа ще помагам по телефона.

Lame_0ne
03-07-2007, 01:26
Датчика съм го проверил на скоростната кутия, жив и здрав е (според мен), няма никаква разлика с друг датчик, който съм взел от 3.0 В6 (все пак кутиите са едни и същи), освен цвета на кабелите. Смятах да го сменям, но в последсвтие се отказах.

Lame_0ne
11-07-2007, 18:43
Скоростомера тръгна, отстранен е проблема намиращ се в моторчето на самия скоростомер, обаче сега идва следващия, доста си прескача тази стрелка, като вдигна над 50, май нещо не съм направил като хората.

Едит: Пак спря :( :( :( май ще се наложи някой да ми предложи неговото, ако не трябва да отида до една морга за 75 в пловдив