PDA

View Full Version : Алфа 90



Soler
18-10-2006, 10:16
Здравейте

Нека този пост да бъде като представяне а и да си питам нещо :)
Отдавна чета форума Ви, доста интересни неща човек може да научи.

Алфата я имам доста отдавна (1997 година) За мен си е страхотна кола. В момента вече я кара баща ми, след като взех Ланчата.
Така като се замисля с Алфата не съм имал никога сериозни проблеми (за разлика от Ланчата) , но това си е въпрос на късмет.

Преди няколко месеца взехме още една.
Защото годинките си казват думата и купето почна да издъхва.
Всяко нещо си има живот :)

Ще направим от двете една за да може спокойно да си се движи.

Искам да питам

На 90-ката може ли да се направи някаква диагностика на инжекциона(не че има някаква нужда да чукна на дърво) просто информативно.

И още едно въпросче
Някой свалял ли е кормилната рейка на това животно. Имам чувството
че трябва да се махне двигателя :). А без хидравлика си е направо мъка

Благодаря предварително.

Успех.

Mury
18-10-2006, 10:42
За диагностика питай бате ти Бобо.Ако е за тази 90-ка която спира на Драгалевска-те са 2 де си ни съсед и си много близо до диагностиката :wink: :wink: :wink:

Soler
18-10-2006, 11:31
За диагностика питай бате ти Бобо.Ако е за тази 90-ка която спира на Драгалевска-те са 2 де си ни съсед и си много близо до диагностиката :wink: :wink: :wink:


Същата е :)

Mury
18-10-2006, 11:40
Аз незнам 2.5 В6 с каква инжекция е но звънни на Бобо да се разберете 0888 232 484 :wink: :wink:

Bobo
18-10-2006, 11:58
Инжекциона е Бош L-Jetronic на тоя модел ма нямам софтуер за него и все пак имам същата такава кола и мисля че мога да помогна :wink:

Soler
18-10-2006, 12:06
Благодаря.

Идеята за диагностиката е по скоро информативна.
При прехвърлянето на двигателя на другото купе
така и така ще се разкачат нещата ако има нещо да се оправи.

Колата си върви прекрасно в момента.

Venci
20-10-2006, 21:29
Тя тази 90-ка не беше ли 2000? Как така съм пропуснал, че е шестак :shock:

mr.wrong
22-10-2006, 23:53
Кормилната рейка може да се свали и без да се сваля двигателя .Просто трябва да се повдигне двигателя от тампоните на около 10 сантиметра иначе той ляга пощи върху рейката особенно ако е V6 . Трудничко е ама съм го правил без да свалям вдигателя . Така че става

Soler
23-10-2006, 10:12
Преди години я крадоха и я върнаха с този заден капак на който пише 2.0 иначе си е 2.5.

Така и си остана.

Това е за заблуда на противника :)


За рейката ще мъчим по някакъв начин
Трябва да се реши проблема