PDA

View Full Version : Дарения за децата...Нека направим тяхната коледа по щастлива



KGB
29-11-2004, 00:52
Днес на срещата събрахме една скормна сума пари и решихме следното:

Разбрахме се аз и колегата 147 да събираме пари и подаръци (стари дрехи, играчки, нови, въобще всичко което става за деца на около 10-15годишна възраст..на ръст повече от тях са на ръста на деца около 8-10годишни)...мислиме да ги събираме в четвъртак или в петък вечер...надявам се, че няма да мога да ги събера в багажника на Алфата и ще ми се наложи да взема Ивекото.

За всеки който иска да стопли сърцата на тези деца нека звънне на;

Мен; 089-844-0744 Петко

или 0888-731-191 Светльо (147)

Frysco
29-11-2004, 10:36
Здравейте алфисти, аз съм от клуб Лада
Вчера на срещата на мене и на моя колега Алекс ни хрумна идеята да събереме един компютър от стари части
Та, идеята ни е който и каквито стари части има нека ни ги каже за да видим ще успеем ли да съберем цяла машина
Можете да напишете това което имате в нашия клуб, Лада в клубовете на dir.bg или да ми изпратите имейл на frysco@mail.bg
Компютъра ще му качиме някоя стара игра имам НФС 3 примерно и ще го връчим с изричното условие да е само за децата и да не се използва за администрация както обикновенно става с такъв вид подаръци

Ще са нужни-кутия със захранване, дънна платка, евентуално с процесор и РАМ за нея, харддиск, видеокарта, флопи и СД, монитор, клавиатура и мишка-това е основното за един комп
Другите неща също не са излишни

WhitePower
29-11-2004, 10:43
ohoo frisko , dobre doshul tuka
az bjh chlen na ladovija klub :)
shte pogledna v garderoba kakvo ima i shte ti mailna

DiStefano
29-11-2004, 11:39
Аз мога да помогна за комптър ... а защо не и няколко .. въпроса е да се разберем какво да има значение за машината

Frysco
29-11-2004, 12:28
White power здрасти...

Ами за компютрите според мен има значение да вървят стари игри-НФС 3 примерно, АоЕ също евентуално.Ще им качиме Уин 98.
Ако съберем повече от един компютър ще се опитам да намеря ланкарти и да ги вържем в една мрежа.Не знам тези дечица с какви проблеми са, но мисля че ще е изключително полезно да им дадем шанс да изучат как се работи с компютър...А тези които знаят ще са радостни да могат да играят.
Само и единствено не знам как ще се разберем с персонала да не ги вземат по канцеларии и кабинети, защото при подобен случай на дарение за едно помощно училище от една от бившите ми фирми, стана точно така-настояхме да се ползват от децата, обаче после разбрахме че няколко са ги сложили в счетоводство, дирекция и т.н а останалите са ги заключили.И ефекта за децата е бил отрицателен, все едно подаръка не е бил а тях...

Frysco
29-11-2004, 14:09
Имаме вече напредък за няколко часа...Един монитор, един почти окомплектован компютър, и то приличен за който обаче ще се говори едва следващата седмица, човека е извън БГ.
Имайте предвид че 486 или подобни е по-добре да не даряваме, щото само ще дразнят децата.Искам да могат да играят игри като връстниците си, макар и старички вече, това ще е голям дар за тях...По отраканите ще се научат да го поправят и развалят, ще има шанс за всички да се научат на елементарна компютърна грамотност, а това ще е шанс а тях в живота.

DiStefano
29-11-2004, 17:45
Аз мога да помогна с един Celeron 700/128RAM/10GB HDD/SOUND/CD-ROM/LAN/KB/MOUSE и евентуално един 17" монитор

това е .... дайте там ... не са много парите на такава машина .. сега ако изпием по 20-30 лева както го праим редовно нищо няма да ни коства да се опитаме да съберем поне 5 подобни машинки и така ...

мога да помогна и с 2 чифта обувки, 1 дънки, тениски и пуловери ... чорапите не си ги давам, а също и якетата

Frysco
29-11-2004, 23:15
Това е чудесно
Ще се разберем как ще се срещнем за да събера всичко и да го сглобявам после...

KGB
30-11-2004, 03:36
В офиса имаме няколко РС не ги знам какви са и за какво стават....но аз си имам в нас и една почти чисто нова кутия със захранване...нов модел е, че нали имало някви разлика с по-старите РСта.

Стефчо, абсолютно си прав за парите...не искам да ти казвам колко пари събрахме на срещата, защото лично ме е срам :oops: НО едно голямо благодаря на тези който дадоха, за другите се надявам да се включат и те по някакъв начин.

alfamilano
30-11-2004, 17:49
Е айде кажи как да се включа като съм в Казанлък и немога да дойда до София! :x :( Къде и кога точно ще се ходи?

Frysco
01-12-2004, 00:55
Здравейте фенове...
Така, малко се пообърках със сметките, кой какво дава...В общи линии, време почти не остана така че:

ВСИЧКИ КОМПЮТРИ И ЧАСТИ ГИ ЗАНЕСЕТЕ В ОФИСА НА ХАРДУЕР БГ НА УЛ.СВЕТИ НАУМ 43 ЗА АЛЕКС, ЗА ДА МОЖЕМЕ ДА ГИ ОКОМПЛЕКТОВАМЕ И ИНСТАЛИРАМЕ.

alex_matrix
01-12-2004, 23:39
Имаме вече

една кутия със захранване - от КГБ
един 850 мб диск от мен
едно флопи от мен
имам едно дъно сокет 7 със процесор 133 /но е много слабо/

KGB
02-12-2004, 04:53
Идва колега и нова година, всики очаква своя подарък...било то скъп или ефтин, но топлещ сърцето.

Тези деца са лишени дори от горепосочената мисел!...

Всеки от нас разполага с автомобил....било то скъп или ефтин като измерение в това какво биха дали другите за него, но за нас той е скъп и ни носи едни специални и незабравими чуства...ние с радост му копуваме разни неща който в крайна сметка носят радост само за нас самите.

Сега си представете един свят без реални мечти. Свят в който няма нищо което да ти дава майчината топлата, която всеки един от нас е получил. Свят в който времето е една прелюдия към един свят без мечти и един свят на духовна мизерия, мизерия която никой от нас не би могъл да изпита....

За тези деца и вниманието което ние бихме отделили е много. ДА не говорим за подаръци и дарения...това за тях би било нещо като сбъдната коледа от приказките.

Представете си само едно дете което е успяло да види себе си като герой от приказките, само благодарение на една малка но скъпа за него играчка.

Обидно и егойстично е когато ние които не можем да оценим нито едно от тези неща се правим на незасегнати и не интересуващисе.


НЕКА всеки помогне с каквото може....стари дрехи, играчки....пари, части за РСто и т.н.

Благодаря предварително на всички...

Благодарение на вас ще има една звезда повече на небосклона...една звезда създадена от вас самите...

KGB
03-12-2004, 01:09
Ходенето до дома за деца, ще се отложи за другата седмица!