PDA

View Full Version : Проект Алфа 155 q4



integrale2
19-11-2011, 00:58
Здравейте на всички колеги,надявам се повечето хора да ме познават, става вьпрос за червената алфа- бившата на доктора,колата е правена само и единствено от Сашо Христов и Лукан Мишев както и от моя милост-Александьр Димитров.Колата е сьс валове Коломбо Бариани-10,9;Ковани бутала JE,Шест льчева керамика,Едис запалване,Програмируема централа Магнети Марели-РП ЛАП,Спирачки 4 бутални брембо от Алфа166,дискове-305мм.Окачване Коловери,колата е цялата на унибали,Лагерна турбина ГТ2835-ГАРЕТ,Изпускателен колектор Добри-Асеновград за което му благодаря спецялно и за 2 та колектора.Турбопатища на 63мм направени от Сашо Христов.Челен интеркулер вьв предната броня.Преправянето на инсталацията и мапването на колата Лукан Мишев,благодаря ти Доки за невероятните усилия.Мотор ревизиран напаснат зацепени валове,както само той си знае-Сашо Христов,благодаря ти адаш.Генерация на фи 76.Ролкейдж обшито и усилено купе пак дело на Адаша.Кола подготвена за спорт и да покаже колко сили има в тези Алфи.За сьжаление нямаме здрава трансмисия която да ударжи на тази сила.След драга на Лесново в 3тия старт колата счупи кутията за пореден пьт,но както всички си спомнят колата даде-11.9 сьс изцяло оборудван салон и тежаща1490,което е ужасно сериозно постижение.И варвях до финала наравно сьс ГТР-35 на Дани Дончев, който беше дал на диното 550коня на гумите и не ми стигна малко да го победя,но победих брат му в предната гонка с рс6-мтм.Много неща сьм забравил сигурно да напиша ще се радвам ако ви харесва колата за всякакви вьпроси ще се радвам да ви отговоря колеги.:asthanos:

---------- Post added at 00:58 ---------- Previous post was at 00:55 ----------

Ето и малко графика

r.punto
19-11-2011, 07:59
Чиста работа......на Живко 155 кю4 Пловдив нямали сходни на твоята данни и резултати...

haljscho
19-11-2011, 08:01
Супер е.......:respect:

http://www.vbox7.com/play:18eb098f

integrale2
19-11-2011, 10:03
Има колега ама нютоните малко му малеят и все пак неговият проект е малко по различен. Той слага турбо гт3076 и компресор,аз сьм сьс гт2835.Но да и на Живко колата е доста силна.:big_flowers:

MUROMAN
19-11-2011, 10:11
integrale2 - Възхищаваме се на усилията ,постиженията и желанието ви.
Пожелавам ви все така да вървите напред и да ставате все по-бързи .
Успехи момчета.:thumbup::clap::clap:

PE4E
19-11-2011, 10:19
Здравейте на всички колеги,надявам се повечето хора да ме познават, става вьпрос за червената алфа- бившата на доктора,колата е правена само и единствено от Сашо Христов и Лукан Мишев както и от моя милост-Александьр Димитров.Колата е сьс валове Коломбо Бариани-10,9;Ковани бутала JE,Шест льчева керамика,Едис запалване,Програмируема централа Магнети Марели-РП ЛАП,Спирачки 4 бутални брембо от Алфа166,дискове-305мм.Окачване Коловери,колата е цялата на унибали,Лагерна турбина ГТ2835-ГАРЕТ,Изпускателен колектор Добри-Асеновград за което му благодаря спецялно и за 2 та колектора.Турбопатища на 63мм направени от Сашо Христов.Челен интеркулер вьв предната броня.Преправянето на инсталацията и мапването на колата Лукан Мишев,благодаря ти Доки за невероятните усилия.Мотор ревизиран напаснат зацепени валове,както само той си знае-Сашо Христов,благодаря ти адаш.Генерация на фи 76.Ролкейдж обшито и усилено купе пак дело на Адаша.Кола подготвена за спорт и да покаже колко сили има в тези Алфи.За сьжаление нямаме здрава трансмисия която да ударжи на тази сила.След драга на Лесново в 3тия старт колата счупи кутията за пореден пьт,но както всички си спомнят колата даде-11.9 сьс изцяло оборудван салон и тежаща1490,което е ужасно сериозно постижение.И варвях до финала наравно сьс ГТР-35 на Дани Дончев, който беше дал на диното 550коня на гумите и не ми стигна малко да го победя,но победих брат му в предната гонка с рс6-мтм.Много неща сьм забравил сигурно да напиша ще се радвам ако ви харесва колата за всякакви вьпроси ще се радвам да ви отговоря колеги.:asthanos:

---------- Post added at 00:58 ---------- Previous post was at 00:55 ----------

Ето и малко графика

Браво колега,още отпреди много време знам колата и още тогава беше много направена ,а сега е .....:evil: Успех в начинанието с трансмисията:th_up:

t-1000
19-11-2011, 11:13
Това с трансмисията наистина може да се окаже огромна пречка обмисляли ли сте някакви варианти за Boost by gear примерно

Tie
19-11-2011, 19:21
Притеснява се защото стандартната Ку4-кова кутия не издържа, а и по-скоро нютоните и идват вече в повече... :)

П.С. Саше заставай с Алфа-та

Petrakis
19-11-2011, 20:26
Думите са излишни.... :bowdown:

Alfa User
19-11-2011, 20:31
Поздравления за труда и ентусиазма !!!
В 155 наистина има доста хляб, надявам се ще превъзмогнете успешно дребните пречки в проекта !!!

r.punto
20-11-2011, 14:54
Извинявай колега,само да те попитам,колко е силно на ИЦИ звездното пунто та ми пишеш глупост.Пьрво колко тежи типото на ици,колко коня е и колко нютона е та да чупи трансмисия. Карета тези коли не чупят поне азне сьм чупил нито на интегралето ми нито на Алфта,пьк и интегралео ми не е по слабо-395коня на гумите и 515нютона така,че ще помоля да не ми пишеш за звездната кола на Ици когато се доближи поне малко до тези параметри на гумите тогава щеси говориме за трансмисиите не случайно сьм си купил дог бокс и сьм дал една торба пара,ако ставаше само с планки и усилване и аз и Даниел Живков щяхме да си слагаме планки и нямаше да сме счупили заедно кам 35кутий.Така че пьрво питаймен и Дани и тогава ми говори за звездните проекти на другите хора.:big_bow_down:

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

Готов сьм кьдето и когато пожелаеш колега на каквато дисциплина желаеш да ме пробваш драг,дрифт,на калояново,и на картинг можеш да се пробваш.Успех ще чакам оферти.:Yeeeehaaa:

Споко бряя....много нерви състаряват...със Киро Драгпауър едно време сме обсъждали колко ще издържи трансмисията на Филип типото...и доколкото съм чел кутията държи до 400 коня...аз лично съм имам ланча 2,0 8в турбо 4х4 не била за много торби с пари но още на 200 коня и се счупиха задните карета...само питам не те критикувам ясно ми е как и защо се получава конете на алфата ти...а на Дани интегралето е 600 коне наи малко....на Ици типото тои си знае колко кила и коне е..да мерим алфата ти с моята заводска бангия няма смисъл

Tie
21-11-2011, 10:19
Доколкото съм запознат има разлика в каретата при Дедра Интеграле и 155 Ку4/ Делта ЕВО и наистина поне досега това нещо не се е чупило в тези коли (дано и не се... )
Пак ти казвам колега, проблема до голяма степен идва от нютоните които му идват в един момент на този мотор, не забравяй също че при ИЦИ кутията е от Дедра Интеграле по спомен, така че там нещата са още по-неясни....
П.С. Мисля че не си разбрал колега, поканата за замерка беше отговор към мен ;)

ne0
21-11-2011, 16:58
Здравейте на всички колеги,надявам се повечето хора да ме познават, става вьпрос за червената алфа- бившата на доктора,колата е правена само и единствено от Сашо Христов и Лукан Мишев както и от моя милост-Александьр Димитров.Колата е сьс валове Коломбо Бариани-10,9;Ковани бутала JE,Шест льчева керамика,Едис запалване,Програмируема централа Магнети Марели-РП ЛАП,Спирачки 4 бутални брембо от Алфа166,дискове-305мм.Окачване Коловери,колата е цялата на унибали,Лагерна турбина ГТ2835-ГАРЕТ,Изпускателен колектор Добри-Асеновград за което му благодаря спецялно и за 2 та колектора.Турбопатища на 63мм направени от Сашо Христов.Челен интеркулер вьв предната броня.Преправянето на инсталацията и мапването на колата Лукан Мишев,благодаря ти Доки за невероятните усилия.Мотор ревизиран напаснат зацепени валове,както само той си знае-Сашо Христов,благодаря ти адаш.Генерация на фи 76.Ролкейдж обшито и усилено купе пак дело на Адаша.Кола подготвена за спорт и да покаже колко сили има в тези Алфи.За сьжаление нямаме здрава трансмисия която да ударжи на тази сила.След драга на Лесново в 3тия старт колата счупи кутията за пореден пьт,но както всички си спомнят колата даде-11.9 сьс изцяло оборудван салон и тежаща1490,което е ужасно сериозно постижение.И варвях до финала наравно сьс ГТР-35 на Дани Дончев, който беше дал на диното 550коня на гумите и не ми стигна малко да го победя,но победих брат му в предната гонка с рс6-мтм.Много неща сьм забравил сигурно да напиша ще се радвам ако ви харесва колата за всякакви вьпроси ще се радвам да ви отговоря колеги.:asthanos:[COLOR="Silver"]


Евала за колата и постиженията.

искам да попитам дали е възможно снимки на окачването или да обясниш как сте приложили унибалите, аз съм се спрял на този вариант. Супер ще е да се обмени опит.

83480

ne0
21-11-2011, 16:59
Евала за колата и постиженията.

искам да попитам дали е възможно снимки на окачването или да обясниш как сте приложили унибалите, аз съм се спрял на този вариант. Супер ще е да се обмени опит.

83480

офф топик

p.s. А тавана дали е на пода :):):)

Tie
21-11-2011, 20:47
Събирайте и да видиме.....

toki4a
21-11-2011, 21:58
мисля ,че тук трябва да се държите приятелски и да се учите един от друг и така нататък !!!

а не да се джавкате!!!!:flirt:

иначе по темата ..ЕВАЛА!!

alfatras
21-11-2011, 22:39
Колата е брутална-евала колега за това което сте правили за нея!
П.С-Оправен пост:drunk:

ne0
21-11-2011, 23:05
Може ли по темата, ако може да ми се съдейства за окачването, моля!

drigata
22-11-2011, 01:05
Темата съм я почистил,ако някой си позволи да всява смут и раздор ще бъде наказан,подобаващо!