PDA

View Full Version : Съдомиялна машина :)



VFTI
09-12-2011, 21:24
Търся съвет и предложения за съдомиялна машина.

Съдовете които средно(по скоро минимум) се събират на ден са примерно:
3х чинии,3х чаши,3х вилици/лъжици,
1х купа за салата


Като количеството съдове има склонност да са много разнообразни и да нарастват много бързо в рамките на няколко часа/минути :):)

За колко комплекта да е съдомиялната-защото инфото в и-нет където пише 6-9-12 комплекта реално нищо не ми говори?

Предложения за класове, изплаквания, накисвания и т.н...

Бюджет от 450лв. ииии може и конкретни предложения:lol_sign:

Голямо благодаря:cheers::cheers:

morfius
09-12-2011, 21:50
1 комплект мисля се води от 3 чинии... сервиз е 18 части минимум.
Отиди в магазина и виж най-добре, като си знаеш големината на съдовете, защото вече има патили... с миялна в която не влизат големите чинии от сервиза.
Малките машини имат един основен недостатък, не можеш да вкараш вътре голяма тенджера или тава.
За това аз заложих на максимална големина (12 комплекта - 60/60/90 см.).
Но в този бюджет освен някое Беко или Мидеа.

Susscrofa
09-12-2011, 21:57
Аз взех за 9 комплекта, вътре влиза голяма тенджера и голяма тава също може да влезе. 85/55/45/ /нещо такова беше/
За този бюджет можеш да си вземеш и ZANUSSI.
Това е третата марка от групата, която прави и AEG и електролукс.
Заннуси са съответно и най-ниския клас от трите, но можеш да го вземеш за този бюджет.

old alfist
09-12-2011, 22:57
Ако имаш място взимай голяма.
Имам голяма Зануси, средна Индезит и малка Бош.
С голямата естествено е най-спокойно по отношение на подредбата.
Разликата в разходите между трите е минимална.

Pastora
09-12-2011, 23:10
Моето предложение би било на Elektrolux 45 см широчина, но е доста над бюджета :(

old alfist
09-12-2011, 23:14
А, ми да - малко да се увеличи бюджета със 100-150лв. за да се вземе нещо по-добро.

VFTI
09-12-2011, 23:32
Мястото не е проблем. И аз като собственик на 2.0 знам, че по-голямото е по-добро:flirt:
Притесняваме само увеличението на бюджета.
В този бюджет пред какви компромиси ще се изправя? За да се направи сметка наистина дали си заслужава?

old alfist
09-12-2011, 23:54
Мястото не е проблем. И аз като собственик на 2.0 знам, че по-голямото е по-добро:flirt:
Притесняваме само увеличението на бюджета.
В този бюджет пред какви компромиси ще се изправя? За да се направи сметка наистина дали си заслужава?
Може да се изправиш пред качеството на изработката и използваните материали, енергиен клас и остарели технологии - все пак това е уред, който не се купува често и е за повече години.

morfius
10-12-2011, 00:44
http://www.technopolis.bg/b2c/details//687329/P11100501/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D0%BB%D 0%BDa-ZANUSSI-ZDS-105

Почти в бюджета.
Недостатъци... няма индикатори - трудно се работи с евтините консумативи (но вече е пълно с евтини таблетки с доста добро качество ако знаеш къде да купуваш) , няма отложен старт (най-често не е драма), няма защита от преливане (ама смислена със защита над 650 лв.), няма половин "пране" (и за малко съдове все толкова ток и вода хаби).
Предимства... фирмата е позната (и не е боклучава поне до колкото помня)... 9 комплекта е приемлив компромис, сравнително ниска консумация на ток и вода за класа си... и най-вече е около сумата която споменаваш, че като гледам ако аз реша да купувам по спецификации 700-800 лв. си отиват одма.

VFTI
10-12-2011, 11:15
Тази по принцип ми харесва. Влиза в бюджета, а функциите коите няма не са проблем. Гледам, че е клас А на измиване. За препаратите е решено, че няма да се правят компромиси, но ако може повече инфо кои да са производителите, цени и за колко измивания стигат...долу горе...

П.П. Може би една от основните причини за закупуването, е това че трябва да се справя с тави и тенджери. В смисъл ще има доста готвене-(най-вече печене на мръвчоци и др.) и след готвене идеята е всичко да се хвърли в съдомиялната да измие. Та това се сетих, че е доста важно, всъщност най-важното, а забравих да го спомена....Защото чинийките и чашите лесно се мият. :)

old alfist
10-12-2011, 11:38
Тогава взимай това голямото Зануси - моята голяма е такава и вече почти 2години нямам никакви проблеми.
http://www.technopolis.bg/catalog/DF/DF32A57B5E5F54F1B2EC002481B479E9.jpg

VFTI
10-12-2011, 11:51
http://www.technopolis.bg/b2c/details//687322/P11100501/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D0%BB%D 0%BDa-ZANUSSI-ZDF-2010

Това тази ли е?

morfius
10-12-2011, 12:18
http://www.technopolis.bg/b2c/details//687322/P11100501/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D0%BB%D 0%BDa-ZANUSSI-ZDF-2010

Това тази ли е?

Това е добра идея, но надскача първоначалния бюджет за това не я споменах... щом ще играят тенджери и тави, вземай тази.
Производителите не ги помня, но на пазара Ив. Вазов (и други места де) има магазинче дето карат от Гърция и излиза по-евтино от колкото по нашите вериги.

Susscrofa
10-12-2011, 13:58
Гледам, че матричарят ми е прочел поста и дава мъдри съвети.

morfius
10-12-2011, 18:18
Прочетох спецификациите на сайта им преди поста ти :)
Не, че има значение.

old alfist
11-12-2011, 15:40
http://www.technopolis.bg/b2c/details//687322/P11100501/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D0%BB%D 0%BDa-ZANUSSI-ZDF-2010

Това тази ли е?
Да, същата - прощавай, че малко късно отговарям, но не бях влизал във форума.
При положение, че мястото не ти е проблем, мисля, че идеално ще ти върши работа, както на мен.

VFTI
12-12-2011, 18:42
Такаааам...Ходих до Технополис да разгледам на живо за какво става въпрос.

Видях няколко добри предложения около 460лв. :) Определено трябва да търся за 12комплекта. Това обаче май няма да има значение, защото реално и такава за 12 няма да ми свърши работа. Гледайки на живо видях, че реално на долния ред мога да сложа 1 тава само, тоест трудно ще ми е да сложа да речем и още една тенджерка или няколко буркана. А на горния ред примерно ще стоят само 3 чинийки с чаши и вилици...Така хубаво размишлявах и си представях, а и от 1месец следя постоянно какво отива в мивката, и си мисля, че реално всеки ден ще трябва да се пуска съдмоиялна, и пак някои обемни съдове ще трябва да се изплакват на ръка или пък ще се мие 1 тава и 3 ,3 чаши и 3 вилици всеки ден. И май винаги ще остават по малко съдове в мивката, което никак не ми се нрави...

Някой ще ми даде ли инфо реално колко мога да я натоваря тази съдомиялна-примерно сниманата 12ка. и ще съм сигурен, че вътре всичко ще бъде измито добре. Тоест на долния ред мога ли да наредя една тава, 3 чаши и една купа да речем, а горе чинийки....Изобщо всякакво инфо ще ми е полезно и ще помогне за вземането на решение...

ЗА препаратите, доколкото разбрах ще трябва около 1лв. на измиване или 50-60ст. при закупуване на големи комплекти за измиване? Това така ли е?

Ето какво гледах:

thecleaner
12-12-2011, 21:07
Земи си жена бе Венциславе, що се вкарваш във филми :evilsmiley: със съдомиялни и глупости.

dimitar_vd62
12-12-2011, 22:18
Не му трябва жена, кат мойта да му вика - я измий чиниите че ми почва сапунката.Съдомиялна, съдомиялна...

old alfist
12-12-2011, 23:03
Взимай машината и не му мисли много, дори не подозираш колко много съдове ще събереш - всичко е въпрос на организация и наблюдение как да разполагаш съдовете за да може правилно да се извършва обмена на водата и да се обливат равномерно, но това се учи с времето.
Забравих да пиша, че Зануситата се правят в Полша.

dimitar_vd62
12-12-2011, 23:20
Лично мое мнение е без да товаря никого е че съдомиялната е гевезелък, не мисля че ще ти реши проблема на 100 процента.А и в хотела дето работих преди време имаше профи съдомиялни с профи препарати и пак имаше миячки и сервитьорите ги дооглеждаха и дообърсваха на ръка.В къщи сме трима и миенето на чиниите не е толкова трудоемко, докато заредя съдомиялната ще съм свършил.Па и искам да видя тая съдомиялна дето ще изтърка загоряла тава или тенджера.За 3 вилици, 3 лъжици, 6 чинии и евентуално тенджера не бих направил такова капиталовложение.Пък и кухнята е монтирана вече и не е предвидено място за такъв уред.

VFTI
12-12-2011, 23:32
Земи си жена бе Венциславе, що се вкарваш във филми :evilsmiley: със съдомиялни и глупости.


Много добре знаеш, че пробвах:jumping: Сумата е същата, и се плаща всеки месец, пък и на всичкото отгоре пак оставаха съдове :tooth: :tooth:

За момента нещата отиват към пасуване...Ще се пробваме с реогранизация на движението в кухнята и след нова година, ще се мисли за нещо такова. А и до тогава ще отида да видя на живо как работи нещо такова, за да съм сигурен, че няма да са дадени една камара пари за нещо, върху което да стои микровълновата :D:D

old alfist
12-12-2011, 23:42
Рано или късно ще си купиш и ще има да се чудиш тогава как си мил съдове ръчно.
Загорели съдове наистина трябва да се покиснат и леко да се тръкнат на ръка, но представи си, че трябва да ги сапунисваш после, да ги плакнеш и сушиш, особено чаши и ножове, рендета и други дребосъци.

dimitar_vd62
12-12-2011, 23:54
На мен не ми трябва, ако жената иска..., ама като проектирахме кухнята каза че не и трябва е те така.Е малко пресилено казах гевезелък, но у нас така сме решили, за компютри и тиви-та може да се каже че сме разточителни.

morfius
13-12-2011, 09:42
Такаааам...Ходих до Технополис да разгледам на живо за какво става въпрос.

Видях няколко добри предложения около 460лв. :) Определено трябва да търся за 12комплекта. Това обаче май няма да има значение, защото реално и такава за 12 няма да ми свърши работа. Гледайки на живо видях, че реално на долния ред мога да сложа 1 тава само, тоест трудно ще ми е да сложа да речем и още една тенджерка или няколко буркана. А на горния ред примерно ще стоят само 3 чинийки с чаши и вилици...Така хубаво размишлявах и си представях, а и от 1месец следя постоянно какво отива в мивката, и си мисля, че реално всеки ден ще трябва да се пуска съдмоиялна, и пак някои обемни съдове ще трябва да се изплакват на ръка или пък ще се мие 1 тава и 3 ,3 чаши и 3 вилици всеки ден. И май винаги ще остават по малко съдове в мивката, което никак не ми се нрави...

Някой ще ми даде ли инфо реално колко мога да я натоваря тази съдомиялна-примерно сниманата 12ка. и ще съм сигурен, че вътре всичко ще бъде измито добре. Тоест на долния ред мога ли да наредя една тава, 3 чаши и една купа да речем, а горе чинийки....Изобщо всякакво инфо ще ми е полезно и ще помогне за вземането на решение...

ЗА препаратите, доколкото разбрах ще трябва около 1лв. на измиване или 50-60ст. при закупуване на големи комплекти за измиване? Това така ли е?

Ето какво гледах:

Ние обикновено товарим тавата на горния етаж, на долния тенджерите, ако се съберат повечко на куп.
Инак 12 те масово имат "половин пране"... ако няма какво да се сложи на горния ред карат с половината консуматив.
С правилните препарати и програма измива добре, освен ако няма запечено/засъхнало... там се разкисва първо.
Освен това, едно бързо изплакване ако има едри остатъци спестява честото ровене във филтъра/решетката на машината.
Звиси и от твърдостта на водата, в София е доста мека и за кратките програми калгонита таблетките ги режем на 2 ... инак не успява да изплакне.
Абе не е идеална машината но отмята доста ръчни занимания.

nickyto
13-12-2011, 10:07
Земи си жена бе Венциславе, що се вкарваш във филми :evilsmiley: със съдомиялни и глупости.


Ако трябва да избира между жена и миялна... по-добре да си вземе миялната... Един път я купува и тя си върши работата, за която я взел без да мърмори, без да се криви, без да я боли глава... пък и е по-евтиния вариянт, независимо от цената.

mim
13-12-2011, 10:28
моята съдомиялна в момента е едноредова, малка, седи върху плота и я товаря максимално

нареждам си чиниите, чашите и отгоре захлюпвам тава
стига ли вода навсякъде, всичко се измива
дори бутилки с тесни гърла се мият прекрасно
важното е да се оливат добре с вода

да предупредя само - някои стъкла се надраскват - онова кафявото - забравих как се казваше
дървени лъжици и дъски - забрави
по някои тефлони (не всички) - остават петна и после трябва да се изплакнат
някои алуминиеви части - също не стават за миялна
някои ножове - ръждясват - ако купуваш - питай за нещата, дали са подходящи за съдомиялна

щом си решил - не го мисли, добра инвестиция е, аз сега си взимам по-голяма за вграждане, тека, идва около 680лв и ми се стори най-удачна като параметри

kiko73
13-12-2011, 11:24
моята съдомиялна в момента е едноредова, малка, седи върху плота и я товаря максимално

нареждам си чиниите, чашите и отгоре захлюпвам тава
стига ли вода навсякъде, всичко се измива
дори бутилки с тесни гърла се мият прекрасно
важното е да се оливат добре с вода

да предупредя само - някои стъкла се надраскват - онова кафявото - забравих как се казваше
дървени лъжици и дъски - забрави
по някои тефлони (не всички) - остават петна и после трябва да се изплакнат
някои алуминиеви части - също не стават за миялна
някои ножове - ръждясват - ако купуваш - питай за нещата, дали са подходящи за съдомиялна

щом си решил - не го мисли, добра инвестиция е, аз сега си взимам по-голяма за вграждане, тека, идва около 680лв и ми се стори най-удачна като параметри

Ето ти една изпробвана - 5 години редовна експлоатация (поне през ден) без никакви дефекти, абстрахирай се от марката, мебелиста ми, който е луд фен на "Нарди" се наложи да ме отведе в тях да видя, че ползва същата марка. Заема малко място в плота и ако не сте 5 човека и готвите по 4 пъти на ден ще ви върши перфектна работа.
http://www.kolko.bg/bg/midea-sadomiyalna-za-vgrazhdane-wqp8-9337-bg/p/1470907

mim
13-12-2011, 11:36
Ето ти една изпробвана - 5 години редовна експлоатация (поне през ден) без никакви дефекти, абстрахирай се от марката, мебелиста ми, който е луд фен на "Нарди" се наложи да ме отведе в тях да видя, че ползва същата марка. Заема малко място в плота и ако не сте 5 човека и готвите по 4 пъти на ден ще ви върши перфектна работа.
http://www.kolko.bg/bg/midea-sadomiyalna-za-vgrazhdane-wqp8-9337-bg/p/1470907

новата ми тека е платена вече, след 4 дена идват да сглабят, като я поексплоатирам, ще споделя мнение

старата, малката, не й помня марката е по наследство с апартамента, който купихме и не си знае годините, ползва се ежедневно, понякога по 2х ако взема да готвя и то при положние, че сме само 2ма все още
вкъщи аз готвя, мъжът мие, а той като копал в лаборатория, харчи повече вода на мивката, отколкото миялната на пълна програма :Tease:

morfius
13-12-2011, 11:51
новата ми тека е платена вече, след 4 дена идват да сглабят, като я поексплоатирам, ще споделя мнение

старата, малката, не й помня марката е по наследство с апартамента, който купихме и не си знае годините, ползва се ежедневно, понякога по 2х ако взема да готвя и то при положние, че сме само 2ма все още
вкъщи аз готвя, мъжът мие, а той като копал в лаборатория, харчи повече вода на мивката, отколкото миялната на пълна програма :Tease:

Който и да е на мивката похабява повече от миялна ... те са около 13 - 15 литра на миене, когато някой успее да измие съдовете които са вътре с по-малко вода, без да ползва корито да се обади :D

AR147
13-12-2011, 12:07
чета и се чудя колко мързелив е станал българския домакин,а аз си мислих че съдомиалната е нещо което стои само в супермаркетите и бере прах....

old alfist
13-12-2011, 14:13
Аз пък се чудя как може някой в тези времена да няма машина - все едно да переш без пералня.От близо 20год. мием съдове с машина - само ги връткаме през вилата като поостареят.Една изхвърлихме преди 10-тина години, очаквам една от наличните да изгърми - на Бош-а му е ред, но няма трошене тази машина.

morfius
13-12-2011, 16:49
чета и се чудя колко мързелив е станал българския домакин,а аз си мислих че съдомиалната е нещо което стои само в супермаркетите и бере прах....

Чрез мързел към прогрес... ако не ни мързеше щяхме още да сме по клоните.
Един го мързяло да гони добитъка, направил лък... друг го мързяло да го носи, направил талига... друг го мързяло да тътри, сложил колела... :crazy:
И накрая караме автомобили 8)

nickyto
13-12-2011, 20:12
Чрез мързел към прогрес... ако не ни мързеше щяхме още да сме по клоните.
Един го мързяло да гони добитъка, направил лък... друг го мързяло да го носи, направил талига... друг го мързяло да тътри, сложил колела... :crazy:
И накрая караме автомобили 8)


Така си е ! Мързела е мотора на прогреса !

VFTI
13-12-2011, 23:17
Ааа добре :) Понавих се още :)

Ииии ако може някой да каже, за "прапаратите". Мисля че няма да ни накажат модераторите, ако кажете какви марки ползвате и цените им, защото иначе не мога да се ориентирам. :) Големи благодарности на всички взели участие в темата :beer:

digitalundgrd
13-12-2011, 23:45
Много добре знаеш, че пробвах:jumping: Сумата е същата, и се плаща всеки месец, пък и на всичкото отгоре пак оставаха съдове :tooth: :tooth:


Не си намерил правилната "марка" просто :Yoda:

Ела в петък на фирменото парти в Рубиг сервиз и ще ти кажем марки, цени и тнн :doctor:

old alfist
13-12-2011, 23:55
Calgonit и Somat са най-разпространените, като първите са по-добрите и съответно по-скъпите, но и вторите си вършат работа.

Susscrofa
14-12-2011, 05:29
Ааа добре :) Понавих се още :)

Ииии ако може някой да каже, за "прапаратите". Мисля че няма да ни накажат модераторите, ако кажете какви марки ползвате и цените им, защото иначе не мога да се ориентирам. :) Големи благодарности на всички взели участие в темата :beer:

Aко живееш в София не си вземай Калгонита с всичките екстри. Купувай си Калгонит Класик. Тези там добавки за твърда вода и блясък на чашите и чинийките не ти трябват, по простата причина, че в София водата е изключително добра откъм pH. И соли не ти трябват!
Кутия на Калгонит с 90 таблетки е около 30 кинта. Мегапак, май беше. Имаше и една със 120 таблетки.

old alfist
14-12-2011, 09:42
И аз не съм фен на комбинираните таблети.Съвременните машини дават възможност за дозиране на отделните препарати - прах,сол и гланц съобразно индивидуалните условия.Например водата в Плевен е много твърда и е необходимо повече сол. Даже съм забелязал, че различните машини работят различно с видовете миещи препарати - например малката ми и средната по големина машина работят по-добре с прахообразните, а голямата с таблетите.

CBET
14-12-2011, 12:05
Понеже и на мен ми предстои покупка на такава, споделете освен наблюденията си и с какви марки и модели сте се сблъсквали. Както виждам old afist има няблюдения над няколко различни марки и модели. Аз лично съм наясно, че тази която искам да си купувам е задължително да е за вграждане, голяма (понеже предстои да се увеличава семейството обаче какво означава 12 комлекта???) и да има добри енергоефективни показатели (клас А+, функция с употреба на 1/2 вода и т.н.). Като марки нещо не мога да се ориентирам, а и в интерес на истината малко ми е странно защо толкова варират цените на тия машини? Така че както е казал Мечо Пух "Колкото повече - толкова повече!" информация ще ми е полезна.

bager
14-12-2011, 13:08
Венци, няма какво да му мислиш още. Взимаш такава, за каквато имаш кинти. Всичките вършат работа. Аз съм с Електролукс и нямам оплаквания. Както вече се каза, после ще се чудиш защо не си си взел по-рано.
Вкъщи се използват само комбинирани таблетки, много по-удобно е вместо гелове, прахове и т.н. Пробвай различни и сам ще намериш тия дето ти вършат работа. Най-добре е да имаш и от по-скъпичките(за нещо по-изцапанко и мазничко :) ), и от по-евтините(за след купонче с чаши и чинийки от салата).

п.п.
След съдомиялната, идва ред и на прахосмукачка-робот да знаеш ;). Тогава миеш, чистиш и пиеш бира с приятели едновременно :) . Аз лично го правя и даже трупам точки пред жената :flirt: .

mim
14-12-2011, 15:01
на мен ми е по-удобно с течния препарат, но не тези, които са 2-компонентни, че едната половина свършва по-бързо

сам ще си прецениш за препарата, щото явно на всеки му е удобно различно

сол, захар и такива не слагам изобщо, само миещия препарат и после всичко скърца от чистота

Кайо
14-12-2011, 18:08
Аз си взех преди 4 години един пръчковат Ιndesit,който последните 5-6 месеца освен таблетки от Lidl друг препарат не е видел...........,определено върши да не кажа по-добра но същата работа като един Bosch на почти двойна цена,който го глезят с Calgonit......

old alfist
15-12-2011, 20:40
Г-н Багера с неговото изказване ме отвя към прахосмукачките-роботи и снощи си играх да щракам тук-таме.
Гледах разни ревюта на тези играчки за възрастни и от цялата работа започнах да се зарибявам.
Следващия докакински уред ще е някое такова животинче.
Влизах в разни форуми и от всичко това ми се струва оправдано според моите възможности по отношение качество-цена Solac AA3400.
Ако го взема ще е временно, докато излезе нещо по-ефективно.
Видях и на SАМSUNG и IROBOT, но за тях трябва да си си надделял на масрафа.

bager
16-12-2011, 09:50
Г-н Багера с неговото изказване ме отвя към прахосмукачките-роботи и снощи си играх да щракам тук-таме.
Гледах разни ревюта на тези играчки за възрастни и от цялата работа започнах да се зарибявам.
Следващия докакински уред ще е някое такова животинче.
Влизах в разни форуми и от всичко това ми се струва оправдано според моите възможности по отношение качество-цена Solac AA3400.
Ако го взема ще е временно, докато излезе нещо по-ефективно.
Видях и на SАМSUNG и IROBOT, но за тях трябва да си си надделял на масрафа.

Венци да ни прости за отклонението от основната тема, но ще споделя че имам IROBOT ROOMBA 530 май беше, от година и половина, и съм много доволен от нея :).
Моята работа е да вдигна дребните неща от пода на леглата или диваните и да натисна едно копче. След това Румяна(така се казва :)според жена ми) си обхожда стаята/ стаите и като приключи след около 45 мин. си отива на докинг станцията и се включва сама да се зарежда. За мен остава работата да върна нещата на мястото им.
Чисти учудващо добре, като проблем може да бъде наличието на дългокоси индивиди от женски и от мъжки пол. Проблем дотолкова, че ръсейки дълги косми, които се омотават около четките, трябва да бъдат почиствани след две-три чистения на прахосмукачката.
Вкъщи това е моя работа и я върша с лекота :).
Пък и няма такъв кеф- да се излегнеш на дивана с лаптопа на корема и бира до теб, а в същото време да почистваш с прахосмукачка. Абе мъж под чехъл, какво да правиш...;)

Susscrofa
16-12-2011, 10:07
Чрез мързел към прогрес... ако не ни мързеше щяхме още да сме по клоните.
Един го мързяло да гони добитъка, направил лък... друг го мързяло да го носи, направил талига... друг го мързяло да тътри, сложил колела... :crazy:
И накрая караме автомобили 8)

Това не е вярно!:)

Нашето оцеляване и конкуриране изисква да разполагаме с време, което да използваме, за да работим и гледаме децата си.
Колата не е изобретена, защото някой го е мързяло да ходи, а защото така се пести време.
Еманципацията на женския пол, наложи изобретяването на уреди пестящи тяхното време:), за да могат да работят наравно с мъжкия.

dimo
16-12-2011, 10:37
чета и се чудя колко мързелив е станал българския домакин,а аз си мислих че съдомиалната е нещо което стои само в супермаркетите и бере прах....

По-скоро практичен,а не мързелив е станал българския домакин-съдомиалната машина пести ,време,ток и вода.
У нас кухнята е на отделен водомер, и от както ползваме съдомиялна разхода на вода само е с 30% по-нисък и обичайно я ползваме вечер след 22 часа на нощната тарифа и така се пести от ток, а приборите ги вадиш сухи и блестящи все едно са полирани.


Тези които се чудят малка или голяма - определено голямата е за предпочитане защото събира и малко и много съдове а разхода на ток вода и време е същият като при малката или пренебрежимо по-голям !

mim
16-12-2011, 11:01
багер, отговаряш на въпроси преди да са зададени :)
ама моят трудно се навива на тая прахосмукачка, а чувам че е усобено удобна с животни, особено като нямаш време за толкова често пускане на голямата прахосмукачка

dimitar_vd62
16-12-2011, 21:00
То не бяха съдомиялни, то роботи прахосмукачки а ся някой да са изцепи че е купил секс кукла от мъжки пол че да не върши и оная работа.

dimo
17-12-2011, 00:19
То не бяха съдомиялни, то роботи прахосмукачки а ся някой да са изцепи че е купил секс кукла от мъжки пол че да не върши и оная работа.

точно обратното докато се чисти,пере и мият чинии се забавляваш със секс и др забавни неща.

Кайо
17-12-2011, 01:04
точно обратното докато се чисти,пере и мият чинии се забавляваш със секс и др забавни неща.

Да бе,да се морим,нема начин.....,по-добре как казва Митака........

---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 01:03 ----------


То не бяха съдомиялни, то роботи прахосмукачки а ся някой да са изцепи че е купил секс кукла от мъжки пол че да не върши и оная работа.

Има време,и до там ше я фтасаме.........

bager
17-12-2011, 09:51
То не бяха съдомиялни, то роботи прахосмукачки а ся някой да са изцепи че е купил секс кукла от мъжки пол че да не върши и оная работа.

Добре де, похвали се, нищо лошо няма :)!
Взел си я за да може да имаш време да метеш с метлата и да миеш чиниите на чешмата.
Или...ааа, разбирам, ти си истински мъж и вкъщи не пипаш нищо! Жената да бръмчи нон стоп. Яко...
А, на ръка ли я караш да пере :)? Че тия перални, нещо омекотяват ...китките, по твоите разсъждения ;).
Айде със здраве и се усещай понякога...

nickyto
17-12-2011, 14:26
То не бяха съдомиялни, то роботи прахосмукачки а ся някой да са изцепи че е купил секс кукла от мъжки пол че да не върши и оная работа.


Ми те си имат вибратори... ама кво пречи да ги сложат и на кукла... ама лошо няма, а дано тогава ни оставят на спокойствие да си пием питието докато бръмчи съдомиялната и се разхожда роботчето... :drunk:

RUNNING WILD
24-12-2011, 17:14
бате бих ти подарил нашата в нас имаме от 12 години още беха лукс навремето ама не съм я купувал аз,нема по безсмислена вещ,аз лично не бих си купил никога,
1-не мога да се наведа толкова че да наредя чинйте
2-некъв тетрис с порценанови и дуралексови изделия
3-препарати аз не помня кое за кво е имал съм случай да се къпя с омекотител от недоспиване
4-докато наредиш тетриса с чините по местата и ги вадиш ще си измиеш чинйте,тва е за мързеливи хора ама пак си иска работа,за мен е си е ненужна снобия и като поканиш некой на гости да цъка че си имате миялна машина у вас па ако е маркова еле па Банк ен Олсен си туз

old alfist
24-12-2011, 17:20
бате бих ти подарил нашата в нас имаме от 12 години още беха лукс навремето ама не съм я купувал аз,нема по безсмислена вещ,аз лично не бих си купил никога,
1-не мога да се наведа толкова че да наредя чинйте
2-некъв тетрис с порценанови и дуралексови изделия
3-препарати аз не помня кое за кво е имал съм случай да се къпя с омекотител от недоспиване
4-докато наредиш тетриса с чините по местата и ги вадиш ще си измиеш чинйте,тва е за мързеливи хора ама пак си иска работа,за мен е си е ненужна снобия и като поканиш некой на гости да цъка че си имате миялна машина у вас па ако е маркова еле па Банк ен Олсен си туз
Що не вземеш да се изнесеш на палатка някъде или в някоя пещера.

RUNNING WILD
24-12-2011, 17:26
ми изнасям се цяло лято бре колега ЕН,у вас да не би жена ти да те зе без съдомиялна или като подписвахте да е точка от договора на брака.

old alfist
24-12-2011, 17:29
ми изнасям се цяло лято бре колега ЕН
Стой си там и не давай акъл за машините.
На теб ти не трябват - може да си миеш всичко в барата.

RUNNING WILD
24-12-2011, 17:58
колега ЕН ние риболовците нямаме право на мнение ли какво нали знаеш че сме свободна страна от 09.09 1944?и на вас не ви трябва там имате си шадравани фонтани и си пикате в тях дори за омекотител -гн Петков.

old alfist
24-12-2011, 18:01
колега ЕН ние риболовците нямаме право на мнение ли какво нали знаеш че сме свободна страна от 09.09 1944?и на вас не ви трябва там имате си шадравани фонтани и си пикате в тях дори за омекотител -гн Петков.
Може да си ръсиш бисери колкото си искаш - не виждам някой да те е спрял.

RUNNING WILD
24-12-2011, 18:07
направо съм диамантена мина с залежи спрямо твоят хумор колега ЕН,е спирали са ме много пъти в виж долу в "наказани потребители" що искаш да ме видиш в тоя раздел прав в ъгъла с вдигнати ръце и лице към стената и до мен съдомиялна с мръсни чиний.

old alfist
24-12-2011, 18:10
направо съм диамантена мина с залежи спрямо твоят хумор колега ЕН,е спирали са ме много пъти в виж долу в "наказани потребители" що искаш да ме видиш в тоя раздел прав в ъгъла с вдигнати ръце и лице към стената и до мен съдомиялна с мръсни чиний.
Ако трябва да бъда откровен - изобщо не искам да те виждам, но човек не знае какво ще му поднесе живота.

RUNNING WILD
24-12-2011, 18:13
натъжаваш ме на празниците недей бъди добричък.е колко са ми го казвали и на живо и в нета и родителите ми,да не ме сънуваш сега да се въртиш на сън те преследват рибарски кошмари,ще му измия чинийте един път на колегата VFTI че му оспамихме темата а ти му занеси на ръце съдомиялната до тях за наказание.

old alfist
24-12-2011, 18:16
натъжаваш ме на празниците недей бъди добричък.е колко са ми го казвали и на живо и в нета и родителите ми,да не ме сънуваш сега да се въртиш на сън те преследват рибарски кошмари,ще му измия чинийте един път на колегата VFTI че му оспамихме темата а ти му занеси на ръце съдомиялната до тях за наказание.


Модераторите могат с чиста съвест да изтрият диалога между нас.

RUNNING WILD
24-12-2011, 18:19
дам,да не се скараш на жена ти сега че чушките не са хубави или сърмите кисели и питката глетава,нали не си домашен терорист да си го изкарваш на близките по празниците че някой от форума не иска да има съдомиялна.

old alfist
24-12-2011, 18:21
дам,да не се скараш на жена ти сега че чушките не са хубави или сърмите кисели и питката глетава,нали не си домашен терорист да си го изкарваш на близките по празниците че някой от форума не иска да има съдомиялна.
Май няма какво да си кажем повече и започваме да се повтаряме - ти си над тези неща с машините, то това е ясно.

RUNNING WILD
24-12-2011, 20:12
подържай огъня дъ'ге що че одим на госке дъ'ге заран че ти обръщам внимание д'ге весели празници д'ге

VFTI
23-01-2012, 21:34
Иииииии най-после развръзката:Tease: След много чудене и маене и след надеждите, че след нова година ще има някаква промяна в цените и нещо отстъпки, в крайна сметка в неделя вече казах "Стига" влязох в най-близкия технополис(на 200м. от у нас) и купих това прекрасно BEKO DSFN1530 --> http://www.technopolis.bg/b2c/details/680498/P11100501/Sadomiyalna-BEKO-DSFN-1530
Не успях да си ползвам 7те % отстъпка в техномаркет, ама и не намерих подходяща оферта.

Какво да кажа. Огромна е:clap:, добре че имам доста място.

Направих първото миене и се справи добре на 50градуса и 1час миене. :) Това е със съдовете на снимката.

Сега сложих една загоряла тава на 30градуса и 30мин. програма, но не успя да се справи с нея. Сега ще видя как ще е с 2 часова програма и на 70градуса. дали ще я изчисти:)

За момента изгърмях 3 таблетки Финиш,куантум- имам 10подарък. От RODA купих някакви на нейната си марка 5в1 за 7лв. 30таблетки и ще пробвам и с тях.

Ще пиша и още ама и в други постове:clap: Това е да ми/ни е честита, а за догодина си пожелавам сушилня:clap::clap:

old alfist
23-01-2012, 22:26
Да ти е честита и да сте живи и здрави да си я ползвате!!!
Не очаквай чудеса по отношение на загорелите съдове - няма да ги измие, защота специално тях трябва малко да се тръкнат на ръка за да се махне наслоеното.
Предстои ти наслаждаване на удобството и ще си спомняш с умиление как си търкал на ръка и как са стояли купища съдове, чакащи да бъдат измити и подсушени.
За сушилнятя важат същите правила - голямо удобство, но ако има възможност първо прането малко да го лъхне въздуха на терасата. Машината ще свърши работа и без терасата, но с повече енергия и ангажимент от хората в процеса на сушене.
Ще им хваненете особеностите на машините.

vovata
28-01-2012, 17:51
Честито,
удобсвото е готино нещо,а догодина и сушилня !

П.П.
Като си купих сушилня се накефих много яко,вече не се занимаваме с глупости. Жената преди това ме екплоатираше :shutup:

viki
21-02-2012, 19:45
Чак сега виждам темата:)
Честито,Венци :):)Голямо удобство е :)
Мога да ти препоръчам препарати:)
На мен най-много ми харесват таблетките на DM (Denk mit-чудесно измиват ! Има и гланц от същата серия,но напоследък не го намирам във веригата :)
Ако случайно решиш да използваш някоя от популярните марки,най-добре си я купи от магазин,където внасят стока директно от Германия(например тук (http://www.bornbg.com/)Качеството на продуктите които се продават там,просто няма база за сравнение с аналозите които са произведени за Източна Европа :)
Това важи не само за продуктите за съдомиялна,а за всичко(прахове,препрати за почистване,шампоани,паста за зъби и т.н )
п.п.
Цените не са по-високи :)

Mind_Control
22-02-2012, 14:04
Ч
Ако случайно решиш да използваш някоя от популярните марки,най-добре си я купи от магазин,където внасят стока директно от Германия(например тук (http://www.bornbg.com/)Качеството на продуктите които се продават там,просто няма база за сравнение с аналозите които са произведени за Източна Европа :)
Това важи не само за продуктите за съдомиялна,а за всичко(прахове,препрати за почистване,шампоани,паста за зъби и т.н )
п.п.
Цените не са по-високи :)

Честито за миялната. Кажи честно сега- спестява ли ти време?

Това за различното качество обаче са митове и легенди. Качеството е едно и също, особено след като всички сме в европейската общност. Нали си представяте, как продукт предназначен за източна Европа с по- ниско качество попада в Германия и какъв скандал ще настане. Друг е въпросът с ментетата.

Тук с пълна сила важи поговорката- "Чуждата кокошка- патка!"

viki
22-02-2012, 19:03
Благодаря ти:)От доста време я имам и даже не искам да си спомням какво е било без нея :):)
Разбира се,че ми пести време!:)Да не говорим,че чашите и приборите излизат толкова гланцирани,че посмъртно така не мога да ги докарам без машина:hehe:
За качеството на продуктите няма да споря,поради простата причина,че не мога да докажа твърденията си с документи:):)Може да съм попадала само на ментета(въпреки че пазарувам от големите вериги),не знам :)Преценила съм от къде какво да купувам(а някои от марките,които харесвам ги няма по другите места ) и едва ли ще си променя мнението :)
п.п.
Съгласна съм ,че качеството би трябвало да е еднакво навсякъде ,но защо ли не вярвам ?При нас няма контрол на качеството на нищо (храни,лекарства,горива...)!
п.п.
А и друго,една паста за зъби (примерно) при нас е 5 лева,в Германия 5 euro .Ако качеството на суровините е същото,как успяват да направят такава цена за България(според теб разбира се :)?

old alfist
22-02-2012, 19:17
Не мога да разбера защо някои хора, дето хал хабер си нямат за какво става въпрос, се чувстват длъжни да дават мнение.

Кайо
23-02-2012, 00:36
Ибрееееее,човека още на 23/01/2012 писа,че си е взел миялна,а вие още пишете,па идете да ми редите посудите........

VFTI
23-02-2012, 17:54
Ама няма ядове :) Нека всеки да си пише, пък и може още много полезни мнения да се споделят, за други търсещи и интересуващи :)


За всичкото това време мога да кажа, че това е най-добрата ми покупка. Иии добре че е 12ка...малейй колко тенджери и загорели тавиии миееее :):) Спукваме я от работа със съквартирантите. Определено пести.

Бях с Fininsh Quantum - миеше добре. После купих 40бр. Finish All in 1(един колега ми ги препоръча като цена-качество), струва ми се че мие по-зле. Бих го сравнил с там кутията таблетки от "Рода" където взех за 7лв. 30 парчета...те се представят учудващо добре...

Гланц не слагам. Прекалено съм мързелив. Бухам таблетката и натискам копчето :):)

Ще пробвам от DM таблетките.

Кажете какви други хубави да пробвам...Така до към 40ст. на таблетка :):handshake:

Вики мерси. Ще разгледам и сайта :):)

Светланчи
23-02-2012, 18:00
Ехе, ами честито Венци....аз моята съдомиална я пускам само когато имам гости :)

old alfist
23-02-2012, 20:40
Ехе, ами честито Венци....аз моята съдомиална я пускам само когато имам гости :)
Зависи от гостите - с една перфектна организация при подредбата на съдовете, голямата ми машина на вилата я пускам двукратно.
Верно гостите са 20-тина човека в продължение на поне 24 часа.