PDA

View Full Version : Покупка на "GrandePunto"?!



Kuku
24-10-2006, 14:46
Интересува ме, колегите които имат такива коли да споделят опита си с тях, колкото и да е малък, защото до колкото знам се говореше, че имало някакъв фабричен проблем, нещо тропало отпред и някакви такива работи (не помня вече къде го четох) та ако може да ми кажат, наистина ли е така, с коя модификация точно или с всичките е така... такива работи :wink:
Разхода на колите влиза ли в нормите посочени от производителя, довлни ли сте от динамиката, от екстрите, от материалите, от пространството в купето, от интериора :?:
Благодаря предварително 8)

trustworthy
24-10-2006, 15:16
За тропането май беше от кормилната рейка, но това било оправено вече. Чухме го от един от местните представители на Фиат.

Lucky
24-10-2006, 15:22
Ми колегата от Ланча форума и-бар му е ника този който се пускаше на Италианското кара такова каза,че е врътнал към 15/20к за няколко месеца него питай.
А инак имат фабричен дефект в кормилното ли, някъде по окачването ли отпред, абе тропало и не е отстранено още.
Това ми го каза представител на Фиат сега на Пловдивският панаир.

trustworthy
24-10-2006, 16:16
Е във Варна ни казаха, че бил отстранен този проблем Явно сме по-напред :) Може да са ни послъгали.:evil: Аз бях бате Тиното като ги пита. Някво хлопане в секторната кутийка май било

75 2.0 turbo
24-10-2006, 22:46
аз ми е интересно дали тая кола(имам предвид ЖТД-то) наистина гори толкова колкото пишат от фиат :?

trustworthy
24-10-2006, 23:28
И колко пишат e разходът и за кой двигател? Не можах да намеря :oops:

Lucky
25-10-2006, 10:40
Е във Варна ни казаха, че бил отстранен този проблем Явно сме по-напред :) Може да са ни послъгали.:evil: Аз бях бате Тиното като ги пита. Някво хлопане в секторната кутийка май било

Е точно секторната кутия :roll: :idea: беше,но на мен ми каза,че тепърва колите ще влизат в сервиз за отстраняване.

Kuku
25-10-2006, 13:00
аз ми е интересно дали тая кола(имам предвид ЖТД-то) наистина гори толкова колкото пишат от фиат :?И колко пишат e разходът и за кой двигател? Не можах да намеря :oops:
FIAT GRANDE PUNTO 1.9 8V Multijet - 120к.с.
- градски цикъл 7.5
- извънградски цикъл 4.5
- смесен цикъл 5.6

Аз обаче не искам дизелово, не е изгодно, като се има предвид разликата в цената :roll:

trustworthy
25-10-2006, 13:39
...Аз обаче не искам дизелово, не е изгодно, като се има предвид разликата в цената :roll:

Ема откъм повер е изгодничко 8) Иначе разликата в цената може да е приемлива, ако се въртят достатъчно километри на година

Kuku
25-10-2006, 14:46
Е във Варна ни казаха, че бил отстранен този проблем Явно сме по-напред :) Може да са ни послъгали.:evil: Аз бях бате Тиното като ги пита. Някво хлопане в секторната кутийка май било

Е точно секторната кутия :roll: :idea: беше,но на мен ми каза,че тепърва колите ще влизат в сервиз за отстраняване.Аз мисля, че ако не взимам вече произведено, а си го поръчам сега, ще то ще бъде произведено без този проблем :roll:



...Аз обаче не искам дизелово, не е изгодно, като се има предвид разликата в цената :roll:

Ема откъм повер е изгодничко 8) Иначе разликата в цената може да е приемлива, ако се въртят достатъчно километри на годинаНе ми е нужна мощност за 99% градско :wink:
А разликата в разхода е 3лв. на 100км. - при разликата в цената от 3000лв. разделено на разликата в разхода 3лв. и умножено по 100 (защото е разлика на 100км) ще получиш колко километра мога да се движа с бензиновото, преди дизела да ми стане по-изгоден - 100'000км. грубо 8)

Mury
25-10-2006, 23:38
Е във Варна ни казаха, че бил отстранен този проблем Явно сме по-напред :) Може да са ни послъгали.:evil: Аз бях бате Тиното като ги пита. Някво хлопане в секторната кутийка май било

Е точно секторната кутия :roll: :idea: беше,но на мен ми каза,че тепърва колите ще влизат в сервиз за отстраняване.Аз мисля, че ако не взимам вече произведено, а си го поръчам сега, ще то ще бъде произведено без този проблем :roll:



...Аз обаче не искам дизелово, не е изгодно, като се има предвид разликата в цената :roll:

Ема откъм повер е изгодничко 8) Иначе разликата в цената може да е приемлива, ако се въртят достатъчно километри на годинаНе ми е нужна мощност за 99% градско :wink:
А разликата в разхода е 3лв. на 100км. - при разликата в цената от 3000лв. разделено на разликата в разхода 3лв. и умножено по 100 (защото е разлика на 100км) ще получиш колко километра мога да се движа с бензиновото, преди дизела да ми стане по-изгоден - 100'000км. грубо 8)

:clap2: :clap2: Евала бацо за добрия избор и аз ако имах възможноста веднага щях да скоча в едно Гранде Пунто и да си купя една 75-ца например за ровчене :roll2: :drive:

75 2.0 turbo
26-10-2006, 22:27
с тая 75-ца има си ровчиш нема ти остане време да я караш :lol: :lol: :lol: а за фиата и аз бих се метнал у един 8)

Mury
27-10-2006, 00:19
с тая 75-ца има си ровчиш нема ти остане време да я караш :lol: :lol: :lol: а за фиата и аз бих се метнал у един 8)

Нали :wink: :lol: :lol:

75 2.0 turbo
27-10-2006, 02:17
и още как :super: